Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

3 focare de rujeolă, pe raza orașului Țăndărei

3 focare de rujeolă, pe raza orașului Țăndărei

Autoritățile sanitare din Ialomița sunt în alertă după ce la Țăndărei au fost identificate 3 focare de rujeolă. Datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că boala s-a extins rapid din cauza refuzului oamenilor de a se vaccina.

Cazurile sunt monitorizate
La momentul de față, peste 2000 de copii din Ialomița ar trebui să fie imunizați împotriva rujeolei. Cu toate acestea, demersurile medicilor sunt blocate din cauza refuzului părinților de a-și vaccina copiii. Se pare că unii dintre aceștia au invocat chiar și motive religioase. Interesul scăzut față de imunizarea împotriva... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2017, 17:28 (4552 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are conturile blocate

Consiliul Județean Ialomița are conturile blocate

Direcția de Trezorerie a Județului Ialomița a blocat conturile Consiliului Județean Ialomița, după ce administrația condusă de Victor Moraru a refuzat să pună în aplicare o hotărâre judecătorească. Sentința face referire la cazul celor șapte copii din Țăndărei care au câștigat în instanță dreptul la un ajutor financiar reglementat de 4 acte normative și niciodată pus în practică la nivelul județului Ialomița! În replică la această situație, oficialii județeni susțin că vor face toate demersurile necesare pentru a dezamorsa situația...

Un proces pierdut În baza unei hotărâri a Curții... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2017, 18:55 (10561 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condiții decente pentru deținuți la Penitenciarul Slobozia

Condiții decente pentru deținuți la Penitenciarul Slobozia

Legea prin care deținuții au fost eliberați din închisori din cauza condițiilor din timpul detenției reprezintă în realitate doar o formă mascată de grațiere... La Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia singura problemă o reprezintă supraaglomerarea. În rest, potrivit informațiilor publice oferite de reprezentanții închisorii, spațiile de detenție sunt dotate cu băi separate, televizoare și mobilier adecvat pentru depozitarea bunurilor personale. Mai mult, întreținerea fiecăruia dintre pușcăriașii închiși la Slobozia costă 110 lei pe zi.

Masă caldă și televizor pentru deținuți
... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2017, 15:45 (6434 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Amara are administrator public

Amara are administrator public

În timp ce conducerea Școlii Gimnaziale din Amara scandalizează părinții, noul primar Ion Măiță a găsit un înlocuitor pentru fostul administrator public, Larisa Mihai. Numele noului administrator public al orașului este Iuliana Sohodoleanu. Ea obținut 80 de puncte la proba scrisă și 86,42 la interviu...

Primarul face, primarul trage
După modelul predecesorului său, ajuns între timp președinte de județ, noul primar al orașului Amara a organizat un concurs pentru numirea în funcție a unui administrator public. Decizia primarului Ion Măiță de a organiza concursul survine la nici... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 20:15 (15128 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Slobozia au cheltuit 2,8 milioane de lei pentru reparații și întreținere

Școlile din Slobozia au cheltuit 2,8 milioane de lei pentru reparații și întreținere

Primăria Slobozia a dat publicității valoarea sumelor pe care le-au cheltuit școlile și grădinițele din oraș în urma lucrărilor de reabilitare și întreținere, desfășurate înainte de debutul anului școlar 2017-2018. Dintr-un buget estimat la 3,4 milioane de lei, unitățile de învățământ au utilizat 2,8 milioane de lei. Datele arată că o bună parte din acești bani au mers către firme patronate de membrii PSD, cu care au fost încheiate contracte de prestări servicii.

Primăria a dat bani pentru școli
Cele 14 școli și grădinițe pe care Primăria Slobozia le administrează la Slobozia... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 15:40 (6597 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

În urmă cu 5 ani, ramura liberală a administrației Ciupercă plasa Ialomița în centrul investițiilor naționale în «energia verde», respectiv câmpurile de panouri fotovoltaice. Acum, în 2017, singura investiție realizată continuă să fie nefuncțională, iar noua conducere a Consiliului Județean caută soluții pentru limitarea pierderilor generate de această investiție cifrată la 2,8 milioane de lei.

