Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Judecătorii Tribunalului Ialomița au respins dreptul fermierilor din Țăndărei de a-și lucra pământurile

Judecătorii Tribunalului Ialomița au respins dreptul fermierilor din Țăndărei de a-și lucra pământurile

Carantina impusă de autorități la Țăndărei afectează culturile agricole din cauza faptului că fermierii nu au voie să părăsească orașul pentru a-și întreține terenurile. Cătălin Nicolae, unul dintre agricultorii din Țăndărei, a solicitat, printr-o acțiune în instanță, dreptul de a părăsi locuința astfel încât să-și lucreze suprafețele pe care le deține. Procesul, desfășurat în premieră în România, s-a judecat la Tribunalul Ialomița, instanță care a respins solicitarea fermierului. Decizia a fost atacată la Curtea de Apel București, iar judecarea cauzei urmează să fie reluată. Fermierul speră ca magistrații din Capitală să-i dea câștig de cauză.

O solicitare inadmisibilă... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 13:50 (8752 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițean de 41 de ani fără alte probleme medicale, mort din cauza COVID-19

Ialomițean de 41 de ani fără alte probleme medicale, mort din cauza COVID-19

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică în România, numărul persoanelor decedate a ajuns la 400. Cazul cu numărul 398 este al unui bărbat de 41 de ani, domiciliat în județul Ialomița. Oficialii de la București susțin în comunicarea publică faptul că acesta nu avea alte probleme medicale.

A murit sub ochii medicilor Potrivit informațiilor oficiale, bărbatul de 41 de ani a revenit în țară, din Marea Britanie, pe data de 27 martie 2020. Acesta prezenta simptome specifice infecției COVID-19, iar de la aeroport a fost transportat către Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 13:05 (4607 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Farmacia Spitalului Fetești este goală

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Declarat prin Ordin al Ministerului Sănătății spital suport pentru tratamentul pacienților infectați cu COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești nu poate să ofere sprijin bolnavilor internați. Toate acestea deoarece unitatea medicală nu are medicamentele prevăzute în schemele naționale de tratament pe care spitalele din prima linie le administrează pacienților. Este vorba despre medicamentul Plaquenil a cărui substanță activă este hidroxiclorochina, foarte eficientă în combaterea simptomelor produse în organism de noul Coronavirus.

«Ministerul Sănătății a uitat de noi!»... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2020, 18:05 (8749 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Femeie de 66 de ani, din Ialomița, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

COVID-19 a mai luat o viață

Femeie de 66 de ani, din Ialomița, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

Un alt pacient din județul Ialomița infectat cu noul Coronavirus a fost declarat decedat. Este vorba despre o femeie de 66 de ani, conform Grupului de Comunicare Strategică. Astfel, bilanțul deceselor provocate de infecția COVID-19 în Ialomița se ridică la 11.

A murit pe patul de spital Din informațiile Grupului de Comunicare Strategic, al 11-lea pacient răpus de infecția COVID-19 din județul Ialomița este o femeie de 66 de ani. Ea a fost internată pe data de 22 martie 2020 pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă și confirmată pozitiv la testul pentru infecția cu noul Coronavirus pe... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 21:50 (4463 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Balaciu: Anchetă penală în lucru, după ce un cadavru a fost descoperit în apele râului Ialomița

Balaciu: Anchetă penală în lucru, după ce un cadavru a fost descoperit în apele râului Ialomița

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița fac cercetări in rem într-un dosar penal privind posibile fapte de «omor». Organele judiciare s-au sesizat din oficiu după ce un cioban din comuna Balaciu a descoperit cadavrul unui bărbat plutind pe apa râului Ialomița. În momentul de față, anchetatorii încearcă să stabilească atât identitatea cadavrului, cât și vârsta.

Verificările sunt în curs
Macabra descoperire s-a petrecut marți, 7 aprilie 2020, în jurul prânzului. Plecat cu oile la păscut, în zona localității Balaciu, un cioban s-a apropiat cu turma de malul... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 16:10 (4525 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii dializați, suspecți sau infectați cu noul Coronavirus

Situația de la Centrul de Dializă privat «Fresenius», sub control?

Ialomițenii dializați, suspecți sau infectați cu noul Coronavirus

În urmă cu mai bine de o săptămână, autoritățile confirmau oficial mai multe cazuri de infecții cu COVID-19 printre pacienții Centrului de Dializă privat «Fresenius» din Slobozia. În prezent, primarii comunelor Munteni Buău și Gheorghe Goja confirmă că «pacienții Centrului de Dializă nu au fost izolați la domiciliu» în așteptarea rezultatelor. La nivelul județului Ialomița există 160 de pacienți dependenți care beneficiază de dializă în cadrul Centrului...

