Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste 200 de elevi ialomițeni vor continua să participe la cursuri on-line

Deși școlile s-au redeschis

Peste 200 de elevi ialomițeni vor continua să participe la cursuri on-line

Nu în toate școlile din Ialomița au început cursurile de pregătire pentru Examenele Naționale. Fie din cauza cadrelor didactice care sufereau de boli cronice, fie din cauza refu­zului părinților de a-i lăsa pe copii la școală, peste 200 de elevi ialomițeni nu au fost prezenți în clase după redeschiderea unităților de în­vățământ. Reamintim faptul că Ministerul Educației a permis accesul în școli, începând cu 2 iunie 2020, pentru elevii de clasa a VIII-a și a celor de a XII-a în vederea participării la cursuri de pregătire înainte de debutul Examenelor Naționale.

Școala on-line, singura soluție... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2020, 13:10 (5092 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Focar de COVID-19 la o croitorie din Urziceni: 21 de persoane, infectate cu SARS-CoV-2

Focar de COVID-19 la o croitorie din Urziceni: 21 de persoane, infectate cu SARS-CoV-2

Punctul de lucru al unei firme de confecții din București, amplasat în Urziceni, a fost închis din cauza COVID-19. 21 de persoane, din cele 47 angajate în cadrul unității, au fost infectate cu noul Coronavirus (SARS-CoV-2). Mai multe verificări au fost demarate de autoritățile din Ialomița.

Pacienții sunt asimptomatici Autoritățile din Ialomița au declanșat o anchetă epidemiologică în care vor să afle cum s-au îmbolnăvit cele 21 de persoane ale croitoriei din Urziceni. Cel mai probabil, acestea nu ar fi avut suficiente materiale de protecție puse la dispoziție de angajator. Rezultatul... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2020, 21:10 (6400 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Analizele DSP nu garantează calitatea apei potabile

Sistemul e putred

Analizele DSP nu garantează calitatea apei potabile

Administrațiile locale din Ialomița furni­zează comunităților apă sub parametrii de potabilitate impuși de legislația în vigoare. Deși practica frizează penalul, Direcția de Sănătate Publică Ialomița acceptă situația sub pretextul unor «programe de conformare». La nivelul județului, doar jumătate dintre localități au contracte de delegare/concesiune ale serviciilor de apă. În restul comunităților funcționează... legea junglei.

Unde-i apă, e... tocmeală!
Conform Legii nr. 458 din 2002 privind calitatea apei potabile, operatorii serviciilor publice de gestionare a apei... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2020, 14:20 (4818 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Schimb de terenuri pentru finalizarea complexului comercial din «Pepinieră»

Oyl Company Holding AG oferă o alternativă municipalității din Slobozia

Schimb de terenuri pentru finalizarea complexului comercial din «Pepinieră»

Săptămâna trecută, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia de joi, 28 mai 2020, consilierii locali au dezbătut propune­rea Oyl Company Holding AG privitoare la finalizarea complexului co­mercial din Cartierul «Pepinieră». Investiția are o valoare estimată de 3 milioane de euro, iar pentru finalizarea ei reprezentanții Oyl Company Holding AG au solicitat consilierilor locali «să accepte un schimb de terenuri». Terenul oferit municipali­tății este si­tuat la ieșire din oraș, în imediata vecinătate a supermarketului Kaufland, și are o suprafață egală cu cea concesionată în prezent.

O dezbatere post-festum... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2020, 11:05 (7213 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu la Combinatul Chimic Slobozia

Incident de muncă neraportat

Incendiu la Combinatul Chimic Slobozia

bonus: Sindicalistul Ciobanu sfidează

În urmă cu o săptămână, pe rețelele de socializare a apărut o filmare care surprindea, în aparență, un incendiu izbucnit la una dintre instalațiile din cadrul Combinatului Chimic Slobozia. Filmarea a devenit virală, însă incidentul nu a fost raportat. La o săptămână distanță, reprezentanții ISU susțin că nu au cunoștință despre acest incident. Unul dintre angajații Combinatului ne-a declarat sub protecția anonimatului că urmele incendiului au fost șterse în zilele imediat următoare.

Clar ca «bună ziua» Incidentul de la Combinatul Chimic Slobozia a avut loc la sfârșitul săptămânii precedente... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2020, 10:55 (22026 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Doi morți și doi răniți într-un accident rutier

Urziceni: Doi morți și doi răniți într-un accident rutier

Grav accident rutier pe șoseaua de centură a municipiului Urziceni, în seara zilei de marți, 2 iunie 2020. În urma impactului dintre două autovehicule, două persoane au murit, iar alte două au fost rănite. Supraviețuitorii au fost transportați cu ambulanțele la spital. Traficul în zona accidentului a fost blocat, șoferii fiind redirecționați pe rute ocoliotoare.

