Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

110 comercianți vor fi acționați în instanță

Războiul din Bazarul Municipal continuă

110 comercianți vor fi acționați în instanță

Servicii Publice SRL, firma privată a Primăriei Slobozia, continuă demersurile juridice în vederea recuperării debitelor înregistrate de comercianții din Bazarul Municipal. Situația creanțelor a fost scoasă la iveală în urma unui audit al Camerei de Conturi Ialomița, realizat în februarie 2016. Reprezentanții societății administrată de municipalitate susțin faptul că singura măsură pe care o are la dispoziție este de a acționa în instanță vânzătorii din Bazar. Firma Primăriei Slobozia trebuie să recupereze suma de 527 mii de lei. Între timp, Dorina Milea, administratorul numit toamna trecută la Servicii Publice Slobozia și-a anunțat demisia!

Un administrator ineficient... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2017, 11:20 (8531 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Stomatologie de înaltă ținută în mediul rural

Magicienii de la Dridih Dent

Este o Clinică Stomatologică înființată la Dridu, în anul 2014. În nici 3 ani de la debutul activității, renumele celor 9 specialiști care activează în cadrul Clinicii a depășit granițele județului și chiar ale țării. Cristina Petreuș, medicul stomatolog care și-a pariat toți banii în această investiție, crede că succesul de care se bucură Clinica are o explicație simplă: «Muncim pentru ca toți pacienții noștri să plece acasă zâmbind!».

Clinica din care ieși zâmbind
Programarea e pentru orele 17,00. O familie cu un copilaș... Mic și răsfățat, ca toți copiii singuri la... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2017, 10:15 (15918 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru l-a cunoscut pe ambasadorul Satelor Unite

Politica ialomițeană a dezinformării publice

Victor Moraru l-a cunoscut pe ambasadorul Satelor Unite

Potrivit unui anunț postat pe Facebook, Președintele tuturor ialomițenilor s-a întâlnit cu ambasadorul Satelor Unite ale Americii în România. Am fi trecut cu vederea acest amănunt, vă jurăm, dacă Victor Moraru s-ar fi limitat la a marca evenimentul și atât. Cum însă nu a făcut-o...

Narcisism administrativ
Sătul de serviciile profesioniste ale presei locale specializate în periat dosul administrației, Președintele european al tuturor ialomițenilor a decis să se autosatisfacă. Și, luni, 30 ianuarie 2017, la ora siestei, a postat mândru pe Facebook faptul... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 19:45 (7346 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a cheltuit de Sărbători 200 mii de lei

«Pâine și circ» marca Adrian Mocioniu

Primăria Slobozia a cheltuit de Sărbători 200 mii de lei

Adrian Mocioniu nu a dezmințit tradiția administrațiilor anterioare și a asigurat și anul acesta «pâinea și circul» aferent Sărbătorilor din luna decembrie. Potrivit informațiilor oficiale furnizate de către instituție, valoarea acestor cheltuieli se ridică la 200 mii de lei. Banii au fost cheltuiți pentru «pachete de Crăciun», plata vedetelor care au performat pe scena din Piața Unirii și artificiile din noaptea de Anul Nou.

Săraci, dar sărbătoriți
Adrian Mocioniu nu a ratat șansa de a-și ferici concetățenii organizând pe parcursul lunii decembrie o serie întreagă de manifestări... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 18:20 (5898 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5 școli din Ialomița își păstrează foștii directori

5 școli din Ialomița își păstrează foștii directori

Ministerul Educației a dat publicității lista tuturor unităților școlare care au fost nevoite să-i repună în funcții pe directorii care fie nu au promovat concursul din toamnă, fie nu s-au prezentat la testare. La nivelul județului Ialomița această situație se regăsește în cazul a 7 unități de învățământ. Printre acestea se numără și prestigiosul Liceu de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia.

Decizii controversate Pe data de 6 ianuarie 2017, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunța faptul că a finalizat procesul de înlocuire a directorilor de școli care fie au ratat înscrierea la concursul... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 17:05 (10663 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dar din dar se face rar

Hotelul Marriott s-a mutat la Săveni

Un protocol încheiat între Protopopiatul Fetești, Protopopiatul Slobozia și autoritățile locale din comuna Săveni a permis acordarea de donații constând în mobilier pentru 21 de familii tinere din localitate. Mobilierul a fost donat de către Hotelul Marriott din București, care a renovat recent două dintre etaje.

