Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Ograda reabilitează străzile integral

Obiectiv atins

Primăria Ograda reabilitează străzile integral

Demarat în mai 2023, proiectul de reabilitare a străzilor din comuna Ograda se va încheia în cel mai scurt timp. Este unul dintre cele mai im­portante proiecte de modernizare a infrastructurii rutiere inițiat de administrația locală și cuprinde toate străzile din localitate. Proiectul cuprinde peste 8 km de străzi, potrivit documentelor oficiale.

Străzi moderne la Ograda În mai 2023, administrația locală a comunei Ograda și Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației au încheiat un contract de finanțare pentru reabilitarea tuturor străzilor din localitate. Investiția... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2024, 11:40 (9821 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Anul 2024 aduce majorări de venituri!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Anul 2024 aduce majorări de venituri!»

Anul 2024 debutează cu o serie de majorări de venituri pentru majoritatea categoriilor sociale. «Aceste creșteri de beneficii financiare vin și confirmă nu doar promisiunile făcute de guvernarea PSD, ci și rezultatele pozitive ale modificărilor fiscale, asumate de Cabinetul Ciolacu, care înlesnesc în plus atragerea integrală a fondurilor europene, cât și investițiile străine!» susține deputatul social-democrat Stefan Mușoiu.

Majorările depășesc inflația Printre categoriile de venituri care se majorează în 2024 se numără alo­cațiile de stat pentru copii. Acestea cresc cu 13,8%, în timp... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2024, 14:20 (12697 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cameră de audieri pentru minori, amenajată la Tribunalul Ialomița

Cameră de audieri pentru minori, amenajată la Tribunalul Ialomița

În baza unui proiect cu finanțare externă, implementat de Consiliul Superior al Magistraturii, Tribunalul Ialomița devine prima instanță din județ care dispune de o cameră specială destinată audierii minorilor. Investiția permite astfel crearea unui spațiu adecvat astfel încât audierea minorilor, atât în materie civilă, cât și în materie penală, să se realizeze într-un mediu prietenos.

Sprijin pentru minorii audiați în instanță În ultima perioadă, sistemul judiciar românesc a făcut eforturi pentru a îmbunătăți modalitatea de audiere a minorilor în timpul proceselor civile sau penale... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2024, 09:55 (2148 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tonița Manea revine în funcția de subprefect al județului Ialomița

Tonița Manea revine în funcția de subprefect al județului Ialomița

Guvernul României a decis în cadrul ședinței de joi, 18 ianuarie 2024, numirea în funcția de subprefect al județului Ialomița. Aceasta a părăsit instituția în februarie 2023, după ce a demisionat din această funcție.

Tonița Manea, din nou subprefect al județului
În perioada 2016-2023, Tonița Manea a ocupat atât funcția de suprefect, cât și pe cea de prefect al județului Ialomița, fiind susținută de PNL. Aceasta a renunțat la funcția de subprefect, în urma unei demisii înaintată Ministerului Afacerilor Interne, în februarie 2023. În cadrul ședinței de joi, 18 ianuarie 2024, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2024, 19:50 (13071 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cifrele de afaceri ale celor mai profitabile firme integral românești din Ialomița

Cifrele de afaceri ale celor mai profitabile firme integral românești din Ialomița

Presa economică a analizat, la nivel național, firmele private integral românești cu cel mai bun randament economic. 5 dintre societățile menționate sunt din județul Ialomița. Potrivit estimărilor oficiale, acestea au înregistrat cifre de afaceri de peste 200 milioane de lei.

Cele mai puternice afaceri românești din județ Prima poziție a celor mai profita­bile societăți integral românești din județul Ialomița este deschisă de Agro Oil Service SRL. Trader și depozitar de cereale, firma este deținută de Marcel și Lucia Măcelaru. Potrivit datelor financiare publicate anul trecut și care... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2024, 14:05 (24390 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița, la un pas de închiderea cabinetelor

Medicii de familie din Ialomița, la un pas de închiderea cabinetelor

Asociația Medicilor de Familie Ialomița ia atitudine față de propunerea Casei Naționale de Asigurări de Sănătate de a reduce, în 2024, sumele acordate pentru asistența medicală primară. Calculele medicilor de familie din Ialomița arată că bugetul destinat acestei categorii de furnizori de servicii medicale se reduce cu 40%. Din această cauză, reprezentanții locali ai medicilor de familie atrag atenția cu privire la faptul că multe cabinete riscă să intre în faliment pentru că nu-și vor putea achita facturile la utilități și plăti taxele și impozitele.

