Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița studiilor de fezabilitate din perioada 2012-2018

Morgana investițiilor rurale

Ialomița studiilor de fezabilitate din perioada 2012-2018

În ultimii 6 ani, Ialomița a investit în studii de fezabilitate, proiecte tehnice, DALI (documentație de avizare a lucrărilor de intervenție), etc. aproximativ 10  milioane de lei. La prima vedere, suma pare rezonabilă... Ba, chiar modestă! O analiză minimală a acestor cheltuieli premergătoare investițiilor reflectă însă o practică neunitară și o lipsă de exercițiu evidentă. Majoritatea administrațiilor locale realizează documentația premergătoare investițiilor potrivit nivelului de înțelegere, fără a cunoaște legislația și, ce e mai grav, fără finalitate.

O analiză fără pretenții... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 11:05 (7045 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Coplata lasă spitalele din Ialomița fără bani

Coplata lasă spitalele din Ialomița fără bani

Sistemul coplății introdusă de Ministerul Sănătății în spitale se dovedește a fi un adevărat eșec. La 5 ani distanță de la implementarea acestui sistem, el este nefuncțional. Managerii unităților medicale din Ialomița explică faptul că banii strânși prin coplată sunt foarte puțini, pentru că mulți dintre pacienți sunt scutiți de la plata acestei taxe.

O măsură ineficientă Potrivit legii prin care a fost reglementată, coplata impunea pacienților externați dintr-un spital achitarea unei taxe cu valori cuprinse între 5 și 10 lei. Aceste valori erau stabilite în fiecare unitate medicală... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2018, 15:10 (4830 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Edilul Mocioniu și sinecurile administrative din Primăria Slobozia

Edilul Mocioniu și sinecurile administrative din Primăria Slobozia

bonus: Cheltuieli cu salariile de peste 40 milioane de lei anual

La sfârșitul lunii iunie 2018, Consiliul Local Slobozia a aprobat o nouă organigramă pentru Primăria Slobozia și direcțiile subordonate acesteia. În spatele «necesității» și «oportunității», proiectul de hotărâre ascunde o serie de sinecuri administrative numai bune de făcut cadou prietenilor și colegilor de partid. Propunerile desăvârșesc procesul de politizare instituțională inițiat în urmă cu 2 ani de către primarul Adrian Mocioniu. Aparatul propriu al Primarului Municipiului Slobozia are acum 159 de funcții, iar numărul total de posturi din cadrul instituției a ajuns la 455!

Politica de cadre a lui Mocioniu... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2018, 10:50 (5606 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Hoții fac legea în orașul Țăndărei

Polițiștii sunt depășiți de situație

Hoții fac legea în orașul Țăndărei

Cunoscut pentru palatele romilor construite din venituri care nu pot fi justificate, Țăndăreiul este asediat de hoți. Cetățenii care locuiesc în cartierele de case ale orașului reclamă faptul că, periodic, din gospodării le dispar bunuri, animale și păsări. Deși sesizează toate aceste furturi la Poliție, oamenii legii încă nu au reușit să-i prindă pe autori. În ultimul an și jumătate, la Poliția orașului Țăndărei au fost înregistrate peste 20 de dosare penale pentru furturi din gospodăriile cetățenilor, însă prinderea hoților bate pasul pe loc. Situația scoate în evidență încă o dată indiferența cu care atât conducerea instituției, cât și cea a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2018, 18:15 (22008 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Satele ialomițene în care nimeni nu citește

Satele ialomițene în care nimeni nu citește

O  statistică a Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» din Slobozia arată că 9 localități din Ialomița nu dețin la momentul de față biblioteci publice. Nici în cele care astfel de instituții există situația nu e prea grozavă... Cititorii sunt ținuți la distanță din cauza lipsei dotărilor și a fondului de carte învechit. De la caz la caz, aceste biblioteci au în patrimoniu cărți achiziționate chiar și înainte de Revoluție. Edilii comunelor în care bibliotecile nu există dau vina pe lipsa banilor, dar și pe dezinteresul cetățenilor față de lectură.

