Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Pompier din Urziceni, infectat cu noul Coronavirus

Pompier din Urziceni, infectat cu noul Coronavirus

Militarul ISU s-a îmbolnăvit în cadrul familiei

Pandemia provocată de noul Coronavirus face victime și în rândul personalului Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița. Un pompier, angajat al Detașamentului de Intervenție Urziceni, a fost depistat pozitiv la testul pentru COVID-19. Bărbatul are simptome ușoare și a fost transferat la un spital de boli infecțioase din București.

30 de militari ISU, în izolare la domiciliu
Potrivit informațiilor oficiale ale reprezentanților ISU Ialomița, bărbatul a fost testat în urmă cu aproximativ 3 zile, rezultatele fiind pozitive. De asemenea, întreg... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2020, 12:30 (6631 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Pacienți în stare gravă din cauza noului Coronavirus, tratați cu succes la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Pacienți în stare gravă din cauza noului Coronavirus, tratați cu succes la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Două cazuri grave de infecție COVID-19 au fost tratate cu succes la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Este vorba despre doi pacienți în vârstă diagnosticați și cu alte afecțiuni care, după o aproximativ o lună de îngrijiri medicale, urmează să fie externați și să se întoarcă acasă. De la debutul pandemiei și până în prezent, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a tratat 51 de pacienți care au suferit de COVID-19.

Bolnavi testați la internare Cei doi pacienți, o femeie și un bărbat, s-au internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în urmă cu aproximativ o lună. Cei doi au... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2020, 17:40 (14248 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5000 de elevi din Ialomița nu au acces la internet!

Școala on-line doar în statistici

5000 de elevi din Ialomița nu au acces la internet!

Potrivit informațiilor Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la nivelul județului există 5000 de elevi care nu pot participa la cursurile on-line. Chiar dacă, potrivit declarațiilor oficialilor instituției, Ialomița se situează pe un loc bun la nivel național în ceea ce privește accesul elevilor la internet, dezinteresul afișat de autoritățile locale în a-i ajuta pe cei care nu dispun de laptopuri, tablete sau telefoane inteligente este mare. Aflate în administrarea primăriilor, școlile sunt tratate cu indiferență chiar și pe timpul pandemiei provocată de noul Coronavirus.

Școala on-line în cifre... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2020, 11:20 (7018 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

În orașul Țăndărei se mențin restricțiile de circulație și după 15 mai 2020

Din cauza carantinei

În orașul Țăndărei se mențin restricțiile de circulație și după 15 mai 2020

În cursul zilei de luni 4 mai 2020, președintele României, Klaus Iohannis, a făcut noi declarații de presă. Acesta a făcut publice noile măsuri de stopare a pademiei provocată de noul Coronavirus, începând cu data de 15 mai 2020, când starea de urgență va fi înlocuită cu starea de alertă. Deși președintele a vorbit despre unele măsuri de relaxare, mai ales în ceea ce privește restricțiile de circulație, acestea nu vor viza însă localitățile aflate în carantină. În Ialomița, în urmă cu o lună, s-a dispus măsura carantinării localității Țăndărei. La data respectivă, jumătate din cazurile de COVID-19 înregistrate la nivelul județului proveneau din orașul Țăndărei.

Carantina se menține... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2020, 17:30 (31161 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ar încălca dreptul de proprietate privată

Slobozia: Sensul giratoriu de la ieșire blochează activitatea unei firme

În urmă cu două luni, administrația Mocioniu anunța cu mândrie edilitară finalizarea lucrărilor la sensul giratoriu de la ieșirea din oraș către Țăndărei. Graba cu care au fost finalizate lucrările ar ascunde însă vicii de execuție reclamate de către una dintre firmele din zonă. Potrivit unei adrese remise Primăriei Slobozia, Paradis Business Center susține că i-ar fi fost încălcat dreptul de proprietate», restricționându-se o cale de acces pentru aprovizionare. În replică, autoritățile locale și-au declinat competența, susținând că responsabilitatea aparține DRDP Constanța, titularul proiectului.

