Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Firma Chemgas Holding Corporation, implicată în 300 de procese

Falimentul Combinatului Chimic din Slobozia

Firma Chemgas Holding Corporation, implicată în 300 de procese

Datele oficiale ale Tribunalului Ialomița arată că societatea Chemgas Holding Corporation, în prezent în faliment, este parte în 300 de litigii înregistrate pe rolul instanței. Numărul cauzelor a crescut simțitor în momentul în care judecătorii au stabilit definitiv intrarea în faliment a societății. Cele mai multe dintre aceste procese sunt cauze asociate dosarului principal prin care s-a dispus falimentul. Ele au ca obiect contestații împotriva deciziilor emise de Adunarea Creditorilor. Valul de procese nu face decât să prelungească la nesfârșit deciziile judecătorilor cu privire la felul în care ar trebui împărțit patrimoniul Chemgas Holding Corporation. Firma le datorează creditorilor săi... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2021, 11:05 (7199 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sfinții neputințelor noastre

La Centrul de Asistență Medico-Socială Fierbinți-Târg

Sfinții neputințelor noastre

E  singurul Centru din Ialomița care va avea lift. Investițiile au costat 2,3 milioane de lei. Iar cei peste 40 de rezidenți din cadrul Centrului beneficiază de servicii sociale și medicale de excepție. Și totuși ceva nu le dă pace. Dorul de casă nu se uită niciodată...

De Sfinții Constantin și Elena
Cândva, Centrul a fost Conacul generalului Eracle Arion, primul comandant de artilerie al armatei române. E îngropat aici, în curte. La el acasă... Dar de-atunci au trecut 140 de ani, iar casa lui a devenit casă pentru bătrânii județului Ialomița. Vin aici din toate părțile,... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2021, 13:10 (2632 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Promitem redeschiderea Ștrandului Municipal al Sloboziei!»

Dragoș Soare, primarul Sloboziei

«Promitem redeschiderea Ștrandului Municipal al Sloboziei!»

Revenit în administrarea Primăriei Slobozia, după ce 10 ani a fost concesionat unei firme locale, Ștrandul Municipal este nefuncțional. În urma unei vizite de lucru privind monitorizarea obiectivului, primarul Dragoș Soare a declarat că administrația pe care o conduce va face de­mersuri pentru redeschiderea Ștrandului Municipal. «Vă promit că nu va rămâne așa și că până vara viitoare va deveni destinația favorită a tine­rilor din oraș!» a declarat Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

Dispută în instanță În perioada 2007-2017, Ștrandul Municipal al Sloboziei a fost concesionat... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2021, 12:55 (4814 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Opt persoane au ajuns la spital după ce au mâncat mici alterați

Gheorghe Doja: Opt persoane au ajuns la spital după ce au mâncat mici alterați

Opt membri ai unei familii din comuna Gheorghe Doja au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce s-au intoxicat cu mâncarea pe care au consumat-o la prânz. Ancheta epidemiologică a arătat că alimentele au fost cumpărate din 3 supermarketuri din București.

Verificările sunt în curs Cei opt membri ai familiei din Gheorghe Doja, printre care și doi copii, în vârstă de 2 și 6 ani, au fost transportați cu ambulanțele la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ziua de duminică, 23 mai 2021. Oamenii au consumat la masa de prânz mici, ficat de pasăre, piept de pui, ciuperci și... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 18:40 (5373 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Acord de recunoaștere a vinovăției într-un dosar de «trafic de droguri»

Slobozia: Acord de recunoaștere a vinovăției într-un dosar de «trafic de droguri»

Procurorii DIICOT din Slobozia au sesizat Tribunalul Ialomița cu acordul de recunoaștere a vinovăției în cazul unui tânăr din oraș anchetat pentru «trafic de droguri». De profesie informatician, acesta a fost acuzat de «trafic și deținere de droguri de risc».

Vindea droguri pe străzile Sloboziei Tânărul a intrat în vizorul anchetatorilor în urmă cu aproximativ 2 ani. Acesta vindea pe străzile din Slobozia cannabis, iar banii îi folosea pentru a-și cumpăra la rândul său droguri. În urma unor percheziții domiciliare efectuate de procurorii DIICOT Slobozia la locuința acestuia, au fost... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2021, 13:40 (6575 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un nou concurs pentru ocuparea funcției de director al CJAS Ialomița

Un nou concurs pentru ocuparea funcției de director al CJAS Ialomița

Casa Națională de Asigurări de Sănătate a anunțat organizarea unui nou concurs pentru ocuparea funcției de conducere în cadrul a 36 de Case Județene de Asigurări de Sănătate, printre care și cea din Ialomița. La testarea anterioară doar un singur candidat a reprezentat județul Ialomița. Este vorba despre Ionel Gae, fostul vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Acesta nu a promovat concursul, reușind să obțină doar 26,50 de puncte din cele 70 necesare pentru a fi considerat «admis».

