Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bani europeni pentru sistemele de irigații din Ialomița

Organizațiile Utilizatorilor de Apă pentru Irigații din Ialomița au o nouă șansă

Bani europeni pentru sistemele de irigații din Ialomița

Fondurile europene reprezintă în acest moment singura soluție viabilă de reabilitare a sistemelor de irigații existente în Ialomița. Pentru atingerea acestui obiectiv ar fi însă nevoie de Organizații ale Utilizatorilor de Apă pentru Irigații puternice, dispuse să acceseze fondurile oferite în cadrul măsurii 4.3 în perioada 2016-2020. Potrivit datelor oficiale, acestea pot primi până la 1,5 milioane de euro pentru fiecare proiect care vizează amenajarea stațiilor de pompare și repompare.

Un dezastru moderat
La începutul anilor ’90, Ialomița avea capacitatea de a iriga circa 10... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 12:15 (8969 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are secretari de primărie

Ialomița nu are secretari de primărie

De ani buni, o treime dintre administrațiile locale din Ialomița funcționează fără secretari. Situația este cu atât mai gravă cu cât, în unele cazuri, activitatea Primăriei este paralizată. Mai mult decât atât, din cauza unor condiții restrictive impuse de către Agenția Națională a Funcționarilor Publici, nici posibilii aspiranți la această funcție nu pot fi angajați fără... studii de masterat!

O situație imposibilă
Obligați să desfășoare o activitate administrativă tot mai complexă, primarii localităților ialomițene încearcă de ani buni să obțină o relaxare a condițiilor de angajare... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 16:20 (8383 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Misleanu: Băut bine, un bărbat a amenințat că își dă foc la casă

Misleanu: Băut bine, un bărbat a amenințat că își dă foc la casă

Scandal într-o gospodărie din satul Misleanu, duminică, 23 aprilie 2017. Un bărbat cu probleme psihice, amator de alcool, a pus pe jar pompierii și polițiștii amenințând că dă foc casei în care locuiește. Bărbatul a fost imobilizat de oamenii legii și internat într-un spital de psihiatrie.

Scandalagiul satului
Din primele informații se pare că bărbatul nu este la prima abatere de acest gen. Vecinii acestuia susțin faptul că, de fiecare dată când se îmbată, omul amenință că se omoară și că dă foc locuinței. Duminică, 23 aprilie 2017, acesta și-a ieșit din nou din fire, după ce... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 12:56 (8802 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile nu garantează «Groapa lui Stoica»

Slobozeni, câți bani ne va costa întreținerea?

Autoritățile nu garantează «Groapa lui Stoica»

Incinta parcării subterane din fața Prefecturii Ialomița a fost finalizată. Potrivit informațiilor oficiale, urmează etapa construirii tunelului care va face legătura cu cele 98 de locuri de parcare din subteran. Pe cealaltă parte a străzii, surse autorizate din Primărie confirmă că în scurt timp va demara procesul de placare cu andezit a agorei grecești.

Greul de-abia acum începe
Finalizată cu 2 ani întârziere față de grafic, «groapa lui Stoica» generează probleme noi. După ce a făcut de râs autoritățile în prime-time, la «România, te iubesc!», investiția se extinde... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2017, 11:05 (6344 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene! EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!

EXCLUSIV: Țenea s-a reîntors în fruntea Finanțelor ialomițene!

Schimbări în fruntea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Gheorghe Dorobăț a fost înlocuit din funcția de conducere cu Petrică Țenea, fost director executiv al instituției în urmă cu 3 ani. Până la revenirea în această poziție, Țenea a condus Serviciul Fiscal Municipal Fetești.

La vremuri noi, șefi vechi Decizia de numire survine ca urmare a expirării interimatului lui Gheorghe Dorobăț în fruntea Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Începând de vineri, 21 aprilie 2017, funcția de conducere i-a fost atribuită lui Petrică Țenea. După desființarea Gărzii... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 14:05 (14209 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul diabetului în Ialomița

Scandalul diabetului în Ialomița

De luni bune, zeci de pacienți bolnavi de diabet, dintre cei aproape 9000 înregistrați la nivelul județului Ialomița, reclamă la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate problemele întâmpinate. Cauza ar fi numărul redus de medici specialiști, cei trei medici diabetologi din județ fiind practic «depășiți» de numărul pacienților. Astfel, medicul Simona Berbece susține că este «suprasolicitat» și nu poate trata toate cazurile nou apărute, asigurând consultații regulate la peste 6000 de pacienți. Cel de-al doilea, Roman Constantin,  endocrinologul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, refuză, potrivit propriilor declarații, să respecte Ordinul nr. 1061/2006, care obligă la reexaminarea bolnavilor... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2017, 12:50 (10822 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul IMM Slobozia a schimbat indicatorii de performanță

