Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetiță de 5 ani, moartă după ce bunica a spălat-o cu Tomoxan ca să o scape de păduchi. Fratele și verișoara micuței, în stare gravă la Spitalul «Grigore Alexandrescu» București!

Fetiță de 5 ani, moartă după ce bunica a spălat-o cu Tomoxan ca să o scape de păduchi. Fratele și verișoara micuței, în stare gravă la Spitalul «Grigore Alexandrescu» București!

Întâmplare cu final tragic la Țăndărei. O fetiță de 5 ani a murit, iar fratele și verișoara sa, în vârstă de un an și 11 luni și 10 ani, au ajuns în stare gravă la Spitalul «Grigore Alexandrescu» București, după ce bunica lor i-a spălat la cap cu «Tomoxan», o substanță folosită pentru deparazitarea animalelor, ca să-i scape de păduchi. O anchetă penală a fost deschis în acest caz, bunica fiind suspectată de comiterea infracțiunii de «ucidere din culpă».

Cercetări în curs Potrivit informațiilor oficiale, femeia a ajuns la Spitalul Orășenesc din Țăndărei cu băiețelul în vârstă de... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2023, 12:00 (19056 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Investiție de 2,8 milioane de lei în terenul de sport de la Slobozia Nouă

Consiliul Județean Ialomița nu renunță la baza sportivă

Investiție de 2,8 milioane de lei în terenul de sport de la Slobozia Nouă

Administrația județeană continuă demersurile investiționale pentru realizarea unei baze sportive moderne destinată practicării fotba­lului. Consiliul Județean Ialomița a aprobat un proiect de hotărâre prin care aprobă indicatorii tehnico-economici pentru moderni­zarea terenului de fotbal de la Slobozia Nouă. Valoarea investiției este estimată la 2,8 mili­oane de lei. Banii urmează a fi alocați în anii următori din bugetul județean.

Administrația Pavel nu renunță În anul 2021, Administrația Pavel propunea plenului Consiliului Județean Ialomița o investiție în valoare de 2,5 milioane... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2023, 09:50 (5559 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița nu vrea Regionalizare

Ialomița nu vrea Regionalizare

Regionalizarea s-a amânat cu un an. Un an după Alegeri! Iar până atunci mai e... Cine știe?! Ori moare măga­rul, ori pierde samarul... Și noi, oricum, nu vrem Regionalizare! Nici acum, nici în 2025 și nici când o intra România în faliment. Murim cu ei de gât! De ce nu vrem?! Ei, da, asta e o întrebare pentru care ar trebui să vă mulțu­mească. Ei, evident! Pentru că dintre noi, ăștia 40000 care muncim, 40% suntem navetiști și n-avem timp să ne punem întrebări și să mulțumim pentru ele. Dar ei e musai să vă mulțu­mească. Cum care ei? Ăia 31 de consilieri județeni și ăia 792 de consilieri locali pentru care există Ialomița. Plus 66 de primari, din care 3 sunt de mu­nicipii și 4 de orașe. Cum ar veni... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2023, 13:55 (7704 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Cifrele de afaceri ale firmelor din Ialomița au însumat peste 13,8 miliarde de lei

În 2022

Cifrele de afaceri ale firmelor din Ialomița au însumat peste 13,8 miliarde de lei

O analiză financiară, pe baza ultimelor bilanțuri depuse de firmele din Ialomița, arată că cele peste 6700 de societăți comerciale active din județul nostru au înregistrat, în 2022, o cifră de afaceri de peste 13,8 miliarde de lei. În cadrul acestor firme își desfășoară acti­vitatea 25000 de persoane. Cel mai bine poziționate societăți sunt cele care desfășoară activități în agricultură sau în domenii conexe acestui sector.

