Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în așteptare

Ambițioasele planuri de modernizare a Unității Primiri Urgențe și Policlinicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au intrat într-un con de umbră. Toate acestea întrucît firma care a realizat proiectele a trecut în documentația necesară obținerii finanțării date care nu concordă cu realitatea. Iar acest aspect întîrzie procedura privind atribuirea lucrărilor. Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că situația este sub control și că demersurile privind modernizarea celor două obiective vor avea finalitate. În caz contrar ar fi pentru a doua oară cînd instituția ratează reabilitarea spitalului pe care-l administrează.

Un proiect scandalos... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2016, 15:20 (5631 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Accident de vânătoare în Pădurea Groasa

Partidă organizată de prințul Sturdza

Ialomița: Accident de vînătoare în Pădurea Groasa

Figură emblematică a României, prințul Dimitrie Sturdza ar fi implicat într-o anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Prințul Sturdza ar fi organizat o partidă de vînătoare pe Fondul Vînătoresc 33 Groasa, administrat de Ocolul Silvic Urziceni. În timpul respectivei partide, unul dintre gonacii angajați să trimită sălbăticiunile din pădure mai aproape de țintele vînătorilor a fost împușcat. Victima a fost transportată de urgență la spital, însă din fericire, rănile care i-au fost provocate nu i-au pus viața în pericol. În cele din urmă, cazul s-a concretizat într-o anchetă în toată regula. Începută inițial la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Urziceni... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 20:05 (7867 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colegiul Medicilor Ialomița are președinte interimar

Colegiul Medicilor Ialomița are președinte interimar

După 4 ani petrecuți în fruntea Colegiului Medicilor Ialomița, doctorul Vasile Olaru a fost demis din funcție. Decizia a fost adoptată în cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată în urmă cu o săptămînă. Noul șef al entității este Mihai Lungu, președintele Asociației Medicilor de Familie Ialomița. Acesta a fost ales interimar, pînă la jumătatea lunii viitoare, cînd Colegiul Medicilor Ialomița va organiza noi alegeri pentru funcția de președinte.

E vremea schimbărilor
În urmă cu o săptămînă, ziarul Independent scria despre... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 18:35 (5802 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Scandal de început de an la AVPS Ialomița

Scandal de început de an la AVPS Ialomița

Disputele din cadrul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Ialomița nu mai contenesc. În această ediție vă prezentăm un nou episod al scandalului fără sfîrșit iscat în rîndurile vînătorilor ialomițeni.

Lupta de orgolii continuă
În urmă cu o săptămînă, în cadrul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a izbucnit un nou scandal. De data aceasta, miza disputei o reprezintă o serie de propuneri aduse de consilierii Asociației, ce vizau modificarea statutului de funcționare. Respectivele propuneri trebuiau avizate în cadrul Adunării Generale a AVPS Ialomița, organul suprem... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 15:40 (7156 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de declasare

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de declasare

Cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița riscă să fie trecută la o categorie inferioară. Totul din cauza lipsei acute de medici specialiști cu care Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă. Principalul efect al declasării este reducerea finanțării de care unitatea se bucură în prezent. Între timp, Spitalul din Slobozia își caută director medical, după ce interimatul chirurgului Dan Malincenco a expirat. Au fost organizate 3 concursuri consecutive, însă niciun alt medic, dintre cei rămași, nu a dorit să se înscrie.

Un spital fără medici
Bombardat de controale... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 14:05 (9506 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre a ieșit la raport

Nu aduce anul ce aduce Instituția Prefectului

Prefectul Gigi Petre a ieșit la raport

Vineri, 29 ianuarie 2016, Instituția Prefectului Ialomița a făcut public Raportul anual de evaluare a activităților desfășurate în cursul anului 2015. Evenimentul, unic în acest mandat al prefectului județului Ialomița, s-a desfășurat la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Din păcate însă, prefectul Gigi Petre nu a depășit cadrul strict al raportului, dovedindu-se unul dintre cei mai plicticoși oficiali în viață.

