Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Pot ce poți și tu, angajează-mă!»

Bursa locurilor de muncă pentru persoanele cu dizabilități

«Pot ce poți și tu, angajează-mă!»

Sub sloganul «Pot ce poți și tu, angajează-mă!», Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat Bursa locurilor de muncă pentru persoanele cu dizabilități. Eve­nimentul s-a desfășurat în incinta «Centrului de Îngrijire și Asistență Socială» din Slobozia. La acțiune au participat 15 persoane cu dizabilități și 3-4 angajatori...

O rază de speranță
«Ziua internațională a persoanelor cu dizabilități» a fost marcată luni, 3 decembrie 2018, printr-o Bursă a locurilor de muncă pentru persoanele cu dizabilități. Printre cei 15 solicitanți prezenți s-a numărat și... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2018, 10:05 (2979 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Moș Crăciun» lasă bugetul Sloboziei fără 116 mii de lei

Nimeni nu e vinovat!

«Moș Crăciun» lasă bugetul Sloboziei fără 116 mii de lei

Primăria Slobozia va plăti 116 mii de lei pentru statuia realizată de pictorul Vasile Aionesei. Statuia, reprezentându-l pe Mihai Viteazul, se află în acest moment într-un depozit al DADP. Decizia a fost adoptată de plenul Consiliului Local Slobozia, miercuri, 28 noiembrie 2018.

De la Mihai Viteazul la «Moș Crăciun»
Inițiativa amplasării unei statui a domnitorului Mihai Viteazul în Piața Unirii aparține ex-primarului Alexandru Stoica. Inițial, statuia a fost comandată sculptorului Gabriel Manole, iar banii pentru realizarea ei urmau să fie asigurați din sponsorizări. În 2014 însă... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2018, 19:10 (5853 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Departamentul de Luptă Antifraudă verifică acordarea unor subvenții de 2,3 milioane de lei

Se întâmplă în Ialomița

Departamentul de Luptă Antifraudă verifică acordarea unor subvenții de 2,3 milioane de lei

Departamentul de Luptă Antifraudă (DLAF) a fost sesizat să verifice modul în care 44 de crescători de animale, din zona Giurgeni-Gura Ialomiței, au beneficiat de subvenții agricole în valoare de 2,3 milioane de lei, între 2011 și 2013. În acest caz există suspiciunea cu privire la faptul că fermierii ar fi încasat ilegal ajutoarele financiare, folosind pentru pășunat «terenuri agricole neproductive». Cazul a ieșit la iveală în urma unor verificări făcute de Camerele de Conturi Brăila și Ialomița cu 3 ani în urmă. Controversatele terenuri aparțin Consiliului Județean Ialomița și au fost concesionate cu 10 ani în urmă. În cazul care specialiștii din cadrul DLAF vor considera că s-a comis o ilegalitate... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2018, 09:55 (8951 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Administrațiile ialomițene impozitează peste 350 mii de hectare de teren agricol

20 milioane de lei anual din impozitarea terenului agricol

Administrațiile ialomițene impozitează peste 350 mii de hectare de teren agricol

La 10 ani de la acordarea primelor subvenții europene, în Ialomița nu mai există terenuri agricole necultivate. Potrivit datelor oficiale, administrațiile locale impozitează peste 350 mii de hectare de teren arabil la un preț mediu de 55 de lei pe hectar, însumând aproximativ 20 milioane de lei anual. Primarii ialomițeni intervievați susțin că sumele colectate reprezintă singurul sprijin financiar pe care se pot baza garantat în fiecare an.