Verificările sunt în curs
Din primele informații, se pare că accidentul rutier s-a produs în zona sensului giratoriu de la ieșirea de pe șoseaua de centură a municipiului Urziceni, către localitatea Bărbulești. Implicate... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2020, 01:00 (4490 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Miloșești, acuzate că ar «cosmetiza» rezultatele probelor de apă

Locuitorii comunei beau apă nepotabilă?

Autoritățile din Miloșești, acuzate că ar «cosmetiza» rezultatele probelor de apă

În ianuarie 2020, autoritățile din Miloșești au inaugurat o nouă sursă de apă. Valoarea investiției, finanțată de către Consiliul Județean Ialomița, s-a ridicat la 287 mii de lei. La 5 luni distanță, localnicii susțin că apa nu poate fi consumată. «Nu e bună de băut! Și ca să poată funcționa, iau probe de apă de la fântâna lui nea Fănică, că e singura din Milo­șești care are apă bună de băut...» susține, sub protecția anonimatului, unul dintre săteni. Primarul Nelu Chițoiu res­pinge această acuzație și susține că apa este «foarte bună».

De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!
Autoritățile... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 11:10 (5758 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Malu: Ambulanță răsturnată în șanț

Malu: Ambulanță răsturnată în șanț

O ambulanță a fost implicată într-un accident rutier în dimineața zilei de luni, 1 iunie 2020, în zona localității Malu. Salvarea, în care se afla o tânără de 19 ani, gravidă la termen, s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea DN2A. Primele indicii arată că șoferul ar fi încercat să evite un câine.

Cercetările sunt în curs Primele informații arată că mașina de ambulanță aparține Substației Urziceni a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Cadrele medicale, o asistentă și un ambulanțier, transportau de la Ion Roată către Spitalul Județean de Urgență Slobozia o tânără de 19 ani... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 15:40 (3735 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conflict instituțional între Consiliul Județean Ialomița și Instituția Prefectului din cauza Programului «Cornul și Laptele»

Conflict instituțional între Consiliul Județean Ialomița și Instituția Prefectului din cauza Programului «Cornul și Laptele»

Suspendat din cauza pandemiei de COVID-19, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au încercat să continue derularea Programului «Cornul și Laptele». Invocând o serie de acte normative ale Ministerului Agriculturii, aceștia au făcut demersuri pe lângă Comisia pentru «Corn și Lapte», din cadrul Pre­fecturii Ialomița, să aprobe distribuirea în Centrele de Carantină din județ a peste 150 mii de cutii de lapte și aproximativ 2 tone de mere. Retrase din școli, produsele au rămas în depozitele producătorilor și sunt la un pas să expire. Oficialii Prefecturii Ialomița au respins solicitarea, invocând lipsa de competență. Dacă produsele ar fi fost distribuite conform solicitării, Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 10:55 (4989 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții derulate de RAJA SA prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

Investiții derulate de RAJA SA prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

La nivelul Companiei RAJA SA timpul nu s-a oprit în loc în privința inves­ti­țiilor cu finanțare europeană. Prin Pro­gra­mul Operațional Infrastructură Mare (POIM) conti­nuăm implementarea pro­iectelor de moder­nizare și dezvoltare a sistemelor de apă și apă uzată, în beneficiul mediului și al populației deservite. Suntem preocupați constant să asigurăm apă potabilă de calitate și servicii centra­lizate de canalizare durabile, fiabile, performante.
POIM a fost elaborat pentru a răs­punde nevoilor de dezvoltare ale României identificate în acordul de par­teneriat 2014-2020 și reprezintă o conti­nuare a... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2020, 12:20 (4687 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mihai Geantă a fost reînvestit președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Lăsat fără funcție timp de 3 zile

Mihai Geantă a fost reînvestit președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

La începutul acestei săptămâni, reprezentanții Casei Naționale de Asigurări de Sănătate l-au revocat din funcție pe Mihai Geantă, președintele al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. După 3 zile, oficialii de la București au revenit asupra deciziei și au decis să-l reînvestească în funcția de conducere pe Geantă.

