Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Revocarea din funcție a fostei directoare a Servicii Publice SRL, atacată în instanță

Scandal la Primăria Slobozia

Revocarea din funcție a fostei directoare a Servicii Publice SRL, atacată în instanță

În baza unei Hotărâri a Consiliului Local Slobozia, aprobată la finele lunii martie 2025, Dorina Milea, directorul Servicii Publice Slobozia, a fost revocată din funcție ca «urmare a depășirii duratei de 4 ani a mandatului» conform actului administrativ prin care s-a luat această decizie. Dorina Milea este singurul dintre cei 4 directori ai societăților Primăriei Slobozia pentru care s-a aplicat o astfel de măsură. Conform aceluiași act administrativ, Hotărârea poate fi atacată în instanța de Contencios Administrativ, iar Dorina Milea a deschis deja o acțiune în acest sens. Procesul a fost înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

 ... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2025, 07:55 (32849 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

UPDATE: Ialomița încheie acest scrutin cu o prezență de 51,70%!

Alegeri Prezidențiale/Tur II, 18 mai 2025

UPDATE: Ialomița încheie acest scrutin cu o prezență de 51,70%!

5 posibile incidente electorale, în vizorul autorităților!

Secțiile de votare pentru Turul II al Alegerilor Prezidențiale s-au deschis duminică, 18 mai 2025, la orele 7,00. La 3 ore de la deschiderea acestora, prezența la vot se apropie de 10% în Ialomița. Exprimat în cifre, acest procent arată faptul că peste 20000 de persoane și-au exprimat deja opțiunile electorale. Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au declarat oficial că procesul de vot în Ialomița a început fără incidente. 

 

Peste 20000 de ialomițeni s-au prezentat la urne!  Turul II al Alegerilor Prezidențiale 2025... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2025, 14:10 (17718 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teren de sport sintetic, reabilitat la Țăndărei

Teren de sport sintetic, reabilitat la Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei a reușit reabi­litarea integrală a singurului teren sintetic din oraș. Fondurile pentru execuție au fost alocate din bugetul local. Acest teren poate fi utilizat pentru desfășurarea activităților sportive de către cetățenii orașului.

 

Mișcare pentru cetățenii din Țăndărei Potrivit reprezentanților Primăriei Țăndărei, reabilitarea terenului sintetic din oraș reprezintă un proiect important pentru comunitate, ce are ca scop promovarea mișcării în rândul tinerilor, precum și adoptarea unui stil de viață sănătos. «Acest teren... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2025, 08:55 (4752 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Forum de afaceri româno-israelian, la Slobozia

Forum de afaceri româno-israelian, la Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a găzduit marți, 13 mai 2025, Forumul de afaceri româno-israelian. Evenimentul a fost realizat cu sprijinul Camerei de Comerț și Industrie România-Israel, al administrației județene și al Primăriei Slobozia.

 

Parteneriate cu mediul privat din Israel Scopul întâlnirii a fost acela de a aduce împreună reprezentații mediului de afaceri din Ialomița și Israel, precum și autoritățile locale. Totul cu scopul de a se crea linii de dialog necesare dezvoltării unor parteneriate strategice și a identificării unor noi oportunități... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2025, 14:05 (1794 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Municipiul Fetești va găzdui Olimpiada Națională de Oină

Municipiul Fetești va găzdui Olimpiada Națională de Oină

În perioada 30 mai-1 iunie 2025, elevii de liceu calificați la Olimpiada Națională de Oină vor veni la Fetești, acolo unde se desfășoară acest concurs școlar. Este pentru prima dată când municipiul Fetești organizează un concurs de asemenea anvergură.