Pregătiri pentru concurs Potrivit anunțului oficial al Casei Naționale de Asigurări de Sănătate... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2021, 20:25 (7458 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scenariile de lucru pentru modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Scenariile de lucru pentru modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este inclus în 4 pro­iecte de modernizare și reabi­litare. Două dintre acestea se reali­zează cu ajutorul fondurilor europene, iar celelalte prin fonduri alocate de Guvernul României, în baza Programului Național de Dezvoltare Locală. Toate aceste proiecte se desfășoară fără a întrerupe activitatea medicală. O adevărată strategie inginerească a fost pusă în mișcare pentru ca medicii să-i poată consulta pe pacienți, în timp ce muncitorii reconstruiesc practic întreg spitalul.

Scenariile de modernizare ale unui spital
Primul proiect din cele... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2021, 11:05 (9967 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Campanie de vaccinare anti COVID-19 cu tombole

Inițiativă inedită a Instituției Prefectului Ialomița

Campanie de vaccinare anti COVID-19 cu tombole

Instituția Prefectului Ialomița, cu sprijinul Consiliului Județean Ialomița, organizează, în perioada 31 mai-1 iunie 2021, o campanie de vaccinare anti COVID-19 cu tombole, acțiunea fiind destinată tinerilor între 16 și 25 de ani. Evenimentul se va desfășura sub sloganul «Maratonul vaccinării-Alege să te vaccinezi! Alege să fii câștigător!». Valoarea premiilor oferite în cadrul acestui «Mara­ton» de vaccinare anti COVID-19 se ridică la 40000 de lei. Premiile constau în laptopuri, tablete și telefoane mobile de ultimă generație.

Campanie unică în țară... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 20:40 (3776 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modernizarea Centrului de Agrement «Căsuțe» din Amara, blocată din cauza unui litigiu

De 15 ani

Modernizarea Centrului de Agrement «Căsuțe» din Amara, blocată din cauza unui litigiu

De 15 ani, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița face demersuri pentru a da în administrare Primăriei Amara Centrul de Agrement «Căsuțe». Tot de atâta timp, administrația locală încearcă să demonstreze în instanță ilegalitatea comisă în momentul în care o suprafață de 2500 mp din terenul Centrului de Agrement a fost pusă în posesie. Până la finalizarea definitivă a procesului, cele 113 căsuțe, care în trecut îi primeau pe elevii veniți în tabără în Stațiunea Amara, rămân la stadiul de ruină.

Istoria «turistică», transformată în ruină
Pentru județul Ialomița, Stațiunea... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2021, 12:40 (6596 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Goga epurează Consiliul Local

Dictatură politică la Movilița

Primarul Goga epurează Consiliul Local

Primarul Ioan Goga din Movilița își elimină adversarii politici din Consiliul Local. Performanța a fost posibilă cu ajutorul PSD și USR PLUS. «A instaurat un soi de dictatură...» susține Florin Adrian Toader, unul dintre consilierii PSD căruia i s-a retras sprijinul politic sub pretextul că «a ignorat interesele organizației locale».

Nu e pentru cine se pregătește La Movilița s-au înscris în cursa electorală din 2020 nu mai puțin de 7 candidați. A câștigat Ioan Goga, ca «independent», cu 267 de voturi, promițând electoratului că «nu va fi ca hoții ăilalți». A doua zi după Alegeri, primarul... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2021, 15:10 (3538 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cimitir fără autorizație în Cartierul Vlașca din Fetești

Cimitir fără autorizație în Cartierul Vlașca din Fetești

Scandal în Cartierul Vlașca din Fetești, acolo unde preotul Parohiei Feteștii Noi a amenajat un cimitir fără a avea avizele necesare. Situația a intrat în atenția autorităților locale și județene, duhov­nicul fiind amendat cu 10 mii de lei de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Marea problemă o re­prezintă faptul că în respectivul spațiu au fost înmormântate două persoane care, potrivit legilor în vigoare, ar trebui deshumate și înhumate într-un cimitir auto­rizat. Potrivit Legii Cimitirelor, pentru acest demers este nevoie de un aviz special din partea Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Actul normativ precizează că eliberarea acestui document este posibilă după un an de la înhumare... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2021, 10:55 (7555 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Procentul de vaccinare în Ialomița este de 17,04%

Procentul de vaccinare în Ialomița este de 17,04%

Potrivit Comitetului Național de Coordonare a Activităților privind Vaccinarea împotriva COVID-19, la nivelul județului Ialomița, procentul de imunizare este de 17,04%. Problema o reprezintă mediul rural, acolo unde numărul persoanelor vaccinate se menține scăzut.

