Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița are un buget estimat de 150 milioane de lei

În anul 2016

Ialomița are un buget estimat de 150 milioane de lei

Vineri, 22 ianuarie 2016, oficialii județeni au organizat o dezbatere publică în care au făcut publice primele date legate de bugetul județului Ialomița pentru anul 2016. Potrivit acestora, Consiliul Județean Ialomița are la dispoziție 149,6 milioane de lei pentru asigurarea cheltuielilor de funcționare, dar și pentru investițiile prognozate pentru acest an. Deși formală, în condițiile în care la ea au participat doar funcționari din cadrul administrației, dezbaterea a creionat direcțiile de dezvoltare stabilite pentru acest an.

Declarațiile nu costă bani
Vineri, 22 ianuarie,... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2016, 11:15 (7748 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții la Primăria Slobozia!

De la primele ore ale dimineții de marți, 2 februarie 2016, anchetatorii au descins la sediul Primăriei Slobozia. În vizor ar fi atît viceprimarul Valentin Băcanu, cît și primarul Alexandru Stoica pentru «abuz în serviciu». (știre în curs de actualizare)

UPDATE 7,50 PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE INFRACȚIUNI ÎN LEGĂTURĂ CU SERVICIUL La această oră, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 10 percheziții la sediul unei instituții publice și la locuințele unor persoane bănuite de săvîrșirea infracțiunii... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2016, 09:20 (30009 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban rămâne «vaca de muls» a administrației locale

Debite de 9 milioane de lei la Primăria Slobozia

Urban rămîne «vaca de muls» a administrației locale

Luni, 25 ianuarie 2016, Urban SA Slobozia a aprobat, în cadrul unei ședințe AGA intempestive, rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al societății pentru anul 2015. Consilierii locali ai Sloboziei (membrii AGA) au aprobat bugetul, în ciuda dezbaterilor furtunoase inerente. Potrivit declarațiilor directorul Urban SA, Valentin Cilibeanu, a declarat public în cadrul ședinței că Urban SA așteaptă avizul anual de funcționare din partea Direcției de Sănătate Publică Ialomița.

O formalitate descîntată administrativ
Ședința AGA Urban de luni, 25 ianuarie 2016, a reprezentat... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2016, 18:40 (4717 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Restaurante de lux, amendate de inspectorii ISU Ialomița

În urmă cu o săptămînă, oficialii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat publicității rezultatele controalelor efectuate în perioada 5 noiembrie-15 decembrie 2015. Pe lista obiectivelor supuse controlului care au fost amendate de inspectorii ISU se numără restaurante destul de cunoscute în tot județul. Cuantumul amenzilor aplicate a depășit 300 mii de lei. «În prezent, aspectele care vizează criteriile de performanță privind securitatea la incendiu sînt îndeplinite în majoritatea cazurilor!» ne asigură Niculae Fița, inspectorul adjunct al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița.

Funcționau fără avize la incendiu... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2016, 16:25 (10558 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bătrânețe chinuită în azilul privat din Dridu

Bătrînețe chinuită în azilul privat din Dridu

Bătrîni ținuți în frig și nemîncați în singurul azil privat din județul Ialomița, care funcționează în localitatea Dridu. Asta au descoperit angajații Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița în urma unui control inopinat. Unitatea aparține Fundației «Punte între generații» din județul Ilfov și a fost deschisă în urmă cu 3 ani...

Plătesc pentru a sta în frig Situația a ieșit la iveală în urma unor sesizări anonime trimise către reprezentanții Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița. Angajații instituției au efectuat un control inopinat la sediul... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2016, 18:15 (13613 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Societatea «parazit» din Parcul Industrial

Management de Slobozia pe banii contribuabililor

Societatea «parazit» din Parcul Industrial

Inaugurat în urmă cu un an și jumătate, Parcul Industrial IMM Slobozia rămîne o investiție disfuncțională. La acest moment, pe platforma de la marginea Sloboziei activează o singură firmă, iar societatea care gestionează activitatea Parcului, SC Platforma Industrială IMM Slobozia, continuă să căpușeze bugetul local.

