Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia

Mașina de vot a PSD dă rateuri

După 3 ani de funcționare ireproșabilă, mașina de vot a PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia dă rateuri. Joi, 29 octombrie 2015, consilierii Opoziției au respins 4 din cele 12 proiecte de hotărîre supuse aprobării. E drept, victoria a fost posibilă din cauza absenței unui consilier PSD din cadrul ședinței. Chiar și așa însă, performanța rămîne una notabilă.

O victorie de circumstanțe
Pe fondul nemulțumirii generale a populației, proiectele de hotărîre supuse dezbaterii în cadrul Consiliului Local Slobozia au devenit mai coerente, iar edilii locali încearcă să respecte cadrul... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 12:25 (7690 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Pază sporită la Balurile Bobocilor organizate în Ialomița

Distracția elevilor, atent supravegheată

Pază sporită la Balurile Bobocilor organizate în Ialomița

În urma tragediei petrecută în Clubul Colectiv din Capitală, reprezentanții Inspectoratul Școlar al Municipiului București a decis să anuleze toate Balurile Bobocilor organizate în cluburi. În Ialomița, oficialii învățămîntului județean nu au aplicat aceeași regulă. Aceștia au emis o serie de măsuri de siguranță, create special pentru a proteja elevii în timpul unor astfel de activități extrașcolare.

Distracție sub supraveghere
Potrivit tradiției, și în Ialomița cele mai multe Baluri ale Bobocilor se organizează în alte locații decît sălile de spectacole din incinta unităților... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 11:20 (7377 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lumînări aprinse la Slobozia, pentru sufletele morților din Clubul Colectiv

Anunțat pe site-urile de socializare, protestul de miercuri, 4 noimebrie a.c., de la Slobozia, a fost închinat memoriei victimelor teribilului incendiu din Clubul Colectiv. Zeci de tineri de toate vîrstele au venit în Piața Unirii și au aprins lumînări pentru sufletele morților sau s-au rugat pentru sănătatea celor rămași în viață. Primarul Alexandru Stoica a fost și el prezent, însă cîțiva dintre cetățenii din Piață i-au cerut socoteală pentru neregulile din oraș. Oamenii au reclamat că sunt nemulțumiți de apa nepotabilă, străzi și imensa groapă din centrul orașului.

#ColectivlaSlobozia... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2015, 22:05 (22637 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

 Filme porno cu minore, distribuite prin YouTube

Anchetă DIICOT la Urziceni

Filme porno cu minore, distribuite prin YouTube

Procurorii din cadrul DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală și au solicitat arestarea preventivă a unui bărbat, din Urziceni, sub aspectul comiterii infracțiunilor de «trafic de minori», «pornografie infantilă» și «corupere sexuală a minorilor». Cel în cauză este acuzat de anchetatori că a racolat, prin internet, 7 minore din Marea Britanie și Irlanda de Nord pe care le-a obligat să se filmeze făcînd sex, ulterior distribuind scandaloasele imagini prin intermediul YouTube.

«Chibi Boy» din Urziceni, arestat preventiv
Potrivit unui comunicat de presă... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2015, 14:30 (42213 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Câmpulungeanu, ACUZAT că a vândut ilegal patrimoniul Statului

S-a întîmplat la Ciochina

Vasile Cîmpulungeanu, ACUZAT că a vîndut ilegal patrimoniul Statului

O suprafață de 13 hectare de teren, aparținînd fondului forestier național de pe raza localității Ciochina, a dispărut din administrarea Direcției Silvice Ialomița! Respectiva suprafață a fost vîndută către două persoane fizice din București. Tranzacția are la bază o hotărîre a Consiliului Local Ciochina și este ilegală, întrucît a fost efectuată fără acordul instituțiilor abilitate în domeniul silvic. Stroe Gheorghe, edilul localității, îl acuză de această ilegalitate pe Vasile Cîmpulungeanu, fostul primar al comunei. În replică, Cîmpulungeau afirmă: «Nu am știut al cui este terenul. Nu am făcut nimic ilegal...».

