Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Centrele de balneo-fizio-terapie înghit 2 milioane de lei anual

În Ialomița

Centrele de balneo-fizio-terapie înghit 2 milioane de lei anual

De cîțiva ani, oferta centrelor de recuperare medicală din Ialomița a crescut și s-a diversificat. Pe lîngă tratamentul balnear oferit de stațiunea Amara, pacienții pot beneficia acum și de serviciile specializate ale noilor centre private deschise în Slobozia. Valoarea serviciilor decontate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița s-a ridicat, în anul 2015, la 1,72 milioane de lei. Estimările pentru acest an sînt mai mari. «Facem eforturi pentru asigurarea decontării acestor servicii!» a confirmat Mihai Geantă, președintele instituției.

Casa e bun platnic
Asigurarea... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 12:15 (8277 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Scandal cu iz penal la Școala Gimnazială Vlădeni

Scandal cu iz penal la Școala Gimnazială Vlădeni

O întîmplare petrecută la Școala Gimnazială Vlădeni încearcă să arunce învățămîntul ialomițean într-un scandal public fără miză. Profesoara de Educație Fizică a școlii a ajuns să fie personajul negativ într-o anchetă a Poliției din Fetești, acuzată fiind de faptul că ar fi sustras ilegal mai multe cornuri împărțite copiilor. Ridicolul situației reiese din faptul că produsele alimentare erau lăsate la voia întîmplării, prin bănci, de către elevi. Mai mult, fix în ziua în care a fost prinsă cu delictul în sacoșă, respectiva profesoară reclama acelorași organe de anchetă faptul că a fost agresată pe stradă. În apărarea profesoarei vin cuvintele colegilor săi de Cancelarie, care o descriu ca pe o... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 09:45 (23726 vizualizări - 53 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vânători ialomițeni, deveniți «pradă» pentru procurori

Vînători ialomițeni, deveniți «pradă» pentru procurori

Organizată în Pădurea Peri din Slobozia, în urmă cu două săptămîni, o partidă de vînătoare s-a terminat cu puști confiscate și declarații date la Poliție. Astfel, polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia fac cercetări, in rem, într-un dosar penal care are drept obiect activități vînătorești desfășurate pe lîngă lege. Se pare că vînătorii ar fi pătruns pe un teren intravilan, fără ca aceștia să aibă acordul de drept al proprietarului respectivei suprafețe. În replică la aceste acuzații, Nicolae Roșca, cel în proprietatea căruia se află terenul, precizează că a făcut toate demersurile legale pentru ca partida să se desfășoare în condiții depline de legalitate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2016, 18:35 (11448 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în așteptare

Ambițioasele planuri de modernizare a Unității Primiri Urgențe și Policlinicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au intrat într-un con de umbră. Toate acestea întrucît firma care a realizat proiectele a trecut în documentația necesară obținerii finanțării date care nu concordă cu realitatea. Iar acest aspect întîrzie procedura privind atribuirea lucrărilor. Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că situația este sub control și că demersurile privind modernizarea celor două obiective vor avea finalitate. În caz contrar ar fi pentru a doua oară cînd instituția ratează reabilitarea spitalului pe care-l administrează.

Un proiect scandalos... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2016, 15:20 (5632 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Accident de vânătoare în Pădurea Groasa

Partidă organizată de prințul Sturdza

Ialomița: Accident de vînătoare în Pădurea Groasa

Figură emblematică a României, prințul Dimitrie Sturdza ar fi implicat într-o anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Prințul Sturdza ar fi organizat o partidă de vînătoare pe Fondul Vînătoresc 33 Groasa, administrat de Ocolul Silvic Urziceni. În timpul respectivei partide, unul dintre gonacii angajați să trimită sălbăticiunile din pădure mai aproape de țintele vînătorilor a fost împușcat. Victima a fost transportată de urgență la spital, însă din fericire, rănile care i-au fost provocate nu i-au pus viața în pericol. În cele din urmă, cazul s-a concretizat într-o anchetă în toată regula. Începută inițial la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Urziceni... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 20:05 (7867 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colegiul Medicilor Ialomița are președinte interimar

