Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Proiectele investiționale de la Fetești, monitorizate de primarul Laurențiu Șonchereche

Proiectele investiționale de la Fetești, monitorizate de primarul Laurențiu Șonchereche

La finalul anului 2025, Primăria Municipiului Fetești a pre­zentat situația proiectelor de investiții aflate în derulare și stadiul acestora. «Anul a fost marcat de un buget de austeritate, care a impus o gestionare atentă a resurselor și o prioritizare strictă a investițiilor. În prezent, Primăria Municipiului Fetești administrează un portofoliu amplu de proiecte finanțate din fonduri euro­pene nerambursabile, bugetul de stat și cofinanțări din bugetul local, aflate în stadii diferite de implementare, cu termene asumate și etape procedurale clare» a precizat primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche.

Astfel, proiectul de reabilitarea și modernizarea a 12 străzi din Fetești... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2026, 10:20 (2613 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Noul sediu al Primăriei Săveni, inaugurat

Noul sediu al Primăriei Săveni, inaugurat

La sfârșitul lunii decembrie 2025, administrația locală a comunei Săveni a inaugurat noul sediul în care își desfășoară activitatea. Imobilul a fost construit în baza unui proiect finanțat de Compania Națională de Investiții.

 

Un nou sediu pentru Primăria Săveni Primele demersuri pe care administrația locală din Săveni le-a făcut pentru construcția noului sediu au fost inițiate în anul 2020, când a fost semnat contractul de finanțare și a fost realizat studiul de fezabilitate care a stat la baza realizării acestui proiect. La un an distanță... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2026, 14:50 (4088 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect de 3 milioane de lei pentru iluminatul public din Țăndărei

Proiect de 3 milioane de lei pentru iluminatul public din Țăndărei

Printr-un comunicat, primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman, anunță că administrația a parafat un nou contract privind iluminatul public din localitate. «La începutul anului am semnat cel de-al doilea contract de finanțare nerambursabilă cu Administrația Fondului pentru Mediu, în cadrul „Programului privind creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public“» precizează primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman. Proiectul «Creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public în orașul Țăndărei, județul Ialomița» beneficiază de o finanțare de aproximativ 3 milioane de lei, «suma acoperind integral cheltuielile eligibile, fără a pune presiune pe bugetul local»... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2026, 09:40 (1427 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Dascălul bisericii din comuna Ciulnița, arestat preventiv pentru «tentativă de omor»

Dascălul bisericii din comuna Ciulnița, arestat preventiv pentru «tentativă de omor»

Tribunalul Ialomița a dispus arestarea preventivă, pentru 30 de zile, a unui bărbat din comuna Ciulnița pentru comiterea infracțiunii de «tentativă de omor». Inculpatul reținut la solicitarea Procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița este dascălul bisericii din localitate.

 

Și-a înjunghiat fratele cu un cuțit Potrivit actelor de urmărire penală, dascălul bisericii din comuna Ciulnița și-a înjunghiat fratele cu un cuțit, în zona pieptului. Examenul medico-legal a relevat faptul că viața victimei a fost pusă în pericol, lama... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2026, 16:05 (7077 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Arestat preventiv pentru că a incendiat casa concubinei

La Sinești

Arestat preventiv pentru că a incendiat casa concubinei

Un bărbat din Sinești a fost arestat în urmă cu o săptămână după ce amenințat cu moartea și a incendiat casa concubinei sale. În respectivul imobil se aflau două femei care au reușit să se salveze singure din calea focului. Imobilul a ars din temelii. Pe numele bărbatului au fost reținute infrac­țiunile de «tentativă la omor», «tentativă la tâlhărie calificată» și «distrugere».

 

«Să ardeți ca șobolanii!» Cazul a fost insturmentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, iar mobilul... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2026, 12:20 (2911 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Potor a plătit din bugetul local funcționarea patinoarului din Piața Revoluției

Sărbători de Iarnă pe banii slobozenilor

Administrația Potor a plătit din bugetul local funcționarea patinoarului din Piața Revoluției