Nimic nu e întîmplător în administrație
Vineri, 29 ianuarie 2016, de la orele 10,00, angajații Prefecturii și oficiali ai structurilor publice coordonate de... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 19:05 (7561 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala de după școală de la Ciulnița

Clean Tech susține performanța în Educație

Școala de după școală de la Ciulnița

De la începutul anului școlar 2015-2016 și pînă acum, la Ciulnița, în școala din localitate, 25 de elevi beneficiază de ore suplimentare de Limba Română, Matematică și Engleză în cadrul unui program extrașcolar susținut de autoritățile locale și firmele care își desfășoară activitatea pe raza acestei comune. Valoarea proiectului se ridică la 30 mii de lei, iar eforturile tuturor celor implicați în acest demers se concretizează în rezultatele elevilor. «De cînd fac ore suplimentare la școală, mi-au crescut notele cu două puncte. Eu, cînd o să fiu mare, o să dau la Seminar și o să mă fac preot de țară...» susține Lucian Lazăr, un elev de clasa a VII-a cu ochii de codană care a descoperit că învățătura... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 17:55 (4476 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primarul «Sictir!» sfidează cetățenii

Ultimul bal al administrației locale

Primarul «Sictir!» sfidează cetățenii

Luni, 1 februarie, la orele 15,00, în sala de ședințe a Consiliului Local Slobozia a avut loc dezbaterea publică privind bugetul municipiului Slobozia pentru anul 2016. Întîlnirea a fost prezidată de către primarul Alexandru Stoica, supranumit, după mediatizarea reacției sale din sedința de joi, 28 ianuarie 2016, din cadrul Consiliului Local, primarul «Sictir!». În sală au fost prezenți doar cîțiva consilieri locali, reprezentanții presei și funcționari din cadrul Primăriei Slobozia. Alexandru Stoica a refuzat să ofere informații pertinente legate de construcția bugetară a anului 2016 și a opinat public că «dezbaterea e inutilă și ăștia care întreabă nu au habar cum se face un buget...».
... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 16:20 (13283 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul ialomițean a recuperat 300 milioane de lei din evaziune

În 2015

Fiscul ialomițean a recuperat 300 milioane de lei din evaziune

Anul 2015 a fost unul destul de încărcat pentru inspectorii fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În urma activităților privind combaterea evaziunii fiscale, demarate în mai multe județe ale regiunii Sud-Muntenia, printre care și Ialomița, aceștia au atras la bugetul de stat suma de 300 milioane de lei.

Acțiuni în cascadă
Prevenirea și combaterea actelor de evaziune și fraudă fiscală au constituit obiectivele majore ale Inspecției Fiscale din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița în cursul anului 2015. Scopul acestor activități... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 14:35 (6009 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se caută arendași pentru 3300 hectare

Moștenirea administrației Ciupercă

Se caută arendași pentru 3300 hectare

Miercuri, 27 ianuarie 2016, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în prima ședință ordinară a începutului de an. Întîlnirea s-a desfășurat în nota obișnuită, consilierii județeni aprobînd o serie de proiecte de hotărîre care vizează derularea în condițiile legii a activității administrative la nivel județean. Singurul proiect aprobat care a suscitat interesul plenului, dar și al prefectului Gigi Petre, prezent la dezbateri, a fost cel privind trecerea din domeniul privat în domeniul public al județului a unei suprafețe de 3300 de hectare de teren agricol din zona Giurgeni, Gura Ialomiței și Vlădeni.

