Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Executare silită de aproximativ 10 milioane de lei pe numele lui Gheorghe Babagianu

Proaspăt angajat la Prefectura Ialomița

Executare silită de aproximativ 10 milioane de lei pe numele lui Gheorghe Babagianu

bonus: drept la replică

Șeful de Cabinet al Prefecturii Ialomița, afa­ceristul Gheorghe Babagianu, trebuie să returneze aproximativ 10 milioane de lei Fondului de Garantare a Creditelor pentru Întreprinderile Mici și Mijlocii. Cu 7 ani în urmă, instituția de creditare a inițiat o acțiune de executare silită pe numele lui Gheorghe Babagianu după ce acesta, împreună cu soția sa, au accesat două linii de credit pe care nu le-au achitat la timp. În ultimii ani, Gheorghe Babagianu a făcut numeroase acțiuni în instanță pentru a scăpa de această datorie, însă demersurile au eșuat, fiind bun de plată.

Filmul unei datorii... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2020, 11:20 (12210 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Amenințate de gripă, școlile din Ialomița rămân deschise

Amenințate de gripă, școlile din Ialomița rămân deschise

Gripa sezonieră își face simțită prezența și în județul Ialomița, cele mai multe cazuri de îmbolnăvire fiind înre­gistrate în rândul elevilor. Conform unei situații statistice oferită de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, la nivelul tuturor unităților de învățământ din județ, în ultimele săptămâni, s-au înregistrat 64 de infecții cu virusuri gripale. Autoritățile sanitare au explicat faptul că suspendarea cursurilor din cauza gripei nu se impune în momentul de față. Între timp, Spitalul Județean de Urgență Slobozia trebuie să facă față valului de solicitări venit din partea părinților cu privire la efectuarea testelor rapide de gripă pentru copii. Unitatea medicală a realizat câteva recomandări... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2020, 19:05 (3698 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Noel a revenit la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Dan Noel a revenit la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Schimbările din fruntea instituțiilor publice ialomițene continuă. Luni, 27 ianuarie 2020, Ministerul Sănătății a decis să numească un nou șef în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Astfel, prin Ordin al ministrului Sănătății, Dan Noel a revenit la conducerea instituției.

La vremuri noi, același șef Prin numirea făcută, Ministerul Sănătății a înlocuit-o din funcție pe Cristina Iorga, funcționar public în cadrul Departamentului de Inspecție Sanitară al Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Iorga a fost numită la conducerea DSP Ialomița în urma numeroaselor sesizări făcute... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2020, 18:20 (22759 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

OCPI Ialomița a pierdut 1,2 milioane de euro

Incompetența directorului Tănase Mihalcea

OCPI Ialomița a pierdut 1,2 milioane de euro

bonus: Meciul declarațiilor

Scandal la Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița. Instituția a ratat accesarea a 1,2 milioane de euro, reprezentând fondurile ne­cesare continuării lucrărilor de cadastrare în cadrul Progra­mului Național de Cadastru și Carte Funciară. Vizat de acuzații este actualul director al OCPI Ialomița, Tănase Mihalcea, care nu a făcut demersuri către administrațiile locale pentru a semna documentația necesară accesării ba­nilor. Cele 1,2 milioane de euro ar fi asigurat cadastrarea integrală a suprafețelor extra­vilane din cadrul a 40 de localități ialomițene.

Un demes ratat... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2020, 17:50 (15746 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Toaletele din curțile școlilor rămân la locul lor

În Ialomița

Toaletele din curțile școlilor rămân la locul lor

Investiții ratate în județul Ialomița. Este vorba despre proiectele finanțate de Guvernul României, prin Ministerul Educației, privind amenajarea de grupuri sani­tare în incinta unităților de învățământ. Din cele 6 școli și grădinițe care au fost incluse în acest program, doar una singură a reușit să finalizeze investiția. Județului Ialomița i-a fost repartizată suma de 400 mii de lei pentru amenajarea toaletelor în interiorul școlilor.

