Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetiță de 5 ani, moartă după ce bunica a spălat-o cu Tomoxan ca să o scape de păduchi. Fratele și verișoara micuței, în stare gravă la Spitalul «Grigore Alexandrescu» București!

Fetiță de 5 ani, moartă după ce bunica a spălat-o cu Tomoxan ca să o scape de păduchi. Fratele și verișoara micuței, în stare gravă la Spitalul «Grigore Alexandrescu» București!

Întâmplare cu final tragic la Țăndărei. O fetiță de 5 ani a murit, iar fratele și verișoara sa, în vârstă de un an și 11 luni și 10 ani, au ajuns în stare gravă la Spitalul «Grigore Alexandrescu» București, după ce bunica lor i-a spălat la cap cu «Tomoxan», o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor, ca să-i scape de păduchi. O anchetă penală a fost deschis în acest caz, bunica fiind suspectată de comiterea infracțiunii de «ucidere din culpă».

Cercetări în curs Potrivit informațiilor oficiale, femeia a ajuns la Spitalul Orășenesc din Țăndărei cu băiețelul în vârstă de... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2023, 12:00 (19051 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Investiție de 2,8 milioane de lei în terenul de sport de la Slobozia Nouă

Consiliul Județean Ialomița nu renunță la baza sportivă

Investiție de 2,8 milioane de lei în terenul de sport de la Slobozia Nouă

Administrația județeană continuă demersurile investiționale pentru realizarea unei baze sportive moderne destinată practicării fotba­lului. Consiliul Județean Ialomița a aprobat un proiect de hotărâre prin care aprobă indicatorii tehnico-economici pentru moderni­zarea terenului de fotbal de la Slobozia Nouă. Valoarea investiției este estimată la 2,8 mili­oane de lei. Banii urmează a fi alocați în anii următori din bugetul județean.

Administrația Pavel nu renunță În anul 2021, Administrația Pavel propunea plenului Consiliului Județean Ialomița o investiție în valoare de 2,5 milioane... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2023, 09:50 (5558 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița nu vrea Regionalizare

Ialomița nu vrea Regionalizare

Regionalizarea s-a amânat cu un an. Un an după Alegeri! Iar până atunci mai e... Cine știe?! Ori moare măga­rul, ori pierde samarul... Și noi, oricum, nu vrem Regionalizare! Nici acum, nici în 2025 și nici când o intra România în faliment. Murim cu ei de gât! De ce nu vrem?! Ei, da, asta e o întrebare pentru care ar trebui să vă mulțu­mească. Ei, evident! Pentru că dintre noi, ăștia 40000 care muncim, 40% suntem navetiști și n-avem timp să ne punem întrebări și să mulțumim pentru ele. Dar ei e musai să vă mulțu­mească. Cum care ei? Ăia 31 de consilieri județeni și ăia 792 de consilieri locali pentru care există Ialomița. Plus 66 de primari, din care 3 sunt de mu­nicipii și 4 de orașe. Cum ar veni... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2023, 13:55 (7703 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Cifrele de afaceri ale firmelor din Ialomița au însumat peste 13,8 miliarde de lei

În 2022

Cifrele de afaceri ale firmelor din Ialomița au însumat peste 13,8 miliarde de lei

O analiză financiară, pe baza ultimelor bilanțuri depuse de firmele din Ialomița, arată că cele peste 6700 de societăți comerciale active din județul nostru au înregistrat, în 2022, o cifră de afaceri de peste 13,8 miliarde de lei. În cadrul acestor firme își desfășoară acti­vitatea 25000 de persoane. Cel mai bine poziționate societăți sunt cele care desfășoară activități în agricultură sau în domenii conexe acestui sector.

Firme de top în funcție de cifra de afaceri Estimările analiștilor financiari arată faptul că, în 2022, cifra de afaceri însumată a celor peste 6700 de firme active... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2023, 10:05 (16980 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii din Ialomița au restanțe în redactarea hotărârilor

Judecătorii din Ialomița au restanțe în redactarea hotărârilor

Inspecția Judiciară a dat publicității un raport referitor la activitatea instanțelor din țară, în ceea ce privește redactarea și comunicarea hotărârilor jude­cătorești. Analiza a vizat actele judiciare eliberate de instanțe pe parcursul anului trecut. În Ialomița, potrivit documentului oficial, judecătorii aveau peste 1500 de hotărâri «redactate cu întârziere». Motivul principal invocat de reprezentanții instanțelor îl reprezintă numărul redus de magistrați. Numărul mic de judecători face ca termenele alocate pentru cauzele intrate pe rolul judecătoriilor ialomițene, în ultima perioadă, să fie alocate la intervale lungi de timp. Așa se face că unele cauze înregistrate în perioada octombrie-noiembrie... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2023, 12:20 (12815 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean pregătește Ialomița pentru un nou buget anual

