Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a pensionat

Șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a pensionat

La 6 luni de la împuternicirea sa în funcție, comisarul șef Marian Neagu renunță la comanda Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Acesta a ieșit la pensie începând cu data de 1 septembrie 2017. Dosar de pensionare și-a depus și comisarul șef Ioan Tița, fostul șef al Poliției Urziceni, împuternicit să ocupe funcția de adjunct al inspectorului șef al IPJ Ialomița. În prezent, conducerea instituției este asigurată de adjunctul Iulian Tudorache. Statistica arată că, de la începutul anului și până în prezent, peste 100 de polițiști ialomițeni și-au depus dosarele pentru pensionare!

Sarabanda șefilor din Poliție... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2017, 15:20 (14956 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Fabrica de ulei din Slobozia a deversat ape uzate în râul Ialomița

Amendă de 100 mii de lei pentru Expur

Fabrica de ulei din Slobozia a deversat ape uzate în râul Ialomița

Societatea Expur din Slobozia a fost amendată cu 100 mii de lei de Garda de Mediu pentru deversări de ape uzate în râul Ialomița! Reprezentanții Gărzii de Mediu susțin faptul că firma a încălcat, printre altele, autorizația de mediu pe care a primit-o în 2013. Informația a fost făcută publică de comisari după ce mai mulți cetățeni din Slobozia au reclamat faptul că în aer se simte un miros puternic, venind din zona râului Ialomița.

Slobozia, acoperită de un miros urât
Garda de Mediu Ialomița a fost asaltată și în vara aceasta de zeci de reclamații venite din partea cetățenilor... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2017, 12:15 (11757 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul din Slobozia își caută manager

Spitalul din Slobozia își caută manager

Consiliul Județean Ialomița organizează în această lună un concurs pentru ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit calendarului, testarea se desfășoară în perioada 18-29 septembrie 2017, și are o singură probă: susținerea unui proiect de management. Mariana Iancu, managerul interimar al instituției, susține că se va înscrie la acest examen.

În sfârșit, concurs
Deși ar fi trebuit să fie organizat încă din luna aprilie a acestui an, concursul pentru ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia se va desfășura între... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 18:55 (19650 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Steluța Mitrea este noul șef al Învățământului ialomițean

Pentru 60 de zile

Steluța Mitrea este noul șef al Învățământului ialomițean

După demiterea Luminiței Barcari, Ministerul Educației a numit în seara zilei de luni, 4 septembrie 2017, un nou șef pentru Învățământul ialomițean. Este vorba despre Steluța Mitrea, inspector școlar general adjunct în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Mitrea a fost delegată să ocupe această funcție pentru o perioadă de 60 de zile.

Demisă pentru greșeli comise la IȘJ Arad La finele lunii trecute, ministrul Liviu Pop demitea, prin Ordin transmis pe fax, 13 inspectori școlari generali, printre care și pe Luminița Barcari, șefa Învățământului ialomițean. Aceasta a părăsit... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 14:25 (18746 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război în instanță pentru paza Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Război în instanță pentru paza Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Scandalul serviciilor de pază la Spitalul Județean de Urgență Slobozia continuă. Cea mai mare unitate medicală din Ialomița cere în instanță societății  Dragostal Security, firma care a asigurat paza Spitalului Slobozia până în aprilie 2017, despăgubiri de 30 mii de lei pentru nerespectarea contractului de prestări servicii. Societatea Dragostal Security este controlată de Dragoș Slăniceanu, fostul candidat PSD la Primăria Gheorghe Doja, care explică faptul că firma a rămas fără licență de funcționare. «Nu mai avem licență de funcționare pentru această societate, pentru că a expirat!» a explicat Slăniceanu. Mai mult, în primăvara anului trecut acesta a fost acuzat public de managerul interimar... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2017, 10:50 (9541 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Cursuri de perfecționare» pentru consilierii locali

Pace politică în Consiliul Local Slobozia

«Cursuri de perfecționare» pentru consilierii locali

Joi, 31 august 2017, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat 20 de proiecte de hotărâri de interes cetățenesc. Dintre acestea se remarcă cel privind participarea consilierilor locali la «cursuri de pregătire, formare și perfecționare profesională a consilierilor locali» și cel privind «aprobarea criteriilor și procedurilor specifice ocupării funcției contractuale de director al DADP».