Pregătiri pentru concurs În perioada în care Mihai Geantă a fost lăsat fără funcție, Casa Județean de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost condusă de Doina Stan, directorul economic al instituției. După 3 zile de la această schimbare, oficialii CNAS au emis o... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2020, 19:10 (10211 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri europene de 1,3 milioane de lei pentru medicii și asistentele din Ialomița care au tratat pacienți infectați cu COVID-19

Fonduri europene de 1,3 milioane de lei pentru medicii și asistentele din Ialomița care au tratat pacienți infectați cu COVID-19

bonus: Afacerea «Sylmed Invest» a juristului Marian Chițoiu

Peste 500 de cadre medicale din județul Ialomița care s-au expus riscului infectării cu noul Coronavirus (SARS-CoV-2) urmează să primească un spor financiar suplimentar oferit de Uniunea Europeană, prin Casa Națională de Asigurări de Sănătate. Valoarea sumelor pe care medicii și asistentele din județul nostru urmează să le primească este de 1,3 milioane de lei. Potrivit CJAS Ialomița, doi dintre furnizorii de servicii medicale care vor beneficia de ajutorul financiar al UE sunt privați.

Ajutor financiar european
Distribuirea ajutoarelor financiare europene s-a făcut în baza unor... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2020, 13:10 (8292 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa distribuită ialomițenilor are probleme de potabilitate

Pericolul de la robinete

Apa distribuită ialomițenilor are probleme de potabilitate

Direcția de Sănătate Publică Ialomița trage un semnal de alarmă în ceea ce privește potabilitatea apei distribuită în rețelele publice. Un sfert din cele peste 500 de analize efectuate la apa care curge la robinetele ialomițenilor are probleme de potabilitate. În probele prelevate, în cursul anului trecut, au fost descoperite concentrații peste limita admisă a unor parametri precum clor, mangan, sodiu și chiar resturi de materii fecale.

Tratarea apei, marea problemă
Toate cele peste 500 de probe de apă analizate de specialiștii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au fost prelevate... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2020, 18:05 (6315 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean vrea să reabiliteze podurile din Ialomița

Consiliul Județean vrea să reabiliteze podurile din Ialomița

Joi, 28 mai 2020, Consiliul Județean Ialo­mița va supune aprobării plenului 3 note conceptuale privitoare la reabilitarea a 3 poduri din Ialomița. Conform declarațiilor oficiale, într-o primă fază, ar putea fi reabilitate po­du­rile de la Țăndărei, Bucu și Fierbinți. Va­loarea notelor conceptuale oscilează între 400 și 500 mii de lei, iar valoarea estimată a acestor investiții se ridică la 18 milioane de lei.

Pe urmele ex-președintelui Ciupercă
Administrația județeană a declarat public că intenționează reabilitarea a 3 poduri din Ialomița. Este vorba despre podul peste râul Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2020, 12:10 (6883 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ziua Internațională a Medicinei de Urgență», marcată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cadrele medicale ale Unității de Primiri Urgențe, alături de reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență și cei ai Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, au marcat miercuri, 27 mai 2020, «Ziua Internațională a Medicinei de Urgență». Evenimentul s-a desfășurat în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în cadrul acestuia fiind ținut un moment de reculegere în memoria pacienților decedați din cauza COVID-19.

Împreună pentru pacienți Prin manifestarea pe care au organizat-o, cadrele medicale care asigură situațiile de urgență la nivelul Spitalului Slobozia, ... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2020, 17:50 (7141 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vizită de lucru a ministrului Agriculturii în Ialomița: Despăgubirile pentru secetă, după 15 iunie 2020

Fermierii din zona de Est a județului Ialomița s-au întâlnit marți, 26 mai 2020, cu Adrian Oros, ministrul Agriculturii. Aceștia au purtat discuții ample referitoare la modalitatea prin care vor primi despăgubiri pentru culturile care le-au fost calamitate și despre viziunea Ministerului Agriculturii în ceea ce privește creșterea capacității de irigații în această zonă.

Despăgubiri, după 15 iunie  Ialomița se află în acest moment pe primele locuri la nivel național în ceea ce privește suprafețele calamitate din cauza secetei pedologice severe. Din peste 140 mii de hectare cultivate... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 19:20 (7038 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Laurențiu Nicu, noul șef al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Laurențiu Nicu, noul șef al Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

De marți, 26 mai 2020, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou comandant. Acesta este locotenent-colonelul Laurențiu Nicu, care a fost împuternicit să exercite funcția de inspector șef al IJJ Ialomița pentru o perioadă de 6 luni.