Distracția oferită cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă de Primăria Slobozia, prin amplasarea patinoarului din Piața Revoluției, a fost suportată integral din bugetul local al orașului. Con­form unui «Protocol de Colaborare», încheiat între municipalitate și societatea care deține patinoarul, firma constănțeană Alicom CUB SRL, administrația locală și-a asumat să achite integral facturile utilităților necesare pentru funcționarea patinoarului. Același reprezentant mai deține însă o societate, Stretobit SRL, și a încheiat un contract pentru ampla­sarea unui patinoar și în municipiul Câmpina, județul Prahova. Autori­tățile locale... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2026, 08:05 (25204 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia riscă să piardă fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei

Slobozia riscă să piardă fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei

Primăria Slobozia a ajuns în situația în care ar putea să piardă o investiție cu fonduri europene în valoare de 36,2 milioane de lei. Este vorba despre proiectul privind Autobaza de Transport, parte a inițiativelor municipalității de modernizare a transportului public local. Proiectul este de peste 3 ani în conservare, după ce contractul cu firma care a câștigat licitația organizată pentru implementarea proiectului a fost sistat. Termenul-limită pentru finalizarea investiției este sfârșitul lui 2026, iar oficialii Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia au atras atenția cu privire la riscurile privind pierderea finanțării. Singurele demersuri pe care... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2026, 12:10 (14330 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, condus de preotul Ion Marian 

Schimbări în fruntea Învățământului Ialomițean

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, condus de preotul Ion Marian 

bonus: Luminița Barcari a părăsit PNL Ialomița

De o săptămână, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița este condus de preotul Ion Marian, profesor de Religie și inspector în cadrul IȘJ Ialomița pentru această disciplină. Numirea sa a fost făcută în baza unei decizii a Ministerului Educației. În septembrie 2025, aceeași instituție delega atribuțiile acestei funcții inspectorului școlar general adjunct Marian Baboi. Adjunctul IȘJ ar fi trebuit să asigure conducerea Învățământului ialomițean până la finalul lunii februarie 2026, însă Ministerul Educației a revenit asupra Ordinului pe care l-a emis la începutul anului școlar 2025-2026. Miza acestei predări de ștafetă ar fi însă controlul... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2026, 07:55 (74025 vizualizări - 58 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale» la Conacul Bolomey

«15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale» la Conacul Bolomey

Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița și Muzeul Județean Ialomița, organizează o amplă manifestare pu­blică dedicată «Zilei Culturii Naționale». Evenimentul se des­fășoară în cadrul Conacului Bolomey.

 

Programul evenimentului cultural Programul manifestării cuprinde vizionarea materialelor video documentare: «Infinitul lui Constantin Brâncuși», «Mihai Eminescu-omul din spatele mitului», «Cultura românească în timpul lui Mihai Eminescu... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2026, 17:10 (5271 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița își acoperă «golurile de casă» cu excedentul bugetar din 2025

Consiliul Județean Ialomița își acoperă «golurile de casă» cu excedentul bugetar din 2025

Consiliul Județean Ialomița s-a întrunit marți, 13 ianuarie 2026, în cadrul unei ședințe extraordinare online, ordinea de zi cuprinzând un singur proiect de hotărâre. Astfel, consilierii județeni au votat «aprobarea utilizării excedentului bugetului local rezultat la sfârșitul exercițiului bugetar al anului 2025». Pe scurt, a fost aprobată utilizarea sumei de 30 milioane de lei, din excedentul bugetului rezultat la sfârșitul anului 2025, drept sursă de finanțare a cheltuielilor secțiunii de dezvoltare aferentă anului 2026. Mai mult, a fost aprobată utilizarea din excedentul bugetar al anilor precedenți «a unor sume pentru acoperirea temporară a golurilor de casă provenite din decalajele între veniturile și cheltuielile secțiunii de funcțio­nare în anul 2026»... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2026, 10:20 (4299 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Canalizări inundate și igrasie în blocurile din Cartierul «500» al Sloboziei

Canalizări inundate și igrasie în blocurile din Cartierul «500» al Sloboziei

Aproape jumătate din blocurile Cartierului «500» din Slobozia au probleme din cauza infiltrării apei de ploaie în subsoluri. Oamenii au solicitat Primăriei Slobozi sprijin în repetate rânduri, iar autoritățile locale au făcut constatări, au dat asigurări că se vor găsi soluții, însă acestea auîntârziat să apară. Oamenii reclamă indiferența pe care administrația locală o afișează față de problemele pe care le semnalează.