Milioane pentru nimic
Susținut activ de către ex-vicepreședintele Ioan Martin, parcul fotovoltaic de la Giurgeni a fost gândit, în varianta inițială, ca o investiție de 10 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 11:25 (7362 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Obligați pe nedrept să returneze subvenții agricole de 2,3 milioane de lei

Se întâmplă în Ialomița

Obligați pe nedrept să returneze subvenții agricole de 2,3 milioane de lei

Din cauza unui exces de zel al auditorilor Camerelor de Conturi Ialomița și Brăila, 44 de crescători de animale din zona Giurgeni-Gura Ialomiței sunt nevoiți să returneze Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură (APIA) subvențiile pe care le-au primit în perioada 2011-2013. În total, fără vina lor, oamenii trebuie să înapoieze 2,3 milioane de lei! Auditorii celor două instituții susțin faptul că fermierii au beneficiat de sprijin financiar ilegal, pentru că și-au scos la păscut animalele pe «terenuri agricole neproductive». Acestora le-au fost înmânate documente justificative prin care se poate demonstra că activitățile de pășunat nu au legătură cu tipul terenului, însă atât reprezentanții... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 18:35 (5239 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

A găsit în vie un cadavru descompus

Descoperire macabră la Amara

A găsit în vie un cadavru descompus

Anchetă la Parchetul de  pe lângă Tribunalul Ialomița după ce un bărbat din Amara a reclamat faptul că a găsit în vie un cadavru în descompunere. Omul crede că este vorba despre soția sa, dispărută de acasă din vară. Procurorii au deschis un dosar penal privind moartea în condiții suspecte.

Cercetările sunt în curs
Surse judiciare precizează faptul că bărbatul a intrat în vie ca să culeagă strugurii și să îndepărteze buruienile dintre butașii de viță de vie. La câteva minute după ce omul s-a apucat de treabă a rămas înmărmurit. El a găsit pe un rând de viță de vie un cadavru... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 15:54 (8665 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației întârzie revenirea Luminiței Barcari la comanda Inspectoratului Școlar Ialomița

Ministerul Educației întârzie revenirea Luminiței Barcari la comanda Inspectoratului Școlar Ialomița

În  urmă cu o săptămână, Curtea de Apel București s-a pronunțat în dosarul deschis de Luminița Barcari, fosta șefă a Învățământului ialomițean, împotriva Ordinului privind revocarea sa din funcție, semnat de ministrul Liviu Pop. Magistrații din Capitală au decis să suspende efectele documentului până la judecarea definitivă a cauzei. Procesul intentat de Luminița Barcari Ministerului Educației vizează anularea Ordinului prin care a fost demisă de la șefia Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Deși are posibilitatea să revină în această funcție, Luminița Barcari așteaptă un alt Ordin, emis și semnat de Liviu Pop, prin care se ia act de decizia Curții de Apel București. Mai mult, oficialii... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 14:40 (11333 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sala cu geometrie (ne)variabilă nu are «recepția finală»

O piatră de moară ascunsă sub preșul Consiliului Județean Ialomița

Sala cu geometrie (ne)variabilă nu are «recepția finală»

Demarate în urmă cu mai bine de 20 de ani, lucrările de reabilitare a Sălii de spectacole a Consiliului Județean Ialomița nu au fost finalizate nici până în prezent. În schimb, cheltuielile generate de acest obiectiv depășesc în acest moment 10 milioane de lei și continuă să crească! În plus, procedura de recepție finală a lucrărilor a fost suspendată în urmă cu o lună. Deși nu sunt vinovați direct de această stare de fapt, oficialii administrației județene privesc senini dezastrul... Între timp, Sala de spectacole a Consiliului Județean, considerată «una dintre cele mai moderne din România», așteaptă și acum o banală autorizație de funcționare ISU, fără de care nu poate intra în legalitate..... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 11:05 (5485 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița așteaptă 56 mii de doze de vaccin antigripal

Ialomița așteaptă 56 mii de doze de vaccin antigripal

În plin sezon al virozelor respiratorii, Ministerul Sănătății a decis să amâne pe termen nelimitat distribuția în teritoriu a vaccinului antigripal. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că dozele ar fi trebuit să ajungă până la începutul acestei săptămâni, însă deocamdată nu se știe când vor fi oferite medicilor de familie și specialiștilor din spitale. În județul nostru este nevoie de 56 mii de doze de vaccin antigripal. Alternativa o reprezintă farmaciile, acolo unde vaccinul antigripal se vinde la prețuri cuprinse între 23 și 56 de lei.

Explozie de viroze la spital Medicii... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2017, 12:15 (4975 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Omul care putrezește de viu

În fața Centrului Social de la Școala 13 din Slobozia

Omul care putrezește de viu

În urmă cu două săptămâni, unul dintre chiriașii Centrului Social de la Școala 13 a reclamat primarului Adrian Mocioniu o situație inadmisibilă. Potrivit declarațiilor reclamantului, magazia dezafectată din curtea Centrului adăpostește un grup agresiv de chiriași care beau și tulbură permanent ordinea și liniștea publică... Primarul Adrian Mocioniu a promis că va verifica situația reclamată și va cere demolarea construcției...

