Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Interlop urmărit «ca-n filme» pe străzile din Urziceni

Interlop urmărit «ca-n filme» pe străzile din Urziceni

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au dispus în urmă cu o săptămână arestarea preventivă, pentru 30 de zile, a numitului Belmond Rupiță. Personaj emblematic al lumii interlope din vestul județului Ialomița, acesta a fost închis după ce a fost depistat conducând fără permis un automobil. Potrivit martorilor oculari, acesta s-a sustras somării făcute de polițiști și s-a luat la întrecere cu oamenii legii pe străzile din municipiu.

A încercat să scape de polițiști
Documentele de urmărire penală arată faptul că inculpatul Belmond Rupiță a fost depistat pe data... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2017, 17:20 (6359 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Se caută voluntari pentru «groapa lui Stoica»

Apel public la Slobozia

Se caută voluntari pentru «groapa lui Stoica»

Lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia se desfășoară cu două viteze. Încet și foarte încet. Motivul, după cum recunosc public oficialii locali și constructorii, este lipsa forței de muncă. Potrivit unui anunț postat pe gardul șantierului, firma care a subcontractat lucrările de execuție nu găsește forță de muncă calificată.

Nimeni nu vrea «la groapă»
De vreo două săptămâni, pe gardul care înconjoară «groapa lui Stoica» flutură un anunț de angajare. Potrivit reprezentanților firmei TCM Sud București, firmă care a subcontractat lucrările adjudecate în 2014 de... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2017, 11:25 (6657 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru l-a sancționat administrativ pe consilierul județean Dragoș Soare Președintele Moraru l-a sancționat administrativ pe consilierul județean Dragoș Soare

Paranoia administrativă

Președintele Moraru l-a sancționat administrativ pe consilierul județean Dragoș Soare

Războiul Președintelui Victor Moraru cu membrii Consiliului Județean pe care îl prezidează continuă. După ce în urmă cu două luni l-a admonestat public pe consilierul județean Sorin Fuerea pentru că a plecat la toaletă fără să ceară voie, a venit rândul consilierului județean Dragoș Soare. Acesta a ieșit din sală pentru a răspunde la telefon și a primit un avertisment. «Domnu’ Soare, rămâneți în același cadru penibil care vă caracterizează!» a declarat Victor Moraru pătruns de importanța rolului său de apărător al Regulamentului de Organizare și Funcționare al Consiliului...

Patologia intransigenței europene... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2017, 14:40 (15208 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Subprefectul Tonița Manea se întoarce la Casa de Pensii Ialomița

Gigi Petre rămâne singur?

Subprefectul Tonița Manea se întoarce la Casa de Pensii Ialomița

nota redacției: Tonița Manea a fost de acord cu prelungirea mandatului de subprefect!

Detașată începând cu data de 2 noiembrie 2016 în funcția de subprefect al județului Ialomița, Tonița Manea vrea să revină la Casa de Pensii. Perioada de detașare expiră pe 2 mai 2017, însă decizia Guvernului poate fi amânată, conform legii, cu până la 3 luni.

Discreție feminină Numită în funcție pe 2 noiembrie 2016, către finalul guvernării tehnocrate a lui Dacian Cioloș (cu aportul nemijlocit al deputatului Gheorghe Tinel), Tonița Manea a ocupat stoică funcția de subprefect al județului Ialomița fără să atragă atenția nimănui. Discretă și conștientă de conjunctură, ea a așteptat răbdătoare... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2017, 11:05 (8941 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vechilul Mocioniu administrează prost Slobozia

Boierii PSD sunt nemulțumiți

Vechilul Mocioniu administrează prost Slobozia

Ședința Consiliului Local Slobozia din 27 aprilie 2017 a reconfirmat faptul că administrația Mocioniu guvernează orașul în disprețul absolut al legii și intereselor comunității. Mizând pe majoritatea confortabilă pe care o are în Consiliul Local, primarul Adrian Mocioniu a propus spre adoptare o serie întreagă de proiecte controversate. Printre ele le amintim pe cele privind alocarea de fonduri pentru biserici, cel privind rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al orașului sau cel privind stabilirea impozitelor și taxelor locale. Modul de legiferare a deciziilor administrative, prin votul consilierilor PSD, adâncește prăpastia dintre agenda publică a administrației și cea a contribuabililor... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2017, 15:35 (10331 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaziune fiscală de 1 milion de lei cu bonuri de combustibili false

Dosar penal la Bărbulești

Evaziune fiscală de 1 milion de lei cu bonuri de combustibili false

Polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un amplu dosar penal privind fapte de «evaziune fiscală». Suspiciunile oamenilor legii vizează administratorul unei firme din zona comunei Bărbulești, care ar fi adus prejudicii statului de 1 milion de lei folosind bonuri de combustibili falsificate.

