Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Aproape 1 milion de lei pentru un loc de joacă în Cartierul Bora!

Primarul Mocioniu continuă seria investițiilor din fonduri europene

Aproape 1 milion de lei pentru un loc de joacă în Cartierul Bora!

În vreme ce Consiliul Județean Ialomița ia în calcul realocarea fondurilor destinate investițiilor, administrația din Slobozia continuă cursa investițiilor edilitare. Joi, 26 martie 2020, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, consilierii locali i-au reproșat primarului Adrian Mocioniu că «aceste preocupări sunt inadecvate...». Plenul Consiliului a aprobat, in extremis, o investiție de 918 mii de lei pentru realizarea unui parc pentru copii în Cartierul Bora.

Sedință la scenă deschisă
Ședința Consiliului Local Slobozia de joi, 26 martie a.c., s-a desfășurat în... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2020, 12:50 (11673 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, reclamată în instanță de constructorul ACM 4

Primăria Slobozia, reclamată în instanță de constructorul ACM 4

Firma Antrepriză Construcții Montaj Nr. 4 București (ACM 4), societatea care a câștigat licitația pentru proiectul de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia, a intentat un nou proces împotriva administrației locale. Reprezen­tanții firmei cer plata unor penali­tăți de întârziere aferente neachitării lucrărilor efectuate în perioada iuile 2016-mai 2019, în valoare de 240 mii de lei. Aceasta este a treia ac­țiune de acest gen pe care ACM 4 a deschis-o.

Un nou proces pe numele Primăriei Slobozia
Deși între Primăria Slobozia și constructorul Antrepriză Construcții Montaj Nr... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2020, 11:20 (4153 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

COVID-19 paralizează spitalele din Ialomița

Autoritățile nu au soluții concrete

COVID-19 paralizează spitalele din Ialomița

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este propunerea autorităților din Ialomița în ceea ce privește transformarea în unitate medicală care să trateze cazurile de COVID-19 înregistrate în județ. Spitalul din Fetești se confruntă însă cu numeroase lipsuri, de la cele de ordin material, până la cele legate de medici sau asistente. Oficial, în județul Ialomița 24 de cadre medicale se află în izolare la domiciliu din cauza unei paciente infectate cu noul Coronavirus și depistată pozitiv, la 3 zile după ce a fost investigată în cadrul a două unități sanitare...

Cazuri tratate doar pe hârtie... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 16:10 (13026 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Prefectura Ialomița refuză să ofere informații publice!

Panică și haos din cauza lipsei de comunicare

Prefectura Ialomița refuză să ofere informații publice!

Subprefectul Emil Barbu a fost acuzat public de «incompetență». Prezent la ședința Consiliului Județean Ialomița din 26 martie a.c., el a refuzat să răspundă întrebărilor consilierilor județeni și reprezentanților presei. El a invocat o dispoziție guvernamentală care interzice furnizarea informațiilor privitoare la COVID-19. «De ce ați mai venit? Plecați acasă! Sunteți incompetent!» a fost replica audienței.

Secretomanie instituțională Instituția Prefectului Ialomița a încetat la începutul acestei săptămâni să mai ofere informații publice privitoare la evoluția cazurilor de... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 15:50 (9261 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița alocă noi fonduri pentru combaterea COVID-19

Nota de plată depășește 3 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița alocă noi fonduri pentru combaterea COVID-19

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit joi, 26 martie 2020, în cadrul unei ședințe extraordinare. La ședință au fost prezenți 25 din cei 31 de consilieri județeni în funcție. Consilierii prezenți au decis alocarea de noi fonduri pentru combaterea COVID-19. Valoarea totală a fondurilor alocate de la apariția pandemiei și până în prezent depășește 3 milioane de lei.