Se caută soluții Campania de vaccinare anti-COVID-19 a început în Ialomița după 1 ianuarie 2021. Inițial au fost deschise centre de vaccinare doar în cele 4 spitale din județ, însă, prin dispozițiile legale, au fost înființate și 8 centre comunitare în orașele Fetești, Țăndărei, Slobozia, Amara și Fierbinți Târg. Cu toate... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2021, 16:40 (2369 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile locale au depus 56 de proiecte la ADI Ialomița

Record de participare

Administrațiile locale au depus 56 de proiecte la ADI Ialomița

Administrațiile locale din Ialomița înregistrează un record de participare la sesiunea de finanțare a proiectelor de investiții de interes local. Investițiile se derulează prin intermediul Aso­ciației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița, iar finanțarea este asigurată de către Consiliul Județean Ialomița. «Este, fără îndoială, un record de participare. Sperăm la o rectificare a bugetului pentru a asigura finanțarea tuturor proiectelor depuse!» a declarat Daniel Ganea, director ADI Ialomița. Anul acesta bugetul alocat de către Consiliul Județean Ialomița a fost dublat, atingând plafonul de 10 milioane de lei.

Mai bine mai târziu decât niciodată... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2021, 12:20 (5117 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajată bătută pe câmp de către fermierul Marian Bodeanu

Agresată în plină zi la Sudiți

Angajată bătută pe câmp de către fermierul Marian Bodeanu

Angajata unei firme cu profil agricol reclamă faptul că a fost agresată în plină zi de către fermierul Marian Bodeanu din Sudiți. Fapta s-a petrecut miercuri, 7 aprilie 2021, în plină zi, cu mai mulți martori. La o lună distanță de la depunerea plângerii penale, ancheta trenează, iar Poliția Sudiți recomandă «împăcarea părților». Marian Bodeanu este cunoscut de către autorități, de mai mulți ani, pentru atitudinea sa agresivă.

Incredibil, dar adevărat Larisa Nan este angajata unei firme cu profil agricol care exploatează teren în zona localităților Sudiți-Săveni. În urmă cu mai bine... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2021, 14:40 (8995 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Radu Paros a dat în judecată Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Radu Paros a dat în judecată Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Început în vara anului trecut, războiul dintre Radu Paros, administrator al firmei de pompe funebre Petracom SRL, și Direcția de Sănătate Publică Ialomița a ajuns în instanță. Radu Paros cere DSP Ialomița să-i autorizeze mașinile speciale pe care le folosește pentru transportul persoa­nelor decedate. În replică, oficialii DSP susțin că firma pe care Radu Paros o reprezintă nu are ca obiect de activitate «servicii funerare». Totuși, în autorizația sanitară deținută, societatea Petracom are acest tip de activitate...

Judecătorii trebuie să decidă Scandalul dintre Direcția de Sănătate... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2021, 11:05 (5282 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Interes scăzut pentru vaccinare în mediul rural

Ialomița: Interes scăzut pentru vaccinare în mediul rural

Ritmul de vaccinare anti-COVID-19 în mediul rural ialomițean este unul lent. Pe de o parte, autoritățile locale refuză să discute cu cetățenii și să-i infor­meze cu privire la importanța vaccinării, iar pe de altă parte medicii care și-au asumat rolul de a-i imuniza pe oamenii care trăiesc în mediul rural sunt trimiși pe teren fără materiale sanitare. Datele statistice arată că de la debutul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 și până în prezent, 77 mii de ialomițeni s-au vaccinat, cei mai mulți locuind în mediul urban.

Autoritățile locale, arătate cu degetul Gradul scăzut de imunizări... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2021, 10:55 (4981 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Judecătorul Marius Mirel Costin, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Judecătorul Marius Mirel Costin, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Consiliul Superior al Magistraturii a validat delegarea judecătorului Marius Mirel Costin în funcția de președinte al Tribunalului Ialomița, pentru următoarele 6 luni. Funcția de conducere a celei mai mari instanțe din Ialomița a rămas vacantă după ce fostul președinte, judecătoarea Viorica Mușat, s-a pensionat la începutul acestui an.

