Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Noi amenzi acordate Primăriei Slobozia de Poliția Rutieră Ialomița

Noi amenzi acordate Primăriei Slobozia de Poliția Rutieră Ialomița

Drumurile pe care le are în administrare Primăria Slobozia au adus și anul acesta sancțiuni din partea Poliției Rutiere Ialomița. Oamenii legii au constatat faptul că porțiunile de drumuri naționale lăsate de Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere, prin Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța, în grija administrației locale din reședința județului nu sunt întreținute corespunzător. Pe cale de consecință, administrația locală a fost amendată. Datele arată că amenzile au făcut ca problemele constatate de oamenii legii să fie remediate.

 

O obligație legală... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2025, 12:20 (9770 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Înalta Curte de Casație și Justiție decide dacă localitățile ialomițene asociate Ecoaqua Călărași vor rămâne fără proiectele de apă-canal

Cu termen de judecată devansat în ianuarie 2026

Înalta Curte de Casație și Justiție decide dacă localitățile ialomițene asociate Ecoaqua Călărași vor rămâne fără proiectele de apă-canal

Undeva prin luna septembrie 2025, ziarul nostru aducea în discuție situația Ecoaqua Călărași, titrând «Localitățile din Ialomița vor rămâne fără rețelele de apă promise de operatorul Ecoaqua Călărași». În fapt și pe scurt, articolul făcea referire la problemele întâmpinate de proiectul de investiții al operatorului regional Ecoaqua Călărași, acesta impactând și cele 7 comunități locale din Ialomița asociate în cadrul proiectului investițional de anvergură. Așadar, 7 localități din Ialomița, respectiv Urziceni, Alexeni, Coșereni, Gârbovi, Grindu, Manasia, Reviga, s-au asociat cu alte 31 din Călărași pentru a beneficia... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2025, 07:55 (13939 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi aplicate de Garda de Mediu Ialomița agenților economici care colectează deșeuri

Amenzi aplicate de Garda de Mediu Ialomița agenților economici care colectează deșeuri

Într-o informare publică, Garda de Mediu Ialomița arată faptul că a aplicat o sancțiune de 50 mii de lei unui agent economic din Ialomița, ce des­fășoară ac­tivitate în domeniul colectării deșeurilor. Repre­zentanții instituției susțin faptul că res­pectivul agent economic a refuzat să pre­zinte documen­tele solicitate de Garda de Mediu Ialomița în urma con­trolului efectuat.

 

Firmele care colectează deșeuri, în atenția Gărzii de Mediu Ialomița Pe tot parcursul acestui an, Garda de Mediu Ialomița a efectuat controale ce au vizat... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2025, 14:40 (7975 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul de Probațiune Ialomița are în supraveghere peste 600 de inculpați

Serviciul de Probațiune Ialomița are în supraveghere peste 600 de inculpați

Direcția Națională de Probațiune prezintă o situație statistică privind numărul inculpaților aflați în supravegherea Serviciilor Județene de Probațiune. Datele arată că, pentru județul Ialomița, există în suprave­ghere peste 600 de persoane.

 

Supravegherea persoanelor sancționate penal Potrivit legii, Serviciul de Probațiune Ialomița asigură supravegherea «persoanelor sancționate penal adulți pentru care judecătorul a amânat aplicarea pedepsei, a suspendat executarea pedepsei sub supraveghere sau a înlocuit amenda penală cu munca neremunerată... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2025, 10:20 (9051 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministrul Florin Manole caută soluții pentru sprijinul meșteșugarilor tradiționali

Aflat în vizită la Slobozia

Ministrul Florin Manole caută soluții pentru sprijinul meșteșugarilor tradiționali

La finalul săptămânii precedente, Slobozia a găzduit prima dezbatere publică a Pro­iectului Național al Ministerului Muncii, Familiei și Tineretului dedicat micilor meșteșugari. Instituția vrea să ofere un cadru legal mai elaborat și să găsească soluții legislative pentru a dezvolta creativitatea și priceperea acestora. În momentul de față, legi care pot oferi drepturi mește­rilor populari sunt aproape inexistente în România... Întâl­nirea s-a desfășurat la sediul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în prezența lui Florin Manole, ministrul Muncii, Familiei, Tineretului și Solidarității Sociale.