Fapte înainte de toate... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2020, 14:10 (14289 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 4000 de elevi ialomițeni vor susține Evaluarea Națională și Bacalaureatul

În iunie 2020

Peste 4000 de elevi ialomițeni vor susține Evaluarea Națională și Bacalaureatul

Oficialii din Învățământul ialomițean au făcut publice condițiile în care anul acesta, din cauza pandemiei de COVID-19, se vor desfășura Examenele Naționale ale elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a. Potrivit estimărilor, peste 4000 de elevi ialomițeni urmează să susțină Evaluarea Națională și Bacalaureatul.

Două săptămâni de pregătire Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează, printr-un comunicat de presă, faptul că, începând cu 2 iunie 2020, elevii din clasele a VIII-a, cei de a XII-a  și din anii finali ai claselor profesionale, se vor întoarce la școală.  Timp... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2020, 12:40 (5350 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Bărbulești nu se respectă măsurile de siguranță impuse de starea de urgență!

Consilierul județean PSD Viorel Bănescu cere public explicații

La Bărbulești nu se respectă măsurile de siguranță impuse de starea de urgență!

Consilierul județean PSD Viorel Bănescu a declarat în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de joi, 30 aprilie a.c., că la Bărbulești nu se respectă măsurile de siguranță impuse prin starea de urgență. El a cerut explicații publice autorităților județene și Prefecturii Ialomița cu privire la această situație.

«Normalitatea» de la Bărbulești Consilierul județean PSD Viorel Bănescu, director al școlii din Bărbulești, a relatat în cadrul ședinței Consiliului Județean că a fost martorul unei scene paradoxale. El a susținut că a văzut miercuri, 29 aprilie a.c., un cortegiu funerar... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2020, 13:10 (13125 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile locale din Țăndărei solicită testarea în masă a populaței

Autoritățile locale din Țăndărei solicită testarea în masă a populaței

Reprezentanții Comitetului Local pentru Situații de Urgență al Orașului Țăndărei au inițiat o solicitare către Direcția de Sănătate Publică în privința derulării unei campanii de testare în masă a cetățenilor localității. Ultimele date arată că la nivelul orașului Țăndărei se constată o scădere a numărului cazurilor de infecții COVID-19.

Campanie de testare la Țăndărei
Reprezentanții Comitetului Local pentru Situații de Urgență al Orașului Țăndărei au organizat o ședință în care au supus dezbaterii demararea la nivelul orașului a unei campanii de testare în masă a populației,... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2020, 15:10 (7073 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech încalcă condițiile de funcționare impuse de autorități

În așteptarea unei autorizații de mediu revizuite

Clean Tech încalcă condițiile de funcționare impuse de autorități

Clean Tech Internațional Ciulnița funcționează non-stop încălcând astfel condițiile de funcționare impuse de către Garda de Mediu Ialomița. Oficialii firmei susțin că noua autorizație integrată de mediu va permite intrarea firmei în normalitate. «Inițial, autorizația integrată de mediu a fost acordate pentru 16 ore de funcționare... Este un non-sens! Vrem să revenim la normalitate și să funcționăm 24 de ore din 24!» susține Marius Vlădescu, directorul general al firmei. Conform informațiilor publice existente, la acest moment Clean Tech Internațional se află în faza finală a obținerii autorizației integrate de mediu, revizuită.

Puțină istorie locală... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2020, 11:05 (7660 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadre medicale ale Spitalului Municipal Urziceni, infectate cu noul Coronavirus

Cadre medicale ale Spitalului Municipal Urziceni, infectate cu noul Coronavirus

Două cadre medicale angajate ale Spitalului Municipal  Urziceni sunt infectate cu noul Coronavirus. Ambele își desfășurau activitatea pe Secția Boli Interne a unității medicale. La spital s-a declanșat o anchetă epidemiologică pentru a se descoperi sursa îmbolnăvirii. De la debutul pandemiei și până în prezent, 9 cadre medicale angajate în spitalele din Ialomița s-au îmbolnăvit de COVID-19.

Verificări în curs Potrivit conducerii Spitalului Municipal Urziceni, în cursul zilei de miercuri, 29 aprilie 2020, 60 de cadre medicale ale Spitalului Municipal Urziceni au fost testate pentru... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2020, 18:50 (3865 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

157 de societăți din Ialomița s-au înscris în Programul IMM Invest

157 de societăți din Ialomița s-au înscris în Programul IMM Invest

Economia este printre cele mai afectate domenii din România din cauza pandemiei provocată de noul Coronavirus. Guvernul a creat însă un program destinat întreprinderilor mici și mijlocii (IMM) prin care acestea pot accesa linii de creditare astfel încât să-și poată continua activitatea și realiza investiții. Programul se nu numește «IMM Invest», iar cei care doresc să-l acceseze o pot face completând un formular disponibil pe internet. Potrivit informațiilor oferite de Asociația Patronatelor Întreprinderilor Mici și Mijlocii Ialomița, 157 de societăți de tip IMM din județul nostru au făcut demersuri pentru a beneficia de liniile de creditare acordate prin acest Program.