Colegiul Medicilor Ialomița are președinte interimar

După 4 ani petrecuți în fruntea Colegiului Medicilor Ialomița, doctorul Vasile Olaru a fost demis din funcție. Decizia a fost adoptată în cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată în urmă cu o săptămînă. Noul șef al entității este Mihai Lungu, președintele Asociației Medicilor de Familie Ialomița. Acesta a fost ales interimar, pînă la jumătatea lunii viitoare, cînd Colegiul Medicilor Ialomița va organiza noi alegeri pentru funcția de președinte.

E vremea schimbărilor
În urmă cu o săptămînă, ziarul Independent scria despre... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 18:35 (5804 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal de început de an la AVPS Ialomița

Scandal de început de an la AVPS Ialomița

Disputele din cadrul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Ialomița nu mai contenesc. În această ediție vă prezentăm un nou episod al scandalului fără sfîrșit iscat în rîndurile vînătorilor ialomițeni.

Lupta de orgolii continuă
În urmă cu o săptămînă, în cadrul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a izbucnit un nou scandal. De data aceasta, miza disputei o reprezintă o serie de propuneri aduse de consilierii Asociației, ce vizau modificarea statutului de funcționare. Respectivele propuneri trebuiau avizate în cadrul Adunării Generale a AVPS Ialomița, organul suprem... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 15:40 (7159 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de declasare

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de declasare

Cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița riscă să fie trecută la o categorie inferioară. Totul din cauza lipsei acute de medici specialiști cu care Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă. Principalul efect al declasării este reducerea finanțării de care unitatea se bucură în prezent. Între timp, Spitalul din Slobozia își caută director medical, după ce interimatul chirurgului Dan Malincenco a expirat. Au fost organizate 3 concursuri consecutive, însă niciun alt medic, dintre cei rămași, nu a dorit să se înscrie.

Un spital fără medici
Bombardat de controale... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 14:05 (9508 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre a ieșit la raport

Nu aduce anul ce aduce Instituția Prefectului

Prefectul Gigi Petre a ieșit la raport

Vineri, 29 ianuarie 2016, Instituția Prefectului Ialomița a făcut public Raportul anual de evaluare a activităților desfășurate în cursul anului 2015. Evenimentul, unic în acest mandat al prefectului județului Ialomița, s-a desfășurat la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Din păcate însă, prefectul Gigi Petre nu a depășit cadrul strict al raportului, dovedindu-se unul dintre cei mai plicticoși oficiali în viață.

Nimic nu e întîmplător în administrație
Vineri, 29 ianuarie 2016, de la orele 10,00, angajații Prefecturii și oficiali ai structurilor publice coordonate de... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 19:05 (7562 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala de după școală de la Ciulnița

Clean Tech susține performanța în Educație

Școala de după școală de la Ciulnița

De la începutul anului școlar 2015-2016 și pînă acum, la Ciulnița, în școala din localitate, 25 de elevi beneficiază de ore suplimentare de Limba Română, Matematică și Engleză în cadrul unui program extrașcolar susținut de autoritățile locale și firmele care își desfășoară activitatea pe raza acestei comune. Valoarea proiectului se ridică la 30 mii de lei, iar eforturile tuturor celor implicați în acest demers se concretizează în rezultatele elevilor. «De cînd fac ore suplimentare la școală, mi-au crescut notele cu două puncte. Eu, cînd o să fiu mare, o să dau la Seminar și o să mă fac preot de țară...» susține Lucian Lazăr, un elev de clasa a VII-a cu ochii de codană care a descoperit că învățătura... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 17:55 (4476 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul «Sictir!» sfidează cetățenii

