Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Probleme cu Podul de la Dridu?

Nefinalizat, dar inaugurat!

Probleme cu Podul de la Dridu?

La nici 3 săptămâni de la inaugurare, Podul de la Dridu peste râul Prahova ar avea ceva «probleme». După cum vedeți în fotografii, constructorii lucrează atât la refacerea carosabilului, cât și a structurii de rezistență. Martori oculari susțin că lucrările au fost demarate marți, 4 iunie a.c., și sunt executate într-un ritm alert. Până la acest moment, Consiliul Județean Ialomița, beneficiarul lucrărilor, nu a oferit niciun punct de vedere oficial. Precizăm că Podul de la Dridu a fost inaugurat miercuri, 15 mai 2019, în prezența oficialilor locali și județeni. Reamintim că deputatul PNL Gheorghe Tinel a tras un semnal de alarmă cu privire la această situație încă din luna aprilie. El susținea... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 19:05 (5600 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Crimă învăluită în mister, la Broșteni

Crimă învăluită în mister, la Broșteni

O anchetă deschisă în urma unui caz de omor petrecut în satul Broșteni scoate în evidență sincopele din cadrul siste­mului judiciar ialomițean. În timp ce polițiștii au date despre autorul faptei, procurorii care coordonează ancheta nu au luat nicio măsură preventivă asupra presupusului suspect, pentru că «situația este mai complicată decât pare», după cum susțin reprezentanții Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Scandal transformat în crimă
Cumplita faptă s-a produs pe raza localității Broșteni, în urmă cu aproximativ 2 săptă­mâni. Din primele informații se... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 17:25 (4955 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Broșteni crimă

Click aici

EVENIMENT

Ordin de evacuare pe numele a doi foști polițiști din Ialomița

Ordin de evacuare pe numele a doi foști polițiști din Ialomița

Război în instanță pentru locuințele de serviciu administrate de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Instituția cere judecătorilor emiterea unui ordin de evacuare pe numele a doi foști angajați, în prezent pensionari, care refuză să părăsească imobilele de care au beneficiat.

Un proces în curs Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a deschis acțiunea la Judecătoria Slobozia, în urmă cu aproximativ o săptămână. Oficialii instituției susțin faptul că doi foști angajați, un ofițer și un agent, refuză categoric să părăsească locuințele de serviciu pe... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 13:10 (9479 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ansamblul Folcloric de la Sfântu Gheorghe

Ansamblul Folcloric de la Sfântu Gheorghe

În urmă cu o lună de zile, Mădălin Teculescu, primarul co­munei Sfântu Gheorghe a înființat un ansamblu folcloric pentru tânăra generație a localității. Instructor este un tânăr de 22 ani, dansator cu vechime în acest domeniu. 11 copii talentați sunt dornici să cucerească festivalurile și concursu­rile cu dansurile lor populare.

Viitorii dansatori ai Ialomiței
Denisa, Rebeca, Patricia, Adam și David sunt 5 copii din comuna Sfântu Gheorghe. De o lună de zile, copiii fac parte din noul Ansamblu Folcloric înființat de primarul Mădălin Teculescu. 11 copii, elevi ai Școlii Gimnaziale... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2019, 11:05 (3771 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 25 milioane de lei pentru plajele publice din Amara

Contract semnat cu ADR Sud Muntenia

Investiții de 25 milioane de lei pentru plajele publice din Amara

Luni, 3 iunie a.c., în prezența președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a fost semnat un contract de finanțare europeană în valoare de 25 milioane de lei pentru reabi­litarea Plajelor «Perla» și «Zorilor» din stațiunea Amara. Termenul de execuție al lucrărilor este de 3 ani, iar banii vor fi utilizați pentru «îmbunatățirea infrastructurii specifice activităților de agrement».