Bani da, echipamente ba Consiliul Județean Ialomița a organizat o joi, 26 martie 2020, o nouă ședință extraordinară. În cadrul acesteia, consilierii județeni au decis rectificarea bugetului județului și al Spitalului Județean... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 14:40 (4647 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Coronavirusul ține la distanță donatorii de Centrul de Transfuzii Sanguine

Coronavirusul ține la distanță donatorii de Centrul de Transfuzii Sanguine

Activitatea Centrului de Transfuzii Sanguine din Slobozia este afectată de epidemia provocată de noul Coronavirus. Numărul donatorilor scade de la o zi la alta... Reprezentanții instituției fac apel la populație să vină să doneze sânge, respectând măsurile de protecție impuse de autorități.

Este nevoie de donatori! Potrivit estimărilor, în martie 2019, media zilnică a donatorilor care treceau pragul Centrului de Transfuzii Sanguine din Slobozia era de 30-35 de persoane. În prezent, din cauza epidemiei provocată de noul Coronavirus, numărul celor care vin să doneze sânge a scăzut dramatic... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 12:10 (5015 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cursuri pe internet pentru 80% dintre elevii ialomițeni

Cursuri pe internet pentru 80% dintre elevii ialomițeni

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au dat publicității o situație cu privire la modul în care se desfășoară cursurile on-line la nivelul județului nostru. Statistica arată faptul că 80% dintre elevi au resursele tehnologice necesare pentru a participa la cursurile susținute de profesori pe internet.

Lecțiile s-au mutat pe calculator Din cauza pandemiei provocată de noul Coronavirus (SARS-Cov-2), autoritățile centrale au luat decizia de a suspenda activitatea în toate unitățile de învățământ din țară. Având în vedere această situație, profesorii au mutat activitatea din... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2020, 11:15 (5162 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițean infectat cu noul Coronavirus, mort într-un spital din județul Bacău

Ialomițean infectat cu noul Coronavirus, mort într-un spital din județul Bacău

România a înregistrat al 12-lea deces provocat de epidemia COVID-19. Este vorba despre un bărbat de 74 de ani din județul Ialomița, care a murit la Spitalul Comănești, din județul Bacău. Informația a fost făcută publică pe site-ul de informare al Grupului de Comunicare Strategică, din cadrul Ministerului Afacerilor Interne.

Pacientul avea și alte probleme medicale Din informarea transmisă de Grupul de Comunicare Strategică al MAI, ialomițeanul în vârstă de 74 de ani a manifestat simptome specifice... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2020, 01:40 (5316 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stare de urgență la Spitalul Slobozia: Medici și asistente, izolați la domiciliu din cauza unei paciente infectate cu COVID-19

Stare de urgență la Spitalul Slobozia: Medici și asistente, izolați la domiciliu din cauza unei paciente infectate cu COVID-19

Reprezentanții Spitalului Județean de  Urgență Slobozia au dispus în dimineața zilei de marți, 24 martie 2020, ca 15 medici și asistente din cadrul unității medicale să fie izolați la domiciliu, după ce aceștia au luat contact cu o pacientă depistată pozitiv la testul COVID-19. Informația a fost confirmată de surse medicale din cadrul instituției.

14 zile de izolare Din informațiile obținute, se pare că pacienta, o femeie în vârstă de 70 de ani, s-a prezentat duminică, 22 martie a.c., la Spitalul Orășenesc din Țăndărei, iar apoi a fost transferată la Spitalul Județean de ... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2020, 18:20 (28744 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița și-a uitat istoria

Ialomița și-a uitat istoria

Cu fiecare an care trece, monumentele istorice din Ialomița se degradează din ce în ce mai mult. Din cele 227 de monumente pe care județul le are, conform listei Institutului Național al Patrimoniului, mai bine de jumătate se află într-un stadiu avansat de degradare, fără a exista șanse ca acestea să fie reabilitate pentru a fi puse în valoare. Reabilitarea monumentelor istorice implică o cheltuială imensă pe care nicio autoritate nu și-o asumă. Anul trecut, Consiliul Județean Ialomița a semnat un contract în valoare de 21 milioane de lei pentru reabilitarea Conacului Bolomey, din Cosâmbești, monument istoric trecut de experții Institutului Național al Patrimoniului pe lista obiectivelor aflate... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2020, 15:25 (3918 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Iazu: Și-a lovit fiul cu toporul

