Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Starea de Urgență a lăsat nevaccinați peste 2300 de copii

În Ialomița

Starea de Urgență a lăsat nevaccinați peste 2300 de copii

Pe lângă accesul bolnavilor în spitale, pandemia de COVID-19 a blocat și campania de vaccinare a copiilor împotriva rujeolei. Datele Direcției de Sănătate Publică arată că au rămas nevaccinați peste 2300 de copii, cu vârste cuprinse între 0 și 12 ani.

Se caută soluții Pentru că mare parte dintre angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița au fost mobilizați pentru a desfășura anchetele epidemiologice ale persoanelor bolnave de COVID-19, monitorizarea vaccinării anti-rujeolice a trecut într-un plan secund. Astfel, pe toată perioada Stării de Urgență, s-a redus numărul copiilor vaccinați... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2020, 14:40 (4322 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dosarul «Terra Tourism», uitat în sertarele Poliției Române

Dosarul «Terra Tourism», uitat în sertarele Poliției Române

Anul acesta se împlinesc 2 ani de când organele judiciare au demarat cercetă­rile în dosarul «Terra Toursim», fără ca vinovații să fie trași la răspundere. Ancheta a fost uitată în birourile Direcției de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, în timp ce societateaa cere Tribunalului Călărași să aprobe intrarea în faliment. În ceea ce privește despăgubirile, niciunul clienții păgubiți nu și-a primit banii înapoi. Potrivit instanței de judecată, aceștia s-au înscris la masa credală și așteaptă decizia judecătorilor.

Filmul unui scandal... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2020, 10:50 (6351 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte edilitare în desfășuare la Fetești

Proiecte edilitare în desfășuare la Fetești

Administrația locală a municipiului Fetești continuă proiectele de utilitate publică demarate la nivelul orașului. În cel mai scurt timp, locuitorii din municipiu își vor putea petrece timpul liber făcând mișcare pe terenul sintentic amenajat de autoritățile locale. De asemenea, în această perioadă se continuă și proiectul multianual de reabilitare și modernizare a celor mai importante artere de circulație.

Sprijin pentru iubitorii de mișcare Primăria Municipiului Fetești, prin Direcția de Administrare a Domeniului Public, amenajează în această perioadă un teren sintetic. Amplasat în... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2020, 12:20 (4310 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Haos în spitalele din Ialomița din cauza pandemiei de COVID-19

Haos în spitalele din Ialomița din cauza pandemiei de COVID-19

bonus: Bolnavii de TBC, fără supraveghere

Pandemia de COVID-19 a creat un adevărat haos în sistemul medical la nivelul întregii țări. Și în Ialomița sute de oameni s-au aflat în imposibilitatea de a avea acces la servicii medicale. Managerii unităților medicale din județul nostru declară public faptul că cei mai afectați au fost bolnavii cronici care nu au mai avut acces la tratamente și consultații, iar acum starea lor de sănătate s-a înrăutățit. Estimările arată că, în ultimele 3 luni, în spitalele din județ s-au prezentat cu 1500 de pacienți mai puțin decât înainte de debutul pandemiei de COVID-19.

Acces în spital, doar cu programare... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2020, 13:10 (12221 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aerul din Slobozia, intoxicat cu oxizi de azot

Amendă de 15 mii de lei pentru poluatorul Chemgas

Aerul din Slobozia, intoxicat cu oxizi de azot

Societatea Chemgas Holding Corporation SRL, care administrează activitatea Combinatul Chimic din Slobozia, a fost amendată în cursul zilei de miercuri, 17 iunie 2020, de către comisarii Gărzii de Mediu Ialomița. Aceștia s-au sesizat după ce în spațiul public au fost publicate imagini în care «coada de vulpe» apare deasupra Sloboziei.