Reglaje financiare fine

Consiliul Județean pregătește Ialomița pentru un nou buget anual

Administrația județeană face ultimele ajustări financiare legate de bugetul anului în curs. În cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de vineri, 15 decembrie 2023, consilierii județeni au votat pentru aprobarea unei rectificări bugetare de 2 milioane de lei pentru bugetele orașelor județului. 1 mi­lion de lei reprezintă și cotizația anuală a instituției în cadrul Asociației ADI ECOO 2009 SRL. Un alt proiect de hotărâre de interes pentru opinia publică îl reprezintă cel care vizează investiția într-un punct de acostare fluvial la Stelnica.

Rectificări de buget pentru orașele județului... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 21:05 (4958 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Școala are chipul societății în care trăim!»

Steluța Mitrea, inspectorul general școlar al județului Ialomița

«Școala are chipul societății în care trăim!»

Învățământul ialomițean trece printr-o perioadă fastă. După 30 de ani de investiții punctuale, haotice, ineficiente, infrastructura de învățământ a intrat într-un proces amplu de reabilitare. Profesorii sunt, în sfârșit, mulțumiți de salariile pe care le primesc, rezultate statistice ne plasează peste media națională, avem elevi olimpici. Iar inspectorul general școlar Steluța Mitrea promite public un Centru de Excelență modern, conform standardelor educaționale moderne. Pare un moment bun să tragem linie și să concluzionăm: «Avem un an școlar foarte bun, plin de provocări și oportunități!». «Iar principala noastră preocupare a fost accesarea fondurilor prin PNRR. Și am reușit!» explică inspectorul... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 17:10 (7714 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Se reunesc pe 23 ianuarie 2024

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Se reunesc pe 23 ianuarie 2024

Recolta Gheorghe Doja a încheiat prima parte a sezonului pe locul 5, cu 20 de puncte. Elevii lui Mirel Condei au intrat în vacanță și vor reveni pe teren, pentru pregătirea de iarnă, peste aproximativ o lună. Antre­norul Recoltei a fixat reunirea lotului pentru ziua de marți, 23 ianuarie 2024. Pregătirea de iarnă se va face, în special, în baza proprie, va cuprinde fireștile meciuri amicale, dar și 7 zile de canto­nament la Cumpăna, în județul Constanța, în perioada 11-17 februarie 2024. Adversarii din meciurile amicale vor fi CSM Oltenița, FC Voluntari 2, Metalul Buzău, Progresul Fundulea și Unirea Slobozia «U19». În ceea ce privește lista transfe­rurilor, deocamdată nu a «transpirat» nimic nici... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 15:50 (10035 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Bărcănești merge în play-off, Grivița, în play-out

Fotbal, Liga a IV-a

Bărcănești merge în play-off, Grivița, în play-out

S-a derulat și ultima etapă a sezonului regulat din Liga a IV-a ialomițeană și, firește, toate necunoscutele au fost aflate. Vom avea o primăvară interesantă, în care, aproape sigur, lupta pentru titlul de campioană a județului se va da între Fetești și Rovine. Firește, s-ar putea implica și Amara, multe depinzând de întăririle pe care le vor primi echipele în pauza de iarnă.

Axintele nu prinde locul 4 Contrar obiceiului, începem povestea cu Seria Vest, unde liderul FC Rovine a tranșat, aparent lejer, soarta celor 3 puncte. Adversară le-a fost Stăruința Broșteni, iar galben-verzii... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 14:15 (3732 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie la scor-fluviu pentru CSM Unirea Slobozia

Handbal, junioare 2

Victorie la scor-fluviu pentru CSM Unirea Slobozia

Junioarele 2 ale CSM Unirea Slobozia, antrenate de Alexandru Ivan, au avut o toamnă extrem de fastă, încheind anul 2023 cu o victorie la o diferență uriașă, obținută în fața celor de la Unirea Dobroești. Concret, Slobozia s-a impus cu 53-13 (23-4) în fața ilfovencelor, având practic o medie de aproape un gol marcat pe minut. Productivitatea atacului a fost o constantă în evoluția Sloboziei din acest sezon, elevele lui Ivan marcând 340 de goluri în 8 meciuri. În partida cu Dobroești, pentru CSM Unirea au marcat Sîrghi-13 goluri, Oprea-11, Chirca-7, Trifa-5, Antohi-5, Mateescu-4, Dumitrache-3, Dima-2, Tache-2, Vintilă-1. Următorul meci al junioarelor 2 de la CSM Unirea Slobozia se va juca pe 28... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 12:40 (4472 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Damian Neagu, locul 3 la concursul aniversar «Oancea Emil»