Comunele fără biblioteci
... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2018, 13:50 (8564 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru a majorat ilegal salariul directorului Spitalului Slobozia

Minciuna are picioare scurte, domnule președinte!

Victor Moraru a majorat ilegal salariul directorului Spitalului Slobozia

bonus: Spitalul Slobozia achiziționează sistemul informatic «Hipocrate»

Concluzia aparține Camerei de Conturi Ialomița și încă nu a fost făcută publică. Reamintim că salariul Marianei Iancu, directorul Spitalului Slobozia este de 21000 lei și a fost acordat începând cu luna aprilie 2018, prin decizia președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru. «Salariile se fac după o lege dată de Ministerul Sănătății! Nu știu de ce Curtea de Conturi spune că sunt ilegale...» declară Mariana Iancu.

Negru pe alb, dar neoficial
Un raport al Camerei de Conturi Ialomița, desfășurat în perioada 16 aprilie-30 mai 2018, confirmă faptul că salariul directorului... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2018, 11:05 (11863 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alegeri anticipate la Sălcioara

Lupta pentru ciolane la țară

Alegeri anticipate la Sălcioara

Consiliul Local Sălcioara a rămas cu numai 3 membri după ce consilierii PNL au demisionat în bloc. Primarul Gabriel Stoica se află în conflict deschis cu proprii consilieri, alegerile anticipate fiind singura soluție de deblocare a conflictului.

Un consiliu local cu 3 membri Conflictul dintre Gabriel Stoica, primarul comunei Sălcioara, și consilierii PSD care l-au susținut la alegerile din 2016 a degenerat. În cei 2 ani scurși de la preluarea mandatului, acesta a reușit să blocheze definitiv activitatea Consiliului Local! Consiliul a funcționat timp de mai bine de un an în 8 consilieri... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2018, 13:10 (7326 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Marian Dobrică, fostul șef al Penitenciarului Slobozia, criticat public printr-un Manifest

Marian Dobrică, fostul șef al Penitenciarului Slobozia, criticat public printr-un Manifest

Mai mulți angajați al Administrației Naționale a Penitenciarelor au transmis pe adresa ziarului nostru un Manifest îndreptat împotriva directorului instituției, comisarul șef de penitenciare Marian Dobrică. Până să devină conducătorul ANP, Dobrică a fost șeful Penitenciarului Slobozia. După plecarea la București, «acesta a lăsat în urma sa un imens haos administrativ», susțin, sub anonimat, foștii subalterni din Slobozia.

Angajații ANP cer demisia șefului Dobrică
Întins pe două pagini, documentul transmis pe adresa redacției noastre pune pe tapet situația dezastruoasă în care... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2018, 18:05 (13543 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Giurgeni, izolată din cauza a două forcare de Pestă Porcină Africană

Comuna Giurgeni, izolată din cauza a două forcare de Pestă Porcină Africană

Stare de alertă în județul Ialomița. Autoritățile au confirmat primele focare de Pestă Porcină Africană. Acestea au fost descoperite în două gospodării de pe raza comunei Giurgeni. La momentul de față, s-a dispus ca toți porcii de pe raza localității să fie sacrificați, pentru ca boala să nu se extindă. Proprietarii animalelor vor fi despăgubiți.

Peste 300 de porci vor fi sacrificați
Potrivit informațiilor, focarele de Pestă Porcină Africană depistate în județul Ialomița au fost descoperite în două gospodării de pe raza comunei Giurgeni. La momentul de față, autoritățile acționează... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2018, 15:35 (13586 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

«mergem până la capăt!»

