Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Camere și microfoane montate de procurori în cabinetele medicilor corupți

S-a întâmplat la Spitalul Slobozia

Camere și microfoane montate de procurori în cabinetele medicilor corupți

Cazurile de corupție în care au fost implicați medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au fost monito­rizate atent de procurorii și polițiștii care au coordonat aceste anchete. Organele judiciare au montat în cabinetele doctorilor tehnică de supraveghere audio și video. Datorită ima­ginilor surprinse, anchetatorii au putut să probeze faptele și să-i tragă la răspundere pe cei vinovați. Cel mai recent caz este cel al medicului Doru Didiță, pe care procurorii l-au suprave­gheat cu ajutorul camerelor montate în cabinetul său...

Medicul Doru Didiță, filat timp de 3 luni
În... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2019, 13:20 (5237 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pet Star investește 20 milioane de euro într-o fabrică de reciclare a deșeurilor din plastic

Un proiect pentru «Slobozia verde»

Pet Star investește 20 milioane de euro într-o fabrică de reciclare a deșeurilor din plastic

Firma ialomițeană Pet Star a pornit la drum în anul 1994, cu echipamente în valoare de 45 mii de euro și a ajuns să producă, în 2018, aproximativ 1 miliard de preforme! Între timp, valoarea investițiilor directe în facilitățile de producție a depășit 30 milioane de euro... Iar acum firma se pregătește să investească într-o fabrică de reciclare a deșeurilor de plastic în valoare de 20 milioane de euro. «Investiția noastră va sigura recupe­rarea a 20% din deșeurile de plastic din piață!» susține Mirela Drăgoi.

O firmă dezvoltată «organic»
Pet Star este «o firmă de familie», pornită... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2019, 12:05 (11476 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Creierul» afacerii «Texas Oyl», trimis în judecată într-un nou dosar al Direcției Naționale Anticorupție

«Creierul» afacerii «Texas Oyl», trimis în judecată într-un nou dosar al Direcției Naționale Anticorupție

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție Constanța au anunțat recent trimiterea în judecată a incupatului Peter Attila Racz. Noile acuzații vizează tot fapte de «evaziune fiscală», cu un prejudiciu adus bugetului de stat de peste 31 milioane de euro! Bihorean la origine, Peter Attila Racz a fost considerat «creierul» afa­cerii «Texas Oyl», în urma căreia 16 persoane au fost trimise în judecată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție-structura centrală, în 2011. Afacerea «Texas Oyl» a adus statului român prejudicii de peste 20 milioane de euro, precizează procurorii DNA.

Afaceri cu firme-fantomă la Slobozia... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2019, 18:30 (5366 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Urban a cerut majorarea prețului la apă cu 1 leu/mc. Consilierii locali au aprobat!

Cadou pentru slobozeni de Mărțișor de la primarul Mocioniu

Urban a cerut majorarea prețului la apă cu 1 leu/mc. Consilierii locali au aprobat!

Joi, 28 februarie 2019, Adunarea Generală a Acționarilor Urban SA s-a întrunit în cadrul unei ședințe. În cadrul acesteia, a fost aprobată majorarea prețului la apa furnizată slobozenilor cu 1 leu/mc.

Apa «menajeră» s-a scumpit cu 1 leu/mc Apa «menajeră» furnizată slobozenilor s-a scumpit cu 1 leu/mc. Joi, 28 februarie 2019, conducerea Urban SA a solicitat în cadrul unei ședințe AGA mjorarea tarifelor pentru apa furnizată în rețea cu 1 leu/mc. Concret, de la 3,54 lei prețul crește la 4,44 lei/mc. Explicația oferită de Memoriul Justificativ întocmit de conducerea Urban SA este că «prețurile pentru apă și costurile de producție nu mai corespund  celor avizate la momentul preluării activității de furnizare a apei»... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2019, 10:50 (13118 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, orașul Mărțișorului

De ani buni, comercianții vând aceeași marfă

Slobozia, orașul Mărțișorului

Orașul Slobozia înregistrează în anul 2019 un record insolit. Primăria municipiului Slobozia a semnat 80 autorizații pentru ocuparea domeniului public. Cele mai multe tarabe cu mărțișoare se află în zona Școlii Gimnaziale «Sfântul Andrei». Pe de altă parte, cei mai mulți dintre comercianți le vând pe cele de anii trecuți, dar se vând și produse handmade...

