Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Droguri și «obiecte periculoase» descoperite la Festivalul Romilor Ialomițeni

Droguri și «obiecte periculoase» descoperite la Festivalul Romilor Ialomițeni

În perioada 8-10 august 2025, Slobozia a fost gazda Festivalului Romilor Ialomițeni. Chiar dacă evenimentul și-a propus să fie o manifestare dedicată intercultu­ralității și pre­zentării tradițiilor rome, manifes­tarea nu a fost lipsită de incidente. Potrivit unui comunicat de presă remis publi­cității de Jandarmeria ialomițeană, asupra unora dintre participanți au fost descoperite droguri și «obiecte periculoase». De asemenea, au fost aplicate și sancțiuni pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice».

 

Eveniment monitorizat de echipajele Poliției și Jandarmeriei... [citește_tot_articolul]

13 August 2025, 10:20 (10172 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Amara cere foștilor primari plata, în solidar, a sumei de 6,3 milioane de lei

Primăria Amara cere foștilor primari plata, în solidar, a sumei de 6,3 milioane de lei

bonus: Se cere falimentul Primăriei Amara

Foștii primari ai orașului Amara, Ion Măiță și Alin Sorin Sandu, sunt chemați în judecată de administrația locală și obligați la plata, în solidar, a sumei de 6,3 milioane de lei. Banii reprezintă valoarea penalităților de întârziere pe care Primăria Amara trebuie să le achite în prezent societății Intergroup Engeneering SRL și se regăsește în cele două dosare de executare silită pe care firma le-a deschis pe numele primăriei. Între timp, aceeași societate cere în instanță falimentul Primăriei Amara. Cei doi foști edili pare că au ajuns și în atenția Direcției Naționale Anticorupție după ce o plângere penală deschisă pe numele acestora... [citește_tot_articolul]

12 August 2025, 18:20 (11554 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Durerea după implant dentar-ce este normal și când trebuie să mergi la medic

Durerea după implant dentar-ce este normal și când trebuie să mergi la medic

Implantul dentar este considerat astăzi una dintre cele mai sigure și durabile soluții pentru înlocuirea dinților lipsă. Procedura modernă, realizată cu tehnologie de ultimă generație, permite o intervenție minim invazivă, cu rezultate excelente pe termen lung. Cu toate acestea, chiar și în cele mai bune condiții, este normal ca pacienții să se întrebe ce fel de durere este „firească“ după implant dentar și când ar trebui să se îngrijoreze.
La Clinica Dr. Ardeleanu din Slobozia, echipa de medici oferă nu doar tratamentul... [citește_tot_articolul]

11 August 2025, 12:15 (4124 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Garda de Mediu Ialomița a sancționat gestionarea neconformă a deșeurilor

Amenzi de peste 1 milion de lei în primul semestru al anului 2025

Garda de Mediu Ialomița a sancționat gestionarea neconformă a deșeurilor

Gestionarea deficitară a deșeurilor atât de către administrațiile locale din Ialomița, cât și de entitățile private din Ialomița, a fost sancționată de către Garda de Mediu. În primul semestru al acestui an, instituția a aplicat sancțiuni  de peste 1 milion de lei.

 

Verificările continuă În primul semestru al acestui an, Garda de Mediu Ialomița a realizat peste 100 de acțiuni de control ce au vizat modul în care se realizează gestionarea gunoaielor atât de către administrațiile publice, cât și de către entitățile private. Rezultatul... [citește_tot_articolul]

11 August 2025, 09:50 (8828 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Borănești: Adolescent de 17 ani înjunghiat de mai multe ori, agresorii trimiși în judecată!

Borănești: Adolescent de 17 ani înjunghiat de mai multe ori, agresorii trimiși în judecată!

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a finalizat cercetările într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de «tentativă de omor», «complicitate la tentativă de omor», «distrugere» și «violare de domiciliu». Victima din această anchetă este un adolescent de 17 ani care a fost înjunghiat de mai multe ori cu un cuțit.