Iazu: Și-a lovit fiul cu toporul

Un bărbat de 57 de ani din localitatea Iazu a fost arestat preventiv, pentru 30 de zile, pentru «tentativă de omor». Acesta și-a lovit fiul în cap cu toporul, supărat fiind că nu a vrut să-i toarne băutură în pahar. Tânărul se află acum internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Salvat de o vecină Surse judiciare au precizat faptul că tatăl care și-a agresat fiul cu toporul era mare amator de alcool. În urmă cu o săptămână, revenit de la câmp, acesta l-a rugat să-i toarne într-un pahar țuică. Tânărul a refuzat categoric, iar între el și tatăl său a izbucnit un scandal. Enervat... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2020, 15:20 (6277 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu amână inaugurarea stației de tratare

COVID-19 blochează investițiile locale

Administrația Mocioniu amână inaugurarea stației de tratare

În august 2019, primarul Adrian Mocioniu semna cu firma SYA DYNAMIC SOLUTION SRL din Craiova un contract de 7,84 mili­oane de lei pentru modernizarea stației de tratare a apei din Slobozia. În decembrie 2019, primarul Adrian Mocioniu se filma demonstrativ în fața sediului GEL, consorțiu specializat în «potabilizarea apei». În ianuarie 2020, primarul Sloboziei declara optimist că stația de tratare va fi funcțională la 1 martie 2020. Am trecut de jumătatea lunii martie 2020, iar modernizarea stației de tratare a apei se face la ralanti...

Tehnologie chinezească blocată în vamă... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2020, 10:05 (4249 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Căzănești gestionează cu dificultate problema romilor întorși acasă

Conflict interetnic

Autoritățile din Căzănești gestionează cu dificultate problema romilor întorși acasă

Autoritățile din Căzănești se confruntă cu un potențial conflict interetnic în ultima săptămână, din cauza romilor întorși acasă din Europa. În acest moment, 79 de persoane sunt izolate la domiciliu. Romii întorși acasă refuză însă să respecte măsurile de siguranță impuse de autorități. Conform estimărilor oficiale, în perioada următoare numărul celor întorși acasă va crește la 200.

Incident aplanat cu greutate La începutul acestei săptămâni, romii reveniți în țară din Franța au încălcat măsurile  de siguranță impuse de autorități. Ei și-au părăsit locuințele, au amenințat vânzătoarea... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2020, 13:20 (21094 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Promovarea turistică a județului Ialomița a costat 322 mii de lei

În ultimii 3 ani

Promovarea turistică a județului Ialomița a costat 322 mii de lei

În ultimii 3 ani, Consiliul Județean Ialomița a cheltuit, oficial, 322 mii de lei din bugetul instituției pentru participarea la Târgul de Turism, organizat la Romexpo. Scopul evenimentului îl reprezintă promovarea zonelor cu potențial turistic din întreaga țară. Efortul financiar al administrației județene pare inutil în condițiile în care Ialomița nu deține obiective turistice importante, iar numărul turiștilor este mereu același. Tot în ultimii 3 ani, anual, Ialomița a fost vizitată de aproximativ 40 mii de persoane. Cel puțin așa spun cifrele Direcției Județene de Statistică Ialomița. Statistica oficială s-a realizat însă în baza datelor colectate de la unitățile de cazare din județ.
... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2020, 12:10 (4312 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Al treilea caz Coronavirus în Ialomița, CONFIRMAT

Al treilea caz Coronavirus în Ialomița, CONFIRMAT

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița informează că joi, 19 martie 2020, la nivelul județului a fost înregistrat al treilea caz de infecție COVID-19. Este vorba despre o tânără de 18 ani din județul Călărași, dar care locuia împreună cu prietenul său în satul ialomițean Rași. Tânăra a fost transportată la Institutul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București.

