Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Orașul Țăndărei are cele mai multe cazuri de COVID-19 din Ialomița

După 3 săptămâni de carantină

Orașul Țăndărei are cele mai multe cazuri de COVID-19 din Ialomița

La 3 săptămâni de la instituirea carantinei, orașul Țăndărei rămâne punctul fierbinte al pandemiei de COVID-19 în Ialomița. Potrivit informațiilor oficiale oferite de reprezentanții Grupului de Comunicare Strategică, jumătate din cazurile de îmbolnăvire înregistrate la nivelul județului sunt la Țăndărei. Reprezentanții Ministerului Sănătății au precizat faptul că, pentru a stinge acest focar, este importantă menținerea măsurilor de carantinare.

Ministerul Sănătății recomandă testarea personalului medical Ultimele cifre ale Grupului  de Comunicare Strategică referitoare la situația... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2020, 17:10 (11416 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 1832 de angajați în șomaj tehnic

Sistemul încă rezistă

Ialomița are 1832 de angajați în șomaj tehnic

În Ialomița, 371 de firme au solicitat Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița subvenționarea șomajului tehnic pentru angajați. Conform datelor oficiale, la acest moment beneficiază de acest sprijin financiar 1832 de persoane. Georgian Mocănescu, șeful AJOFM Ialomița, apreciază că în zilele următoare numărul angajaților care vor beneficia de acest tip de sprijin s-ar putea dubla...

1,1 milioane de lei înainte de Paște Firmele din Ialomița sunt direct afectate de efectele pandemiei de COVID-19. Conform datelor oficiale, 371 de agenți economici locali au solicitat sprijin din partea AJOFM Ialomița, conform Ordonanței de Urgență 30/2020, care reglementează subvenționarea șomajului tehnic pentru angajații din firmele afectate de situația economică provocată de pandemia noului Coronavirus. Vârful de sarcină a fost atins înainte de Paște, când instituția a onorat fondurile solicitate de 365 de firme. Valoarea totală a acestor alocări bugetare a fost de 1,12 milioane de lei. «A fost un volum de muncă mare, dar am reușit să onorăm aceste plați înainte de Paște... Ne-am gândit că atât firmele, cât și angajații au nevoie de acest sprijin pentru a reuși să funcționeze. Sperăm că ajutorul oferit a fost binevenit, în condițiile date...» a declarat Georgian Mocănescu, directorul AJOFM Ialomița.... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2020, 13:20 (4120 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițean de 51 de ani, mort din cauza COVID-19

Ialomițean de 51 de ani, mort din cauza COVID-19

Miercuri, 22 aprilie 2020, la nivelul județului Ialomița a fost înregistrat al 13-lea deces provocat de infecția cu noul Coronavirus. Este vorba despre un bărbat de 51 de ani care suferea de diabet zaharat și hipertensiune arterială.

A murit la Spitalul Slobozia
Potrivit informațiilor oferite de Grupul de Comunicare Strategică, bărbatul a fost internat la Spitalul Orășenesc Țăndărei la data de 2 aprilie 2020. O zi mai târziu i-au fost recoltate probe pentru depistarea infecției COVID-19, iar pe 4 aprilie a.c. a fost transferat la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2020, 23:10 (4277 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Armășești: Crimă învăluită în mister

Armășești: Crimă învăluită în mister

Un cioban din comuna Arămești a fost omorât cu sânge rece, în Joia Mare/16 aprilie 2020, în timp ce se afla cu oile la păscut, pe islazul de la marginea localității. Cu o zi înainte de Paște, pe data de 18 aprilie 2020, procurorii și polițiștii au reușit să ia în custodie un posibil autor al oribilei crime. Tragerea la răspundere penală a suspectului este însă îngreunată deoarece acesta și-ar fi construit un alibi ca la carte. Bărbatul este însă recidivist, fiind eliberat în 2013. Acesta a executat o pedeapsă privativă de libertate pentru «înșelăciune» și «șantaj».