Pericol de explozie Norul de poluare numit «coadă de vulpe» a putut fi observat deasupra Sloboziei încă din zorii zilei de miercuri, 17 iunie 2020. Din primele informații se pare că, pentru a evita riscul producerii unei explozii, angajații Combinatului... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2020, 14:45 (22519 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valeriu Roșca, ex-directorul DADP, a câștigat în instanță războiul cu primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu

Dreptate pe banii contribuabililor

Valeriu Roșca, ex-directorul DADP, a câștigat în instanță războiul cu primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu

Demis de către primarul Adrian Mocioniu fără preaviz și în fața camerelor de filmat, ex-directorul DADP Slobozia, Valeriu Roșca, a câștigat în instanță «reintegrarea reclamantului în funcția deținută anterior». Decizia Tribunalului Ialomița nu este definitivă, ea putând fi atacată la Curtea de Apel București. «Vom respecta decizia instanței în momentul în care ea va fi definitivă!» a declarat primarul Adrian Mocioniu.

Primăria e moșia lui Mocioiu Susținut activ de către primarul Adrian Mocioniu, Valeriu Roșca a deținut timp de 3 ani funcția de director al DADP Slobozia... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2020, 14:10 (45072 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipalitatea plătește 300 mii de lei pentru închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă

Municipalitatea plătește 300 mii de lei pentru închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă

Garda de Mediu Ialomița a cerut autorităților din Slobozia să închidă definitiv groapa de gunoi de la Slobozia Nouă, termenul limită pentru identificarea unei soluții în acest sens fiind 31 mai 2020. Primarul Adrian Mocioniu susține că va încheia un contract cu Vivani Salubritate pentru preluarea gunoiului depozitat și salubrizarea zonei. Valoarea acestui contract a fost estimată la 300 mii de lei.

Câmpul a devenit groapă de gunoi Ca urmare a unui control tematic, derulat la sfârșitul lunii aprilie, Garda de Mediu a obligat autoritățile locale din Slobozia să adopte măsuri radicale... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2020, 11:05 (8090 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Sistemul de colectare a apelor pluviale de la Cosâmbești e un dezastru

Bani publici pe Apa Sâmbetei

Sistemul de colectare a apelor pluviale de la Cosâmbești e un dezastru

În urmă cu un an, grație Programului Național de Dezvoltare Locală 2, comuna Cosâmbești a accesat 5,2 milioane de lei pentru «modernizarea rețelei de drumuri stradale de interes local în comuna Cosâmbești cu satele componente». Licitația a fost adjudecată de către firma ITARO Group Slobo­zia, care a subcontractat lucrările unor firme-satelit. Anul trecut, în cadrul acestui proiect, a fost finalizat sistemul de colectare a apelor pluviale la nivelul localității Cosâmbești. Anul acesta, lu­crările s-au mutat la Gimbășani. Între timp, lucrările realizate la Cosâmbești au cedat...

Cooperativa «Munca în zadar»... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2020, 14:40 (8531 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Borduri răscolite de buldozere pe strada Gării Noi 2

Un cartier construit cu susu-n jos la Slobozia

Borduri răscolite de buldozere pe strada Gării Noi 2

Avântul edilitar al primarului Adrian Mocioniu face ravagii în Cartierul Gării Noi. În urmă cu două săptămâni, bordurile instalate anul trecut pe strada Gării Noi 2, ultima din cartier, au fost scoase de subcontractorul lucrării pentru a face loc rețelei de canalizare. Această rețea ar fi trebuit să fie prima dintre lucrările executate de către autorități... Primarul Adrian Mocioniu susține că nu există motive de îngrijorare: «Lucrările nu au fost recepționate. Nu plătim de două ori banii!».

Iarăși vin alegerile În urmă cu două săptămâni, strada Gării Noi 2 din Cartierul Gării... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2020, 11:10 (4753 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ploaia puternică a inundat Slobozia

Codul Galben de ploi și vijelii, emis de Administrația Națională de Meteorologie pentru județul Ialomița, a paralizat orașul Slobozia. Volumul mare de precipitații a transformat municipiul într-o mică Veneție. Astfel, cele mai importante străzi ale orașului și sediile mai multor instituții publice au fost inundate. Din cauza apei de pe șosele, traficul a fost dat peste cap.