Fără bani pentru medicii de familie... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2024, 09:50 (13823 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grefierii din Parchetele și Instanțele din Ialomița continuă greva

Grefierii din Parchetele și Instanțele din Ialomița continuă greva

Deși la nivel național reprezentanții Sindicatului Național al Grefei Judiciare «Dicasterial» au anunțat suspendarea protestului început înaintea Sărbătorilor de Iarnă, în Ialomița membrii acestei formațiuni sindicale au decis să continue protestul. Astfel, peste 100 de grefieri din cadrul Parchetelor și Instanțelor sunt în continuare în grevă.

Revendicările grefierilor ialomițeni Protestul grefierilor din Ialomița a debutat cu o săptămână înaintea Sărbătorilor de Iarnă, cu un protest în fața instituției al grefierilor din cadrul Judecătoriei Slobozia și Tribunalului Ialomița. La scurt... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2024, 15:20 (11621 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ce știu Rafila și «jigodiile din presă» despre Marinela de la DSP Ialomița

Ce știu Rafila și «jigodiile din presă» despre Marinela de la DSP Ialomița

În urmă cu vreo două luni, ministrul Sănătății, Alexandru Rafila, a primit o sesizare. Sesizarea vine din Ialomița și vizează activitatea ac­tualului șef al Direcției de Sănătate Publică, Marinela Radu. Da, exact! Celebra Marinela, pe care noi, «jigodiile din presă», n-o lăsăm să-și vadă de scaunul ei de directoare pentru care și-a sacrificat tinerețea și nurii. Și pentru că Rafila nu are doar sesizarea asta pe capul lui de ministru, am decis să prezentăm noi public cele mai interesante pasaje din ea. Nu de alta, dar mâine-poimâine aude lumea că Marinela a fost demisă și nu știe nimeni de ce.

Marinela, dragostea lor... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2024, 12:20 (10822 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița agricolă este în pragul falimentului

Fermierii ialomițeni NU participă la protestul «spontan» de la București

Ialomița agricolă este în pragul falimentului

bonus: Un nou președinte la ACCPT Ialomița

În urmă cu o săptămână, fermierii români au declanșat un protest «spontan», solicitând intervenția Sta­tului pentru protejarea producătorilor agricol față de prețurile mici la cerealele produse, influențate de tranzitul cerealelor ucrainene sau față de costurile de înființare ale culturilor. Fermierii ialomițeni nu au fost încurajați să participe la acest protest. Potrivit unor informații, peste 70% din cei 400 de fermieri care cultivă mai mult de 100 hectare de teren agricol în Ialomița au dificultăți majore în reluarea ciclului agricol în acest an. «Noi am dat un prim semnal de alarmă în acest sens încă de la greva din aprilie 2023... Situația este, într-adevăr, dramatică!» declară Silviu Mihai... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2024, 16:10 (7442 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Rebeca Sârghi, golgheteră la «Transylvania Winter Cup»

Handbal, junioare 2/3, CSM Unirea Slobozia

Rebeca Sîrghi, golgheteră la «Transylvania Winter Cup»

Junioarele 2 ale CSM Unirea Slobozia, antrenate de Alexandru Ivan, și junioarele 3, antrenate de Mădălina Topor, au participat la «Transylvania Winter Cup», competiție de handbal juvenil organizată la Brașov. Junioarele 2 au terminat competiția pe locul 3, în timp ce junioarele 3 s-au clasat pe locul 4. De remarcat că Rebeca Sîrghi a cucerit titlul de golgheteră a Turneului. Revenind, vineri, 12 ianuarie 2024, la Brașov, a început ediția a doua a Turneului amical «Transylvania Winter Cup», competiție organizată de ACS Transilvania Brașov, în parteneriat cu Asociația Județeană de Handbal Brașov. La turneu au participat 5 echipe de junioare 2 și câte 8 la categoriile junioare 3 și junioare 4. În... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2024, 10:50 (3649 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii rezidenți se întorc la posturi

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Medicii rezidenți se întorc la posturi

În timp ce noile acte normative privind reducerea cheltuielilor bugetare blochează angajările de personal de specialitate în spitale, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, din această lună, își vor începe activitatea 13 noi medici specialiști. Mai bine de jumătate dintre aceștia sunt medici rezidenți care au susținut exa­menul de specialitate și au revenit pe posturile pe care le-au ocupat, prin concurs, la începutul Rezidențiatului. Este o premieră pentru unitatea medicală, având în vedere faptul că mulți dintre medicii rezidenți, o dată deveniți specialiști, optau să-și desfășoare acti­vitatea fie în străinătate, fie în centrele universitare unde s-au pregătit.

