Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Locul de joacă de la V-uri a fost revendicat de proprietari

Conflict nerezolvat de 10 ani la Slobozia

Locul de joacă de la V-uri a fost revendicat de proprietari

UPDATE Robert Iliescu, unul dintre proprietarii terenului: «Primarul Mocioniu minte!»

În urmă cu 10 ani, proprie­tarii unui teren pe care municipalitatea slobozeană a construit un loc de joacă, au revendicat în instanță proprietatea. Acum aceștia refuză despăgubirile oferite de către administrația locală. «Nu se pune problema ca acest loc de joacă să fie desființat!» dă asigurări primarul Adrian Mocioniu.

Acolo, de la facerea orașului
Locul de joacă pentru copii de la V-uri este înghesuit între o centrală termică, blocuri, un șir de garaje și gardul din spate al liceului Pedagogic. Și a supraviețuit doar pentru că acolo nu s-a putut construi. Acum însă, spațiul... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2019, 17:05 (9597 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Educației a repus-o în funcție pe Luminița Barcari

Ministerul Educației a repus-o în funcție pe Luminița Barcari

Ministerul Educației a emis ordinul de numire în funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Județean Ialomița pentru Luminița Barcari. La fel ca își actele prin care i-a fost solicitată demisia, documentul a fost transmis prin fax. Luminița Barcari își va relua activitatea în fruntea Învățământului ialomițean începând de miercuri, 13 martie 2019.

Mandat prelungit cu încă un an
Luminița Barcari aștepta de aproximativ o lună ca Ministerul Educației să emită ordinul prin care putea reveni la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Ea a câștigat războiul în... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2019, 16:50 (15468 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Toți cei 600 de medici din Ialomița, verificați de autoritățile sanitare

Toți cei 600 de medici din Ialomița, verificați de autoritățile sanitare

Val de controale în spitale pentru depis­tarea medicilor care își exercită profesia ilegal. Direcția de Sănătate Publică Ialomița și Colegiul Medicilor Ialomița au început o serie de verificări pentru a vedea dacă și Ialomița se confruntă cu astfel de situații. Reprezen­tanții organelor judiciare au confirmat faptul că până acum nu au existat sesizări sau reclamații cu privire la astfel de fapte. În Ialomița există, potrivit estimărilor, aproximativ 600 de medici specialiști și medici de familie.

Controale în spitale Recentele scandaluri publice gene­rate de exercitarea fără drept a... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2019, 14:20 (10466 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Subprefectul Silica Tudor a fost «uitată» în funcție

Curat ilegal, pentru a doua oară!

Subprefectul Silica Tudor a fost «uitată» în funcție

Subprefectul Vasilica Tudor a fost detașată temporar în funcția de subprefect al județului Ialomița în luna martie 2018. La un an distanță, ea ocupă funcția prin «acord personal» fără ca Ministerul Afacerilor Interne să-i fi prelungit mandatul. Situația contravine princi­piilor de drept administrativ stipulate în Legea nr. 24/2000, privind normele de tehnică legislativă...

Legea nu e pentru toți
Numită în luna martie anul trecut, subprefectul Vasilica Tudor a fost «ui­tată» în funcție. Potrivit art. 89, alin. 1, din Legea nr 188/1999, detașarea într-o funcție de înalt funcționar... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2019, 10:05 (8261 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

cetățeanul turmentat

Degeaba a desființat Burebista cramele de vin din Dacia, că aplecarea spre rubinia licoare a ieșit victorioasă. Fericirea ascunsă în dami­geană prea era la îndemâna fiecărui necăjit. De mii de ani vinul pompează vise în scăfârliile românilor ajutându-i să își suporte conducătorii. Dar nu toți românii traversează deșertul istoriei purtați de norișorii azurii ai molanului sânge de iepure sau puterea ursului. Sunt și abstinenții. Licoarea lui Bachus li se pare că nu are destulă tărie. Cineva le-a șoptit că sunt și alte produse care să te amețească de cap și să vezi mi­nuni numai bune să îți dea avânt să mergi mai departe, chit că o faci de-a bușilea. Nu e produs de vinificație. Nu, nici pomeneală... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2019, 11:05 (4063 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei se modernizează cu 11 milioane de lei