Frica păzește bostana Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 14:20 (5804 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colegiul Medicilor Ialomița își caută alt președinte

Colegiul Medicilor Ialomița își caută alt președinte

Zilele doctorului Vasile Olaru în fruntea Colegiului Medicilor sînt numărate. Consiliul Județean al instituției s-a întrunit miercuri, 3 februarie 2016, pentru a vota suspendarea acestuia din funcție. Decizia a fost adoptată în baza a numeroase sesizări care-l incriminează în mod direct pe doctorul Olaru. Cele mai multe dintre reclamații vizează cheltuirea nejustificată a banilor care provin din cotizațiile membrilor Colegiului Medicilor. S-ar părea că din sumele colectate acesta și-ar fi plătit avocații care l-au reprezentat în procesul penal deschis pe numele său ca urmare a anchetei Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. În fața acestor acuzații, medicul Vasile Olaru precizează: «Eu nu... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 13:50 (8391 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul a pus sechestru pe bunurile firmelor lui Poienaru

Fiscul a pus sechestru pe bunurile firmelor lui Poienaru

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a pus sechestru pe bunurile a două dintre firmele din cadrul grupului Agrofam. Este vorba despre societățile Agrofam Holding și Agrofam Prod, societăți prin intermediul cărora administratorul Ștefan Poienaru ar fi prejudiciat bugetul de stat și al Uniunii Europene cu peste 16 milioane de lei. Titlurile executorii impuse de Fisc survin ca urmare a unei decizii a Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură București și Călărași. Pentru ca bunurile să nu fie scoase la vînzare, Ștefan Poienaru a declarat insolvența societăților.

Poienaru a intrat în insolvență... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 12:40 (11724 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revolta din Consiliul Local Slobozia

Contribuabili tratați cu «Sictir!»

Revolta din Consiliul Local Slobozia

Joi, 28 ianuarie 2016, în cadrul primei ședințe de Consiliu Local din acest an, circa 25 de proprietari de case din Cartierul Tineretului, au fost prezenți în sală. Responsabili și răbdători, tinerii au așteptat ca, după votarea proiectelor de hotărîre, primarul Alexandru Stoica să asculte doleanțele lor. Răspunsul acestuia a devenit viral pe rețelele de socializare de pe internet. «Sictir!» a răspuns el la interpelarea unuia dintre tinerii care i-au cerut explicații pentru modul în care a fost gestionată investiția în Cartierul Tineretului.

O ședință cu pistoalele pe masă
Joi... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2016, 11:15 (5391 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul comunei Andrășești a murit într-un accident rutier

Viceprimarul comunei Andrășești a murit într-un accident rutier

Trei persoane și-au pierdut viața sîmbătă, 6 februarie 2016, la ora 22,00, într-un grav accident de circulație. Printre persoanele decedate se numără și viceprimarul comunei Andrășești. Mașina în care se afla s-a lovit de un parapet de pe marginea drumului, după care s-a răsturnat.

Cercetările sînt în plină desfășurare
În mașina morții se aflau doi tineri, de 26 și 36 de ani, precum și Aurel Iliescu, în vîrstă de 54 de ani, viceprimarul comunei Andrășești. Aceștia se deplasau pe drumul care leagă localitățile Sărățeni și Balaciu și doreau să ajungă la Urziceni. La un moment dat... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2016, 11:45 (44433 vizualizări - 59 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fraudă bugetară «dirijată» în spitalele ialomițene

Fraudă bugetară «dirijată» în spitalele ialomițene

Un raport al Corpului de Control al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița scoate în evidență o situație uluitoare. Spitalele din județ «fură» fonduri de la stat pentru a-și dovedi eficiența în tratarea bolnavilor. Sistemul patentat de unitățile medicale este foarte simplu și presupune decontarea îngrijirilor acordate bolnavilor de două ori. Potrivit documentului oficial, în 2015, spitalele au fraudat fondurile naționale pentru Sănătate cu peste 70 mii de lei.