O anchetă în curs Potrivit informațiilor oficiale, acuzațiile planează asupra administratorului unei societăți care desfășoară activități în domeniul transportului de marfă. Cazul a ieșit la iveală... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2017, 12:40 (10844 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bătrână infestată cu Clostridium Difficile la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Colcăie infecțiile intraspitalicești!

Bătrână infestată cu Clostridium Difficile la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Rudele unei bătrâne internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, pentru o intervenție chirurgicală, acuză reprezentanții unității medicale cu privire la faptul că pacienta a fost infestată cu bacteria intraspitalicească Clostridium Difficile. Mai mult, la câteva ore de la operație, apropiații bolnavei au observat că lângă patul femeii a fost lăsat la voia întâmplării un recipient înfășurat în nailon, care conținea reziduuri biologice... Revoltătoarea imagine a fost surprinsă în câteva fotografii, distribuite ulterior pe internet. Oficialii Spitalului Slobozia susțin că au demarat o anchetă internă pentru a se descoperi sursa infecției!

Pericolul din Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 17:35 (13439 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

SPITALUL SLOBOZIA ARE NEVOIE DE UN MANAGEMENT EFICIENT

SPITALUL SLOBOZIA ARE NEVOIE DE UN MANAGEMENT EFICIENT

La 6 luni de la instalarea Marianei Iancu în fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, se declară mulțumit de serviciile de management ale acesteia. Mai mult, administrația județeană, împreună cu actuala conducere a Spitalului Slobozia promit că vor transforma unitatea medicală în «spital occidental». Viziunile optimiste sunt însă în contrast cu realitatea din Spitalul Slobozia. Cea mai mare unitate medicală din Ialomița cheltuie mai mulți bani decât încasează, este deficitară din punct de vedere al medicilor specialiști și este pe cale să intre în faliment din cauza unei datorii de 500 mii de euro pe care nu o poate achita.
... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 15:25 (7481 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident rutier în zona Giurgeni

Accident rutier în zona Giurgeni

Un bebeluș de câteva luni a fost transportat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 1 mai 2017, în zona localității Giurgeni. Patru membri ai unei familii care circulau pe DN2A au fost răniți. Printre victime se numără și un bebeluș de câteva luni. Circulația în zonă a fost oprită temporar.

S-au lovit de o balustradă
Din primele informații, se pare că accidentul rutier s-a produs în momentul în care mașina în care cei patru pasageri se aflau a pătruns pe contrasens și s-a lovit de o balustradă. În urma impactului, toți cei patru membri ai familiei au fost răniți. Printre victime se numără și un bebeluș de câteva luni... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2017, 17:31 (8254 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procuror din Urziceni, în atenția Inspecției Judiciare

Procuror din Urziceni, în atenția Inspecției Judiciare

Inspecția Judiciară a Consiliului Superior al Magistraturii face verificări cu privire la posibile abateri disciplinare ale unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Magistratul este suspectat că a încălcat cu rea-credință mai multe dispoziții care se regăsesc în Legea 303/2004, privind statutul judecătorilor și procurorilor. Oficialii instituției au refuzat să ofere un punct de vedere cu privire la acest caz.

Acuzații de indisciplină și insubordonare Procurorul supus verificărilor Inspecției Judiciare din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii se... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2017, 11:20 (7248 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Revoluție administrativă» la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Cristi Stan-un director, două firme

«Revoluție administrativă» la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Numit în funcție în urma unui concurs, Cristi Stan, noul director de la Drumuri și Poduri SA Ialomița, visează să revoluționeze activitatea societății. Subordonată Consiliului Județean Ialomița, societatea își desfășoară activitatea la limita subzistenței economice. Susținut de către președintele Victor Moraru, noul director își propune să salveze societatea și chiar să înființeze una nouă, care să-și adjudece investițiile în infrastructura rutieră a județului prin încredințare directă. «Nu sunt pila lui Moraru... Vin din mediul privat, am câștigat cinstit un concurs și vreau să demonstrez că această societate poate fi una competitivă!» a declarat Cristi Stan.