Scrimă

Damian Neagu, locul 3 la concursul aniversar «Oancea Emil»

Sala «Floreasca» din București a găzduit sâmbătă, 16 decembrie 2023, o interesantă competiție juvenilă de sabie, dedicată reputatului antrenor Emil Oancea, cu prilejul împlinirii vârstei de 70 de ani. La această competiție au participat sportivi de la mai multe cluburi din țară, printre aceștia numărându-se și micii sabreri antrenați de profesorul Marin Cruțu, la CSS Slobozia. Damian Neagu a concurat la categoria «U13» și a obținut un apreciabil loc 3. La aceeași categorie, Petre Marin Stelică a ocupat locul 6. Sunt nume noi, copii care se află la început de drum, dar de care, cu siguranță, vom mai auzi. În concursul feminin, cea mai bine clasată a fost Delia Drăgan, care a ocupat locul 9, într... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 11:05 (2681 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are aproximativ 66% din suprafață cadastrată

Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Ialomița are aproximativ 66% din suprafață cadastrată

Început oficial în anul 2016, Programul Național de Cadastru și Carte Funciară se află în plină desfășurare la nivelul județului Ialomița. Estimările oficiale arată că aproape 66% din suprafața totală a județului a fost cadastrată. Costurile se ridică la peste 20 milioane de lei, fondurile fiind asigurate atât din bugetul Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară, cât și din cel al Uniunii Europene.

Fonduri naționale și europene pentru cadastrare Pentru a avea o imagine cât mai clară asupra proprietăților deținute de populație, Guvernul României a implementat, începând... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2023, 14:10 (7967 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Partidul Național Liberal dorește comasarea Alegerilor Locale cu primul tur al Prezidențialelor

Partidul Național Liberal dorește comasarea Alegerilor Locale cu primul tur al Prezidențialelor

Partidul Național Liberal dorește comasarea Alegerilor Locale cu primul tur al Prezidențialelor, care să fie devansate în luna septembrie. Liberalii consideră că aceasta ar fi «singura variabilă constituțională» de comasare a Alegerilor, având în vedere că cele parlamentare nu pot fi mutate.

Propunerea se dezbate încă Decizia ar putea să fie luată până în februarie anul viitor, au susținut sursele menționate. Potrivit calculelor liberalilor, în aceste condiții, turul doi al Alegerilor Prezidențiale s-ar putea desfășura în luna octombrie. În acest fel, noul președinte își va prelua mandatul... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2023, 12:40 (3962 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infracțiuni de serviciu sesizate la Parchet în cazul Spitalului Municipal Urziceni

Demers al Avocatului Poporului

Infracțiuni de serviciu sesizate la Parchet în cazul Spitalului Municipal Urziceni

Spitalul Municipal Urziceni este vizat de o nouă plângere penală. De această dată sesizarea orga­nelor judiciare a fost făcută de Biroul Teritorial Slobozia al Avocatului Poporului. Pornind de la cazul tinerei de 24 de ani care a născut pe trotuarul din fața unității medicale, funcționarii instituției au concluzionat că există suspiciunea rezonabilă cu privire la comiterea unor infracțiuni de serviciu. Este a doua anchetă deschisă în acest caz, după sesizarea din oficiu a organelor judiciare imediat după producerea incidentului. La aproape jumătate de an de la întâmplare, procurorii și polițiștii din Urziceni încă investighează cazul, fără a ajunge la o concluzie preliminară. Singurele dovezi... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2023, 09:55 (12813 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stelnica asfaltează 5 kilometri de străzi

Stelnica asfaltează 5 kilometri de străzi

Administrația din comuna Stelnica a accesat în cadrul Programului «Anghel Saligny», o investiție în va­loare de 7,4 milioane de lei care permite asfaltarea a 5 kilometri de străzi. Investiția, în curs de finalizare, ridică la 90% procentul de străzi mo­dernizate în comuna Stelnica. «Este o investiție care îmbunătățește semnificativ infrastructura rutieră locală și aduce beneficii certe comunității!» susține public primarul comunei, Costel Brateș. În acest context reamintim că Stelnica este una dintre comunele care va beneficia de o investiție majoră în construcția unei rețele de gaze naturale, în cadrul unui proiect de investiții derulat de orașul Fetești. Valoarea acestei investiții este estimată... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2023, 16:10 (3427 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gropile de gunoi neconforme, problema nerezolvată a primăriilor ialomițene

Gropile de gunoi neconforme, problema nerezolvată a primăriilor ialomițene

Depozitele necontrolate de deșeuri reprezintă încă o realitate în cele mai multe localități din județul Ialomița. Garda de Mediu a aplicat sancțiuni admi­nistrațiilor locale care tratează cu indiferență protecția mediului.