Afacere cu marfă veche A devenit o afacere în Slobozia ca, la sfârșit de februarie, comercianții să își întindă tarabele cu mărțișoare. Anul acesta, vremea este de partea vânzătorilor de mărțișoare. Brățări, broșe, eșarfe... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2019, 10:05 (6205 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta directoare a Poștei Fetești a furat banii pensionarilor

Fosta directoare a Poștei Fetești a furat banii pensionarilor

Scandal la Poșta Fetești după ce fosta șefă a instituției a fost trimisă în judecată pentru «dela­pidare». Procurorii care au an­chetat-o au explicat faptul că femeia a sustras din bugetul instituției o parte din banii destinați plății pensiilor vârstnicilor din oraș.

Judecată în stare de libertate Faptele reținute de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești s-au petrecut în luna ianuarie a anului 2016. Potrivit actelor de urmărire penală, inculpata, pe numele său Iuliana Adela Cristea, și-a însușit din gestiune suma de 30 mii de lei, din tota­tul de 170 mii de lei ce... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2019, 19:25 (13656 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pompierii din Ialomița folosesc tehnică învechită

În lupta cu flăcările

Pompierii din Ialomița folosesc tehnică învechită

Deși au beneficiat în ultimii ani de dotări, pompierii din Ialomița încă sunt nevoiți să participe la misiuni cu tehnică învechită. Oficial, aceștia au în dotare mașini de intervenție care funcționează de 4 decenii neîntrerupt...

În misiune cu mașini vechi Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița are în subordine 4 Gărzi de Intervenție, la Slobozia, Urziceni, Țăndărei și Fetești. Fiecare dintre aceste compartimente aflate în subordinea ISU beneficiază de tehnică de intervenție achiziționată în baza unor programe de finanțare derulate prin Consiliul... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2019, 13:50 (5126 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Firmă din Ialomița, executată de Fisc pentru o datorie de 1 leu

Firmă din Ialomița, executată de Fisc pentru o datorie de 1 leu

Persoane juridice sau fizice sunt anual executate silit de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița pentru datorii către stat de 1 leu. Într-o astfel de situație se află și o firmă din județ ai cărei reprezentanți trebuie să plă­tească o datorie de 1 leu, acumulată de către un debitor cu care societatea s-a aflat într-o relație contractuală. Juridic, procedura se numește «poprire la terți». În încercarea de a recupera aceste sume derizorii, Fiscul iese în pierdere...

Situație revoltătoare
Firma din cauza căreia societatea din Ialomița trebuie să plătească debitul... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2019, 10:05 (8301 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO Țăndărei a ieșit din insolvență

Progres administrativ

ADI ECOO Țăndărei a ieșit din insolvență

Cotată cu ultima șansă pe piața furnizorilor de servicii de salubritate, firma ADI ECOO Țăndărei și-a revenit miraculos. Ea a reușit să iasă din insolvență la începutul lunii februarie 2019 și speră să intre într-un proces de reteh­nologizare în următorul an. «Căutăm soluții pentru achiziția de utilaje noi. Cele existente sunt vechi și depășite tehnologic...» susține primarul orașului Țăndărei, Nicoleta Toma. ADI ECOO Țăndărei deservește 11 administrații locale și a fost înființată în 2009, ca urmare a accesării unei finanțări europene de 2 milioane de euro.