 

Pereți umezi, igrasie și mucegai Cele mai afectate de această situație sunt apartamentele aflate la parterul blocurilor... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2026, 16:05 (8128 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Superior al Magistraturii a respins cererile de transfer ale judecătorilor din Ialomița

Consiliul Superior al Magistraturii a respins cererile de transfer ale judecătorilor din Ialomița

În perioada noiembrie-decembrie 2025, mai mulți judecători care profesează în cadrul celor 4 judecătorii din Ialomița au făcut demersuri pentru a se transfera în alte instanțe, aflate pe raza orașelor mari precum Constanța sau București. Analiza documentelor publicate de Consiliul Superior al Magistraturii arată că toate aceste solicitări au fost respinse.

 

Magistrații vor continua să profeseze în Ialomița Diminunarea numărului de magistrați care profesează în judecătoriile din Ialomița a determinat Consiliul Superior al Magistraturii să regâ... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2026, 09:40 (4658 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Rată scăzută de vaccinare anti-HPV în județul Ialomița 

Rată scăzută de vaccinare anti-HPV în județul Ialomița 

Conform unei statistici oficiale a Institutului Național de Sănătate Publică, Ialomița se numără printre județele din țară unde vaccinarea împotriva virusului HPV nu se bucură de o mare popularitate. Deși recomandarea pentru imunizare se impune și în cazul bărbaților, în Ialomița cele mai multe doze de vaccin au fost administrate adolescentelor sau femeilor tinere. INSP arată că, în cele 12 luni ale anului 2025, puțin peste 2000 de persoane din județ s-au imunizat împotriva virusului HPV.

 

Vaccinarea împotriva HPV în Ialomița Ministerul... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2026, 09:55 (4092 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bunuri imobiliare de 1 miliard de lei, sub sechestrul Fiscului ialomițean

Bunuri imobiliare de 1 miliard de lei, sub sechestrul Fiscului ialomițean

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița are sub sechestru peste 2000 de imobile. Valoarea tuturor bunurilor imobiliare asupra cărora Fiscul a impus această măsură este de 1 miliard de lei. Cel mai vechi sechestru a fost impus în anul 2014. Valorificarea bunurilor imobiliare sechestrate este însă viciată de numeroase probleme administrative și judiciare.

 

Sechestre pe bunurile contribuabililor Sechestrarea bunurilor, mobile sau imobile, reprezintă cea mai drastică măsură pe care ANAF o impune atunci când nu poate recupera creanțele înregistrate... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2026, 09:40 (12233 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mijloacele de transport în comun din Ialomița, fără acces pentru persoanele cu dizabilități

Mijloacele de transport în comun din Ialomița, fără acces pentru persoanele cu dizabilități

Operatorii de transport public, printre care se numără și CFR Călători-Gara Fetești, au fost verificați pe parcursul anului 2025 de către inspectorii Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița. Scopul controalelor a fost acela de a verifica accesul în mijloacele de transport în comun pentru persoanele cu dizabilități. La finalul controalelor, instituția a dispus remedierea deficiențelor până la jumătatea anului 2026.

 

Controale pe baza petițiilor înaintate Conform unui raport oficial al Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială ... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2026, 10:10 (5860 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița nu a mai făcut sesizări penale

De 4 ani

Camera de Conturi Ialomița nu a mai făcut sesizări penale

Legea conferă dreptul Curții de Conturi a României să sesizeze organele de urmărire penală atunci când, în timpul misiunilor de audit, funcționarii instituției des­coperă abateri ce intră sub incidența Codului Penal. Până în 2021, Camera de Conturi Ialomița sesiza Parchetele din județ cu situații ce aveau aspect de infracțiune. Din 2021 și până în pre­zent, auditorii ialomițeni nu au mai inițiat un astfel de demers.

 

0 (zero) sesizări penale din 2021 și până acum Curtea de Conturi a României, prin structurile sale teritoriale... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2026, 09:40 (6438 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au înmatriculat peste 8000 de autoturisme second-hand 

În 2025

Ialomițenii au înmatriculat peste 8000 de autoturisme second-hand 

O analiză a Institutului Național de Statistică arată că ialomițenii preferă să achiziționeze autoturisme second-hand. Numai în 2025 la nivelul județului au fost înmatriculate peste 8000 de autovehicule second-hand. Cele mai multe, arată statisticienii, au fost achiziționate în străinătate.