 

... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2025, 09:55 (13453 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretariatul General al Guvernului confirmă lipsa de transparență a primăriilor ialomițene

Secretariatul General al Guvernului confirmă lipsa de transparență a primăriilor ialomițene

bonus: Studiu de caz. Primăria Slobozia și Legea Transparenței Decizionale

Anual, Secretariatul General al Guvernului monitorizează respectarea Legii Transparenței Decizionale, dar și modul în care administrațiile publice oferă acces la informații de interes public cetățenilor. Și într-un caz, și în celălalt, primăriile din Ialomița nu depun foarte multe eforturi pentru a respecta procedurile legale. SGG consideră că este nevoie de mai multă transparență și comunicare, dar primăriile ialomițene par că nu înțeleg preve­derile legilor care le obligă să fie mult mai deschise în ceea ce privește relația pe care o au cu cetățenii.

 

Ce a descoperit SGG în județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2025, 08:10 (12029 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subprefectul Babagianu eliberat, subprefectul Mihai Tănăsescu instalat Subprefectul Babagianu eliberat, subprefectul Mihai Tănăsescu instalat

Schimbări la Instituția Prefectului Județul Ialomița

Subprefectul Babagianu eliberat, subprefectul Mihai Tănăsescu instalat

Guvernul a decis joi, 27 noiembrie 2025, să îl numească pe Mihai Tănăsescu, consilier local USR în Consiliul Local Slobozia, în funcția de subprefect al județului Ialomița. Decizia a fost adoptată ca urmare a pensionării fostului subprefect PNL Gheorghe Babagianu, precum și a solicitării USR de posturi la nivelul Prefecturilor.

 

Tănăsescu, din nou la Prefectură În perioada martie-septembrie 2021, Mihai Tănăsescu a fost prefectul USR al județului Ialomița, fiind demis și înlocuit cu Tonița Manea (PNL). În urma Alegerilor Locale din... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2025, 15:10 (20891 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, acreditat de ANMCS

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, acreditat de ANMCS

Autoritatea Națională de Management al Calității în domeniul Sănătății a acordat acreditarea pentru Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. În urma obținerii acre­ditării, spitalul din Fetești redevine unitate medicală de categoria a II-a, cu recomandări.

 

Proces de acreditare, la final Procedura de reacreditare a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești a început în urmă cu mai bine de jumătate de an și s-a finalizat în urmă cu aproximativ două săptămâni. Comisia Autorității Naționale de Management... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2025, 12:20 (9594 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pregătirea suplimentară a elevilor pentru Examenele Naționale aduce beneficii profesorilor

În Ialomița

Pregătirea suplimentară a elevilor pentru Examenele Naționale aduce beneficii profesorilor

bonus: Venituri ale profesorilor de 1,3 milioane de lei, din meditații particulare

În ultimii 3 ani școlari, rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat au plasat județul Ialomița pe ultimele locuri la nivel național în ceea ce privește procentul de promovare. Cu scopul de a crește cifrele, școlile au luat decizia de a organiza cursuri de pregătire suplimentară. Deși aceste cursuri nu sunt legiferate prin Ordin al Ministerului Educației, profesorii susțin astfel de cursuri. Miza nu sunt însă notele elevilor la Examenele Naționale, ci avantajele pe care dascălii le primesc. Se pare că susținerea acestor cursuri de pregătire profesională se transformă în puncte de care Inspectoratul Școlar Județean Ialomița ține cont în momentul în... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2025, 08:05 (8942 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«rectificări bugetare», «organigrame» și Cultură în Registru

Ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița

«rectificări bugetare», «organigrame» și Cultură în Registru

Ordinea de zi a ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița de miercuri, 26 noiembrie 2025, a cuprins nu mai puțin de 14 proiecte de hotărâri, suplimentarea acesteia cu încă un proiect fiind în nota obișnuită. În cele ce urmează, vom încerca să rezumăm ceea ce consilierii județeni aprobă, dintr-o inerție a procesului de vot, proiectele de hotărâri cu impact urmând să le expunem opiniei publice ialomițene.

