Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Combinatul chimic din Slobozia și-a închiriat propriile instalații

Salvare de la faliment sau tun aproape perfect?

Combinatul chimic din Slobozia și-a închiriat propriile instalații

Situația societății Amonil SA revine în actualitate. De această dată, pe tapet sînt aduse o serie de tranzacții efectuate în ultimele luni la Combinatul chimic din Slobozia. Datorii, executări silite, licitații puse sub semnul întrebării toate avînd drept motivație oficială evitarea falimentului Amonil. Actual, pentru a putea să-și continue activitatea, Amonil SA urmează să închirieze propriile instalații de producție pierdute în urmă cu aproximativ o lună la o licitație publică... Toate informațiile ce circulă în jurul societății creează scenariul unui tun aproape perfect; documentele însă, infirmă teoria «prăduirii» Amonil.

Radiografia prăbușirii Amonil
Pentru început... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2009, 09:52 (8816 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Cum să-ți achiți un credit INTEGRAL, dar să rămâi DATOR la bancă

BCR Ialomița, furt din buzunarele clienților

Cum să-ți achiți un credit INTEGRAL, dar să rămîi DATOR la bancă

Dacă vă închipuiți că dobînzile crescute peste noapte sau comisioanele inventate după cîteva luni de contract sînt singurele metode prin care băncile «fură» din buzunarele clienților, aflați că vă înșelați. Vă dezvăluim în cele ce urmează o nouă metodă de «furt», cel puțin abuzivă, a unei sucursale bancare din Slobozia. Așadar o să aflați cum un client a devenit dator după doi ani de la achitarea integrală a unui credit. Sau, mai bine spus, a fost «fidelizat», în sensul că metoda, o inginerie bancară ieftină, l-a «lipit» pe clientul nostru de sucursala bancară despre care vorbeam...

Pe scurt
Recent, un cetățean a adus în atenția Poliției și Protecției Consumatorilor... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2009, 17:00 (16748 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

A luat bani și de la Finanțele ialomițene!

Rambursare de TVA de peste 4 miliarde pentru Paul-Eldaga-TRB

A luat bani și de la Finanțele ialomițene!

După cum vă precizam în exclusivitate săptămîna precedentă, Paul Toma, infractorul ce, printr-un autodenunț, a reușit să surprindă un întreg județ, a solicitat o rambursare de TVA și Finanțelor ialomițene. Inițial, o altă firmă «controlată» de Paul Toma, TRB Group, a solicitat rambursarea de TVA în august 2008 în cuantum de peste 12 miliarde lei. Doar că, din întreaga sumă, a primit undeva în septembrie 2008, puțin peste 4,2 miliarde lei. Tărășenia, în cele ce urmează.
De la rambursare pe Eldaga, la rambursare pe TRB
Așa cum vă informam în urmă cu ceva timp, infractorul ce a furat 500 de miliarde, autodenunțîndu-se prin intermediul unei plîngeri recepționată de redacția... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2009, 09:00 (13864 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Factură de 240 de miliarde pentru apa lui Ionașcu

Costurile investiției în rețeaua subterană de apă, incluse în ce plătim

Factură de 240 de miliarde pentru apa lui Ionașcu

Preocupată să demonstreze împotriva evidenței faptul că apa din sursa subterană este potabilă, Primăria Slobozia a «uitat» în ultima perioadă să precizeze care sînt costurile la care se ridică această «aventură administrativă» fără precedent la nivelul municipiului Slobozia. Pentru că a uita e la fel de omenește cu a greși, ne-am gîndit să suplinim noi aceasta scăpare pe care o consideram involuntară și să vă oferim o detaliere a principalelor costuri pe care slobozenii le vor regăsi în factura emisă de SC Urban de-acum încolo.