Litigiu la Primăria Ciochina... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 20:40 (8924 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport școlar fără autorizație în Ialomița

Transport școlar fără autorizație în Ialomița

Jumătate dintre microbuzele școlare care transportă elevii către unitățile de învățămînt din județ sînt un pericol pentru siguranța elevilor. Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au descoperit faptul că mașinile respective circulă pe șosele fără asigurare auto sau licențe de transport. Mai mult, autovehiculele prezintă și probleme tehnice.

Transport în derivă
Potrivit datelor oficiale, în Ialomița există un număr total de 66 de microbuze școlare. Un raport al Serviciului Poliției Rutiere Ialomița arată că mașinile din 31 de localități ale județului sînt puse în mișcare... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 19:15 (4136 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Din noiembrie 2015

Ialomița: Salarii mărite cu 900 mii de lei pentru medici și asistente

Creșterea cu 25% a salariilor din sistemul medical aduce un plus de 900 mii de lei la veniturile medicilor și asistentelor din județul Ialomița. Potrivit reprezentanților filialei județene a Sindicatului «Sanitas», peste 1300 de angajați din spitalele județului vor beneficia de această prevedere legală. Deși lucrează în sistemul sanitar, actul normativ nu-i vizează însă pe angajații Direcției de Sănătate Publică sau pe cei ai Casei Județene de Asigurări de Sănătate.

Se întîmplă cu adevărat
Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 35/2015, privind creșterea salariilor cu 25% a medicilor... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 17:25 (6249 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul repartițiilor ANL continuă

Poveste fără sfîrșit la Slobozia

Scandalul repartițiilor ANL continuă

În vara acestui an, autoritățile din Slobozia au făcut publică o listă cu beneficiarii celor 48 de locuințe ANL de pe Nordului. La acest moment lista nu mai e valabilă, iar autoritățile lucrează la o nouă listă de repartiții. Veștile proaste nu se opresc însă aici. În cazul în care blocurile ANL nu vor fi gata pînă în decembrie, listele vor fi din nou refăcute!

Ordonanța, bat-o vina!
La sfîrșitul lunii august 2015, printr-o Ordonanță de Urgență, Guvernul a aprobat modificarea vîrstei pînă la care tinerii care așteaptă locuințe de tip ANL pot beneficia de aceste repartiții. «Astfel... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2015, 22:35 (5327 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz șocant la Urziceni

Suspiciuni de viol asupra unui minor

Poliția Municipiului Urziceni, alături de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni, fac cercetări într-o cauză penală ce vizează infracțiuni contra libertății și integrității sexuale. Victima acestui gen de fapte ar fi un băiat de doar 10 ani, iar cel care ar fi abuzat de acesta un vecin cu cîțiva ani mai mare. La momentul de față, cercetările sînt în plină desfășurare, pentru a se stabili întreaga situație de fapt.

Scandal în miez de noapte Potrivit primelor informații referitoare la acest caz șocant, fapta s-ar fi petrecut la Urziceni în noaptea de 25/26 octombrie ... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2015, 20:05 (4544 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 400 de experți în management educațional

Informațiile oficiale arată faptul că peste 400 de profesori din Ialomița sînt în prezent experți în management educațional. Acest statut le conferă dreptul dascălilor de a putea deține funcții de conducere în cadrul unităților de învățămînt preuniversitar. Certificarea trebuie recunoscută de o entitate specializată, Corpul Național de Experți în Managementul Educațional.

Directori acreditați în școli Statutul de expert în managementul educațional le este conferit profesorilor dacă îndeplinesc o serie de criterii specifice. În primul rînd, aceștia trebuie să fie titulari, să aibă cel... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2015, 13:15 (4872 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a donat sânge pentru răniții tragediei din Clubul Colectiv

Solidaritate la Slobozia

S-a donat sînge pentru răniții tragediei din Clubul Colectiv

Impresionați de soarta victimelor accidentului petrecut în Clubul Colectiv de la București, sîmbătă, 31 octombrie a.c., Centrul de Transfuzii Sanguine din Slobozia și-a deschis porțile pentru oamenii veniți să doneze sînge. Unitatea are program pînă după orele 14,00 .