 

Despre «rectificări bugetare» și «organigrame» Din start, consilierilor județeni prezenți le-a fost adus... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2025, 15:20 (3853 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs de «director general adjunct» la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Concurs de «director general adjunct» la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Așa cum vă anunțam, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului DGASPC Ialomița se pre­gătește să-și schimbe conducerea. Sub atenta coordonare și îndrumare a Consiliului Județean Ialomița, for tutelar, DGASPC Ialomița a publicat vineri, 21 noiembrie 2025, anunțul concursului pentru ocuparea funcției de «director general adjunct».

 

Consilierul Potinche vrea director Detașat în urmă cu ceva timp de la Cabinetul Președintelui Consiliului Județean Ialomița la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului DGASPC Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2025, 08:05 (26055 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mirosurile neplăcute, problema nerezolvată a instituțiilor publice din Ialomița

Mirosurile neplăcute, problema nerezolvată a instituțiilor publice din Ialomița

De mai bine de 10 ani, instituțiile cu rol în protecția mediului din Slobozia primesc sute de sesizări privind problemele cauzate de mirosurile pestilențiale rezultate din activitatea industrială a firmelor din jurul ora­șului. În ultimele 5 luni, problema mirosurilor a devenit și a stației de epurare din Slobozia care, din cauza instalațiilor vechi, nu mai poate face față prelucrării apelor industriale pe care aceiași agenți economici le de­versează aici, fără respectarea pre­vederilor legale. Problema mirosu­rilor pestilențiale nu este doar a Slo­boziei, ci a întregului județ. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că, anual, primește sute de reclamații... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2025, 16:20 (8090 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița a rămas fără conducere

Parchetul Județean Ialomița a rămas fără conducere

Pensionările masive din Justiție afectează activitatea Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Cea mai mare unitate de Parchet din Ialomița a rămas fără conducere după pensionarea prim-procurorului și prim-procurorului adjunct din cadrul instituției. Plecarea acestora a lăsat Parchetul Județean Ialomița și fără procurori, în prezent aici desfășurându-și activitatea doar doi magistrați. Unul dintre aceștia este pensionar și a primit delegare pe funcție din partea Con­siliului Superior al Magistraturii doar pentru un an. Rolul Parchetului Județean Ialomița în comunitate este important, având în vedere că investighează infracțiuni grave, printre care... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2025, 12:20 (15274 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

INVESTIȚII NEFUNCȚIONALE la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

INVESTIȚII NEFUNCȚIONALE la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

În anul de grație 2014, admi­nistrația locală din orașul Fierbinți-Târg semna un contract de finanțare europeană pentru construcția unui campus școlar, destinat Liceului Tehnologic din localitate. Astăzi, o parte din investițiile realizate pe bani europeni sunt nefuncționale. Problemele au apărut imediat după ce lucrările s-au finalizat. Proiectul a costat peste 13 milioane de lei, iar astăzi despre eșecul acestei investiții nu răspunde nimeni. Școala trebuie să se descurce singură să protejeze două clădiri pe care nu le poate utiliza.

 

Eșecul investițional al administrației locale... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2025, 07:55 (2086 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Dezvoltării blochează modernizarea străzilor din Fetești

Ministerul Dezvoltării blochează modernizarea străzilor din Fetești

Într-un mesaj public, Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești, atrage atenția cu privire la faptul că modernizarea străzilor din oraș, prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», a fost sistată în urma deciziei Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației de a suspenda plățile.