 

Mașini vechi pe șosele Cu o valoare mult mai mică decât cea a autoturismelor noi, cele second-hand se bucură de o mare popularitate în rândul ialomițenilor. Institutul Național de Statistică arată că, pe tot parcursul anului 2025, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2026, 09:50 (3293 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Salarii plătite necuvenit funcționarilor Primăriei Giurgeni și consilierilor locali

Salarii plătite necuvenit funcționarilor Primăriei Giurgeni și consilierilor locali

Curtea de Conturi a României sesizează o serie de abateri financiare în cadrul Primăriei Giurgeni. Auditorii atrag atenția cu privire la faptul că administrația locală a plătit necuvenit indemnizații salariale unor funcționari, dar și consilie­rilor locali, în cursul anului 2024. Instituția atrage atenția Primăriei Giurgeni asupra faptului că prejudiciul creat trebuie recuperat până la finalul lunii aprilie 2026.

 

Majorări salariale necuvenite În august 2025, Curtea de Conturi a României, prin Camera de Conturi Ialomița, a realizat o misiune... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2026, 09:50 (10247 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia amână inaugurarea complexului de locuințe sociale din Cartierul Bora

Primăria Slobozia amână inaugurarea complexului de locuințe sociale din Cartierul Bora

De 3 ani, Primăria Slobozia promite persoanelor asistate un complex modern de locuințe sociale. Deși construcția spațiilor s-a finalizat, acestea nu pot fi date în folosință din cauza unor pro­bleme administrative. Se pare că situația este generată de lipsa utilităților, în special a racordării la rețeaua de energie electrică. În prezent, administrația locală face demersuri pentru inițierea unui nou plan privind racordarea la rețeaua de electricitate, după ce primarul Alexandru Potor ar fi decis anularea vechiului plan, rea­lizat și avizat favorabil în mandatul fostului primar Dragoș Soare.

 

Locuințele sociale își așteaptă locatarii... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2025, 09:50 (8521 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Aproape 1000 de firme și-au încetat activitatea

2025, an complicat pentru mediul de afaceri din Ialomița

Aproape 1000 de firme și-au încetat activitatea

Datele Oficiului Național al Registrului Comerțului arată că activitatea economică a județului Ialomița a fost una «delicată» pe tot parcursul anului 2025. Statistica instituției arată că aproximativ 1000 de firme și-au încetat activitatea prin decizii de suspendare, radiere sau dizolvare.

 

Activitate economică în declin Se știe destul de bine faptul că Ialomița se numără printre județele cele mai sărace din zona de Sud a României. Iar statisticile vin să confirme acest aspect. Oficiul Național al Registrului Comerțului prezintă în detaliu evoluția... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2025, 10:20 (2213 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Accidente la Iazu și Fierbinți-Târg

Accidente la Iazu și Fierbinți-Târg

Marți, 6 aprilie a.c., în jurul orelor 16,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia-Garda de Intervenție Slobozia au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care a fost implicat ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 12:45
(2049 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 aprilie 2021, termen limită de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește persoanelor impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 11:40
(4116 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Alexeni, reținut după ce a spart geamurile la 11 autovehicule în Urziceni

Un tânăr, de 23 de ani, din Alexeni, a fost reținut de polițiști în cursul zilei de luni, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Urziceni. Conform oamenilor legii, în cursul nopții de sâmbătă spre duminică ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 21:05
(2242 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști ialomițeni au participat luni, 5 aprilie a.c., la o acțiune preventivă ce a avut ca scop respectarea măsurilor de protecție sanitară. Cu ocazia acestei misiuni, oamenii legii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:55
(2504 vizualizări - 0 comentarii)


Horia: 48 de ore de luptă cu flăcările

Horia: 48 de ore de luptă cu flăcările

Au trecut 48 de ore de când pompierii din Ialomița și Călărași încearcă să stingă un incendiu care a cuprins o șiră de baloți de aproximativ 50 de metri lungime și 4 metri înălțime. Pompierii au reușit ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:40
(3818 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Horia incendiu


Cotorca: Autocamion implicat în accident

În dimineața zilei de marți, 6 aprilie a.c., un accident rutier s-a petrecut în zona localității Cotorca. Din informațiile autorităților, în evenimentul rutier a fost implicat un autocamion. Șoferul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:25
(3782 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 6 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9864, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 16:25
(2565 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Fetești!