8 echipe înscrise în concurs Potrivit organizatorilor, la Olimpiada Națională de Oină, dedicată elevilor de liceu, s-au calificat 8 echipe din 8 județe. Competiția se va desfășura pe stadionul municipal din Fetești și reprezintă o premieră pentru municipiu. «Domnul Marian Baboi, inspectorul școlar adjunct... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2025, 07:50 (4757 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sute de copii din Ialomița, abuzați și neglijați de familii

Sute de copii din Ialomița, abuzați și neglijați de familii

Cifre alarmante sunt prezentate într-un Raport oficial al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița în legătură cu mediul familial în care tră­iesc sute de copii din Ialomița. Potrivit documentului, reprezentanții instituției au intervenit, în 2024, în peste 300 cazuri de abuz și neglijență. În cele mai multe situații a fost vorba despre abuzuri sexuale, arată oficialii DGASPC Ialomița.

 

Statistică îngrijorătoare Urmărind cifrele date publicității de Centrul de Consiliere și Sprijin pentru Copii și Părinți... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2025, 12:20 (6750 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA continuă campania de curățare a subsolurilor la Slobozia

Urban SA continuă campania de curățare a subsolurilor la Slobozia

Deși în spațiul public există nume­roase voci care reclamă faptul că operatorul regional de apă Urban SA a în­cetat programul de curățare a subsolurilor, reprezentanții societății susțin contrariul. Aceștia au declarat faptul că vor onora toate cele peste 150 de contracte pe care le-au încheiat. «Nu renunțăm la acest demers. Avem plăți în avans, vom onora toate contractele!» a declarat Adrian Stoicescu, directorul executiv al Urban SA Slobozia.

 

O acțiune în plină desfășurare În anul 2022, operatorul regional Urban SA anunța... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2025, 08:05 (8467 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

140.000 de semnături pentru susținerea tinerei din Slobozia «violate» la Școala Politică AUR

140.000 de semnături pentru susținerea tinerei din Slobozia «violate» la Școala Politică AUR

Turul II al Alegerilor Prezidențiale de duminică, 18 mai 2025, disputat între candidatul AUR George Simion și independentul Nicușor Dan, readuce în atenția opiniei publice cazul «violului» produs în septembrie 2023 la Școala Politică a Alianței pentru Unirea Românilor. Mai mult, în prezent a fost inițiată chiar și o petiție on-line, «Vrem dreptate pentru tânăra abuzată la școala de vară AUR!», campania declic.ro înregistrând, până la apariția acestui articol, aproape 140.000 de semnături.


«Violul de la Școala Politică AUR»... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2025, 14:20 (17830 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețele Electrice România accelerează digitalizarea în județul Ialomița: circa 69% dintre clienți vor avea instalate contoare inteligente până la finele anului 2025

advertorial

Rețele Electrice România accelerează digitalizarea în județul Ialomița: circa 69% dintre clienți vor avea instalate contoare inteligente până la finele anului 2025


Comunicat de presă

29 aprilie 2025

 

București-Rețele Electrice România, parte din grupul PPC în România, își menține angajamentul de a digitaliza rețelele de distribuție a energiei electrice, în beneficiul clienților, cu scopul de a le pune la dispoziție o infrastructură mai rezilientă și flexibilă, sporind în același timp eficiența operațională. Județul Ialomița ocupă un loc central în acest demers, unde până la finalul anului 2025 gradul de acoperire cu contoare inteligente va depăși 69%.

La începutul anului 2025 erau instalate în județul Ialomița peste... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2025, 13:35 (12415 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Eroarea» care costă Primăria Gura Ialomiței peste 1,2 milioane de lei

«Eroarea» care costă Primăria Gura Ialomiței peste 1,2 milioane de lei

În baza unei decizii a Tribunalului Ialomița, Primăria Gura Ialomiței este obligată să plătească o amendă estimată la peste 1,2 milioane de lei, pentru nepunerea în practică a unei decizii definitive a aceleiași instanțe. Totul are legătură cu o eroare umană prin care actualului primar al localității, Alexandru Florea, i-a fost stabilit un impozit pentru două automobile de 100 de ori mai mare. Edilul a dat administrația locală în judecată, a câștigat, dar această decizie, pe fondul unei divergențe avută cu fostul primar Nicu Biserică, nu a fost pusă niciodată în practică. «Căutăm soluții pentru a remedia această problemă!» spune, în prezent, primarul... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2025, 16:20 (10044 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Infecțiile intraspitalicești, problema nerezolvată a spitalelor ialomițene

