Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Acțiune de amploare: Palatele romilor din Bărbulești, luate cu asalt de polițiști

UPDATE: «Se poate ajunge la carantinarea Țăndăreiului!»

Peste 160 de polițiști din Ialomița au efectuat o razie de amploare pe raza comunei Bărbulești în ziua de vineri, 3 aprilie 2020.  Forțele de ordine au acționat pentru ca situația de la Bărbulești să nu escaladeze așa cum s-a întâmplat la Țăndărei și Căzănești. Deși autoritățile susțin că totul este sub control, cele două orașe sunt în continuare puncte nevralgice în ceea ce privește combaterea pandemiei COVID-19 în județul Ialomița. Totodată, surse avizate susțin că și romii din Fetești sfidează măsurile privind izolarea la domiciliu și se plimbă nestingheriți pe străzi.

Măsuri fără efect... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2020, 18:05 (16725 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Înfrățirea Sloboziei: «Frații» chinezi din Nanyang nu (mai) răspund la e-mail

Înfrățirea Sloboziei: «Frații» chinezi din Nanyang nu (mai) răspund la e-mail

Oficialii chinezi din orașul Nanyang din Provincia Henan/China, înfrățit cu Slobozia, nu (mai) răspund la e-mail. Primarul Adrian Mocioniu susține că a solicitat orașului cu care suntem înfrățiți sprijin logistic, personal medical calificat și echipamente medicale, dar până la acest moment nu a primit niciun răspuns. Reamintim că «jurămintele de înfrățire» cu chinezii au fost contrasemnate de către Alexandru Stoica în 2012, după alte documente parafate de Gabi Ionașcu cu un an mai devreme.

La frații chinezi sună ocupat Orașul Slobozia este înfrățit cu orașul Nanyang din Provincia Henan... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2020, 16:20 (5369 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Carantina la Sfântu Gheorghe: Cartonașe colorate la ferestre!

Carantina la Sfântu Gheorghe: Cartonașe colorate la ferestre!

Autoritățile din Sfântu Gheorghe reușesc să gestioneze situația de risc generată de apariția COVID-19. Comuna Sfântu Gheorghe are 3 sate și 1800 de locuitori…

Măsurile de siguranță sunt respectate Comuna Sfântu Gheorghe are 6 persoane aflate în izolare la domiciliu. Pentru a anula orice risc de extindere a COVID-19, autoritățile locale au cerut locuitorilor respectarea cu strictețe a măsurilor recomandate. Și, susține primarul Mădălin Teculescu, oamenii au înțeles. «Au înțeles că avem o situație specială generată de o ordonanță militară... Nu este o decizie arbitrară a autorităților... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2020, 11:20 (8145 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Focar COVID-19: Prefectul Județului Ialomița a propus intrarea în carantină a orașului Țăndărei!

Focar COVID-19: Prefectul Județului Ialomița a propus intrarea în carantină a orașului Țăndărei!

UPDATE: Amenzi de aproape 4 milioane de lei pentru nerespectarea prevederilor Ordonanțelor Militare

Extinderea cazurilor de infecție cu noul Coronavirus a transformat orașul Țăndărei într-un adevărat focar. În cursul dimineții de joi, 2 aprilie 2020, prefectul județului, Tonița Manea, a declarat public la posturile naționale de televiziune faptul că ia în calcul carantinarea întregului oraș. Conform estimărilor, în ultimele zile, la Țăndărei au fost confirmate 20 de cazuri de infecție COVID-19.

Măsuri de urgență la Țăndărei Situația de la Țăndărei a fost scăpată de sub control, din cauza faptului că mulți dintre cetățenii orașului au refuzat să respecte măsura autoizolării la domiciliu... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2020, 15:05 (28668 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul medical al Spitalului Municipal Urziceni a demisionat!

Directorul medical al Spitalului Municipal Urziceni a demisionat!