Primarul e întotdeauna de vină La 10 zile distanță, în fața Centrului Social din curtea Școlii 13, chiriașii se încălzesc la soare. Sunt nemulțumiți și au aceleași... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2017, 11:05 (6484 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Manole nu predă statuia lui Mihai Viteazul!

Refuz categoric

Gabriel Manole nu predă statuia lui Mihai Viteazul!

La 3 ani de la scandalul public legat de amplasarea ridicolei statui care îl întruchipează pe Mihai Viteazul în Piața Unirii din oraș, Primăria Slobozia a decis să dea jos de pe soclu lucrarea graficianului Vasile Aionesei. Planurile autorităților locale sunt de a înlocui hidosul monument cu statuia ecvestră pe care a realizat-o sculptorul Gabriel Manole, în curtea sa din Perieți. Artistul plastic susține însă că nici nu se gândește să ofere opera Primăriei Slobozia, întrucât reprezentanții municipalității locali nu i-au plătit integral execuția!

«Moș Crăciun» a fost decapitat... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2017, 13:45 (7515 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia a eliberat 11 deținuți

Penitenciarul Slobozia a eliberat 11 deținuți

Proaspăt intrată în vigoare, Legea 169/2017 privind recursul compensatoriu, a pus în libertate 11 deținuți închiși la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia. Potrivit actului normativ, respectivele persoane private de libertate își ispășeau pedepsele în condiții neprielnice.

Grațiere în grup
Legea 169/2017, privind recursul compensatoriu, oferă deținuților șansa de a se elibera din închisoare dacă spațiile de detenție în care stau închiși nu dispun de condiții corespunzătoare. Eliberarea se face în baza unui calcul aritmetic stipulat în lege: «la 30 de zile executate în penitenciar... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2017, 22:00 (11320 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectele de management ale administratorilor publici, «secretizate»

Proiectele de management ale administratorilor publici, «secretizate»

bonus: Providențialul domn Puia-«Superadministratorul» public al Sloboziei

În ultimul an, edilii administrației locale și județene și-au asumat răspunderea angajării unor oameni în poziții-cheie ale administrației. Numitorul comun al acestor angajări îl reprezintă «proiectul de management». Paradoxal însă, unele dintre aceste proiecte sunt declarate de către șefii instituțiilor «secrete de serviciu». Fie că vorbim de interpretare defectuoasă a legii, fie că vorbim de rea-voință, realitatea este una singură. Aceste proiecte de management sunt publice și reprezintă măsura competenței celor numiți să gestioneze «mai binele» public al orașului sau județului.

Oamenii stăpânirii administrative... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2017, 17:45 (5909 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia are un nou director

DADP Slobozia are un nou director

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia are, începând cu 9 octombrie 2017, un nou director. Valeriu Roșca are 31 de ani, a absolvit o facultate de «Mediu», este președinte al TSD Slobozia și a candidat pentru postul oferit de primarul Adrian Mocioniu «din ambiție». Pentru serviciile pe care urmează să le aducă comunității, noul șef al DADP va primi un salariu brut de 6500 de lei.

«Mă recomandă vocea și talentul meu!»
Replica e preluată dintr-o celebră comedie care îl are ca protagonist pe Jean Constantin, fie-i țărâna ușoară... Pe Valeriu Roșca însă, ca să delimităm... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2017, 17:10 (19334 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Școlile din Ialomița caută soluții pentru încălzirea claselor

Școlile din Ialomița caută soluții pentru încălzirea claselor

Anotimpul rece se pare că a luat pe nepregătite școlile din Ialomița. 20 de unități de învățământ din județ întâmpină probleme în privința aprovizionării cu material combustibil necesar încălzirii claselor. Deși s-a promis că situația se va dezamorsa, până în prezent totul a rămas la fel. Pe cale de consecință, riscul ca elevii să înghețe în timpul orelor este ridicat. Dincolo de aceste lipsuri, problema curățeniei din clase încă persistă, deși a trecut o lună de la debutul anului școlar.

Învățământ cu probleme
Dincolo de rezolvarea problemelor cu avizele și autorizațiile împotriva... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2017, 11:05 (3281 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Comisarul șef Cristian Ivan este noul comandant al Poliției ialomițene!

Comisarul șef Cristian Ivan este noul comandant al Poliției ialomițene!

Șeful Serviciului Cazier Judiciar, Statistică și Evidență Operativă din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Cristian Ivan, a fost numit astăzi comandant al Poliției ialomițene, printr-un Ordin semnat de ministrul Carmen Dan. Acesta va deține interimar funcția, pentru o perioadă de 6 luni.