O altfel de realitate În urmă cu mai bine de o săptămână, autoritățile confirmau oficial existența mai multor cazuri de... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 12:50 (5034 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistenta medicală a Spitalului Țăndărei transferată în stare gravă la București a decedat!

Depistată pozitiv la testul pentru COVID-19

Asistenta medicală a Spitalului Țăndărei transferată în stare gravă la București a decedat!

Asistenta medicală angajată a Spitalului Țăndărei, confirmată pozitiv la testul pentru depistarea noului Coronavirus, a decedat în dimineața zilei de marți, 14 aprilie 2020. La finele săptămânii precedente, asistenta medicală a fost transferată, în stare gravă, la Spitalul de Boli Infecțioase «Victor Babeș» din București, conform Grupului de Comunicare Strategică.

A murit la București din cauza Coronavirusului Asistenta medicală și-ar fi desfășurat activitatea în cortul de triaj al Spitalului Orășenesc Țăndărei. Aceasta ar fi intrat în contact cu mai mulți localnici, confirmați ulterior... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 12:05 (32315 vizualizări - 44 comentarii)

EVENIMENT

 Au fugit din carantină pentru a-și întâlni iubitele

S-a întâmplat la Țăndărei

Au fugit din carantină pentru a-și întâlni iubitele

Doi tineri de 19 și 20 de ani au vrut să fugă din orașul Țăndărei, aflat încă sub carantină, pentru a se întâlni în comuna Ograda cu iubitele lor.  Cei doi au fost prinși de jandarmii ialomițeni în pădurea aflată la ieșirea din oraș, pe un drum forestier. Amândoi riscă acum să aibă dosare penale, pentru «zădărnicirea răspândirii bolilor».

Dosare penale pe numele fugarilor
Aflat în carantină de aproximativ 2 săptămâni, în orașul Țăndărei nu se poate intra și nu se poate ieși. Cu toate acestea, doi tineri de 19 și 20 de ani și-au încercat norocul, în speranța că ar putea ajunge... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 11:50 (4182 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Substația din incinta Spitalului Țăndărei, închisă din cauza infecțiilor cu COVID-19!

Stare de avarie la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Substația din incinta Spitalului Țăndărei, închisă din cauza infecțiilor cu COVID-19!

În cursul zilei de luni, 13 aprilie 2020, alte 3 cadre medicale angajate la substația din incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au fost confirmate pozitiv la testul pentru depistarea infecției COVID-19. Reprezentanții instituției au luat decizia de a închide substația. În momentul de față se așteptă rezultatul testelor pentru alte 12 cadre medicale.

Situație îngrijorătoare la Țăndărei În cursul zilei de luni, 13 aprilie 2020, reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au luat decizia de a închide substația din incinta Spitalului... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 11:20 (8797 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primii 9 ialomițeni vindecați de COVID-19 au părăsit spitalul suport din Fetești

Primii 9 ialomițeni vindecați de COVID-19 au părăsit spitalul suport din Fetești

Transformat în spital suport pentru tratarea pacienților COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești a externat luni, 13 aprilie 2020, primii 9 pacienți vindecați. Aceștia au vârste cuprinse între 6 și 89 de ani, majoritatea fiind din Țăndărei.

Spitalul are nevoie de sprijin Prin decizia Ministerului Sănătății, în a doua jumătate a lunii trecute, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești a devenit unitate medicală suport pentru tratarea pacienților infectați cu noul Coronavirus. Decizia a fost luată pentru a degreva spitalele mari din București. Astfel... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2020, 10:50 (2985 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistentă medicală a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, infectată cu COVID-19

Asistentă medicală a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, infectată cu COVID-19

Un nou caz de infecție COVID-19 a fost descoperit în rândul cadrelor medicale din Ialomița. De această dată este vorba despre o asistentă din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, care își desfășura activitatea la stația din incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei. Reprezentanții instituției au explicat faptul că starea de sănătate a asistentei este bună, fiind sub observație medicală la spitalul suport COVID-19 din Fetești.