S-au încurcat în legi În vara anului trecut, cu puțin timp înainte de debutul anului școlar în curs, Guvernul României, condus la vremea respectivă... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2020, 13:40 (4137 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia încearcă să obțină autorizația sanitară de funcționare definitivă

De 5 ani

Spitalul Slobozia încearcă să obțină autorizația sanitară de funcționare definitivă

Obținerea unei autorizații sanitare de funcționare definitivă este piatra de moară a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. În ultimii 5 ani, unitatea medicală a beneficiat de un asfel de document doar în baza unui plan de conformare. Pentru 2020, Spitalul Slobozia promite că-și va rezolva toate deficiențele cu fondurile pe care Guvernul României i le va aloca pentru proiectele finanțate prin Programul Național de Dezvoltare Locală II. Deși ar fi trebuit să se afle într-un stadiu avansat în ceea ce privește execuția respectivelor proiecte, implementarea obiectivelor de investiții bate pasul pe loc.

Realitatea din documente... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2020, 10:10 (7728 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmele care fac cei mai mulți bani în județul Ialomița

Stâlpii prosperității

Firmele care fac cei mai mulți bani în județul Ialomița

O analiză a celor mai profitabile societăți din Ialomița, întocmită de site-ul cu profil economic topfirme.com, scoate în evidență care sunt cele mai prospere 20 firme din județul nostru. Potrivit ultimelor bilanțuri depuse de către respectivele entități, valoarea profitului net al acestora este de 136,6 milioane de euro, adică 600,9 milioane de lei. În cadrul acestor societăți sunt angajați peste 23 mii de ialomițeni.

Campionii profiturilor Chiar dacă puține ca număr, firmele din Ialomița reușesc să aibă parte de profituri... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2020, 15:05 (9929 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

arta ipocriziei

Uitându-te în jur ai impresia că fățărnicia s-a inventat în Bărăgan tocmai pentru a fi ridicată la rang de artă. De-o parte și de alta a eși­chierului politic, falsitatea demonstrată cuprinde fiece specimen îndrăgostit de Putere. Ipocrizia banal reprezentată la umilul edil de cătun este aprofundată ierarhic, liderii politici locali simulând virtutea pe nerăsuflate. De la micile plăceri nevinovate de a ocoli adevăruri resim­țite în realitate până la propagarea unor idei europene ce dezvoltă domenii diverse, fățărnicia este afișată gratuit și ostentativ. Căci ipo­crizia nu cunoaște limite și cei care o rostogolesc în spațiul public nu cunosc rușinea. Doar ascultând ceea ce se debitează deduci că... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2020, 12:20 (5399 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Mica Unire» de la Slobozia

Vineri, 24 ianuarie 2020, oficialii locali și județeni au marcat «Ziua Unirii Mici» la Slobozia, în fața statuii lui Mihai Viteazul. Au fost prezenți liderii administrației județene, directorii serviciilor descentralizate ale statului și liderii politici locali. Cel mai numeros grup a fost cel al PSD, mobilizat ca după manual de către consilierul local Vasile Caragioiu. O absență notabilă de la manifestări este cea a primarului Adrian Mocioniu. Totodată, se cuvine a fi remarcat că este primul eveniment în care prefectul Tonița Manea își exercită public atribuțiile oficiale.

«Unirea Mică» nu-i ca «Unirea Mare»...... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2020, 16:50 (6900 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița lasă liceele fără elevi și profesori

Din toamna anului 2020

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița lasă liceele fără elevi și profesori

Aprobarea planului de școlarizare pentru anul școlar 2020-2021 aruncă Inspecto­ratul Școlar Județean Ialomița într-un scandal public. Totul din cauza deciziei instituției de a reduce 13 clase de liceu din cele propuse de unitățile de învățământ. Reprezentanții liceelor susțin faptul că mă­sura a fost aplicată prefe­rențial, fără a se ține cont de performanțele școlilor. O reacție au avut și oficialii locali ai Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ Ialomița, care au transmis Ministerului Educației un memoriu prin care solicită aplicarea unui act normativ potrivit căruia numărul mediu al elevilor dintr-o clasă ar trebui redus de la 28 la 25. «Considerăm că astfel nu vor mai exista problemele... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2020, 17:05 (7543 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are buget pentru 2020

Ialomița are buget pentru 2020

Consiliul Județean Ialomița a organizat miercuri, 22 ianuarie a.c., o acțiune de consultare a edililor locali din Ialomița cu privire la proiecția bugetară pentru anul 2020. Potrivit datelor oficiale, administrațiile locale și Consiliul Județean Ialomița vor avea la dispoziție 433,36 milioane de lei. Spre deosebire de anul trecut, Consiliul Județean Ialomița are un buget mai mic cu 60 de milioane de lei. În schimb, administrațiile locale vor primi anul acesta aproximativ 200 milioane de lei în plus.