Banii aduc fericirea administrativă
Situația statistică a terenu­rilor agricole aflate pe teritoriul celor 66 de unități administrativ teritoriale... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2018, 14:20 (7906 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița pierde lupta împotriva Tuberculozei

Ialomița pierde lupta împotriva Tuberculozei

O  statistică oficială arată că județul Ialomița se află pe primele locuri la nivel național în ceea ce privește incidența cazurilor de Tuberculoză. Chiar dacă cifrele ar trebui să le îngrijoreze, autoritățile continuă să rămână nepăsătoare față de măsurile pe care ar trebui să le adopte pentru a împiedica răspândirea bolii. În Ialomița, de exemplu, investigarea și prevenirea Tuberculozei aproape că nu există.

Pacienții se luptă singuri cu boala
În primele 9 luni ale anului 2018, Ialomița a raportat că are 130 de bolnavi de Tuberculoză. Această cifră plasează județul pe primele... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2018, 10:10 (6676 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul PSD din Grindu, arest la domiciliu pentru «trafic de influență în formă continuată»

Anchetă a Direcției Naționale Anticorupție

Primarul PSD din Grindu, arest la domiciliu pentru «trafic de influență în formă continuată»

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au pus în mișcare acțiunea penală pe numele primarului localității Grindu, Costel Vieriu. Edilul este acuzat de «trafic de influență în formă continuată» și a fost arestat la domiciliu pentru 30 de zile.

Prins în flagrant de anchetatori Într-un comunicat de presă remis publicității, procurorii DNA-Structura Centrală explică faptul că primarul localității Grindu, pe numele său Costel Vieriu, a cerut unui om de afaceri un procent de 10% din valoarea contractului pe care acesta urma să-l semneze cu Primăria Grindu, privind efectuarea unor lucrări... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2018, 17:05 (20632 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Record de amenzi aplicate de un polițist la Gheorghe Lazăr

Record de amenzi aplicate de un polițist la Gheorghe Lazăr

Este scandal în Poliția ialo­mi­țeană, după ce pe rețelele de socializare au apărut mai multe imagini în care un agent este surprins sancționând un grup de localnici din co­muna Gheorghe Lazăr. Oficialii admi­nistrației locale susțin că numărul amenzilor a crescut alarmant de când comuna este patrulată de agentul Lucian Caloianu și că multe din respectivele contravenții par, la prima vedere, nejustificate. «Aproape că nu e om în sat care să nu fi fost amendat!» descrie situația Titel Rotaru, viceprimarul din Gheorghe Lazăr. Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au declarat că au demarat o anchetă internă în acest caz.

Satul contravenienților... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2018, 14:20 (19327 vizualizări - 53 comentarii)

EVENIMENT

Fața nevăzută a președintelui Moraru în afacerea «Green Harvest»

Un «prejudiciu potențial» de 8 milioane de lei

Fața nevăzută a președintelui Moraru în afacerea «Green Harvest»

Președintele Victor Moraru a transformat Consiliul Județean Ialomița într-un instrument de represiune politică. Deranjat de posibila revenire a ex-președintelui Silvian Ciupercă pe scena publică, el încearcă să-l acuze pe acesta de crearea unui «prejudiciu potențial» de 8 mili­oane de lei în afacerea «Green Harvest». Orbit de interese perso­nale și interesat exclusiv de propria-i ascensiune politică, Victor Moraru încalcă cu bună știință le­gislația și acuză prin această ana­liză funcționarii din subordine. Aceștia au devenit victime colate­rale ale vendetei sale politice, fapt care destabilizează o dată în plus admi­nistrația județeană.

Președintele dacă nu-i fudul...... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2018, 09:50 (5626 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii trebuie să primească 23,4 milioane de lei din rambursarea taxelor auto

Ialomițenii trebuie să primească 23,4 milioane de lei din rambursarea taxelor auto

Ialomițenii care au plătit ta­xele auto trebuie să primească 23,4 milioane de lei. Ad­mi­nistrația Fondului pentru Mediu a virat însă către Fisc doar jumătate din această sumă. În conturile contribuabililor au ajuns până acum doar 7,6 mi­lioane de lei. Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au dat asigurări că toți cei care au achitat taxele auto vor primi banii înapoi în termenul stabilit de lege.