 

Se caută soluții «Așteptăm cu interes începutul lunii decembrie, atunci când Ministerul Dezvoltării va efectua primele plăți și ne vom primi banii pentru cele patru situații de lucrări. În acel moment, vom putea achita sumele către constructor, iar lucrările vor putea fi reluate. Vom analiza stadiul la zi și vom stabili, împreună cu antreprenorul, cele mai potrivite soluții pentru conti­nuarea proiectului!»... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2025, 10:40 (1428 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împrumut de 5,3 milioane de lei pentru finalizarea investițiilor

La Țăndărei

Împrumut de 5,3 milioane de lei pentru finalizarea investițiilor

În cadrul ședinței ordinare a lunii octombrie, Consiliul Local Țăndărei a aprobat contractarea unui împrumut de 5,3 milioane de lei. Fondurile ar fi necesare pentru continuarea celor mai importante investiții care se derulează la nivelul orașului Țăndărei. «Dorim să dezvoltăm comunitatea locală, iar acest împrumut este esențial pentru continuarea planului de investiții!» susține Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

 

Investiții în curs Împrumutul pe care Primăria Țăndărei, cu aprobarea Consiliului Local Țăndărei, vrea să... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2025, 09:50 (7353 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Peste 200 de bărbați primesc indemnizații pentru creșterea copilului

În Ialomița

Peste 200 de bărbați primesc indemnizații pentru creșterea copilului

O statistică a Agenției pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că la nivelul județului Ialomița există peste 200 de bărbați care beneficiază de concedii de creștere a copilului. De la începutul anului și până în prezent, va­loarea totală a indemnizațiilor pentru creșterea copilului, plătite în Ialomița, a depășit 40 milioane de lei, conform datelor oficiale.

 

Concediu de creștere a copilului pentru tați, o obligație legală În ultimii 3 ani, legislația privind acordarea concediului de creștere a copilului s-a modificat, astfel că persoanele... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2025, 10:20 (9588 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a înregistrat o creștere a cheltuielilor

În trimestrul III din 2025

Primăria Slobozia a înregistrat o creștere a cheltuielilor

În urmă cu o săptămână, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată în sistem on-line, în atenția aleșilor locali fiind prezentate în vederea aprobării 17 proiecte de hotărâri. Inițial, lista de ședință a cuprins doar 5 inițiative, însă cu 40 de minute înainte de debutul întâlnirii, lista inițială a fost suplimentată cu încă 12 proiecte. Printre cele mai importante proiecte de hotărâri s-au numărat cele referitoare la cheltuielile bugetare pe care Primăria Slobozia le-a făcut în trimestrul III al anului, dar și aprobarea organizării unor evenimente publice de... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2025, 09:55 (7341 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Președinta Judecătoriei Slobozia, cercetată disciplinar de Inspecția Judiciară

Președinta Judecătoriei Slobozia, cercetată disciplinar de Inspecția Judiciară

Un raport al Inspecției Judiciare scoate în evidență grave abateri profesionale ale judecătoarei Elena Olteanu la Judecătoria Slobozia, printre altele și președinta acestei instanțe. Inspectorii judiciari susțin că Elena Olteanu dădea termene de judecată doar de două ori pe an, în contextul în care instanța pe care o conduce are cele mai multe dosare înregistrate pe rol dintre toate cele patru instanțe din Ialomița.

 

Inspecția Judiciară, la Slobozia În cazul judecătoarei Elena Olteanu, Inspecția Judiciară a inițiat procedura de «trimitere în judecată disciplinară»... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2025, 10:05 (49937 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ședință extraordinară la Consiliul Județean Ialomița

Ședință extraordinară la Consiliul Județean Ialomița

Marți, 18 noiembrie 2025, Consiliul Județean Ialomița a organizat o ședință extraordinară, în sistem on-line. Ordinea de zi a cuprins 4 proiecte de hotărâri. Unul dintre acestea a vizat aprobarea «promovării» a doi dintre funcționarii din cadrul aparatului de specialitate al instituției, un alt proiect de hotărâre supus aprobării făcând referire la transferul de proprietate către primăriile din județ a echipamentelor digitale achiziționate pentru școlile din județ prin PNRR.