Un buget-fantezie
Miercuri, 20 ianuarie 2016, Consiliul Local Slobozia a aprobat în cadrul ședinței Adunării generale a Acționarilor SC Platforma Industrială IMM Slobozia, bugetul de venituri și cheltuieli al societății. Întîlnirea a fost un prilej pentru a reconfirma... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2016, 13:50 (4668 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, piață de desfacere pentru droguri ușoare

Dealeri de etnobotanice, trimiși în judecată

Slobozia, piață de desfacere pentru droguri ușoare

Procurorii DIICOT din Slobozia au reușit să destructureze o adevărată rețea de dealeri de etnobotanice. Principalii capi ai rețelei erau doi tineri din Slobozia. Aceștia au dezvoltat o adevărată afacere prin vînzarea ilegală de substanțe psihotrope. Datele din anchetă scot la iveală faptul că din comercializarea produselor interzice aceștia cîștigau zilnic peste 500 de lei. Cei doi se află în stare de libertate și au fost trimiși în judecată. Dosarul a fost înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Drumul etnobotanicelor către Slobozia
Potrivit datelor din anchetă, cei doi tineri... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 18:55 (10278 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Construcțiile din Bazarul Municipal au fost declarate «legale»

Alo, DNA? Avem și noi o sesizare!

Construcțiile din Bazarul Municipal au fost declarate «legale»

Scandalul construcțiilor ilegale din Bazarul Municipal al Sloboziei are un final neașteptat. Un proces-verbal încheiat în luna noiembrie 2015 între reprezentanții Inspectoratului de Stat în Construcții Ploiești și Primăria Slobozia șterge cu buretele atît abuzurile administrației locale, cît și pe cele ale proprietarilor terenurilor concesionate. Potrivit acestui act, o parte dintre nereguli au fost îndreptate, iar pentru 4 dintre concesionari s-au aplicat amenzi în valoare de 5 mii de lei.

Primăria Slobozia aprobă construcții ilegale
Povestea construcțiilor ilegale din Bazarul... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 18:15 (5428 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Bani publici pentru consilierul local Gigi Manea

Și cu slana-n pod, și cu sufletul în raiul electoral

Slobozia: Bani publici pentru consilierul local Gigi Manea

Consilierul local PNL Gigi Manea a lucrat în 2014 și 2015 pentru administrația locală. Firma de construcții pe care a deținut-o, R&M Construct SRL, a lucrat ca subcontractor al firmelor TMUCB și Cargo pentru modica sumă de 27800 de lei. Gigi Manea recunoaște că ceea ce a făcut nu e moral, dar susține că are circumstanțe atenuante. «Sînt singurii bani pe care i-am încasat dintr-un contract pe bani publici de cînd dețin firma!» ne-a declarat el.

Firimituri bugetare pentru Opoziție În urmă cu mai puțin de o lună, semnalam faptul că unul dintre consilierii locali ai Sloboziei, Ionuț... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 17:45 (16638 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Afacere de familie pe banii statului

Ialomița: Afacere de familie pe banii statului

Inventat de Partidul Social Democrat, sistemul firmelor de pază abonate la bani publici este continuat de Poliția Română, în parteneriat cu Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. Concret, doi angajați din cadrul celor două instituții, soț și soție, s-au abonat la contracte cu mai multe instituții publice, printr-o firmă de pază. Afacerea funcționează de 3 ani și, în funcție de necesitățile clienților, valoarea contractelor variază între 5000 și 8000 de lei, pe lună.

Instituții publice, păzite de Vyg Security
Sistemul firmelor de pază abonate... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 17:05 (8653 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Stuparii de pe strada Trandafirilor au fost evacuați

Războiul albinelor continuă

Slobozia: Stuparii de pe strada Trandafirilor au fost evacuați

La jumătatea săptămînii trecute, autoritățile slobozene au dărîmat cîteva dintre gardurile care delimitează vetrele de stupină de pe strada Trandafirilor. Acesta este ultimul episod al unui război civil care durează de peste doi ani. Proprietarii stupilor au fost relocați pe un teren aflat în imediata vecinătate, afară din oraș. Ei reclamă faptul că autoritățile locale nu au amenajat zona și riscă să intre în conflict cu Ocolul Silvic Slobozia.