Parcul IMM Slobozia a schimbat indicatorii de performanță

În urma unei corespondențe purtată la începutul anului 2017 cu Ministerul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene, indicatorii de performanță ai Parcului Industrial IMM Slobozia au fost modificați. Potrivit noilor indicatori, gradul de ocupare al parcului a scăzut la 65%, iar numărul firmelor mijlocii a fost redus la una singură. De asemenea, autoritățile locale au identificat o soluție pentru evitarea rambursării integrale a sumei în cazul în care numărul locurilor de muncă din parc nu va fi de 775.

O realitate necosmetizată
Parcul IMM Slobozia a... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2017, 18:05 (6075 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Condamnat la 19 ani de închisoare pentru «pornografie infantilă»

Primă sentință la Tribunalul Ialomița

Condamnat la 19 ani de închisoare pentru «pornografie infantilă»

Un bărbat din Urziceni a fost condamnat recent la o pedeapsă 19 ani de închisoare cu executare, în urma unei anchete a Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism (DIICOT)-Biroul Teritorial Slobozia. Victimele ialomițeanului sunt șapte minore, cu vârste cuprinse între 7 și 10 ani, din Anglia, pe care le-a racolat prin intermediul unor jocuri on-line. Fetițele erau obligate de către inculpat să imite scene pornografie în fața camerelor web. Imaginile erau stocate și răspândite în mediul virtual. Procesul s-a judecat la Tribunalul Ialomița, din Slobozia.

Comportament halucinant... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2017, 12:40 (6686 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărățeni: Polițist condamnat la 2 ani și 6 luni cu suspendare

După ce a fugit de la locul accidentului pe care l-a provocat

Sărățeni: Polițist condamnat la 2 ani și 6 luni cu suspendare

Judecătoria Urziceni a dat o primă sentință în dosarul agentului de poliție din Ialomița care, în urmă cu 2 ani, a rănit trei tineri într-un accident rutier și a fugit de la locul faptei. Omul legii a fost condamnat la 2 ani și 6 luni de închisoare cu suspendare, judecătorii stabilindu-i un termen de supraveghere de 3 ani.

I s-a interzis dreptul de a mai profesa Potrivit informațiilor, agentul de poliție care își desfășoară activitatea la Postul de Poliție Sărățeni a provocat în luna mai a anului 2015 un accident rutier, în urma căruia trei tineri au fost răniți. Cazul a fost preluat... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 19:10 (6338 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma Consiliului Județean Ialomița, în vizorul procurorilor locali

Anchetă penală la Drumuri și Poduri SA

Firma Consiliului Județean Ialomița, în vizorul procurorilor locali

Abuz în serviciu și falsuri sunt câteva dintre capetele de acuzare pe care procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia trebuie să le probeze în cazul Drumuri și Poduri SA, societate administrată de Consiliul Județean Ialomița. Firma a intrat în atenția anchetatorilor locali în baza unei sesizări făcută de auditorii Camerei de Conturi Ialomița, la finalul verificărilor de audit executate în contabilitatea Drumuri și Poduri SA. Prejudiciul estimat se ridică la peste 300 mii de lei.

Controlul care tulbură apele Potrivit informațiilor, auditorii Camerei de Conturi Ialomița au... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 16:10 (4670 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

APIA Ialomița a blocat subvențiile pentru falșii producători de «culturi ecologice»

APIA Ialomița a blocat subvențiile pentru falșii producători de «culturi ecologice»

În urma unui control desfășurat în primăvara anului trecut în Ialomița, reprezentanții Ministerului Agriculturii au descoperit că fermierii din județ nu respectă legislația în domeniul înființării de «culturi ecologice», tratând plantele cu substanțe interzise. Printre cei vizați de acțiunea de verificare a Ministerului Agriculturii s-a numărat și latifundiarul Viorel Nica, administratorul Agrichim Fetești, alături de alți 4 fermieri. Deși au contestat Raportul Ministerului Agriculturii, niciunul dintre cei vizați nu a avut câștig de cauză. Mai mult, Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură-Structura Centrală a blocat acordarea subvențiilor pentru acest tip de culturi. Cei 5 fermieri cu... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2017, 11:50 (7647 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, executat silit în Cazul «Raisa»