SC Urban nu mai precizează metri cubi de apă facturați
Demersul nostru a plecat de la o sesizare venită pe adresa redacției. Potrivit acesteia... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2009, 15:05 (10188 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Peste 1 milion de dolari rambursare de TVA

Ultimul tun marca Paul Toma-Eldaga, dat sub nasul anchetatorilor

Peste 1 milion de dolari rambursare de TVA

Cele ce urmează se vor constitui, fără doar și poate, într-un nou dosar pe numele fugarului Paul. Putem doar să credem că «țeapa», dată de această dată statului, se constituie, probabil, într-o ultimă «acțiune» a lui Paul Toma din postura de director executiv al Eldaga; prin «acțiune» se subînțelege o fraudă, tip de situație comună fostului administrator în drept al Eldaga. Așadar, să vă povestim.

5 facturi și-un TVA rambursat de peste 1 milion de dolari
Narațiunea se petrece undeva prin luna septembrie a anului de grație 2008. Directorul executiv Paul se pregătește de o ultimă «țeapă». De această dată, cu buzele umflate se pregătea să rămînă statul. Ca sumă, un mizilic... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2009, 17:59 (49419 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

1000 de miliarde, EPUIZATE

Sănătatea ialomițeană are nevoie de bancheri

1000 de miliarde, EPUIZATE

Situație fără precedent în sănătatea ialomițeană. Spitalele își anunță colapsul, fondurile fiind mai mult decît insuficiente. Singura soluție pentru resuscitarea sistemului sanitar ar fi, potrivit autorităților, o rectificare bugetară, care însă întîrzie să apară. Pentru ca activitatea spitalelor să nu se încheie, instituțiile de profil au nevoie de cîteva sute bune de miliarde... Previziunile oficialilor anunță aceleași tablouri sumbre și pentru sistemul farmaceutic, fondurile neajungînd pînă la finalul anului. La fel și sectorul analizelor medicale, asigurate gratuit într-un număr din ce în ce mai mic. Ori fără medicamente, analize medicale și salarii ale personalului sanitar asigurate, spitalele... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2009, 09:27 (7795 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

După ce constructorii au furat cît au putut, județul face bilanțul

Ialomița a cheltuit peste 1000 de miliarde pentru (ne)reabilitarea școlilor

Mii de miliarde cheltuite, sute de zile de întîrziere pentru finalizarea lucrărilor și școli transformate în șantiere. Deși ultimii miniștri ai Educației au fost mai mult decît generoși la capitolul investiții școlare, o parte dintre unitățile de învățămînt din Ialomița nu este nici pe departe pregătită pentru începerea noului an școlar. Lucrări de reabilitare, simple investiții școlare sau utilități au transformat infrastructura unităților de învățămînt ialomițene într-un adevărat fiasco guvernamental. La început de an școlar, autoritățile județene, responsabile de proasta gestionare a banilor destinați acestor lucrări, ridică din umeri și aruncă vina de la unii la alții. O situație pe cît de... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2009, 20:21 (17009 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Primăriile ialomițene, în pragul falimentului administrativ

Primăriile ialomițene, în pragul falimentului administrativ

Restructurare în masă a administrației, orientarea cu prioritate a fondurilor existente către infrastructură, economii bugetare de 125 milioane de euro, un coeficient de angajați bugetari de 0,21 la mia de locuitori ai unei localități, 28 de măsuri anticriză, alocarea a 20 la sută din cheltuielile bugetare pentru investițiile din infrastructură... Și exemplele ar putea continua pe zeci de pagini căci, în urmă cu o lună, Guvernul Boc a avut o perioadă fastă în care previziunile zodiacale anunțau că Marte, în conjuncție cu Saturn, permite susținerea unui discurs populisto-fantastic și recomandă cu tărie gogoșile administrative pentru populație. La o lună de la alinierea planetelor cu Guvernul României... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2009, 20:02 (14546 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Arestări pe bandă rulantă în scandalurile din Bora Arestări pe bandă rulantă în scandalurile din Bora