Ultimul bal al administrației locale

Primarul «Sictir!» sfidează cetățenii

Luni, 1 februarie, la orele 15,00, în sala de ședințe a Consiliului Local Slobozia a avut loc dezbaterea publică privind bugetul municipiului Slobozia pentru anul 2016. Întîlnirea a fost prezidată de către primarul Alexandru Stoica, supranumit, după mediatizarea reacției sale din sedința de joi, 28 ianuarie 2016, din cadrul Consiliului Local, primarul «Sictir!». În sală au fost prezenți doar cîțiva consilieri locali, reprezentanții presei și funcționari din cadrul Primăriei Slobozia. Alexandru Stoica a refuzat să ofere informații pertinente legate de construcția bugetară a anului 2016 și a opinat public că «dezbaterea e inutilă și ăștia care întreabă nu au habar cum se face un buget...».
... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 16:20 (13299 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul ialomițean a recuperat 300 milioane de lei din evaziune

În 2015

Fiscul ialomițean a recuperat 300 milioane de lei din evaziune

Anul 2015 a fost unul destul de încărcat pentru inspectorii fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În urma activităților privind combaterea evaziunii fiscale, demarate în mai multe județe ale regiunii Sud-Muntenia, printre care și Ialomița, aceștia au atras la bugetul de stat suma de 300 milioane de lei.

Acțiuni în cascadă
Prevenirea și combaterea actelor de evaziune și fraudă fiscală au constituit obiectivele majore ale Inspecției Fiscale din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița în cursul anului 2015. Scopul acestor activități... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 14:35 (6011 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se caută arendași pentru 3300 hectare

Moștenirea administrației Ciupercă

Se caută arendași pentru 3300 hectare

Miercuri, 27 ianuarie 2016, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în prima ședință ordinară a începutului de an. Întîlnirea s-a desfășurat în nota obișnuită, consilierii județeni aprobînd o serie de proiecte de hotărîre care vizează derularea în condițiile legii a activității administrative la nivel județean. Singurul proiect aprobat care a suscitat interesul plenului, dar și al prefectului Gigi Petre, prezent la dezbateri, a fost cel privind trecerea din domeniul privat în domeniul public al județului a unei suprafețe de 3300 de hectare de teren agricol din zona Giurgeni, Gura Ialomiței și Vlădeni.

Frica păzește bostana Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 14:20 (5807 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colegiul Medicilor Ialomița își caută alt președinte

Colegiul Medicilor Ialomița își caută alt președinte

Zilele doctorului Vasile Olaru în fruntea Colegiului Medicilor sînt numărate. Consiliul Județean al instituției s-a întrunit miercuri, 3 februarie 2016, pentru a vota suspendarea acestuia din funcție. Decizia a fost adoptată în baza a numeroase sesizări care-l incriminează în mod direct pe doctorul Olaru. Cele mai multe dintre reclamații vizează cheltuirea nejustificată a banilor care provin din cotizațiile membrilor Colegiului Medicilor. S-ar părea că din sumele colectate acesta și-ar fi plătit avocații care l-au reprezentat în procesul penal deschis pe numele său ca urmare a anchetei Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. În fața acestor acuzații, medicul Vasile Olaru precizează: «Eu nu... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 13:50 (8393 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul a pus sechestru pe bunurile firmelor lui Poienaru

Fiscul a pus sechestru pe bunurile firmelor lui Poienaru

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a pus sechestru pe bunurile a două dintre firmele din cadrul grupului Agrofam. Este vorba despre societățile Agrofam Holding și Agrofam Prod, societăți prin intermediul cărora administratorul Ștefan Poienaru ar fi prejudiciat bugetul de stat și al Uniunii Europene cu peste 16 milioane de lei. Titlurile executorii impuse de Fisc survin ca urmare a unei decizii a Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură București și Călărași. Pentru ca bunurile să nu fie scoase la vînzare, Ștefan Poienaru a declarat insolvența societăților.