Mai e mult până departe Semnarea contractului dintre ADR Sud Muntenia și reprezentanții orașului Amara a fost prezidată de către preșe­dintele Victor Moraru, în calitate de inițiator al celor... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 20:25 (7176 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Carnavalul Florilor» la Slobozia

Programul Mondial «Eco Școala»

«Carnavalul Florilor» la Slobozia

În curtea Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei» din Slobozia s-a desfășurat joi, 30 mai 2019, a IX-a ediția a evenimentului «Carnavalul Florilor». Părinți, bunici, frați sau surori au venit să urmărească parada desfășurată de elevii școlii. Peste 500 de copii au defilat îmbrăcați în costume confecționate din materiale reciclabile.

550 de floricele Școala Gimnazială «Sfântul Andrei» Slobozia este implicată de 13 ani în Programul Mondial «Eco Școala», acesta fiind coordonat la nivel național de Centrul Carpato-Danubian de Geo­ecologie. 7 unități școlare din județ sunt înscrise în acest program... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 17:10 (3127 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zâna Ursitoare», alături de copiii din Slobozia

«Zâna Ursitoare», alături de copiii din Slobozia

Momente magice în Parcul Ialomița din Slobozia, de 1 Iunie. Copiii de toate vârstele din oraș au avut șansa să o în­tâlnească pe «Zâna Ursi­toare». Personajul interpretat de Iulia Berciu le-a oferit tuturor copiilor o mulți­me de surprize.

Desene pe asfalt și picturi pe față La întâlnirea cu «Zâna Ursitoare» au participat sute de copii din Slobozia. Aceasta le-a pregătit micuților nume­roase surprize. Copiii au realizat desene pe asfalt și și-au desenat fețele cu personajele preferate din desene animate. Mai mult, «Zâna Ursitoare» i-a îndemnat pe toți să facă mișcare, organizând un... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 15:05 (4255 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ariana Gălbenuș, soprană la 17 ani

Ariana Gălbenuș, soprană la 17 ani

Elevă a Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia, Ariana Gălbenuș este cea mai tânără soprană a Sloboziei. La doar cei 17 ani, Ariana a participat deja la concursuri și festivaluri națio­nale și internaționale. Dorința acesteia este să urmeze Conservatorul. Recent, Ariana a participat la Festi­valul și Concursul Național «Ionel Perlea» Slobozia, unde a cântat în deschidere.

Mica soprană Joi, 23 mai 2019, Sala Europa a fost plină. Artiști lirici din toată țara au cântat în cadrul celei de-a XXVII-a ediții a Festivalului și Concursului Național «Ionel Perlea» Slobozia. Deschiderea acestuia... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 14:05 (4298 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Focar de infecție la «groapa lui Stoica»

Se întâmplă la Slobozia

Focar de infecție la «groapa lui Stoica»

În fața Primăriei Slobozia, în groapa abandonată în care urmează să fie construită în 2021 intrarea în parcarea subterană, continuă să se acumuleze apă. Această stare de fapt a fost semnalată inițial în octombrie 2018, autoritățile constatând atunci că apa provine din rețeaua de canalizare. Acum, o posibilă explicație pentru balta apărută ar fi existența unor... izvoare subterane!

Mare e grădina administrației În octombrie 2018, în urma sesiză­rilor cititorilor, ziarul nostru consemna faptul că în groapa dintre sediul Primă­riei Slobozia și Prefectură a apărut «o baltă de urină și fecale... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2019, 11:05 (6686 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

174 de elevi ialomițeni au ajuns la «Naționale»

174 de elevi ialomițeni au ajuns la «Naționale»

Anul școlar 2018-2019 se apropie de sfârșit. Calendarul concursurilor și olimpiadelor școlare organizate cu sprijinul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a fost plin. 174 de elevi ialomițeni au participat, obținând premii importante.

Elevii județului, elevii țării
În urma fazelor județene ale Olimpiadelor Școlare, 174 de elevi ialomițeni și-au câștigat șansa de a participa la «Naționale». Elevi de gimnaziu sau de liceu, aceștia s-au luptat, îndrumați de cadrele didactice, să obțină un loc fruntaș la fazele județene. Cei mai mulți dintre aceștia sunt elevi ai Colegiului Național... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2019, 17:45 (3443 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei sunt condiționate de aprobarea Consiliului Local

Primarul Mocioniu ține în șah consilierii PSD

Sărbătorile Sloboziei sunt condiționate de aprobarea Consiliului Local

Primarul Adrian Mocioniu a decis să paseze responsabi­litatea organizării Sărbă­to­rilor Sloboziei în sarcina Consi­liului Local Slobozia. El a cerut redactarea unui proiect de hotărâre care să reglementeze cadrul legal de des­fășurare a acestora. Reamintim că anul trecut administrația Mocioniu a fost acuzată de organizarea ilegală a acestor manifestări. Decizia finală va fi luată în cadrul ședinței Con­siliului Local Slobozia de joi, 30 mai 2019.

