Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste 30000 de lei AU DISPĂRUT din casieria unității

Anchetă internă la Oficiul Poștal Fetești

Peste 30000 de lei AU DISPĂRUT din casieria unității

Direcția Județeană de Poștă Ialomița face verificări într-un posibil caz de fraudă. Faptele o vizează pe diriginta Oficiului Poștal Fetești,  care nu poate justifica dispariția a peste 30 mii de lei din casieria unității. Cercetările sînt în curs de desfășurare. Femeia se află în concediu medical de mai bine de o lună...

Se caută vinovații
La solicitarea ziarului nostru, oficialii din cadrul Companiei Naționale Poșta Română au oferit un punct de vedere cu privire la această situație. Aceștia au explicat faptul că dispariția sumei de bani din casieria Oficiului Poștal Fetești... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 16:40 (4527 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Vînătorii ialomițeni se pregătesc de alegeri

Pe 25 martie 2016, Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița se pregătește pentru alegeri. Membrii entității vor vota pentru un nou președinte și director executiv. Pînă acum listele candidaților pentru cele două funcții nu au fost întocmite. Cu toate acestea, un raport intern făcut de comisiile de specialitate, prezintă în detaliu modul ilegal în care foștii șefi au decimat bugetul instituției.

Actualul președinte bate în retragere
După o ședință suspendată din motive pe care nici vînătorii înșiși nu le-au înțeles, Adunarea Generală din cadrul Asociației Vîntorilor... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 15:50 (3527 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scrisoarea primarului «Sictir» către contribuabilii slobozeni

Culmea administrației

Scrisoarea primarului «Sictir» către contribuabilii slobozeni

Primarul Alexandru Stoica a ales să converseze cu contribuabilii slobozeni într-un mod inedit. Pentru a nu mai consuma hîrtia, edilul Sloboziei condimentează declarațiile de impunere ale contribuabililor cu considerații personale. «Am încercat să ducem la bun sfîrșit ceea ce ne-am propus și, în cea mai mare parte, am reușit» precizează acesta pe documentul care urmează să intre în circuitul contabil al agenților economici.

Stoica umple podul de mulțumiri
Slobozia are un buget anual de venituri care nu depășește 60 milioane de lei. Banii reprezintă taxele și impozitele achitate... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 15:05 (4010 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița

Grad de încasare scăzut prin eșalonare

Un raport al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița prezintă situația achitării obligațiilor fiscale, prin eșalonarea la plată. Potrivit informațiilor publice, în 2015, gradul de încasare prin această facilitate a fost de doar 32,45%. Debitorii restanțieri au fost executați silit.

O măsură ineficientă Datele furnizate în Raportul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că, în 2015, un număr de 139 de contibuabili au făcut demersuri în sensul obținerii de facilități fiscale pentru achitarea sumelor restante către buget. Suma care trebuia recuperată... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 14:45 (2876 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu colectează selectiv

Ialomița nu colectează selectiv

Colectarea selectivă a deșeurilor menajere reprezintă o altă problemă insurmontabilă în condițiile actuale. Conform Legii 211/2011, privind regimul deșeurilor, începînd cu anul 2012 autoritățile publice locale au obligația de a colecta separat cel puțin 4 tipuri de deșeuri, respectiv hîrtie, metal, plastic, sticlă.

Polaris, floarea care nu aduce primăvara
Conform articolului 17, alin. 1, din Legea 211/2011, privind regimul deșeurilor, «autoritățile administrației publice locale au obligația ca, începînd cu anul 2012, să asigure colectarea separată cel puțin pentru următoarele... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 13:35 (4007 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistații social de la Slobozia «muncesc» 100000 ore anual

Un raport al Serviciului Public de Asistență Socială al Primăriei Slobozia evidențiază orele de muncă în folosul comunității prestate de asistații sociali, în cursul anului precedent. În total, aceștia au lucrat pentru întreținerea domeniului public al orașului 100 mii de ore. Chiar dacă din punct de vedere al timpului petrecut pe străzi reiese faptul că activitatea a fost intensă, curățenia efectivă a fost insesizabilă. În foarte multe cazuri, spațiile pe unde aceștia ar fi trebuit să execute lucrări de întreținere sînt și acum insalubre.

S-a muncit doar pe hîrtie Pontajele care se... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 13:10 (2828 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Visuri în limba engleză

Clean Tech susține performanța în Educație

Visuri în limba engleză

Firma Clean Tech Internațional SRL din Ciulnița finanțează, de la începutul acestui an școlar, un proiect educațional prin intermediul căruia elevii clasei a VII-a a școlii din localitate sînt ajutați să-și îmbunătățească performanțele școlare. Exemplul inițiat de către Clean Tech Internațional SRL poate fi extins la nivelul tuturor școlilor din mediul rural.