8 contacți, sub supraveghere medicală
Din primele informații, se pare că tânăra s-a întors în România, din Anglia, pe 15 martie 2020 și nu s-a autoizolat la domiciliu. La momentul sosirii în țară, ea... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2020, 19:35 (5043 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cuvânt pastoral la vreme de grea încercare

PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor

Cuvânt pastoral la vreme de grea încercare

către slujitorii Sfintelor Altare și dreptmărturisitorii creștini din Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Preacucernici și Preacuvioși Părinți,
Frați împreună slujitori și iubiți credincioși,

„Creștinii nu se deosebesc de ceilalți oameni nici prin pământul pe care trăiesc, nici prin limbă, nici prin îmbrăcăminte. [...] Locuiesc în țările în care s-au născut, dar ca străinii; iau parte la toate ca cetățeni, dar pe toate le rabdă ca străini; orice țară străină le este patrie, și orice patrie le e țară străină. [...] Locuiesc pe pământ, dar sunt cetățeni ai cerului. Se supun legilor rânduite de stat, dar, prin felul lor de viață biruiesc legile. Iubesc pe toți, dar sunt prigoniți. [...] Sunt ocărâți, dar binecuvintează, sunt insultați,... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2020, 17:30 (5190 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Pe rolul instanțelor din Ialomița s-au înregistrat 29000 de dosare

În 2019

Pe rolul instanțelor din Ialomița s-au înregistrat 29000 de dosare

Deși actuala legislație încearcă să degreveze instanțele, realitatea este cu totul alta. Conform rapoartelor oficiale, cele 4 instanțe din Ialomița au avut de soluționat, în 2019, peste 29000 de dosare, 80% dintre acestea în materia Dreptului Civil. Recordul în privința dosarelor înre­gistrate pentru a fi soluționate i-a aparținut Judecă­toriei Slobozia, instanță care a avut în stoc peste 10000 de dosare.

Mai multe dosare, mai puțini judecători
Cele 4 instanțe din Ialomița, Tribunalul Ialomița, Judecătoria Fetești, Judecătoria Slobozia și Judecătoria Urziceni, au dat publicității... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2020, 12:10 (3714 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Administrația locală restricționează accesul în parcurile Sloboziei!

Măsuri de securitate sporite

Administrația locală restricționează accesul în parcurile Sloboziei!

Potrivit unei hotărâri a Comitetului Local pentru Situații de Urgență Slobozia, accesul în parcurile orașului va fi restricționat. Autoritățile locale susțin că măsura a fost luată pentru protejarea populației împotriva răspândirii epidemiei cu noul Coronavirus.

Acces restricționat în parcuri Miercuri, 18 martie 2018, Comitetul Local pentru Situații de Urgență Slobozia a emis un nou set de măsuri care vizează reducerea riscului de contactare a COVID-19. Cea mai importantă dintre acestea vizează restricționarea accesului populației în parcurile din oraș. Conform Hotărârii, «în scopul... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2020, 18:40 (5653 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia dezinfectează arterele de circulație

Slobozia dezinfectează arterele de circulație

Miercuri, 18 martie 2020, administrația din Slobozia a pus în aplicare primele măsuri de prevenire a riscului apariției COVID-19. Conform informațiilor oficiale, în zilele următoare vor fi dezinfectate toate arterele principale ale orașului.