Rezidenții revin în Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2024, 14:05 (14967 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Atacantul Mihăiță Năstase, transfer de la Recolta Gheorghe Doja la CS Dinamo București!

Fotbal, Liga a III-a

Atacantul Mihăiță Năstase, transfer de la Recolta Gheorghe Doja la CS Dinamo București!

Atacantul echipei Recolta Gheorghe Doja/Liga a III-a, Mihăiță Năstase a semnat luni, 15 ianuarie 2024, cu CS Dinamo București/Liga a III-a. Mihăiță Năstase se transferase la echipa de Liga a III-a Recolta Gheorghe Doja de la Unirea Slobozia, în august 2021. În total, Năstase a marcat pentru Recolta Gheorghe Doja 49 de goluri, 13 fiind înscrise în sezonul 2023-2024. Atacant central, Mihăiță Eugen Năstase va împlini 25 de ani pe 5 iulie 2024, jucătorul fiind deja prezentat de oficialii Clubului Sportiv Dinamo București.... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2024, 13:40 (20653 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidatul Gae fură startul campaniei electorale

«Mă-ta are cratimă!»

Candidatul Gae fură startul campaniei electorale

Înainte de Crăciun, Cartierul Slobozia Nouă a fost scena unui ex­periment politic alarmant. Președintele PUSL, Ionel Gae, (e)tern candidat la Primăria Slobozia, și-ar fi lansat de Crăciun campania electorală printr-o carte poștală. Până aici nimic neobișnuit, că nu e nici primul, nici singurul care fură startul. Numai că de pe cartea poștală de unde Gae zâmbește forțat, lângă un Piedone cu gura până la urechi, lipsește până și cratima...

Nu credeam să ne mai aducem aminte... Știm, nu vă amintiți cine e Gae... Adică vă amintiți vag numele, dar nu știți de unde să-l luați. Nu-i bai, că... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2024, 09:50 (3735 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Atacantul bulgar Iliya Dimitrov, prima achiziție a Unirii!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Atacantul bulgar Iliya Dimitrov, prima achiziție a Unirii!

La sfârșitul săptpămânii precedente, Iliya Dimitrov, un atacant în vârstă de 27 ani, a fost legitimat la Unirea Slobozia. Fotbalistul bulgar vine de la Oțelul Galați, Dimitrov evoluând la mai multe echipe din Bulgaria, cele mai cunoscute fiind formațiile Levski Sofia (2013-2021) și Lokomotiv Sofia (2021-2023). «Cluburile Unirea Slobozia și Oțelul Galați au ajuns la un acord privind transferul atacantului Iliya Dimitrov. Îi urăm bun venit la echipă și îi urăm mult succes la Unirea Slobozia!» au anunțat oficialii Unirii Slobozia. Potrivit rapoartelor de scouting, atacantul bulgar este descris drept «un jucător care excelează la jocul și duelurile aeriene, având o bună lovitură de cap, ce atacă... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2024, 15:45 (6118 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 1,5 milioane de lei la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Investiții de 1,5 milioane de lei la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

La sfârșitul lunii decembrie 2023, consilierii locali din Fetești au aprobat lista de investiții rea­lizate în cadrul Spitalului Muni­cipal «Anghel Saligny», unitate medicală aflată în administrarea municipalității. Este vorba despre echipamente medicale în valoare de 1,5 mi­lioane de lei, achiziționate pentru a îmbunătăți infrastructura medicală.