A ajuns la spital cu capul zdrobit... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2020, 16:55 (5205 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alocări bugetare de 1 milion de lei pentru spitalele din Ialomița

Ședință «de îndată» la Consiliul Județean

Alocări bugetare de 1 milion de lei pentru spitalele din Ialomița

Plenul Consiliului Județean Ialomița s-a reunit miercuri, 22 aprilie 2020, în cadrul unei noi ședințe «de îndată». Urgența a fost dictată de aprobarea unor alocări bugetare în valoare totală de 1 milion de lei pentru spitalele din Urziceni, Țăndărei și Fetești. Banii vor fi utilizați pentru achiziția de echipamente sanitare și dezinfectanți, necesare pentru combaterea efectelor pandemiei de COVID-19. Valoarea alocărilor bugetare aprobate de Consiliul Județean Ialomița a ajuns la 4,5 milioane de lei.

Bani publici pentru combaterea pandemiei Consiliul Județean Ialomița a alocat din nou... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2020, 16:10 (4881 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou caz de infecție cu COVID-19 la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Un nou caz de infecție cu COVID-19 la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Numărul cazurilor de infecție COVID-19 în rândul personalului medical din județul Ialomița este în creștere. O altă asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei a fost confirmată pozitiv la testul pentru depistarea infecției provocată de noul Coronavirus. Din fericire, starea femeii este bună.

Sub supraveghere medicală la spitalul suport COVID-19 Se pare că femeia a fost testată în urmă cu câteva zile, iar luni, 20 aprilie 2020, a primit rezultatul analizelor care a indicat faptul că este infectată cu noul Coronavirus. Aceasta a fost transportată la Spitalul Municipal «Anghel... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2020, 16:05 (7798 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vizită fulger a ministrului Sănătății la Spitalul Municipal Urziceni

Vizită fulger a ministrului Sănătății la Spitalul Municipal Urziceni

Luni, 20 aprilie 2020, ministrul Sănătății Nelu Tătaru a desfășurat o vizită de lucru fulger la Spitalul Municipal Urziceni. Acesta a stat de vorbă cu medicii și asistentele care erau de gardă în acel moment și a verificat Camera de Primiri Urgențe.

Vizită neanunțată în teritoriu Se pare că Nelu Tătaru, actualul ministru al Sănătății, se deplaasa către Buzău. În drumul său, acesta s-a oprit și la Spitalul Municipal Urziceni. Vizita fulger a ministrului s-a încheiat după aproximativ 10 minute, timp în care acesta a stat de vorbă cu medicii și asistentele care erau de gardă. Totodată... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2020, 15:10 (7647 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Scandal provocat de un șofer băut și fără permis

Intervenție în forță a polițișilor la Bărbulești

Scandal provocat de un șofer băut și fără permis

Un nou conflict între romi și polițiști a izbucnit în județul Ialomița. De această dată, scandalul s-a petrecut în comuna Bărbulești. Luni, 20 aprilie 2020, un bărbat a fost reținut pentru 24 de ore, pentru că a refuzat să legitimeze și s-a ascuns în curtea unor localnici din Bărbulești. Imaginile revoltei au fost publicate pe rețelele de socializare.

«Lasă pistolul jos, ce stai cu pistolul în mână?»
Scandalul iscat la Bărbulești a fost postat pe rețelele de socializare. În imagini se poate observa cum mai multe mașini ale Poliției se apropie de o locuință, iar oamenii legii încearcă... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2020, 03:15 (5304 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Două familii de romi s-au luat la bătaie în plină stradă

Scandal la Fetești, în prima zi de Paște

Două familii de romi s-au luat la bătaie în plină stradă

Dosare penale pe numele scandalagiilor

Duminică, 19 aprilie 2020, polițiștii și jandarmii au intervenit în Cartierul Vlașca din Fetești pentru a aplana un conflict spontan apărut între două familii de romi. Depășite numeric, forțele de ordine au solicitat întăriri din partea militarilor Jandarmeriei Române care asigură respectarea carantinei la Țăndărei. În urma scandalului, 4 persoane care au încălcat prevederile Ordonanțelor Militare au fost ridicate și transportate într-unul dintre Centrele de carantină din stațiunea Amara.