Puțin înseamnă mai mult decât nimic
Marți, 31 ianuarie 2017, strada din fața Căminului Cultural din comuna Săveni era plină de căruțe. Înăuntru n-aveai loc să arunci un ac. Comode, paturi, scaune, saltele, dulapuri și dulăpioare, fotolii, oameni numărându-le, alții încărcând... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 16:20 (12009 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Statistica e prea grea pentru Marius Pirpiliu

Ialomița: Statistica e prea grea pentru Marius Pirpiliu

Direcția Județeană de Statistică Ialomița are un nou director. Este vorba despre Elena Marin, fostă angajată în mediul privat care, în urma unui concurs, a reușit să obțină postul ocupat de Marius Pirpiliu. Predarea de ștafetă survine după ce Pirpiliu a ratat de 4 ori obținerea unei note de trecere la testarea organizată pentru funcția de șef al Statisticii ialomițene!

«Subiectele au fost grele!» În urmă cu o săptămână, la Direcția Județeană de Statistică Ialomița a fost numită în funcția de director al instituției Elena Marin. Aceasta va asigura conducerea instituției interimar, pentru... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 14:05 (8728 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Administrație fără primari în Ialomița

Administrație fără primari în Ialomița

Cazul primarilor cu dosare penale care au câștigat alegerile locale din iunie 2016 creează haos în administrația locală din Ialomița. Este vorba despre Constantin Sava (Urziceni), Iusein Iuksel (Fierbinți Târg) și Cristian Roman (Țăndărei). Potrivit actelor instanțelor de judecată, niciunul dintre aceștia nu-și poate exercita funcția din cauza anchetelor penale în care au fost implicați...

Primar ales, fără funcție
Anchetat inițial de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, edilul Constantin Sava a intrat, în februarie 2016, în atenția Direcției Naționale Anticorupție... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2017, 10:10 (6030 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristian Obrejan a învins Consiliul Județean Ialomița

Drepturi salariale câștigate în instanță

Cristian Obrejan a învins Consiliul Județean Ialomița

Tribunalul Ialomița i-a dat câștig de cauză fostului actual director al Centrului pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în procesul pe care acesta l-a intentat Consiliului Județean Ialomița. În octombrie 2016, Cristian Obrejan a dat în judecată administrația județeană, pentru plata unor sporuri salariale neachitate și a concediilor de odihnă neefectuate, în perioada 2013-2016.

Consiliul Județean Ialomița, bun de plată
În urma scandalului public iscat ca urmare a deciziei Consiliului Județean Ialomița de a-l schimba din funcție pe Cristian Obrejan, fost... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2017, 09:25 (9939 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparate de oxigenoterapie, închiriate pe numele morților

Scandalul VitalAire în Ialomița

Aparate de oxigenoterapie, închiriate pe numele morților

Scandalul național generat de frauda produsă în bugetul Sănătății de firma franceză VitalAire se mută și în Ialomița. De mai bine de o lună, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița verifică maniera în care au fost decontate de către instituție aparatele de oxigenoterapie, produse de concernul francez. Până în prezent, datele controlului au scos la iveală faptul că societatea VitalAire a beneficiat de fonduri din partea CJAS, după ce a închiriat echipamentele medicale pe numele unor persoane decedate. Cercetările continuă pentru a se stabili valoarea întregului prejudiciu.

Acțiune în plină desfășurare... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 15:30 (6730 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ca pe vremea comuniștilor

Primarul Sloboziei deszăpezește orașul pentru ambasadorul Americii

Luni, 30 ianuarie 2017, la orele 14,00, ambasadorul Americii în România, Excelența Sa Hans Klemm va vizita Slobozia. În onoarea domniei sale, primarul Adrian Mocioniu s-a decis să deszăpezească platforma din fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea». Îi mulțumim pe această cale Excelenței Sale.

Cine a pus-o, să o ia! De la alerta de Cod Roșu, peste Slobozia au trecut 2 săptămîni. Potrivit informațiilor oficiale, «în municipiul Slobozia acționează în vederea deszăpezirii 29 de utilaje și mijloace de transport». Lor li se alătură armata de 200 de angajați ai DADP și beneficiarii ajutoarelor... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 14:25 (8434 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Taxele lui Mocioniu

Legea 227 din 2015, reinterpretată

Slobozia: Taxele lui Mocioniu

La sfârșitul anului precedent, pe 19 decembrie, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre privind taxele și impozitele locale aferente anului 2017. Proiectul inițiat de către primarul Adrian Mocioniu conține o serie de inadvertențe și/sau interpretări eronate ale legislației în vigoare, care reflectă diletantismul administrației Mocioniu și al funcționarilor din subordinea acestuia. Printre «aberațiile» identificate de noi se numără și «taxa pentru publicitatea sonoră» sau «taxa pe comis-voiajor».