Spitalul Orășenesc Țăndărei se modernizează cu 11 milioane de lei

Autoritățile locale din Țăndărei au în plan să modernizeze spitalul din localitate. Aflat pe lista monumentelor istorice, Spitalul Orășenesc Țăndărei va beneficia în viitor de programe de finanțare de 11 milioane de lei. Fondurile vor fi utilizate pentru construcția unui ambulatoriu, dar și a unui imobil nou în care unitatea medicală va funcționa. «Vrem să oferim servicii medicale de calitate!» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Ambulatoriu cu bani europeni
Spitalul Orășenesc Țăndărei este cea mai veche unitate medicală din județ, funcționând de peste 120 de... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2019, 17:10 (10039 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a devenit feuda primarului Mocioniu

Consiliul Local, simplu executant

Slobozia a devenit feuda primarului Mocioniu

bonus: Primarul Mocioniu a ales Franța

Consiliul Local Slobozia a devenit o extensie a deciziilor adoptate de către administrația Mocioniu. Joi, 28 februa­rie 2019, consilierii locali ai municipiului au adoptat o serie de proiecte de hotărâre controversate, care vor afecta direct viața slobozenilor. Printre ele se numără cele stabilirea de tarife pentru parcarea «în spații publice» sau vânzarea unor terenuri concesionate.

Curat murdar Joi, 28 februarie 2019, în cadrul ședinței ordinare, consilierii locali au aprobat o nouă serie de proiecte de hotărâre controversate. Lista exemplelor este lungă, de la modificarea organigra... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2019, 18:10 (7428 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are un patrimoniu evaluat la 734 milioane de lei

Ialomița are un patrimoniu evaluat la 734 milioane de lei

bonus: Institutul Național de Cercetări Aerospațiale, noul investitor pentru aeroportul din Alexeni

În perioada 12 octombrie-12 noiembrie 2018, Consiliul Județean Ialomița a inventariat bunurile care alcătuiesc domeniul public și privat al județului Ialomița. Documentul a fost făcut public la ședința Consi­liului Județean de joi, 28 februarie 2019. Majoritatea acestor bunuri reprezintă bunuri aflate în domeniul public, în dome­niul privat al județului fiind con­tabilizate bunuri în valoare de numai 113,7 milioane de lei. Gestionarea acestui patrimoniu se face de către Consiliul Județean Ialomița, reprezentat în majoritatea cazurilor de către președintele Victor Moraru.

Pe hârtie suntem bogați... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2019, 17:05 (4038 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipalitatea slobozeană «cosmetizează» zona Casa Armatei cu 8 milioane de lei

Administrația subțire cu cheltuială se ține

Municipalitatea slobozeană «cosmetizează» zona Casa Armatei cu 8 milioane de lei

Șirul investițiilor preconizate pentru anul 2019 la Slobozia devine tot mai lung. După «închiderea» șantierului de la «groapa lui Stoica», administrația Mocioniu vrea pistă de biciclete, transport în comun ecologic, un nou cimitir uman, iluminat public european, reducerea emisiei de carbon... Și șirul ar putea continua! Ne vom opri însă asupra unui obiectiv care așteaptă de peste 10 ani o intervenție din partea autorităților: zona Casa Armatei. Valoarea acestei investiții se ridică, potrivit estimărilor, la 8 milioane de lei.

Investiții românești cu bani europeni
Luată de valul... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2019, 14:05 (6727 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, executat silit de sindicaliști

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, executat silit de sindicaliști

Poliția ialomițeană este executată silit printr-o acțiune a Sindicatului Național Polițiștilor și Personalului Contractual-filiala Ialomița. Sindicaliștii susțin faptul că reprezentanții Inspectoratului Județean de Poliție al Județului Ialomița au refuzat să pună în aplicare o sentință definitivă în baza căreia au reușit să obțină acordarea unor sporuri salariale. Ca reacție a procesului înregistrat pe rolul Judecătoriei Slobozia, oficialii IPJ Ialomița au explicat că inițiatorii acțiunii s-au grăbit când au cerut instanței această măsură.

Război în instanță
Executarea silită... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2019, 10:05 (8341 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Constantin Sava vinde terenuri publice ilegal

Legea Turcului

Primarul Constantin Sava vinde terenuri publice ilegal

Primarul din Urziceni este celebru pentru modul în care admi­nistrează orașul în disprețul suveran al legii. Luni, 4 martie a.c., în cadrul ședinței Con­si­liului Local Urziceni a oferit o nouă dovadă în favoarea acestei afirmații. El a cerut Consiliului Local să aprobe ilegal vânzarea unui teren către firma Martplast.