Acțiune umanitară
Potrivit informațiilor, Centrul de Transfuzii Sanguine din Slobozia și-a început activitatea încă de dimineață, o dată cu venirea primilor donatori. Printre cei care au trecut pragul unității a fost și Daniel Popa, în vîrstă de 37 de ani. «M-a impresionat foarte mult ceea ce s-a întîmplat la București... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2015, 13:50 (15241 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean va deszăpezi Ialomița cu 2 milioane de lei

3 ani cu OYL COMPANY

Consiliul Județean va deszăpezi Ialomița cu 2 milioane de lei

După 9 luni de așteptare și două licitații ratate, Consiliul Județean Ialomița a reușit să atribuie serviciul de deszăpezire al județului în această iarnă. Cîștigătorul celei de-a treia licitații, finalizată la începutul săptămînii precedente, este Oyl Company Holding AG, iar prețul de adjudecare a serviciilor este de 2 milioane de lei anual, în perioada 2015-2017.

Greu la deal cu bani puțini
În iunie 2015, după două licitații la care nu s-a prezentat nimeni, Consiliul Județean Ialomița a reluat procedurile de atribuire a contractului «servicii de deszăpezire a drumurilor județene... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2015, 19:20 (5504 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii ialomițeni, corigenți la disciplină

Tot mai mulți elevi din Ialomița au probleme de comportament la școală. O demonstrează o statistică a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița privind notele scăzute la purtare. Datele recenzate vizează activitatea educativă desfășurată în Ialomița în cursul anului școlar 2014-2015 și au fost prezentate public într-o ședință organizată la Prefectura Ialomița. Potrivit cifrelor, 553 de elevi din județ au avut note scăzute la purtare sub 7 din cauza faptului că au încălcat regulamentul de ordine interioară al școlilor.

Date îngrijorătoare Faptul că elevii din Ialomița nu mai sînt interesați... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2015, 16:40 (5635 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Erou comemorat de Ziua Armatei

Slobozia: Erou comemorat de Ziua Armatei

La sfîrșitul săptămînii precedente, Slobozia a sărbătorit Ziua Armatei. Pe lîngă tradiționalele discursuri, depuneri de coroane și mult așteptata paradă militară, evenimentul a fost marcat printr-o manifestare inedită. În Cimitirul Eroilor din oraș a fost depus trupul neînsuflețit al locotenentului major aviator Cîrstea Dorobanțu, căzut la datorie în timpul unei tragedii aviatice, petrecută lîngă aeroportul militar Alexeni, cu 26 de ani în urmă. Memoria eroului ialomițean a fost cinstită cu salve de tun.

Ceremonie militară la Slobozia
Manifestările dedicate Zilei Armatei au debutat... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2015, 14:20 (3833 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Teatru la sala de spectacole cu geometrie variabilă

Slobozia: Teatru la sala de spectacole cu geometrie variabilă

Joi, 29 octombrie 2015, Consiliul Județean Ialomița va inaugura oficial sala de spectacole cu geometrie variabilă a instituției. Potrivit informațiilor oficiale, la eveniment va participa și președintele Consiliului Județean, Silvian Ciupercă.

Teatru de la un capăt la altul Joi, 29 octombrie 2015, cu o întîrziere de 8 luni de la ultimul termen avansat de autoritățile județene, va fi inaugurată oficial sala de spectacole cu geometrie variabilă a instituției. Se pune astfel capăt unei situații care persistă de 20 de ani. La eveniment, un spectacol de teatru, va participa și președintele... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2015, 11:15 (4545 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dator la Stat pentru următorii 1564 de ani!

Aberații fiscale în Ialomița

Dator la Stat pentru următorii 1564 de ani!

În încercarea de aduna cît mai mulți bani la buget, de foarte multe ori, Fiscul iese în pierdere. Iar astfel de cazuri nu sînt străine Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Somat să achite impresionanta datorie de 5,6 milioane de lei, un contribuabil pensionar va plăti întreaga sumă în următorii 1564 de ani. Totul din cauza legilor fiscale mult prea stufoase...