Visuri de elevi cuminți
Am revenit la școala din Ciulnița luni, 7 martie 2016. Elevii clasei a VII-a se pregătesc pentru cele două ore suplimentare de engleză. Prînzul a fost bun și cald, Engleza e materia lor preferată.... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 10:25 (3350 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Bebeluși infectați cu bacteria E. coli la Fetești

Anchetă epidemiologică

EXCLUSIV: Bebeluși infectați cu bacteria E. coli la Fetești

Bacteria E. coli face ravagii și în Ialomița. Autoritățile sanitare au confirmat prezența sindromului hemolitic-uremic în cazul a doi bebeluși din Fetești, cu vîrste cuprinse între 5 și 9 luni. Micuții au fost transferați la Spitalul «Marie Curie» din București. Direcția de Sănătate Publică Ialomița va deschide o anchetă epidemiologică pentru a depista sursa îmbolnăvirilor.

Transferați de urgență la București
Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, primul caz a fost confirmat în urmă cu 48 de ore, iar cel de-al doilea în cursul după amiezii de... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2016, 13:10 (14775 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu lapte stricat în două școli ialomițene

Scandal cu lapte stricat în două școli ialomițene

Autoritățile din Ialomița sînt în alertă după ce două unități de învățămînt au reclamat faptul că laptele distribuit elevilor, prin programul «Cornul și Laptele», miroase urît și are gust acru. În acest caz a fost deschisă o anchetă. Direcția de Sănătate Publică Ialomița urmează să efectueze analize asupra probelor de lapte prelevate.

Se așteaptă rezultatele analizelor
Potrivit primelor informații, reprezentanții Școlilor Gimnaziale Ciulnița și Perieți s]nt cei care au reclamat faptul că laptele distribuit elevilor în clase pare a fi stricat. Produsele ar fi trebuit distribuite... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2016, 17:50 (9781 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mihai Geantă a obținut nota 1,6 la examen

Povestea unui eșec previzibil la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița

Mihai Geantă a obținut nota 1,6 la examen

În urmă cu o săptămînă, Casa Națională de Asigurări de Sănătate a organizat concursul pentru șefia structurilor din teritoriu. Rezultatele obținute de candidați au fost dezastruoase, toți cei înscriși fiind picați. De o performanță similară a avut parte și Mihai Geantă, președintele, încă în funcție, al Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Acesta a reușit să obțină doar 16,75 puncte din cele 70 necesare promovării. Adică nota 1,6! Despre acest eșec lamentabil, Mihai Geantă ne-a declarat: «Am scris 9 pagini, însă, probabil, am fost pe lîngă subiecte. Și Simona Halep a pierdut în două turnee, dar rămîne tot o valoare în sportul românesc...».

Mihai Genată s-a învins pe sine... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 17:50 (25665 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primele investigații RMN la Spitalul Slobozia

Primele investigații RMN la Spitalul Slobozia

În cadrul unei conferințe de presă, organizată în urmă cu o săptămînă, oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au dat startul primelor investigații medicale cu ajutorul aparatului RMN. Echipamentul a fost adus din China și fabricat sub licență americană.

Bolnavi din două județe, tratați la Slobozia Deși prognozată pentru începutul lunii viitoare, punerea în funcțiune a aparatului RMN achiziționat de Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. În cadrul unei conferințe de presă, oficialii din cadrul unității medicale au anunțat faptul că echipamentul... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 16:05 (9053 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Penitenciarului Slobozia aplică legile arbitrar

Șeful Penitenciarului Slobozia aplică legile arbitrar

O întîmplare petrecută în 2015 la Penitenciarul Slobozia scoate în evidență ineficiența directorului unității în ceea ce privește cunoașterea regulamentelor interne. Comisarul Marian Dobrică a decis demiterea din funcție a unuia dintre angajați, acuzîndu-l de dispariția a două kilograme de carne alterată, din frigiderul bucătăriei instituției. Situația devine și mai ridicolă în contextul în care procurorii care l-au anchetat pe angajatul suspectat de furt au precizat că este nevinovat. Cu toate acestea, directorul Dobrică a decis totuși să-l lase pe om fără loc de muncă. Cazul a ajuns în atenția Tribunalului Ialomița, instanță care a decis reintegrarea în muncă a respectivului angajat.
... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 13:10 (9201 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Misiune imposibilă a Primăriei Slobozia