Raport al DSP Ialomița

Infecțiile intraspitalicești, problema nerezolvată a spitalelor ialomițene

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dat publicității Raportul de activitate pe anul trecut. Un domeniu important al acti­vității instituției l-a vizat monitorizarea focarelor de infecții asociate actului medical sau nosocomiale. Această situație rămâne una fără rezolvare în cadrul spitalelor ialomițene. Estimativ, în 2024, la nivelul spitalelor din județ au fost raportate 144 cazuri de astfel de infecții.

 

Se caută soluții Infecțiile asociate actului medical cunoscute și sub numele de infecții intraspitalicești sau nosocomiale repre­zintă acele infecții... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2025, 12:10 (8311 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul general Paul Marcu, înlocuit cu directorul adjunct Neculai Badea

Schimbare la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Directorul general Paul Marcu, înlocuit cu directorul adjunct Neculai Badea

La începutul lunii aprilie 2025, un caz de la Căsuța «Alexandra» din Slobozia, Centru dedicat în­grijirii și protecției sociale oferită de Stat copiilor cu dizabilități grave, instituție administrată de DGASPC Ialomița, ajungea în atenția opiniei publice după ce mai multe filmări au fost răspândite pe o rețea de socializare. Situația unei fete cu dizabilități grave, ținută legată la o mână, a fost prezentată la ore de maximă audiență de mai toate televiziunile, cazul complicându-se după ce în spațiul public au apărut și declarații ale unei angajate a Centrului. Mai mult, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului ... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2025, 07:55 (12754 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană se bazează pe medicii pensionari

Sănătatea ialomițeană se bazează pe medicii pensionari

Prezența medicilor pensionari în cabinetele individuale sau cele ale spitalelor este o realitate pe care Sănătatea ialomițeană o afișează de ani buni. Pentru a putea profesa, medicii pensionari trebuie să facă o cerere către Direcția de Sănătate Publică Ialomița și, mai nou, către Colegiul Medicilor Ialomița, pentru a primi o aprobare specială. Pe tot parcursul anului trecut și în primul trimestru al acestui an, peste 100 de medici din Ialomița au dus la îndeplinire acest demers.

 

Medici pensionari încă în activitate Atât cabinetele medicilor... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2025, 10:10 (7894 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trimis în judecată pentru «agresiune sexuală» și «tentativă la viol asupra unui minor»

La Slobozia

Trimis în judecată pentru «agresiune sexuală» și «tentativă la viol asupra unui minor»

La începutul lunii martie 2025, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia informa opinia publică referitor la cazul unei minore care a fost la un pas de a fi violată în scara blocului în care locuia. Autorul este un tânăr de 20 de ani aflat în prezent în stare de arest preventiv. Acesta a fost trimis în judecată de procurori atât pentru infracțiunea comisă în luna martie 2025, cât și pentru o altă faptă similară, comisă în 2023.

 

Se așteaptă decizia judecătorilor Autorul celor două agresiuni sexuale a intrat... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2025, 12:10 (12803 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița a plătit peste 600 mii de lei pentru endoprotezare

CJAS Ialomița a plătit peste 600 mii de lei pentru endoprotezare

În perioada ianuarie 2024-martie 2025, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a plătit peste 600 mii de lei pentru endoprotezele de care au beneficiat pacienți din județul nostru. Toate operațiile de montare a acestor proteze s-au efectuat în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia de către medicii ortopezi ai unității medicale.