Realitatea din spitale
Văduvite de specialiști, medicamente sau materiale sanitare, spitalele din Ialomița ar... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2016, 19:40 (5766 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Stare de legalitate 0» în administrația locală ialomițeană

«Stare de legalitate 0» în administrația locală ialomițeană

Prefectura Ialomița a prezentat publicității un raport privind starea de legalitate din cadrul administrațiilor locale ialomițene, în cursul anului trecut. Potrivit documentelor oficiale, în 2015, 980 dintre hotărîrile adoptate de consiliile locale din județ sau dispozițiile emise de primarii ialomițeni au fost considerate fără temei legal. Cele mai multe dintre acestea au vizat scutirea nejustificată de la plata taxelor și impozitelor locale a contribuabililor.

Un an plin de abateri
Serviciul Juridic și Contencios Administrativ din cadrul Prefecturii Ialomița a făcut verificări... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2016, 15:45 (16139 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Școlile din Ialomița își pierd identitatea

În lipsa elevilor

Școlile din Ialomița își pierd identitatea

În ultimii 6 ani, rețeaua școlară din județul Ialomița a fost afectată de numeroase modificări. Foarte multe unități de învățămînt și-au pierdut personalitatea juridică, fiind comasate cu alte instituții școlare. Principala cauză care provoacă acest dezechilibru o reprezintă scăderea masivă a numărului de elevi. De la toamnă, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dispus comasarea a încă 4 școli și grădinițe din județ. «Demersul nu ar trebui să sperie pe nimeni. Există numeroase avantaje în urma acestui proces!» explică Luminița Barcari, șefa învățămîntului ialomițean.

Școli desființate, școli comasate... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2016, 20:25 (7131 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

CFR caută soluții pentru inaugurarea Gării Slobozia

CFR caută soluții pentru inaugurarea Gării Slobozia

Reabilitarea Gării «Slobozia Veche» a costat 6 milioane de euro. Investiția a fost finalizată în primăvara anului 2015, însă gara a rămas închisă pentru că nu îndeplinea «condițiile de siguranță la foc». La începutul acestui an, oficialii CFR Călători, beneficiara investiției, caută soluții pentru redeschiderea acestui obiectiv.

De ce nu am inaugurat gara?
Gara din Slobozia așteaptă de 10 luni să fie dată în folosință. Conform declarațiilor oficiale, recepția finală a fost realizată în primăvara anului 2015, în prezența oficialilor instituțiilor publice locale și a constructorilor... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2016, 19:30 (9548 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ajutoare sociale necuvenite pentru 3400 de ialomițeni

La fiecare început de an, Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița face publică situația încasărilor necuvenite de ajutoare sociale din anul precedent. Raportat la 2015, în județul Ialomița, peste 3400 de beneficiari au primit bani în mod ilegal. Valoarea debitelor constatate a fost de 480 mii de lei.

Au încasat necuvenit de la stat
Mirajul ajutoarelor sociale acordate de stat i-a determinat pe unii dintre beneficiari să încalce legea și să le primească necuvenit. Statistica Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială arată că, în 2015, peste 3400 de... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2016, 16:40 (6307 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Copiii săraci din Ialomița vor merge la grădiniță

Copiii săraci din Ialomița vor merge la grădiniță

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia a fost la începutul acestei săptămîni gazda unor dezbateri publice privind maniera în care se va implementa Legea 248/2015, privind accesul la grădiniță a copiilor defavorizați. În prevederile actului normativ s-ar încadra peste 2000 de copii săraci din județ. La instruire au participat reprezentanți ai autorităților locale și județene, în frunte cu Asociația «OvidiuRO», inițiatorii unui program-pilot care să susțină integrarea în mediul preșcolar a micuților defavorizați.