Amenzi aplicate, nicio soluție Cu mai bine de 5 ani în urmă, Garda de Mediu Ialomița estima că gropile de gunoi neconforme ocupau peste 33 hectare de teren la nivelul județului. În prezent, situația a rămas neschimbată, iar gunoaiele aruncate la marginea localităților sunt încă o realitate. Datele Gărzii de Mediu Ialomița arată că mai bine de un sfert din localitățile... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2023, 11:10 (16672 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Sistem video de 1,4 milioane de lei la Perieți

Sistem video de 1,4 milioane de lei la Perieți

Comuna Perieți va benefica de o investiție de 1,4 milioane de lei pentru realizarea unui sistem de monitorizare video la nivelul comunei. Pro­iectul are drept scop creșterea siguranței și prevenirea criminalității în comuna Perieți, prin realizarea unui sistem de supraveghere video stradală a localității. Sistemul video public din comuna Perieți va presupune achiziționarea și instalarea a 150 de camere de supraveghere video în comună și în satele componente. Scopul este de a înregistra și stoca imaginile video a persoanelor, auto­vehiculelor și utilajelor care trec prin zona res­pectivă, cu posibilitatea identificării ulterioare a acestora. Prin realizarea acestui proiect se urmă­rește descurajarea... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2023, 16:20 (3155 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Creatorul de costume populare

Creatorul de costume populare

Are 21 de ani și 40 de costume populare create de mâna lui. Cântă, dansează, învață să devină inginer horticol, crește găini pentru expoziții... Și toate zilele lui sunt vesele și senine pentru că a ales să și le facă așa. «Chiar și când am zile grele, cânt un cântec pe care-l știu de la doamna Sofia Vicoveanca... „Plângi inimă, în pădure/Să te-asculte rugi de mure/Și să nu te vadă nimeni/ Iar când oi ieși în lume/Râzi să creadă c-o duci bine...“ » ne cântă el de răsună pereții casei părintești de la Gheorghe Lazăr, în Ialomița. Și-apoi ne mărturisește: «Cânt așa pentru că pe scenă nu poți fi trist în fața oamenilor. Ei nu mi-au greșit cu nimic...».

Întâlnirile providențiale cu folclorul... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2023, 11:40 (3386 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Pregătim România „verde“ și digitalizată!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Pregătim România „verde“ și digitalizată!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu speră să îmbunătățească politicile de coeziune ale Uniunii Europene, destinate pentru România, dar și să informeze populația privind oportunitatea etapelor viitoare pe care le vom parcurge, astfel încât să beneficiem de cât mai multe șanse și avantaje. Deputatul social-democrat a organizat, în acest sens, o dezba­tere amplă în colaborare cu Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene și cu Grupul S&D din Parlamentul European, reprezentat de vicepreședintele Rovana Plumb.

Întâlniri lucrative cu europarlamentarul SD Rovana Plumb Alături de Comisarul... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2023, 14:40 (1428 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Aparatură medicală modernă la Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia

Aparatură medicală modernă la Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia

Aflată în plin proces de mo­dernizare, Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se pregătește de recepția finală. La începutul acestei săptămâni, reprezentanții unității medicale au primit aparatele medicale pe care le vor utiliza pentru a oferi consultații pacien­ților. Echipamentele noi îi vor ajuta pe medici astfel încât timpul necesar pentru diagnostic și tratament să se reducă. «Sunt echipamente de care orice UPU are nevoie pentru a funcționa corespunzător!» susține Anca Telehuz, medicul-șef al UPU Slobozia.

