Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Exclusiv: Hoț de mașini, somat cu focuri de armă de polițiști

Urmărire ca-n filme la Fetești

Exclusiv: Hoț de mașini, somat cu focuri de armă de polițiști


Acțiune de amploare a polițiștilor din Fetești în cursul zilei de luni, 25 aprilie 2015. Oamenii legii au fost nevoiți să facă uz de armele din dotare pentru a opri în trafic un hoț de mașini din județul Călărași. Bărbatul se află acum în custodia autorităților judiciare.

S-au tras 6 focuri de armă
Din primele informații, se pare că suspectul reținut de polițiștii ialomițeni a fost depistat de autoritățile judiciare din Călărași în timp ce încerca să fure o mașină. Acesta s-ar fi urcat la volanul automobilului pe care și l-a însușit ilegal și a încercat să fenteze vigilența... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2016, 19:50 (6519 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană pierde 6,2 milioane de lei

În trimestrul II 2016

Sănătatea ialomițeană pierde 6,2 milioane de lei

În timp ce la București se poartă discuții pentru întocmirea noului contract-cadru privind finanțarea sistemului sanitar, în Ialomița Casa Județeană de Asigurări de Sănătate face publice sumele alocate Sănătății în următoarele 3 luni. Potrivit cifrelor, fondurile alocate pentru medicamente, spitale și alte servicii medicale se reduc cu 6,2 milioane de lei.

Se reduc fondurile
Trimestrul II al anului 2016 vine cu vești proaste pentru Sănătatea ialomițeană. În urmă cu o săptămînă, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a prezentat public valoarea sumelor acordate farmaciilor... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2016, 20:25 (3671 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șomajul din Ialomița, generat de lipsa studiilor

Radiografia pieței muncii

Șomajul din Ialomița, generat de lipsa studiilor

Piața muncii din Ialomița este grav afectată de lipsa studiilor persoanelor care își caută un serviciu. Estimativ, din cei peste 8000 de șomeri înregistrați la nivelul județului, mai bine de jumătate nu știu să scrie sau să citească! Iar încadrarea lor într-un loc de muncă este practic imposibilă. Acest aspect s-a regăsit și în urmă cu o săptămînă la Bursa Generală a Locurilor de Muncă, organizată la Slobozia. Angajatorii prezenți au declarat la unison faptul că «nu putem angaja pe cineva care nu știe carte...».

De ce e importantă Educația?
În cadrul evenimentului dedicat revigorării... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2016, 16:40 (8308 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Funcționari publici, șpăguiți pentru ajutoare sociale

Percheziții la Primăria Bărbulești

Funcționari publici, șpăguiți pentru ajutoare sociale

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, împreună cu efective de polițiști, au descins la Primăria Bărbulești, la primele ore ale dimineții. Anchetatorii căutau probe într-o anchetă ce a vizat fapte de corupție. Concret, mai mulți funcționari ai Primăriei Bărbulești sînt suspectați că au primit șpăgi pentru a oferi ajutoare sociale, în baza Legii 416, mai multor cetățeni. 40 de persoane urmează să fie aduse la audieri.

Bărbulești, «raiul» ajutoarelor sociale O statistică a Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială plasa localitatea Bărbulești pe primele locuri... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2016, 10:30 (8132 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor iartă preoții cu păcate penale

Episcopia Sloboziei și Călărașilor iartă preoții cu păcate penale

Un preot din Ialomița a fost mutat disciplinar la o altă biserică după ce a fost condamnat la un an de închisoare cu suspendare, într-un dosar penal. Procedura instituită de reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ridică semne de întrebare cu privire la măsurile disciplinare aplicate preoților. În timp ce unii sînt caterisiți fără drept de apel, alții scapă de această pedeapsă fără mari bătăi de cap. În cazul de față, oficialii instituției susțin faptul că «prejudiciile create nu au afectat biserica, de aceea s-a luat această decizie». În replică la situația creată, preotul incriminat afirmă: «Mă lasă rece tot ce vreți să scrieți despre mine!».