Drumul spre iadul bugetar...
Administrația Mocioniu se confruntă... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2017, 10:15 (6158 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Foștii directori ai școlilor din județ protestează pe internet

Scandal în Învățământul ialomițean

Foștii directori ai școlilor din județ protestează pe internet

Decizia luată de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița de a schimba toți directorii de școli care fie au picat concursul organizat pentru ocuparea funcției, fie au refuzat să se înscrie la testare, creează haos în Învățământul ialomițean. Deși măsura este una cât se poate de legală, fiind stabilită printr-o metodologie a Ministerului Educației, ea este contestată de unii dintre foștii directori. Reprezentanții Școlii Gimnaziale Săveni, de exemplu, protestează pe internet. Pe un site dedicat mitingurilor virtuale, a apărut o petiție de susținere a Luminiței Trifan, fosta șefă a unității școlare. Contactată telefonic pentru un punct de vedere, aceasta a refuzat să facă declarații pe această temă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 12:55 (15116 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fraudă în sistemul de Sănătate: Percheziții la Țăndărei și Mihail Kogălniceanu. Șase persoane reținute!

Fraudă în sistemul de Sănătate: Percheziții la Țăndărei și Mihail Kogălniceanu. Șase persoane reținute!

37000 de lei, înscrisuri și calculatoare ridicate, șapte persoane conduse la audieri, în urma a șapte percheziții efectuate de polițiștii din Ialomița, la persoane bănuite de înșelăciune, spălare a banilor, fals în înscrisuri sub semnătură privată, fraudă informatică, fals și complicitate la fals intelectual, uz de fals și complicitate la înșelăciune. Acțiunea a beneficiat de suportul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale a Poliției Române. Miercuri, 25 ianuarie 2017, polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, cu sprijinul Direcției Operațiuni Speciale a Poliției Române, au efectuat 7 percheziții, la domiciliile unor persoane bănuite de înșelăciune, spălare a banilor... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 11:20 (14207 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană are un buget de 42,7 milioane de lei

În primul trimestru al anului 2017

Sănătatea ialomițeană are un buget de 42,7 milioane de lei

Conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publică valoarea bugetului de care vor beneficia furnizorii județeni de servicii medicale în primele 3 luni din 2017. Potrivit calculelor, spitalele, farmaciile sau laboratoarele de analize medicale din județ vor beneficia de un buget de 42,7 milioane de lei.

Sistemul actelor adiționale
Până în primăvară, când se va concepe un nou contract-cadru privitor la finanțarea sistemului de Sănătate, furnizorii de servicii medicale din Ialomița își vor desfășura activitatea în baza unor acte adiționale. Casa Județeană... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 11:05 (3985 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul Industrial nu respectă indicatorii de performanță

La Slobozia

Parcul Industrial nu respectă indicatorii de performanță

Administrația locală a cheltuit fonduri europene în valoare de 17,5 milioane de lei pentru construirea unui Parc Industrial la marginea Sloboziei. La aproape 3 ani de la inaugurare, platforma este aproape pustie, iar indicatorii de performanță ai proiectului nu au fost atinși. Consecința acestui eșec, confirmă surse oficiale, o reprezintă rambursarea finanțării. Administrația Mocioniu ascunde acest adevăr și dezinformează cu privire la deznodământul acestui eșec administrativ uriaș.

Un eșec «la cheie»
Finalizat în vara anului 2014, cu o întârziere de aproape 2 ani, Parcul Industrial... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 13:40 (6064 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

10% dintre polițiștii ialomițeni au ales să se pensioneze

În 2016

10% dintre polițiștii ialomițeni au ales să se pensioneze

Anul trecut, 10% dintre polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ales să iasă la pensie. Deciziile au survenit ca urmare a beneficiilor aduse de Legea 223/2015, a pensiilor militare. Reprezentanții instituției explică faptul că ieșirile din sistem nu afectează activitatea Poliției ialomițene...