Credite de peste 356 milioane de lei pentru firmele din Ialomița... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2020, 14:50 (5616 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Tineri obligați să măture gunoiul pe care l-au făcut pe stradă

Urziceni: Tineri obligați să măture gunoiul pe care l-au făcut pe stradă

Ieșitul din case fără justificare i-a adus la munca de jos pe mai mulți tineri din Urziceni. Pe lângă amenzile pe care le-au primit, polițiștii locali ai orașului i-au obligat să măture cojile de semințe pe care le-au spart pe domeniul public și să adune gunoaiele pe care le-au lăsat în urma lor. Tinerii au fost fotografiați pe stradă, imaginile fiind postate pe rețelele de socializare.

«Trebuie să respectăm cu toții legea!» Potrivit informațiilor, respectivii tineri au fost surprinși pe domeniul public în ziua de marți, 28 aprilie 2020. Luați la întrebări de către polițiștii locali... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2020, 11:10 (5941 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița cheltuie 56 mii de lei pe... tablete

Mai bine nu se poate

Consiliul Județean Ialomița cheltuie 56 mii de lei pe... tablete

La jumătatea lunii aprilie a.c., Consiliul Județean Ialomița a achiziționat 40 de tablete destinate desfășurării ședințelor publice on-line. Tehnologia urmează a fi utilizată în cazul în care restricțiile impuse de pandemie vor fi sporite.

La spartul târgului
Consiliul Județean Ialomița a aprobat în 26 martie 2020 un proiect de hotărâre care oferă posibilitatea legală de a organiza ședințele de Consiliu on-line. Decizia anticipa situația în care plenul Consiliului nu s-ar putea reuni din cauza apariției unor noi focare de COVID-19. La momentul respectiv, oficialii Consiliului... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 15:55 (5537 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a dispus falimentul Chemgas Holding Corporation

Fostul Combinat Chimic din Slobozia, din nou în derivă

Tribunalul Ialomița a dispus falimentul Chemgas Holding Corporation

bonus: Punct de vedere al Tribunalului Ialomița

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dispus declararea falimentului și dizolvarea Chemgas Holding Corporation, societate care administrează fostul Combinat de îngrășăminte chimice din Slobozia. Potrivit soluției pe scurt a instanței, această decizie a fost luată întrucât firma nu a respectat măsurile de redresare economică pe care și le-a asumat în planul de reorganizare. Estimativ, valoarea datoriilor pe care Chemgas Holding Corporation le are către creditori este de 334,2 milioane de lei. Statul, prin ANAF, are de recuperat 12 milioane de lei, la care se adaugă și plata penalităților. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă și a fost atacată la Curtea de Apel București.

Colos industrial blocat în datorii... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 12:50 (6261 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazele sportive din Ialomița, verificate de auditorii Curții de Conturi a României

Bazele sportive din Ialomița, verificate de auditorii Curții de Conturi a României

Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport privind modul în care sunt administrate bazele sportive pe care Ministerul Tineretului și Sportului le deține în întreaga țară. Ialomița se numără printre județele unde au fost descoperite deficiențe. Soluția recomandată de auditori a vizat determinarea instituțiilor aflate în subordinea MTS să se concentreze pe atragerea fondurilor europene, astfel încât bazele sportive să fie renovate și puse în valoare.

Condiții improprii în bazele sportive Conform raportului oficial, auditorii Curții de Conturi a României au vrut să descopere... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2020, 11:15 (8502 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit 87 mii de lei la repartizarea bugetară

Ultimul loc din țară

Ialomița a primit 87 mii de lei la repartizarea bugetară

Consiliul Județean Ialomița se va reuni în ședință ordinară la sfârșitul acestei luni pentru a aproba rectificarea bugetară bugetului județului. Conform estimărilor, în urma aprobării acestui proiect de hotărâre bugetele locale vor fi reduse în medie cu 3%. Potrivit OUG 50/17 aprilie 2020, Ialomița are cea mai mică repartiție bugetară din țară. Valoarea sumelor alocate prin această Ordonanță este de 87 mii de lei.