Urmează concursul pentru ocuparea postului Tribunalul Ialomița a rămas fără conducere încă din februarie 2021, când judecătoarea Viorica Mușat, cea care asigura preșe­dinția instituției, a decis să se pen­sioneze. Printre numele vehiculate care ar putea... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2021, 13:50 (11416 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Nicoleta Fotache rămâne administratorul public al Primăriei Ciochina

Tribunalul Ialomița a decis

Nicoleta Fotache rămâne administratorul public al Primăriei Ciochina

Lăsată fără loc de muncă de către Con­siliul Local Ciochina, Nicoleta Fotache a revenit la serviciu în urma deciziei Tribunalului Ialomița. Instanța a stabilit să suspende Hotărârea Consiliului Local Ciochina prin care a fost eliminată din organigrama Primăriei Ciochina funcția de administrator public. Decizia magistraților are caracter executoriu și este valabilă până la soluționarea definitivă a cauzei.

Procesul încă se judecă În februarie 2021, Consiliul Local Ciochina a decis să elimine din organigrama Primăriei Ciochina funcția de administrator public, invocând inutilitatea sa... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2021, 23:05 (5671 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

A început numărătoarea inversă: «Ghișeu Unic» la Primăria Slobozia

A început numărătoarea inversă: «Ghișeu Unic» la Primăria Slobozia

Administrația din Slobozia anunță demararea lucrărilor pentru înființarea «Ghișeului Unic». Primarul Dragoș Soare susține că lucrările vor fi finalizate pănă la începutul lunii iulie 2021. «Primăria nu e a funcționarilor publici, e a cetățenilor! Iar acesta nu e doar un slogan de campanie, e o realitate în care cred...» a declarat primarul Sloboziei.

O idee de campanie Ideea «Ghișeului Unic» la Primăria Slobozia a apărut în campania electorală de anul trecut, după ce primarul Dragoș Soare a vizitat Oradea. Acesta a susținut public că sistemul «Ghișeului Unic» va fi implementat... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2021, 12:05 (6170 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Centru de Intervenție în Situații de Violență Sexuală

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Centru de Intervenție în Situații de Violență Sexuală

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a înființat un Centru de Intervenție in Situații de Violență Sexuală. «Astfel, Consiliul Județean Ialomița, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au semnat la sfârșitul lunii aprilie un protocol de colaborare cu Agenția Națională pentru Egalitatea de Șanse între Femei și Bărbați (ANES) pentru proiectul „Sprijin pentru implementarea Convenției de la Istanbul în România”, proiect în valoare totală de 2500000 de euro, finanțat prin Mecanismul Financiar Norvegian, în cadrul programului de Justiție, gestionat de către Ministerul Justiției din România în calitate de operator de program»... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2021, 12:50 (8342 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Deținătorii de câini periculoși, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada septembrie-decembrie 2018, polițiștii ialomițeni desfășoară acțiuni de prevenire a oricăror incidente în care sunt implicați câinii periculoși sau agresivi și de verificare a modului de respectare ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:05
(5337 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Țăndărei

Joi, 27 septembrie 2018, de la orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează în orașul Țăndărei un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 10:45
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 19 octombrie 2018, orele 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 20:20
(5420 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Și-a pierdut viața strivit de un utilaj

Un bărbat de 37 de ani din comuna ialomițeană Adâncata și-a pierdut viața marți, 25 septembrie 2018, în urma unui accident de muncă petrecut pe raza județului Bistrița Năsăud. Bărbatul lucra la amenajarea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 18:30
(6162 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Atenție la înșelăciuni!»

În perioada septembrie-octombrie 2018, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a infracțiunilor de înșelăciune «Atenție ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:25
(4889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 240000 de lei, 30 de permise reținute

Polițiștii au intervenit, în perioada 21-23 septembrie, la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, la acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în 26 de ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:20
(4926 vizualizări - 0 comentarii)


Corul Academic «Divina Armonie» va concerta la Hramul Catedralei Episcopale Slobozia

Luni, 1 octombrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperământul Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:20
(5598 vizualizări - 0 comentarii)


A treia ediție a campaniei «Educația-prioritate a Bisericii», derulată în parohiile Protopopiatului Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, în parohiile din Protopopiatul Urziceni a fost derulată cea de-a treia ediție a proiectului social-filantropic «Educația-prioritate a Bisericii», în ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:05
(6988 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Recoltei 2018», la Slobozia

Primăria Municipiului Slobozia vă invită la Sărbătoarea Recoltei, în perioada 29-30 septembrie 2018. La «Zilele Recoltei 2018», roadele pământului vor fi etalate pe tarabe de către cei mai gospodari producători ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 17:55
(3837 vizualizări - 0 comentarii)