Spitalul Slobozia, executat silit în Cazul «Raisa»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este executat silit pentru neonorarea unui debit de 500 mii de euro. Datoria reprezintă suma pe care cel mai mare spital din Ialomița trebuie să o plătească sub formă de «despăgubiri» în urma unei sentințe definitive a Curții de Apel București. Decizia judecătorilor din Capitală survine unei anchete penale prin care un fost medic angajat la Spitalului de Urgență Slobozia a fost condamnat pentru «culpă medicală».

Blocaj financiar la Spitalul Slobozia
Pe data de 23 februarie 2017, Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2017, 11:10 (7446 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secția Ginecologie a Spitalului Municipal Urziceni, cuprinsă de flăcări

Secția Ginecologie a Spitalului Municipal Urziceni, cuprinsă de flăcări

Potrivit unei informări a Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, un incendiu s-a produs la Spitalul Municipal Urziceni, pe Secția Ginecologie. Focul ar fi pornit din cauza unei lumânări aprinse, lăsată nesupravegheată.

Mame și copii, evacuați în siguranță
Din primele informații, pompierii din cadrul Gărzii Urziceni au fost solicitați să intervină pentru a stinge incendiul produs duminică, 16 aprilie 2017, orele 17,40, pe Secția Ginecologie a Spitalului Municipal Urziceni. Flăcările s-au manifestat pe etajele 3 și 4 ale Secției, de acolo fiind evacuați în siguranță... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2017, 22:52 (6056 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a înviat!


Învierea Mântuitorului Iisus Hristos, sărbătorită în Duminica Paștelui, este centrul credinței creștine. Cine nu crede în Înviere nu se poate numi creștin. Creștinismul s-a născut odată cu Învierea Mântuitorului Hristos. „Dacă Hristos n-a înviat, zadarnică este credința noastră”, adică nu are niciun conținut, nicio valoare, le scria Sfântul Pavel corintenilor (1 Cor 15, 14). ... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2017, 13:10 (13866 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărăcia îi aduce pe ialomițeni la Centrul de Transfuzii Ialomița

În preajma Paștelui

Sărăcia îi aduce pe ialomițeni la Centrul de Transfuzii Ialomița

În preajma Paștelui, tot mai  mulți ialomițeni iau cu asalt Centrul de Transfuzii Sanguine. Din cauza sărăciei, oamenii donează sânge în schimbul tichetelor de masă, pe care le folosesc pentru a-și cumpăra mâncare de Sărbători. Fiecare donator primește 7 bonuri de masă, în valoare de 67 de lei. Angajații instituției recunosc situația și spun că nu puține au fost cazurile în care unii donatori  au venit cu întreaga familie.

Un mod de a supraviețui În ciuda intenselor campanii de mediatizare, Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița se află într-o permanentă criză de donatori... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2017, 15:40 (4697 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzile din Fetești intră în reabilitare

Străzile din Fetești intră în reabilitare

În repetate rânduri, aleșii locali din Fetești au fost criticați pentru dezinteresul privind întreținerea domeniului public, în special a arterelor de circulație. Noua administrație locală a municipiului a decis însă că este timpul să acorde mai multă atenție străzilor din oraș. Astfel, până la sfârșitul anului 2017, peste 40 de kilometri de drumuri publice din Fetești vor fi reabilitate integral. Lucrările au debutat deja de săptămâna trecută.

Scandalul străzilor din Fetești
În ultimii ani, străzile din Fetești s-au degradat considerabil din cauza lucrărilor la rețeaua de apă... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2017, 11:40 (3207 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Directorul Dumitru I. Ion e «diriginte de șantier»

Casa Județeană de Pensii are cu ce se mândri

Directorul Dumitru I. Ion e «diriginte de șantier»

Uitat în scaun de guvernări bune (adică de prin mai 2008!), directorul Casei Județene de Pensii Ialomița își completează veniturile ca «diriginte de șantier». Și, după cum susțin beneficiarii serviciilor oferite de domnia sa, «omul își face treaba și nu lasă pe nimeni la greu»...