50 de lei pentru copiii săraci Legea 248/2015 a fost adoptată... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2016, 13:10 (3048 vizualizări - 1 comentariu)

Joi 25 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
DECES

DECES

Colectivul Consiliului Județean Ialomița își exprimă regretul și profunda tristețe pentru trecerea în neființă a mamei domnului Adrian Ionescu, secretarul general al județului Ialomița.
...[citește_toată_știrea]

7 August 2024, 10:00
(3173 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: A fost publicată lista persoanelor juridice cu obligații fiscale restante la 30 iunie 2024

Potrivit informațiilor oferite de Agenția Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, la nivelul județului nostru există 213 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat ...[citește_toată_știrea]

7 August 2024, 09:00
(15582 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Duminică, 4 august 2024, polițiștii ialomițeni au organizat în localitățile Ion Roată, Balaciu și Axintele o acțiune cu efective mărite având ca scop menținerea și asigurarea unui climat ...[citește_toată_știrea]

7 August 2024, 08:50
(1868 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amendați pentru încălcarea Codului Rutier

Vineri, 2 august 2024, polițiștii din Fetești, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier, au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

7 August 2024, 08:40
(3960 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «ROADPOL-SPEED», în desfășurare

În perioada 5-11 august 2024, conform Programului Operațiunilor Europene 2024 al Organizației Polițiilor Rutiere din Europa (ROADPOL), va fi desfășurată acțiunea «ROADPOL-SPEED», destinată ...[citește_toată_știrea]

7 August 2024, 08:30
(4459 vizualizări - 0 comentarii)


USR cere convocarea comisiilor din Parlament pentru audierea propunerilor de comisar european

USR a depus luni, 5 august 2024, o solicitare scrisă pentru convocarea comisiilor din Parlament care să audieze propunerile de comisar european din partea României. Marcel Ciolacu nu poate să fenteze ...[citește_toată_știrea]

7 August 2024, 08:10
(8491 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: USR


Slobozia: Incendiu provocat intenționat

Slobozia: Incendiu provocat intenționat

Duminică, 4 august 2024, un apartament din centrul Sloboziei a fost cuprins de flăcări. Se pare că focul ar fi fost provocat intenționat de proprietarul imobilului, supărat că ar fi fost părăsit de soție ...[citește_toată_știrea]

5 August 2024, 07:30
(3625 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Tineretul Național Liberal demarează campania națională de promovare și informare «Susținem cota unică, spunem NU impozitului progresiv!»

Tineretul Național Liberal a dat startul unei campanii de promovare și informare intitulată «Susținem cota unică, spunem NU impozitului progresiv!», prin care își propune să prezinte ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2024, 10:15
(7662 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Băuți și fără permise, la volan

Luni, 29 iulie a.c., polițiștii din Urziceni, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier, au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2024, 16:15
(1937 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Cosâmbești și Fetești

Incendii la Cosâmbești și Fetești

În dimineața zilei de duminică, 28 iulie a.c., în jurul orelor 11,10, Detașamentul de Pompieri Slobozia a intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o anexă gospodărească ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2024, 11:20
(2381 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Țăndărei, Fetești și Ciochina

Accidente la Țăndărei, Fetești și Ciochina

Luni, 29 iulie, în jurul orelor 22,10, dispeceratul ISU Ialomița a fost anunțat de producerea unui accident rutier pe DN21A, în orașul Țăndărei, în care au fost implicate un autoturism ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2024, 11:10
(2649 vizualizări - 1 comentariu)


Razie a polițiștilor la Movilița

Joi, 25 iulie a.c., polițiștii au organizat o razie în comuna Movilița, având ca scop menținerea și asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2024, 13:40
(1695 vizualizări - 0 comentarii)


USR: «Premierul Ciolacu să nu-i mai mintă pe români! „Marea Restructurare“ a aparatului bugetar înseamnă peste 35.000 de salariați în plus la Stat!»