Revolta, distribuită pe internet
Scandalul iscat între cele două familii din Vlașca a apărut... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2020, 12:30 (8960 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorală la Învierea Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a Înviat!

Creștinismul s-a născut odată cu Învierea Mântuitorului Hristos. Aceasta este Taina centrală și cea mai mare a credinței creștine. Fără Învierea Mântuitorului Hristos nu ar fi existat Noul Testament, n-am fi avut nicio Evanghelie, nici măcar o relatare sau vreo epistolă creștină a Sfântului Apostol Pavel.
Fără Învierea Mântuitorului nu ar fi existat nici Creștinismul... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2020, 11:05 (3263 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pompier din Fetești, mort din cauza infecției COVID-19

Pompier din Fetești, mort din cauza infecției COVID-19

Plutonierul adjutant Viorel Dîmboi, domiciliat în Fetești și angajat al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Dobrogea-Constanța, Detașamentul de Pompieri Cernavodă, a murit în dimineața zilei de sâmbătă, 18 aprilie 2020, din cauza infecției cu noul Coronavirus. Militarului i s-a făcut rău chiar în timpul serviciului, după cum se precizează într-un mesaj postat pe rețelele de socializare.


Carantină la Detașamentul de Pompieri Cernavodă
Militarul a fost transportat la Spitalul de Boli Infecțioase Constanța în data de 13 aprilie 2020, după ce cu câteva zile în urmă a... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2020, 15:40 (5744 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul caz de infecție COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Primul caz de infecție COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un nou caz de îmbolnăvire la Spitalul Țăndărei

Un caz de infecție COVID-19 a fost depistat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Este vorba despre o asistentă medicală care își desfășoară activitatea pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă. Cazul a fost descoperit în urma testărilor efectuate în rândul personalului medical. În această săptămână, 40 de medici și asistente din cadrul Spitalului Slobozia au beneficiat de testări pentru depistarea infecției cu noul Coronavirus.

Pacienta este asimptomatică Spitalul Județean de Urgență Slobozia a demarat procedurile necesare în vederea testării personalului medical. În această săptămână... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2020, 12:20 (9211 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii Tribunalului Ialomița au respins dreptul fermierilor din Țăndărei de a-și lucra pământurile

Judecătorii Tribunalului Ialomița au respins dreptul fermierilor din Țăndărei de a-și lucra pământurile

Carantina impusă de autorități la Țăndărei afectează culturile agricole din cauza faptului că fermierii nu au voie să părăsească orașul pentru a-și întreține terenurile. Cătălin Nicolae, unul dintre agricultorii din Țăndărei, a solicitat, printr-o acțiune în instanță, dreptul de a părăsi locuința astfel încât să-și lucreze suprafețele pe care le deține. Procesul, desfășurat în premieră în România, s-a judecat la Tribunalul Ialomița, instanță care a respins solicitarea fermierului. Decizia a fost atacată la Curtea de Apel București, iar judecarea cauzei urmează să fie reluată. Fermierul speră ca magistrații din Capitală să-i dea câștig de cauză.

O solicitare inadmisibilă... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 13:50 (8744 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițean de 41 de ani fără alte probleme medicale, mort din cauza COVID-19

Ialomițean de 41 de ani fără alte probleme medicale, mort din cauza COVID-19

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică în România, numărul persoanelor decedate a ajuns la 400. Cazul cu numărul 398 este al unui bărbat de 41 de ani, domiciliat în județul Ialomița. Oficialii de la București susțin în comunicarea publică faptul că acesta nu avea alte probleme medicale.

A murit sub ochii medicilor Potrivit informațiilor oficiale, bărbatul de 41 de ani a revenit în țară, din Marea Britanie, pe data de 27 martie 2020. Acesta prezenta simptome specifice infecției COVID-19, iar de la aeroport a fost transportat către Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 13:05 (4604 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Farmacia Spitalului Fetești este goală

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Declarat prin Ordin al Ministerului Sănătății spital suport pentru tratamentul pacienților infectați cu COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești nu poate să ofere sprijin bolnavilor internați. Toate acestea deoarece unitatea medicală nu are medicamentele prevăzute în schemele naționale de tratament pe care spitalele din prima linie le administrează pacienților. Este vorba despre medicamentul Plaquenil a cărui substanță activă este hidroxiclorochina, foarte eficientă în combaterea simptomelor produse în organism de noul Coronavirus.