RAJA Constanța informează toți consumatorii din orașul Fetești cu privire la faptul că în noaptea de marți spre miercuri, 6/7 aprilie 2021, în intervalul orar 24,00-04,00, se va opri apa în tot orașul. ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 13:50
(2644 vizualizări - 0 comentarii)


Focar COVID-19: Carantină zonală la Gârbovi

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus carantinarea zonală a comunei Gârbovi. Decizia va intra în vigoare de la miezul nopții de luni spre marți, 5/6 aprilie 2021, și va fi valabilă ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 20:05
(2662 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 600 de persoane aflate în carantină/izolare, verificate de polițiștii ialomițeni în ultimele 24 de ore

Duminică, 4 aprilie a.c., forțele de ordine au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și  pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 18:45
(1553 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 69 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 5 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9825, cu 69 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 16:40
(3149 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Platformă on-line pentru adeverințele aferente sectorului zootehnic

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, începând cu data de 5 aprilie 2021, pune la dispoziție o platformă on-line prin care pot fi transmise către Centrele județene ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 14:20
(4400 vizualizări - 0 comentarii)


Portalul www.anaf.ro oferă posibilitatea înregistrării electronice în sistemul One Stop Shop-OSS

Începând cu 1 aprilie 2021, portalul www.anaf.ro oferă posibilitatea înregistrării electronice în sistemul One Stop Shop-OSS (Regim special de TVA). În conformitate cu prevederile Directivei T ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 13:40
(6187 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru beneficiarii Măsurii 14-bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a demarat procesul de autorizare la plată pentru Măsura 14-Plăți privind bunăstarea animalelor-pachet a) Plăți în favoarea bunăstării ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 12:55
(3519 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Horia și Coșereni

Incendii la Horia și Coșereni

Un incendiu a izbucnit în dimineața zilei de luni, 5 aprilie 2021, la o rezervă de furaje din satul Horia. Locația era în raionul de competență al ISU Călărași însă, din cauza arderii foarte mari, au fost ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 12:40
(4179 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 66 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 4 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9756, cu 66 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2021, 16:50
(3315 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 3 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9690, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2021, 16:40
(2813 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Evaluarea riscului la TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane juridice că în Monitorul Oficial nr. 286 din 22 martie 2021 a fost publicat Ordinul președintelui ANAF nr. 393 din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 16:55
(4017 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 63 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 2 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9642, cu 63 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 16:45
(2903 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Slobozia și Movilița

Pe raza municipiului Slobozia, pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Slobozia au fost solicitați joi, 1 aprilie a.c., în jurul orelor 11,35, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:55
(2850 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Joi seara, 1 aprilie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii rutieri din Fetești au depistat, în flagrant, un bărbat în vârstă de 38 de ani, din Stelnica, în timp ce conducea o autoutilitară pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:50
(2210 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Slobozia

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat în cursul zilei de joi, 1 aprilie 2021, pe raza municipiului Slobozia, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 și diminuarea ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:40
(3978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia razie


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Joi, 1 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a modului în care sunt respectate prevederile Legii nr. 55/2020, privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:30
(2935 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Joi, 1 aprilie a.c., în jurul orei 12,40, salvatorii de la Garda de intervenție Slobozia au fost solicitați să intervină la un accident rutier, în care au fost implicate două autoturisme și în urma căruia ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 12:20
(2003 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Polițiștii din Ialomița au descoperit la domiciliul a doi bărbați din Țăndărei 3 pistoale cu glonț și 42 de cartușe, în urma unor percheziții domiciliare pe linia deținerii ilegale de arme. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:20
(3126 vizualizări - 3 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea caselor de marcat electronice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că în Monitorul Oficial nr. 319 din 30 martie 2021 a fost publicat Ordinului președintelui ANAF nr. 435 din 25 ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:10
(4067 vizualizări - 2 comentarii)


Noile restricții de circulație introduse în Slobozia și alte 9 localități din Ialomița

Noile restricții stabilite la nivel central, privind circulația persoanelor în zilele de weekend și închiderea magazinelor și supermarketurilor la orele 18,00, vor intra în vigoare în 10 localități din ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 18:05
(10337 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna aprilie

Ialomițenii pot subscrie și în luna aprilie pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 17:25
(3872 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 1 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9579, cu 67 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 16:20
(2330 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Maia și Urziceni

Accidente la Maia și Urziceni

Miercuri, 31 martie a.c., în jurul orei 9,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme și în urma ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 12:40
(2179 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...