Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Percheziții la Primăria Slobozia!

De la primele ore ale dimineții de marți, 2 februarie 2016, anchetatorii au descins la sediul Primăriei Slobozia. În vizor ar fi atît viceprimarul Valentin Băcanu, cît și primarul Alexandru Stoica pentru «abuz în serviciu». (știre în curs de actualizare)

UPDATE 7,50 PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE INFRACȚIUNI ÎN LEGĂTURĂ CU SERVICIUL La această oră, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 10 percheziții la sediul unei instituții publice și la locuințele unor persoane bănuite de săvîrșirea infracțiunii... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2016, 09:20 (30003 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Urban rămâne «vaca de muls» a administrației locale

Debite de 9 milioane de lei la Primăria Slobozia

Urban rămîne «vaca de muls» a administrației locale

Luni, 25 ianuarie 2016, Urban SA Slobozia a aprobat, în cadrul unei ședințe AGA intempestive, rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al societății pentru anul 2015. Consilierii locali ai Sloboziei (membrii AGA) au aprobat bugetul, în ciuda dezbaterilor furtunoase inerente. Potrivit declarațiilor directorul Urban SA, Valentin Cilibeanu, a declarat public în cadrul ședinței că Urban SA așteaptă avizul anual de funcționare din partea Direcției de Sănătate Publică Ialomița.

O formalitate descîntată administrativ
Ședința AGA Urban de luni, 25 ianuarie 2016, a reprezentat... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2016, 18:40 (4716 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Restaurante de lux, amendate de inspectorii ISU Ialomița

În urmă cu o săptămînă, oficialii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat publicității rezultatele controalelor efectuate în perioada 5 noiembrie-15 decembrie 2015. Pe lista obiectivelor supuse controlului care au fost amendate de inspectorii ISU se numără restaurante destul de cunoscute în tot județul. Cuantumul amenzilor aplicate a depășit 300 mii de lei. «În prezent, aspectele care vizează criteriile de performanță privind securitatea la incendiu sînt îndeplinite în majoritatea cazurilor!» ne asigură Niculae Fița, inspectorul adjunct al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița.

Funcționau fără avize la incendiu... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2016, 16:25 (10557 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bătrânețe chinuită în azilul privat din Dridu

Bătrînețe chinuită în azilul privat din Dridu

Bătrîni ținuți în frig și nemîncați în singurul azil privat din județul Ialomița, care funcționează în localitatea Dridu. Asta au descoperit angajații Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița în urma unui control inopinat. Unitatea aparține Fundației «Punte între generații» din județul Ilfov și a fost deschisă în urmă cu 3 ani...

Plătesc pentru a sta în frig Situația a ieșit la iveală în urma unor sesizări anonime trimise către reprezentanții Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița. Angajații instituției au efectuat un control inopinat la sediul... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2016, 18:15 (13606 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Societatea «parazit» din Parcul Industrial

Management de Slobozia pe banii contribuabililor

Societatea «parazit» din Parcul Industrial

Inaugurat în urmă cu un an și jumătate, Parcul Industrial IMM Slobozia rămîne o investiție disfuncțională. La acest moment, pe platforma de la marginea Sloboziei activează o singură firmă, iar societatea care gestionează activitatea Parcului, SC Platforma Industrială IMM Slobozia, continuă să căpușeze bugetul local.

Un buget-fantezie
Miercuri, 20 ianuarie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat în cadrul ședinței Adunării generale a Acționarilor SC Platforma Industrială IMM Slobozia, bugetul de venituri și cheltuieli al societății. Întîlnirea a fost un prilej pentru a reconfirma... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2016, 13:50 (4667 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, piață de desfacere pentru droguri ușoare

Dealeri de etnobotanice, trimiși în judecată

Slobozia, piață de desfacere pentru droguri ușoare

Procurorii DIICOT din Slobozia au reușit să destructureze o adevărată rețea de dealeri de etnobotanice. Principalii capi ai rețelei erau doi tineri din Slobozia. Aceștia au dezvoltat o adevărată afacere prin vînzarea ilegală de substanțe psihotrope. Datele din anchetă scot la iveală faptul că din comercializarea produselor interzice aceștia cîștigau zilnic peste 500 de lei. Cei doi se află în stare de libertate și au fost trimiși în judecată. Dosarul a fost înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Drumul etnobotanicelor către Slobozia
Potrivit datelor din anchetă, cei doi tineri... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 18:55 (10276 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Construcțiile din Bazarul Municipal au fost declarate «legale»

Alo, DNA? Avem și noi o sesizare!