Caz penal la biserica din Gimbășani... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 22:20 (36396 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sala de spectacole cu geometrie variabilă se redeschide prin «asumarea răspunderii»

Slobozia: Sala de spectacole cu geometrie variabilă se redeschide prin «asumarea răspunderii»

Povestea veche de 20 de ani a sălii de spectacole a Consiliului Județean Ialomița continuă. După ce a fost deschisă oficial în octombrie 2015, sala a rămas închisă toată iarna pentru că nu a putut obține «avizul de securitate la incendiu». Acum, sala se redeschide «prin asumarea răspunderii» la sfîrșitul acestei luni, cu piesa de teatru «Omul care mînca lumea», de Nis-Momme Stockmann, în regia lui Alexandru Mâzgăreanu.

Blestemul geometriei variabile
Inaugurată oficial după 20 de ani de la demararea lucrărilor, la sfîrșitul lunii octombrie 2015, sala de spectacole cu geometrie... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 21:35 (5177 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița controlează terenurile școlilor

Primăriile din Ialomița controlează terenurile școlilor

Deși se plîng de faptul că sînt slab finanțate, școlile și grădinițele din Ialomița au la dispoziție 624 de hectare de teren arabil pe care le exploatează anual. Potrivit calculelor, una din două unități de învățămînt deține suprafețe cuprinse între 0,5 și 50 de hectare. De-a lungul timpului, terenurile au fost controlate de administrația locală. Există însă și exemple notabile de entități cu rol în educație care au reușit să valorifice banii în interesul lor. În ciuda acestor aspecte, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu are o situație clară a sumelor extrabugetare ale instituțiilor de învățămînt ialomițene obținute din exploatarea pămînturilor...

Averea școlilor ialomițene... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 19:15 (11866 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Incursiune în istoria navelor de război la Muzeu

«Școala Altfel» în Ialomița

Slobozia: Incursiune în istoria navelor de război la Muzeu

În perioada 18-22 aprilie a.c., elevii din Ialomița participă la numeroase activități extrașcolare, în cadrul evenimentului «Școala Altfel». Special pentru ei, reprezentanții Muzeului Județean Ialomița inaugurează o inedită expoziție, dedicată navelor de război celebre, din cele mai vechi timpuri și pînă după Cel De Al Doilea Război Mondial. Machetele au fost create de doi soți din Călărași și sînt expuse în premieră la Slobozia.

Activități inedite Programul național de educație «Școala Altfel» își propune să aducă o  alternativă funcțională în sistemul de Învățămînt. Timp de ... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 18:40 (6277 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri și Poduri SA asfaltează la jumătate de preț

Ialomița: Drumuri și Poduri SA asfaltează la jumătate de preț

La sfîrșitul lunii precedente, Consiliul Județean Ialomița a finalizat procedura de licitație privind DJ306B. Inițial, valoarea acestei lucrări de infrastructură rutieră a fost estimată la 1,6 milioane lei. Ea a fost adjudecată de către SC Drumuri și Poduri SA, la suma de 725 mii de lei. «Este o pîine neagră și amară...» a declarat directorul societății, Ștefan Ghibanu.

«Nevoia te învață...
...și foamea îți ascute mintea» spune un proverb uitat. SC Drumuri și Poduri SA, societate aparținînd Consiliului Județean Ialomița și l-a amintit însă și a reușit să-și adjudece o lucrare... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 13:40 (6021 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani refuză colectarea deșeurilor menajere

Bombă cu ceas

Vivani refuză colectarea deșeurilor menajere

Negocierile purtate de atoritățile locale și firma Polaris M Holding cu Vivani Salubritate au intrat în impas. Potrivit informațiilor oficiale, începînd cu data de 13 aprilie 2016, operatorul privat de colectare a deșeurilor a refuzat colectarea gunoiului menajer la prețul de pînă acum, respectiv 9 euro/tonă. Autoritățile locale și județene susțin că această problemă este una privată, care vizează relațiile contractuale dintre cele două firme. În realitate însă, Ialomița nu are o soluție alternativă de depozitare a gunoiului menajer, iar creșterea de preț, 16 euro/tonă, se va reflecta în buzunarele beneficiarilor ialomițeni.