Decizie fără precedent Primarul Adrian Mocioniu a declarat pentru ziarul nostru că va lăsa la latitudinea Consiliului Local Slobozia decizia... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2019, 11:35 (7272 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

alegeri și alegători

Ialomița, contrar așteptărilor, a fost la coada clasamentului în ceea ce privește prezența la vot. S-a considerat, probabil, că astfel votul pentru Referendum nu va trece pragul de validare, în timp ce rezultatul votului favorabil PSD va rămâne la cotele prestabilite de alegerile precedente. Nu este clar dacă a fost o strategie de campanie la nivel național sau o decizie a Organizației locale... Revenind, în economia voturilor pentru Europarlamentare, Ialomița și ai săi votanți reprezintă cantități neglijabile, cei aproape 80000 de alegători prezenți la nivel de județ constituind prin raportarea la nivel național o marjă de eroare. Cu toate acestea, rezultatele scrutinului de duminică, 26 mai... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2019, 14:45 (5139 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Simona Tonț, noul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița

Iar a fost schimbată Luminița Barcari!

EXCLUSIV: Simona Tonț, noul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița

Învățământul ialomițean are o nouă conducere. Este vorba despre Simona Tonț, inspector de specialitate pentru coordonarea proiectelor cu finanțare europeană în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Aceasta a fost numită în fruntea instituției după ce Luminița Barcari a pierdut procesul prin care a fost repusă în funcție în baza unei Ordonanțe Președințiale, admisă de Curtea de Apel București. Prin decizia dată, Înalta Curte de Casație și Justiție a respins Ordonanța Președințială și a casat sentința anterioară. Decizia este definitivă.


Interimat asigurat până la 1 septembrie 2019... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2019, 19:55 (17151 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a votat pentru blocarea investiției Vivani Salubritate

Primarul Adrian Mocioniu susține un proiect de hotărâre controversat

Consiliul Local Slobozia a votat pentru blocarea investiției Vivani Salubritate

În pofida războiului dintre primarul Adrian Mocioniu și consilierii PSD, acesta a convins plenul Consiliului Local să voteze un proiect de hotărâre considerat ilegal. Proiectul vizează «interzicerea sau extinderea construirii unei noi celule de deșeuri periculoase pe teritoriul Sloboziei» și se dorește a fi o reacție la demersurile Vivani Salubritate de a demara o astfel de investiție.

Vot masiv pentru un proiect controversat Inițiativa susținerii unui proiect de hotărâre prin care să se descurajeze orice încercare de construire a unei gropi de deșeuri periculoase în Slobozia... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2019, 19:25 (3678 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Adrian Mocioniu este prost... consiliat!»

Replică usturătoare a prefectului Gigi Petre

«Adrian Mocioniu este prost... consiliat!»

La nici 48 de ore de la declarațiile primarului Adrian Mocioniu, prefectul Gigi Petre i-a răspuns public acestuia printr-un comunicat de presă. Dată fiind aciditatea afirmațiilor, am decis să publicăm integral acest text.

DREPT LA REPLICĂ
În legătură cu acuzațiile d-lui Primar Mocioniu Adrian, menționate în articolul «Prefectul Gigi Petre se implică în această răzbunare politică comandată de Marian Pavel!», doresc să fac următoarele precizări:
La data de 19.05.2019 a fost înregistrată la Instituția Prefectului o adresă emisă de dl Barbu Emilian, Șef Serviciu Juridic... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2019, 19:10 (4654 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru a «pupat» moaște de 1,63 milioane de lei

Lobby episcopal pentru bani publici

Președintele Moraru a «pupat» moaște de 1,63 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița a aprobat joi, 30 mai 2019, alocări bugetare de 1, 63 milioane de lei pentru bisericile din Ialomița. Lista bisericilor care au primit bani publici a fost stabilită de către Episcopia Sloboziei și Călărașilor. La vot a fost prezent și vicarul Episcopiei, Rafail Mâț...