Povestea unui contract de superficie
În anul 2016, prin luna octom­brie, Martplast SRL a încheiat cu Primăria Urziceni un contract de superficie pentru un teren de 4075 mp. Două luni mai târziu, suprafața crește ca din apă și ajunge la 4681 mp. Timp de 2 ani, Martplast... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2019, 19:10 (5664 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru vrea birou ADR la Bruxelles

Președintele Moraru vrea birou ADR la Bruxelles

Marți, 5 martie 2019, la Slobozia s-a des­fășurat ședința Comitetului pentru Dezvoltare Regională Sud-Mutenia. Evenimentul a avut un caracter festiv, datorită faptului că președinția Comitetului a fost preluată, pentru prima dată, de Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița. Pe ordinea de zi a dezbaterilor s-a aflat un proiect inedit, propus chiar de președintele Moraru. Este vorba despre înființarea unui birou al Agenției de Dezvoltare Sud-Muntenia la Bruxelles.

Un proiect controversat La ședința Comitetului pentru Dezvoltare Regională Sud-Mutenia, desfășurată la ... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2019, 18:50 (4477 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița au nevoie de dotări

Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență din Ialomița au nevoie de dotări

Deși adminis­trațiile locale din Ialomița dispun de Servicii Voluntare pentru Situații de Urgență, de cele mai multe ori intervenția acestora este îngreunată din cauza tehnicii învechite pe care o folosesc. Mai mult, o analiză a Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița arată că multe dintre aceste servicii nu dispun de mașini pentru stingerea incendiilor.

În intervenții cu mâinile goale
Serviciile Voluntare pentru Situații de Urgență se doresc a fi o alternativă a pompierilor profesioniști. Acestea au fost create pentru a asigura intervenția în cazul situațiilor de... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2019, 13:50 (8217 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița concediază angajații abuziv

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița concediază angajații abuziv

bonus: Nepotism pe bani publici

Judecătorii Tribunalului Ialomița au demonstrat modul abuziv în care unii angajați pot fi lăsați fără loc de muncă. Un astfel de caz s-a petrecut la Centrul Județean pentru Conser­varea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița. În urmă cu un an, șeful instituției, preotul Cătălin Stanciu, a semnat demiterea unuia dintre anga­jați, motivând faptul că acesta a absentat nemotivat de la serviciu. Magistrații au avut însă altă opinie și obligă acum instituția să-l reangajeze și să-i plătească bărbatului despăgubiri bănești în valoare de peste 25 mii de lei! De la preluarea mandatului și până în prezent, actuala conducere a instituției menționate a fost implicată în mai multe scandaluri publice... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2019, 10:10 (17867 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Bucu va avea 30 km de trotuare

Comuna Bucu va avea 30 km de trotuare

Comuna Bucu este prima localitate din județul Ialomița care a avut toate străzile asfaltate. Anul acesta a venit rândul trotuarelor... Administrația dorește să finalizeze 30 kilometri de trotuare, primii 15 kilometri find deja realizați...

Trotuar pentru comunitate La Bucu, locuitorii comunei merg pe trotuare. Investiția este asigurată acum prin Programul Național de Dezvoltare Rurală 2. Lucrările de execuție au început în urmă cu doi ani și au ajuns la jumătate... Valoarea totală a investiției este de 2,7 milioane de lei. Secretarul comunei, Alexandru Răceanu, afirmă că «anul acesta... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2019, 17:35 (9163 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnări definitive în dosarul morților de la Cocora

Soția primarului Lefter, închisoare cu suspendare

Condamnări definitive în dosarul morților de la Cocora

După 7 ani de anchete și procese, Curtea de Apel din București a dat sentințe definitive în dosarul celor doi bărbați care și-au pierdut viața în timp ce lucrau pe șantier la moara primarului din comuna Cocora. Pedepsele date în acest caz reprezintă o premieră, având în vedere faptul că anchetele deschise în jurul accidentelor de muncă stagnează cu anii în sertarele procurorilor.