Poienaru a intrat în insolvență... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 12:40 (11746 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revolta din Consiliul Local Slobozia

Contribuabili tratați cu «Sictir!»

Revolta din Consiliul Local Slobozia

Joi, 28 ianuarie 2016, în cadrul primei ședințe de Consiliu Local din acest an, circa 25 de proprietari de case din Cartierul Tineretului, au fost prezenți în sală. Responsabili și răbdători, tinerii au așteptat ca, după votarea proiectelor de hotărîre, primarul Alexandru Stoica să asculte doleanțele lor. Răspunsul acestuia a devenit viral pe rețelele de socializare de pe internet. «Sictir!» a răspuns el la interpelarea unuia dintre tinerii care i-au cerut explicații pentru modul în care a fost gestionată investiția în Cartierul Tineretului.

O ședință cu pistoalele pe masă
Joi... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 11:15 (5428 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Viceprimarul comunei Andrășești a murit într-un accident rutier

Viceprimarul comunei Andrășești a murit într-un accident rutier

Trei persoane și-au pierdut viața sîmbătă, 6 februarie 2016, la ora 22,00, într-un grav accident de circulație. Printre persoanele decedate se numără și viceprimarul comunei Andrășești. Mașina în care se afla s-a lovit de un parapet de pe marginea drumului, după care s-a răsturnat.

Cercetările sînt în plină desfășurare
În mașina morții se aflau doi tineri, de 26 și 36 de ani, precum și Aurel Iliescu, în vîrstă de 54 de ani, viceprimarul comunei Andrășești. Aceștia se deplasau pe drumul care leagă localitățile Sărățeni și Balaciu și doreau să ajungă la Urziceni. La un moment dat... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2016, 11:45 (44468 vizualizări - 59 comentarii)

EVENIMENT

Fraudă bugetară «dirijată» în spitalele ialomițene

Fraudă bugetară «dirijată» în spitalele ialomițene

Un raport al Corpului de Control al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița scoate în evidență o situație uluitoare. Spitalele din județ «fură» fonduri de la stat pentru a-și dovedi eficiența în tratarea bolnavilor. Sistemul patentat de unitățile medicale este foarte simplu și presupune decontarea îngrijirilor acordate bolnavilor de două ori. Potrivit documentului oficial, în 2015, spitalele au fraudat fondurile naționale pentru Sănătate cu peste 70 mii de lei.

Realitatea din spitale
Văduvite de specialiști, medicamente sau materiale sanitare, spitalele din Ialomița ar... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2016, 19:40 (5770 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Stare de legalitate 0» în administrația locală ialomițeană

«Stare de legalitate 0» în administrația locală ialomițeană

Prefectura Ialomița a prezentat publicității un raport privind starea de legalitate din cadrul administrațiilor locale ialomițene, în cursul anului trecut. Potrivit documentelor oficiale, în 2015, 980 dintre hotărîrile adoptate de consiliile locale din județ sau dispozițiile emise de primarii ialomițeni au fost considerate fără temei legal. Cele mai multe dintre acestea au vizat scutirea nejustificată de la plata taxelor și impozitelor locale a contribuabililor.

Un an plin de abateri
Serviciul Juridic și Contencios Administrativ din cadrul Prefecturii Ialomița a făcut verificări... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2016, 15:45 (16142 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Școlile din Ialomița își pierd identitatea

În lipsa elevilor

Școlile din Ialomița își pierd identitatea

În ultimii 6 ani, rețeaua școlară din județul Ialomița a fost afectată de numeroase modificări. Foarte multe unități de învățămînt și-au pierdut personalitatea juridică, fiind comasate cu alte instituții școlare. Principala cauză care provoacă acest dezechilibru o reprezintă scăderea masivă a numărului de elevi. De la toamnă, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dispus comasarea a încă 4 școli și grădinițe din județ. «Demersul nu ar trebui să sperie pe nimeni. Există numeroase avantaje în urma acestui proces!» explică Luminița Barcari, șefa învățămîntului ialomițean.