Prima veste bună În luna... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2019, 13:45 (5564 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Klevek» a fost trimis spre rejudecare la Tribunalul Ialomița

Dosarul «Klevek» a fost trimis spre rejudecare la Tribunalul Ialomița

O decizie definitivă a Curții de Apel București a întors la Slobozia dosarul «Klevek», în care administratorii fostei societăți Horticons din Fetești, devenită Klevek, au fost urmăriți penal și trimiși în judecată pentru comiterea de infracțiuni economice. Ancheta a fost coordonată de procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism -Biroul Teritorial Ialomița (DIICOT) și a reprezentat cea mai amplă acțiune de acest gen a procurorilor locali din Slobozia. Dosarul a fost judecat în primă instanță la Tribunalul Ialomița, instanță care a dispus condamnarea inculpaților cauzei la pedepse cu executare și suspendare. Curtea de Apel București a dispus însă... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2019, 10:25 (9692 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație la «genunchiul broaștei» cu prefectul Gigi Petre

A tunat și i-a adunat la Prefectura Ialomița

Administrație la «genunchiul broaștei» cu prefectul Gigi Petre

În fiecare an, în luna februarie, prefectul județului Ialomița organi­zează o întâlnire publică în cadrul căreia prezintă raportul anual al institu­ției. Anul acesta, litania plicticoasă a prefectului a fost dublată de declarații de­plasate și inoportune ale oficialilor invitați. N-am stat să le numărăm, că nu suntem plătiți să facem statistici. Dar consemnăm pentru eternitate câteva dintre acestea...

Victorii multe cu prefectu-n frunte Dincolo de datele statistice obligatorii, Raportul anual al prefectului Gigi Petre s-a axat pe două evenimente administrative definitorii pentru administrația... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2019, 09:55 (5737 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

normalitate

Clamăm normalitatea ori de câte ori avem ocazia. Ne-o dorim din toată inima și o jinduim precum peștii ce iubesc apa și păsările înaltul cerului. Normalitatea a ceea ce ar trebui să reprezinte Sănătatea, la momentul când trecem suferinzi pragurile spitalelor. Normalitatea unei Educații care să ne învețe copiii despre rău și bine și cum să scrie despre ceea ce au învățat. Normalitatea unei Justiții corecte, oarbe, nepărtinitoare și neconstrânse de înțelegeri sau interese. Aceeași normalitate care să ne permită să alegem oameni în funcții decizionale care să reușească să schimbe realități. Normalitatea a ceea ce repre­zintă ființa noastră de popor român, normalitatea de a fi corecți, de a fi buni... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2019, 14:40 (6062 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Perieți: Bătrânețe decentă pentru tanti Tudora

Perieți: Bătrânețe decentă pentru tanti Tudora

Tudora Vișan, din satul Păltiniș, comuna Perieți, a fost salvată din mize­rie de către autoritățile locale. Primarul Adrian Merlea a mobilizat cetățenii comunei în încercarea de a-i oferi bătrânei un trai decent...

«Dezgropați» din mizerie Familia Vișan locuiește în satul Păltiniș, într-o căsuță gata să se prăbușească. Casa nu are ușă... Cele 4 pături așezate una peste cealaltă reprezintă granița dintre viață și... «viața lor»! Un pat, o podea de pământ umed și un godin. Tudora Vișan trăiește aici cu fiul ei. Și, după o viață muncită la CAP, primește doar 250 lei... Pensia aceasta nu... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2019, 10:20 (6266 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmele din Ialomița refuză vizarea autorizațiilor de mediu

Firmele din Ialomița refuză vizarea autorizațiilor de mediu

Firmele din Ialomița sunt la un pas de a fi închise întrucât nu respectă legislația. Deși obligați să obțină un aviz anual care să certifice autorizația de mediu, foarte puțini dintre administratorii societăților comerciale din județ au desfășurat un astfel de demers. Avizul se obține la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, ai cărei reprezentanți declară că au făcut numeroase demersuri pentru a-i determina pe cei care dețin firme să vină să se avizeze, așa cum prevăd noile reglementări legale.