La fel ca în multe spitale din țară și în Ialomița medicii încep să demisioneze. Primul caz s-a înregistrat la Spitalul Municipal Urziceni. Directorul medical al unității, medicul ginecolog Suhad Elawi, a renunțat la funcție și a părăsit spitalul. «A declarat că nu mai face față situației...» susține Daniela Ianuș, managerul entității sanitare. Contactat telefonic, fostul director medical al spitalului din Urziceni nu a răspuns.

Situație îngrijorătoare Medicul ginecolog Suhad Elawi ocupa de aproximativ 11 luni funcția de director medical al Spitalului Municipal Urziceni. Pe data de... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2020, 14:05 (7340 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmele de confecții din Ialomița pot produce măști de protecție pentru populație!

Autoritățile știu, dar nu fac nimic

Firmele de confecții din Ialomița pot produce măști de protecție pentru populație!

Ialomița are o duzină de firme de confecții care pot produce măști de protecție pentru populație și spitale. Autoritățile știu, dar nu fac nimic pentru a utiliza aceste resurse locale. Oficialii sistemului susțin că măștile produse la nivel local nu răspund standardelor de siguranță impuse de legislație. «Am donat 1500 de măști pentru spitalele din București, Suceava, Târgu Mureș... Chiar și pentru cel de la Slobozia!» explică reprezentantul unei firme locale. Printre autoritățile din Ialomița care au apelat la firmele locale pentru achiziția de măști de protecție se numără cele de la Fetești.

O realitate ignorată de autorități... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2020, 11:10 (4698 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

157 de persoane, în izolare la Hotelul «Ialomița» din Amara

#totul va fi bine

157 de persoane, în izolare la Hotelul «Ialomița» din Amara

Hotelul «Ialomița» din Amara este, la solicitarea autorităților județene, al doilea Centru de cazare pentru persoanele aflate în izolare. La acest moment, în hotel sunt cazate 157 de persoane. «Avem capacitatea de a caza 400 de persoane... Să sperăm că nu va fi nevoie să o facem!» a declarat managerul Hotelului «Ialomița», Liviu Ionescu.

Un hotel pentru liniștea noastră Hotelul «Ialomița» din Amara este, începând cu jumătatea lunii martie, cel de-al doilea Centru de cazare pentru persoanele aflate în izolare. Conform informațiilor oficiale, la acest moment în hotel sunt cazate 157 de... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2020, 17:20 (6223 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Fetești are nevoie de medici și echipamente pentru a trata bolnavii COVID-19

Spitalul Fetești are nevoie de medici și echipamente pentru a trata bolnavii COVID-19

Desemnat să devină spital suport pentru tratarea pacienților COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești se confruntă cu o sumedenie de lipsuri. Unitatea medicală nu are echipamente de protecție pentru personalul medical, dar nici medici. Singurul medic specializat în Anestezie și Terapie Intensivă, care lucra aici cu jumătate de normă, a plecat să-și desfășoare activitatea la Spitalul Colentina, unitate medicală suport pentru bolnavii COVID-19 din Capitală.

Se caută soluții Marți, 31 martie 2020, Ministerul Sănătății a făcut publică lista celor 160 de unități medicale din... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2020, 11:10 (7246 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeancă de 60 de ani, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

Ialomițeancă de 60 de ani, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

O femeie de 60 de ani din județul Ialomița reprezintă al 70-lea deces înregistrat în țara noastră din cauza COVID-19. Conform Grupului de Comunicare Strategică, aceasta avea și alte afecțiuni precum insuficiență renală cronică, hipertensiune arterială și infecție cu virusul hepatic B. Primele simptome au apărut pe data de 23 martie 2020, iar pe 25 martie 2020 a fost internată pe Secția Nefrologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Rezultatul testului a venit pe data de 28 martie 2020, iar decesul a survenit marți, 31 martie 2020, în cadrul unității medicale. Se pare că femeia nu călătorise în străinătate și nu a avut contact cu niciun alt caz de infecție cu noul Coronavirus.... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 18:40 (7861 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezinfecția celor 1500 de scări de bloc din Ialomița, o misiune dificilă