Apetitul pentru moaște costă Recunoscut pentru evlavia cu care participă la procesiunile religioase din Ialomița, președintele Consiliului Județean, Victor Moraru, a pledat joi, 30 mai 2019, pentru alocarea a 1,63 milioane de lei în vederea susținerii lucrărilor de reparații și dotări la mânăstirile... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2019, 13:20 (3953 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Sorina Iaru, cel mai tânăr profesor al Sloboziei

Sorina Iaru, cel mai tânăr profesor al Sloboziei

Este tânără, este locvace, îi place grafica și designul. Sorina Iaru are 22 ani și își dorește să schimbe Slobozia. Este profesor de Desen la Liceul de Arte, iar recent a câștigat concursul «Slobozia pe coordonate europene»: «Știu de unde vin, de unde am plecat și unde vreau să ajung în următorii 5 ani...».

De la elev la profesor Sorina Iaru are 22 ani și este cel mai tânăr profesor al municipiului Slobozia. A absolvit Liceul de Arte Vizuale «Ro­mulus Ladea» din Cluj, iar acum se pre­gătește să intre la master la București. Cu toate acestea, Sorina nu a uitat de unde a plecat, fiind... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2019, 18:35 (5917 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Povara PNDL2 sufocă administrațiile ialomițene

Ordonanța 114 are efect de bumerang

Povara PNDL2 sufocă administrațiile ialomițene

În urmă cu 2 ani, admi­nistrația Moraru declara că Ialomița va absorbi 813,75 milioane de lei prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2 pentru 129 de proiecte de dezvoltare locală. În prag de vară 2019, din cele 129 de proiecte au fost finalizate 6, restul aflându-se în faza de derulare sau contractare. Ultima frână în realizarea acestor proiecte o reprezintă OUG 114. Edilii locali susțin că Ordonanța «frânează procedurile și sperie firmele care ar trebui să se prezinte la licitații!».

Iadul intențiilor bune La nivel de intenție, Ialomița ocupă locul 10 în topul național al alocărilor... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2019, 14:20 (2494 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru a identificat «sistemul mafiot mizerabil»

«Delirium tremens administrativ» la Consiliul Județean Ialomița

Președintele Moraru a identificat «sistemul mafiot mizerabil»

Victor Moraru, președinte al Consiliului Județean Ialomița, a susținut marți, 28 mai 2019, o conferință de presă. Un eveniment ce ar fi trecut neobservat, ca mai toate celelalte conferințe de presă organizate de președintele Moraru înaintea ședințelor ordinare ale Consiliului Județean. Doar că, probabil în contextul rezultatului «istoric» obținut de PSD, precum și a arestării liderului social-democrat Liviu Dragnea, evenimentul la care am făcut referire a fost transformat de președintele Moraru în cea mai deviantă conferință de presă pe care a susținut-o vreodată. Redăm în cele ce urmează pasaje din cele declarate de domnia sa, cu mențiunea că ne-am permis, pe alocuri, să facem inteligibile frazele... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2019, 20:10 (6974 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

«Prefectul Gigi Petre se implică în această răzbunare politică comandată de Marian Pavel!»

Acuzații fără precedent ale primarului Sloboziei, Adrian Mocioniu

«Prefectul Gigi Petre se implică în această răzbunare politică comandată de Marian Pavel!»

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, a lansat un atac fără precedent la adresa prefectului Gigi Petre. El l-a acuzat public pe acesta că gestionează din umbră activitatea ALDE Ialomița și că nu face nimic pentru respectarea legalității la nivelul județului și al municipiului Slobozia. 