 

Program național de endoprotezare Endoprotezarea reprezintă înlocuirea unor articulații, precum cea a șoldului sau a genunchiului, cu unele artificiale. Operațiile de endoprotezare se efectuează în cazul î... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2025, 07:50 (8677 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deschiderea campusului Liceului de Arte «Ionel Perlea» este blocată în birocrație

De 2 ani

Deschiderea campusului Liceului de Arte «Ionel Perlea» este blocată în birocrație

Primăria Slobozia are în administrare clădirea din curtea Liceului de Arte «Ionel Perlea». Construcția imobilului a fost încheiată de mai bine de 5 ani, dar edificiul nu poate fi dat în folosință pentru că nu are avize sanitare și de securitate la incendiu. Obținerea documentelor este împiedicată de construcția ridicată în apropierea sa. Soluția de compromis o reprezintă schimbarea destinației construcției, din spații de cazare în spații pentru desfășurarea activităților educative destinate elevilor de la clasele de Muzică ale liceului. Pentru asta este însă nevoie de implementarea unui proiect tehnic aflat în așteptare la Primăria... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2025, 08:05 (10513 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Candidați picați la limită la examenul de admitere în avocatură

În Ialomița

Candidați picați la limită la examenul de admitere în avocatură

Recent încheiatul examen pentru admiterea în profesia de avocat, organizat la București de Uniunea Națională a Barourilor din România, nu a avut rezultate favorabile pentru niciunul din cei 6 candidați ialomițeni care și-au dorit să acceadă în această profesie. În unele cazuri doar o sutime sau două i-au despărțit pe aceștia de cele 70 de puncte necesare pentru a fi considerați admiși. Oficialii Baroului Ialomița susțin faptul că instituția are nevoie de forțe proaspete, având în vedere că numărul avocaților ialomițeni scade de la un an la altul.

 

Mai au o șansă în septembrie... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2025, 10:25 (14804 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Șoseaua Brăilei, reparată de teama amenzilor?

Poliția Rutieră notifică, Primăria Slobozia acționează

Șoseaua Brăilei, reparată de teama amenzilor?

În urmă cu o săptămână, Primăria Slobozia a dat startul lucrărilor de asfaltare a porțiunii din DN21, cunoscută și sub numele de Șoseaua Brăilei, pe care o are în administrare. În spatele lucrărilor se ascund însă 7 notificări ale Serviciului Rutier Ialomița, privind reparația porțiunilor de drumuri naționale pe care administrația reședinței ju­dețului le are în grijă. În trecut, Poliția Rutieră a dat și amenzi pentru indiferența pe care Primăria Slobozia a afișat-o față de starea acestor drumuri. Lucrările actuale, cel mai probabil, ar fi început sub presiunea unor posibile sancțiuni contravenționale.

 

Șosele în administrare, reparații mai puține... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2025, 15:10 (7414 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Proiect imobiliar reclamat de cetățeni, validat de Consiliul Local Slobozia

Proiect imobiliar reclamat de cetățeni, validat de Consiliul Local Slobozia

De mai bine de un an, locuitorii de pe strada Vechea Matcă din municipiul Slobozia încearcă să blocheze un proiect imobiliar care le-ar da peste cap liniștea. Oamenii au făcut numeroase petiții către Primăria Slobozia, însă demersurile nu le-au fost luate în seamă. În urmă cu o săptămână, au fost prezenți în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, în cadrul căreia fost a promovat un proiect de hotărâre ce vizează această investiție, rugând municipalitatea să împiedice realizarea proiectului. Deși unii consilieri locali le-au dat dreptate, aleșii locali care dețin majoritatea în Consiliul Local Slobozia au votat... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2025, 13:20 (15955 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Singura mașină de serviciu a Primăriei Gura Ialomiței, incendiată de Paște

Singura mașină de serviciu a Primăriei Gura Ialomiței, incendiată de Paște

Primăria Gura Ialomiței a rămas fără singurul automobil de serviciu. Mașina a fost incendiată de un tânăr de 19 ani, amețit de aburii alcoolului. Acesta și-ar fi pierdut cumpătul după ce și-ar fi amintit de un conflict mai vechi pe care l-ar fi avut cu un polițist local, rudă prin alianță cu primarul localității Gura Ialomiței. Incidentul s-a consumat în a doua zi de Paște, iar de supărarea tânărului nu a scăpat nici sediul Poliției din localitate. Reprezentanții ad­ministrației locale caută acum soluții pentru a achiziționa un alt autovehicul, fără a cheltui prea mulți bani.