O procedură complicată
Procedura privind restituirea taxelor auto este destul de complicată. Banii provin din conturile Administrației Fondului de Mediu... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2018, 12:50 (5068 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Asistența comunitară are nevoie de fonduri

Programul Național de Asistență Comunitară a fost implementat în Ialomița prin anii 2000. În 18 ani, numărul asistenților comunitari din cele 66 de localități ale județului a crescut la 35, iar oficialii Direcției de Sănătate Publică suștin că județul mai are nevoie de cel puțin 30 de asistenți. «Avem 30 de solicitări, dar Ministerul nu are bani!» susține Veronica Nica, reprezentatul Direcției de Sănătate Publică.

De 18 ani aceleași probleme Potrivit prevederilor legale, asistentul medical comunitar este un cadru cu pre­gătire medicală, asistent medical de bază, ce asigură servicii... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2018, 11:10 (4250 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

SUPEROLIMPICII

SUPEROLIMPICII

În calendarul concursurilor și olimpiadelor școlare des­fășurate prin Inspectoratul Școlar Județean Ialomița și-au făcut loc o serie de competiții educative mai puțin cunoscute. Sunt câțiva ani de când elevii din județ participă în mod frecvent la olimpiadele de Oratorie și Dezbatere Pu­blică în Limba Engleză, cele destinate Tehnologiilor de Calcul Avansate sau Cunoașterii Mediului Înconjurător. Iar rezultatele pe care reușesc să le obțină sunt dintre cele mai bune.

Peste 400 de elevi la Olimpiade
În anul școlar 2017-2018, Ialomița a înregistrat 432 de olimpici care au avut rezultate... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2018, 12:20 (4583 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bâlbe și premii

Avancentenarul administrației ialomițene

Președintele Victor Moraru a fost amfitrionul recepției prilejuite de «Ziua Națională a României» miercuri, 28 noiembrie 2018. Recepția s-a desfășurat în Sala «Europa» din cadrul Consiliului Județean Ialomița.

Impresii naive Sala plină ochi de fosile. Foști și actuali oficiali. Sărutări, îmbrățișări și laude, unele nemaiauzite de noi... Două ore de spectacol administrativ, imortalizat moment cu moment de televiziunile prietene. A ridicat nivelul de patriotism din scenă Corala Protopopiatului Slobozia, acompaniată de Orchestra «Doina Bărăganului». Nouă ne-a plăcut solista Nicoleta Rădinciuc... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2018, 17:55 (6712 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

nimicul de Centenar

În ceea ce privește Ialomița și a sa reședință Slobozia, Centenarul a fost marcat printr-o suită de evenimente inexistente și o multitudine de acțiuni fără noimă. Autoritățile au dat măsura propriilor neputințe, importanța celor 100 de ani scurși de la Marea Unire din 1 Decembrie 2018 trecând în derizoriu. În aceste zile recunoaștem valoarea celor pe care, prin vot, i-am proțăpit în funcții la care strămoșii lor nici nu încercau să viseze. Aniversarea Centenarului pentru ialomițeni și, în special, pentru slobozeni, se rezumă la platitudinea oricăror evenimente organizate de autoritățile publice. Instituțiile publice care omagiază Centenarul doar prin înscrierea în antetul adreselor oficiale a... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2018, 15:45 (3671 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Planurile de deszăpezire ale administrației ialomițene

Planurile de deszăpezire ale administrației ialomițene

Iarna aceasta, auto­ritățile județene nu pot deszăpezi Ialomița. Anunțul a fost făcut luni, 26 noiembrie 2018, în cadrul unei conferințe de presă de către președintele Victor Moraru. «Ne confruntăm cu o situație delicată...» a recunoscut acesta. Pentru înlăturarea eventualelor efecte ale viscolului, administrația județeană dispune de «planurile B, C, și D».