Meseria e brățară de aur...
...și gâtul pâlnie de argint, spun gurile rele. Dar noi nu le credem și ne rezumăm doar la fapte, că directorul Casei Județene de Pensii Ialomița îmbătrânește și a ajuns să îi sară țâfna din te miri ce. Iar faptele sunt clare. Domnia sa este director al instituției de mai multe... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2017, 11:20 (6377 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cosâmbești: O fetiță a murit după ce mama sa i-a administrat Panadol

Cosâmbești: O fetiță a murit după ce mama sa i-a administrat Panadol

Caz șocant în comuna Cosâmbești. O fetiță de un an și 2 luni și-a pierdut viața după ce mama sa i-a administrat un medicament împotriva răcelii. Tragicul eveniment s-a petrecut în noaptea de luni spre marți, 10/11 aprilie 2017...

Cercetările sunt în curs Din primele informații, fetița prezenta simptome specifice unei răceli de câteva zile, motiv pentru care mama sa i-a administrat Panadol. După câteva ore, micuța a început să se simtă rău. Panicată, mama copilei a cerut ajutorul unor vecini și a plecat cu o mașină către Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În zona Cartierului Bora... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2017, 13:05 (19881 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vivani Salubritate obligă Polaris M Holding să majoreze tarifele

Consiliul Local Slobozia se opune

Vivani Salubritate obligă Polaris M Holding să majoreze tarifele

Vivani Salubritate obligă administrațiile locale să majoreze tarifele pentru serviciile de salubrizare a localităților. Concret, deținătorul singurului depozit zonal de deșeuri din județ impune majorarea tarifului pentru fiecare tonă de deșeu depozitat cu valoarea TVA aferentă taxei de mediu de 80 de lei aplicată începând cu 1 ianuarie 2017. Cele mai multe dintre localitățile care depozitează deșeuri menajere la Vivani Salubritate au acceptat această majorare obligatorie. Consiliul Local Slobozia a amânat adoptarea deciziei, solicitând un răspuns oficial din partea Administrației Naționale a Finanțelor Publice.

O decizie curajoasă... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2017, 11:15 (9650 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Profesorii ialomițeni primesc salarii de 12,8 milioane de lei lunar

De la începutul acestui an

Profesorii ialomițeni primesc salarii de 12,8 milioane de lei lunar

După majorările salariale anunțate de Guvernul României, cei 2800 de profesori din Ialomița câștigă mai mult cu 1,3 milioane de lei. Cea mai semnificativă majorare s-a înregistrat în ianuarie 2017, o dată cu intrarea în vigoare a Legii 250/2016, privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice. Astfel, venitul brut al dascălilor din județ a crescut de la 11,5 milioane de lei, cuantumul aferent fondului de salarii al lunii decembrie 2016, la 12,8 milioane de lei. Cele mai multe beneficii salariale le revin însă profesorilor cu peste 40 de ani vechime în Învățământ.

Profesorii, mai bine plătiți... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2017, 14:25 (10765 vizualizări - 40 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
324 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Concurs de educație muzicală

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va invită sâmbătă, 1 aprilie 2017, orele 9,30, la Concursul de educație muzicală «Prieteni prin cântec». Evenimentul se desfășoară în cadrul Proiectului Național ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 13:15
(4689 vizualizări - 1 comentariu)


Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ de profil

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2017, pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 11:20
(6082 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Spania!

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă prin serviciul de ocupare EURES România oferă 200 locuri de muncă vacante pentru muncă sezonieră, ambalat fructe și verdețuri (regiunea Lérida-Spania). ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2017, 14:20
(8423 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Printre activitățile premergătoare «Zilei Poliției Române», polițiștii ialomițeni organizează joi, 23 martie 2017, în intervalul 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise», pentru cetățenii care doresc să cunoască ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:55
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu de cutremur la Urziceni

«Cutremur cu urmări negative pe amplasamentul SC SNTGN SA Urziceni» este ipoteza unui exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren, în care structurile implicate vor acționa integrat pentru gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:15
(5258 vizualizări - 0 comentarii)


Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de bacalaureat (sau în curs de absolvire a liceului), pentru instituțiile militare de învățământ din Ministerul ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:05
(4983 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Elevii, informați despre delincvența juvenilă

Efectivele Poliției Orașului Amara, în colaborare cu jandarmi și polițiști locali, au organizat și desfășurat activitatăți preventive, la care au participat aproximativ 80 de elevi ai Școlii Gimnaziale ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2017, 14:50
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei, 9 permise suspendate

La acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 19:25
(6674 vizualizări - 0 comentarii)