Datorie de 3 milioane de lei, greu de recuperat

Misiune imposibilă a Primăriei Slobozia

O datorie veche și încă nerecuperată reprezintă o misiune imposibilă pentru angajații din cadrul Primăriei Slobozia. Concret, este vorba despre redevența aferentă perioadei 2012-2013, neachitată de societatea Timis Investment, firmă care a dorit să deschidă la Slobozia supermarketul Cora. Cu tot cu penalități, debitul însumează 3 milioane de lei... Dacă ar fi colectată la buget, suma ar putea fi utilizată pentru o serie de investiții de care orașul are mare nevoie.

Șantierul nimănui Din marele hipermarket Cora care urma să fie inaugurat la Slobozia a rămas doar un colos de fier și beton... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 11:35 (5407 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu are un plan județean de gestionare a deșeurilor

Cu sabia deasupra capului

Ialomița nu are un plan județean de gestionare a deșeurilor

Luna trecută, administrația județeană a fost alarmată de anunțul făcut de Vivani Salubritate privind intenția de majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului menajer, de la 9 la 16 euro per tonă. Deși pericolul iminent a fost îndepărtat, problema de fond rămîne. La acest moment, județul Ialomița nu are un plan județean de gestionare a deșeurilor, iar autoritățile nu au o soluție alternativă de stocare a acestora «în cazul în care operatorul va intra în faliment».

Dezastrul bate la ușă
Legislația națională și europeană prevede obligativitatea elaborării planurilor de gestionare... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2016, 18:15 (9694 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița vrea Master Plan pentru apă și apă uzată

Consiliul Județean Ialomița vrea Master Plan pentru apă și apă uzată

La sfîrșitul lunii octombrie 2015, conducerea Consiliului Județean Ialomița propunea plenului adoptarea documentului strategic «Master Plan pentru reabilitarea și Modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare în regiunea Constanța-Ialomița». Proiectul a fost retras însă de pe ordinea de zi pentru «fundamentarea lui și acordarea votului în cunoștință de cauză». La 5 luni distanță, în ședința de la sfîrșitul lunii martie 2016, proiectul urmează să fie readus în atenția consilierilor județeni. De această dată, conducerea Consiliului Județean Ialomița dorește să devină «proprietar al Master Planului (...) și solicită modificarea condițiilor de acordare a Avizului de Conformitate către... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2016, 14:10 (7177 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii ialomițeni au adunat 600000 de absențe

Într-un singur semestru

Elevii ialomițeni au adunat 600000 de absențe

Absenteismul școlar rămîne una dintre problemele greu de rezolvat ale Învățămîntului ialomițean. Cei aproximativ 40 mii de elevi înscriși la școală în septembrie 2015 au adunat, la finalul semestrului I, un număr de peste 600 mii de absențe. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precizează faptul că principalul efect al absenteismului este renunțarea definitivă la școală. Puncte vulnerabile din acest punct de vedere au fost considerate localitățile Fetești, Bărcănești, Căzănești și Bărbulești. În acest sens au fost demarate o serie de proiecte strategice prin care se încearcă reducerea numărului de absențe și, implicit, a riscului de abandon școlar.

Statistici îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2016, 12:25 (8884 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Legislativul Sloboziei intră în colaps

Ultimele luni ale guvernării Stoica

Legislativul Sloboziei intră în colaps

Au trecut 26 de ani de la Revoluție. Și tot atîția de cînd Slobozia este guvernată de comuniști sau urmași ai acestora, altoiți prin pepinierele altor partide politice. În urma tuturor consilierilor  care s-au succedat în forul legislativ local rămîne «groapa lui Stoica», apa menajeră pe care o plătim pe post de apă potabilă, o economie ruinată, o administrație putredă, un viitor nesigur și un oraș depopulat. Iar această situație s-a reflectat joi, 25 februarie 2016, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia. Pe ordinea de zi a ședinței s-au aflat proiecte de hotărîre care au stîrnit controverse, proiecte considerate ilegale sau proiecte care vor afecta în următorii ani comunitatea, indiferent... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2016, 11:15 (7021 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Orașul-fantomă de la marginea județului