Școli desființate, școli comasate... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2016, 20:25 (7134 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Întreruperi programate ale energiei electrice

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

10 August 2018, 17:30
(5527 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimă: Scrimerii ialomițeni, în Arena Internațională

Desfășurată în cadrul Programului «Scrimeri în Arena Internațională» și cu sprijinul financiar al Consiliului Județean Ialomița, competiția internațională de scrimă sabie «Sarvar Horotan Coup» a reprezentat ...[citește_toată_știrea]

10 August 2018, 13:20
(3923 vizualizări - 0 comentarii)


Surprinși în flagrant în timp ce încercau să fure de la un hotel din Amara

Doi bărbați de 30 și 31 de ani, ambii din județul Călărași , au fost surprinși de către polițiști în timp ce încercau să sustragă mai multe bunuri dintr-o unitate hotelieră din localitatea Amara. Astfel ...[citește_toată_știrea]

9 August 2018, 19:10
(8548 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara flagrant hoți


Primăria Slobozia organizează «Ziua Câinelui»

Primăria Municipiului Slobozia anunță organizarea concursului de frumusețe canină «Câinele, cel mai bun prieten», ediția a III-a. Competiția va fi desfășurată în data de 27 august 2018, la Stadionul Municipal ...[citește_toată_știrea]

9 August 2018, 12:20
(4506 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 3 accidente rutiere într-o singură zi

Zi neagră pe șoselele din Ialomița, luni, 6 august 2018. Potrivit polițiștilor, pe raza județului s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei. Persoana decedată ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 14:40
(4048 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Începe a 12-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu»

Pe data de 9 și 10 august 2018, Grădina de Vară din stațiunea Amara va găzdui cea de a 12-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu». Prețul unui bilet este de 10 lei, tichetele putând ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 13:10
(6263 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Peste 100 de kg de carne de porc au fost confiscate

În urma unui control tematic ce a vizat modul în care se respectă normele de comercializare a cărnii de porc și de pasăre de către supermarketuri, inspectorii DSVSA Ialomița au descoperit mai multe nereguli ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 12:25
(8245 vizualizări - 0 comentarii)


CJAS Ialomița: S-a prelungit termenul de valabilitate pentru cardurile de sănătate

Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița precizează faptul că perioada de valabilitate a cardurilor de sănătate emise până la 31 iulie 2018 s-a prelungit de la 5 la 7 ani. Decizia ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 11:40
(8836 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân căzut în fântână, salvat de pompierii din Urziceni

Bătrân căzut în fântână, salvat de pompierii din Urziceni

Un bărbat în vârstă de 69 de ani, din comuna Glodeanu Siliștea-județul Buzău, a căzut miercuri, 1 august a.c., în jurul orelor 20,30, într-o fântână adâncă de 7 metri de pe raza comunei. Pentru salvarea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 13:15
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un bărbat, de 41 de ani, din județul Constanța, a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității Bordușani deși a consumat anterior băuturi alcoolice. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 11:10
(4872 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Movila

Marți, 31 iulie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ212, în apropiere de localitatea Movila, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 11:05
(5285 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Movila accident


Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

În cursul zilei de luni, 30 iulie a.c, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul eveniment rutier s-a produs în apropiere de municipiul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2018, 18:20
(5769 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două persoane au murit într-un grav accident rutier

Urziceni: Două persoane au murit într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 29 iulie 2018, pe DN2 (E85), la ieșirea din municipiul Urziceni către Buzău. În urma impactului dintre o autotuilitară și un autoturism, șase persoane au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2018, 19:50
(8983 vizualizări - 0 comentarii)


Accidentele de muncă, în atenția ITM Ialomița

În primele 6 luni ale anului 2018, Compartimentul Securitate și Sănătate în Muncă a cercetat 27 evenimente, pentru care au fost întocmite dosare de cercetare și în care au fost implicați 28 de lucrători ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2018, 17:10
(8324 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Pesta Porcină a anulat sărbătorirea «Zilei Imnului»