Circulație blocată în Slobozia
Ploaia abundentă a fost resimțită din plin de șoferii care au circulat după-amiază pe străzile principale ale Sloboziei. Pe Bulevardul Unirii, în zona Parcului Episcopiei, apa... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2020, 20:00 (5639 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Terasele Sloboziei se redeschid ilegal

Sub ochii autorităților locale

Terasele Sloboziei se redeschid ilegal

La sfârșitul lunii mai, în plin centru al orașului, la doi pași de Primărie, doi antreprenori locali au ridicat ilegal ziduri pe amplasamentul unei viitoare terase estivale. Tot atunci, profitând de înceta­rea Stării de Urgență, terasa de la Clubul Tineretului, și ea ilegală, s-a redeschis. Sunt două exemple dintr-un lung șir. Și totul se întâmplă sub ochii îngăduitori ai autorităților care promit că vor lua măsuri.

Nicio vară fără terase ilegale Povestea teraselor deschise ilegal la Slobozia e veche de când administrația. În anul 2017 însă, după un scandal public legat de extinderea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2020, 10:50 (5465 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Măsuri speciale pentru desfășurarea Examenelor Naționale

În Ialomița

Măsuri speciale pentru desfășurarea Examenelor Naționale

Din cauza pandemiei de COVID-19, Exame­nele Naționale, respectiv Evaluarea Națională și Bacalaureatul, se vor desfășura în condiții cu totul speciale. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează faptul că la nivelul județului au fost luate toate măsurile astfel încât riscul de infectare cu SARS-CoV-2 al elevilor și profesorilor să fie scăzut. «Suntem preocupați de protecția elevilor și cadrelor didactice!» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar gene­ral al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Luni, 15 iunie 2020, începe prima probă a Evaluării Naționale, cea la Limba și Literatura Română.

Mai multe centre de examen... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2020, 12:20 (2983 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Urziceni tratează bolavii de COVID-19 doar pe hârtie

Spitalul Urziceni tratează bolavii de COVID-19 doar pe hârtie

Declarat spital suport COVID-19, Spitalul Municipal Urziceni nu poate primi pacienții depistați cu această boală respiratorie. Unitatea medicală nu a rezolvat cea mai mare problemă pe care o are, respectiv lipsa medicilor specialiști care să acorde asistență medicală bolnavilor.

Medicii sunt greu de găsit
După aproximativ o lună de așteptare, Spitalul Municipal din Urziceni a fost declarat, prin Ordin al Ministerului Sănătății, spital suport COVID-19. Planul autorităților sanitare din Ialomița, de a degreva de afluxul de pacienți Spitalul Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2020, 12:40 (4985 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încep procesele împotriva amenzilor date în timpul Stării de Urgență

Instanțele din Ialomița, supraaglomerate

Încep procesele împotriva amenzilor date în timpul Stării de Urgență

Instanțele de judecată din Ialomița au fost luate cu asalt de persoanele care au fost sancționate pe timpul Stării de Urgență pentru nerespectarea prevederilor Ordonanțelor Militare. Până în prezent, peste 300 de procese au fost înregistrate pe rolul Judecătoriilor Fetești, Slobozia și Urziceni, având ca obiect contestarea proceselor-verbale de contra­venție, iar magistrații se așteaptă ca numărul acțiunilor să crească. Datele arată că în perioada celor 2 luni în care Starea de Urgență a fost impusă, peste 8300 de ialomițeni au fost sancționați de autorități.

Val de procese în instanță... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2020, 18:20 (7813 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amonil SA cere indexarea debitelor plătite cu rata inflației

Urban SA a scăpat de «datoriile istorice»

Amonil SA cere indexarea debitelor plătite cu rata inflației

În luna martie a anului 2020, după un efort de 18 ani și finanțat din banii slobozenilor, Urban SA a reușit să plătească datoria istorică de 16,5 milioane de lei către Amonil SA. La 3 zile distanță, pe 23 martie 2020, Expert Insolvență SPRL, lichidatorul judiciar al Amonil SA cere indexarea datoriei deja plătite cu rata inflației. Urban SA a acționat în instanță lichidatorul judiciar, litigiul aflându-se în acest moment pe rolul Judecătoriei Slobozia.