Termenul limită a expirat pe 13 aprilie... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 11:20 (5765 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împroprietărirea din Balta Ialomiței se amână

Himera retrocedărilor din Ialomița

Împroprietărirea din Balta Ialomiței se amînă

După 11 ani de demersuri administrative și juridice, mulți cetățeni din Ialomița și nu numai așteaptă în continuare să devină proprietari în Balta Ialomiței. Tot cam de atîta timp, Prefectura Ialomița, primăriile din Bordușani și Stelnica, precum și Agenția Domeniilor Statului încearcă să ajungă la un numitor comun în privința retrocedărilor. Deși există 122 de hotărîri judecătorești prin care ADS este obligată să pună la dispoziția Comisiilor Locale de Fond Funciar din Stelnica și Bordușani fix 2668 de hectare în vederea punerii în posesie a suprafețelor, doar 61 de hotărîri au fost considerate valide pentru retrocedare. Iar toate acestea vizează doar teritoriul administrativ al comunei Stelnica... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2016, 21:35 (11839 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA supraviețuiește încălcând legea

Abandonată de consilierii locali

Urban SA supraviețuiește încălcînd legea

În ultima zi a lunii martie 2016, Urban SA, societate aflată în subordinea Consiliului Local Slobozia, s-a întrunit în cadrul unei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor. Inițial, în sala de ședințe a Consiliului Local s-au aflat doar 6 consilieri locali, semn al interesului scăzut manifestat permanent de către membrii Consiliului. Ședința a fost reluată o jumătate de oră mai tîrziu, în condițiile în care numărul consilierilor locali a crescut treptat. În cadrul ședinței a fost aprobat bugetul de venituri și cheltuieli pentru anul 2016 și au fost prezentate două rapoarte de audit contradictorii.

Pilații din Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2016, 18:10 (6781 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cel mai recent control ministerial desfășurat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia scoate la iveală problemele cu igiena pe care le întîmpină unitatea medicală. Oficialii care au întreprins acțiunea de verificare au descoperit numeroase probleme cu igiena în bucătărie, spălătorie, grupuri sanitare, dar și în interiorul unora dintre secții. «Vom încerca să remediem toate aceste probleme!» susține dr Violeta Șapira, managerul spitalului din Slobozia.

Un nou control la spital
În ultimii 3 ani și jumătate, la fiecare început de primăvară, Ministerul Sănătății realizează obișnuitul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 18:45 (19987 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița în statisticile Facebook

Ialomița în statisticile Facebook

Ialomițenii sînt mari amatori de socializare pe internet. Site-ul facebrands.ro prezintă o analiză detaliată a numărului conturilor din județ, înregistrate pe cea mai populară rețea de socializare din lume. Potrivit statisticilor, în momentul de față, în Ialomița există 73 mii de conturi logate pe Facebook.

Ești pe Facebook, deci exiști
Potrivit site-ului facebrands.ro, în România există 8,4 milioane de utilizatori care au conturi active pe rețeaua de socializare Facebook. 73 mii dintre acestea sînt ale locuitorilor din județul Ialomița. Specialiștii site-ului amintit... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 17:20 (1770 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevă de 9 ani, agresată de învățătoare

Anchetă penală la Școala Perieți

Elevă de 9 ani, agresată de învățătoare

Acuzații grave la adresa unei învățătoare din cadrul Școlii Perieți. Femeia a fost reclamată de părinții unei eleve de faptul că are un comportament abuziv asupra copilei. Cazul a intrat și în atenția polițiștilor care au deschis un dosar penal. O anchetă a fost deschisă și la nivelul unității școlare, învățătoarea fiind acum cercetată de Comisia de Disciplină.

Realitatea din școli Scandalul izbucnit la Școala Perieți a intrat în atenția opiniei publice în urmă cu o săptămînă. Totul a ieșit la iveală după ce o fetiță de 9 ani, elevă în clasa a III-a în cadrul unității de învățămînt... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 15:20 (5238 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, în vizorul Corpului de Control al IGSU

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, în vizorul Corpului de Control al IGSU

Reprezentanții Corpului de Control al Inspectoratului General pentru Situații de Urgență s-au deplasat la Slobozia pentru a cerceta unele aspecte ce-l vizau pe colonelul Adrian Popa, șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița. Oficialii din cadrul IGSU au realizat acțiunea de control ca urmare a unor sesizări cu privire la maniera în care colonelul Adrian Popa își desfășoară activitatea în cadrul instituției pe care o conduce. Concluziile la care au ajuns reprezentanții Corpului de Control au scos la iveală că numele din aspectele reclamate «au fost parțial confirmate».