Firme de top în funcție de cifra de afaceri Estimările analiștilor financiari arată faptul că, în 2022, cifra de afaceri însumată a celor peste 6700 de firme active... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2023, 10:05 (16988 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii din Ialomița au restanțe în redactarea hotărârilor

Judecătorii din Ialomița au restanțe în redactarea hotărârilor

Inspecția Judiciară a dat publicității un raport referitor la activitatea instanțelor din țară, în ceea ce privește redactarea și comunicarea hotărârilor jude­cătorești. Analiza a vizat actele judiciare eliberate de instanțe pe parcursul anului trecut. În Ialomița, potrivit documentului oficial, judecătorii aveau peste 1500 de hotărâri «redactate cu întârziere». Motivul principal invocat de reprezentanții instanțelor îl reprezintă numărul redus de magistrați. Numărul mic de judecători face ca termenele alocate pentru cauzele intrate pe rolul judecătoriilor ialomițene, în ultima perioadă, să fie alocate la intervale lungi de timp. Așa se face că unele cauze înregistrate în perioada octombrie-noiembrie... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2023, 12:20 (12818 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean pregătește Ialomița pentru un nou buget anual

Reglaje financiare fine

Consiliul Județean pregătește Ialomița pentru un nou buget anual

Administrația județeană face ultimele ajustări financiare legate de bugetul anului în curs. În cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de vineri, 15 decembrie 2023, consilierii județeni au votat pentru aprobarea unei rectificări bugetare de 2 milioane de lei pentru bugetele orașelor județului. 1 mi­lion de lei reprezintă și cotizația anuală a instituției în cadrul Asociației ADI ECOO 2009 SRL. Un alt proiect de hotărâre de interes pentru opinia publică îl reprezintă cel care vizează investiția într-un punct de acostare fluvial la Stelnica.

Rectificări de buget pentru orașele județului... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 21:05 (4958 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Școala are chipul societății în care trăim!»

Steluța Mitrea, inspectorul general școlar al județului Ialomița

«Școala are chipul societății în care trăim!»

Învățământul ialomițean trece printr-o perioadă fastă. După 30 de ani de investiții punctuale, haotice, ineficiente, infrastructura de învățământ a intrat într-un proces amplu de reabilitare. Profesorii sunt, în sfârșit, mulțumiți de salariile pe care le primesc, rezultate statistice ne plasează peste media națională, avem elevi olimpici. Iar inspectorul general școlar Steluța Mitrea promite public un Centru de Excelență modern, conform standardelor educaționale moderne. Pare un moment bun să tragem linie și să concluzionăm: «Avem un an școlar foarte bun, plin de provocări și oportunități!». «Iar principala noastră preocupare a fost accesarea fondurilor prin PNRR. Și am reușit!» explică inspectorul... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 17:10 (7715 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Se reunesc pe 23 ianuarie 2024

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Se reunesc pe 23 ianuarie 2024

Recolta Gheorghe Doja a încheiat prima parte a sezonului pe locul 5, cu 20 de puncte. Elevii lui Mirel Condei au intrat în vacanță și vor reveni pe teren, pentru pregătirea de iarnă, peste aproximativ o lună. Antre­norul Recoltei a fixat reunirea lotului pentru ziua de marți, 23 ianuarie 2024. Pregătirea de iarnă se va face, în special, în baza proprie, va cuprinde fireștile meciuri amicale, dar și 7 zile de canto­nament la Cumpăna, în județul Constanța, în perioada 11-17 februarie 2024. Adversarii din meciurile amicale vor fi CSM Oltenița, FC Voluntari 2, Metalul Buzău, Progresul Fundulea și Unirea Slobozia «U19». În ceea ce privește lista transfe­rurilor, deocamdată nu a «transpirat» nimic nici... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 15:50 (10040 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Bărcănești merge în play-off, Grivița, în play-out

Fotbal, Liga a IV-a

Bărcănești merge în play-off, Grivița, în play-out

S-a derulat și ultima etapă a sezonului regulat din Liga a IV-a ialomițeană și, firește, toate necunoscutele au fost aflate. Vom avea o primăvară interesantă, în care, aproape sigur, lupta pentru titlul de campioană a județului se va da între Fetești și Rovine. Firește, s-ar putea implica și Amara, multe depinzând de întăririle pe care le vor primi echipele în pauza de iarnă.