Istoria răfuielilor mafiote la Slobozia

Arestări pe bandă rulantă în scandalurile din Bora

La finele săptămînii precedente, joi, 27 august, polițiștii ialomițeni, în colaborare cu ofițeri au Direcției de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, dar și cu polițiști din județul Călărași, au efectuat nu mai puțin de 26 de percheziții domiciliare la locuințe din cartierul Bora, Dragalina și București. Principalul scop al desfășurărilor de forțe a fost identificarea posibilelor arme folosite în recentele scandaluri petrecute în Slobozia.
În urma acțiunilor, în casele rromilor au fost descoperite zeci de arme, săbii, topoare și bîte, un adevărat arsenal de război care, potrivit unor surse din cadrul anchetei, ar fi fost folosite în scandalurile stradale... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2009, 19:18 (57352 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Ialomița, râul de gunoi al județului

Autoritățile județene sînt incapabile să respecte termenele impuse de UE

Ialomița, rîul de gunoi al județului

Scandalul «apei grele» din sursa subterană de apă a orașului Slobozia este doar partea văzută a unui dezastru de proporții județene, pe care autoritățile îl cunosc și pentru care, practic, în acest moment nu există soluții concrete. Potrivit informațiilor publice furnizate de instituțiile statului, în Ialomița nu există niciun oraș sau comunitate în care resursele de apă potabilă să nu fie afectate de poluare. Iar dacă în cazul nitraților (care afectează potrivit unor aprecieri neoficiale circa 70 la sută dintre sursele de apă potabilă ale județului) autoritățile sînt rezervate, iar informațiile publice selective, în cazul apelor de suprafață concluziile sînt clare și dincolo de orice dubii: județul... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2009, 19:05 (22578 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Salarii de 2000 de euro lunar

Marea de familii din Finanțe atacă recesiunea (II)

Salarii de 2000 de euro lunar

Cititorii noștri sînt muuuult prea inteligenți. Am decis să începem astfel un articol, în fapt o revenire la ceea ce am scris săptămîna trecută. Ca dovezi ale inteligenței cititorilor stau telefoanele recepționate săptămîna trecută, apeluri ce ne-au reconfirmat, o dată în plus, că avem dreptate. Adică, marea de familii din Finanțe constituie, într-adevăr, o problemă, iar veniturile încasate de acestea la nivelul anului 2008 sînt de-a dreptul nesimțite. Mai adăugăm doar că la fel de frustrate s-au arătat și persoanele ce ne-au contactat la redacție, telefonic sau personal. Frustrate la modul propriu, căci astfel de salarii nu pot fi întîlnite decît la cei cărora dosurile le sînt proțăpite în... [citește_tot_articolul]

24 August 2009, 10:27 (26452 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Salarii de 2000 de euro lunar

Marea de familii din Finanțe atacă recesiunea

Salarii de 2000 de euro lunar

Azi sîntem foarte supărați. E cald, apa numai potabilă nu e, bugetarii sînt destituiți... Taman cînd ne hotărîserăm a ne schimba locul de muncă după consultarea a cel puțin jumătate dintre declarațiile de avere ale bugetarilor de la Finanțe, s-a trezit și FMI că ne cere să dăm afară din sistem. Această informație ne-a căzut tare greu. Și dacă nouă ne-a căzut cum ne-a căzut, vă dați seama ce înfiorați au fost bugetozaurii din Finanțe gîndindu-se că și-ar putea pierde cele minim 25 milioane de lei vechișori lunar. Pînă una-alta, să vă spunem, încă de la început, dragi părinți ce lecturați articolul de față, că ar cam fi cazul să vă schimbați filozofia de viață. Și atunci cînd vă întrebați odraslele... [citește_tot_articolul]

20 August 2009, 10:29 (28618 vizualizări - 3 comentarii)

28 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

16 agenți de Poliție, detașați la IPJ Ialomița

Miercuri, 27 decembrie a.c., 16 agenți de Poliție, proaspăt absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina, și-au început activitatea în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 10:45
(4613 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Jumătate de tonă de motorină, confiscată de polițiști