«Ministerul Sănătății a uitat de noi!»... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2020, 18:05 (8736 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Femeie de 66 de ani, din Ialomița, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

COVID-19 a mai luat o viață

Femeie de 66 de ani, din Ialomița, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

Un alt pacient din județul Ialomița infectat cu noul Coronavirus a fost declarat decedat. Este vorba despre o femeie de 66 de ani, conform Grupului de Comunicare Strategică. Astfel, bilanțul deceselor provocate de infecția COVID-19 în Ialomița se ridică la 11.

A murit pe patul de spital Din informațiile Grupului de Comunicare Strategic, al 11-lea pacient răpus de infecția COVID-19 din județul Ialomița este o femeie de 66 de ani. Ea a fost internată pe data de 22 martie 2020 pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă și confirmată pozitiv la testul pentru infecția cu noul Coronavirus pe... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 21:50 (4456 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Balaciu: Anchetă penală în lucru, după ce un cadavru a fost descoperit în apele râului Ialomița

Balaciu: Anchetă penală în lucru, după ce un cadavru a fost descoperit în apele râului Ialomița

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița fac cercetări in rem într-un dosar penal privind posibile fapte de «omor». Organele judiciare s-au sesizat din oficiu după ce un cioban din comuna Balaciu a descoperit cadavrul unui bărbat plutind pe apa râului Ialomița. În momentul de față, anchetatorii încearcă să stabilească atât identitatea cadavrului, cât și vârsta.

Verificările sunt în curs
Macabra descoperire s-a petrecut marți, 7 aprilie 2020, în jurul prânzului. Plecat cu oile la păscut, în zona localității Balaciu, un cioban s-a apropiat cu turma de malul... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 16:10 (4522 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomițenii dializați, suspecți sau infectați cu noul Coronavirus

Situația de la Centrul de Dializă privat «Fresenius», sub control?

Ialomițenii dializați, suspecți sau infectați cu noul Coronavirus

În urmă cu mai bine de o săptămână, autoritățile confirmau oficial mai multe cazuri de infecții cu COVID-19 printre pacienții Centrului de Dializă privat «Fresenius» din Slobozia. În prezent, primarii comunelor Munteni Buău și Gheorghe Goja confirmă că «pacienții Centrului de Dializă nu au fost izolați la domiciliu» în așteptarea rezultatelor. La nivelul județului Ialomița există 160 de pacienți dependenți care beneficiază de dializă în cadrul Centrului...

O altfel de realitate În urmă cu mai bine de o săptămână, autoritățile confirmau oficial existența mai multor cazuri de... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 12:50 (5032 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Asistenta medicală a Spitalului Țăndărei transferată în stare gravă la București a decedat!

Depistată pozitiv la testul pentru COVID-19

Asistenta medicală a Spitalului Țăndărei transferată în stare gravă la București a decedat!

Asistenta medicală angajată a Spitalului Țăndărei, confirmată pozitiv la testul pentru depistarea noului Coronavirus, a decedat în dimineața zilei de marți, 14 aprilie 2020. La finele săptămânii precedente, asistenta medicală a fost transferată, în stare gravă, la Spitalul de Boli Infecțioase «Victor Babeș» din București, conform Grupului de Comunicare Strategică.

A murit la București din cauza Coronavirusului Asistenta medicală și-ar fi desfășurat activitatea în cortul de triaj al Spitalului Orășenesc Țăndărei. Aceasta ar fi intrat în contact cu mai mulți localnici, confirmați ulterior... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 12:05 (32276 vizualizări - 44 comentarii)

EVENIMENT

 Au fugit din carantină pentru a-și întâlni iubitele

S-a întâmplat la Țăndărei

Au fugit din carantină pentru a-și întâlni iubitele

Doi tineri de 19 și 20 de ani au vrut să fugă din orașul Țăndărei, aflat încă sub carantină, pentru a se întâlni în comuna Ograda cu iubitele lor.  Cei doi au fost prinși de jandarmii ialomițeni în pădurea aflată la ieșirea din oraș, pe un drum forestier. Amândoi riscă acum să aibă dosare penale, pentru «zădărnicirea răspândirii bolilor».