2 ani de război civil
În luna aprilie a anului 2014, Consiliul Local Slobozia aproba relocarea vetrelor de stupină de pe strada Trandafirilor... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 16:55 (5510 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Locuri de muncă la stat

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui, fosta ANIF Ialomița, se află într-o plină campanie de recrutare a forței de muncă necesară întreținerii stațiilor de desecare și irigații amplasate pe raza județelor Ialomița și Călărași. Oferta cuprinde posturi pentru electromecanici, pînă în prezent fiind angajate 52 de persoane doar în județul Ialomița. Noile oferte vor fi scoase la concurs începînd cu luna viitoare.

«Este nevoie de oameni!»
Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui a apărut prin comasarea activității Agențiilor Naționale de... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 12:50 (12041 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii vor trăi mai bine în 2016

Potrivit statisticilor

Ialomițenii vor trăi mai bine în 2016

Mai multe locuri de muncă și salarii mai mari. Asta îi așteaptă pe ialomițeni anul acesta. Sau cel puțin așa spun cifrele prezentate într-un raport al Comisiei Naționale de Prognoză, privind indicatorii economico-sociali din fiecare județ al țării. Transpusă în plan local, realitatea infirmă însă statisticile.

O viață mai bună în Ialomița Comisia Națională de Prognoză este o instituție cu rol de monitorizare și interpretare a datelor privind dezvoltarea economică pe termen mediu, scurt și lung a României. Mai mult, aceeași instituție prezintă statistici privind maniera în care au fost... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 11:25 (3961 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit iluzii guvernamentale prin PNDL

În 2015

Ialomița a primit iluzii guvernamentale prin PNDL

Administrația locală din Ialomița a așteptat și anul trecut banii promiși de Guvernul României pentru derularea proiectelor de utilitate publică. Fondurile ar fi trebuit să vină prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală, inițiat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice. Din cei peste 136 milioane de lei promiși primăriilor din județ, au fost distribuiți puțin peste 32 milioane de lei.

Guvernul amăgește administrația din Ialomița
Programul Național de Dezvoltare Locală a fost creat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 20:35 (8070 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la spitalele din Urziceni și Slobozia

CJAS Ialomița dă startul controalelor

Anchetă internă la spitalele din Urziceni și Slobozia

Sănătatea ialomițeană începe anul cu o serie de verificări. Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița anunță demararea mai multor controale la Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Toate acestea după ce aparținătorii unei bolnave, în vîrstă de 76 de ani, au reclamat comportamentul medicilor celor două spitale față de pacientă.  Concret, oamenii precizează faptul că bătrînei i-a fost refuzat transferul de la Urziceni la Slobozia.

Pacientă pasată între spitale
Incidentul care a declanșat controalele la cele două spitale din ... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 16:55 (8970 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a filmat în timp ce făcea sex cu iubita minoră

Anchetă DIICOT la Grindu

S-a filmat în timp ce făcea sex cu iubita minoră

Scandal sexual în comuna ialomițeană Grindu. Procurorii DIICOT au pus 3 capete de acuzare pe numele unui tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din localitate. În urmă cu o săptămînă, acesta a fost arestat pentru pornografie infantilă, act sexual cu minori și trafic de minori, după ce a batjocorit o fată de 14 ani. Ca să scape de acuzații acesta a promis că o ia de nevastă.