Axintele nu prinde locul 4 Contrar obiceiului, începem povestea cu Seria Vest, unde liderul FC Rovine a tranșat, aparent lejer, soarta celor 3 puncte. Adversară le-a fost Stăruința Broșteni, iar galben-verzii... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 14:15 (3732 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie la scor-fluviu pentru CSM Unirea Slobozia

Handbal, junioare 2

Victorie la scor-fluviu pentru CSM Unirea Slobozia

Junioarele 2 ale CSM Unirea Slobozia, antrenate de Alexandru Ivan, au avut o toamnă extrem de fastă, încheind anul 2023 cu o victorie la o diferență uriașă, obținută în fața celor de la Unirea Dobroești. Concret, Slobozia s-a impus cu 53-13 (23-4) în fața ilfovencelor, având practic o medie de aproape un gol marcat pe minut. Productivitatea atacului a fost o constantă în evoluția Sloboziei din acest sezon, elevele lui Ivan marcând 340 de goluri în 8 meciuri. În partida cu Dobroești, pentru CSM Unirea au marcat Sîrghi-13 goluri, Oprea-11, Chirca-7, Trifa-5, Antohi-5, Mateescu-4, Dumitrache-3, Dima-2, Tache-2, Vintilă-1. Următorul meci al junioarelor 2 de la CSM Unirea Slobozia se va juca pe 28... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 12:40 (4473 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Damian Neagu, locul 3 la concursul aniversar «Oancea Emil»

Scrimă

Damian Neagu, locul 3 la concursul aniversar «Oancea Emil»

Sala «Floreasca» din București a găzduit sâmbătă, 16 decembrie 2023, o interesantă competiție juvenilă de sabie, dedicată reputatului antrenor Emil Oancea, cu prilejul împlinirii vârstei de 70 de ani. La această competiție au participat sportivi de la mai multe cluburi din țară, printre aceștia numărându-se și micii sabreri antrenați de profesorul Marin Cruțu, la CSS Slobozia. Damian Neagu a concurat la categoria «U13» și a obținut un apreciabil loc 3. La aceeași categorie, Petre Marin Stelică a ocupat locul 6. Sunt nume noi, copii care se află la început de drum, dar de care, cu siguranță, vom mai auzi. În concursul feminin, cea mai bine clasată a fost Delia Drăgan, care a ocupat locul 9, într... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2023, 11:05 (2693 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are aproximativ 66% din suprafață cadastrată

Programul Național de Cadastru și Carte Funciară

Ialomița are aproximativ 66% din suprafață cadastrată

Început oficial în anul 2016, Programul Național de Cadastru și Carte Funciară se află în plină desfășurare la nivelul județului Ialomița. Estimările oficiale arată că aproape 66% din suprafața totală a județului a fost cadastrată. Costurile se ridică la peste 20 milioane de lei, fondurile fiind asigurate atât din bugetul Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară, cât și din cel al Uniunii Europene.

Fonduri naționale și europene pentru cadastrare Pentru a avea o imagine cât mai clară asupra proprietăților deținute de populație, Guvernul României a implementat, începând... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2023, 14:10 (7969 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Partidul Național Liberal dorește comasarea Alegerilor Locale cu primul tur al Prezidențialelor

Partidul Național Liberal dorește comasarea Alegerilor Locale cu primul tur al Prezidențialelor

Partidul Național Liberal dorește comasarea Alegerilor Locale cu primul tur al Prezidențialelor, care să fie devansate în luna septembrie. Liberalii consideră că aceasta ar fi «singura variabilă constituțională» de comasare a Alegerilor, având în vedere că cele parlamentare nu pot fi mutate.