«Artă populară și tradiție folclorică» la Sălcioara

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria comunei Sălcioara, organizează sâmbătă, 25 martie 2017, orele 11,00, la Căminul Cultural din această ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 17:40
(3680 vizualizări - 0 comentarii)


Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Ca urmare a comunicatului de presă susținut de managerul Spitalului de Urgență Slobozia în data de 11 martie 2017, dorim să facem următoarele pecizări:
1. Așa cum doamna manager precizează, dosarul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 16:10
(5217 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune în sistem integrat

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie 2017, în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 15:25
(4051 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de volum la Muzeul Agriculturii din Slobozia

Vineri, 24 martie 2017, la orele 13,00, la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va avea loc lansarea volumului «Elemente mitice precreștine și creștine, în colinda românească, studiu folcloric» ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 14:20
(4567 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Invitație dezbatere publică

Primăria Municipiului Slobozia, în conformitate cu Legea 273/2006, privind finanțele publice locale, aduce la cunștința publică «Proiectul Bugetului General al Municipiului Slobozia pe anul 2017». «Proiectul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 13:05
(3785 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de aproape 87 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice a încasat, în primele două luni ale anului 2017, la bugetul general consolidat suma de 86,78 milioane de lei. Menționăm că, din bugetul de stat, s-a rambursat ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 12:20
(4686 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 7 aprilie 2017, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO «Ionel ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 10:05
(4328 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

În luna martie 2017, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecție naționale, în valoare totală de 1.326.537 de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2017, 17:20
(4397 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii februarie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7665 șomeri, din care 1815 șomeri indemnizați, respectiv 5850 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2017, 12:05
(3588 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

FIRMĂ PRODUCĂTOARE
confecții de damă pentru export
ANGAJEAZĂ
PERSONAL CALIFICAT
Relații la telefoanele
0720/988.888, 0723/666.278

14 Martie 2017, 21:30


anunț angajare

angajăm
PERSONAL NECALIFICAT,
ELECTRICIENI/LĂCĂTUȘI

cu experiență
și ȘOFER categ. C, D, E
pentru fabrica din Afumați
ASIGURĂM TRANSPORT
Salariu motivant, bonuri de masă
Calipso, telefon 0729/072.584

14 Martie 2017, 21:25


anunț angajare

În vederea angajării de
ȘOFERI PROFESIONIȘTI PE TIR
vor avea loc întâlniri cu
reprezentantul firmei
FASULO EST EUROPA LOGISTICA
(TIMIȘOARA) în orașele:
BRĂILA, SLOBOZIA, CĂLĂRAȘI,
ALEXANDRIA, PITEȘTI, SLATINA, CRAIOVA

Șoferii care sunt interesați sunt rugați
să sune la telefon 0749/021.611
sau 0749/021.612
Se cere:
-experiență demonstrabilă pe TIR
în transportul internațional
(cisternă, frig, container sau prelată)

14 Martie 2017, 21:20


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, miercuri, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 18:35
(6714 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă de avertisment la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița au organizat marți, 14 martie 2017, o grevă de avertisment în intervalul orar 10,00-12,00. Acțiunea a fost organizată de Federația Sindicatelor Unite ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:50
(5048 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări programate de către Enel, la postul de transformare din cadrul Stației de Pompare Apă Țăndărei, SC RAJA SA nu va putea furniza apă potabilă miercuri, 15 martie 2017, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:40
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan, a intrat cu mașina într-un podeț

În cursul zilei de luni, 13 martie a.c., polițiștii rutieri, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei Movilița, au observat un autoturism care a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:20
(4965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat un parfum din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 13 martie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:10
(3944 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 19:05
(5745 vizualizări - 0 comentarii)


Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

De la începutul lunii februarie a acestui an, declarat de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române drept Anul omagial al sfintelor icoane, al iconarilor și al pictorilor bisericești, Cercul de pictură ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 18:05
(5098 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 27 permise de conducere, reținute

Serviciul Rutier Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, a organizat pe raza județului o amplă acțiune pentru combaterea conducerii autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:35
(5346 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Flori confiscate de polițiști

Peste 500 de flori fără documente legale au fost confiscate de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate la nivelul județului Ialomița pentru verificarea legalității comerțului cu flori și plante ornamentale ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:15
(3011 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Slobozia

De marți, 14 martie 2017, de la orele 17,00, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi vernisată expoziția Salonul Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane». Evenimentul, aflat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 11:20
(3075 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...