O iubire imposibilă Din actele de urmărire penală reiese faptul că între minora de 14 ani și tînărul care i-a distrus viitorul s-ar fi înfiripat o relație de dragoste. Fata provenea dintr-o familie modestă și a renunțat... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 15:10 (9731 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cartierul sinistraților

Slobozia anului 2016

Cartierul sinistraților

La sfîrșitul săptămînii precedente, proprietarii de case din Cartierul Gării Noi au ieșit în stradă. Ei au cerut autorităților locale să urgenteze lucrările de sistematizare a zonei, în condițiile în care de 6 ani trăiesc fără curent electric și sistem de canalizare. Iritate de prezența jurnaliștilor și a reprezentanților Opoziției, autoritățile locale au refuzat să se prezinte la întîlnirea programată.

Cartierul abandonat de autorități
În 2008, la debutul celui de-al doilea mandat al ex-primarului Gabi Ionașcu, autoritățile locale promiteau extinderea orașului în nu mai puțin... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2016, 15:55 (13374 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

«S-a realizat un proiect care nu reprezintă o necesitate, care nu are o utilitate publică!»

Liviu Mușat, directorul ADR Sud Muntenia, despre «groapa lui Stoica»

«S-a realizat un proiect care nu reprezintă o necesitate, care nu are o utilitate publică!»

«Groapa lui Stoica» nu este singură. În regiune, potrivit directorului ADR Sud Muntenia, Liviu Mușat, peste 70 de proiecte înregistrează întîrzieri care le-au înscris pe lista proiectelor cu grad de risc ridicat. Investiția de la Slobozia, «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» se dovedește a fi însă cel mai păgubos proiect  dintre toate. Deși prea tîrziu pentru ca ceva să mai poată fi îndreptat, Liviu Mușat atrage atenția, pentru prima dată în spațiul public, asupra greșelilor care s-au comis și, mai ales, asupra celor care s-au făcut vinovați de-a lungul anilor care s-au scurs de la aprobarea acestui proiect cu majoritate de voturi, într-o ședință a Consiliului Local Slobozia... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 21:10 (17037 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul «Autogara lui Pericli» cutremură Primăria Slobozia

Scandalul «Autogara lui Pericli» cutremură Primăria Slobozia

Autogara lui Nicu Pericli de la intrarea în Slobozia se află în atenția Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit anchetatorilor, atît constructorul, cît și autoritățile locale, trebuie să explice cum a fost posibil să dispară din evidențele Primăriei Slobozia o autorizație de construcție emisă în anul 2014. Din păcate însă, aceasta nu este singura problemă. Potrivit informațiilor furnizate de către autoritățile locale, autogara, dar și stația de benzină Art Oil, ridicată în imediata vecinătate, nu apar în Planul Urbanistic de Detaliu, document obligatoriu conform legislației în vigoare. La sfîrșitul anului 2015, de frica anchetatorilor, Serviciul Urbanism din cadrul Primăriei a controlat... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 19:10 (11715 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Palatul Copiilor Slobozia, transformat în «fabrică de bani»

Palatul Copiilor Slobozia, transformat în «fabrică de bani»

Situație fără precedent la Palatul Copiilor din Slobozia. În urma unor verificări amănunțite, oficialii Inspectoratului Școlar Județean au descoperit faptul că instituția a închiriat în mod ilegal mai multe spații conexe acestuia. Demersul a fost considerat fără temei legal, întrucît pentru niciunul dintre contracte nu a fost solicitat avizul Ministerului Educației. Situația a fost reclamată și la Parchet, procurorii urmînd să facă investigații în acest caz.

Mozaicul care a tulburat apele
Scandalul public în care a fost implicat Palatul Copiilor Slobozia a apărut după ce una dintre... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 16:15 (7974 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

anunț angajare

Servicii Publice Slobozia SRL
cu sediul în str. Lujerului, nr. 3,
loc. Slobozia, jud. Ialomița

angajează paznic
cu atestat de pază, cu normă întreagă,
pentru punctul de lucru
Cimitirul Uman Bora
Relații la telefon 0735/309.947