Licitație ratată, negocieri eșuate...
Procedura aferentă licitației pentru achiziționarea serviciilor de deszăpezire în iarna anului 2018-2019 a debutat în luna iulie a acestui an. Noul caiet de sarcini realizat la indicațiile... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2018, 19:20 (9316 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Centru pentru copiii cu autism, jefuit cu o furculiță

Doi tineri de 17 și 18 ani, din Slobozia, au fost arestați în urmă cu o săptămână, după ce au jefuit sediul unui centru destinat copiilor cu autism. Aceștia au intrat pe geam, deschizându-l cu o furculiță, și au furat banii de salarii ai angajaților. Mai mult, ei au distrus și materialele pe care specialiștii le foloseau în timpul terapiilor. Sumele sustrase au fost cheluite la jocurile de noroc.

Mod de operare ingenios Jaful a fost sesizat polițiștilor de angajatele Centrului destinat copiilor cu autism «Ema» din Slobozia, când femeile au revenit la serviciu, după zilele de week-end... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2018, 17:25 (3845 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița avertizează

Autorizația de mediu se vizează anual de către autorități

Firmele care dețin autorizații de mediu au obligația de a obține anual o viză din partea Agenției pentru Protecția Mediului. Laurențiu Ghiauru, directorul Agenției, avertizează asupra acestei obligații: «Facem eforturi pentru a nu apărea sincope. Amintim însă că termenele sunt stricte, iar riscul este mare!».

Reglementări noi în domeniu Începând cu anul 2019, intră în vigoare o nouă modificare legislativă cu impact asupra mediului. Este vorba de OG 75/2018, care se referă la valabilitatea autorizațiilor/autorizațiilor integrate de mediu. Conform ei, fiecare firmă din Ialomița care deține... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2018, 13:05 (5958 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

DADP Slobozia extinde dezinsecția în subsolurile blocurilor

Premieră administrativă

DADP Slobozia extinde dezinsecția în subsolurile blocurilor

Campania de dezinsecție a orașului demarată de către DADP în vara acestui an conti­nuă. În luna noiembrie, angajații Direcției vor executa lucrări de dezinsecție la subsolurile blocurilor. «Este o acțiune pe care o dorim anuală!» a declarat directorul Valeriu Roșca.

Doar subsolurile neinundate
Campania de dezinsecție susținută de DADP Slobozia se va desfășura în perioada 19-30 noiembrie, în intervalul orar 8,00-16,00. Lucrările vor fi executate de o echipă specializată din cadrul Direcției, iar substanța care va fi folosită este aceeași care a fost utilizată în cadrul dezinsecției... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2018, 12:50 (6473 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Luminița Barcari revine în funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița

Curtea de Apel București a decis

Luminița Barcari revine în funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița

După mai bine de jumătate de an în care s-a judecat cu Ministerul Educației, instituție care a lăsat-o fără funcție, Luminița Barcari revine în fruntea Învățământului ialomițean. Curtea de Apel București a decis marți, 27 noiembrie 2018, să anuleze toate documentele în baza cărora ea a fost demisă. Decizia poate fi atacată cu recurs, însă este executorie, ceea ce înseamnă că Luminița Barcari poate să revină în funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.


O demitere abuzivă
Luminița Barcari a fost demisă pentru a doua oară din fruntea... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2018, 22:20 (19247 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile din Mărculești îngroapă rețeaua de canalizare

Investiție reluată după 9 ani

Autoritățile din Mărculești îngroapă rețeaua de canalizare

În urmă cu 9 ani, investiția în rețeaua de apă și canalizare a comunei Mărculești era estimată la 1,5 milioane de lei. Acum, la 9 ani distanță, valoa­rea estimată a acestei investiții depășește 3 milioane de lei! Locuitorii comunei sunt nemulțumiți de modul în care sunt executate lucrările. Primarul Romeo-Sorin Ciriblan susține că situația este sub control, însă firma care execută lucrarea a intrat deja în insolvență...