Dezinfecția celor 1500 de scări de bloc din Ialomița, o misiune dificilă

Dezinfectarea scărilor de bloc pare a fi greu de dus la îndeplinire în orașele ialomițene în care există blocuri. Marea provocare o reprezintă achiziția dispozitivelor ce trebuie montate la intrarea în scară, care au devenit greu de găsit. Din cele 7 orașe ale județului doar 4 au blocuri, numărul estimativ al scărilor fiind de 1500. Conform Sistemului Informatic Colaborativ pentru Achiziții Publice (SICAP), primăriile orașelor ialomițene unde există blocuri au cheltuit până în prezent 120 mii de lei pentru achiziția de dezinfectanți, mănuși chirurgicale sau măști de protecție.

Marea dezinfecție de la Slobozia... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 18:10 (6205 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia începe dezinfectarea scărilor de bloc

Primăria Slobozia începe dezinfectarea scărilor de bloc

Primăria Municipiului a demarat, în dimineața zilei de marți, 31 martie 2020, dezinfectarea scărilor de bloc pentru prevenirea infecției cu coronavirus. La intrările în blocurile de locuințe vor fi montate covorașe dezinfectante, iar pe scările de bloc și în lifturi va fi pulverizat un biocid cu spectru larg de acțiune (Aquazix Ag). Operațiunea de dezinfecție este derulată de către DADP Slobozia, care intervine etapizat cu 26 de angajați și 12 atomizoare, pentru acoperirea tuturor zonelor din oraș într-un timp cât mai scurt. La nivelul municipiului, sunt peste 780 de scări de bloc. Măsura dezinfectării acestor spații private a fost luată în discuție de Comitetul Local pentru Situații de Urgență... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 14:45 (4888 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ajutoare de urgență pentru persoanele izolate la domiciliu

Slobozia: Ajutoare de urgență pentru persoanele izolate la domiciliu

Joi, 26 martie 2020, consilierii locali din Slobozia au aprobat acordarea de ajutoare de urgență pentru persoanele izolate la domiciliu. Pachetele vor conține alimente de bază și articole igienico-sanitare. Valoarea acestor pachete oscilează între 120 și 250 de lei, în funcție de numărul de persoane.

Alocări bugetare pentru izolații la domiciliu Consilierii locali din Slobozia au aprobat un proiect de hotărâre prin care acordă ajutoare de urgență pentru persoanele izolate la domiciliu. Decizia a fost adoptată joi, 26 martieva.c., în cadrul ședinței Consiliului Local cu unanimitate de... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 13:10 (4821 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Al patrulea ialomițean ucis de noul Coronavirus

COVID-19 a mai luat o viață

Al patrulea ialomițean ucis de noul Coronavirus

Grupul de Comunicare Strategică a confirmat al patrulea deces provocat de COVID-19 înregistrat în Ialomița. Este vorba despre un bărbat în vârstă de 52 de ani care duminică, 29 martie 2020, s-a prezentat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, cu simptomatologie specifică.

Pacient fără familie... Conform informațiilor Grupului de Comunicare Strategică, bărbatul de 52 de ani nu se afla în evidența niciunui medic de familie sau specialist, motiv pentru care nu s-a putut stabili dacă acestea suferea de vreo altă afecțiune. De asemenea, pacientul omorât... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2020, 00:00 (4584 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grad scăzut de transparență în primăriile din Ialomița

Grad scăzut de transparență în primăriile din Ialomița

Reprezentanții Uniunii Salvați România au demarat un proiect prin care încearcă să transparentizeze și să digitalizeze administrația publică locală. Așa a apărut «Harta transpa­ren­ței», o inițiativă care evidențiază modul în care pri­măriile oferă cetățenilor acces la informațiile și actele admi­nistrative pe care le emit. Trecută la rându-i pe această hartă, Ialomița are probleme în ceea ce pri­vește transparența decizională. 25 de administrații locale nu au mai făcut publice Hotărârile de Consiliu Local de aproximativ 2 ani. Edilii ialomițeni caută scuze și dau vina pe lipsa de personal specializat care să ofere accesul cetățenilor la actele pe care le-au emis.