Un demers important Anul 2019 a adus schimbări și în ceea ce privește legislația în... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2019, 17:05 (7672 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Bunica Aurica, «mamă» la 70 ani

Ograda: Bunica Aurica, «mamă» la 70 ani

O bătrână de 70 de ani din localitatea Ograda crește doi nepoți... Și riscă să își piardă vederea la un ochi din cauza unei răni netratate la timp. «Dar nu pentru mine cer ajutorul maică, că eu nu mai am mult pe lumea asta... Dar ei sunt suflete nevinovate, trebuie să îi ajut cumva!» ne spune în poarta casei, unde ne-au îndrumat vecinii să o găsim.

De două ori «mamă» O casă, o curte cu animale, doi copii, un tată care muncește de dimineață și până seara și... o bătrână. Asta a lăsat în urmă mama lui Ionică și a lui Marius acum câțiva ani, când a plecat de-acasă... Ionică are 6 ani,... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2019, 11:40 (7391 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ograda caz social

Click aici

EVENIMENT

Conacul Bolomey va fi reabilitat în 7 ani!

Victorie culturală pentru administrația Moraru

Conacul Bolomey va fi reabilitat în 7 ani!

La un an de la ratarea depunerii proiectului de reabilitare a Conacului Bolomey, administrația Moraru semnează finanțarea acestei investiții. Valoarea proiectului, finanțat în proporție de 98% din fonduri europene, se ridică la 4,6 milioane de euro.

La Conacul lăudat Vineri, 22 februarie 2019, la orele 11,00, președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru a semnat contractul de finanțare pentru reabilitarea Conacului Bolomey de la Cosâmbești. La întâlnire au participat oficiali din cadrul instituției, șefii instituțiilor de cultură din județ și Liviu Mușat, directorul AD... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2019, 19:10 (8146 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Fabrica de zahăr din Urziceni, scoasă la vânzare prin licitație publică

Lemarco Cristal SRL, în faliment

Fabrica de zahăr din Urziceni, scoasă la vânzare prin licitație publică

După ce Tribunalul Ialomița a declarat falimentul societății care administrează Fabrica de zahăr din Urziceni, obiectivul va fi vândut prin procedura de licitație publică. Valoarea de piață ar fi de 8,4 milioane de euro, valoarea de lichidare fiind de 6,3 milioane de euro.

Datorii la buget de peste 9 milioane de lei
Firma Lemarco Cristal SRL, administratorul Fabricii de zahăr din Urziceni, și-a declarat insolvența în cursul anului trecut. În urma procesului desfășurat la Tribunalul Ialomița, instanța a dispus intrarea în faliment a societății. Potrivit datelor Administrației ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2019, 15:05 (7694 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la bilanț

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la bilanț

În urmă cu o săptămână, reprezentanții Serviciului Județean Anticorupție au prezentat public bilanțul activi­tății pe care au întreprins-o în cursul anului trecut. În urma activităților specifice, cu ajutorul  ofițerilor din cadrul instituției a fost posibilă începerea urmăririi penale față de 159 de suspecți.

Prevenția, primul pas în lupta anticorupție
O componentă importantă în lupta anticorupție din cadrul structurilor Ministerului Afacerilor Interne a fost repre­zentată de activitățile cu caracter preventiv. Potrivit prezentării oficiale a ofițerilor Serviciului Județean... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2019, 12:40 (7040 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

122 de ialomițeni sunt suspecți într-un dosar de corupție al Parchetului Județean

122 de ialomițeni sunt suspecți într-un dosar de corupție al Parchetului Județean

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița fac cercetări într-un dosar de corupție ce vizează fapte de «dare de mită». Ancheta este disjunsă din cea care l-a vizat pe medicul Doru Didiță, în prezent trimis în judecată, și acuzat de «luare de mită»... Noua cauză pe care procurorii o investighează are un număr record de 122 de suspecți!