Statistica pensionărilor din Poliție
În 2016, la nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița își desfășurau activitatea aproximativ 600 de polițiști. Potrivit informațiilor oficiale, 10% dintre aceștia au ales să iasă la pensie, mai devreme de termen.... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 10:25 (5946 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Începe procesul diplomelor false

Elevii care și-au șpăguit profesorii, chemați în instanță

Ialomița: Începe procesul diplomelor false

Ancheta din dosarul «Mită pentru BAC 2012» continuă la Slobozia. Tribunalul Ialomița a fost învestit de Curtea de Apel București să judece latura civilă a procesului penal. Magistrații trebuie să decidă dacă diplomele pe care elevii le-au obținut, după ce și-au plătit probele la examenul de Bacalaureat din vara anului 2012, sunt false sau nu! Astfel, 154 de elevi vor fi chemați la audieri în sala de judecată a Tribunalului Ialomița pentru a demonstra autenticitatea diplomelor pe care le-au primit. Reamintim că, în noiembrie 2016, Curtea de Apel București a condamnat definitiv la închisoare cu executare 11 profesori ialomițeni, pentru fapte de «corupție», «fals intelectual» și «constituirea unui... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 18:10 (12231 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Telenovelă infracțională la Ograda

Arest preventiv pentru «distrugere»

Telenovelă infracțională la Ograda

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au solicitat arestarea preventivă a unui tânăr din comuna Ograda, pentru «distrugere». În toamna anului trecut, inculpatul ar fi incendiat un autoturism, parcat pe o stradă din localitate. Povestea din jurul cazului, pare însă desprinsă dintr-o telenovelă sud-americană...

30 de zile după gratii Din actele de urmărire penală, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au concluzionat faptul că numitul Narcis Cămărașu a dat foc unui automobil, deținut de fostul concubin al surorii sale. Bărbatul a mers la locuința victimei... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 15:10 (6472 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Condamnații de la G7

Slobozia: Condamnații de la G7

Înăuntru sunt 12 metri cubi de aer mucegăit și cinci suflete. O garsonieră cu ziduri de carton prin care se încălzesc unul de la răsuflarea altuia. Elisabeta e cea mai mică dintre ei... Are 6 ani și ochii curați, ca razele de soare trecute prin perdea. Încă se bucură de copilul din ea. Marian nu mai e demult copil. Are 14 ani și se ferește de aparatul de fotografiat. Îi e rușine... Rușine îi e și mamei, dar sărăcia a ros-o până la urzeală... Vorbește repede, înghițindu-și mereu lacrimile.  Nu vorbește pentru ea, fiindcă știe că nimeni nu o mai aude. Vorbește pentru copiii ăștia patru, pentru bruma lor de viitor și pentru că nădăjduiește ca, măcar de-acum încolo, Dumnezeu să nu-i mai lase... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 13:20 (5907 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: 23,621 milioane de lei, valoarea ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor. Suma totală autorizată la plată este ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 16:30
(4139 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 22 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10789, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 16:00
(1649 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 21 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10789, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2021, 17:10
(2800 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Campanie de vaccinare anti-COVID-19 «Orașul Vaccinează Satul»

Ialomița: Campanie de vaccinare anti-COVID-19 «Orașul Vaccinează Satul»

Echipa mobilă a Centrului de Vaccinare Nr. 2 din Slobozia, amenajat în incinta Centrului pentru Persoane Vârstnice «Răsărit în Amurg», din Slobozia, a dat startul unei campanii de vaccinare anti-COVID- ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2021, 17:00
(4350 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Două persoane rănite în urma unui accident rutier

Ciochina: Două persoane rănite în urma unui accident rutier

Luni, 21 iunie a.c., în jurul orelor 12,15, pompierii din cadrul Gărzii Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, la ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2021, 16:45
(2325 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Efectele Codului Portocaliu de ploi abundente în Ialomița

Efectele Codului Portocaliu de ploi abundente în Ialomița

Codul Portocaliu de precipitații abundente a creat probleme în mai multe zone din Ialomița. În ultimele 24 de ore, pompierii ialomițeni au intervenit în următoarele situații de urgență: în municipiul Fetești ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2021, 17:00
(2269 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Mașină răsturnată într-un șanț

Gura Ialomiței: Mașină răsturnată într-un șanț

Polițiștii și pompierii ialomițeni au intervenit în dimineața zilei de duminică, 20 iunie a.c., în jurul orei 4,00, în cazul unui accident rutier produs în zona localității Gura Ialomiței. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2021, 11:30
(2742 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 19 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10788, cu 2 cazuri mai mult decât vineri, 18 iunie ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2021, 16:35
(2474 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, din nou Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița, din nou Cod Portocaliu de ploi abundente

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Portocaliu de ploi abundente și instabilitate atmosferică, printre județele afectate de fenomenele meteo numărându-se și Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 19:35
(2644 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: După un accident, și-a făcut dreptate cu pumnii și picioarele