Echipamente medicale profesionale Demersul... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2023, 10:10 (4204 vizualizări - 4 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 127 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 7 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2614, cu 127 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2020, 15:05
(3145 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: A murit carbonizat în propria locuință

Un bărbat, de 47 de ani, din localitatea Drăgoești a murit în seara zilei de vineri, 6 noiembrie a.c., ars de viu în propria casă. Pompierii au fost chemați să intervină la locul incendiului, iar în momentul ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2020, 14:30
(3430 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Slobozia: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Forțe de ordine cu efective mărite au desfășurat joi, 5 noiembrie a.c., o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale asociate extinderii pandemiei Coronavirus, precum și asigurarea climatului ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:50
(4668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Victimă încarcerată, salvată de pompieri

Urziceni: Victimă încarcerată, salvată de pompieri

Pompierii din Urziceni au intervenit vineri, 6 noiembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unei tinere, de 31 de ani, victimă a unui accident rutier. Din primele informații, accidentul s-a ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:30
(2238 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Sancțiuni de aproape 16000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de combatere a COVID-19

Pe parcursul zilei de joi, 5 noiembrie a.c., forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:15
(4313 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 7 Platonești, în timp ce desfășurau activități pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor pe linie de piscicultură, joi, 5 noiembrie a.c., au oprit ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:10
(2351 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Ograda: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Joi, 5 noiembrie a.c., pe raza comunei Ograda, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 26 de ani, în timp ce transporta cu o autoutilitară material ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:05
(3703 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 6 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2487, cu 53 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 15:05
(2503 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier

Coșereni: Pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în seara zilei de joi, 5 noiembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul a cinci persoane, victime ale unui accident de circulație. Evenimentul rutier s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 23:30
(2033 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Impact între două autovehicule

Iazu: Impact între două autovehicule

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, pompierii din Slobozia au intervenit joi, 5 noiembrie a.c., în cazul unui accident rutier petrecut în zona localității Iazu. Din primele informații ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:15
(2374 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


IPJ Ialomița: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a modului în care se respectă măsurile de protecție sanitară la nivelul județului Ialomița. Astfel, miercuri, 4 noiembrie a.c., oamenii legii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:10
(5625 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sfaturi preventive oferite de polițiști

Pentru a fi în siguranță în propria locuință, polițiștii ne recomandă să evităm postarea pe rețelele de socializare imagini cu obiectele de valoare pe care le avem în locuință. De asemenea, este important ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 5 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2434, cu 101 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 15:05
(3370 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenție în premieră la Spitalul Județean de Urgență Slobozia: protezare parțială de umăr

Marți, 3 noiembrie 2020, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost realizată o nouă intervenție chirurgicală în premieră. Astfel, un bărbat de 74 de ani a beneficat de o protezare parțială de umăr ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 17:50
(6804 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean aflat în «izolare la domiciliu», identificat la plimbare pe stradă

Marți, 3 noiembrie 2020, în jurul orelor 22,10, un slobozean aflat în «izolare la domiciliu» a fost identificat de jandarmi plimbându-se cu prietena în zona Spitalului din Slobozia. Bărbatul a fost sancționat ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 17:20
(2979 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni de aproape 10000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de combatere a COVID-19

Pe parcursul zilei de marți, 3 noiembrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 16:15
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Controale la transportatorii de persoane și de marfă

În cursul zilei de marți, 3 noiembrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu inspectori din cadrul Inspectoratului de Stat pentru Controlul Transportului Rutier, au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 16:10
(1902 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 4 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2333, cu 58 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 15:05
(2768 vizualizări - 1 comentariu)


DN21: Accident între Slobozia Nouă și Iazu

Un accident rutier s-a produs în noaptea de marți spre miercuri, 3/4 noiembrie a.c., în jurul orelor 22,45, pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. În accident au fost implicate două autoturisme. La fața ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 11:40
(2123 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două persoane au fost rănite într-un accident rutier

Un accident rutier s-a produs în seara zilei de marți, 2 noiembrie a.c., la ieșire din localitatea Urziceni. Din primele informații, șoferul unei mașini, domiciliat în județul Satu Mare, a intrat în impact ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 00:00
(6148 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

Pe parcursul zilei de luni, 2 noiembrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 18:05
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 3 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2275, cu 119 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 15:05
(3662 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Adolescenta dispărută a fost găsită de polițiști

Adolescenta de 14 ani dispărută din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni a fost identificată de polițiști. Oamenii legii au găsit-o pe fată pe raza comunei Grădiștea, din județul Ilfov. După ce ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 11:30
(4626 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2156, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 15:10
(3063 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite  pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Sfântul Pantelimon, din localitatea Sudiți, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 12:45
(2586 vizualizări - 0 comentarii)


Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Accident rutier în dimineața zilei de luni, 2 noiembrie a.c., în zona localității Poiana. Un tir încărcat cu sticlă s-a răsturnat în apele râului Ialomița. Șoferul autovehiculului, identificat în persoana ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 10:30
(2720 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Poiana accident


Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Polițiștii din Urziceni caută o adolescentă de 14 ani care a plecat din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 21:45
(6613 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 15:10
(2916 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:25
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...