22 Mai 2018, 11:05


Slobozia: Și-a petrecut noaptea în canalul în care a căzut

Slobozia: Și-a petrecut noaptea în canalul în care a căzut

Un bărbat de 65 de ani, din Slobozia, și-a petrecut noaptea trecută în canalul pluvial în care a căzut, neputând să iasă de acolo. Canalul se află situat la marginea Sloboziei, într-o zonă foarte puțin ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2018, 14:59
(7437 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, E-Distribuție Dobrogea SA anunță faptul că, în perioada 21-26 mai 2018, în localitățile Munteni Buzău, Gârbovi, Nicolești ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 18:50
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Măsuri pentru ecocondiționalitate

Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură informează cu privire la faptul că pe site-ul instituției, ce poate fi accesat la adresa www.apia.org.ro a fost lansat «Ghidul fermierului ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 18:05
(6025 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Doi bărbați, în vârstă de 47 și 48 de ani, cu domiciliile în Fetești și Giurgeni, au fost sancționați de polițiști, fiind prinși pescuind ilegal în apele Brațului Borcea al Dunării. Aceștia foloseau unelte ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 17:40
(3900 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: 3 bombe au fost descoperite la groapa de gunoi

Săveni: 3 bombe au fost descoperite la groapa de gunoi

Pirotehniștii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au ridicat  de la groapa de gunoi a comunei Săveni 3 elemente de muniție rămase neexplodate, de calibrul 152 mm. Alte două proiectile ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 15:52
(4764 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Olanda

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES, oferă 75 de locuri de muncă sezoniere în agricultură, de «muncitori în grădinărit-25 posturi», «procesori bulbi ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 12:40
(3871 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Competiția micilor pompieri

Elevii de gimnaziu din 4 localități ialomițene au participat joi, 17 mai 2018, la faza județeană a concursului «Prietenii Pompierilor». Competiția s-a desfășurat în incintele Liceului de Arte «Ionel Perlea ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2018, 18:20
(3615 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități preventive, susținute de polițiști

Efecte de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează în aceste zile acțiuni preventive în școlile și grădinițele din județ. Scopul activităților este acela de a le ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2018, 18:05
(4734 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat marți, 15 mai a.c., un ialomițean, de 45 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice fără a poseda permis de conucere pentru vreo categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2018, 17:10
(3486 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au depistat un bărbat, de 42 de ani, din Fetești, pe numele căruia exista un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2018, 16:45
(6483 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere

La sfârșitul lunii aprilie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 5655 șomeri, din care 840 șomeri indemnizați, respectiv 4815 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2018, 18:15
(3377 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferiță din Urziceni, prinsă la volan cu 145 km/h în afara localității

O tânără de 33 de ani a rămas fără permis după ce a fost prinsă conducând pe DN21, în afara localității Drajna, cu 145 km/h. Mai mult, șoferița transporta scule electrice pentru care nu avea documente legale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2018, 12:18
(7006 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Pelerinaj la moaștele Sfântului Ierarh Nicolae

Eveniment religios la Catedrala din Urziceni. În perioada 18-22 mai 2018, în incinta sfântului lăcaș de cult vor fi aduse moaștele Sfântului Ierarh Nicolae, de la Biserica «Sfântul Gheorghe Nou» din București ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 21:10
(6302 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Elevii și-au demonstrat abilitățile de salvatori

Echipajele de elevi din 4 școli și licee din județul Ialomița s-au întrecut în cadrul concursului «Cu viața mea apăr viața», competiție organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița anual ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 19:10
(11833 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs cu teme religioase la Urziceni

Protopopiatul Urziceni a organizat cea de a 15-a ediție a concursului cu teme religioase «Te Deum Laudamus». În competiție s-au întrecut elevi din Urziceni, Jilavele, Valea Măcrișului și Grindu, care au ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 18:40
(4282 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movilița

Pompierii din Urziceni au intervenit pentru descarcerarea unui bărbat de 68 de ani, implicat într-un accident rutier. Evenimentul s-a produs în zona localității Movilița, acolo unde conducătorul auto a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 18:20
(4920 vizualizări - 0 comentarii)


Încep «Zilele Municipiului Slobozia», ediția a XVIII-a

Luni, 14 mai 2018, se deschid manifestările dedicate «Zilelor Municipiului Slobozia». Ca și în edițiile precedente, autoritățile locale au pregătit și în acest an competiții dedicate copiilor, spectacole ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 14:55
(9763 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Movilița. Patru suspecți au fost reținuți!