Prevenția este cuvântul de ordine Printre măsurile de prevenție adoptate în Comitetul Local pentru Situații de Urgență Slobozia se numără și dezinfecția străzilor municipiului Slobozia. Campania a fost anunțată încă de la începutul acestei săptămâni de către primarul Adrian Mocioniu. Miercuri, 18 martie a.c., în cursul dimineții, a fost dezinfectat... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2020, 15:50 (4486 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Contract de 4 milioane de lei pentru piste de biciclete la Slobozia

Tichia de mărgăritar a administrației Mocioniu

Contract de 4 milioane de lei pentru piste de biciclete la Slobozia

Miercuri, 18 martie 2020, primarul Adrian Mocioniu a semnat un contract de 4 milioane de lei pentru realizarea unei rețele de piste pentru biciclete în Slobozia. Acesta este al treilea contract semnat de primarul Sloboziei de la începutul anului și până în prezent pentru proiecte care vizează modernizarea orașului. Finanțarea celor 3 proiecte se va face din fonduri europene, iar orizontul de așteptare pentru finalizarea investițiilor este anul 2023.

Încă o fantezie administrativă Primarul Adrian Mocioniu a semnat miercuri, 18 martie a.c., contractul de finanțare a proiectului «Rețea integrată de piste de biciclete pentru facilitarea mobilității alternative nepoluante»... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2020, 15:10 (4313 vizualizări - 9 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
321 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

Slobozia: Adolescentă dispărută de acasă

După ce săptămîna precedentă o minoră din Fetești a fost dată dispărută și găsită de polițiști pe litoral, sîmbătă 17 iulie, o altă adolescentă a pus pe jar polițiștii. Mama copilei, o femeie, de 51 de ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:52
(15322 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evaziunea fiscală, în atenția polițiștilor

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au dispus începerea urmăririi penale în patru dosare, reprezentanții unor societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:49
(12326 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Beat pe scuter, victimă a unui accident

Sîmbătă seara, 17 iulie, în jurul orei 22,00, în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Victima, conducătorul unui moped, a fost transportată la Spital, dar fiindcă starea de sănătate a fost apreciată ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:47
(11708 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Ajutoare pentru sinistrații din Săucești-Bacău

Primăria municipiului Fetești a organizat, la inițiativa primarului localității, Gheorghe Catrinoiu, o acțiune de strîngere de ajutoare în vederea sprijinirii persoanelor afectate de inundații din comuna ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:28
(10481 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița!

Luni, 19 iulie a.c., în jurul orelor 12.00, două persoane, un bărbat și o femeie, ambele din comuna Manasia, au încercat să-și dea foc în fața sediului Prefecturii Ialomița. Subofițerul de serviciu și-a ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 14:22
(17032 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Copil de 13 ani, înecat în Borcea

La mai puțin de o săptămînă după ce un tînăr de 22 de ani și-a găsit sfîrșitul în apele rîului Ialomița, un băiat de numai 13 ani a dispărut în condiții asemănătoare. Din spusele martorilor, sîmbătă, 1 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:56
(16099 vizualizări - 0 comentarii)


SMURD Urziceni: Intervenții la Coșereni, Fierbinți și Lilieci

Paramedicii de la Detașamentul Urziceni au fost solicitați și au intervenit în cursul zilei de duminică, 18 iulie a.c., la trei situații de urgență. În primul caz, echipajul SMURD s-a deplasat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:50
(18289 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la mînăstire

Un călărășean de 25 de ani a fost depistat de polițiști, ulterior constatîndu-se că tînărul a furat obiecte de cult de la o mînăstire de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Tînărul a fost găsit în ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:15
(23837 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoț


«Municipii în Siguranță» (2)

Acțiunea «Municipii în Siguranță» a continuat și vineri, 16 iulie a.c., în intervalul orar 20.00-23.00. Așadar, la nivelul municipiului Slobozia au fost desfășurate efective ale Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:14
(14780 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:24
(21585 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat la mare iar familia a dat-o dispărută

O fată de 14 ani, din Fetești, a fost depistată de polițiști pe raza orașului Mangalia. În ceea ce o privește pe Maria-Mădălina Păpureanu, numele fetei, familia acesteia sesizase Poliția în legătură cu ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:20
(21420 vizualizări - 0 comentarii)


«Municipii în Siguranță»

Efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate, în cursul zilei de joi, 15 iulie a.c., în executarea unor acțiuni în sistem integrat cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:11
(19694 vizualizări - 0 comentarii)


A fost găsit tînărul înecat în Ialomița

Pompierii au găsit trupul tînărului de 22 ani înecat miercuri, 14 iulie, în rîul Ialomița. Reamintim că băiatul a dispărut în apele rîului în zona barajului Dridu, după ce a vrut să se scalde. Poampierii ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:26
(20050 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot solicita adeverințe pentru credite bancare

Fermierii pot obține de la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură necesare pentru accesarea creditelor bancare. Documentele pot fi solicitate de către beneficiarii plăților pe suprafață care ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:23
(21424 vizualizări - 0 comentarii)


Încă un tînăr înecat în Ialomița

Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița acționează pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui tînăr, de 22 de ani, din Tisău-Buzău, care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:51
(20584 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aproape 10000 de cereri pentru motorină subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că beneficiarii pentru care a fost emis acordul prealabil pentru motorina cu acciză redusă trebuie să depună, la Centrele Județene APIA, cererea ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:45
(17965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 18:23
(17548 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hagieni: Remorci pline cu grîu, răsturnate în rîul Ialomița

Un tractor și două remorci agricole s-au răsturnat în rîul Ialomița, în zona localității Hagieni. Tractoristul, un bărbat de 45 ani, din Țăndărei, conducea ansamblul de vehicule agricole încărcate cu grîu ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:24
(23370 vizualizări - 4 comentarii)


Bordușani: Doi copii încercau să vîndă un LCD furat

Doi minori din Fetești sînt cercetați de polițiștii din localitate, fiind suspecții principali în comiterea unor furturi dintr-o locuință ai cărei proprietari sînt plecați din țară. Polițiștii au luat urma ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(18761 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoți


Sinești: Aflat la pescuit, unui bucureștean i-au furat din mașină

În timp ce se afla la pescuit în localitatea Sinești, un bucureștean a fost prădat de hoți. Bărbatul a reclamat polițiștilor că hoții i-au furat din mașina parcată lîngă baltă un portofel și un aparat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(20998 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești hoți


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Marți, 13 iulie, polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme în alte condiții decît cele prevăzute de legile în vigoare. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:22
(23325 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, Șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 12:18
(27115 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 19:08
(10578 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 18:48
(11313 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Polițiștii feteșteni au confiscat peste 8 tone de fier vechi. Ancheta s-a desfășurat pentru un grup de șase indivizi suspecți pentru comiterea mai multor furturi de pe raza municipiului, infracțiuni săvîrșite ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 17:08
(24903 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii se luptă cu inundațiile

Ploiele abundente căzute la sfîrșitul săptămînii precedente au făcut ravagii la Fetești. Nu mai puțin de 12 gospodării au fost inundate, iar pompierii feteșteni se lupă din greu cu furia apelor. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 12:47
(23184 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a Poliției ialomițene

Aproximativ 215 polițiști au participat vineri și sîmbătă, respectiv 9 și 10 iulie, la o acțiune de amploare desfășurată pe raza orașelor Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, precum și a comunelor aflate ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:59
(23645 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

În urma unui control în trafic, la stația de taxare pod Giurgeni-Vadu Oii, comisarii Gărzii Financiare au interceptat două camioane. Acestea aparțineau unei societăți comerciale din Constanța și transportau ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:55
(21186 vizualizări - 0 comentarii)


Încerca să-și aranjeze florile pe scaunul din dreapta și a intrat în pom

Sîmbătă, 10 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime.
Primul eveniment rutier s-a produs pe raza localității Movilița, în urma accidentului rezultînd rănirea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:41
(19294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat în cancelaria școlii

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tînăr de 19 ani a fost surprins în cancelaria unei școli din Slobozia încercînd să fure mai multe bunuri. Băiatul, fost elev al școlii, a fost surprins de femeia de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(17758 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...