În ultima vreme, tot am auzit această expresie: «mergem până la capăt!». Ca și în cazul expresiei «statul paralel», cei ce fac referire la «mergem până la capăt!» vorbesc în termeni vagi despre ceea ce reprezintă aceste sintagme. Firesc, apar întrebări. Despre care «capăt» ar fi vorba? La ce «capăt» se face referire? Există, de fapt, un «capăt»? În fine, inițiatorii expresiilor le folosesc uzual în ultimul timp, încercând, fără o cunoaștere profundă, să inoculeze celor ce îi ascultă anumite împrejurări sau stări de fapt dincolo de realitate. Este ca atunci când, scrutând marea sau oceanul, să-ți imaginezi la răsăritul Soarelui că astrul iese... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2018, 13:15 (4434 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Afacerilor Interne plătește în mod eronat salariile polițiștilor

Decizie a Tribunalului Ialomița

Ministerul Afacerilor Interne plătește în mod eronat salariile polițiștilor

Cinci polițiști din Ialomița au demonstrat în instanță cum sunt «păcăliți» de stat în ziua de salariu. În urma unui proces desfășurat la Tribunalul Ialomița, oamenii legii au reușit să demonstreze faptul că veniturile care se regăsesc pe fluturașii de salariu sunt mai mici decât în realitate. Acțiunea polițiștilor a fost inițiată cu sprijinul Sindicatului Polițiștilor din România «Diamantul». Sentința dată de instanța din Slobozia nu este însă definitivă...

Filmul unui proces Acțiunea inițiată de Sindicatul Polițiștilor din România «Diamantul» a vizat modul eronat în care sunt calculate... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2018, 20:05 (20859 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Steluța Mitrea a câștigat procesul intentat Ministerului Educației

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are din nou adjunct

Steluța Mitrea a câștigat procesul intentat Ministerului Educației

Curtea de Apel București a admis cererea prin care Steluța Mitrea, inspectorul școlar general adjunct al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, a cerut suspendarea efectelor Raportului Ministerului Educației, prin care a primit calificativul «nesatisfăcător». În baza acestui document, ea urma să fie demisă din funcție. Sentința dată de Curtea de Apel București este executorie, dar nu definitivă și poate fi atacată la Înalta Curte de Casație și Justiție.

Steluța Mitrea a revenit la serviciu În primăvara acestui an, Ministerul Educației a transmis către Inspectoratul Școlar... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2018, 14:10 (21717 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Telekom Cloud Backup, soluția performantă care protejează datele companiilor împotriva pierderii sau deteriorării. Testeaz-o acum și datele companiei tale vor fi în siguranță!

Telekom Cloud Backup, soluția performantă care protejează datele companiilor împotriva pierderii sau deteriorării. Testeaz-o acum și datele companiei tale vor fi în siguranță!

Protejarea eficientă a volumelor mari de date ale companiilor, stocarea datelor în centre performante de date situate în România, securitatea sporită a datelor pe întregul flux al acestora și zero investiții în infrastructura IT suplimentară sunt principalele beneficii oferite de soluția Telekom Cloud Backup. Bazată pe tehnologia Veeam Cloud Connect, soluția protejează atât stații de lucru de tipul PC și laptop, cât și servere cu sisteme de operare Linux sau Windows. Testeaz-o acum și beneficiază de toate aceste avantaje!

Cui se adresează Telekom Cloud Backup?

Atât clienții care folosesc deja tehnologie de backup Veeam pentru infrastructură IT proprie... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2018, 13:20 (6567 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dispensarul TBC din Slobozia este nefuncțional

Dispensarul TBC din Slobozia este nefuncțional

Activitatea Dispensarului TBC din Slobozia este blocată în momentul de față din cauza lucrărilor de amenajare a spațiului în care va funcționa noul Computer Tomograf (CT), pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia l-a primit iarna trecută de la Ministerul Sănătății. Din cauza muncitorilor, pacienții sunt nevoiți să-și primească medicamentele în stradă. 

Haos la Dispensarul TBC Înainte de începerea acestor lucrări, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia ar fi trebuit să asigure un alt spațiu de funcționare pentru dispensarul TBC. Mai grav este faptul că pentru... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2018, 12:25 (6274 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a preluat ruinele Grădinii de Vară