Administrație fără transparență... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2020, 11:05 (4371 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei ialomițeni infectați cu noul Coronavirus au murit

Trei ialomițeni infectați cu noul Coronavirus au murit

Numărul morților provocat de COVID - 19 în România a ajuns la 37. Ultimii trei români decedați sunt din județul Ialomița. Este vorba despre trei bărbați cu vârste cuprinse între 39 și 77 de ani. Conform Grupului de Comunicare Strategică, niciunul dintre pacienți nu a avut istoric de călătorie și nici contact cunoscut cu caz confirmat.

Bilanțul negru al autorităților... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2020, 02:00 (9876 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comunitatea romă din Căzănești se pregătește să iasă din izolare

La un pas de explozie

Comunitatea romă din Căzănești se pregătește să iasă din izolare

În urmă cu o săptămână, autoritățile din Căzănești se confruntau cu primele conflicte interetnice generate de aplicarea măsurilor privind izolarea romilor întorși acasă. Acum, autoritățile locale se tem de că nu vor putea gestiona conflictele în cazul în care romii vor fi lăsați să iasă din case. «Au fost învățați să ceară! Acesta este modul lor de a trăi... Dar au părăsit țara în vreme ce primeau ajutoare sociale, iar acum nu le mai pot încasa! Trebuie să identificăm o soluție legală pentru acestă situație...» declară primarul orașului Căzănești, Alexandru Măchiță.

Primele valuri, primele probleme... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2020, 12:40 (21755 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Aproape 1 milion de lei pentru un loc de joacă în Cartierul Bora!

Primarul Mocioniu continuă seria investițiilor din fonduri europene

Aproape 1 milion de lei pentru un loc de joacă în Cartierul Bora!

În vreme ce Consiliul Județean Ialomița ia în calcul realocarea fondurilor destinate investițiilor, administrația din Slobozia continuă cursa investițiilor edilitare. Joi, 26 martie 2020, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, consilierii locali i-au reproșat primarului Adrian Mocioniu că «aceste preocupări sunt inadecvate...». Plenul Consiliului a aprobat, in extremis, o investiție de 918 mii de lei pentru realizarea unui parc pentru copii în Cartierul Bora.

Sedință la scenă deschisă
Ședința Consiliului Local Slobozia de joi, 26 martie a.c., s-a desfășurat în... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2020, 12:50 (11671 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, reclamată în instanță de constructorul ACM 4

Primăria Slobozia, reclamată în instanță de constructorul ACM 4

Firma Antrepriză Construcții Montaj Nr. 4 București (ACM 4), societatea care a câștigat licitația pentru proiectul de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia, a intentat un nou proces împotriva administrației locale. Reprezen­tanții firmei cer plata unor penali­tăți de întârziere aferente neachitării lucrărilor efectuate în perioada iuile 2016-mai 2019, în valoare de 240 mii de lei. Aceasta este a treia ac­țiune de acest gen pe care ACM 4 a deschis-o.

Un nou proces pe numele Primăriei Slobozia
Deși între Primăria Slobozia și constructorul Antrepriză Construcții Montaj Nr... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2020, 11:20 (4150 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

COVID-19 paralizează spitalele din Ialomița

Autoritățile nu au soluții concrete

COVID-19 paralizează spitalele din Ialomița

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este propunerea autorităților din Ialomița în ceea ce privește transformarea în unitate medicală care să trateze cazurile de COVID-19 înregistrate în județ. Spitalul din Fetești se confruntă însă cu numeroase lipsuri, de la cele de ordin material, până la cele legate de medici sau asistente. Oficial, în județul Ialomița 24 de cadre medicale se află în izolare la domiciliu din cauza unei paciente infectate cu noul Coronavirus și depistată pozitiv, la 3 zile după ce a fost investigată în cadrul a două unități sanitare...