Un director care crede în minuni... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2017, 13:40 (9448 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Corul religios al părintelui Nițu

Sărbătoare locală la Sfântu Gheorghe

Corul religios al părintelui Nițu

Comuna Sfântu Gheorghe a marcat, la sfârșitul săptămânii trecute, ziua Sfântului care poartă numele comunei. Evenimenul s-a desfășurat în sălile căminelor culturale din satele Sfântu Gheorghe și Malu, ultimul proaspăt renovat. În prezența a sute de săteni, copii și cadre didactice, elevii din comună au participat la un spectacol muzical-artistic aplaudat la scenă deschisă. Cel mai apreciat moment a fost susținut de corul religios al Parohiei Sfântu Gheorghe, cor înființat în urmă cu mai bine de 15 ani.

O altfel de sărbătoare Duminică după amiază, la timpul stabilit pentru desfășurarea... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2017, 17:20 (5347 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite la Olimpiadele Naționale 127 de elevi

Ialomița trimite la Olimpiadele Naționale 127 de elevi

În urma fazelor județene ale Olimpiadelor Școlare recent încheiate, Ialomița trimite la etapele naționale ale acestor concursuri 127 de elevi, atât de gimnaziu, cât și de liceu. Cei mai mulți dintre elevii care vor reprezenta județul la Olimpiadele Naționale provin de la Colegiul Național «Mihai Viteazul», Liceul de Arte «Ionel Perlea», Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia sau Liceul Teoretic «Carol I» Fetești. «Suntem mândri de rezultatele pe care le-au obținut!» a precizat Luminița Barcari, șefa Învățământului ialomițean.

«Elevii de aur» ai județului
Împovărată de probleme administrative... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2017, 11:05 (24446 vizualizări - 59 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Regulament nou pentru Festivalul de la Amara

Regulament nou pentru Festivalul de la Amara

Anul acesta, Festivalul de la Amara va marca a 50-a ediție. La sfârșitul acestei săptămâni, Consiliul Județean Ialomița va aproba noul regulament de desfășurare a acestei manifestări.

Reguli noi pentru Trofeul Tinereții
A 50-a ediție a Festivalului de la Amara «Trofeul Tinereții» se va desfășura în perioada 3-6 august 2017. Așa cum a anunțat încă de anul trecut, președintele Victor Moraru a modificat regulamentul concursului. Astfel, evenimentul va dura 3 zile, iar în cadrul acestuia va fi inclusă o nouă secțiune, «Amara Junior», destinată participării copiilor între 7 și 15 ani... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2017, 13:15 (5726 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița? Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Larisa are concurență

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Viorel Ștefu, ex-comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ex-secretar de stat în cadrul Ministerului Afacerilor Interne ar putea fi noul administrator public al Consiliului Județean. Cel puțin așa susțin surse administrative...

O idee fixă prinde contur Funcția de administrator public al Consiliului Județean devine o certitudine. Pe ordinea de zi a următoarei ședințe a Consiliului Județean Ialomița figurează și proiectul de hotărâre privind organizarea unui concurs de angajare a unui administrator public. Potrivit criteriilor care urmează să fie aprobate în plen... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 18:40 (9843 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Marian Neagu este noul șef al Poliției ialomițene!

IPJ Ialomița și-a schimbat conducerea

Comisarul șef Marian Neagu este noul șef al Poliției ialomițene!

Începând de miercuri, 26 aprilie 2017, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are un nou inspector șef. Este vorba despre comisarul șef Marian Neagu, fostul șef al Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița. Acesta l-a înlocuit pe comisarul șef Valentin Dorian Condruz, detașat, în octombrie 2016, de la Brăila, să conducă interimar instituția.