Cursuri pe bani publici Una dintre cele mai controversate decizii adoptate în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia a fost cea... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2017, 20:10 (5096 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Serbare câmpenească la Andrășești

Serbare câmpenească la Andrășești

În perioada 2-3 septembrie 2017, locuitorii din Andrășești au serbat «Zilele Comunei». Sărbătoarea s-a desfășurat pe stadionul din localitate, devenit neîncăpător la orele serii. Prima zi a fost dedicată evenimentelor oficiale, iar cea de-a doua a fost declarată «Ziua romilor», comunitate extrem de numeroasă la nivelul comunei. «Din punctul meu de vedere, este prima dată când serbăm cu adevărat „Zilele Comunei“. Sperăm ca astfel de evenimente să nu fie unice pe parcursul anului și dorim ca locuitorii din Andrășești să fie mândri de comuna lor!» a declarat primarul comunei, Adrian Vasile.

O sărbătoare așteptată... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2017, 17:05 (7377 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Începe războiul taximetriștilor cu administrația Sloboziei

Începe războiul taximetriștilor cu administrația Sloboziei

Administrația locală din Slobozia a lansat în dezbatere publică un nou Regulament de organizare, funcționare și autorizare a activităților de transport în regim de taxi. Decizia survine în urma modificării Legii 38/2003, privind transportul în regim de taxi și în regim de închiriere. Modificările aduse regulamentului îi nemulțumesc pe mulți dintre taximetriștii din Slobozia, speriați de riscul pierderii locului de muncă. Municipalitatea susține că «noile reguli au rolul de a reglementa activitatea de taximetrie și dau o șansă tinerilor care doresc să o practice!».

Liniștea dinaintea furtunii... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2017, 14:55 (6745 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sporuri de excelență pentru contabile și secretare

Poliția ialomițeană promovează incompetența

Sporuri de excelență pentru contabile și secretare

Un spor salarial de care ar trebui să beneficieze doar angajații cu rezultate bune în activitatea profesională este împărțit de oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița la secretare și contabile. Situația este cu atât mai revoltătoare cu cât respectivul beneficiu financiar se acordă pentru «lucrări de excelență și misiuni speciale» (?!). Deși le-a fost solicitat un punct de vedere cu privire la modul în care s-au remarcat angajații beneficiari ai acestui spor, reprezentanții Poliției ialomițene au refuzat să ofere detalii.

Sporuri acordate pe nedrept
Solda pentru... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2017, 12:20 (10664 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a declanșat scandalul WC-urilor publice

Primăria Slobozia a declanșat scandalul WC-urilor publice

Administrația locală din Slobozia este din nou în centrul unui scandal public. De data aceasta mărul discordiei este o dispoziție a primarului Adrian Mocioniu, prin care acesta reziliază contractul de concesiune al WC-urilor publice din oraș încheiat cu Marian Chiriță. O analiză a Prefecturii Ialomița a scos în evidență faptul că edilul și-a încălcat atribuțiile și a emis respectivul act pe lângă lege. Reprezentanții Primăriei Slobozia susțin însă că Marian Chiriță a încălcat obligațiile contractuale în repetate rânduri. Contactat telefonic pentru o declarație publică, acesta nu a răspuns...

Datorii de 20 mii de lei... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2017, 18:15 (6449 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare financiare de 63 mii de lei pentru copiii grav bolnavi din Ialomița

Ajutoare financiare de 63 mii de lei pentru copiii grav bolnavi din Ialomița

De la începutul anului și până în prezent, 15 copii grav bolnavi din Ialomița au beneficiat de ajutoare financiare de urgență acordate prin intermediul Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița. În cele mai multe cazuri, micuții suferă de forme grave de cancer, care impun tratamente costisitoare și a căror rată de supraviețuire este extrem de mică.