Ialomița are un nou inspector șef
Comisarul șef Cristian Ivan a ocupat în perioada 2009-2017 funcția de comandant al Poliției Municipiului Slobozia. Din vară, el s-a transferat la Serviciul Cazier Judiciar, Statistică și Evidență Operativă al Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2017, 20:10 (11673 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Sindicaliștii SANITAS vor să execute silit Spitalul Județean Slobozia

Sindicaliștii SANITAS vor să execute silit Spitalul Județean Slobozia

Războiul public declanșat de filiala județeană SANITAS Ialomița împotriva Spitalului Județean de Urgență Slobozia a ajuns la o nouă etapă. Sindicaliștii amenință că vor cere în instanță executarea silită a celui mai mare spital din Ialomița din cauza faptului că nu a plătit cei 1,5 milioane de lei pe care i-au câștigat în procesul privind neacordarea tichetelor de masă. Între timp, SANITAS a inițiat o a treia acțiune în instanță îndreptată împotriva entității sanitare.

Angajații așteaptă banii În vara acestui an, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost obligat printr-o sentință... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2017, 15:35 (11475 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Salariile din Primăria Slobozia «nu respectă prevederile legale»

Prefectura Ialomița a decis

Salariile din Primăria Slobozia «nu respectă prevederile legale»

În vara acestui an, administrația județeană a fost cutremurată de morgana majorărilor salariale permise de Legea 153, privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice. Primăria Slobozia nu a făcut nici ea excepție. Scandalul declanșat atunci continuă și în prezent. Instituția Prefectului Ialomița a decis că hotărârea adoptată de către Consiliul Local Slobozia privind majorările salariale din cadrul insituției «nu respectă prevederile legale».

Prefectura respinge varianta Mocioniu
La sfârșitul lunii iulie 2017, primarul Adrian Mocioniu inflama spiritele în cadrul Primăriei... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2017, 10:55 (7165 vizualizări - 8 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grivița: «Găinari» cercetați de polițiști

Două persoane, de 17 și 47 de ani, domiciliate în comuna ialomițeană Grivița și județul Brăila, sînt cercetate de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Cele două persoane sînt ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 14:05
(10130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița furt


Grivița: A cîștigat la «păcănele», dar aparatul a fost confiscat de polițiști!

Pasionat al «păcănelelor», un tînăr de 24 de ani, din Grivița, a fost lovit de ghinion. Deși aparatul la care s-a jucat i-a arătat că a cîștigat suma de 42500 de lei, el nu a intrat în posesia premiului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:30
(12485 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 25 aprilie 2013, termen limită de depunere a declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că joi, 25 aprilie 2013, este ultima zi în care trebuie să se depună la administrațiile financiare teritoriale următoarele ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:16
(8904 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: Comercializa țigări de contrabandă

Un tînăr de 22 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru că vindea țigări de contrabandă în incinta magazinului său din Sinești. Ancheta în acest caz este în plină desfășurare ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:12
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului pentru martie 2013, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 8057 șomeri, din care 2887 șomeri indemnizați, respectiv 5170 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:56
(6837 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Animale arse în incendiu

Mai multe oi și capre au ars în urma unui incendiu care a cuprins grajdul în care se aflau, amplasat într-o gospodărie de pe raza localității ialomițene Mihail Kogălniceanu. La fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:55
(9826 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița sărbătorește «Ziua Bibliotecarului»

Marți, 23 aprilie 2013, de «Ziua Bibliotecarului», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și-a propus o dezbatere cu tema «Parteneriatul în bibliotecă». De asemenea, vor fi acordate premiile ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:54
(9118 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Arestat după ce a fost prins de mai multe ori conducînd fără permis

Un tînăr de 21 de ani, din Movilița, a ajuns în cele din urmă în Centrul de Arest și Reținere al IPJ Ialomița după ce a fost prins conducînd pe străzile comunei fără a avea permis. Tînărul în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:36
(8527 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Aprilie 2013, 12:13


Slobozia: «Bursa Generală a Locurilor de Muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 19 aprilie 2013, ora 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în incinta Centrului ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 18:22
(8488 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat cabluri de cupru și au fost urmăriți de polițiști

Doi bărbați sînt cercetați penal de polițiștii ialomițeni, după ce au fost depistați în timp ce transportau cu un autoturism doi saci încărcați cu deșeuri reciclabile industriale, cumpărate de la o persoană ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 14:28
(8899 vizualizări - 1 comentariu)


Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști

Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști

Polițiștii au descins ieri, 15 aprilie a.c., la domiciliile a 5 persoane din comuna Sălcioara în baza autorizațiilor de percheziție emise de Judecătoria Urziceni, suspecte de comiterea infracțiunii de colectarea ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 14:20
(9349 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»

Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»

Un număr de 12 persoane private de libertate, încarcerate la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia, vor deveni «lucrători în cultura plantelor». Aceștia vor participa la un curs de calificare în această ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 19:04
(9956 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Accidente de circulație cu victime

Joi, 11 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza localităților Slobozia, Gura Văii și Fierbinții de Jos s-au produs trei accidente de circulație, soldate cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 15:11
(7650 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

În cursul zilei de joi, 11 aprilie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției Poliție Rurală Jilavele a depistat pe raza comunei Moldoveni doi localnici, de 43 și 18 ani, care conduceau un ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 14:09
(6993 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Transporta ilegal 1000 de perechi de pantofi

Un tînăr de 31 de ani, din Suceava, a fost depistat în zona municipiului Urziceni în timp ce transporta 1000 de perechi de pantofi pentru care nu deținea documente legale de proveniență. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 13:04
(6277 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat traverse de cale ferată

Cu ocazia desfășurării unei acțiuni pe linia prevenirii infracțiunilor contra patrimoniului, agenții Postului de Poliție Stelnica au oprit pentru control trei căruțe ce se deplasau pe un drum aflat în extravilanul ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 11:15
(6656 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


Ialomița: Braconaj piscicol în zonele inundabile

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au acționat joi, 11 aprilie a.c., împreună cu un reprezentant al Agenției Naționale pentru Pescuit și Acvacultură în zona inundabilă a brațului Borcea, pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 10:14
(10233 vizualizări - 2 comentarii)


Sinești: Șapte răniți și un decedat în urma unui grav accident de circulație

În dimineața zilei de joi, 11 aprilie a.c., un grav accident de circulație s-a petrecut în zona localității Sinești. În urma evenimentului rutier, șapte persoane au fost rănite, iar o a opta a decedat. ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2013, 10:42
(8008 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Sălcioara: La volan, fără permis

Marți, 9 aprilie a.c., în jurul orei 00,30, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza comunei Sălcioara, un tînăr de 25 de ani, din localitate, care nu poseda permis de conducere. Totodată, în ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:22
(6641 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat burlanele de cupru dintr-o biserică

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale efectuează cercetări cu privire la un tînăr, de 18 ani, din  Slobozia, suspectat de săvîrșirea infracțiunii de furt calificat în dauna unui ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:04
(9147 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii de Investigații Criminale au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 35 ani, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:00
(6155 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoți minori

Luni, 8 aprilie a.c., în urma activităților informativ-operative desfășurate de polițiști, au fost identificați doi minori de 12, respectiv 14 ani, din comuna Movilița. Minorii sînt suspectați de săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 18:59
(7292 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Movilița furt copii


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

9 Aprilie 2013, 18:08


anunț

Nick Touring SRL
achiziționează
ulei comestibil uzat
(ulei de mîncare ars)

la sediile din Slobozia,
str. Rovine, nr. 12 (spălătoria NickTouring)
Autogara Nick Touring (Piața Gării)

preț 2 lei/litru
Relații la telefon 0723/790.171
program de colectare 7,30-20,00

9 Aprilie 2013, 16:53


Căzănești: Hoți la grădiniță

Polițiștii efectuează cercetări față de doi tineri, de 16 și 18 ani, din orașul Căzănești, respectiv comuna Sfîntu Gheorghe, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții, în ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:17
(8091 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: A circulat cu un autoturism neînmatriculat

Vineri, 5 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Bucu, un bărbat, de 31 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism avînd autorizația de circulație provizorie expirată ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:15
(7325 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 23 de aparate de jocuri mecanice, confiscate de polițiști

În perioada 4-5 aprilie 2013, efective de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, sub coordonarea Inspectoratului General al Poliției Române, au demarat acțiunea «Mecano» ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:13
(8082 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ambasadorul Danemarcei s-a întîlnit cu autoritățile județene

Ambasadorul Regatului Danemarcei în România, Michael Sternberg, a întreprins o vizită oficială în județul Ialomița vineri, 5 aprilie. Evenimentul s-a desfășurat în cadrul Instituției Prefectului județului ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:12
(6241 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Artă în spatele gratiilor

Vineri, 5 aprilie 2013, deținuții Penitenciarului Slobozia și-au testat deprinderile artistice. Ei au fost protagoniștii unei piese de teatru, a cărei reprezentație s-a desfășurat în spatele gratiilor. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:11
(8137 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...