Cum pierde statul bani
Potrivit unor informații publice furnizate de Casa Județeană de Pensii Ialomița, cele 5,6 milioane de lei ale respectivului contribuabil reprezintă cea mai mare datorie pe care un... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 20:20 (8689 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile locale SFIDEAZĂ legislația în Bazarul Municipal

La Slobozia

Autoritățile locale SFIDEAZĂ legislația în Bazarul Municipal

Ilegalitate trasă la indigo: Țăndărei are un fast-food ilegal!

Refăcute ilegal, construcțiile din Bazarul Municipal Slobozia par să nu fie deranjate în niciun fel. Dimpotrivă! Majoritatea concesionarilor au transformat construcțiile provizorii în construcții definitive, iar autoritățile notificate de Inspectoratul de Stat în Construcții să dispună «măsuri de desființare a lucrărilor executate» trag de timp. Independent revine asupra acestui subiect cu noi dezvăluiri din culisele închirierii terenurilor.

Repetiția e mama cunoașterii
În urmă cu 3 luni, concesionarii maghernițelor din Bazarul Municipal (n. red.: zona de Est) primeau undă verde... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 18:20 (6187 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ruinele culturale ale Ialomiței

Ruinele culturale ale Ialomiței

În lung de linie, în satele din Ialomița au fost construite 62 de cămine culturale. O parte dintre acestea au însă nevoie de reabilitare urgentă. Prinși la mijloc, primarii din respectivele localități susțin faptul că nu dispun de fonduri suficiente pentru reabilitare. Prețul mediu pentru demararea unor astfel de lucrări începe de la 400 mii de lei.

Cultura are nevoie de reparații
Informațiile privind starea căminelor culturale din mediul rural ialomițean sînt făcute publice de reprezentanții Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 16:45 (7476 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

Se întîmplă la Slobozia

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

O poveste cutremurătoare se petrece pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Două fetițe de cîteva luni au fost abandonate de mame din cauza problemelor medicale suferite la naștere. Una dintre micuțe are creierul slab dezvoltat, iar cealaltă abia poate respira, pentru că plămînii săi se comportă ca niște bureți. Ambele fetițe vor fi transferate către un centru de plasament din Slobozia...

Copilărie furată
Două trupuri mici de copil se zvîrcolesc în scutece pe patul de spital de la Pediatrie. Sînt două fetițe care-și împart soarta nefericită. Au fost abandonate... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 15:10 (3552 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos»-subregiunea Bordușani-Giurgeni este primul astfel de organism înființat în Ialomița și unul dintre cele mai active din țară. Potrivit informațiilor oficiale, în ultimii 3 ani, în cadrul celor 21 de administrații locale din componența sa, Asociația a reușit să finalizeze 23 de proiecte care au vizat infrastructura rutieră și serviciile edilitare. Săptămîna trecută, la Gura Ialomiței, a fost inaugurat cel mai recent proiect, respectiv asfaltarea unui drum comunal în lungime de 800 de metri...

O Asociație de «oameni de cuvînt»
... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 12:40 (5669 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sfârșit de săptămână plin de șoferi băuți la volan pe șoselele ialomițene

Un bărbat în vârstă de 61 de ani, din comuna Gura Ialomiței a fost depistat în flagrant sâmbătă, 18 decembrie a.c., de polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Platonești în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:25
(5705 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Înșelăciune prin metoda «accidentul»

Duminică, 19 decembrie a.c., la Drăgoești, o femeie în vârstă de 79 de ani a reclamat faptul că a fost victima metodei «accidentul», suma de bani pusă la dispoziție unor necunoscuți fiind de 4200 de lei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:15
(3828 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 4 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

Duminică, 19 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au identificat 4 persoane care au încălcat măsura carantinării la adresa de domiciliu declarată Direcției de Sănătate Publică, precum și 10 persoane care ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 20 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19486, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 15:30
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: A început plata subvenției la motorină aferentă trimestrului III/2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, prin Centrele Județene, aduce la cunoștința opiniei publice că efectuează plata aferentă ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură pentru ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 13:00
(19166 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA Constanța aduce la cunoștință tuturor abonaților că, și în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, activitatea structurilor care asigură continuitatea serviciilor de alimentare cu apă și de canalizare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:15
(9713 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în cartierele Fetești Oraș și Vlașca!