Copilărie distrusă de boală Ajutoarele sociale de urgență se acordă la cererea beneficiarilor pentru a le acoperi acestora nevoile financiare pe care le au. Datele arată că de cele mai multe ori acești bani sunt oferiți pentru... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2017, 14:20 (4253 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trei candidate pentru șefia Învățământului ialomițean

Trei candidate pentru șefia Învățământului ialomițean

Ministerul Educației a confirmat oficial că în Ialomița și-au depus dosarele pentru șefia Învățământului ialomițean trei candidate. Favorită la titlul de șef al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița este însă Elena Mitran, actualul director al Școlii Gimnaziale Amara, și fostă candidată PSD Ialomița la alegerile parlamentare din decembrie 2016. Contactată telefonic pentru un punct de vedere, aceasta a refuzat să facă declarații.

«Nu am ce să comentez!» Ministerul Educației a anunțat public, în urmă cu o săptămână, că cei care vor să-i înlocuiască pe inspectorii școlari generali revocați... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2017, 11:05 (23298 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița s-au eliberat 430 mii de rețete compensate și gratuite

În prima jumătate a anului

În Ialomița s-au eliberat 430 mii de rețete compensate și gratuite

Exprimată în cifre, Sănătatea ialomițenilor capătă valori astronomice. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița precizează faptul că în primul semestru al anului 2017, în județ au fost eliberate în total 430715 rețete compensate și gratuite. Valoarea acestora se ridică la suma de 18,2 milioane de lei, iar cele mai multe medicamente prescrise au fost destinate pensionarilor.

Sute de mii de rețete, eliberate în 6 luni
Dincolo de faptul că suferă din cauza sărăciei, Ialomița este și un județ bolnav. Poate chiar grav bolnav dacă privim cu atenție statisticile Casei Județene... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2017, 16:05 (4030 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primarul din Fetești a demisionat din funcție

Primarul din Fetești a demisionat din funcție

Sorin Gafițoi, primarul municipiului Fetești, a demisionat din funcție. Acesta susține faptul că decizia a fost luată invocând motive personale și că va reveni la funcția pe care o deține în cadrul CFR. Demisia edilului va intra în vigoare începând cu data de 6 septembrie 2017. 

Demisie la Primăria Fetești
Sorin Gafițoi și-a făcut publică demisia din funcția de primar al municipiului Fetești în cursul zilei de joi, 31 august 2017. Acesta a invocat faptul că renunță la mandatul pentru care a fost ales din cauza unor motive personale. «Nu este nimic de declarat pe această temă... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2017, 12:40 (10112 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții Amara 2017», notă de plată de peste 700 mii de lei

Festivalul «Trofeul Tinereții Amara 2017», notă de plată de peste 700 mii de lei

Anul acesta, Festivalul «Trofeul Tinereții» a împlinit 50 de ani. O ediție jubiliară, comparabilă cu vârsta pe care, spre surprinderea multora, o va împlini și președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, fix pe 24 noiembrie... Revenind, la finele Festivalului am întrebat despre cheltuielile propriu-zise generate de acest eveniment. În stilu-i obișnuit, președintele Moraru a catadicsit să ne răspundă la finalul celor aproape 30 de zile specificate în Legea 544, privind liberul acces la informațiile de interes public.

Un Festival de cheltuieli mărețe
Chiar dacă unii... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2017, 11:10 (5413 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Băiat de 12 ani, ars prin electrocutare în Gara Fetești

Băiat de 12 ani, ars prin electrocutare în Gara Fetești

Un băiat de 12 ani din Fetești se zbate între viață și moarte la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București. Plecat la joacă, copilul s-a urcat pe un vagon din triajul Gării CFR Fetești și s-a atins de firele de înaltă tensiune. El s-a ales cu arsuri grave pe corp. Potrivit protocoalelor, cazul ar putea intra și în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului.