«Centenarul Filmului Românesc», la Slobozia

Municipiul Slobozia intră pe harta celor o sută de orașe din țară care găzduiesc «Centenarul Filmului Românesc», un proiect de anvergură națională inițiat de Agerpres. Sâmbătă, 29 septembrie 2018, la Casa ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 12:40
(2916 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură-Spania, campania 2019

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 950 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea căpșunilor ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 11:10
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Polițiștii ialomițeni au deschis o anchetă într-un posibil caz de «tentativă de omor». Un bărbat este cercetat penal după ce, în cursul nopții de marți, 18/19 septembrie 2018, și-a înjunghiat fiul cu un ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:25
(4898 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au acționat marți, 18 septembrie a.c., pe raza județului, sub coordonarea polițiștilor din cadrul Direcției de Ordine Publică, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:05
(4869 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Accident cu două persoane rănite

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 12,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:00
(3745 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Valea Măcrișului: Beat la volan, a provocat un accident

Marți, 18 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Valea Măcrișului s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, șoferii celor două autoturisme implicate ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:55
(4996 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat dintr-o barcă rucsacul unei femei

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 17 septembrie a.c., cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri dintr-o ambarcațiune aflată pe malul brațului Borcea. În urma sesizării, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:50
(8727 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Duminică, 16 septembrie a.c., pe un  teren agricol de pe raza comunei Movilița a fost descoperită o mină antitanc cu înveliș metalic, aflată într-o stare avansată de uzură. De asemenea, marți, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 15:20
(4941 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Orașul Iași a fost gazda «Cupei României», la scrimă cadeți și juniori 2018. Așa cum era de așteptat, cel mai bun junior al momentului, George Dragomir, legitimat la CSM Unirea Slobozia, si-a respectat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 20:19
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile din Arad, depistat la Fetești

Un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras, căutat pentru confiscare de autoritățile din județul Arad, a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:50
(3743 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 61 de ani, din Vlădeni, în timp ce încerca să comercializeze pește din speciile plătică și mreană ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:40
(5182 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean urmărit internațional, depistat de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și contra patrimoniului, fapte comise în Italia. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:25
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Cântece de iubire» pe esplanada Centrului Cultural

Joi, 20 septembrie 2018, începând cu orele 18,00, pe esplanada Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi susținut recitalul «Cântece de iubire». Soliști vor fi soprana Irina Iordăchescu și chitaristul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 15:10
(4946 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Hoți din autoturisme, reținuți de polițiști

Polițiștii Secției de Poliție Rurală Jilavele cercetează patru tineri, cu vârste cuprinse între 20 și 24 de ani, toți din comuna Movilița, aceștia fiind bănuiți de comiterea infracțiunii de «furt». Sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 11:05
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


Se lansează «Ro Alert»

Sâmbătă, 15 septembrie 2018, începând cu orele 11,00, va fi lansat la nivel național portalul «Ro Alert», de la sediul Ministerul Afacerilor Interne. Evenimentul va fi realizat în sistem ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 20:15
(3520 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 17:20
(5841 vizualizări - 0 comentarii)


Recrutare candidați pentru Școlile de Subofițeri Jandarmi, sesiunea ianuarie 2019

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de Bacalaureat, pentru sesiunea din luna ianuarie la instituțiile militare de învățământ din cadrul Ministerului ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 16:15
(5941 vizualizări - 0 comentarii)


Servicii Publice Slobozia SRL

vă face cunoscut faptul că
în perioada 29-30.09.2018
se vor desfășura «Zilele Recoltei»
în Piața Agroalimentară Slobozia

14 Septembrie 2018, 13:20


25 de microferme înființate în județul Ialomița

Direcția Județeană pentru Agri­cul­tură Ialomița a dat publicității o situație a proiectelor cu finanțare europeană, pe care reprezentanții instituției le-au coordonat în vederea obținerii fondurilor distribuite ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 11:20
(3508 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din Ialomița au depistat trei persoane care erau urmărite, la nivel internațional, de autoritățile germane, pentru comiterea de infracțiuni contra proprietății. Astfel, miercuri, 12 septembrie ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2018, 11:10
(3864 vizualizări - 0 comentarii)


Cupa «Corona» la scrimă

Cupa «Corona» la scrimă

La finele săptămânii precedente, la Poiana Brașov s-a desfășurat a III-a ediție a Cupei «Corona» la scrimă. Cea mai bună performanță a sportivilor CSS Slobozia prezenți la competiție a fost obținută de ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2018, 19:20
(3159 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...