Trimis în judecată pentru 131 de fapte de «luare de mită»
În vara anului trecut, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au descins în cabinetul pe care medicul specialist în Boli Interne, Doru Didiță, îl avea la Policlinica... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2019, 19:35 (15118 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Ars într-un incendiu, un pacient așteaptă de 12 ore să fie transferat la un spital din București

Gheorghe Doja: Ars într-un incendiu, un pacient așteaptă de 12 ore să fie transferat la un spital din București

Un pacient care a suferit arsuri se află internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia și așteaptă de aproape 12 ore să fie transferat la Spitalul de Arși din București. Bărbatul este victimă a incendiului care s-a produs în seara zilei de marți, 19 februarie 2019, la una dintre construcțiile improvizate amplasate la intrarea în localitatea Gheorghe Doja, pe Drumul Național 2A, în care bărbatul vindea, în sezonul cald, fructe și legume.

Starea victimei este stabilă
Pompierii Gărzii Slobozia au intervenit pentru a stinge flăcările, iar în momentul în care au ajuns la fața locului... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2019, 11:11 (11195 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
332 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

anunț public

Primăria Municipiului Slobozia
dorește să sprijine
activitatea de funcționare
a Asociațiilor de Proprietari
și organizează, în acest sens,
în ziua de miercuri,
13 mai 2015, orele 16,00,

la Casa Municipală de Cultură
(fostul cinematograf Galax),
o Adunare cu toți administratorii
și președinții Asociațiilor de proprietari

8 Mai 2015, 12:05


Ialomița: Un tractor și un autoturism, cuprinse de flăcări

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină, în ultimele 24 de ore, pentru lichidarea a două incendii, izbucnite la un tractor și la un autoturism. Primul apel telefonic a fost înregistrat miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 20:30
(4685 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii aprilie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7569 șomeri, din care 1849 șomeri indemnizați, respectiv 5720 șomeri ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 18:25
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: În atenția operatorilor care achiziționează lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte de la producători că, în conformitate cu art. 151 din Regulamentul (UE) nr. 1308/2013, pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 17:40
(4192 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Depistat în trafic în stare de ebrietate

Un tînăr, de 27 de ani, din București, este urmărit penal după ce a fost identificat în trafic, la Fetești, sub influența băuturilor alcoolice. Cel în cauză avea o alcoolemie de 0,43 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 16:45
(4001 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Doi tineri, răniți într-un accident rutier

Doi tineri, de 32 și 28 de ani, au fost implicați într-un accident rutier, în zona municipiului Urziceni. Din primele verificări, vina ar purta-o tînărul de 28 de ani care, într-o curbă periculoasă, nu ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 15:30
(4809 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

În această perioadă, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița demarează ample acțiuni de prevenire și combatere a braconajului piscicol. Demersurile oamenilor legii au în vedere ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 13:15
(5366 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitate de premiere pentru concursul de proiecte «Slobozia Viitorului»

Joi, 7 mai 2015, de la orele 12,00, la Casa de Municipală de Cultură Slobozia se va desfășura festivitatea de premiere a  tinerilor care au cîștigat la concursul de proiecte «Slobozia Viitorului». ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 19:25
(4275 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Analiza Activității de Inspecție Fiscală din cadrul ANAF-DGRFP Ploiești în trimestrul I 2015

Principalul obiectiv al inspecției fiscale în trimestrul I 2015 l-a reprezentat intensificarea măsurilor de prevenire și combatere a evaziunii fiscale, activitatea fiind orientată cu precădere către contribuabili ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 18:10
(10593 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Detalii despre cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, pînă la data de 14 mai ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 15:25
(4875 vizualizări - 0 comentarii)


50 de elevi din Slobozia, în vizită de studiu la instituțiile publice din oraș

Proiectul «Inițiativă pentru comunitate mea!» continuă în Ialomița cu vizitele de studiu la instituțiile publice din oraș. Astfel, marți și miercuri, 6-7 mai 2015, 50 de elevi participanți la programul ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 17:35
(5772 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri disponibile în instituțiile de învățămînt ale Administrației Naționale a Penitenciarelor