Cazuri tratate doar pe hârtie... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 16:10 (13022 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Prefectura Ialomița refuză să ofere informații publice!

Panică și haos din cauza lipsei de comunicare

Prefectura Ialomița refuză să ofere informații publice!

Subprefectul Emil Barbu a fost acuzat public de «incompetență». Prezent la ședința Consiliului Județean Ialomița din 26 martie a.c., el a refuzat să răspundă întrebărilor consilierilor județeni și reprezentanților presei. El a invocat o dispoziție guvernamentală care interzice furnizarea informațiilor privitoare la COVID-19. «De ce ați mai venit? Plecați acasă! Sunteți incompetent!» a fost replica audienței.

Secretomanie instituțională Instituția Prefectului Ialomița a încetat la începutul acestei săptămâni să mai ofere informații publice privitoare la evoluția cazurilor de... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 15:50 (9257 vizualizări - 18 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Peste 7250 de persoane juridice, înrolate în Spațiul Privat Virtual-SPV

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor (persoane juridice, asocieri și alte entități fără personalitate juridică precum și persoane fizice care desfășoară o profesie ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2022, 17:20
(8859 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Luni, 7 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29756, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de duminică, 6 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2022, 15:20
(2289 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Fetești

Vineri, 4 noiembrie a.c., în jurul orelor 23,00, pompierii din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni, în care a fost implicat un autoturism. În urma evenimentului ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2022, 13:40
(6156 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: «Microgranturi în domeniul agroalimentar»

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), reamintește beneficiarilor Măsurii 1-«Microgranturi în domeniul agroalimentar», că se apropie ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2022, 12:20
(2809 vizualizări - 0 comentarii)


Șeful Serviciului Imigrări Galați, mort într-un accident rutier produs la Iazu

Șeful Serviciului Imigrări Galați, comisarul șef Ciprian Șimu, și-a pierdut viața în urma unui accident rutier produs în dimineața zilei de luni, 7 noiembrie a.c., în zona localității Iazu. Bărbatul se ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2022, 11:15
(8253 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Fir cusut și țesut»

La Muzeul Județean Ialomița, sub genericul «Fir cusut și țesut», a fost vernisată expoziția-eveniment care cuprinde obiecte reprezentative din patrimoniul etnografic al instituției, toate ilustrând varietatea ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2022, 17:40
(5237 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 6 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29755, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 5 noiembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2022, 15:45
(2593 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Sâmbătă, 5 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29755, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de vineri, 4 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2022, 15:20
(4316 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Caravana SMURD «Fii pregătit!» ajunge la Slobozia

În perioada 8-10 noiembrie a.c, Caravana SMURD «Fii pregătit!» și Centrul mobil de instruire a populației pentru răspuns la situații de urgență vor fi prezente în Slobozia, în incinta Liceului Tehnologic ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2022, 15:30
(2619 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 4 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29754, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de joi, 3 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2022, 15:15
(2780 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru pelerinii veniți să se roage la Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului

Slobozia: Sprijin pentru pelerinii veniți să se roage la Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului

Cu ocazia hramului Mânăstirii «Sfinții Voievozi» din Slobozia, parohiile din municipiu au organizat o procesiune joi, 3 noiembrie a.c., fiind adusă în oraș Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2022, 14:45
(8568 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,43%, rata șomajului înregistrat în luna septembrie 2022

La sfârșitul lunii septembrie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3453 șomeri (din care 1645 femei), rata șomajului fiind de 4,43%, cu 0,13% ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2022, 14:00
(11149 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Aproximativ 10 tone de furaje, arse în urma unui incendiu