Deocamdată doar 3%... Consiliul Județean Ialomița se va reuni joi, 30 aprilie 2020, în cadrul unei noi ședințe ordinare. Consilierii județeni vor aproba, printre altele, și... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2020, 15:50 (4974 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a respins solicitarea privind carantinarea localității Bărbulești

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a respins solicitarea privind carantinarea localității Bărbulești

UPDATE Spitalul Municipal Urziceni, propunere de spital suport COVID-19

La sfârșitul săptămânii precedente, propunerea primarului Constantin Sava din Urziceni de a carantina localitatea Bărbulești a creat un adevărat val de reacții în spațiul public. Oficialii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au transmis printr-un comunicat de presă faptul că această solicitare nu poate fi dusă la îndeplinire. Conform anchetelor epidemiologice efectuate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, la Bărbulești nu se impune măsura carantinării așa cum s-a întâmplat la Țăndărei.

Restricții de circulație la Bărbulești Primarul municipiului Urziceni, ... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2020, 14:50 (6187 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

După o lună de așteptare, Ialomița are izoletă nouă

După o lună de așteptare, Ialomița are izoletă nouă

Ialomița are o nouă izoletă «cu presiune negativă pentru transportul pe targă». Acest echipament medical este considerat vital pentru succesul luptei împotriva COVID-19. Izoleta a fost recepționată săptămâna trecută de reprezentanții Consiliului Județean Ialomița. Noul echipament medical va fi repartizat Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița.
Avem cu ce! Ialomița face un prim pas îm lupta împotriva COVID-19. Săptămâna trecută, «izoleta cu presiune negativă pentru transportul pe targă» comandată în luna martie a fost recepționată. În cadrul ședinței ordinare... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2020, 13:10 (3626 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Bătrână amendată pe nedrept de polițiștii locali pentru că s-a odihnit pe o bancă!

S-a întâmplat la Fetești

Bătrână amendată pe nedrept de polițiștii locali pentru că s-a odihnit pe o bancă!

Situație revoltătoare la Fetești. O bătrână care a ieșit din casă pentru a merge la medic și la cumpărături a fost amendată de polițiștii locali din oraș, deși avea asupra sa declarația pe proprie răspundere completată corespunzător. Bolnavă fiind, femeia s-a așezat pe o bancă pentru a se odihni preț de câteva minute. A fost observată de agenții vigilenți ai Poliției Locale Fetești, care i-au reproșat faptul că s-a deplasat prea departe casă și că nu are voie să se așeze pe bancă. În textul Ordonanțelor Militare nu sunt prevăzute astfel de precizări cu privire la distanța pe care persoanele care ies din casă au voie să o parcurgă sau faptul că nu pot să folosească mobilierul stradal...
... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2020, 11:20 (7922 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a tratat 35 de cazuri de COVID-19

Bilanț după prima lună de pandemie

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a tratat 35 de cazuri de COVID-19

La o lună și jumătate de la izbucnirea pandemiei de COVID-19 în țara noastră, Spitalul Județean de Urgență Slobozia face un prim bilanț al activității desfășurate în scopul prevenirii răspândirii virusului pe raza județului Ialomița. Deși nu a fost desemnat spital suport, spitalul din Slobozia a tratat printre cele mai grave cazuri de infecții respiratorii provocate de noul Coronavirus. Toate acesta în condițiile în care unitatea medicală nu are medic infecționist sau epidemiolog. Estimativ, 35 dintre cazurile de COVID-19 din Ialomița au primit îngrijiri medicale la cel mai mare spital din județ.