Bani pentru spitalul din oraș Conform estimărilor oficiale, administrația locală din Fetești a cheltuit 1,5 milioane de lei pentru a îmbunătăți baza materială a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, unitate medicală aflată în administrarea... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2024, 11:40 (17742 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara luptă pentru statutul de stațiune turistică de interes național

Amara luptă pentru statutul de stațiune turistică de interes național

Amara luptă să rămână pe harta stațiunilor turistice de interes național. În decursul anului 2023, administrația locală a făcut eforturi susținute pentru a promova acest obiectiv turistic. În luna decembrie 2023, primarul orașului Amara, Alin Sandu, a participat la a doua ediție a «Forumului Aleșilor Locali», eveniment desfășurat la sediul Parlamentului României. «Susțin, indiferent de ocazie, inte­resele orașului-stațiune Amara. In­diferent de ce se întâmplă la nivel politic, Amara rămâne o emblemă turistică națională, iar promovarea localității este unul dintre obiecti­vele administrației pe care o conduc în acest mandat!» a declarat ulterior evenimentului primarul orașului Amara, Alin Sandu... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2024, 12:20 (16885 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Miloșești investește în infrastructura locală

Primăria Miloșești investește în infrastructura locală

La sfârșitul lunii decembrie 2023, administrația locală din Miloșești a anunțat public intenția de a achiziționa un teren intravilan, amplasat pe raza localității, necesar construirii unor obiective de interes local. Licitația publică este deschisă până la jumătatea lunii ianuarie 2024.

Obiective de interes local la Miloșești Potrivit anunțului publicat de administrația locală, scopul achiziționării respectivei suprafețe de teren este acela de a construi o sală de sport multifuncțională, o sală de festivități, un lăcaș de cult și o parcare destinată autovehiculelor de mare tonaj. «... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2024, 14:10 (14645 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Eroziune a malului pe Brațul Borcea în zona Bentu/Stelnica

Pericol de inundații

Eroziune a malului pe Brațul Borcea în zona Bentu/Stelnica

O nouă eroziune activă pe malul drept al Brațului Borcea, la Bentu, în zona localității Stelnica, se află de o săptămână sub monitorizarea autorităților. Malul a început să se surpe din cauza debitelor mari pe care le înregistrează Dunărea. Agenția Națională «Apele Române» a inițiat de 2 ani un studiu de fezabilitate privind reabilitarea integrală a întregii zone, dar Ministerul Mediului nu a identificat încă o sursă de finanțare pentru acest proiect.

Se caută soluții Datele Agenției Naționale «Apele Române» arată faptul că, la Bentu, în zona Stelnica, debitele pe care Brațul Borcea... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2024, 09:55 (15404 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: 13,8 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Palatului Administrativ

Slobozia: 13,8 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Palatului Administrativ

Clădire emblematică pentru istoria Sloboziei, Palatul Admi­nistrativ, în care își desfășoară activitatea Instituția Prefectului Județul Ialomița și Consiliul Județean Ialomița, va intra într-un proces de reabilitare. Fondurile necesare lucrărilor vor fi oferite de Uniunea Europeană, prin Pro­gramul Național de Redresare și Reziliență, în baza unui proiect inițiat la Slobozia și depus la Ministerul Afacerilor Interne.

Se așteaptă desemnarea constructorului Proiectul privind reabilitarea energetică a Palatului Administrativ din Slobozia a fost depus pentru finanțare în 2022, în cadrul... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2024, 14:20 (13129 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Soare asfaltează Cartierul Bora din Slobozia

Prima minune electorală din ultimii 30 de ani

Administrația Soare asfaltează Cartierul Bora din Slobozia

La sfârșitul anului 2023, admi­nistrația Soare a asfaltat primele 4 străzi din Cartierul Bora din Slobozia. Investiția, prima de acest gen din ultimii 30 de ani, va fi continuată în decursul acestui an. «A durat 3 ani până am reușit să ne respectăm această promisiune... Dar este prima dată când administrația locală face ceva concret pentru locuitorii din acest cartier!» a declarat primarul Dragoș Soare. Investiția din Bora va fi dublată în vara acestui an de una similară în Cartierul Slobozia Nouă.