Coșereni: Aproximativ 10 tone de furaje, arse în urma unui incendiu

Joi, 3 noiembrie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în localitatea Coșereni. Din nefericire, incendiul s-a extins la un adăpost de ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2022, 13:30
(3434 vizualizări - 0 comentarii)


AJPF Ialomița: Luni, 7 noiembrie 2022, termen limită pentru depunerea unor declarații

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2022, 13:15
(20606 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Joi, 3 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29751, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de miercuri, 2 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2022, 15:15
(2655 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF a publicat lista persoanelor juridice cu obligații fiscale restante, la 30 septembrie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează că, în conformitate cu prevederile Codului de Procedură Fiscală, la data de la data de 31 octombrie 2022 au fost publicate pe pagina proprie de internet ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2022, 12:45
(12566 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 1 miliard de euro, sumă autorizată la plata în avans în cadrul Campaniei 2022

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, de la startul Campaniei 2022 de plată în avans și până în prezent, a autorizat ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2022, 18:05
(5956 vizualizări - 0 comentarii)


USR Slobozia: «USR-Înapoi în stradă!»

Filiala USR Slobozia organizează sâmbătă, 5 noiembrie 2022, primul eveniment în urma alegerii noii structuri de conducere, un eveniment din cadrul campaniei «USR-Înapoi în stradă!». În cadrul acestui eveniment ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2022, 17:50
(8016 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Lista contribuabililor bun-platnici va fi publicată pe portalul ANAF

Administrția Județeană a Finațelor Publice Ialomița informează că ANAF va publica, trimestrial, lista contribuabilor persoane juridice care au declarat și au achitat la scadență obligațiile fiscale de plată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2022, 15:25
(8540 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Miercuri, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29749, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de marți, 1 noiembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2022, 15:05
(1931 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie vaccinare antirabică aeriană a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, începând cu luna noiembrie a.c., în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național, campania ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2022, 11:25
(6685 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 cazuri noi de COVID-19

Marți, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29746, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de luni, 31 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2022, 15:15
(2065 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Misiunile desfășurate de jandarmi în luna octombrie 2022

IJJ Ialomița: Misiunile desfășurate de jandarmi în luna octombrie 2022

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au executat, în cursul lunii octombrie a.c., 428 misiuni de ordine publică și 779 de misiuni pe linie de pază instituțională. În urma misiunilor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2022, 13:40
(9861 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Se deschide «Salonul de Toamnă 2022»

Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia organizează joi, 3 noiembrie 2022, expoziția de pictură denumită «Salonul de Toamnă 2022». Evenimentul se desfășoară în incinta Galeriilor de Artă «Arcadia» ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2022, 11:15
(7684 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 837,91 milioane de lei, colectate în perioada ianuarie-septembrie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în perioada ianuarie-septembrie 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 837,91 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2022, 17:50
(6563 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Hramul Mânăstirii «Sfinții Voievozi» din Slobozia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Hramul Mânăstirii «Sfinții Voievozi» din Slobozia

În perioada 3-9 noiembrie 2022, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil» al străvechiului așezământ ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2022, 16:55
(10915 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Luni, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29737, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de duminică, 30 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2022, 15:20
(2386 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Munteni Buzău, Bucu, Malu Roșu și Slobozia

Incendii la Munteni Buzău, Bucu, Malu Roșu și Slobozia

Pompieri din Slobozia și Urziceni au intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință și anexele acesteia în comuna Munteni Buzău. Din cauza suprafeței mari afectate de incendiu a fost necesară ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2022, 13:05
(4674 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru realizarea lucrărilor de racordare a unui rezervor colector la sistemul de alimentare cu apă de la nivelul Stației de Pompare Țăndărei, județul Ialomița, echipele RAJA Constanța sunt nevoite să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2022, 17:25
(4030 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29735, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 29 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2022, 15:35
(1964 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...