Peste 500 de litri de produs susceptibil a fi motorină a fost confiscat de polițiștii ialomițeni, în urma unui control efectuat în trafic. Astfel, luni, 25 decembrie 2017, în jurul orei 3,00, efective din ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 10:20
(4274 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune integrată de Crăciun

Prima și a doua zi de Crăciun, 25/26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizări prin 112, constatând 42 de infracțiuni și aplicând aproape ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 10:05
(3904 vizualizări - 0 comentarii)


Malu Roșu: Dispărut fără urmă în apele unui lac

Pompierii din Ialomița caută de 3 zile trupul unuia dintre pazinicii lacului Ratca, din zona localității Malu Roșu. În prima zi de Crăciun, împreună cu un coleg de serviciu, acesta a căzut dintr-o barcă ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2017, 13:01
(5808 vizualizări - 3 comentarii)


APIA: Aerofotografierea 2017, în termen

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură aduce la cunoștința publicului larg că, prin colaborarea dintre Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale și Ministerul Apărării Naționale, destinată ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2017, 10:55
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Trei răniți într-un accident rutier petrecut între Iazu și Slobozia Nouă

Trei persoane, victime ale unui accident rutier, au primit îngrijiri medicale din partea pompierilor din Slobozia, dar și a medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. În eveniment au fost implicați ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 22:25
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 114 mii de lei, 13 permise de conducere reținute

Polițiștii au acționat în ultimele 48 de ore pentru prevenirea și combaterea oricăror evenimente care puteau afecta liniștea comunității. Pentru siguranța cetățenilor, 124 patrule, dintre care 6 mixte, ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 18:10
(7501 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru «evaziune fiscală» și infracțiuni rutiere

Polițiștii Secției Rurale Slobozia au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 17:55
(5996 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, la datorie de Crăciun

Peste  250 de polițiști ialomițeni vor fi la datorie pentru ca sărbătoarea Crăciunului să fie petrecută în liniște și siguranță. Poliția Română este la datorie, în serviciul comunității, în perioada ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 17:40
(3613 vizualizări - 0 comentarii)


Autospeciale noi, în dotarea IPJ Ialomița

Vineri, 22 decembrie a.c., parcul auto al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița se reînnoiește cu 7 autospeciale, distribuite de conducerea Poliției Române, urmând a fi folosite pentru activitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 17:10
(4145 vizualizări - 0 comentarii)


Daruri de Crăciun în Protopopiatul Urziceni

Dacă misiunea Biroului de Asistență Socială din Protopopiatul Urziceni este tocmai aceea de a veni în întâmpinarea dificultăților resimțite de oameni și de a sprijini pe cât posibil beneficiarii săi, atunci ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2017, 14:20
(4259 vizualizări - 0 comentarii)


Programul Punctelor Enel în perioada Sărbătorilor de Iarnă

Punctele Enel din județele Constanța, Tulcea, Călărași și Ialomița vor fi închise în zilele de 25, 26 decembrie 2017, precum și în 1, 2 ianuarie 2018, declarate zile libere ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2017, 10:50
(6449 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Economice

Polițiștii ialomițeni au aplicat 6 sancțiuni contravenționale, în valoare de 30000 de lei, în urma unor acțiuni derulate de polițiștii de Investigare a Criminalității Economice. Polițiștii de Investigare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 19:25
(4298 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Urmărit pentru «tâlhărie» în Italia, arestat

Marți, 19 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 18:55
(5292 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


APIA: Subvenția la motorină pentru agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de joi, 21.12.2017, va efectua plata ajutorului de stat pentru reducerea accizei la motorina utilizată în agricultură, aferentă ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 18:40
(5847 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accidentat pe trecerea de pietoni