Spitalul Slobozia, la raport... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2020, 17:05 (11652 vizualizări - 20 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
240 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Depistat la volanul unui autoturism fără drept de circulație în România

Un tînăr în vîrstă de 25 ani din Urziceni este cercetat e polițiști pentru conducerea pe drumurile publice a unui autoturism înmatriculat în străinătate care nu are drept de circulație în România. Acesta ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2010, 19:31
(14814 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții unui furt de telefon, identificați

În după-amiaza zilei de miercuri, 6 ianuarie a.c., un tînăr în vîrstă de 16 ani, din comuna Ciulnița, s-a prezentat la Poliția Municipiului Slobozia pentru a sesiza faptul că în timp ce se afla în parcul ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2010, 19:30
(9945 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente

Neadaptarea vitezei la condițiile unui carosabil acoperit cu zăpadă a fost cauza a două evenimente rutiere produse pe arterele județului. Unul dintre conducătorii auto a părăsit locul accidentului, dar ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2010, 19:26
(13947 vizualizări - 0 comentarii)


Fără carnet și depistat la volanul unui autoturism fără drept de circulație în România

În după-amiaza zilei de marți, 5 ianuarie 2010, pe raza municipiului Urziceni, în cadrul activităților curente desfășurate, polițiștii au oprit pentru control un autoturism înmatriculat în străinătate la ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2010, 12:26
(13984 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția rutieră, în stradă pentru siguranța circulației

Polițiștii au acționat pe raza municipiului Slobozia în scopul prevenirii și combaterii incidentelor rutiere. Activitățile desfășurate de polițiști au vizat urmărirea modului în care participanții la trafic ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2010, 12:22
(12042 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de prevenire și combatere a infracționalității

În cursul zilei de marți, 5 ianuarie 2010, în intervalele orare 14,30-18,30, respectiv 19,30-21,30, în municipiul Slobozia a fost organizată o acțiune cu efective mărite, urmărindu-se în principal prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2010, 12:19
(11303 vizualizări - 0 comentarii)


Au plecat la Revelion și bunicul le-a dat dispărute

În prima zi a anului 2010, în jurul orelor 10,15, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată asupra unor dispariții. Un bătrîn, de 73 ani, le-a spus polițiștilor că nepoatele sale, în vîrstă de 14, respectiv ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2010, 14:37
(13098 vizualizări - 2 comentarii)


Nouă accidente în cinci zile: 3 morți, 15 răniți

Nouă accidente în cinci zile: 3 morți, 15 răniți

În pofida activităților cu caracter preventiv desfășurate de polițiști, pe arterele județului, în perioada 30 decembrie 2009-3 ianuarie 2010, s-au produs nouă accidente rutiere, evenimente în urma cărora ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2010, 14:27
(12203 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, identificați

În noaptea de 29/30 decembrie 2009, o echipă de polițiști din Fetești l-a depistat pe raza municipiului pe un tînăr, de 21 ani, din comuna Bordușani. Asupra acestuia, cu ocazia controlului efectuat, au ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2010, 14:01
(12007 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în discotecile rurale

În noaptea de 2 spre 3 ianuarie a.c., polițiștii slobozeni, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Grivița și Miloșești, au acționat pe raza celor două comune. În acțiunile întreprinse, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2010, 13:53
(15519 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții ale pompierilor

Intervenții ale pompierilor

În primele zile ale noului an, pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență au avut de furcă. Astfel, în două situații s-a acordat primul ajutor cu echipaje SMURD, s-a intervenit ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2010, 13:41
(14910 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

Polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele unui tînăr în vîrstă de 23 ani, din Slobozia, acesta fiind depistat la volanul unui autoturism în prima zi de Crăciun deși nu poseda permis de conducere. ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2009, 14:58
(13042 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant la furat din autoturisme

În noaptea de 24 spre 25 decembrie a.c., în jurul orei 23,40, doi bărbați au fost surprinși în flagrant de polițiști în timp ce încercau să sustragă doi acumulatori ai unui autocamion. Autovehiculul era ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2009, 14:58
(13027 vizualizări - 0 comentarii)


Sărbători Fericite!

Sărbători Fericite!