Polițiștii din Ilfov au efectuat în dimineața zilei de joi, 10 mai a.c.,  4 percheziții domiciliare la tot atâția suspecți, acuzați de furturi prin metoda «Sinești». Aceștia ar fi sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2018, 11:10
(9792 vizualizări - 0 comentarii)


Cai transportați fără documente, depistați de DSVSA Ialomița

Vineri, 4 mai 2018, consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au verificat două autoutilitare ce transportau 15 cabaline de la Slobozia către Mizil. Controlul a urmărit aspecte privind identificarea animalelor ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 18:10
(3416 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

PREMIER
Transport Auto SRL
angajează
șoferi profesioniști,
categ. C+E,
cu minim de experiență

salariu atractiv
Relații la sediul firmei
Șos. Brăilei, nr. 5, Slobozia
telefon 0733/449.841

8 Mai 2018, 18:05


ISU Ialomița atenționează asupra elementelor de muniție neexplodată găsite

ISU Ialomița atenționează asupra elementelor de muniție neexplodată găsite

Pe tot teritoriul țării regăsim și astăzi elemente de muniție neexplodată (grenade, proiectile, bombe de aviație etc.) care datează din timpul războaielor mondiale. Ele au fost aruncate atunci și, din diverse ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 18:00
(7297 vizualizări - 0 comentarii)


alătură-te echipei noastre!

căutăm fete frumoase,
responsabile, dicție bună,
minim talent actoricesc,
prezență scenică,
domiciliul în Slobozia,
disponibilitate maximă în week-end
pentru interpretarea
URSITOAREI BUNE
în scenete pentru botez și nuntă
dacă dorești să faci parte
din echipa noastră,
contactează-ne
la telefon 0762/608.918

8 Mai 2018, 17:15


Hoți din Movilița, reținuți

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Coșereni au identificat doi bărbați de 31, respectiv 46 de ani, bănuți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Persoanele bănuite au fost reținute pe bază ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 17:10
(4906 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferul spaniol care a provocat accidentul de la Stelnica, arestat preventiv

Luni, 7 mai a.c., un bărbat de 65 de ani a fost arestat preventiv pentru săvârșirea infracțiunilor de «ucidere din culpă», «vătămare corporală din culpă» și «conducere a unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2018, 17:05
(5748 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Nepoată și bunică, ucise de un șofer spaniol

Grav accident rutier petrecut în comuna ialomițeană Stelnica, în cursul serii de duminică, 6 mai 2018. O fetiță de 8 ani și bunica ei, în vârstă de 58 de ani, au murit pe loc după ce au fost călcate de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 17:39
(8027 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Incendiu la o casă în construcție

Flăcările au cuprins o casă, aflată în construcție, în data de duminică, 6 mai 2018, în jurul orei 11,00, în condițiile manifestării unor rafale de vânt puternice. Pompierii de la Garda de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 15:45
(4802 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Animale salvate de pompieri

3 apeluri pentru salvarea a două bovine și a unei cabaline s-au primit la sfârșitul săptămânii precedente de la cetățeni. Dacă în cazul a două bovine, una căzută într-un șanț din comuna Dridu, iar alta ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 15:35
(4436 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grevă de avertisment în spitale

Grevă de avertisment în toate cele 4 spitale din Ialomița. Peste 800 de angajați din sistemul medical vor eliminarea plafonului de 30% aplicat sporurilor salariale, dar și creșteri ale veniturilor pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 11:30
(3800 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bătrâne înșelate prin metoda «Accidentul»

Două bătrâne, de 71 și 79 de ani, din Fetești și Bărcănești, au reclamat la Poliție faptul că au fost victimele unor fapte de înșelăciune prin metoda «Accidentul». Acestea au spus că persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:35
(4730 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...