 

Alcoolul bată-l vina!... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2025, 13:05 (9879 vizualizări - 1 comentariu)

Joi 25 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajații «bolnavi», urmăriți de Ministerul Sănătății și Poliție

Guvernul a modificat legislația în privința acordării de concedii medicale, prin introducerea unor reglementări care vor da posibilitatea unei verificări mai eficiente a modului de acordare a acestora, ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 10:18
(27896 vizualizări - 0 comentarii)


Gropile din șosele fac victime: Accident la ieșire din Slobozia Nouă

Unul după altul, craterele fac drumurile județene aproape impracticabile, iar traseele de parcurs adevărate coșmaruri pentru șoferi. Iar asta nu este tot. Gropile din carosabilul ialomițean fac și victime ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:36
(18864 vizualizări - 0 comentarii)


«Zărzărică, zărzărea», la a XVIII-a ediție

«Zărzărică, zărzărea», la a XVIII-a ediție

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 16 aprilie 2010, faza locală a celei de-a XVIII-a ediții a Festivalului județean de folclor «Zărzărică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:33
(30553 vizualizări - 0 comentarii)


Pietonii, în atenția polițiștilor

Începînd de astăzi, 14 aprilie a.c., polițiștii rutieri acționează pe șoselele din municipiul Slobozia pentru a verifica modul în care sînt respectate dispozițiile legale referitoare la acordarea priorității ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:23
(24258 vizualizări - 0 comentarii)


Focuri de armă pentru prinderea unui «șofer» fără permis

În cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 13 spre 14 aprilie, un agent din cadrul Biroului Rutier al Poliției Municipiului Fetești a folosit armamentul din dotare pentru prinderea unui conducător ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:18
(19131 vizualizări - 0 comentarii)


Transport ilegal de animale

Marți, 13 aprilie, în jurul orei 18,00, un echipaj din cadrul Biroului Rutier Slobozia a oprit, pe șoseaua Amara, un autovehicul în care se aflau 3 pasageri. Procedînd la legitimarea ocupanților mașinii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:18
(31977 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Autoturisme cu defecțiuni tehnice, afară de pe șosele!» continuă

Marți, 13 aprilie a.c., în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Fetești în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au continuat acțiunea demarată ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:15
(29807 vizualizări - 1 comentariu)


Pietonii ce traversează neregulamentar, sancționați

Poliția Rutieră a derulat, în ultimele 48 de ore, acțiuni ce au avut drept scop conștientizarea participanților la trafic cu privire la riscul pe care-l reprezintă abaterile de la normele rutiere în vigoare ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:12
(27833 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Focul i-a ars casa

Reviga: Focul i-a ars casa

În această dimineață, miercuri, 14 aprilie, flăcările unui incendiu au mistuit casa unei femei din comuna Reviga. Incendiul a fost semnalat pompierilor, însă pînă la sosirea acestora focul cuprinsese întreaga ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:09
(33432 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 20:01
(22271 vizualizări - 0 comentarii)


TE DEUM LAUDAMUS, concurs inițiat de Protoieria Urziceni

TE DEUM LAUDAMUS, concurs inițiat de Protoieria Urziceni

Luni, 12 aprilie 2010, Protoieria Urziceni, în colaborare cu World Vision România, au organizat concursul «Te Deum Laudamus». Evenimentul a devenit o tradiție în Protoieria Urziceni, anul acesta organizîndu ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 19:00
(29347 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:45
(19258 vizualizări - 0 comentarii)


Minori cercetați pentru furt calificat

În dimineața zilei de luni, 12 aprilie, un slobozean a sesizat Poliția Orașului Căzănești despre faptul că persoane necunoscute au pătruns într-un garaj situat în curtea unei locuințe pe care o deține în ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:20
(18290 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturisme cu defecțiuni tehnice, scoase din circulație

La începutul săptămînii, luni, 12 aprilie în intervalul orar 10,00-13,00, polițiști din cadrul Biroului Rutier Fetești în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:20
(21269 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru deținerea de substanțe toxice