Primăria Slobozia a preluat ruinele Grădinii de Vară

bonus: «Piață Romană», la Slobozia

Grădina de vară din Slobozia a intrat oficial în administrarea Primăriei Slobozia. Regia Autonomă de Distribuție și Exploatare a Filmelor «România Film» (RADEF) a semnat protocolul de predare-primire în luna mai a acestui an, după ce municipalitatea a obținut imobilul în urma unei hotărâri judecătorești definitive în urmă cu 3 ani, dar pe care RADEF nu a respectat-o invocând aspecte de ordin birocratic. În prezent, Primăria Slobozia mai are de câștigat încă un proces intentat împotriva RADEF, cel prin care solicită preluarea fostului Cinematograf «Ialomița». Acest proces civil este blocat deocamdată, din cauza unei acțiuni penale a DIICOT, care i-ar viza pe foștii administratori ai brutăriei care... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2018, 19:05 (8951 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ode prezidențiale în comunicatele oficiale ale Consiliului Județean

Silnicii lingvistice și dezinformare crasă

Ode prezidențiale în comunicatele oficiale ale Consiliului Județean

Ilie Cioacă, consilierul personal al președintelui Victor Moraru, confundă comunicatele de presă cu odele prezidențiale. El a transformat aceste mijloace de informare a publicului în poeme în proză dedicate Președintelui Moraru.

Puteți mai mult, domnule Cioacă!
Săptămâna trecută atrăgeam panicați atenția asupra deserviciilor evidente pe care le produc comunicatele de presă semnate de Ilie Cioacă în numele Consiliului Județean Ialomița. Imun, acesta revine cu o nouă producție, săpată în lemnul aceluiași limbaj care l-a consacrat. Deși e aproape imposibil de urmărit, riscăm și vă... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2018, 17:55 (7132 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Doar 31% dintre profesorii din Ialomița au primit note de trecere

Procent de promovare scăzut la Titularizare

Doar 31% dintre profesorii din Ialomița au primit note de trecere

Marți, 17 iulie 2018, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele preliminarii la Titularizare 2018. Datele oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată că procentul de promovare obținut anul acesta a fost mai mic decât cel de anul trecut.

Note mici la Titularizare
Statisticile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că, la nivelul județului, 160 de candidați dintre cei admiși să susțină proba scrisă la Titularizare au fost prezenți în sălile de examen. Dintre aceștia, doar 51 au reușit să obțină note peste 7 și să fie considerați «reușiți». Cei mai mulți... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2018, 16:47 (14987 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Poștăriță din Căzănești, reclamată de o nevăzătoare

Poștăriță din Căzănești, reclamată de o nevăzătoare

bonus: drept la replică

Scandal la Poșta din Căzănești. O femeie nevăzătoare din localitate reclamă că una dintre angajatele Oficiului Poștal i-ar fi luat o parte din banii din pensie și cei pentru facturile la utilități. Reprezentanții Oficiului Județean de Poștă Ialomița se arată sceptici cu privire la aceste acuzații și explică faptul că vor desfășura o anchetă internă pentru a descoperi dacă faptele sesizate sunt sau nu adevărate.

Reclamații dure Valentina Moise are aproape 60 de ani și este nevăzătoare. Femeia locuiește împreună cu mama sa, iar pensia de boală pe care o primește este singura lor sursă... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2018, 14:05 (10316 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Morții sunt obligați la muncă în folosul comunității

Se întâmplă la Slobozia

Morții sunt obligați la muncă în folosul comunității

Sancționat pentru fărădelegile pe care le-a făcut în timpul vieții, un bărbat din Slobozia are probleme chiar și după moarte. Pe numele său a fost deschis un proces la Judecătoria Slobozia, instanța urmând să-l oblige la zile de muncă în folosul comunității. Solicitarea a fost făcută de Primăria Slobozia, instituție căreia contravenientul decedat trebuie să-i plătească amenzi în valoare de 4000 de lei. Administrația locală susține însă că a luat act de moartea bărbatului și nu-și explică de ce judecătorii au continuat acțiunea, stabilind chiar și un termen pentru acest proces...

Un viciu de procedură... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2018, 10:50 (14024 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Gabriel Modrea rămâne în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Gabriel Modrea rămâne în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Implicat într-un imens scandal public și cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului Sănătății, Gabriel Modrea rămâne la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, a semnat Ordinul prin care i se prelungește acestuia delegarea pe funcția de director executiv al DSP Ialomița. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, directorul Modrea a refuzat să facă declarații publice. La fel de evazivi în răspunsuri s-au arătat și oficialii Ministerului Sănătății.