Schimbare la solicitarea prefectului Reamintim că schimbarea produsă la nivelul conducerii Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vine după cea survenită la conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, șeful IPJ Ialomița fiind înlocuit prin «promovare» la nivelul IGPR cu Mircea Ion Rus, fost inspector șef... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 16:25 (9574 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

S-a întâmplat în Cartierul Vlașca din Fetești: Jandarmi alungați cu pietre și răniți

Doi jandarmi din Fetești au fost răniți în cursul zilei de luni, 25 mai 2020, în timp ce au intervenit pentru aplanarea unui conflict care ar fi izbucnit între două clanuri de romi din Cartierul Vlașca-Fetești. Militarii sunt internați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Cercetări într-un dosar de «ultraj» Din primele informații, se pare că jandarmii au participat alături de polițiști pentru a aplana un conflict izbucnit spontan între două clanuri de romi. Enervați de prezența forțelor de ordine, romii au început să arunce cu pietre. Doi dintre jandarmii care au participat la... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 12:40 (6270 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Acuzații grave aduse conducerii Spitalului Municipal Urziceni

În plină pandemie

Acuzații grave aduse conducerii Spitalului Municipal Urziceni

Scandal la Spitalul Municipal din Urziceni. Sub protecția anonimatului, o angajată a instituției a transmis opiniei publice o scrisoare prin care reclamă managementul abuziv al Danielei Ianuș, actualul director al instituției. Totodată, sesizarea scrisă îi este adresată și primarului din Urziceni, Constantin Sava, căruia i se reproșează faptul că a numit-o pe Ianuș la condu­cerea spitalului din oraș. Contactată telefonic, Daniela Ianuș a precizat că medicii și asistentele din subordine nu și-au manifestat nemulțumirea cu privire la activitatea sa...

Reclamații pe bandă rulantă
... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2020, 10:55 (5864 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate efectua teste pentru depistarea noului Coronavirus (SARS-CoV-2)

Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate efectua teste pentru depistarea noului Coronavirus (SARS-CoV-2)

Mult așteptatele kit-uri folosite pentru testele prin care poate fi depistat noul Coronavirus (SARS-CoV-2) au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Unitatea medicală a anuțat faptul că există 600 de teste, putând fi efectuate 3 teste într-o perioadă de 60 de minute.

Cine va fi testat? Potrivit unei informări remisă publicității, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia vor beneficia de teste toate cazurile suspecte de COVID-19 care se prezintă la Unitatea de Primiri Urgențe, precum și pacienții care vor fi internați pe secțiile unității medicale. Prioritatea o reprezintă pacienții... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 20:10 (6398 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(207 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(316 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(238 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

16 Iunie 2026, 17:35


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1078 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(582 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(807 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(420 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(761 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(511 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(851 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(798 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1201 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(776 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1082 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(1766 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1010 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1129 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3299 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(2943 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(1764 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11494 vizualizări - 0 comentarii)


854 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în primele 4 luni ale anului 2026

În primele 4 luni ale anului 2026, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 854 persoane ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2026, 13:20
(1566 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taina vindecării trupești și sufletești la Parohia «Sf. Ev. Matei»

Slobozia: Taina vindecării trupești și sufletești la Parohia «Sf. Ev. Matei»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, preoții Cercului Pastoral Nr.1 s-au întrunit în rugăciune la Parohia «Sf. Ev. Matei» ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2026, 11:05
(1752 vizualizări - 0 comentarii)


APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2026 din sectorul zootehnic

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că eliberează adeverințe pentru fermierii crescători de animale care doresc să acceseze credite bancare în cadrul intervențiilor ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2026, 10:15
(1170 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «2026-Anul omagial al  pastorației familiei creștine»

Protopopiatul Urziceni: «2026-Anul omagial al  pastorației familiei creștine»

Biroul de Asistență Socială al Protopopiatului Urziceni a organizat tradiționalele sesiuni de informare din cadrul Programului «Tinerii și Hristos» în liceele din Urziceni. Conținutul ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2026, 10:40
(1701 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale soldate cu amenzi de 316,8 mii de lei

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a continuat acțiunile de verificare a operatorilor din domeniul alimentar, unul dintre obiectivele acestor acțiuni fiind analiza ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2026, 16:05
(1049 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Substanțe interzise ascunse în șosete

Vineri, 22 mai a.c., în jurul orelor 22,00, la Slobozia, pe timpul executării unei misiuni de patrulare, jandarmii ialomițeni au observat un grup format din patru tineri care manifestau un comportament ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2026, 15:05
(899 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în comuna Dridu!

Joi, 28 mai 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în comuna Dridu, pentru realizarea operațiunilor de mentenanță a instalațiilor destinate înmagazinării ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2026, 09:25
(593 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...