Transportat la spital cu elicopterul SMURD Din primele verificări, incidentul s-a petrecut la sfârșitul săptămânii, în triajul Gării CFR Fetești. Băiatul în vârstă de 12 ani a mers împreună cu câțiva... [citește_tot_articolul]

31 August 2017, 17:40 (4169 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

520 de elevi din Ialomița au susținut Bacalaureatul de toamnă

520 de elevi din Ialomița au susținut Bacalaureatul de toamnă

La cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului au participat 520 de elevi din Ialomița. Cei mai mulți dintre aceștia au susținut pentru a doua sau a treia oară proba la Matematică. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin faptul că doi elevi ai Liceului Tehnologic «Sfânta Ecaterina» din Urziceni au fost eliminați din cauza faptului că au încercat să copieze cu ajutorul telefoanelor mobile.

S-a încheiat Bacalaureatul de toamnă
Elevii care nu au reușit să treacă cu brio examenul de maturitate în prima sesiune au participat la cea de-a doua etapă a Bacalaureatului, încheiată... [citește_tot_articolul]

31 August 2017, 14:45 (4067 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sediul Drumuri și Poduri SA, reabilitat «energetic» cu 879 euro/mp

Decizie controversată a Consiliului Județean Ialomița

Sediul Drumuri și Poduri SA, reabilitat «energetic» cu 879 euro/mp

Joi, 24 august 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare lunare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de proiecte de hotărâre care vizează mai multe investiții controversate, inițiate de către președintele Victor Moraru... Concret, este vorba despre documentația de avizare a lucrărilor de intervenție la sediile Drumuri și Poduri SA și Centrului Militar Județean Ialomița. De asemenea, a fost aprobată reluarea unei documentații similare pentru investițiile în «cultura istorică a județului».

PSD a decis Consiliul Județean Ialomița a aprobat... [citește_tot_articolul]

30 August 2017, 18:15 (5498 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Legea deficitară lasă persoanele cu handicap fără drepturi

Ialomița: Legea deficitară lasă persoanele cu handicap fără drepturi

Aberațiile legislative cuprinse în normele care reglementează statutul persoanelor cu handicap creează adevărate derapaje. O tânără din Slobozia, bolnavă de o formă gravă de epilepsie, reclamă în instanță faptul că a fost încadrată într-un grad de handicap inferior afecțiunii de care suferă. Astfel, fata s-a trezit că este mai sănătoasă decât pare și, în ciuda problemelor medicale, ea se poate descurca să trăiască și singură, deși toată viața a depins de sprijinul mamei. Statistica arată că la nivelul județului Ialomița există 8300 de persoane care beneficiază de certificate de handicap, anual 200 dintre acestea reclamând faptul că au fost eronat încadrate în gradul pe care l-au primit.
... [citește_tot_articolul]

30 August 2017, 11:15 (4150 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: Șofer teribilist, urmărit ca-n filme de polițiști

Țăndărei: Șofer teribilist, urmărit ca-n filme de polițiști

Misiune grea pentru polițiștii din Țăndărei. Oamenii legii au gonit pe străzile orașului după un șofer, identificat în persoana unui tânăr de 28 de ani, care a refuzat să oprească în trafic pentru o verificare de rutină. Conducătorul auto a pierdut însă controlul volanului și a provocat un accident rutier. În urma evenimentului, o tânără de 26 de ani care îl însoțea a fost transportată la Spitalul Orășenesc Țăndărei. Pentru fapta sa, tânărul s-a ales cu un dosar penal care conține 3 capete de acuzare.

A doborât un stâlp de electricitate
Din informațiile oferite de Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

29 August 2017, 16:31 (10737 vizualizări - 18 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5382 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3491 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4743 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3007 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2564 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4168 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4296 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2428 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4462 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2150 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1662 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2768 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6657 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2472 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4263 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3809 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3148 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2388 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3597 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2326 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3414 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 909 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 21 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 909 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât joi, 20 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 16:10
(1881 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 900 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 20 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 900 cazuri de COVID-19, cu 12 mai multe decât miercuri, 19 august a.c., când au fost înregistrate 88 ...[citește_toată_știrea]

20 August 2020, 16:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...