Dosare penale pe numele fugarilor
Aflat în carantină de aproximativ 2 săptămâni, în orașul Țăndărei nu se poate intra și nu se poate ieși. Cu toate acestea, doi tineri de 19 și 20 de ani și-au încercat norocul, în speranța că ar putea ajunge... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 11:50 (4181 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Sancțiuni de 9 mii de lei într-o singură zi

Miercuri, 14 mai 2014, polițiștii rutieri și de ordine publică au acționat pe arterele rutiere județene pentru constatarea de contravenții și prevenirea, respectiv combaterea infracțiunilor rutiere. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 09:40
(6886 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Alege o carieră în cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor

Tinerii interesați de o carieră în cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor pot alege să studieze într-una dintre unitățile de învățămînt ale instituției sau din cadrul sistemului național de apărare ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 08:30
(6345 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 194 locuri de muncă pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție șomerilor ialomițeni un număr de 194 de locuri de muncă. Dintre acestea, cele mai numeroase, în număr de 133, sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 20:20
(6797 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Poștașii, în grevă japoneză

Protestul la nivel național organizat de Compania Națională «Poșta Română» s-a desfășurat și în Ialomița. Solidari cu colegii lor din țară, angajații Poștei Române filiala Ialomița au fost preț de o zi ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 18:40
(5858 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tragedie în curtea Remat. A murit strivit de propria mașină!

Slobozia: Tragedie în curtea Remat. A murit strivit de propria mașină!

Un angajat al societății Remat din Slobozia și-a pierdut viața la locul de muncă.  În acest caz procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au deschis o anchetă. Potrivit informațiilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 17:40
(11294 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Infractor trimis la închisoare

Un ialomițean de 54 de ani a fost reținut în noaptea de marți spre miercuri, 13/14 mai 2014, pe raza municipiului București de către polițiști. Pe numele acestuia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 10:30
(7057 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită pentru depunerea cererilor de plată pe suprafață

Potrivit Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița, termenul limită pentru depunerea cererii de plată fără penalități este 15 mai 2014. În cazul în care acest termen ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 18:10
(6143 vizualizări - 0 comentarii)


București: LAPAR organizează «Conferința Națională a Agricultorilor»

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România, federație reprezentativă legală a producătorilor agricoli români, va organiza Conferința Națională a Agricultorilor-2014, cu tema «Agricultura românească ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 16:35
(6571 vizualizări - 0 comentarii)


A treia Coferință Regională «Zile Medicale Amara 2014»

Colegiul Medicilor din Ialomița și Călărași, împreună cu Asociația Medicilor de Familie organizează cea de-a III-a ediție a Conferinței Regionale, cu participare internațională «Zile Medicale Amara 201 ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 16:10
(6608 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Trimis în judecată pentru evaziune fiscală

Procurori ai Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului A.M. pentru săvîrșirea infracțiunilor de evaziune fiscală. Concret, A.M., în calitate de administrator ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 15:25
(5628 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița serbează «Ziua Mondială a Păsărilor Migratoare»

«Ziua Mondială a Păsărilor Migratoare» este un eveniment desfășurat la inițiativa Programului pentru Mediu al Națiunilor Unite (UNEP), în parteneriat cu BirdLife International și Wetlands International ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 15:10
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concursurile «Prietenii pompierilor» și «Cu viața mea apăr viața»

În data de 15 mai 2014 va debuta faza județeană a competițiilor școlare cu caracter tehnico-aplicativ «Prietenii pompierilor» și «Cu viața mea apăr viața». Aceste competiții, organizate de către Inspecția ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 13:05
(8344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii de Investigare a Fraudelor combat evaziunea fiscală

Polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor Urziceni cercetează un bărbat, în vîrstă de 61 de ani, din București, fiind bănuit că în calitate de administrator al unei societăți comerciale situată în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 12:15
(8430 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Minore cercetate de polițiști pentru furt calificat