Propunerea se dezbate încă Decizia ar putea să fie luată până în februarie anul viitor, au susținut sursele menționate. Potrivit calculelor liberalilor, în aceste condiții, turul doi al Alegerilor Prezidențiale s-ar putea desfășura în luna octombrie. În acest fel, noul președinte își va prelua mandatul... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2023, 12:40 (3963 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infracțiuni de serviciu sesizate la Parchet în cazul Spitalului Municipal Urziceni

Demers al Avocatului Poporului

Infracțiuni de serviciu sesizate la Parchet în cazul Spitalului Municipal Urziceni

Spitalul Municipal Urziceni este vizat de o nouă plângere penală. De această dată sesizarea orga­nelor judiciare a fost făcută de Biroul Teritorial Slobozia al Avocatului Poporului. Pornind de la cazul tinerei de 24 de ani care a născut pe trotuarul din fața unității medicale, funcționarii instituției au concluzionat că există suspiciunea rezonabilă cu privire la comiterea unor infracțiuni de serviciu. Este a doua anchetă deschisă în acest caz, după sesizarea din oficiu a organelor judiciare imediat după producerea incidentului. La aproape jumătate de an de la întâmplare, procurorii și polițiștii din Urziceni încă investighează cazul, fără a ajunge la o concluzie preliminară. Singurele dovezi... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2023, 09:55 (12818 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stelnica asfaltează 5 kilometri de străzi

Stelnica asfaltează 5 kilometri de străzi

Administrația din comuna Stelnica a accesat în cadrul Programului «Anghel Saligny», o investiție în va­loare de 7,4 milioane de lei care permite asfaltarea a 5 kilometri de străzi. Investiția, în curs de finalizare, ridică la 90% procentul de străzi mo­dernizate în comuna Stelnica. «Este o investiție care îmbunătățește semnificativ infrastructura rutieră locală și aduce beneficii certe comunității!» susține public primarul comunei, Costel Brateș. În acest context reamintim că Stelnica este una dintre comunele care va beneficia de o investiție majoră în construcția unei rețele de gaze naturale, în cadrul unui proiect de investiții derulat de orașul Fetești. Valoarea acestei investiții este estimată... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2023, 16:10 (3428 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gropile de gunoi neconforme, problema nerezolvată a primăriilor ialomițene

Gropile de gunoi neconforme, problema nerezolvată a primăriilor ialomițene

Depozitele necontrolate de deșeuri reprezintă încă o realitate în cele mai multe localități din județul Ialomița. Garda de Mediu a aplicat sancțiuni admi­nistrațiilor locale care tratează cu indiferență protecția mediului.

Amenzi aplicate, nicio soluție Cu mai bine de 5 ani în urmă, Garda de Mediu Ialomița estima că gropile de gunoi neconforme ocupau peste 33 hectare de teren la nivelul județului. În prezent, situația a rămas neschimbată, iar gunoaiele aruncate la marginea localităților sunt încă o realitate. Datele Gărzii de Mediu Ialomița arată că mai bine de un sfert din localitățile... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2023, 11:10 (16675 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Sistem video de 1,4 milioane de lei la Perieți

Sistem video de 1,4 milioane de lei la Perieți

Comuna Perieți va benefica de o investiție de 1,4 milioane de lei pentru realizarea unui sistem de monitorizare video la nivelul comunei. Pro­iectul are drept scop creșterea siguranței și prevenirea criminalității în comuna Perieți, prin realizarea unui sistem de supraveghere video stradală a localității. Sistemul video public din comuna Perieți va presupune achiziționarea și instalarea a 150 de camere de supraveghere video în comună și în satele componente. Scopul este de a înregistra și stoca imaginile video a persoanelor, auto­vehiculelor și utilajelor care trec prin zona res­pectivă, cu posibilitatea identificării ulterioare a acestora. Prin realizarea acestui proiect se urmă­rește descurajarea... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2023, 16:20 (3156 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Creatorul de costume populare

Creatorul de costume populare

Are 21 de ani și 40 de costume populare create de mâna lui. Cântă, dansează, învață să devină inginer horticol, crește găini pentru expoziții... Și toate zilele lui sunt vesele și senine pentru că a ales să și le facă așa. «Chiar și când am zile grele, cânt un cântec pe care-l știu de la doamna Sofia Vicoveanca... „Plângi inimă, în pădure/Să te-asculte rugi de mure/Și să nu te vadă nimeni/ Iar când oi ieși în lume/Râzi să creadă c-o duci bine...“ » ne cântă el de răsună pereții casei părintești de la Gheorghe Lazăr, în Ialomița. Și-apoi ne mărturisește: «Cânt așa pentru că pe scenă nu poți fi trist în fața oamenilor. Ei nu mi-au greșit cu nimic...».