18 ani cu frâna de mână pusă În urmă cu 18 ani, Urban SA a fost acționat în instanță de către Amonil SA pentru plata unor datorii considerate... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2020, 10:50 (9245 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar: 23 de ialomițeni angajați ai FAN Courier, infectați cu COVID-19

Focar: 23 de ialomițeni angajați ai FAN Courier, infectați cu COVID-19

23 de ialomițeni, angajați ai FAN Courier, au fost depistați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. Aceștia au fost transferați la spitale suport COVID-19 din București și Fetești. Autoritățile au confirmat că starea de sănătatea bolnavilor este bună.

DSP Ilfov coordonează ancheta Din primele informații, focarul a izbucnit în urmă cu o săptămână, când la punctul de lucru pe care FAN Courier îl are în județul Ilfov au apărut primii angajați cu suspiciune de infecție respiratorie. Testele au arătat faptul că aceștia erau infectați cu noul Coronavirus. Astfel, au fost testați cei peste ... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2020, 15:10 (16363 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița au cheltuit 150 mii de lei pentru medicația COVID-19

Spitalele din Ialomița au cheltuit 150 mii de lei pentru medicația COVID-19

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești sunt singurele unități medicale din județ care au internat și tratat pacienți bolnavi de COVID-19. Această categorie de pacienți a beneficiat de tratament specific, pentru care cele două unități medicale au cheltuit 150 mii de lei. Medica­mentele au fost achiziționate prin intermediul Unifarm.

Fonduri pentru medicamente Potrivit protocolului terapeutic inițiat de Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș» București, spitalele din Ialomița care au internat pacienți bolnavi de COVID-19, Spitalul... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2020, 11:15 (5166 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Andrășești: Accident rutier provocat de un ambulanțier băut

Andrășești: Accident rutier provocat de un ambulanțier băut

Tânăr din Ialomița, mort într-un accident petrecut în județul Buzău

Un angajat al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița a provocat un accident rutier, pe raza localității Andrășești, în seara zilei de duminică, 7 iunie 2020. La fața locului, polițiștii au descoperit că șoferul salvării era băut. Surse medicale susțin faptul că bărbatul nu este la prima faptă de acest gen, dar a fost iertat de superiorii săi de fiecare dată.

Ambulanțier cu dosar penal
Din primele informații, se pare că bărbatul se întorcea de la un spital din București, acolo unde a transferat un pacient. În zona localității Andrășești, a încercat să evite câțiva măgari care... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2020, 12:15 (11419 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Un sfert din localitățile ialomițene nu au rețele publice de apă

Mii de oameni, obligați să bea apă din fântâni

Un sfert din localitățile ialomițene nu au rețele publice de apă

Problema apei potabile pare a fi fără rezolvare în județul Ialomița. Deși au cheltuit milioane de lei pentru amenajarea de rețele publice de apă, un sfert din localități încă sunt dependente de fântâni sau puțuri forate pentru a putea oferi apă de băut locuitorilor. Din fericire, ca­litatea apei de la fântâni este mai bună decât cea furnizată în rețelele publice pe care unele administrații locale au reușit să le construiască.

Ialomița are nevoie de apă Accesul cetățenilor la rețeaua publică de apă a reprezentat, cel puțin pe hârtie, una dintre preocupărilre permanente ale administrațiilor... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2020, 11:05 (4935 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrația locală din Țăndărei continuă proiectele edilitare

După ridicarea Carantinei

Administrația locală din Țăndărei continuă proiectele edilitare

După o lună și jumătate de Carantină care a blocat întreaga activitate în orașul Țăndărei, administrația locală face demersuri pentru a relua cele mai importate proiecte edilitare. În perioada următoare vor fi reparate cele mai mari străzi din oraș și parcul central din Țăndărei va fi reamenajat. «Cu pași mici, ne îndreptăm către normalitate... Administrația trebuie să le ofere sprijin tuturor locuitorilor din Țăndărei!» a precizat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Reparația străzilor, o prioritate Perioada de Carantină a blocat nu doar activitatea economică a orașului Țăndărei... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2020, 12:05 (4965 vizualizări - 6 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sudiți: Pesticide expirate, confiscate