 

Dosar trimis în judecată Faptele reținute de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița s-au produs în aprilie 2025. În urma unei discuții contradictorii... [citește_tot_articolul]

8 August 2025, 09:40 (5714 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Controale medicale pe liste de așteptare în Ambulatoriul Spitalului Județean Slobozia

Controale medicale pe liste de așteptare în Ambulatoriul Spitalului Județean Slobozia

Persoanele care au nevoie de consultații medicale în cabinetele Ambulatoriului de specialitate al Spitalului Județean de Urgență Slobozia trebuie să aștepte între 2 și 6 luni pentru o programare. Cei pentru care timpul este esențial pot beneficia însă contracost de servicii medicale în cadrul clinicilor private. Fără să mai surprindă pe nimeni, situația este ge­nerată de lipsa medicilor.

 

Liste de așteptare foarte lungi În timp ce Ministerul Sănătății promovează serviciile medicale prespita-licești, considerându-le esențiale, medicii care... [citește_tot_articolul]

7 August 2025, 09:55 (22878 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără soluții financiare pentru reabilitarea șoselei Slobozia-Amara

La Slobozia

Fără soluții financiare pentru reabilitarea șoselei Slobozia-Amara

Pe lângă porțiunea DN21, cunoscută sub numele de Șoseaua Brăilei, Primăria Slobozia administrează și porțiunea DN2C, denumită Șoseaua Slobozia-Amara. Și această bucată de drum național se află într-o stare avansată de degra­dare, însă până acum nu s-au făcut demersuri în vederea reabilitării, așa cum s-a întâmplat cu primul drum public. Administrația locală susține că vor fi efectuate doar lucrări de întreținere, pentru că nu poate fi reabilitată din lipsă de fonduri.

 

Buget limitat Pentru reparația Șoselei Brăilei, Primăria... [citește_tot_articolul]

6 August 2025, 10:15 (26586 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Abateri financiare și prejudicii de peste 12 milioane de lei

Camera de Conturi Ialomița reclamă

Abateri financiare și prejudicii de peste 12 milioane de lei

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul misiunilor de audit desfășurate în anul 2024, privind anul financiar 2023. La nivelul județului Ialomița au fost efectuate 43 de misiuni de audit. La finalul acestor verificări s-au constatat abateri financiare și prejudicii de peste 12 milioane de lei. În majoritatea cazurilor, principalul motiv care a generat aceste situații este legat de slaba pregătire profesională a angajaților care își desfășoară activitatea în instituțiile auditate, după cum apreciază reprezentanții Camerei de Conturi Ialomița.

 

Ce a constatat Camera de Conturi Ialomița?... [citește_tot_articolul]

5 August 2025, 09:40 (12823 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 34,03% dintre profesori au obținut peste 7 la Titularizare

Doar 34,03% dintre profesori au obținut peste 7 la Titularizare

După Bacalaureat și Evaluare Națională, a venit rândul profesorilor să treacă prin focurile examenelor. La finalul lunii iulie 2025, s-au publicat rezultatele parțiale ale Titularizării. Fără să mai surprindă pe nimeni, doar 34,03% dintre candidați au obținut note peste 7, astfel încât să fie considerați «admiși». Totodată, unii au obținut chiar și note de 2 sau de 3.

 

Rezultate la Titularizare În urmă cu două săptămâni, profesorii au susținut examenul scris la Titularizare 2025. Deși anul acesta s-au înscris peste 300 de candidați... [citește_tot_articolul]

4 August 2025, 10:10 (8302 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Posibilă majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului

În Ialomița

Posibilă majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului

În urmă cu o săptămână, Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, a organizat o serie de întâlniri oficiale cu primarii din județ, ce au avut ca subiect gestionarea eficientă a deșeurilor. Administrația județeană gestionează activitatea operatorului de salubritate ADI ECOO 2009, de ale cărui servicii beneficiază majoritatea localită­ților ialomițene. Discuțiile au avut ca temă și o posibilă majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului. Cel mai probabil, noile tarife vor intra în vigoare de la 1 ianuarie 2026.

 

22 milioane de euro pentru gestionarea deșeurilor... [citește_tot_articolul]

3 August 2025, 09:55 (23629 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Stagnare economică persistentă» pentru județul Ialomița

Raport al Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației

«Stagnare economică persistentă» pentru județul Ialomița

Într-un document prezentat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, sugestiv intitulat «Disparități teritoriale în România-Raport privind starea teritoriului 2024», Ialomița apare printre cele mai vitregite și sărace județe ale României. În cele ce urmează, vom încerca să reproducem ceea ce semnalează Raportul, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației analizând statistic decalajul existent între județe.

 

Deficiențele Ialomiței...