Un buget care nu mulțumește pe nimeni
Deși similar ca valoare cu cel de anul trecut... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2020, 19:10 (10860 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni se pregătesc de pensionare

Polițiștii ialomițeni se pregătesc de pensionare

Veștile apărute în spațiul public cu privire la faptul că Guvernul actual ar putea schimba condițiile de pensionare pentru polițiști, a creat panică printre angajații Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În prima săptă­mână de lucru din anul 2020, 8 agenți și ofițeri cu ștate vechi au făcut demersuri pentru a se pensiona. În funcție de modul în care Guvernul va decide cu privire la pensionarea timpurie a cadrelor MAI, numărul solicitărilor de pensionare venite din partea polițiștilor ialomițeni ar putea să crească. Oficialii instituției au dat însă asigurări că iminentul val de pensionări nu va afecta activitatea la nivelul IPJ Ialomița.

Polițiștii ialomițeni vor la pensie... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2020, 10:20 (17221 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gropile de gunoi neconforme au fost înlocuite cu «depozitări necontrolate»

În Ialomița rămâne cum s-a stabilit

Gropile de gunoi neconforme au fost înlocuite cu «depozitări necontrolate»

În anul 2009, autoritățile din Ialomița au anunțat cu mândrie închiderea gropilor neconforme de gunoi din toate localitățile județului. La 10 ani distanță, locul acestora a fost ocupat de «depozitări necontrolate». Simona Dogaru, șeful Gărzii de Mediu Ialomița susține că în ultimul an Ialomița a făcut progrese în respectarea normelor de mediu. «În Ialomița nu există probleme majore. Situația este sub control...» declară ea.

Vești proaste de la UE
Conform agențiilor de presă naționale, «Comisia Europeană va declanșa în anul 2020 o procedură de infringement din cauza dezastrului... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 13:40 (7052 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura din Ialomița, în pericol din cauza secetei pedologice

Agricultura din Ialomița, în pericol din cauza secetei pedologice

Lipsa precipitațiilor din ultimele săptămâni accentuează fenomenul de secetă pedologică în județul Ialomița. Specialiștii în agrometeorologie atrag atenția că la acest moment cantitatea de apă din sol a scăzut la jumătate față de necesar. Aceștia le recomandă fermierilor administrarea de minerale pe bază de fosfor și potasiu, pentru culturile înființate în toamnă. Din păcate, și săptămânile care urmează vor fi fără precipitații însemnate din punct de vedere cantitativ.

Solul are nevoie de apă Potrivit informațiilor oferite de specialiștii în agrometeorologie din cadrul Administrației... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2020, 10:05 (5013 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia bea apă cu trihalometani

Răspuns stupefiant oferit oficial unui slobozean

Slobozia bea apă cu trihalometani

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a confirmat oficial că Urban SA furni­zează populației apă cu concentrații de trihalometani peste limitele admise. In­formația a fost confirmată de către instituție ca răspuns la sesizarea făcută de un slobozean. Răspunsul a fost publicat on-line de către petent. Din cauza deficiențelor constatate, Urban SA nu a primit viza anuală pentru auto­rizația sanitară de funcționare.

Răspuns oficial de la DSP Slobozeanul Radu Gorunescu a solicitat Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2020, 15:40 (8741 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inflație de candidați pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

Inflație de candidați pentru șefia Consiliului Județean Ialomița

Deși alegerea prin vot direct a președinților de Consilii Județene nu este o certitudine politică, eșichierul politic local este suprapopulat de candidați pentru această funcție. Fie că vorbim despre partide cu electorat câtă sare între buricele degetelor, fie că vorbim de PSD sau PNL, toată lumea are candidați și toată lumea vrea fotoliul de președinte al județului.

Supraofertă de candidați
Stopată în 2012, alegerea președinților de consilii județene prin vot direct a fost resuscitată în iunie 2019, printr-o Ordo­nanță de Urgență a Guvernului. Volatilă în contextul în care P... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2020, 09:50 (10167 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Neglijată de familie, a ajuns în grija statului

Ialomița: Neglijată de familie, a ajuns în grija statului

O minoră de 14 ani, abandonată de familie, a fost preluată de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Originară din județul Brăila, fata a fost identificată într-o localitate de la marginea județului. În prezent, aceasta a fost inclusă într-un program de consiliere psiho-socială.