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pentru prevenirea, identificarea și sancționarea faptelor de natură penală și contravențională la regimul produselor de protecție ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 17:20
(6961 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA: Atenționare în privința toxinfecțiilor alimentare

În scopul prevenirii apariției toxiinfecțiilor alimentare în perioada imediat următoare, cînd se înregistrează în mod tradițional o creștere a consumului de ouă și carne de miel, Direcția Sanitară Veterinară ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 12:05
(4449 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenții pentru ovine și caprine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează că, începînd cu data de 31 martie 2015, se efectuează plata aferentă Ajutorului Național Tranzitoriu (ANT) ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2015, 19:40
(4820 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lansarea cărții «40 de zile», de Chris Simion

Cartea «40 de zile», editată în 2015 la Editura TREI, a autoarei Chris Simion, va fi lansată la Slobozia, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, sîmbătă, 4 aprilie 2015, începînd cu orele ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2015, 18:45
(4427 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Eliminarea regimului cotelor de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomita informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2015, 17:20
(4554 vizualizări - 0 comentarii)


LAPAR: Forumul privind Viitorul Agriculturii 2015 (FFA 2015)

O delegatie a Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România, condusă de președintele Laurențiu Baciu, a participat la cea de a VIII-a ediție a Forumului privind Viitorul Agriculturii, desfășurată ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2015, 16:15
(3680 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR Ialomița: Lansarea primelor măsuri de finanțare din PNDR 2020

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale prin Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a deschis de miercuri, 25 martie 2015, primele sesiuni de primire a proiectelor de investiții finanțate ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2015, 14:05
(5938 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ograda și gospodării inundate la Giurgeni

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Ograda. Evenimentul a fost anunțat în ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2015, 12:45
(8848 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița. Prejudiciu de 5 milioane de euro!

Luni dimineața, 30 martie 2015, peste 150 de polițiști au descins la persoane fizice și firme din București și 3 județe, în 50 de locații, într-un dosar de evaziune fiscală și spălare de bani, cu un prejudiciu ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2015, 10:55
(5959 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A plecat cu tot cu cărucior de la cumpărături!

Un tînăr, de 20 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi după ce a sustras un cărucior pentru cumpărături. Astfel, jandarmii din cadrul unei patrule de ordine și siguranță publică din cadrul Detașamentului ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2015, 18:30
(9734 vizualizări - 4 comentarii)


ISU Ialomița recrutează candidați

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2015, pentru  instituțiile de învățămînt ale Ministerului ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2015, 16:30
(6034 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Elemente de muniție, descoperite pe malul Brațului Borcea

Două proiectile explozive de artilerie de calibru 105, respectiv 152 mm, au fost descoperite de un cetățean în dimineața zilei de miercuri, 25 martie 2015, pe malul stîng al brațului Borcea, în zona Fetești ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2015, 14:30
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Poliției Române, sărbătorită și la Slobozia. 16 ofițeri și 68 de agenți au fost avansați în grad la ceas aniversar!

Unul dintre cele mai așteptate momente dedicate Zilei Poliției Române a fost reprezentat de avansările în grad, făcute publice de comandantul unității, comisarul șef Viorel Ștefu, în cadrul ședinței festive ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2015, 17:50
(9751 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Lansare de carte dedicată Zilei Poliției Române

Miercuri, 25 martie 2015, cu începere de la orele 11,00, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia s-a lansat volumul, semnat de Emilia Vlad, «Teste de Istorie pentru admiterea la Academia ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2015, 13:35
(5533 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Locuitorii gospodăriilor individuale
care plătesc taxa de salubritate
la Primăria Slobozia prin
Direcția de Impozite și Taxe
sînt rugați să se prezinte
la sediul societății
SC POLARIS M HOLDING SRL,
situat în Slobozia,
Șos. Amara, nr. 2 (incinta fost Comcereal),
pentru a ridica pubela
(capacitate 240 l),
pusă la dipoziție de operator