Pentru executarea unei lucrări de deviere a conductei de distribuție apă, cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, marți, 21 decembrie 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:00
(2965 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor pentru diferențele lunilor martie, mai ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 11:00
(4733 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în seara zilei de duminică, 19 decembrie a.c., pe DN2, între localitățle Movilița și Sinești, s-a produs un accident de circulație, ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 23:05
(4432 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19483, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 15:40
(2340 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19475, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2021, 16:15
(1349 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Vineri, 17 decembrie a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului Slobozia au fost solicitați, prin apel 112, să intervină la un accident rutier produs în urma derapajului unui autotren ce a ieșit ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 17:30
(5490 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Borănești, la volan cu un permis fals

Un bărbat de 35 de ani, domiciliat în comuna Borănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a prezentat polițiștilor care l-au oprit în trafic un permis fals. Astfel, joi, 16 decembrie a.c., acesta a fost ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:30
(7300 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat de 47 de ani, din comuna Roșiori, surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,50 miligrame ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:00
(5070 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat penal pentru că și-ar fi lovit fosta concubină

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii din Slobozia au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 41 de ani. Acesta a fost reclamat că ar fi agresat-o pe fosta sa concubină, o femeie de ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:40
(2557 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 17 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19467, fiind înregistrate 9 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:22
(3099 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea de formulare fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează cu privire la faptul că luni, 27 decembrie 2021, este termenul limită pentru depunerea  «Declarației recapitulativă privind livrările/achizițiile/prestările intracomunitare ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 17:00
(17554 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 16 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19458, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 15:30
(2783 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Reținut pentru «furt calificat»

Un bărbat de 43 de ani, din localitatea Grivița, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore sub acuzația de «furt calificat». Din datele oamenilor legii, în cursul nopții de 11/12 decembrie a.c., suspectul ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:45
(3206 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

Polițiștii ialomițeni fac verificări pentru identificarea numitului Dumitru Tudoran, în vârstă de 63 de ani. Bărbatul ar fi plecat de de la domiciliul din comuna Cosâmbești la data de 13 decembrie a.c. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:30
(8303 vizualizări - 0 comentarii)


Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou câine de serviciu. În vârstă de 5 luni, patrupedul din rasa Malinois Ciobănesc Belgian s-a născut la Centrul Chinologic din Sibiu. Animalul va fi partenerul ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:30
(6566 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 15 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19452, fiind înregistrate 4 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:15
(3353 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «furt»

Marți, 14 decembrie a.c.,un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii din Slobozia, după ce a spart o mașină și a furat un colet din respectivul automobil. Cel care a sesizat dispariția ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:35
(4111 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune cu scopul de prevenire a delincvenței juvenile. Astfel, 140 de elevi din oraș au fost informați cu privire la modalitățile concrete ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:30
(5541 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Jilavele, în timp ce efectuau o acțiune în zona lacului de acumulare Dridu în vederea prevenirii și combaterii braconajului piscicol, au depistat pe mal un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:25
(2771 vizualizări - 2 comentarii)


ITM Ialomița: Crește valoarea salariului de bază minim brut, începând cu 1 ianuarie 2022

De la 1 ianuarie 2022, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată se stabilește în bani, fără a include sporuri și alte adaosuri, la suma de 2550 de lei lunar, pentru un program normal de lucru ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 13:30
(8672 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Controale efectuate de inspectorii fiscali

În luna noiembrie, inspectorii fiscali ai Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 31 de acțiuni de control. Astfel, au fost stabilite obligații suplimentare în valoare de 1,87 ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 15:20
(2782 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 14 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19448, fiind înregistrate 8 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 15:15
(3010 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Luni, 13 decembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate autoritățile ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 13:00
(2822 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Joi, 16 decembrie a.c., începând cu orele 17,00, Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» vor găzdui expoziția artistului plastic Victor Grigore. Călărășean la origine, acesta va ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 12:30
(3293 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...