Morți pe șantier În luna octombrie a anului 2012, moartea a semănat groază pe șantierul unde se ridica moara primarului din Cocora. La primele ore ale dimineții, un zid al construcției s-a prăbușit peste muncitorii... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2019, 09:55 (22972 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

golgota Legii în Ialomița

În fiecare zi suntem dați cu capul de Lege. Suntem loviți de ea sistematic, zdra­văn, până facem cucuie. Dacă înțelegem imediat, ne resemnăm. Dacă nu, o luăm de la capăt. A doua oară suntem loviți de Lege cu sălbăticie, până la sânge, ca să pricepem! Aceasta este prima etapă a trierii. Cei care supraviețuim, ajungem la Primărie. Acolo ni se explică că se poate numai dacă respecți Legea și variantele ei. Cel mai invocat articol din Lege e: «Să vedem dacă se poate!» sau «Nu re­nunțați așa ușor!». Pe măsură ce urcăm, către insti­­tuțiile publice de exemplu, Legea devine mai aspră. E și normal, acolo nu sunt aleși, sunt numiți. Nu au nimic de pierdut, nu au aparențe de salvat. Aici... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2019, 16:35 (3994 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Camere și microfoane montate de procurori în cabinetele medicilor corupți

S-a întâmplat la Spitalul Slobozia

Camere și microfoane montate de procurori în cabinetele medicilor corupți

Cazurile de corupție în care au fost implicați medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au fost monito­rizate atent de procurorii și polițiștii care au coordonat aceste anchete. Organele judiciare au montat în cabinetele doctorilor tehnică de supraveghere audio și video. Datorită ima­ginilor surprinse, anchetatorii au putut să probeze faptele și să-i tragă la răspundere pe cei vinovați. Cel mai recent caz este cel al medicului Doru Didiță, pe care procurorii l-au suprave­gheat cu ajutorul camerelor montate în cabinetul său...

Medicul Doru Didiță, filat timp de 3 luni
În... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2019, 13:20 (5234 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pet Star investește 20 milioane de euro într-o fabrică de reciclare a deșeurilor din plastic

Un proiect pentru «Slobozia verde»

Pet Star investește 20 milioane de euro într-o fabrică de reciclare a deșeurilor din plastic

Firma ialomițeană Pet Star a pornit la drum în anul 1994, cu echipamente în valoare de 45 mii de euro și a ajuns să producă, în 2018, aproximativ 1 miliard de preforme! Între timp, valoarea investițiilor directe în facilitățile de producție a depășit 30 milioane de euro... Iar acum firma se pregătește să investească într-o fabrică de reciclare a deșeurilor de plastic în valoare de 20 milioane de euro. «Investiția noastră va sigura recupe­rarea a 20% din deșeurile de plastic din piață!» susține Mirela Drăgoi.

O firmă dezvoltată «organic»
Pet Star este «o firmă de familie», pornită... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2019, 12:05 (11474 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Creierul» afacerii «Texas Oyl», trimis în judecată într-un nou dosar al Direcției Naționale Anticorupție

«Creierul» afacerii «Texas Oyl», trimis în judecată într-un nou dosar al Direcției Naționale Anticorupție

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție Constanța au anunțat recent trimiterea în judecată a incupatului Peter Attila Racz. Noile acuzații vizează tot fapte de «evaziune fiscală», cu un prejudiciu adus bugetului de stat de peste 31 milioane de euro! Bihorean la origine, Peter Attila Racz a fost considerat «creierul» afa­cerii «Texas Oyl», în urma căreia 16 persoane au fost trimise în judecată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție-structura centrală, în 2011. Afacerea «Texas Oyl» a adus statului român prejudicii de peste 20 milioane de euro, precizează procurorii DNA.

Afaceri cu firme-fantomă la Slobozia... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2019, 18:30 (5363 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiune a polițiștilor pe raza municipiului Fetești

Miercuri, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 17,00-20,00, 86 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Criminalitate Economică și Investigații Criminale, cu sprijinul luptătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:30
(3984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi depistați la volan fără permise de conducere

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, de 21 de ani, din județul Constanța. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:25
(3094 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Slobozia, arestat pentru că a condus beat la volan

Miercuri, 2 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Jilavele și Poliției Orașului Fierbinți-Târg au acționat pe raza comunelor Maia, Rădulești și Dridu pentru depistarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:20
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 979 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 3 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 979, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 16:05
(3328 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 16,00, un accident s-a produs la ieșirea din Urziceni spre București. Astfel, potrivit polițiștilor, un bărbat de 53 de ani aflat la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 19:40
(3778 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Urziceni: Copil dispărut