 

Ședință extraordinară, în sistem on-line În atenția consilierilor... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2025, 18:05 (11061 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grivița: «Găinari» cercetați de polițiști

Două persoane, de 17 și 47 de ani, domiciliate în comuna ialomițeană Grivița și județul Brăila, sînt cercetate de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Cele două persoane sînt ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 14:05
(10130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița furt


Grivița: A cîștigat la «păcănele», dar aparatul a fost confiscat de polițiști!

Pasionat al «păcănelelor», un tînăr de 24 de ani, din Grivița, a fost lovit de ghinion. Deși aparatul la care s-a jucat i-a arătat că a cîștigat suma de 42500 de lei, el nu a intrat în posesia premiului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:30
(12487 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 25 aprilie 2013, termen limită de depunere a declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că joi, 25 aprilie 2013, este ultima zi în care trebuie să se depună la administrațiile financiare teritoriale următoarele ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:16
(8904 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: Comercializa țigări de contrabandă

Un tînăr de 22 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru că vindea țigări de contrabandă în incinta magazinului său din Sinești. Ancheta în acest caz este în plină desfășurare ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:12
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului pentru martie 2013, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 8057 șomeri, din care 2887 șomeri indemnizați, respectiv 5170 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:56
(6837 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Animale arse în incendiu

Mai multe oi și capre au ars în urma unui incendiu care a cuprins grajdul în care se aflau, amplasat într-o gospodărie de pe raza localității ialomițene Mihail Kogălniceanu. La fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:55
(9826 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița sărbătorește «Ziua Bibliotecarului»

Marți, 23 aprilie 2013, de «Ziua Bibliotecarului», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și-a propus o dezbatere cu tema «Parteneriatul în bibliotecă». De asemenea, vor fi acordate premiile ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:54
(9118 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Arestat după ce a fost prins de mai multe ori conducînd fără permis

Un tînăr de 21 de ani, din Movilița, a ajuns în cele din urmă în Centrul de Arest și Reținere al IPJ Ialomița după ce a fost prins conducînd pe străzile comunei fără a avea permis. Tînărul în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:36
(8527 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Aprilie 2013, 12:13


Slobozia: «Bursa Generală a Locurilor de Muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 19 aprilie 2013, ora 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în incinta Centrului ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 18:22
(8488 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat cabluri de cupru și au fost urmăriți de polițiști

Doi bărbați sînt cercetați penal de polițiștii ialomițeni, după ce au fost depistați în timp ce transportau cu un autoturism doi saci încărcați cu deșeuri reciclabile industriale, cumpărate de la o persoană ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 14:28
(8899 vizualizări - 1 comentariu)


Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști

Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști

Polițiștii au descins ieri, 15 aprilie a.c., la domiciliile a 5 persoane din comuna Sălcioara în baza autorizațiilor de percheziție emise de Judecătoria Urziceni, suspecte de comiterea infracțiunii de colectarea ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 14:20
(9349 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»

Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»

Un număr de 12 persoane private de libertate, încarcerate la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia, vor deveni «lucrători în cultura plantelor». Aceștia vor participa la un curs de calificare în această ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 19:04
(9956 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Accidente de circulație cu victime

Joi, 11 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza localităților Slobozia, Gura Văii și Fierbinții de Jos s-au produs trei accidente de circulație, soldate cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 15:11
(7650 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