Minunea din Cartierul Bora Începând cu luna decembrie 2023, Cartierul Bora din ... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2024, 10:05 (10363 vizualizări - 12 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Noi reguli pentru a beneficia de subvenții

Ministerul Agriculturii si Dezvoltării Rurale a postat, pe pagina oficială de internet www.madr.ro, proiectul unei Ordonanțe de Guvern pentru aprobarea schemelor de plăți directe pe suprafață ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 20:15
(13977 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Ieșean fără permis, prins la volanul unei mașini furate din Constanța

Un control de rutină al polițiștilor din Fetești a scos la iveală faptul că mașina la volanul căreia se afla un tînăr, de 22 de ani, din județul Iași, ar fi fost furată de pe raza municipiului Constanța ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 18:40
(5932 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Doi tineri, de 16 și 17 ani, hoți din locuințe

Doi tineri, de 16 și 17 ani, din Amara, sînt acuzați de faptul că au pătruns în casa unui localnic și au furat bijuterii în valoare de 700 de lei. Polițiștii au fost sesizați de proprietarul locuinței prădate ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 15:50
(4853 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Frigul era să-l omoare

Un cioban din zona Urziceniului era la un pas de moarte din cauza temperaturilor scăzute înregistrate afară. Din fericire, el a fost preluat de paramedicii SMURD și transportat la spital. Bărbatul, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 14:40
(3719 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni frig cioban


Slobozia: Persoană rănită într-un accident rutier

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN21 s-a produs un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane. În cauză s-a întocmit un dosar penal. Astfel, în timp ce o femeie, în vîrstă de 4 ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 13:10
(5037 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Mașină cuprinsă de flăcări pe șosea

Un autoturism care se deplasa pe raza localității Glodeanu Sărat din județul Buzău a fost cuprins de flăcări. Șoferul acestuia a reușit să oprească și a sunat la 112, iar la fața locului s-au deplasat pompierii ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 11:20
(3287 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Condamnat pentru furt calificat, prins de polițiști

Polițiștii din Stelnica au reușit să identifice, pe raza comunei Bordușani, un tînăr de 22 de ani, din localitate, pe numele căruia exista un mandat de executare a pedepsei, el reușind să se sustragă prevederilor ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 10:50
(5704 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
selecționează
tineri șoferi profesioniști,
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin
2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de
transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană.
După fiecare 2 luni pe Comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul
cu avionul, dus și întors.
Se asigură un minim
între salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria
profesională și de vechimea în firmă
.
Informații despre locul și
ora interviului la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea,
la [email protected], a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
A se abține toți cei ce nu întrunesc
condițiile mai sus arătate!

13 Ianuarie 2015, 10:10


Ialomița: Obiective și bunuri lăsate nesupravegheate

Polițiștii ialomițeni au derulat acțiuni referitoare la modul în care obiectivele sau transporturile de valori sînt asigurate împotriva hoților. Oamenii legii au descoperit mai multe nereguli, fiecare abatere ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 09:05
(3684 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrîn înșelat cu 9000 de lei

Fapta a fost sesizată Poliției Slobozia joi, 8 ianuarie 2015, de către un bărbat slobozean, de 80 de ani. Victima a relatat anchetatorilor că, în ziua de 28 decembrie 2014, în timp ce se afla pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2015, 17:20
(6978 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere

La sfîrșitul lunii decembrie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8481 șomeri, din care 2909 șomeri indemnizați, respectiv 55 ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2015, 15:35
(4803 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Persoane cercetate pentru braconaj cinegetic

Poliția a fost sesizată joi, 8 ianuarie 2015, de către paznicul unui fond de vînătoare gestionat de AVPS Ialomița, cu privire la faptul că a depistat două persoane care aveau asupra lor mai multe lațuri ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2015, 15:20
(4463 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia braconaj


Movila: La volan fără permis și cu numere false

Joi, 8 ianuarie a.c., polițiștii Rutieri au oprit pentru control, pe raza comunei Movila, un autoturism condus de un localnic, de 44 de ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2015, 14:15
(7226 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Administratorul unei firme, cercetat penal de polițiști

Polițiștii Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești și cei ai Secției Rurale Stelnica au acționat joi, 8 ianuarie 2015, pe raza comunelor Bordușani și Făcăeni, pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2015, 13:05
(7092 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Alocațiile copiilor nu mai sînt impozitate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii că s-a suspendat regularizarea contribuțiilor de asigurări sociale de sănătate pentru veniturile obținute din dobînda bonificată ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2015, 16:05
(5038 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Articole pirotehnice, ridicate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au ridicat articole pirotehnice categoria a II-a, în urma unei percheziții domiciliare, efectuată la o persoană bănuită de infracțiuni la regimul materiilor explozive. La data de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2015, 14:35
(6561 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Abateri de la prevederile Codului Rutier