Obligată să trăiască în mizerie Minora de 14 ani a locuit împreună cu familia în județul Brăila, însă mama sa a plecat de acasă și a lăsat-o în grija tatălui. Acesta a luat-o împreună cu el la locuința unor rude din județul Ialomița. După câteva luni petrecute alături de tatăl... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2020, 12:25 (3824 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița nu poate gestiona colectarea deșeurilor electrice și electronice

Ialomița nu poate gestiona colectarea deșeurilor electrice și electronice

Colectarea deșeurilor provenite de la echipamentele electrice și electronice, DEEE conform indicativelor stabilite de Uniunea Europeană, la nivelul județului Ialomița pare a fi o misiune imposibilă. Deși există 18 societăți acreditate să strângă acest tip de deșeuri, cantitățile care ajung în spațiile de depozitare sunt infime. Mai mult, autoritățile de mediu din Ialomița așteaptă de 3 ani să le fie raportate date cu privire la cantitățile DEEE colectate.

Un demers abandonat Deși reglementată prin lege, activitatea de colectare a deșeurilor provenite de la echipamentele electrice și... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2020, 16:50 (3044 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Grevă japoneză la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Grevă japoneză la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Protest al profesorilor Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. Cadrele didactice au intrat vineri, 17 ianuarie 2020, în grevă japoneză. Decizia a fost luată după ce oficialii Inspectoratului Școlar Județean au decis să reducă numărul de clase la unitatea de învățământ menționată. Măsura se aplică începând cu viitorul an școlar și i-ar putea lăsa fără catedre pe profesorii suplinitori ai liceului.

Singura școală care protestează
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au decis să reducă 13 clase din cadrul liceelor din județul Ialomița. Măsura a fost... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 14:20 (7793 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

S-a întâmplat la Balaciu: O pacientă a căzut în WC-ul din curtea cabinetului medical!

S-a întâmplat la Balaciu: O pacientă a căzut în WC-ul din curtea cabinetului medical!

Incident șocant în comuna Balaciu. O femeie de 53 de ani a căzut în WC-ul cabinetului medical, a cărui podea s-a rupt în momentul în care aceasta a încercat să folosească toaleta. Femeia venise pentru un consult la medicul de familie și a avut nevoie la baie. Respectiva toaletă are peste 30 de ani și se află în curtea cabinetului medical. Cazul a intrat în atenția opiniei publice după ce rudele femeii au povestit toată întâmplarea pe rețelele de socializare. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a deschis o anchetă în acest caz.

«Nu a fost nimic grav!» Întâmplarea s-a petrecut la începutul... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2020, 12:10 (7639 vizualizări - 14 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: S-a înecat la pescuit

Marți, 25 septembrie 2018, în jurul orelor 14,00, un apel primit la Dispeceratul ISU Ialomița semnala prezența a doi bărbați în zona unei amenajări hidrotehnice din beton, aflată pe râul Ialomița, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 12:05
(5901 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni înecat


Cosâmbești: Prins cu aproape 100 kg de pește în portbagaj

Polițiștii ialomițeni acționează periodic în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal. Astfel, a fost depistat, pe raza localității Cosâmbești ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:45
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente în Ialomița: Două persoane decedate, patru rănite

În cursul zilei de marți, 25 septembrie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment s-a produs în jurul orelor 16,00, în apropiere de comuna Sinești și s-a soldat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:15
(5639 vizualizări - 0 comentarii)


Deținătorii de câini periculoși, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada septembrie-decembrie 2018, polițiștii ialomițeni desfășoară acțiuni de prevenire a oricăror incidente în care sunt implicați câinii periculoși sau agresivi și de verificare a modului de respectare ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:05
(5338 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Țăndărei

Joi, 27 septembrie 2018, de la orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează în orașul Țăndărei un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 10:45
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 19 octombrie 2018, orele 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 20:20
(5420 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Și-a pierdut viața strivit de un utilaj

Un bărbat de 37 de ani din comuna ialomițeană Adâncata și-a pierdut viața marți, 25 septembrie 2018, în urma unui accident de muncă petrecut pe raza județului Bistrița Năsăud. Bărbatul lucra la amenajarea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 18:30
(6162 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Atenție la înșelăciuni!»