Cercetările sînt în curs... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 13:40 (7533 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Profesor de Religie, arestat și judecat pentru viol

S-a întîmplat la Gîrbovi

Profesor de Religie, arestat și judecat pentru viol

O anchetă a procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni scoate la lumină o poveste cutremurătoare. Profesorul de Religie al Școlii Gimnaziale Gîrbovi a ajuns după gratii după ce și-a batjocorit și snopit în bătaie soția. Anchetatorii susțin faptul că dascălul nu este la prima abatere. În trecut a mai fost cercetat și în alte dosare penale pentru vătămare corporală și ucidere, ambele fapte comise din culpă. În prezent, el este arestat preventiv pentru 30 de zile și a fost trimis în judecată pentru comiterea infracțiunii de viol.

Gelozia naște monștri Ceea ce l-a făcut pe... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 11:05 (8080 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Constantin Sava a fost suspendat din funcție

Primarul Urziceniului, «concediat» de DNA

Constantin Sava a fost suspendat din funcție

Suspectat de faptul că a luat indirect legătura cu martorii din dosarul său, Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost tras pe linie moartă de procurorii DNA. Anchetatorii i-au interzis acestuia să-și exercite funcția pentru care a fost ales în 2012. Măsura adoptată de procurorii Anticorupție ar putea avea urmări și în plan politic pentru edilul Sava. Favorit al PNL în cursa electorală din iunie 2016 pentru Primăria Urziceni, acesta ar putea fi înlocuit cu un alt candidat.

Primarul Sava păstrează tăcerea
Scandalul provocat de Constantin Sava la ultima ședință a Consiliului... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2016, 13:30 (14325 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: Un bărbat urmărit internațional și-a împușcat prietenul de pahar

Focuri de armă la Țăndărei

Exclusiv: Un bărbat urmărit internațional și-a împușcat prietenul de pahar

După ce au uitat numărul paharelor cu alcool pe care le-au băut, doi țigani din Țăndărei s-au luat la ceartă. Unul dintre ei a luat pistolul și l-a împușcat pe al doilea, provocîndu-i răni la picioare. Agresorul a ajuns după gratii, dar nu pentru uzul ilegal de armă. Pe numele său autoritățile din Germania au emis un mandat european de arestare, după ce a comis mai multe furturi pe teritoriul acestui stat european.

«Argeș» l-a împușcat pe «Mărar»
Din primele informații se pare că totul a izbucnit din cauza faptului că cei doi țigani au purtat o discuție contradictorie. Pistolarul... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 20:00 (7337 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Reglare de conturi» la Primăria Urziceni

Primarul Constantin Sava își intimidează martorii din dosar

«Reglare de conturi» la Primăria Urziceni

Aflat în continuare sub control judiciar, primarul Constantin Sava din Urziceni face presiuni asupra martorilor citați în ancheta penală în care este implicat. Maria Irimie, șefa Direcției de Taxe și Impozite Locale a Primăriei Urziceni, susține că șeful le-a cerut consilierilor locali să o lase fără serviciu după ce a depus mărturie împotriva edilului în fața procurorilor. În prezent, dosarul penal al primarului Sava a ajuns la Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală, după ce a fost declinat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița.

Filmul unei anchete
... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 19:35 (8401 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3610 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3006 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2555 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4167 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4293 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2426 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4461 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2149 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2766 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6656 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2471 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3809 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2387 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3596 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2325 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3414 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 909 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 21 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 909 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât joi, 20 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 16:10
(1881 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 900 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 20 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 900 cazuri de COVID-19, cu 12 mai multe decât miercuri, 19 august a.c., când au fost înregistrate 88 ...[citește_toată_știrea]

20 August 2020, 16:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Smiley, amendat de polițiști la punctul de taxare Fetești

În timp ce se deplasa către litoral însoțit de iubita lui, Gina Pistol, cântărețul Smiley a fost amendat de polițiști pentru încălcarea vitezei. Acesta a fost surprins conducând cu 153 km/h pe Autostrada ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 19:20
(2728 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 888 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 19 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 888 cazuri de COVID-19, cu 2 mai multe decât marți, 18 august a.c., când au fost înregistrate 8 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 16:10
(2691 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Tânăr din București, alergat de polițiști prin curți

Marți seara, 18 august 2020, în jurul orelor 21,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au efectuat semnale regulamentare de oprire unui autoturism care circula pe DN2, pe raza comunei Movilița. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 14:15
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Ordin de protecție pe numele unui bărbat care și-ar fi lovit soția și soacra

Polițiștii ialomițeni au emis marți, 18 august 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 68 de ani, din Amara, care și-ar fi lovit și amenințat soția și soacra. Astfel, la data de ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 14:10
(3636 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...