«Având în vedere multiplele activități aflate în desfășurare la nivel județean în vederea limitării răspândirii virusului de pestă porcină africană, vă informăm că manifestările dedicate „Zilei Imnului ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2018, 13:55
(8807 vizualizări - 2 comentarii)


Bărbat din Fetești, victimă a unei «tentative de înșelăciune»

Un bărbat din Fetești a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de «tentativă de înșelăciune». Victima a fost abordată de un bărbat, care ar fi încercat să îi vândă o bijuterie. Fapta a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:30
(7555 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat marți, 24 iulie a.c., doi ialomițeni de 25 și 36 de ani, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice fără a poseda permis de conucere pentru vreo categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:25
(6727 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate cu profil agricol
angajează
lucrători în agricultură
-producție/fermă de legume
cu contract de muncă sau zilieri
se oferă 2000-2500 lei/lună
se asigură transport

Relații la telefon 0722/642.137

25 Iulie 2018, 17:20


Urmărită internațional pentru «complicitate la trafic de persoane», depistată în Ialomița

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat o femeie care era urmărită internațional pentru săvârșirea infracțiunii de «complicitate la trafic de persoane», faptă comisă în Olanda. Astfel ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:15
(8138 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Analiza de risc la securitate fizică

Începând cu data de 1 iulie 2018, toate unitățile sunt obligate să aibă analiza de risc la securitatea fizică. Începând cu data de 1 iulie 2018, și-a încetat efectele amânarea termenului până la care unitățile ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:10
(7926 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

CDI Transport Persoane București
angajează șoferi
cu categoria D și card tahograf
din Ialomița sau împrejurimi
Pe lângă salariu, oferim cazare și masă
Relații la telefon 0730/333.453

25 Iulie 2018, 17:05


Focar de Pestă Porcină Africană, confirmat de autorități în satul Luciu

Autoritățile din Ialomița au confirmat prezența unui nou focar de Pestă Porcină Africană pe raza județului. Acesta a fost identificat într-o gospodărie de pe raza satului Luciu, comuna Gura Ialomiței. ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2018, 14:46
(7351 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Grav accident la Țăndărei, în zona popasului Chirana, în această dimineață. Un bărbat a murit după ce mașina în care se afla s-a lovit de un tir încărcat cu cereale. Tirul a luat foc. Traficul a fost blocat ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2018, 10:55
(7953 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Percheziții la domiciliile contrabandiștilor cu țigări

Percheziții în comuna Axintele. Polițiștii au descins la locuințele a trei localnici, cu vârste cuprinse între 30 și 56 de ani, suspectați că ar face contrabandă cu țigări. În locuințele acestora au fost ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 19:25
(7962 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Arme deținute ilegal

Un bărbat de 42 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce în locuința sa au fost descoperite un pistol cu bile de cauciuc și o pușcă de vânătoare. Bărbatul avea permisul de port armă expirat. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 19:10
(6101 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de 36 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni desfășurată pe șoselele județului. Peste 160 de mașini au fost verificate, fiind aplicate 112 sancțiuni contravenționale. Valoarea totală a amenzilor a depășit ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 18:45
(5600 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparație și întreținere a rețelelor de electricitate, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperi programate ale curentului electric pe raza județului Ialomița. Astfel, în perioada ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:35
(9895 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița oferă șomerilor, în această săptămână, 377 de noi locuri de muncă. Domeniile vizate sunt serviciile sau administrația publică. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:25
(6927 vizualizări - 0 comentarii)


Distrigaz Sud Rețele: Lucrări programate la rețeaua de gaze

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:15
(8746 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: S-a prelungit termenul de depunere al Declarației Unice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii cu privire la faptul că termenul de depunere al Declarației Unice s-a prelungit până la data de 31 iulie 2018. Decizia a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 12:09
(9035 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...