Construcțiile din Bazarul Municipal au fost declarate «legale»

Scandalul construcțiilor ilegale din Bazarul Municipal al Sloboziei are un final neașteptat. Un proces-verbal încheiat în luna noiembrie 2015 între reprezentanții Inspectoratului de Stat în Construcții Ploiești și Primăria Slobozia șterge cu buretele atît abuzurile administrației locale, cît și pe cele ale proprietarilor terenurilor concesionate. Potrivit acestui act, o parte dintre nereguli au fost îndreptate, iar pentru 4 dintre concesionari s-au aplicat amenzi în valoare de 5 mii de lei.

Primăria Slobozia aprobă construcții ilegale
Povestea construcțiilor ilegale din Bazarul... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 18:15 (5427 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Bani publici pentru consilierul local Gigi Manea

Și cu slana-n pod, și cu sufletul în raiul electoral

Slobozia: Bani publici pentru consilierul local Gigi Manea

Consilierul local PNL Gigi Manea a lucrat în 2014 și 2015 pentru administrația locală. Firma de construcții pe care a deținut-o, R&M Construct SRL, a lucrat ca subcontractor al firmelor TMUCB și Cargo pentru modica sumă de 27800 de lei. Gigi Manea recunoaște că ceea ce a făcut nu e moral, dar susține că are circumstanțe atenuante. «Sînt singurii bani pe care i-am încasat dintr-un contract pe bani publici de cînd dețin firma!» ne-a declarat el.

Firimituri bugetare pentru Opoziție În urmă cu mai puțin de o lună, semnalam faptul că unul dintre consilierii locali ai Sloboziei, Ionuț... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 17:45 (16632 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Afacere de familie pe banii statului

Ialomița: Afacere de familie pe banii statului

Inventat de Partidul Social Democrat, sistemul firmelor de pază abonate la bani publici este continuat de Poliția Română, în parteneriat cu Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. Concret, doi angajați din cadrul celor două instituții, soț și soție, s-au abonat la contracte cu mai multe instituții publice, printr-o firmă de pază. Afacerea funcționează de 3 ani și, în funcție de necesitățile clienților, valoarea contractelor variază între 5000 și 8000 de lei, pe lună.

Instituții publice, păzite de Vyg Security
Sistemul firmelor de pază abonate... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 17:05 (8652 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Stuparii de pe strada Trandafirilor au fost evacuați

Războiul albinelor continuă

Slobozia: Stuparii de pe strada Trandafirilor au fost evacuați

La jumătatea săptămînii trecute, autoritățile slobozene au dărîmat cîteva dintre gardurile care delimitează vetrele de stupină de pe strada Trandafirilor. Acesta este ultimul episod al unui război civil care durează de peste doi ani. Proprietarii stupilor au fost relocați pe un teren aflat în imediata vecinătate, afară din oraș. Ei reclamă faptul că autoritățile locale nu au amenajat zona și riscă să intre în conflict cu Ocolul Silvic Slobozia.

2 ani de război civil
În luna aprilie a anului 2014, Consiliul Local Slobozia aproba relocarea vetrelor de stupină de pe strada Trandafirilor... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 16:55 (5502 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Locuri de muncă la stat

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui, fosta ANIF Ialomița, se află într-o plină campanie de recrutare a forței de muncă necesară întreținerii stațiilor de desecare și irigații amplasate pe raza județelor Ialomița și Călărași. Oferta cuprinde posturi pentru electromecanici, pînă în prezent fiind angajate 52 de persoane doar în județul Ialomița. Noile oferte vor fi scoase la concurs începînd cu luna viitoare.