10 ani de așteptare În anul 2009, la Mărculești, administrația locală de la acea vreme (PD-L) iniția în baza unei finanțări guvernamentale, derulate prin intermediul... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2018, 13:40 (4278 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Comisie de analiză pentru recuperarea prejudiciului din afacerea «Green Harvest»

Președintele Victor Moraru a dat startul vânătorii de vrăjitoare

Comisie de analiză pentru recuperarea prejudiciului din afacerea «Green Harvest»

Președintele Victor Moraru a decis printr-o dispoziție internă înființarea unei comisii de analiză pentru recuperarea prejudiciului rezultat din afacerea «Green Harvest». Anterior, președintele a solicitat sprijinul consilierilor județeni pentru adoptarea unei decizii oficiale în acest sens. Surse administrative susțin că dispoziția președintelui Consiliului Județean va afecta funcționari publici aflați în acest moment în subordinea sa. Valoarea prejudiciului a fost estimată de către Curtea de Conturi Ialomița în baza unor calcule «discutabile»...

«Fiat justiția...» ca să piară Ciupercă!... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2018, 09:55 (6548 vizualizări - 15 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
331 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Infractori cu condamnări, arestați

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:05
(5800 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Și tu poți deveni polițist! Admitere 2017

Cei care își doresc o carieră în Poliția Română se pot înscrie în instituțiile de învățământ ale Ministerului Afacerilor Interne. Anul acesta, persoanele interesate de cariera de polițist se pot înscriere ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 15:55
(6193 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții într-un dosar de evaziune fiscală

Miercuri, 26 aprilie 2017,  polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București și cei de la Direcția Operațiuni Speciale efectuează 32 percheziții în București și în 4 județe, într-un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 14:25
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești, Manasia și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz, marți, 25 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 19:35
(8719 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ziua Veteranilor de Război»

Miercuri, 26 aprilie 2017, în organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și Primăriei Slobozia, va fi organizată «Ziua Veteranilor de Război». ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 17:45
(4695 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Termen pentru depunerea situațiilor financiare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați ca au fost publicate principalele aspecte legate de întocmirea și depunerea situațiilor financiare pentru anul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 15:35
(4624 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concluziile desprinse în urma exercițiului național «PROCIV 2017»

În data de 21 aprilie a.c, la sediul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență a avut loc o conferință de presă, în cadrul căreia au fost prezentate concluziile desprinse în urma exercițiului național ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 14:40
(5379 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Slobozia țintește o nouă victorie. Cu optimism, spre Cernavodă!

Sâmbătă, 22 aprilie a.c., de la orele 17,00, Unirea Slobozia se confruntă în deplasare cu Axiopolis Cernavodă. Înaintea jocului, conducerea Clubului a organizat o conferință de presă la care au participat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 21:25
(4671 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz în Slobozia, luni, 24 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:50
(5233 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stop violenței!

Polițiștii ialomițeni au lansat un mesaj preventiv și informativ prin care încearcă să reducă fenomenul violenței. Oamenii legii precizează faptul că violența, indiferent de formă, este nejustificată. ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:35
(4818 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău și Traian

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:25
(7109 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița  a desfășurat, în trimestrul I 2017, în domeniul relațiilor de muncă, 322 de acțiuni de control  în urma cărora  au fost dispuse 472 de măsuri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 17:20
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Fetești-Oraș!