Polițiștii cercetează două minore, de 9, respectiv 12 ani, ambele din comuna Bordușani, care sînt bănuite de comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, cele în cauză, în cursul zilei de 11 mai a ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 11:05
(6891 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Urziceni: Exercițiu de alarmare publică

În baza «Planului de pregătire în domeniul situațiilor de urgență pe anul 2014», aprobat prin ordinul prefectului județului Ialomița, în data de 14 mai 2014, începînd cu ora 10,25, este planificat a se ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 10:10
(6125 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: O șoferiță a acroșat un pieton

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 10 mai a.c., cu privire la faptul că pe raza cartierului Slobozia Nouă, din municipiul reședință de județ, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 08:30
(4874 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Activitate de prevenție a polițiștilor Serviciului Rutier

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea șoferilor cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 08:10
(5315 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Marți 13, «Ziua Informării Preventive»

ISU Ialomița: Marți 13, «Ziua Informării Preventive»

Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU) s-a raliat inițiativei derulată la nivel european, astfel încît, în fiecare zi de marți 13, organizează în București și în județele țării «Ziua informării ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2014, 16:20
(7641 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere

La sfîrșitul lunii aprilie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7610 șomeri, din care 2053 șomeri indemnizați, respectiv 5324 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2014, 09:15
(4968 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Cursuri de formare profesională

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza, în anul 2014, cursuri de formare profesională în următoarele meserii: operator, introducere, validare, prelucrare date; comunicare ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2014, 13:45
(6225 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident mortal pe DN2 după ce un șofer băut a acroșat un biciclist!

Duminică, 4 mai a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2014, 12:20
(9335 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Acordul prealabil pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii agricoli că mai pot depune cererea de acord prealabil pentru anul 2014, pentru acordarea unui ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2014, 10:20
(8054 vizualizări - 0 comentarii)


Elemente de muniție, descoperite la Fetești. Incendiu la Țăndărei!

Două proiectile perforante de artilerie de calibru 85 mm au fost descoperite de un cetățean pe un teren viran de pe raza municipiului Fetești. Evenimentul a fost anunțat prin 112 sîmbătă, 3 mai a.c, iar ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2014, 08:30
(9087 vizualizări - 0 comentarii)


314 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița

AJOFM Ialomița a făcut publice rezultatele Bursei Generale a Locurilor de Muncă din luna martie 2014. Astfel, 314 participanți au reușit să-și găsească un serviciu... La nivelul județului, au fost contactați ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2014, 15:35
(5366 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «1 Mai» la limita legii

Pentru unii ialomițeni, ziua de «1 Mai» nu a însemnat doar distracție cu mici și bere, ci și probleme cu legea. 200 de polițiști au fost la datorie în această mini-vacanță și au aplicat sancțiuni fără număr ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2014, 12:45
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Depunerea cererilor de subvenție pe suprafață, în linie dreaptă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-APIA Centrul Județean Ialomița informează că, în perioada 3 martie-28 aprilie 2014, au fost depuse, în cadrul Campaniei de primire a cererilor de plată ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2014, 15:35
(6969 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două persoane, reținute de polițiștii ialomițeni pentru favorizarea infractorului

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut luni, 28 aprilie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, două persoane, o femeie și un bărbat de 36, respectiv 33 de ani, ambii ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2014, 12:10
(8785 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
operator PC
(2 posturi)
Relații la telefon 0724/000.595
CV la fax 0243/235.111

25 Aprilie 2014, 18:40


Slobozia: La un pas de moarte

Accident de circulație produs pe șoseaua care leagă Slobozia de Brăila. Un bărbat, de 34 de ani, a fost la un pas de a-și pierde viața după ce a intrat cu mașina într-un copac. Rănit în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 17:40
(4615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Movilița: Trei victime în urma unui accident rutier

Dimineață de coșmar pentru doi șoferi și o pasageră. Cei trei au fost victimele unui accident rutier și au fost transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Polițiștii ialomițeni susțin ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 13:25
(6190 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...