«Este nevoie de oameni!»
Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui a apărut prin comasarea activității Agențiilor Naționale de... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 12:50 (12039 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii vor trăi mai bine în 2016

Potrivit statisticilor

Ialomițenii vor trăi mai bine în 2016

Mai multe locuri de muncă și salarii mai mari. Asta îi așteaptă pe ialomițeni anul acesta. Sau cel puțin așa spun cifrele prezentate într-un raport al Comisiei Naționale de Prognoză, privind indicatorii economico-sociali din fiecare județ al țării. Transpusă în plan local, realitatea infirmă însă statisticile.

O viață mai bună în Ialomița Comisia Națională de Prognoză este o instituție cu rol de monitorizare și interpretare a datelor privind dezvoltarea economică pe termen mediu, scurt și lung a României. Mai mult, aceeași instituție prezintă statistici privind maniera în care au fost... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 11:25 (3954 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit iluzii guvernamentale prin PNDL

În 2015

Ialomița a primit iluzii guvernamentale prin PNDL

Administrația locală din Ialomița a așteptat și anul trecut banii promiși de Guvernul României pentru derularea proiectelor de utilitate publică. Fondurile ar fi trebuit să vină prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală, inițiat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice. Din cei peste 136 milioane de lei promiși primăriilor din județ, au fost distribuiți puțin peste 32 milioane de lei.

Guvernul amăgește administrația din Ialomița
Programul Național de Dezvoltare Locală a fost creat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 20:35 (8068 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la spitalele din Urziceni și Slobozia

CJAS Ialomița dă startul controalelor

Anchetă internă la spitalele din Urziceni și Slobozia

Sănătatea ialomițeană începe anul cu o serie de verificări. Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița anunță demararea mai multor controale la Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Toate acestea după ce aparținătorii unei bolnave, în vîrstă de 76 de ani, au reclamat comportamentul medicilor celor două spitale față de pacientă.  Concret, oamenii precizează faptul că bătrînei i-a fost refuzat transferul de la Urziceni la Slobozia.

Pacientă pasată între spitale
Incidentul care a declanșat controalele la cele două spitale din ... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 16:55 (8969 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a filmat în timp ce făcea sex cu iubita minoră

Anchetă DIICOT la Grindu

S-a filmat în timp ce făcea sex cu iubita minoră

Scandal sexual în comuna ialomițeană Grindu. Procurorii DIICOT au pus 3 capete de acuzare pe numele unui tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din localitate. În urmă cu o săptămînă, acesta a fost arestat pentru pornografie infantilă, act sexual cu minori și trafic de minori, după ce a batjocorit o fată de 14 ani. Ca să scape de acuzații acesta a promis că o ia de nevastă.

O iubire imposibilă Din actele de urmărire penală reiese faptul că între minora de 14 ani și tînărul care i-a distrus viitorul s-ar fi înfiripat o relație de dragoste. Fata provenea dintr-o familie modestă și a renunțat... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 15:10 (9731 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cartierul sinistraților

Slobozia anului 2016

Cartierul sinistraților

La sfîrșitul săptămînii precedente, proprietarii de case din Cartierul Gării Noi au ieșit în stradă. Ei au cerut autorităților locale să urgenteze lucrările de sistematizare a zonei, în condițiile în care de 6 ani trăiesc fără curent electric și sistem de canalizare. Iritate de prezența jurnaliștilor și a reprezentanților Opoziției, autoritățile locale au refuzat să se prezinte la întîlnirea programată.

Cartierul abandonat de autorități
În 2008, la debutul celui de-al doilea mandat al ex-primarului Gabi Ionașcu, autoritățile locale promiteau extinderea orașului în nu mai puțin... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2016, 15:55 (13374 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

«S-a realizat un proiect care nu reprezintă o necesitate, care nu are o utilitate publică!»

Liviu Mușat, directorul ADR Sud Muntenia, despre «groapa lui Stoica»

«S-a realizat un proiect care nu reprezintă o necesitate, care nu are o utilitate publică!»