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de marți, 19 decembrie 2017, pe raza municipiului Fetești. Astfel, în jurul orelor 15,00, în timp ce un bărbat, ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 17:35
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Pietoni accidentați la Ograda și Urziceni

Un bărbat de 56 de ani a murit după ce a fost victima unui accident rutier. Acesta circula în localitatea Ograda pe un drum neiluminat corespunzător și a fost lovit de mașina condusă de un tânăr de 19 ani ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 19:10
(5842 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de carte la Slobozia: «Prefecții județului Ialomița 1856-1949; 1992-2016»

Gigi Petre, prefectul județului Ialomița, a oferit o lecție de istorie despre evoluția administrației publică din Ialomița. Marți, 19 decembrie 2017, acesta a lansat cartea-document «Prefecții județului ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:40
(4942 vizualizări - 3 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «E vremea colindelor»

Protopopiatul Slobozia a fost și anul acesta organizatorul Festivalului «E vremea colindelor». Manifestare a ajuns deja la a 7-a ediție și reprezintă unul dintre cele mai importante evenimente de gen organizate ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:25
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Artificiile i-au adus un dosar penal

Un  minor de 16 ani, din Urziceni, a intrat în vizorul polițiștilor după ce asupra sa au fost descoperite artificii din categoria de produse  F2, fără ca acesta să aibă dreptul legal de a le folosi ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:15
(6419 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se deschide «Căsuța lui Moș Crăciun»

Între 22 și 24 decembrie, în cadrul Târgului de Crăciun din centrul Sloboziei se deschide pentru prima dată «Căsuța lui Moș Crăciun». În perioada de timp amintită, între orele 17,00 și 20,00, copiii din ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:05
(3586 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 40 mii de lei aplicate de polițiști

În urma unor acțiuni cu caracter preventiv, polițiștii ialomițeni au aplicat 40 de sancțiuni contravenționale, în cuantum de 40 mii de lei. Sancțiunile au fost aplicate pentru infracțiuni la regimul rutier ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 17:50
(3806 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de prevenire a delincvenței juvenile și a victimizării minorilor

Prevenirea delincvenței juvenile și victimizarea minorilor, prevenirea infracțiunilor contra patrimoniului și siguranța cetățeanului reprezintă unele dintre prioritățile Poliției Române în anul 2017. Astfel ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2017, 17:25
(6640 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: I-a furat banii din mașină

Polițiștii cercetează un bărbat de 35 ani, din Movilița, sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Astfel, Poliția a fost sesizată de un bărbat, de 62 de ani, din județul Dâmbovița, cu privire ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2017, 16:20
(6544 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii ialomițeni desfășoară permanent acțiuni pentru siguranța cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și liniștii publice, precum și pentru siguranța traficului rutier. ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2017, 16:10
(4004 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Beat la volan și fără permis, a acroșat alte două mașini

Marți, 12 decembrie 2017, în jurul orei 18,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în localitatea Amara s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Polițiștii ajunși la fața locului ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 17:45
(5680 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, sub influența băuturilor alcoolice

Doi ialomițeni, de 40 și 45 de ani, au fost depistați de către polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile pulice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Cei în cauză a fost testați ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 16:20
(8153 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la Rași

Marți, 12 decembrie 2017, în jurul orei 12,00, pe DJ201B, în apropiere de localitatea Rași, s-a produs un eveniment rutier soldat cu decesul unei persoane. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 15:40
(5511 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Borănești și Bărcănești

Luni, 11 decembrie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare pe raza localităților Borănești și Bărcănești, în cadrul căreia s-a urmărit asigurarea ordinii ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 13:10
(5740 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Suspect de «furt», identificat de polițiști

Polițiștii cercetează un tânăr de 14 ani, din Vlădeni, sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Polițiștii au identificat un minor de 14 ani, din localitatea Vlădeni, acesta fiind bănuit ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 12:40
(4803 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...