La aproape 10 luni de la angajamentul premierului Ciolacu de a realiza «cea mai ambițioasă reformă a aparatului bugetar de după Revoluție», care să includă comasări și desființarea unor instituții ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2024, 16:55
(4034 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,69 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor din iunie 2024

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna iunie 2024, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost finalizate 13 inspecții fiscale ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2024, 13:20
(6313 vizualizări - 0 comentarii)


APIA eliberează adeverințe crescătorilor de animale care doresc să acceseze credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de miercuri, 24 iulie 2024, eliberează adeverințe pentru beneficiarii intervențiilor în sectorul zootehnic ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2024, 07:40
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează candidați

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează candidați în vederea participării la concursul de admitere în cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza», sesiunea ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2024, 11:55
(7739 vizualizări - 0 comentarii)


Pesta Micilor Rumegătoare, în atenția DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează proprietarii de ovine și caprine, de pe raza județului, cu privire la contextul epidemiologic european și național privind ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2024, 11:45
(6453 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Factura electronică, soluție digitală eficientă

RAJA Constanța: Factura electronică, soluție digitală eficientă

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică de la RAJA Constanța este la rându-i o opțiune rapidă, sigură ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2024, 10:20
(7204 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Imnului», marcată la Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița va organiza luni, 29 iulie 2024, o festivitate prin care va marca «Ziua Imnului». În cadrul evenimentului, prefectul județului Ialomița, Constantin ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2024, 08:40
(2349 vizualizări - 0 comentarii)


Sfântu Gheorghe: Ordin de protecție provizoriu, pe numele unui bărbat de 53 de ani

Polițiștii din Ion Roată au fost sesizați luni, 22 iulie 2024, de către o femeie de 49 de ani, cu privire la faptul că ar fi fost agresată fizic de către concubinul său, un bărbat în vârstă ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2024, 16:15
(7550 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Beat la volan

Luni, 22 iulie 2024,  în jurul orelor 23,30, polițiștii din Fierbinți-Târg au oprit în trafic un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 45 de ani. În urma ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2024, 16:10
(4223 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Animale aflate în pericol, salvate de polițiști

Urziceni: Animale aflate în pericol, salvate de polițiști

Polițiștii Biroului pentru Protecția Animalelor au fost sesizați, prin 112, cu privire la faptul că într-un apartament din Urziceni mai multe animale trăiesc în condiții improprii. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2024, 15:10
(3424 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia: Invitație la concert

Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia: Invitație la concert

Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Cultural «Ionel Perlea» și în parteneriat cu Asociația «Suonarte», invită publicul ialomițean la spectacolul «PUCCINI 10 ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2024, 13:45
(5513 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Precizări cu privire la eco-schemele din sectorul zootehnic

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează cu privire la anumite condiții și excepții în acordarea de sprijin financiar pentru eco-schemele din sectorul zootehnic, aferente ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2024, 12:55
(5426 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 5,20 milioane de lei în iunie 2024

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna iunie 2024, conform selecției naționale, TVA în valoare de 5,2 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2024, 11:15
(14819 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în zonele Vlașca, Fetești-Gară și Fetești-Oraș!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iulie 2024, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, din orașul Fetești. Pentru realizarea ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2024, 08:55
(1979 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor în zona Urziceni

Vineirm, 19 iulie a.c., polițiștii au organizat în localitățile Urziceni, Bărbulești, Movilița, Coșereni și Manasia  o acțiune cu efective mărite, având ca scop menținerea și asigurarea ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2024, 16:40
(1407 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Incendii la case din Sudiți și Condeești

Trei echipaje operative din cadrul Detașamentul de Pompieri Slobozia au intervenit, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, pentru gestionarea unei situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2024, 13:05
(2570 vizualizări - 0 comentarii)


S-a înecat în Lacul Amara

În dimineața zilei de duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 10,15, Detașamentul de Pompieri Slobozia a intervenit cu o autospecială de stingere și o barcă pneumatică pentru extragerea ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2024, 12:55
(2652 vizualizări - 1 comentariu)


Accidente la Orboești și Fetești

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, au intervenit la un accident rutier produs pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2024, 12:50
(2047 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...