Politica inflamează spiritele
Acuzațiile la adresa prefectului Gigi Petre au avut drept punct de plecare proiectul de hotărâre prin care consilierii PSD cer reducerea numărului de consilieri personali ai primarului de la 4 la 2 și demiterea administratorului public Gheorghe Puia. «Domnul prefect... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2019, 19:10 (8795 vizualizări - 13 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Platonești: Înapoi la pușcărie

Un tînăr de 38 ani, domiciliat în comuna Platonești, care poseda mandat de executare a pedepsei emis de Judecătoria Fetești, a fost depistat de polițiști. Luni, 28 martie a.c., lucrătorii Formațiunii Ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:20
(7883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 aprilie 2011-Bursa generală a locurilor de muncă

În data de 15 aprilie 2011, Agentia Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează la nivel național «Bursa generală a locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la nivelul fiecărui județ prin ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:30
(10836 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocârlia

Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocîrlia

Incendiu la o fermă de animale din Fetești. Ajutorul pompierilor a fost solicitat sîmbătă, 26 martie, în jurul orei 13.00, cînd flăcările cuprinseseră un saivan de animale și rezerva de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:09
(10557 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

La 12 martie 1850, Divanul Obștesc votează «Legiuirea pentru reformarea Corpului Slujitorilor în Jandarmi». La 30 martie, domnitorul Grigore Alexandru Ghica aprobă printr-un Ofis încheierea lucrărilor, ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:55
(11669 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Doi minori au furat o jantă de camion

Polițiștii din Amara au fost sesizați de un slobozean despre faptul că, din curtea unui teren situat în orașul Amara, i-a fost sustrasă o jantă de camion, care cîntărea aproximativ 40 kg. În scurt timp ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(7784 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Amenzi de aproape 60000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În perioada 25-27 martie 2011, efectivele de poliție rutieră și-au intensificat activitățile specifice. La aceste acțiuni au participat 40 polițiști, fiind aplicate un număr de 329 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(9608 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat bicicleta

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată asupra furtului unei biclete. Furtul a fost sesizat de un tînăr de 23 ani, din localitate, bicicleta fiindu-i subtilizată chiar de pe strada București ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:35
(8716 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A dat peste un om și a fugit de la locul accidentului

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 de către un cetățean din comuna Gîrbovi despre faptul că fratele său a fost accidentat de un autoturism al cărui conducător a părăsit locul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 14:49
(10772 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


La Bărbulești se fură casetofoane auto

Lucrătorii Postului de Poliție Bărbulești au fost sesizați prin 112 de un bărbat din comună despre faptul că, în noaptea de 25/26 martie a.c., în curtea locuinței au pătruns persoane necunoscute, care au ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:20
(10648 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești furt


Urziceni: Amenzi de peste 11500 lei în două zile

În perioada 25-27 martie a.c., polițiști din Urziceni și de la posturile comunelor arondate au organizat și executat acțiuni pe raza municipiului și a localităților limitrofe pe linia menținerii ordinii ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:17
(12532 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat geanta de pe umăr unei femei!

În noaptea de 27/28 martie a.c, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către o femeie, de 49 ani, din localitate, despre faptul că un tînăr i-a smuls geanta personală și a fugit printre blocuri. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:50
(8942 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Miercuri, 30 martie, Școala cu clasele I-VIII Nr. 4 Fetești, invită autoritățile la o masă rotundă. Tema evenimentului va fi importanța protejării mediului natural și sensibilizarea populației feteștene ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:44
(7159 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 56 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a publicat o nouă listă a locurilor de muncă vacante. Potrivit datelor instituției, la nivelul județului Ialomița, luni, 28 martie, sînt libere ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:39
(11481 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Ialomiței: Înșelăciune cu telefonul mobil

O femeie din Gura Ialomiței a reclamat polițiștilor din localitate o înșelăciune. Femeia, în vîrstă de 38 ani, a susținut că, după ce a dat curs unei solicitări telefonice, a fost «văduvită» de 500 lei ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:29
(9722 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Razii la Țăndărei, Fetești și Fierbinți-Tîrg

În scopul creșterii siguranței rutiere și descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane dar și pentru combaterea furturilor de fier vechi, polițiștii ialomițeni au organizat și executat acțiuni ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:28
(10315 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură de la parazăpezi și îngrășăminte pînă la cabine de tractor!