Urziceni: Copil dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un minor, de 13 ani, care a plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea lui, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:35
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 1 septembrie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din Fierbinți-Tîrg, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au depistat în flagrant un bărbat, de 53 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:30
(3244 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional de autoritățile din Austria și Italia, depistat de polițiștii ialomițeni

Marți, 1 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au depistat pe raza municipiului Slobozia n bărbat, de 29 de ani, din județul Brăila, bănuit de săvârșirea de «infracțiuni contra ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:25
(6104 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 970 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița. NU s-au înregistrat cazuri noi!

Miercuri, 2 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, nu s-au înregistrat cazuri noi de îmbolnăviri cu COVID-19, numărul cazurilor fiind același ca în ziua ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 16:05
(4302 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Accident rutier între Drajna-Slobozia

Miercuri, 2 septembrie 2020, în jurul orelor 11,10, ISU Ialomița a fost solicita să intervină la un accident rutier produs pe DN21, între Drajna și Slobozia. În accident au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 15:20
(3886 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Carambol între un tractor și două autoturisme, la ieșire din Slobozia către Drajna

Luni, 31 august a.c., în jurul orelor 16,00, pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, de 38 de ani, din Slobozia, conducea ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 18:45
(4539 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 3 ordine de protecție provizorii în 24 de ore!

Luni, 31 august a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o tânără de 16 ani, din Gheorghe Lazăr, cu privire la faptul că a fost agresată fizic de către fratele ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 18:40
(2915 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de aducțiune, cu diametrul de 110 mm, de la nivelul Stației de Pompare ce alimentează cu apă localitatea Sudiți, din județul ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 17:10
(3457 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 970 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 970, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 16:10
(3000 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de17 ani din Bărbulești, surprins la volanul unui autoturism neînmatriculat

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat pe raza comunei Bărbulești un tânăr, de 17 ani, la volanul unui autoturism neînmatriculat. Astfel, sâmbătă, 29 august 2020, în jurul orei 1 ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:20
(2891 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat la volan la 73 de ani, a provocat un accident

Sâmbătă, 29 august a.c., în jurul orei 21,00 Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Călărași din Fetești a avut loc un accident rutier soldat cu pagube materiale ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:15
(4143 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», în vizorul ITM Ialomița

În luna august 2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, prin Compartimentul Control Relații de Muncă, și-a desfășurat activitatea în conformitate cu Programul Cadru de Acțiuni aprobat de Inspecția ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:10
(1828 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 962 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 962, cu 17 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 16:05
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Platonești

Accident la Platonești

Accident rutier pe raza comunei Platonești, pe DJ 212. Luni dimineață, 31 august a.c., în jurul orelor 6,45, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe raza comunei Platonești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:30
(2021 vizualizări - 2 comentarii)


Scânteia: S-a izbit cu autoturismul de o remorcă

Scânteia: S-a izbit cu autoturismul de o remorcă

Duminică, 30 august a.c., în jurul orei 21,55, la Scânteia, un autoturism s-a izbit puternic de o remorcă agricola staționată. La locul accidentului s-au deplasat de urgență două echipaje din cadrul Detașamentului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:25
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: A luat foc o autoutilitară

Murgeanca: A luat foc o autoutilitară

Duminică, 30 august a.c., în jurul orelo 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o autoutilitară care transporta un butoi de 700 l de motorină, în satul Murgeanca ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:20
(2648 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Variantă

Slobozia: Accident pe Variantă

Sâmbătă, 29 august 2020, în jurul orelor 17,45, s-a produs un accident rutier produs pe varianta municipiului Slobozia, în eveniment fiind implicat un autoturism. La locul intervenției s-au deplasat de ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:15
(3108 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Incendiu la o anexă gospodărească

Sâmbătă, 29 august, a.c., în jurul orelor 16,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în Țăndărei. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:10
(2027 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Incendiu de vegetație uscată

Sâmbătă, 29 august, a.c., în jurul orei 11,10, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată izbucnit pe raza comunei Coșereni. Incendiul a fost stins operativ ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:05
(2160 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6602 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2364 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5377 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3491 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4742 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...