Haos la DSP Ialomița De mai bine de două luni, Direcția de Sănătate ... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2018, 14:35 (5866 vizualizări - 14 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: 450 de deținuți vor vota la Referendum

Persoanele private de libertate din Penitenciarul Slobozia vor participa la scrutinul electoral din data de 29 iulie 2012. Vorbim despre 450 de deținuți care au drept de vot.
Dacă la alegerile locale ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:21
(8562 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Votează Legal!» continuă

Poliștii ialomițeni au continuat și joi, 26 iulie a.c., campania de combatere a mitei electorale «Votează Legal!». Oamenii legii au stat de vorbă cu cetățenii din Slobozia, Fetești, Țăndărei, Amara și ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(9309 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Internațională a Siguranței Rutiere», sărbătorită la Slobozia

Miercuri 25 iulie a.c., polițiștii rutieri din întreaga țară au sărbătorit «Ziua Internațională a Siguranței Rutiere». Evenimentul a fost marcat și de oamenii legii din Slobozia. Aceștia au ieșit în stradă ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2012, 14:17
(7644 vizualizări - 0 comentarii)


USL Ialomița: Miting electoral pentru Referendum

USL Ialomița va organiza joi, 26 iulie 2012, începînd de la orele 18,45, un miting electoral. Acțiunea va demara la Stadionul Municipal Slobozia cu un marș electoral autorizat, pe traseul Stadion-bdul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:29
(8639 vizualizări - 9 comentarii)


Incendii la două anexe gospodărești din Miloșești

Anexele gospodărești din două gospodării vecine din localitatea Miloșești au fost cuprinse de flăcări după ce lucerna depozitată necorespunzător de către unul dintre proprietari s-a autoaprins, generînd ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2012, 11:02
(10185 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Fetițe» săltate de jandarmi

În cadrul misiunilor de prevenire și combatere a fenomenului de prostituție pe raza municipiului Slobozia, efective din cadrul Detașamentului Mobil de Jandarmi Slobozia au desfășurat mai multe acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2012, 15:09
(7837 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: 2000 litri de produs petrolier transportate într-o dubă, confiscate

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 15,00, polițiștii rutieri au depistat pe strada Gării din Urziceni o autoutilitară, condusă de un bărbat de 37 ani, din comuna Gîrbovi. În urma controlului asupra ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:13
(9444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au distrus geamul de protecție al «păcănelelor»

Doi bărbați de 32, respectiv 34 ani, domiciliați în municipiul Urziceni și comuna Ograda sînt cercetați de polițiști întrucît au distrus geamurile de protecție de la aparatele de jocuri electronice ale ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 17:01
(8188 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

Peste 2000 țigarete, depistate în urma unei percheziții la Vlădeni

În cursul zilei de vineri, 20 iulie a.c., polițiștii au efectuat, în baza autorizației de percheziție domiciliară, descinderi la locuința unui bărbat de 45 ani și a unei femei de 43 ani, ambii din comuna ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:53
(9451 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un motociclist beat a intrat într-o bornă kilometrică

În dimineața zilei de duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 6,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe DN2A, în orașul Țăndărei, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:50
(7412 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A fugit de la locul accidentului

Duminică, 22 iulie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași s-a produs un accident rutier, iar șoferul vinovat a fugit de la locul evenimentului. În ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:48
(10151 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Surprinși beți la volan. La Sudiți, un șofer a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri și sîmbătă, 20-21 iulie a.c., polițiștii rutieri au depistat în trafic patru șoferi, cu vîrste cuprinse între 42 și 55 ani, domiciliați în Slobozia, Făcăeni, Munteni-Buzău și Armășești, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8846 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Gîrbovi

Vineri, 20 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs pe raza municipiului Slobozia și s-a soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:44
(8411 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 22 de permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

În perioada 20-22 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:36
(10022 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelați cu găsirea de slujbe în străinătate!