...sunt cunoscute și sintetizate î... [citește_tot_articolul]

2 August 2025, 09:40 (4983 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Eveniment istoric: Turul României sosește pentru prima dată la Slobozia, pe 13 septembrie

Eveniment istoric: Turul României sosește pentru prima dată la Slobozia, pe 13 septembrie

13 septembrie marchează un moment istoric pentru Slobozia: pentru prima dată, orașul găzduiește sosirea unei etape din Turul României – cea mai importantă competiție ciclistă din țară! Caravana Micii Bucle aduce în oraș peste 150 de cicliști profesioniști din întreaga lume, transformând Slobozia într-un punct-cheie al acestei ediții.
Etapa a patra: 212 km, un traseu spectaculos peste Dunăre
Startul etapei a patra are loc în aceeași zi, în Buzău, iar cicliștii parcurg un traseu impresionant de 212 km, trecând prin Brăila și Însurăței, cu un moment spectaculos – traversarea noului pod peste ... [citește_tot_articolul]

1 August 2025, 16:20 (9421 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A murit primarul comunei Valea Ciorii, Mihaela Roșu

A murit primarul comunei Valea Ciorii, Mihaela Roșu

Vineri dimineață, 1 august 2025, Mihaela Roșu, primarul localității ialomițene Valea Ciorii, s-a stins din viață. Primarul Mihaela Roșu a fost internată în urmă cu câteva zile la Spitalul Județean de Urgență din Slobozia, după ce ar fi suferit un accident vascular cerebral. Mihaela Roșu a fost viceprimar cu atribuții de primar o perioadă lungă în mandatul 2020-2024, la Alegerile Locale din iunie 2024 câștigând voturile locuitorilor din Valea Ciorii sub sigla Partidului Social Democrat. «Primim cu profundă surprindere și tristețe vestea că, începând de astăzi, 1 august a.c., doamna primar Mihaela Roșu nu mai este printre noi. O femeie de o forță remarcabilă, care a fost o prezență constantă și influentă în viețile noastre în ultimele decenii, a fost răpusă mult prea devreme de o moarte neașteptată. Dumnezeu să o odihnească și să îi ofere liniștea de care a avut atât de puțină parte în viață. Transmitem condoleanțele noastre familiei dumneaei!»... [citește_tot_articolul]

1 August 2025, 08:25 (13953 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mirosurile neplăcute i-au adus operatorului URBAN SA o sancțiune de 150 mii de lei

Mirosurile neplăcute i-au adus operatorului URBAN SA o sancțiune de 150 mii de lei

Problemele generate de mirosurile neplăcute provenite de la stația de epurare din Slobozia a operatorului Urban SA au fost reclamate la Garda de Mediu Ialomița. Lo­cuitorii deranjați de aceste mirosuri au făcut numeroase sesizări. Pe baza lor, reprezentanții instituției au efectuat un amplu control și au aplicat o sancțiune de 150 mii de lei. Urmează acum verificarea modului în care primăriile ialomițene gestionează deșeurile.

 

Amendă pentru mirosuri neplăcute Oficialii Gărzii de Mediu Ialomița susțin că de la începutul sezonului cald și până în prezent... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2025, 10:10 (6939 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Dezastru financiar» la Servicii Publice Slobozia SRL, anunțat de noii administratori

«Dezastru financiar» la Servicii Publice Slobozia SRL, anunțat de noii administratori

Noua structură de conducere a Servicii Publice Slobozia SRL, firma Primăriei Slobozia care are în administrare piețele, oborul, Bazarul Municipal și cimitirele orașului a făcut dezvăluiri cu privire la situația financiară a societății. Conducerea actuală este asigurată de 3 administratori, numiți în baza unei soli­citări a Agenției pentru Monitorizarea și Evaluarea Întreprinderilor Publice. Aceștia sunt Mihaela Florentina Cojocariu, Alexandru Pocotilă și Iulian Olteanu. Cel care a oferit informații cu privire la activitatea financiară a societății a fost Alexandru Pocotilă. Acesta a reclamat o serie de aspecte legate de proasta gestionare a fondurilor, explicând... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2025, 09:40 (26578 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Probă într-un dosar penal, o mașina a fost «uitată» de Poliție pe stradă

Slobozia: Probă într-un dosar penal, o mașina a fost «uitată» de Poliție pe stradă

De 3 ani, o mașină pe care Poliția ialomițeană a pus sechestru, fiind folosită pentru comiterea unei fapte de braconaj, a fost «uitată» de oamenii legii într-o parcare de pe strada Alexandru Odobescu, din Slobozia. Oamenii care locuiesc în zonă susțin că automobilul ocupă abuziv respectivul loc de parcare și că și-ar dori ca mașina să fie ridicată. Cazul este cunoscut la nivelul administrației locale, dar Primăria Slobozia și Poliția Locală Slobozia nu pot face nimic până la soluționarea anchetei. Când se va finaliza cercetarea este greu de estimat...