«Groapa lui Stoica» nu este singură. În regiune, potrivit directorului ADR Sud Muntenia, Liviu Mușat, peste 70 de proiecte înregistrează întîrzieri care le-au înscris pe lista proiectelor cu grad de risc ridicat. Investiția de la Slobozia, «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» se dovedește a fi însă cel mai păgubos proiect  dintre toate. Deși prea tîrziu pentru ca ceva să mai poată fi îndreptat, Liviu Mușat atrage atenția, pentru prima dată în spațiul public, asupra greșelilor care s-au comis și, mai ales, asupra celor care s-au făcut vinovați de-a lungul anilor care s-au scurs de la aprobarea acestui proiect cu majoritate de voturi, într-o ședință a Consiliului Local Slobozia... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 21:10 (17016 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul «Autogara lui Pericli» cutremură Primăria Slobozia

Scandalul «Autogara lui Pericli» cutremură Primăria Slobozia

Autogara lui Nicu Pericli de la intrarea în Slobozia se află în atenția Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit anchetatorilor, atît constructorul, cît și autoritățile locale, trebuie să explice cum a fost posibil să dispară din evidențele Primăriei Slobozia o autorizație de construcție emisă în anul 2014. Din păcate însă, aceasta nu este singura problemă. Potrivit informațiilor furnizate de către autoritățile locale, autogara, dar și stația de benzină Art Oil, ridicată în imediata vecinătate, nu apar în Planul Urbanistic de Detaliu, document obligatoriu conform legislației în vigoare. La sfîrșitul anului 2015, de frica anchetatorilor, Serviciul Urbanism din cadrul Primăriei a controlat... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 19:10 (11715 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Palatul Copiilor Slobozia, transformat în «fabrică de bani»

Palatul Copiilor Slobozia, transformat în «fabrică de bani»

Situație fără precedent la Palatul Copiilor din Slobozia. În urma unor verificări amănunțite, oficialii Inspectoratului Școlar Județean au descoperit faptul că instituția a închiriat în mod ilegal mai multe spații conexe acestuia. Demersul a fost considerat fără temei legal, întrucît pentru niciunul dintre contracte nu a fost solicitat avizul Ministerului Educației. Situația a fost reclamată și la Parchet, procurorii urmînd să facă investigații în acest caz.

Mozaicul care a tulburat apele
Scandalul public în care a fost implicat Palatul Copiilor Slobozia a apărut după ce una dintre... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 16:15 (7973 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Aparatul RMN al Spitalului Județean Slobozia, funcțional în primăvara lui 2016

Aparatul RMN al Spitalului Județean Slobozia, funcțional în primăvara lui 2016

După îndelungi așteptări, Spitalul Județean de Urgență Slobozia are, în sfîrșit, RMN. Achiziționat cu plata în avans, aparatul a fost adus la sediul unității medicale în apropierea Sărbătorilor de Iarnă. El va putea fi pus în funcțiune abia la primăvară, întrucît are nevoie de teste de calitate și de o serie de avize și autorizații.

RMN nefuncțional
Toți șefii din ultimii 3 ani ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia și-au dorit să doteze unitatea medicală cu un aparat RMN. Demersul a fost posibil abia sub conducerea Violetei Șapira, care a reușit să convingă atît Consiliul... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 13:25 (10529 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

Un tânăr de 31 de ani, domiciliat în Călărași, și-a pierdut viața în seara zilei de luni, 27 decembrie a.c., într-un grav accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Mașina în care ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 00:15
(5329 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 27 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19536, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 15:15
(1920 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au oprit, pe raza comunei Făcăeni, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 43 ani. În urma ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:20
(1510 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au intervenit în dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., pentru a căuta un bărbat, posibil înecat în apele Brațului Bocea. Cel care a cerut ajutorul pompierilor a fost fratele ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:15
(1932 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni înecat