În cursul zilei de luni, 23 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Fetești au fost sesizați de către doi bărbați de 41, respectiv 54 ani, ambii domiciliați în comuna Bordușani despre faptul că un tînăr ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:29
(7886 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 105 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 24 iulie 2012, sînt disponibile 105 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:23
(7712 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Roșiori și Movilița. O tînără a încercat să se sinucidă la Amara!

Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Roșiori a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de sîmbătă, 21 iulie, după ce o persoană rămasă neidentificată a folosit intenționat o sursă de aprindere ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:22
(9083 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: S-a spînzurat în fața casei

În urma unui apel telefonic, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea flăcărilor ce se manifestau la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Giurgeni. Cel mai probabil, ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


Noi conduceri în cadrul IPJ Ialomița

În cursul acestei luni, Inspectoratul Județean de Poliție Ialomița a organizat mai multe concursuri pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante în cadrul inspectoratului.
Astfel, începînd cu data ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 16:06
(9837 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Tînăr trimis în judecată pentru «trafic de minori»

Un tînăr de 23 ani, din comuna Vlădeni, a fost trimis in judecată, fiind cercetat în stare de arest preventiv, pentru comiterea infracțiunii de «trafic de minori», în forma continuată. Polițiștii Serviciului ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8438 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: Cursuri de calculator pentru persoanele de vîrsta a treia

Servind intereselor de educație, cultură și formare ale comunității, prin însăși misiunea sa, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița anunță începerea «Cursurilor de vară în utilizarea calculatoarelor ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2012, 10:18
(8709 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

17 Iulie 2012, 19:01


Anunț angajare

Firmă de construcții angajează
absolvent studii superioare sau medii cu cunoștințe aprofundate de AUTOCAD sau ALLPLAN, cunoștințe desen tehnic în construcții civile, industriale și agrozootehnice
Locul de muncă este în Slobozia, jud. Ialomița
Relații la telefon 0726/136.480

17 Iulie 2012, 18:14


Proiectil de artilerie, găsit pe malul rîului Ialomița

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 138 mm a fost descoperit de un cetățean pe malul rîului Ialomița, pe raza cartierului Bora al municipiului Slobozia. Evenimentul a fost anunțat prin SNUAU ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 16:30
(10523 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Copiii cu chibriturile i-au incendiat o anexă gospodărească

Sîmbătă, 14 iulie a.c., în jurul orei 13,40, o anexă gospodărească a unui cetățean din Ograda a fost cuprinsă de flăcări, după ce mai mulți copii lăsați nesupravegheați s-au jucat cu un chibrit generînd ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 16:29
(11545 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda incendiu


Slobozia: După ce au pierdut, au spart ecranele de protecție la «păcănele»

Doi slobozeni de 19, respectiv 32 ani, sînt cercetați de polițiști întrucît au distrus geamurile de protecția a ecranelor de la aparatele de jocuri electronice ale unor firme din Slobozia. Prima faptă a ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:53
(11812 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Trei copii, suspecți de furt dint-un autoturism

În cursul zilei de vineri, 13 iulie a.c., Poliția Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 34 ani, din Fetești, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din autovehicul un CD-player. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:47
(8744 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești copil furt


Slobozia: A găsit două telefoane mobile și le-a predat Poliției

Vineri, 13 iulie a.c., la sediul Postului de Poliție Ciochina s-a prezentat un bărbat, de 56 ani, din București, proprietar al unei locuințe din comună, care le-a declarat polițiștilor că în zona Șoșelei ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:47
(7934 vizualizări - 1 comentariu)


DJ201 Ciulnița-Slobozia: A pătruns pe contrasens și s-a izbit de o altă mașină

Duminică, 15 iulie a.c., în jurul orei 12,30, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe DJ201 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Cu ocazia cercetării la fața locului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:37
(10203 vizualizări - 0 comentarii)


Beat și fără permis la volan, în viteză prin Fetești

Un autoturism a fost depistat de polițiști sîmbătă, 14 iulie a.c., în jurul orei 20,00, în timp ce se deplasa pe raza municipiului Fetești. Întrucît șoferul se deplasa cu o viteză mare, s-a procedat la ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:33
(9296 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...