25 Martie 2015, 12:40


«Porți deschise» la sediul IPJ Ialomița

«Porți deschise» la sediul IPJ Ialomița

Poliția Română aniversează, la data de 25 martie 2015, 193 de ani de atestare documentară. A devenit deja o tradiție ca, în contextul aniversării Zilei Poliției Române, oamenii legii să se afle alături ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2015, 19:25
(5015 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune comună pentru situații de urgență

Slobozia: Acțiune comună pentru situații de urgență

Marți, 24 martie 2015, începînd cu orele 10,00, la sediul Expur SA Slobozia, s-a desfășurat un exercițiu de cooperare cu trupe în teren, ce a fost organizat de cadrele Inspectoratului pentru Situații de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2015, 17:15
(5238 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza, în data de 24 aprilie 2015, orele 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă» care va avea loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESC ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2015, 16:25
(5090 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Femeie găsită spînzurată

O intervenție a pompierilor s-a produs în dimineața zilei de luni, 23 martie 2015, în jurul orei 8,20, cînd o femeie, în vîrstă de 63 de ani, din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost găsită spînzurată de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2015, 15:40
(6051 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Incendiu la cabina unui autotractor

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la cabina unui autotractor, în localitatea Ion Roată. Evenimentul a fost anunțat în seara zilei ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2015, 14:10
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează că eliberează adeverințe pentru beneficiarii Măsurii 215 Plăți privind bunăstarea animalelor, pachet b-păsări ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2015, 13:25
(6031 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Uniunea Artiștilor Plastici filiala Slobozia-Ialomița invită toți iubitorii de artă vineri, 27 martie 2015, începînd cu orele 14,00, la vernisarea expoziției de pictură a artistei Cornelia Camelia Ion. ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2015, 12:35
(4676 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhari din Ion Roată, reținuți după 5 ani de la comiterea faptei

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au pus în mișcare acțiunea penală și au dispus arestarea preventivă a doi indivizi din comuna Ion Roată, după ce aceștia au tîlhărit un ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2015, 18:55
(8395 vizualizări - 3 comentarii)


Moaștele Sfîntului Ioan Gură de Aur, la Catedrala Urziceni

Jandarmii vor asigura, în perioada 19-22 martie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Catedrala din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2015, 14:45
(5673 vizualizări - 1 comentariu)


Comisarul Sorin Goagă și trei subordonați, trimiși în judecată

Comisarul Sorin Goagă și trei subordonați, trimiși în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au finalizat cercetările în dosarul deschis pe numele agenților Serviciului Rutier din cadrul Poliției Orașului Țăndărei. Anchetatorii i-au trimis ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2015, 12:05
(7838 vizualizări - 2 comentarii)


anunț de vînzare

societate comercială
vinde autoutilitare
marca MAN, IVECO, MERCEDES

an fabricație 1992-2005
Relații la telefon 0727/221.738

18 Martie 2015, 09:55


ZIUA POLIȚIEI ROMÂNE, sărbătorită de polițiștii ialomițeni în mijlocul cetățenilor

Sărbătorită în fiecare an la data de 25 martie, Ziua Poliției Române va fi marcată la nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița printr-un program de activități de apropiere a cetățeanului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 18:40
(4562 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni donează sânge

Polițiștii ialomițeni donează sînge

Peste 50 de polițiști au răspuns prezent Campaniei «Donează sînge! Salvează o viață!» desfășurată de Centrul Județean de Transfuzii Sanguine Ialomița în parteneriat cu Inspectoratul de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 15:35
(5449 vizualizări - 1 comentariu)


Beneficiarii privați ai PNDR pot derula achizițiile online, pe pagina de internet a AFIR

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a modificat metodologia specifică achizițiilor pentru beneficiarii privați ai fondurilor europene acordate pentru agricultură și dezvoltarea mediului rural ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 13:20
(6124 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire din Slobozia

Incendiu la o clădire din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 15 martie a.c, a izbucnit un incendiu la o clădire dezafectată ce aparține unei societăți comerciale, pe raza municipiului Slobozia. Pompierii s-au deplasat la fața locului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 12:05
(4281 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...