Miercuri, 7 ianuarie 2015, polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2015, 12:55
(6321 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mandat executat

În cursul zilei de miercuri, 7 ianuarie 2015, polițiștii de Investigații Criminale au acționat pe raza orașului Țăndărei, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2015, 11:45
(7837 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Fără trichineloză

În cursul anului 2014, în unitățile de abatorizare porcine au fost sacrificate, examinate sanitar-veterinar și supuse examenului pentru decelarea Trichinellei sp., un număr de 89683 capete porcine, toate ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2015, 10:20
(4305 vizualizări - 0 comentarii)


Schimb de gardă la Finanțe. Carmen Popescu, șef în locul lui Petre Țenea!

Schimb de gardă la Finanțe. Carmen Popescu, șef în locul lui Petre Țenea!

Încă de la debutul noului an 2015, Finanțele Publice din Ialomița au un nou director. Este vorba despre Carmen Popescu, fostă șefă a Direcției Contribuabililor Mijlocii din cadrul aceleiași instituții. ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2015, 19:05
(21234 vizualizări - 16 comentarii)


Slobozia: Proxeneți, trimiși în judecată de procurori

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată a 3 persoane sub acuzația de «proxenetism în formă continuată». Cei 3 inculpați, pe numele lor Gheorghe Curt, aflat ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2015, 17:30
(8448 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Slobozia proxenet


Ialomița: Începe procesul hoților de petrol

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în cazul hoților care sustrăgeau produse petroliere din conductele OMV Petrom. Cu această ocazie, 11 inculpați au fost trimiși ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2015, 15:50
(5348 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fals procuror, își înșela victimele la telefon

Mai multe persoane au fost înșelate la telefon de un deținut. Acesta își suna victimele și le comunica faptul că este procuror, sugerîndu-le oamenilor să-i comunice coduri de reîncărcare pentru cartele ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2015, 13:35
(4035 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 52 mii de lei din contrabandă cu țigări

Un recent dosar trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia scoate la iveală faptul că afacerile cu țigări de contrabandă sînt extrem de profitabile. Cei 6 inculpați cercetați ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2015, 11:45
(6863 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale pompierilor la început de an

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o autoutilitară ce se deplasa în după-amiaza zilei de 2 ianuarie 2015, pe DN2, pe raza comunei Glodeanu Sărat din județul Buzău, a fost cuprinsă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2015, 10:30
(6511 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr de 15 ani, prins la furat

Un tînăr de 15 ani a fost prins de jandarmi după ce a furat mai multe bunuri. Astfel, o patrulă de jandarmi a observat joi, 1 ianuarie 2015, în jurul orei 18,00, un tînăr care avea în mînă o sacoșă voluminoasă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2015, 09:25
(6443 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Cod Portocaliu de viscol în Ialomița. 250 de polițiști vor fi la datorie pentru a asigura măsurile de siguranță publică

Administrația Națională de Meteorologie a emis duminică, 28 decembrie 2014, o avertizare Cod Portocaliu de vreme rea pentru 10 județe din țară, inclusiv Ialomița. Fenomenele vizate sînt ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2014, 17:35
(10625 vizualizări - 0 comentarii)


Catedrala din Urziceni, alături de cei nevoiași

Catedrala din Urziceni, alături de cei nevoiași

La Catedrala Sfinții Împărați din Urziceni, după ce au fost ajutați copiii din Centrul de zi Urziceni, precum și alți copii din familii defavorizate, colecta de Crăciun a continuat pentru păstrarea tradiției ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2014, 10:30
(8460 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 200 de polițiști, în stradă de Crăciun

Peste  200  de polițiști vor acționa, zilnic, pentru ca Sărbătoarea Crăciunului să fie petrecută în condiții de liniște și siguranță. Poliția este la datorie, în serviciul comunității, în perioada ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2014, 17:05
(6066 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Dridu

Peste 400 de cartușe, aproximativ 2  kg bile de plumb și 8 plase de pescuit monofilament deținute ilegal, au fost ridicate de polițiștii ialomițeni în urma efectuării a 5 percheziții domiciliare. ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2014, 16:45
(7852 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...