În baza unui plan național de acțiune pentru prevenirea, identificarea și sancționarea faptelor de natură penală și contravențională la regimul produselor de protecție a plantelor, în cursul zilei de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:18
(33581 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant după ce au furat 120 metri de cablu

Trei bărbați, doi din orașul Fierbinți-Tîrg și unul din comuna Moara Vlăsiei, județul Ilfov, au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore și încarcerați luni, 12 aprilie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:17
(17997 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Amenința că se aruncă de pe un stîlp de electricitate

Un tînăr de 21 de ani, din comuna Săveni, a pus pe jar pompierii din Țăndărei după ce s-a cocoțat pe un stîlp de electricitate, amenințînd că se va sinucide. Evident, toată tărășenia s-a petrecut după ce ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:11
(16479 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă disponibile în Italia

Agentia Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că, la această dată, prin intermediul rețelei EURES, se fac înscrieri pentru locuri de muncă în Italia, în ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:35
(21692 vizualizări - 0 comentarii)


Neatenția unui pieton, cauza accidentului

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată prin Serviciul Național Unic Apel Urgență 112, despre faptul că în localitatea Gîrbovi a avut loc un accident ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:25
(23907 vizualizări - 0 comentarii)


Patru copii din Căzănești, autorii unui furt

În dimineața zilei de sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 9.00, Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată de un localnic, în vîrstă de 68 de ani, despre faptul că în cursul nopții, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:24
(20050 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii rutieri, permanent pe arterele din județ

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au urmărit depistarea și sancționarea celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent.
Cu ocazia acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(18333 vizualizări - 0 comentarii)


Fura calea ferată

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 19.00, lucrătorii Postului de Poliție Transporturi Feroviare au fost sesizați de personalul de serviciu în stația Urziceni, cu privire la faptul că aparatul de comandă ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(22201 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune în sistem integrat

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în intervalul orar 23.00-3.00, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu agenți din cadrul Postului de Poliție Gheorghe-Doja și lucrători ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(20094 vizualizări - 0 comentarii)


Și-a incendiat autoturismul

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 1.00, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că un bărbat, de 32 de ani, din municipiu, după ce a achiziționat un autoturism înmatriculat în Spania, l-a incendiat ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(22374 vizualizări - 1 comentariu)


Suspect de furt, identificat

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 18.00, agenții Postului de Poliție Grindu, au fost sesizați de un bărbat, de 59 de ani, din comuna Movilița, agent de pază la o stație de apă din localitate, despre ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:21
(20064 vizualizări - 0 comentarii)


«Mascați» la Grindu

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul prînzului, agenții Postului de Poliție Grindu aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei au solicitat sprijinul Poliției Municipiului Urziceni pentru aplanarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:06
(21060 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fierbinți-Tîrg, intervenții SMURD la Ciocîrlia și Ion Roată, animale împotmolite la Țăndărei

Incendii, salvări de animale, urgențe medicale sînt doar cîteva dintre evenimentele finalului de săptămînă ce au necesitat intervenția de urgență a pompierilor ialomițeni.
Duminică, 11 aprilie a.c., ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:00
(18996 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Alege viața»

Direcția Rutieră din cadrul IGPR a desfășurat vineri, 9 aprilie, între orele 10.00 și 20.00, o acțiune la nivel național pentru combaterea vitezei excesive și a altor abateri grave ce pun în pericol siguranța ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2010, 07:09
(21257 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaj de condoleanțe al premierului Emil Boc

Primul-ministru Emil Boc a transmis un mesaj de condoleanțe omologului său polonez Donald Tusk, pentru a-și exprima regretul față de tragicul accident în care și-au pierdut viața Președintele Poloniei, ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 17:11
(20648 vizualizări - 0 comentarii)


Trei copii, hoți de biciclete

În cadrul acțiunii executate de polițiștii din Fetești, pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor de furt, au fost depistate mai multe persoane, suspecte de comiterea unor astfel de fapte.
Așadar ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 13:42
(20453 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...