 

Dosar în curs de soluționare, loc de parcare blocat... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2025, 10:05 (7773 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii ialomițeni au intensificat anchetele privind combaterea corupției locale

În 2024

Procurorii ialomițeni au intensificat anchetele privind combaterea corupției locale

Pe lângă Direcția Națională Anticorupție, Parchet creat pentru a combate acest fenomen, responsabilități pe linia investigării faptelor de corupție au și Parchetele Județene. Anul trecut, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a investigat 16 cauze de corupție, jumătate dintre acestea fiind trimise în judecată. Creșterea este semnificativă în contextul în care, în ultimii ani, investigarea acestui tip de infracțiuni a lipsit din portofoliul procurorilor din Ialomița.

 

Raport despre investigarea micilor fapte de corupție Micile fapte de corupție... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2025, 09:40 (12164 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Rădulești: Bătrână cu handicap, agresată în propria casă

Rădulești: Bătrână cu handicap, agresată în propria casă

Procurorii Parche­tului de pe lângă Judecătoria Urziceni au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a unui bărbat după ce acesta a agresat o bătrână de 91 de ani, cu handicap locomotor, domiciliată în comuna Rădulești. În urma loviturilor primite, victima a avut nevoie de 20 de zile de îngrijiri medicale.

 

A intrat în casă pe geam Faptele s-au petrecut în noaptea de 20/21 iunie 2025, când agresorul a sărit gardul gospodăriei bătrânei, a spart un geam de la casă, după care a intrat î... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2025, 09:55 (5410 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății, obligat la plata unor despăgubiri de 300 mii lei către o firmă din Fetești

După ce a găzduit personalul medical în timpul pandemiei de COVID-19

Ministerul Sănătății, obligat la plata unor despăgubiri de 300 mii lei către o firmă din Fetești

În timpul pandemiei de COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești a fost declarat unitate medicală de­dicată tratării bolii COVID-19. Pe cale de consecință, personalul me­dical a beneficiat de un regim special de cazare și hrană, fiind găzduit la pensiunea unei firme din localitate. Proprietarul pensiunii încearcă de 3 ani să-și recu­pereze cei 300 mii de lei pe care i-a cheltuit pentru că a pus unitatea la dispoziția cadrelor medicale. Pro­cesul a ajuns la Înalta Curte de Casație și Justiție după ce Minis­terul Sănătății, parte în acțiune, a contestat toate soluțiile prin care era obligat la plata despăgubirilor.

... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2025, 10:40 (7404 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Controale ale Poliției Locale Slobozia la terasele din oraș

Controale ale Poliției Locale Slobozia la terasele din oraș

Sezonul cald este sinonim cu deschiderea teraselor. Și la Slobozia există câteva zeci de astfel de spații destinate petrecerii timpului liber, însă nu toate funcțio­nează legal. Un control al Poliției Locale a scos la iveală lipsa autorizațiilor necesare funcționarii și chiar lipsa autorizațiilor pentru a putea prepara hrană în condiții de siguranță. Controlul a adus, firește, și sancțiuni.

 

Sancțiuni pentru lipsa autorizațiilor Estimativ, la Slobozia, în acest sezon cald, funcționează aproximativ 40 de terase, mai mici sau mai mari. Nu toate spațiile... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2025, 10:10 (10440 vizualizări - 13 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
324 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12966 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești, Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 16 și 52 de ani, din Fetești și Căzănești, au fost prinși în dimineața zilei de 21 februarie a.c. în timp ce încercau să fure fier armătura de fier a unor hale, aflate ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:20
(11607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12519 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5031 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11498 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13914 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14493 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8269 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13845 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12314 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9864 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20211 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15577 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11443 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16533 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11404 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15952 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10961 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8601 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22405 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...