Un bărbat, de 45 de ani, din Fetești, s-a ales cu un dosar penal pentru «vătămare corporală din culpă» și «loviri și alte violențe». În ziua de joi, 17 iunie a.c., acesta a fost implicat într-un accident ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 19:25
(3059 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție foto-documentară la Muzeul Național al Agriculturii din România

Muzeul Național al Agriculturii din România va fi gazda unei expoziții de fotografii și documente, itinerată de Muzeul Național Cotroceni. Denumită «Regele Ferdinand I și reformele Marii Uniri. 100 de ani ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 19:15
(5602 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Programul casieriilor în mini-vacanța de Rusalii

Luni, 21 iunie 2021, a doua zi de Rusalii, casieriile RAJA și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile on-line pentru efectuarea plăților ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 19:05
(4340 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Polițiștii din Slobozia au discutat cu 100 de elevi ai Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» despre răspunderea penală a minorilor și siguranța în mediul on-line. Activitățile au fost susținute de ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 18:40
(2020 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 18 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 17:10
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen scadent pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 30 iunie 2021, este ultima zi în care se poate depune Formularul 394. Obligația depunerii acestui document ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2021, 16:35
(1778 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținuți pentru «loviri și alte violențe»

Doi bărbați, de 30 și 44 de ani, din Slobozia, au fost reținuți pentru 24 de ore, în ziua de miercuri, 16 iunie 2021. Aceștia sunt principalii suspecți ai unui dosar penal deschis de polițiști ce are ca ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Mandate de executare a pedepsei, puse în aplicare de polițiști

Polițiștii din Urziceni au pus în aplicare două mandate de executare a pedepselor, emise de Judecătoria Fetești, pe numele a doi bărbați din oraș. Astfel, în ziua de miercuri, 16 iunie a.c., oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:35
(3089 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: S-a urcat la volan băut și fără permis

În ziua de miercuri, 16 iunie a.c., polițiștii din Coșereni au depistat în flagrant, pe raza comunei Borănești, un conducător auto ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:25
(2914 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar pentru producătorii din sectorul viticol

Vești bune pentru producătorii din domeniul viniviticol. Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agicultură (APIA) pune în aplicare o nouă măsură pentru susținerea acestui sector. Astfel, în urma intrării ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:20
(4767 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția persoanelor aflate în căutarea unui serviciu 306 locuri de muncă. Cei interesați pot cere detalii suplimentare la sediul AJ ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:10
(3718 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Bărbat din Cernavodă, cu permisul suspendat la volanul unei mașini sub sechestru

În ziua de miercuri, 16 iunie a.c., polițiștii din Țăndărei au identificat pe raza orașului un bărbat, de 67 de ani, din Cernavodă, care se afla ilegal la volan. Șoferul avea dreptul de a conduce suspendat ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 17:05
(4413 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua europeană a furturilor din locuințe», marcată la Slobozia și Fetești

«Ziua europeană a furturilor din locuințe», marcată la Slobozia și Fetești

Polițiștii Compartimentului Analiză și Prevenire a Criminalității Ialomița, împreună cu polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, precum și polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 16:50
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 17 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2021, 16:35
(1847 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 409,06 milioane de lei, colectate la bugetul de stat

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în perioada ianuarie-mai 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 409,06 milioane lei, cu 48,7 milioane ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2021, 17:05
(1623 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proiectul educativ «Micul Pieton» la Gârbovi

IPJ Ialomița: Proiectul educativ «Micul Pieton» la Gârbovi

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței tinerilor. Marți, 15 iunie a.c,  peste 150 de elevi din comuna Gârbovi au învățat ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2021, 16:55
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 16 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2021, 16:35
(2199 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Deplasări în siguranță pe timp de ploaie

Având în vedere Codul Portocaliu de ploi abundente emis de Administrația Națională de Meteorologie pentru județul Ialomița, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița le recomandă șoferilor să adapteze viteza ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 17:45
(2283 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 83 de evenimente, dintre care 77 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate 6 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 17:00
(1597 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea aparatelor de marcat electronice fiscale

Operatorii economici care încasează contravaloarea bunurilor livrate cu amănuntul sau a serviciilor efectuate direct către populație trebuie să țină cont de termenele limită pentru conectarea aparatelor ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 16:30
(5146 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 15 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10786, cu 2 cazuri mai mult decât luni, 14 iunie ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 16:15
(2578 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...