În perioada septembrie-octombrie 2018, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a infracțiunilor de înșelăciune «Atenție ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:25
(4889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 240000 de lei, 30 de permise reținute

Polițiștii au intervenit, în perioada 21-23 septembrie, la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, la acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în 26 de ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:20
(4926 vizualizări - 0 comentarii)


Corul Academic «Divina Armonie» va concerta la Hramul Catedralei Episcopale Slobozia

Luni, 1 octombrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperământul Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:20
(5598 vizualizări - 0 comentarii)


A treia ediție a campaniei «Educația-prioritate a Bisericii», derulată în parohiile Protopopiatului Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, în parohiile din Protopopiatul Urziceni a fost derulată cea de-a treia ediție a proiectului social-filantropic «Educația-prioritate a Bisericii», în ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:05
(6988 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Recoltei 2018», la Slobozia

Primăria Municipiului Slobozia vă invită la Sărbătoarea Recoltei, în perioada 29-30 septembrie 2018. La «Zilele Recoltei 2018», roadele pământului vor fi etalate pe tarabe de către cei mai gospodari producători ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 17:55
(3837 vizualizări - 0 comentarii)


«Centenarul Filmului Românesc», la Slobozia

Municipiul Slobozia intră pe harta celor o sută de orașe din țară care găzduiesc «Centenarul Filmului Românesc», un proiect de anvergură națională inițiat de Agerpres. Sâmbătă, 29 septembrie 2018, la Casa ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 12:40
(2917 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură-Spania, campania 2019

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 950 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea căpșunilor ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 11:10
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Polițiștii ialomițeni au deschis o anchetă într-un posibil caz de «tentativă de omor». Un bărbat este cercetat penal după ce, în cursul nopții de marți, 18/19 septembrie 2018, și-a înjunghiat fiul cu un ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:25
(4898 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au acționat marți, 18 septembrie a.c., pe raza județului, sub coordonarea polițiștilor din cadrul Direcției de Ordine Publică, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:05
(4869 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Accident cu două persoane rănite

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 12,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:00
(3745 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Valea Măcrișului: Beat la volan, a provocat un accident

Marți, 18 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Valea Măcrișului s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, șoferii celor două autoturisme implicate ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:55
(4996 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat dintr-o barcă rucsacul unei femei

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 17 septembrie a.c., cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri dintr-o ambarcațiune aflată pe malul brațului Borcea. În urma sesizării, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:50
(8728 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Duminică, 16 septembrie a.c., pe un  teren agricol de pe raza comunei Movilița a fost descoperită o mină antitanc cu înveliș metalic, aflată într-o stare avansată de uzură. De asemenea, marți, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 15:20
(4941 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Orașul Iași a fost gazda «Cupei României», la scrimă cadeți și juniori 2018. Așa cum era de așteptat, cel mai bun junior al momentului, George Dragomir, legitimat la CSM Unirea Slobozia, si-a respectat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 20:19
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile din Arad, depistat la Fetești

Un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras, căutat pentru confiscare de autoritățile din județul Arad, a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:50
(3744 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 61 de ani, din Vlădeni, în timp ce încerca să comercializeze pește din speciile plătică și mreană ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:40
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean urmărit internațional, depistat de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și contra patrimoniului, fapte comise în Italia. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:25
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Cântece de iubire» pe esplanada Centrului Cultural

Joi, 20 septembrie 2018, începând cu orele 18,00, pe esplanada Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi susținut recitalul «Cântece de iubire». Soliști vor fi soprana Irina Iordăchescu și chitaristul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 15:10
(4946 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Hoți din autoturisme, reținuți de polițiști

Polițiștii Secției de Poliție Rurală Jilavele cercetează patru tineri, cu vârste cuprinse între 20 și 24 de ani, toți din comuna Movilița, aceștia fiind bănuiți de comiterea infracțiunii de «furt». Sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 11:05
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


Se lansează «Ro Alert»

Sâmbătă, 15 septembrie 2018, începând cu orele 11,00, va fi lansat la nivel național portalul «Ro Alert», de la sediul Ministerul Afacerilor Interne. Evenimentul va fi realizat în sistem ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 20:15
(3520 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 17:20
(5841 vizualizări - 0 comentarii)


Recrutare candidați pentru Școlile de Subofițeri Jandarmi, sesiunea ianuarie 2019

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de Bacalaureat, pentru sesiunea din luna ianuarie la instituțiile militare de învățământ din cadrul Ministerului ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 16:15
(5941 vizualizări - 0 comentarii)


Servicii Publice Slobozia SRL

vă face cunoscut faptul că
în perioada 29-30.09.2018
se vor desfășura «Zilele Recoltei»
în Piața Agroalimentară Slobozia

14 Septembrie 2018, 13:20


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...