Povești urbane din Fetești

Orașul-fantomă de la marginea județului

Fetești, cel mai mare oraș de la marginea estică a județului, reprezintă un exemplu grăitor al indiferenței administrative care bîntuie de 26 de ani localitățile ialomițene. În acest loc, prezentul e sumbru, iar viitorul pare să rămînă neschimbat. Rata ridicată a șomajului și numărul mare de asistați sociali reprezintă o provocare prea mare, pe care aleșii orașului nu sînt încă pregătiți să o depășească. Feteștiul este deficitar la capitolul infrastructură, atragerea investitorilor și asigurarea unui climat de confort urban pentru cetățenii săi. În ultimul an, singurele aspecte notabile prin care orașul a ieșit în evidență sînt scandalurile penale care au zguduit din temelii întreaga administrație... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2016, 18:10 (23566 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Școala cu elevi de 10 «pe linie»

Clean Tech susține performanța în Educație

Școala cu elevi de 10 «pe linie»

Firma Clean Tech International SRL din Ciulnița finanțează, de la începutul acestui an școlar, un proiect educațional prin intermediul căruia elevii clasei a VII-a a școlii din localitate sînt ajutați să-și îmbunătățească performanțele școlare. Exemplul inițiat de către  Clean Tech International SRL poate fi extins la nivelul tuturor școlilor din mediul rural. Independent susține acest demers identificînd la nivelul județului elevii cu care sistemul educațional județean se poate mîndri. Alexandra Mihai și Viviana Stănilă, de la școala din Valea Ciorii, sînt doar doi dintre aceștia...

Diamantele din școlile rurale... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2016, 11:05 (4627 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

La Slobozia

Scandal pentru 6 locuințe ANL

La sfîrșitul anului trecut, pe 29 decembrie 2015, Consiliul Local Slobozia a aprobat o listă finală cu  57 de beneficiari de locuințe ANL. La ședința de Consiliu Local din 25 februarie 2016, alte 6 locuințe disponibilizate vor fi repartizate potențialilor beneficiari. Decizia a primit aviz negativ din partea Comisiei pentru Învățămînt, Cultură, Sănătate, Sport, Tineret și Protecție Socială. Viceprimarul Gabriel Mușat susține că legislația trebuie respectată.

Aviz negativ în cadrul Comisiei
La sfîrșitul anului trecut, pe 29 decembrie 2015, Consiliul Local Slobozia a aprobat... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2016, 17:55 (4606 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Amplasarea radarelor

Ialomița: Amplasarea radarelor

Continuînd seria de acțiuni pentru prevenirea accidentelor în trafic, polițiștii rutieri au acționat pe principalele artere de circulație din județeț. Astfel, în ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:46
(11843 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: radar Ialomița


Andrășești: Hoți prinși de polițiști

Polițiștii ialomițeni avertizează din nou asupra apariției unor hoți care pătrund în locuințe sau curțile oamenilor. În acest sens, miercuri, 25 ianuarie, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 23 de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:40
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități preventive cu elevii de la Liceul de Artă

În perioada 25-28 ianuarie, polițiștii ialomițeni s-au întîlnit cu elevii Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, polițiștii vorbind elevilor despre prevenirea implicării acestora în acte de delicvență ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:37
(8133 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși la furat de motorină într-o benzinărie

Colaborarea Poliției Locale Slobozia cu Biroul de Poliție Rutieră, inițiată de conducerea IPJ Ialomița și Poliția Locală Slobozia, începe să dea rezultate. O demonstrează acțiunea din noaptea trecută în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:13
(7408 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


APIA: Adeverințe eliberate pentru accesare de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților aferente Măsurilor 211-«Sprijin pentru zona montană defavorizată», 212-«Sprijin pentru zone defavorizate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:04
(10520 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Așa cum și-a obișnuit electoratul în ultimul timp, deputatul PNL Cristina Pocora cere din nou demisia unui ministru. De această dată a venit rîndul ministrului Afacerilor Externe, Teodor Bacnschi, persoana ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2011, 08:34
(10573 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Fetiță de 8 ani, lovită de un microbuz ce transporta elevi

În cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 18:32
(7429 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Grindu: Beat cu mașina prin sat

În cursul nopții de marți spre miercuri, 25/26 ianuarie a.c., în jurul orei 23.30, agenții Postului de Poliție Grindu au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic, de 22 de ani. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 17:12
(10783 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Au furat plăci metalice din gard și le-au predat la fier vechi

După ce în perioada 20-25 ianuarie a.c., au sustras șase plăci metalice din gardul ce împrejmuia un teren intravilan din orașul Țăndărei, doi tineri au fost identificați și prinși de polițiști. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 16:02
(11463 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Urmărit internațional, identificat de polițiști

Polițiști din Urziceni au identificat în cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., un bărbat, de 27 de ani, din Urziceni, urmărit internațional din luna octombrie a anului trecut. Pe numele acestuia Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 15:32
(9078 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Drăgoești, sat Valea Bisericii a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs marți, 25 ianuarie, în ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 13:24
(10513 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Beat turtă, s-a suit pe un stîlp să fure cabluri

Un bărbat de 56 de ani, din localitatea Andrășești, a fost prins de polițiști în vreme ce încerca să fure cabluri. Aflat într-o avansată stare de ebrietate, bărbatul a fost surprins în flagrant după ce ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:15
(10204 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: «Am 14 ani si fur telefoane mobile!»