Testări pentru personalul SJA Ialomița Se pare că asistenta medicală ar fi contactat noul Coronavirus în focarul existent în orașul Țăndărei. Femeia... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 15:05 (8975 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tratament discriminatoriu pentru o angajată a DGASPC Ialomița

Ordonanța Militară 8, aplicată arbitrar

Tratament discriminatoriu pentru o angajată a DGASPC Ialomița

O angajată a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița susține că este obligată să lucreze 14 zile neîntrerupt, în condițiile în care are acasă doi copii minori. Conform declarațiilor sale, pentru a-și păstra slujba ar trebui să meargă la muncă împreună cu copiii. Oficialii instituției susțin că prevederile Ordonanței Militare 8 sunt obligatorii pentru toți angajații.

Realitatea bate Ordonanța Conform prevederilor Ordonanței Militare 8, este interzisă pe perioada stării de urgență încetarea sau suspendarea activității serviciilor sociale de tipul centrelor rezidențiale de îngrijire și asistență a persoanelor vârstnice, centrelor rezidențiale pentru copii și adulți, cu și fără dizabilități, precum și pentru alte categorii vulnerabile. Personalul de la aceste centre va fi organizat în ture și va sta în izolare la locul de muncă timp de 14 zile, urmate de izolarea la domiciliu pentru alte 14 zile. În Ialomița, aplicarea acestor prevederi a generat situații absurde. O angajată a Direcției Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, mama a doi copii, este obligată să se prezinte la muncă împreună cu cei doi copii ai ei... «Mi-au spus să vin cu cu copii la muncă, că, oricum, nu fac nimic acasă... Și să las ciocul mic dacă vreau să mai am de muncă! E anormal ce mi se întîmplă. Soțul lucrează pe TIR, în străinătate... Și trebuie să meargă la muncă acolo. Nu știu ce să fac! Pentru alți colegi s-au găsit soluții, pentru mine nu?! Legea asta nu e pentru familii? Ce pot să fac? Cu cine să las copiii două săptămâni? Și alte două săptămâni după aceea în izolare?» ne-a declarat angajata sub protecția anonimatului.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2020, 13:10 (7994 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ordin al prefectului pentru inventarierea culturilor calamitate de secetă în Ialomița

E oficial

Ordin al prefectului pentru inventarierea culturilor calamitate de secetă în Ialomița

Miercuri, 8 aprilie 2020, prefectul Județului Ialomița a emis Ordinul prin care solicită «constatarea și evaluarea pagubelor produse de secetă». Decizia urmează să fie pusă în aplicare cu sprijinul reprezentanților Direcției Agricole Ialomița. «La momentul la care vom avea primele date centralizate, vom face informări publice cu privire la situație!» a declarat consilierul prefectului de Ialomița, Gheorghe Babagianu.

Există Ordin de prefect Ca urmare a solicitării lansate la nivel național de către Ministerele Agricuturii și Afacerilor Interne, miercuri, 8 aprilie 2020, prefectul... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2020, 12:10 (11206 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei, transferată în stare gravă la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București

Depistată pozitiv la testul pentru COVID-19

Asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei, transferată în stare gravă la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București

Infecția COVID-19 face victime și în rândul cadrelor medicale ale Spitalului Orășenesc Țăndărei. O asistentă medicală confirmată pozitiv la testul pentru depistarea noului Coronavirus a fost transferată, în stare gravă, la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București. Femeia se află în Secția Anestezie și Terapie Intensivă a unității medicale, fiind ventilată mecanic. Reamintim că 9 cadre medicale de la spitalul din Țăndărei au fost izolate la domiciliu, după ce o pacientă bolnavă de COVID-19 s-a prezentat în urmă cu aproximativ 3 săptămâni la camera de gardă, acuzând probleme respiratorii.

Monitorizată la Fetești, transferată la București... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 16:10 (26031 vizualizări - 48 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premieră agricolă în Ialomița: Apă pentru irigații pe 62 kilometri de canale

Premieră agricolă în Ialomița: Apă pentru irigații pe 62 kilometri de canale

Campania de irigații în Ialomița începe cu o lună mai devreme. Măsura se impune pentru a se încerca diminuarea efectelor secetei, deja instalată. Potrivit unui comunicat al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare, la acest moment se asigură apă pentru irigații de-a lungul a 62 de kilometri de canale de aducțiune. „«Și în acest an, apa pentru irigații până la punctele de livrare este gratuită, prin fonduri asigurate de la bugetul de stat. Fermierii pot beneficia de apă gratuită indiferent dacă sunt persoane fizice, persoane juridice, organizați în OUAI/FOUAI sau asociații agricole...» se precizează în comunicatul ANIF.