Începînd de marți, 5 mai 2015, Administrația Națională a Penitenciarelor a făcut publică lista locurilor disponibile din cadrul unităților de învățămînt ale instituției. Peroanele care doresc să obțină ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 16:15
(8999 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins la volan fără să dețină permis

În cursul nopții de luni spre marți, 4/5 mai 2015, polițiștii au oprit pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr, de 21 de ani, domiciliat în localitate. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 15:10
(4772 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Furt din locuință

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează un tînăr, în vîrstă de 31 de ani, din comuna Gîrbovi, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cel în cauză este bănuit că în perioada ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 14:05
(5022 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Un tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din comuna Făcăeni, a fost depistat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 2/3 mai a.c., în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 12:45
(3380 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 8 mai 2015, orele 16,00, la Căminul Cultural Săveni, faza finală a celei de-a XXIII-a ediții a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 15:45
(6676 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Manasia

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Manasia. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 13:10
(3903 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: Interlopul Vivi Dinescu, trimis în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în dosarul penal deschis pe numele interlopului Victor «Vivi» Dinescu. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu o săptămînă ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 11:35
(8024 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Copil de 1 an și 3 luni, intoxicat cu sodă caustică

Întîmplare nefericită în localitatea ialomițeană Traian. Un copil de 1 an și 3 luni a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a băut sodă caustică. El a fost stabilizat de ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2015, 22:50
(7331 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC POLARIS M HOLDING SRL
punct de lucru Slobozia-Ialomița
aduce la cunoștința cetățenilor
care au ca zi de ridicare
a deșeurilor menajere
ziua de vineri, faptul că
ridicarea acestora se va efectua
sîmbătă, 02.05.2015,
întrucît ziua de 01.05.2015
este declarată zi
nelucrătoare

29 Aprilie 2015, 13:15


Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală din produse farmaceutice-citostatice

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul GRIGORIU ALEXANDRU, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 20:20
(8690 vizualizări - 0 comentarii)


ECOlimpiada elevilor

Elevii de clasa a III-a din Slobozia și Urziceni participă cu peste 20 de lucrări pline de imaginație în etapa națională a programului educațional ECOlimpiada Elevilor și întră în competiție cu peste 3 ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 16:40
(5130 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Condiții de eligibilitate plăți directe pentru 2015

Conform prevederilor Ordonanței de Urgenta a Guvernului nr. 3 din 18 martie 2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art. 2 din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 15:10
(4279 vizualizări - 0 comentarii)


Elemente de muniție, descoperite la Ciocîrlia

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 25 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, echipajul pirotehnic din cadrul ISU Ialomița a fost solicitat să intervină în cazul unui proiectil descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 13:25
(4037 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bilanț la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 24 aprilie 2015, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 12:35
(5635 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții ale Poliției Române în 8 județe. Ialomița, călcată de anchetatori!

În dimineața zilei de marți, 28 aprilie 2015, polițiștii din București efectuează 75 de percheziții, în municipiul București și 8 județe, printre care și Ialomița, la persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 11:50
(7518 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Reținuți pentru tentativă la omor

Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații ARDELEANU CONSTANTIN DANIEL ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 16:10
(8168 vizualizări - 0 comentarii)


29 aprilie-«Ziua Veteranilor de Război», marcată la Slobozia

Miercuri, 29 aprilie 2015, în organizarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia precum și a Primăriei municipiului Slobozia, va fi marcată «Ziua ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 14:40
(4939 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Săptămîna bibliotecilor»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează vineri, 24 aprilie 2015, cu începere de la ora 11,00, o manifestare dedicată Zilei Bibliotecarului și Zilei Mondiale a Cărții și a Dreptului ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 13:20
(3224 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr accidentat pe trecerea de pietoni

Luni, 20 aprilie 2015, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național Mihai Viteazul din Slobozia, s-a produs un accident de circulație ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 12:10
(3675 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...