Pentru realizarea lucrărilor de cuplare a rețelei noi de alimentare cu apă, reabilitată prin programul POS Mediu I, la sistemul de alimentare cu apă al municipiului Fetești, SC RAJA SA este nevoită ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 14:10
(5691 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm casier
Condițiile angajării sunt
-cunoștințe operare PC: Excell Word
-experiență în domeniu, minim 3 ani
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
Pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

20 Aprilie 2017, 21:05


RAJA Constanța: Lucrări de întreținere rețele în Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de spălare a rețelei de apă din Cartierul Fetești-Gară, din municipiul Fetești, SC RAJA SA este nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute pe timpul nopții, în perioada 24-28 aprilie 2017 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 20:20
(5075 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri locale parțiale la Amara, Fierbinți Târg și Țăndărei-11 iunie 2017

Guvernul a stabilit în data de 11 iunie 2017 organizarea scrutinului local parțial pentru alegerea primarului în 49 de localități în care această funcție a rămas vacantă ca urmare a demisiilor unor titulari ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:55
(7757 vizualizări - 2 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Reprezentanții Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 21 aprilie 2017, la Slobozia furnizarea gazelor naturale se va închide pe bulevardele Chimiei, Unirii și Matei Basarab, precum și pe strada ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:15
(5406 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Procurorii și polițiștii din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a nouă persoane din zona Fetești, sub acuzația de «braconaj». Actele de urmărire penală arată faptul că, în perioada 20 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 16:35
(11425 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Bibliotecarului», sărbătorită la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează luni, 24 aprilie 2017, evenimentul intitulat «Ziua Bibliotecarului din România». În cadrul manifestării care se va desfășura la Slobozia, cei prezenți ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 15:45
(5118 vizualizări - 1 comentariu)


SC Agromas Grup SRL

furnizor de produse
și servicii agricole

angajează
GESTIONAR DEPOZIT
Principalele responsabilități
-gestiunea stocurilor de marfă
-gestionarea documentelor
de intrare-ieșire
-verificarea calitativă și cantitativă
a mărfurilor
-recepția și livrarea mărfurilor
-participarea la inventare
Cerințe
-studii medii
-experiență în domeniu minim 1 an
-cunoștințe operare calculator
(word, excel)
-cunoștințe operare documente gestiunea materialelor
-constituie avantaj:
experiență în poziția de gestionar
Beneficii
-pachet salarial atractiv
CV-urile se pot depune la
sediul societății din Cosâmbești,
Șoseaua Slobozia-Țăndărei,
nr. 154, jud. Ialomița
sau la adresa de e-mail [email protected]

19 Aprilie 2017, 19:50


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2017, 19:10
(5582 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna martie 2017 s-au încasat 44,85 milioane de lei la buget

Potrivit unui comunicat de presă, «Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat, în luna martie 2017, la bugetul general consolidat suma de 44,85 milioane lei». «Menționăm că, din bugetul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 16:25
(5180 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Mânăstirii Slobozia

În perioada 19-23 aprilie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:55
(4795 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni în ziua de Paște

Pentru siguranța cetățenilor, în Duminica de Paște, Poliția Română a continuat acțiunile pentru prevenirea evenimentelor nedorite și pentru fluidizarea traficului și diminuarea riscului rutier. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:20
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Bătrână de 78 de ani, carbonizată într-un incendiu

Casa femeii a fost cuprinsă de flăcări joi, 13 aprilie 2017, în jurul orelor 15,00, când s-a primit sesizarea la dispeceratul 112. La locul intervenției au acționat pompierii voluntari ai localității și ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 20:05
(4665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: 40 mc lemne, confiscați

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, în urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 18:25
(4717 vizualizări - 4 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 3,256 milioane de lei

În luna martie 2017, inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 3,256 milioane de lei, în urma a 56 de ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 14:40
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017

În perioada 18-21.04.2017, în intervalul orar 10,00-15,00, se va desfășura exercițiul național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017. Scenariul exercițiului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 13:05
(6191 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Doja: Marfă fără documente de proveniență

Marți, 11 aprilie 2017, polițiștii au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Gheorghe Doja, o autoutilitară condusă de un tânăr, de 26 de ani, din județul Călărași.În urma controlului efectuat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 12:25
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Nu au neutralizat deșeurile periculoase

Administratorii a 3 societăți comerciale de pe raza județului Ialomița sunt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de neluarea măsurilor de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 11:05
(3302 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...