Întâlnirile providențiale cu folclorul... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2023, 11:40 (3386 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Pregătim România „verde“ și digitalizată!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Pregătim România „verde“ și digitalizată!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu speră să îmbunătățească politicile de coeziune ale Uniunii Europene, destinate pentru România, dar și să informeze populația privind oportunitatea etapelor viitoare pe care le vom parcurge, astfel încât să beneficiem de cât mai multe șanse și avantaje. Deputatul social-democrat a organizat, în acest sens, o dezba­tere amplă în colaborare cu Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene și cu Grupul S&D din Parlamentul European, reprezentat de vicepreședintele Rovana Plumb.

Întâlniri lucrative cu europarlamentarul SD Rovana Plumb Alături de Comisarul... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2023, 14:40 (1428 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Aparatură medicală modernă la Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia

Aparatură medicală modernă la Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia

Aflată în plin proces de mo­dernizare, Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se pregătește de recepția finală. La începutul acestei săptămâni, reprezentanții unității medicale au primit aparatele medicale pe care le vor utiliza pentru a oferi consultații pacien­ților. Echipamentele noi îi vor ajuta pe medici astfel încât timpul necesar pentru diagnostic și tratament să se reducă. «Sunt echipamente de care orice UPU are nevoie pentru a funcționa corespunzător!» susține Anca Telehuz, medicul-șef al UPU Slobozia.

Echipamente medicale profesionale Demersul... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2023, 10:10 (4205 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISUJ Ialomița: 28 februarie 2011-78 de ani de protecție civilă, Ziua «Porților Deschise»

Ziua Protecției Civile din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric care a consfințit înființarea Apărării Pasive din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 1933 este ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:17
(10039 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări ale Codului Fiscal pentru sediile secundare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor modificările aduse Codului de procedură fiscală privind administrarea creanțelor fiscale ale sediilor secundare care ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:06
(9985 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Urziceni

Incendii la Slobozia și Urziceni

Sîmbătă, 19 februarie, în jurul orei 11.00, pompierii de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un depozit al unei societăți comerciale care are ca ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:00
(10669 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6373 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8628 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8756 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7552 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8992 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9128 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12079 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Fetești: 6 hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Polițiștii ialomițeni au prins în flagrant 6 persoane care sustrăgeau bunuri feroase din incinta unei societăți comerciale. Acțiunea s-a desfășurat luni, 14 februarie, la Fetești. Suspecții identificați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:56
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Mort în condiții neelucidate

Luni, 14 februarie, un bărbat de 42 de ani din comuna Miloșești a fost găsit mort pe o stradă laterală din localitate. În urma verificării cadavrului, polițiștii au constatat că nu prezintă urme vizibile ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:54
(13110 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești mort


Ialomița: O mașină cu deținuți, implicată într-un accident rutier

Luni, 14 februarie, o mașină a Pentenciarului Slobozia a fost implicată într-un accident rutier. Autospeciala transporta doi deținuți la Parchetul de pe lîngă Curtea de Apel Galați. Incidentul s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 11:17
(11868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier între Slobozia și Amara

În cursul zilei de duminică, 13 februarie a.c., în jurul orei 18.20, pe DN2C, în afara localității Slobozia, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane.
Din primele ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 22:34
(15437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de lemne, prinși de polițiști

Duminică, 13 februarie a.c., o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a observat trei persoane care comercializează lemne și despre care existau indicii că provin din furturi. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 21:34
(12495 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești furt lemne


Ialomița: Beat mangă și fără permis la volan

Agenți de poliție din cadrul Posturilor de Poliție Ion Roată și Alexeni, care acționau pe raza celor două comune într-una dintre nopțile trecute, au observat în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 19:48
(10923 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...