Redacția Independent vă dorește un Crăciun liniștit, alături de cei dragi. ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2009, 21:00
(12679 vizualizări - 0 comentarii)


Eleve, victime ale traficului de minori

Procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița, împreună cu polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2009, 18:01
(11928 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferi băuți implicați în accident

Doi conducători auto, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident rutier. De reținut că unul dintre aceștia nu poseda permis de conducere. Așadar, miercuri, 23 decembrie ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2009, 17:12
(14258 vizualizări - 0 comentarii)


S-a predat singur

Miercuri, 24 decembrie a.c., în jurul orei 7.30, la Poliția Municipiului Slobozia s-a prezentat Marian P., de 36 ani, din municipiul Slobozia, urmărit din luna februarie 2009. Bărbatul se sustrăgea executării ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2009, 15:00
(14344 vizualizări - 2 comentarii)


Moș Crăciun jandarm

Moș Crăciun jandarm

Cu ocazia Sărbătorilor Crăciunului, jandarmii ialomițeni i-au luat locul lui Moș Crăciun și au împărțit cadouri copiilor cu dizabilități din cadrul Fundației «Trebuie» Fetești. Copiii, într-un cadru emoționant ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2009, 14:27
(12384 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la bani!

Marți, 23 decembrie, o femeie din Urziceni a fost victima unei tîlhării. Femeia, în vîrstă de 36 ani, administrator a două magazine din localitate, a fost atacată de doi indivizi ce, prin violență, i-au ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2009, 16:06
(11649 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție stradală dedicată Revoluției

Expoziție stradală dedicată Revoluției

Cele mai importante 48 de fotografii exclusive realizate de AGERPRES în timpul Revoluției din Decembrie 1989 pot fi văzute începînd din 21 decembrie 2009, pînă pe 12 ianuarie 2010, în cadrul expoziției ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2009, 16:04
(11034 vizualizări - 0 comentarii)


Achizițiile intracomunitare și importurile de legume-fructe, în atenția polițiștilor

Începînd cu data de 15 decembrie 2009, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița, în colaborare cu comisarii Gărzii Financiare și inspectori ai Oficiului Județean pentru Protecția Consumatorilor ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2009, 18:10
(14105 vizualizări - 0 comentarii)


Dosare pentru produse contrafăcute

Polițiștii feteșteni au început urmărirea penală în șapte dosare penale în care sînt cercetați reprezentanții unor agenți economici, societăți comerciale sau persoane fizice, cu puncte de lucru în localitățile ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2009, 18:05
(13640 vizualizări - 0 comentarii)


Infractori după gratii

Doi ialomițeni, cu domiciliul în comuna Jilavele, pe numele cărora existau mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, au fost identificați de polițiștii ialomițeni, fiind încarcerați în Penitenciarul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2009, 17:59
(11732 vizualizări - 0 comentarii)


APIA notifică fermierii

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură revine cu apelul către fermierii notificați pentru clarificarea datelor declarate în cererea de plată. Aceștia sînt obligați să se prezinte în cel mai ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2009, 17:38
(14325 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Urziceni vs Liverpool

Unirea Urziceni vs Liverpool

Ghinion teribil pentru Unirea Urziceni la tragerea la sorți Europa League. Singura echipă din România calificată în primăvara europeană, Unirea Urziceni, și-a aflat adversarul din «16»-imile Ligii Europa ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2009, 15:09
(12101 vizualizări - 0 comentarii)


ANM-Sîmbătă și duminică, în sud-est reîncep ninsorile

Prognoza meteorologică pe următoarele trei zile, potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, prevede că în cursul zilei sîmbătă, 19 decembrie, în cursul nopții și duminică, 20 decembrie, în sud ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2009, 14:13
(11425 vizualizări - 0 comentarii)


DRUMURI ÎNCHISE

DRUMURI ÎNCHISE

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că peste 150 de polițiști, din care 34 din structurile de siguranță rutieră, sînt angrenați în măsuri de deblocare/dirijare a traficului rutier ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2009, 12:00
(13675 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, în sprijinul oamenilor înzăpeziți

Jandarmii ialomițeni, în sprijinul oamenilor înzăpeziți

Peste 25 de jandarmi din cadrul Detașamentului Urziceni au acționat, în zilele de 16 și 17 decembrie a.c., pentru deszăpezirea participanților la trafic surprinși de viscol. Pe segmentul de șosea Urziceni ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2009, 11:52
(11784 vizualizări - 1 comentariu)


Brazi confiscați la Fetești

Brazi confiscați la Fetești

8 brazi pentru care nu existau documente de proveniență potrivit legii au fost confiscați de polițiștii feteșteni. Aceștia au acționat joi, 17 decembrie a.c., pe raza municipiului pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2009, 11:47
(10695 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea SPORT a fost actualizată!

Nu ratați cele mai noi articole despre sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2009, 11:40
(14793 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...