În cursul zilei de joi, 11 aprilie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției Poliție Rurală Jilavele a depistat pe raza comunei Moldoveni doi localnici, de 43 și 18 ani, care conduceau un ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 14:09
(6993 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Transporta ilegal 1000 de perechi de pantofi

Un tînăr de 31 de ani, din Suceava, a fost depistat în zona municipiului Urziceni în timp ce transporta 1000 de perechi de pantofi pentru care nu deținea documente legale de proveniență. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 13:04
(6277 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat traverse de cale ferată

Cu ocazia desfășurării unei acțiuni pe linia prevenirii infracțiunilor contra patrimoniului, agenții Postului de Poliție Stelnica au oprit pentru control trei căruțe ce se deplasau pe un drum aflat în extravilanul ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 11:15
(6656 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


Ialomița: Braconaj piscicol în zonele inundabile

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au acționat joi, 11 aprilie a.c., împreună cu un reprezentant al Agenției Naționale pentru Pescuit și Acvacultură în zona inundabilă a brațului Borcea, pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 10:14
(10233 vizualizări - 2 comentarii)


Sinești: Șapte răniți și un decedat în urma unui grav accident de circulație

În dimineața zilei de joi, 11 aprilie a.c., un grav accident de circulație s-a petrecut în zona localității Sinești. În urma evenimentului rutier, șapte persoane au fost rănite, iar o a opta a decedat. ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2013, 10:42
(8008 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Sălcioara: La volan, fără permis

Marți, 9 aprilie a.c., în jurul orei 00,30, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza comunei Sălcioara, un tînăr de 25 de ani, din localitate, care nu poseda permis de conducere. Totodată, în ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:22
(6641 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat burlanele de cupru dintr-o biserică

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale efectuează cercetări cu privire la un tînăr, de 18 ani, din  Slobozia, suspectat de săvîrșirea infracțiunii de furt calificat în dauna unui ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:04
(9148 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii de Investigații Criminale au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 35 ani, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:00
(6155 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoți minori

Luni, 8 aprilie a.c., în urma activităților informativ-operative desfășurate de polițiști, au fost identificați doi minori de 12, respectiv 14 ani, din comuna Movilița. Minorii sînt suspectați de săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 18:59
(7292 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Movilița furt copii


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

9 Aprilie 2013, 18:08


anunț

Nick Touring SRL
achiziționează
ulei comestibil uzat
(ulei de mîncare ars)

la sediile din Slobozia,
str. Rovine, nr. 12 (spălătoria NickTouring)
Autogara Nick Touring (Piața Gării)

preț 2 lei/litru
Relații la telefon 0723/790.171
program de colectare 7,30-20,00

9 Aprilie 2013, 16:53


Căzănești: Hoți la grădiniță

Polițiștii efectuează cercetări față de doi tineri, de 16 și 18 ani, din orașul Căzănești, respectiv comuna Sfîntu Gheorghe, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții, în ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:17
(8091 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: A circulat cu un autoturism neînmatriculat

Vineri, 5 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Bucu, un bărbat, de 31 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism avînd autorizația de circulație provizorie expirată ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:15
(7326 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 23 de aparate de jocuri mecanice, confiscate de polițiști

În perioada 4-5 aprilie 2013, efective de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, sub coordonarea Inspectoratului General al Poliției Române, au demarat acțiunea «Mecano» ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:13
(8082 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ambasadorul Danemarcei s-a întîlnit cu autoritățile județene

Ambasadorul Regatului Danemarcei în România, Michael Sternberg, a întreprins o vizită oficială în județul Ialomița vineri, 5 aprilie. Evenimentul s-a desfășurat în cadrul Instituției Prefectului județului ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:12
(6241 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Artă în spatele gratiilor

Vineri, 5 aprilie 2013, deținuții Penitenciarului Slobozia și-au testat deprinderile artistice. Ei au fost protagoniștii unei piese de teatru, a cărei reprezentație s-a desfășurat în spatele gratiilor. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:11
(8137 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...