Un nou șef la IPJ Ialomița Comisarul șef Valentin Dorian Condruz a preluat conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița în octombrie 2016, după ce comisarul Viorel Ștefu a fost numit șef al Direcției Arme... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 15:20 (15267 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru vrea 150 de angajați

Consiliul Județean Ialomița angajează personal

Președintele Moraru vrea 150 de angajați

Administrația Moraru vrea să ocupe schema de personal a instituției cu 150 de angajați. Anunțul a fost făcut de către președintele instituției în cadrul unei conferințe de presă desfășurată vineri, 21 aprilie 2017. «Trebuie să ne gândim serios... Ne creăm o infrastructură umană serioasă, care să ne aducă rezultate, sau stăm și ne lamentăm?! Dacă rămânem așa, vom fi întotdeauna într-un cerc vicios care nu ne permite să performăm...» a declarat Victor Moraru. La acest moment, numărul angajaților din cadrul Consiliului Județean Ialomița se ridică la 93 de persoane.

Slujbe la stat
... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 21:25 (7588 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Bani europeni pentru sistemele de irigații din Ialomița

Organizațiile Utilizatorilor de Apă pentru Irigații din Ialomița au o nouă șansă

Bani europeni pentru sistemele de irigații din Ialomița

Fondurile europene reprezintă în acest moment singura soluție viabilă de reabilitare a sistemelor de irigații existente în Ialomița. Pentru atingerea acestui obiectiv ar fi însă nevoie de Organizații ale Utilizatorilor de Apă pentru Irigații puternice, dispuse să acceseze fondurile oferite în cadrul măsurii 4.3 în perioada 2016-2020. Potrivit datelor oficiale, acestea pot primi până la 1,5 milioane de euro pentru fiecare proiect care vizează amenajarea stațiilor de pompare și repompare.

Un dezastru moderat
La începutul anilor ’90, Ialomița avea capacitatea de a iriga circa 10... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 12:15 (8968 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are secretari de primărie

Ialomița nu are secretari de primărie

De ani buni, o treime dintre administrațiile locale din Ialomița funcționează fără secretari. Situația este cu atât mai gravă cu cât, în unele cazuri, activitatea Primăriei este paralizată. Mai mult decât atât, din cauza unor condiții restrictive impuse de către Agenția Națională a Funcționarilor Publici, nici posibilii aspiranți la această funcție nu pot fi angajați fără... studii de masterat!

O situație imposibilă
Obligați să desfășoare o activitate administrativă tot mai complexă, primarii localităților ialomițene încearcă de ani buni să obțină o relaxare a condițiilor de angajare... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 16:20 (8382 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Misleanu: Băut bine, un bărbat a amenințat că își dă foc la casă

Misleanu: Băut bine, un bărbat a amenințat că își dă foc la casă

Scandal într-o gospodărie din satul Misleanu, duminică, 23 aprilie 2017. Un bărbat cu probleme psihice, amator de alcool, a pus pe jar pompierii și polițiștii amenințând că dă foc casei în care locuiește. Bărbatul a fost imobilizat de oamenii legii și internat într-un spital de psihiatrie.

Scandalagiul satului
Din primele informații se pare că bărbatul nu este la prima abatere de acest gen. Vecinii acestuia susțin faptul că, de fiecare dată când se îmbată, omul amenință că se omoară și că dă foc locuinței. Duminică, 23 aprilie 2017, acesta și-a ieșit din nou din fire, după ce... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 12:56 (8801 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2381 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2260 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3270 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2579 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1654 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4019 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1821 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7038 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1498 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2037 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3627 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3065 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5971 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6320 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 74400 de lei

Polițiștii ialomițeni au intensificat pe parcursul zilei de marți, 25 mai 2021, controalele în trafic, centre comerciale sau zone aglomerate, pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 17:40
(1495 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 26 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10736, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 16:25
(2078 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Transport ilegal de pui, depistat în trafic de polițiști

Polițiștii ialomițeni împreună cu inspectorii DSVSA Ialomița au oprit în trafic un camion în care se aflau pui zburați. În urma verificărilor s-a constatat că șoferul nu deținea documente pentru proveniență ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 17:15
(2791 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea legislației sanitar-veterinare

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au sancționat, cu 18000 de lei, două magazine din județ, specializate în comerțul cu pui de o zi. Societățile comerciale ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 17:00
(5824 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Doi bărbați, de 34 și 60 de ani, domiciliați în Fetești și Țăndărei, s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Bărbatul de 34 de ani a fost tras pe ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 16:45
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 25 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10733, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 16:10
(2423 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...