Slobozia: Hoț arestat de polițiști. Acuzat de furt, un bărbat, de 32 ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv de judecătorii slobozeni. Individul a fost reținut de polițiști ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2011, 11:08
(15235 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia Nouă a fost țina hoților la începutul săptămînii. Pe scurt, polițiștii slobozeni au fost alarmați, luni, 21 martie despre comiterea a cinci furturi din autovehicule. Cercetările ulterioare aveau ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:51
(10227 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Movilița: Au tăiat 18 salcîmi

Miercuri, 23 martie, polițiștii din Movilița au fost sesizați de o femeie din localitate despre faptul că trei cetățeni au tăiat mai mulți salcîmi de pe un teren proprietate personală a reclamantei. Verificările ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9812 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Buești: Infractor încarcerat

Polițiștii Posturilor de Poliție Albești și Buești au organizat o acțiune al cărei scop l-a constituit prinderea persoanelor urmărite. În cadrul activităților a fost prins Gheorghiță D., de 25 ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9039 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Buești arestare


DGFP Ialomița: Fiscul a prelungit programul de lucru cu publicul

Fiscul ialomițean a decis prelungirea programului de lucru cu publicul pentru a veni în sprijinul contribuabililor care au de depus declarațiile fiscale, obligație ce trebuie îndeplinită pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:12
(10344 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Scandal monstru în parcarea unui bloc

Polițiștii slobozeni au reținut un bărbat de 35 ani din localitate, acesta fiind acuzat de «ultraj contra bunelor moravuri», «tulburarea liniștii și ordinii publice» și «utilizarea fără drept a unui obiect ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:10
(11739 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Ialomița: Furturile de fier vechi, în atenția Poliției

27 de persoane legitimate și 21 de mașini controlate pentru verificarea furturilor de de fier vechi: acestea sînt rezultatele unei acțiuni polițienești organizată în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:05
(8544 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: A dispărut o fată de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că minora Berlea Ana-Maria, de 16 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Ograda. În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 18:01
(9575 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile, din nou dau bătăi de cap polițiștilor

Țăndărei: Se fură motoare electrice, cabluri și bunuri din locuințe. În cursul zilei de marți, 22 martie a.c., un tînăr de 18 ani și doi minori, de 15, respectiv 14 ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 17:55
(6230 vizualizări - 3 comentarii)


Manasia: Doi tineri și un minor, reținuți pentru furtul unui cazan de țuică

Doi tineri de 23 și 18 ani, din Urziceni, respectiv Manasia, și un minor în vîrstă de 17 ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pe timp de 24 ore, în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(10283 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Căzănești: Peste 7 tone de fier vechi fără acte, confiscate

Marți, 22 martie, pe Șoseaua Gării din Căzănești, a fost oprit pentru control un autotir cu semiremorcă ce transporta fier vechi. Solicitîndu-se documentele de proveniență, proprietarul mărfii, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(8611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Evaziune fiscală de aproape 400000 lei

Polițiștii urziceneni l-au depistat pe administratorul unei firme din Borănești cu o evaziune de aproape 400000 lei. Acesta, în cursul anilor 2008-2010, nu a înregistrat în evidențele contabile ale societății ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:20
(9366 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan

Un slobozean de 44 ani a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism în afara orașului Țăndărei. După testarea cu aparatul etilotest Drager a rezultat faptul că șoferul avea o alcoolemie ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:19
(8727 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară»

Sîmbătă, 26 martie 2011, de la orele 10.00, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi gazda evenimentului «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară». Evenimentul, aflat la ediția a IX-a, se ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:27
(8071 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Autoturism incendiat

Ialomița: Autoturism incendiat

Noaptea trecută, marți spre miercuri, 22/23 martie, în jurul orei 4.25, pompierii militari au fost anunțați prin SNUAU 112 despre izbucnirea unui incendiu la un autoturism, în apropierea km 38 al DN1D. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:05
(7534 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...