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 115000 de lei

În perioada 25-26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:05
(3097 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., între localitățile Borănești și Bărcănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 13:30
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul autorizării la plată al Sprijinului Cuplat în sectorul Zootehnic (SCZ) pentru anul de cerere 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în conformitate cu prevederile Hotărârii de Guvern nr. 1247/2021, pentru aprobarea plafoanelor alocate schemelor de sprijin cuplat ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 11:40
(2494 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 26 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19529, fiind înregistrate 2 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 15:40
(3736 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În seara zilei de sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 23,30, pe DN3A, în afara localității Fetești, s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 10:00
(3433 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 25 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19527, fiind înregistrate 5 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2021, 16:15
(2262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 24 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19522, fiind înregistrate 3 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 16:05
(3406 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Autorizare la plată pentru aproape 1 miliard de euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de 25 noiembrie 20 și până în prezent a autorizat la plată suma de 936,328 milioane de euro din Fondul European de ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 13:35
(5019 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 200 de polițiști ialomițeni, angrenați în acțiuni pe perioada Sărbătorilor

Numărul polițiștilor ialomițeni care vor acționa în stradă, în perioada următoare, a fost suplimentat, în vederea asigurării un climat de ordine și siguranță publică, astfel încât toți cetățenii să își ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 12:40
(2658 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Cadavru descoperit într-un canal de irigații

Cadavrul unui bărbat de aproximativ 44 de ani a fost descoperit în seara zilei de joi, 23 decembrie a.c., într-un canal de irigați de pe raza localității Sărățeni. Pompierii ISU Ialomița au fost solicitați ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 23:00
(6471 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune cu caracter preventiv-informativ, în scopul reducerii accidentelor rutiere. Au fost vizate, cu precădere, cauze ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 16:10
(2923 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 23 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19519, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 15:50
(3070 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Daruri de Crăciun

În prag de Sărbători, miercuri, 22 decembrie 2021, Protopopiatul Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte a acordat daruri atât pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 12:35
(8892 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

O armă cu aer comprimat și 67 de articole pirotehnice deținute fără drept au fost descoperite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare pe raza orașului Țăndărei. De asemenea, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 19:20
(8226 vizualizări - 3 comentarii)


Săveni: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de marți, 21 decembrie a.c., Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița au depistat, pe raza comunei Săveni, doi tineri de 20, respectiv 21 de ani ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 18:10
(9951 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 21 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Coșereni, în timp ce efectuau un filtru rutier în zona popasului Sinești, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:50
(3064 vizualizări - 0 comentarii)


«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

Bunătatea și dragostea pentru copii au îmbrăcat uniforma «mascaților». Luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Ialomița au «descins» la serbarea copiilor de la Grădinița din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:35
(3034 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile desfășurate de polițiști, împreună cu celelalte forțe cu care se acționează în sistem integrat, pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă au continuat pe ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:25
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 22 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19512, fiind înregistrate 7 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 15:50
(2184 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» din Bărbulești, depistat beat la volan pe străzile din Urziceni

Luni, 20 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce avea o deplasare sinuoasă. La volan a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:15
(6179 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Pe tot parcursul zilei de luni, 20 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:05
(3371 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 21 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19505, fiind înregistrate 19 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 15:35
(2799 vizualizări - 0 comentarii)


Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Cea de a doua etapă a campaniei de donare sânge din acest an din cadrul parohiei Valea Măcrișului «Donează sânge, salvează o viață!» s-a desfășurat în data de 15 decembrie 2021. Încă din zorii zilei, o ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 14:20
(3283 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Amânare lucrare programată în orașul Fetești!

Din cauza condițiilor meteo nefavorabile, lucrările pregătitoare pentru devierea conductei cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, au fost mult îngreunate și nu s-a reușit finalizarea acestora în timp ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 12:10
(4507 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

În seara zilei de luni, 20 decembrie a.c., pe DJ302 s-a produs un accident de circulație, soldat soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce o femeie ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 10:20
(4806 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Două accidente rutiere grave s-au petrecut luni, 20 decembrie a.c., pe raza județului Ialomița. În urma evenimentelor, două persoane și-au pierdut viața. Primul accident s-a produs în zona localității ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 18:00
(3339 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...