Vești bune pentru culturile de păioase... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2020, 11:10 (15795 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pască și lumină» de Paște cu ajutorul voluntarilor

Soluții de criză la Perieți

«Pască și lumină» de Paște cu ajutorul voluntarilor

Autoritățile din Perieți au la dispoziție 80 de voluntari pentru sprijinirea comunității din cele 5 sate ale comunei. De Paște, voluntarii vor aduce sătenilor «pască și lumină» de la biserică. «Viața trebuie să meargă mai departe! Facem toate eforturile pentru a asigura siguranța locuitorilor din Perieți...» declară primarul Adrian Merlea.

Rețeaua de voluntari din Perieți Administrația din Perieți a reușit să organizeze la nivelul comunei o rețea de voluntari prin care sprijină activ comunitățile din cele 5 sate aparținătoare. Prin intermediul acestora au fost distribuite pachete cu... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 18:15 (4532 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, amendată pentru dezinfectarea blocurilor cu o substanță de uz veterinar

Primăria Slobozia, amendată pentru dezinfectarea blocurilor cu o substanță de uz veterinar

UPDATE Comunicat de presă al Primăriei Slobozia

Marea operațiune de dezinfecție a blocurilor din Slobozia aduce și primele sancțiuni. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a amendat Direcția de Administrare a Domeniului Public din cadrul Primăriei Slobozia deoarece a folosit o soluție de uz veterinar. Cu această substanță fermierii dezinfectează grajdurile de animale. Este vorba despre substanța Aldezin, pe care au folosit-o și autoritățile locale din Craiova și din cauza căreia procurorii locali ai acestui oraș au deschis un dosar penal.

Dezinfecție stopată Obligați prin textul Ordonanțelor Militare să dezinfecteze scările de bloc... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 14:15 (8949 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Culturile de păioase din Ialomița sunt compromise!

Culturile de păioase din Ialomița sunt compromise!

Seceta severă instalată în Ialomița anulează șansele fermierilor ialomițeni de a recolta culturile de păioase înființate în toamnă. «Dacă nu plouă într-o săptămână, nu vom mai culege nimic!» avertizează Costin Telehuz, președintele Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița. Pierderea producției din vară riscă să afecteze capacitatea fermierilor de a relua ciclurile de producție. Soluția este așteptată de la autoritățile guvernamentale.

Seceta a învins În condițiile unor cantități de precipitații care nu au depășit 10 litri/mp, producția de cereale din Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2020, 12:15 (6456 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Singurul aparat pentru testarea pacienților COVID-19 așteaptă kit-uri din America pentru a fi pus în funcțiune

În Ialomița

Singurul aparat pentru testarea pacienților COVID-19 așteaptă kit-uri din America pentru a fi pus în funcțiune

Obligați să aștepte chiar și 4 zile pentru a primi rezultatele testelor pentru COVID-19, medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia ar putea analiza probele recoltate de la pacienții suspecți în cadrul unității medicale. Spitalul din Slobozia dispune de un aparat prin care se pot efectua astfel de teste, însă nu are kit-urile necesare efectuării acestui tip de testări. Respectivele kit-uri sunt aduse din Statele Unite ale Americii și vor ajunge în România abia după 15 aprilie 2020. Între timp, unitatea medicală a comandat un alt aparat similar care ar urma să ajungă la Slobozia la sfârșitul lunii aprilie.

79 de cazuri COVID-19 în Ialomița... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2020, 16:10 (10811 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Hotel «Parc» din Amara, al treilea Centru de carantină din Ialomița

Hotel «Parc» din Amara, al treilea Centru de carantină din Ialomița

De o săptămână, în Ialomița a fost deschis cel de-al treilea Centru de carantină din județ. Este vorba despre Hotelul «Parc» din stațiunea Amara. Hotel dispune de 200 de locuri de cazare, iar până acum au fost aduși în carantină 50 de ialomițeni. Reprezentanții unității susțin faptul că unele dintre persoanele carantinate acceptă cu greu situația și provoacă scandaluri.

648 de locuri în Centrele de carantină Hotelul «Parc» din Amara este a treia unitate de cazare din stațiune transformată în Centru de carantină. Cele 200 de locuri din camere au devenit deja spații de carantină pentru... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2020, 13:40 (6293 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2431 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2613 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3743 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2475 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4058 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2847 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3654 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2872 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2057 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5520 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2020 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3829 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5705 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2768 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3794 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3425 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4768 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3482 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3454 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2836 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4561 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2534 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2590 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...