Un minor de 14 ani, din Slobozia, a fost prins după ce a furat un telefon mobil în valoare de 400 de lei. Telefonul aparținea unui localnic din Bordușani, care a sesizat agenții Postului de Poliție cu privire ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:13
(9129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ion Roată: I-au furat din curte

Luni, 24 ianuarie, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați că unui bătrîn din satul Broșteni (aparținător comunei) i-au fost furate țevile de fier din curte. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(8518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


APIA: Termenul de depunere a cererilor de ajutor acordat producătorilor de lapte de vacă, prelungit

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii interesați că a treia perioadă de depunere a cererilor privind Schema de ajutor specific acordat producătorilor de lapte de vacă din zonele ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(15928 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 18:46
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente într-o singură zi

Sîmbătă, 22 ianuarie a.c., pe raza județului s-au produs trei accidente de circulație soldate cu vătămarea corporală ușoară a trei persoane, cauza principală a evenimentelor fiind neadaptarea vitezei de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:53
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patroni cercetați pentru petarde comercializate ilegal

Doi administratori ai unor societăți comerciale cu sediile în Slobozia sînt cercetați de polițiști întrucît comercializau fără drept articole pirotehnice. Polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:52
(8588 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia petarde


Urziceni: Prevenirea furturilor de animale, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 21/22 ianuarie a.c., începînd cu ora 22.00, timp de trei ore, polițiști de siguranță publică, în colaborare cu jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:51
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină la sfîrșitul săptămînii precedente la cinci situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 13:14
(10961 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fata care și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei, găsită de polițiști

După ce și-a anunțat mama prin SMS că pleacă alături de iubitul ei de 17 ani, minora Leța Cătălina Maria, de 16 ani, din Fetești, a fost găsită de polițiști. Fata, sesizată ca dispărută la data de 19 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 11:07
(8139 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un singur drum blocat

Puțin înainte de orele 10,00 (09,45), luni, 24 ianuarie, Poliția ialomițeană a dat publicității situația drumurilor unde traficul rutier este întrerupt din cauza poleiului și zăpezii abundente. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 10:00
(13350 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La 15 ani, a «împrumutat» mașina tatălui vitreg pentru o plimbare

Joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 13.30, un bărbat de 35 de ani, domiciliat în localitatea Bărbulești, a sesizat prin Sistemul Național Unic Apel de Urgență 112 dispariția automobilului proprietate personal ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:22
(9926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești


Ialomița: Cod Galben

Ialomița: Cod Galben

Pentru intervalul 22 ianuarie, orele 12.00-23 ianuarie, orele 23.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru jumătate de țară. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:05
(11148 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna decembrie 2010 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 43,6 milioane lei, în procent de 96,01% față de plan, înregistrîndu ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 11:28
(8686 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan și fără permis

Un echipaj al Poliției Rutiere a depistat în cursul nopții de joi spre vineri (21-22 ianuarie), pe DJ212, un bărbat, de 31 de ani, care conducea fără permis. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 08:12
(9981 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine» de 24 ianuarie

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, Liceul de Artă «Ionel Perlea» Slobozia și Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» Slobozia lansează proiectul «Biblioteca vine la tine». Proiectul este de fapt ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 16:04
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Tînăr și Diferit», proiect pentru 20 de tineri

Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială, în parteneriat cu Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, organizează în perioada 21-23 ianuarie 2011 la Bușteni atelierul educațional «Tînăr ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:56
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlnire cu angajatorii pe tema depunerii online a declarațiilor

Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că joi, 27 ianuarie 2011, ora 10.00, în sala de ședințe a DGFP Ialomița, se va desfășura o instruire a angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:47
(9259 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Potrivit unul studiu realizat de «L’Automobile Magazine»-Franța, referitor la rechemările în service ale principalelor mărci auto, Hyundai se poziționează pe prima poziție, avînd cele mai puține rechemări ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:36
(7943 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...