Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Borănești: Arestați preventiv pentru «tentativă la omor»

Borănești: Arestați preventiv pentru «tentativă la omor»

O discuție în contradictoriu s-a transformat într-o anchetă penală. S-a întâmplat în urmă cu o săptămână la Borănești, unde doi bărbați au fost arestați preventiv după ce l-au înjunghiat pe cel cu care s-au luat la ceartă. În actele de urmărire penală, procurorii descriu faptul că violența celor doi a fost atât de mare încât au în­cercat, inițial, să-l calce cu mașina. Auto­ritățile judiciare trag chiar și un semnal de alarmă precizând faptul că s-au intensificat actele de violență iscate spontan, pe fondul discuțiilor contradictorii.

 

I-au intrat cu mașina în casă... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2025, 12:10 (2356 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Rețeaua de canalizare a comunelor Giurgeni, Gura Ialomiței și Mihail Kogălniceanu este NEFUNCȚIONALĂ!

După 15 ani de la demararea proiectului

Rețeaua de canalizare a comunelor Giurgeni, Gura Ialomiței și Mihail Kogălniceanu este NEFUNCȚIONALĂ!

Conectate în cadrul Asociației de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Ialomiței», comunele Mihail Kogălniceanu, Giurgeni și Gura Ialomiței au inițiat, cu 15 ani în urmă, un proiect privind realizarea unei rețele comune de canalizare, investiție finanțată de Uniunea Europeană prin Programul Național de Dezvoltare Rurală. Fără să mai surprindă pe nimeni, investiția este nefuncțională în momentul de față, iar entitatea în numele căreia a fost realizată s-a desființat. Între timp, cetățenii din cele trei localități s-ar fi branșat ilegal la rețeaua de canalizare, apele uzate provenite din gospodării ajungând... pe câmp.

 

Istoria unei investiții ratate... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2025, 08:05 (15022 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Movilița: Accident rutier provocat de un adolescent de 17 ani. Băiatul, în stare gravă la spital!

Movilița: Accident rutier provocat de un adolescent de 17 ani. Băiatul, în stare gravă la spital!

Un grav accident rutier s-a produs miercuri, 30 aprilie 2025, în zona localității Movilița. Principalul vinovat de producerea evenimentului este un adolescent de 17 ani. Rănit și transportat de urgență cu un elicopter SMURD la un spital din București, acesta s-a ales cu un dosar penal pentru «conducere fără permis» și «vătămare corporală din culpă».

 

A lovit un autobuz cu 35 de pasageri Din informațiile oferite de reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, adolescentul de 17 ani se deplasa pe drumul județean care leagă localitățile... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2025, 16:00 (12866 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiect de peste 1 milion de euro pentru un centru de recuperare a copiilor cu autism

Ședință ordinară a Consiliului Județean Ialomița

Proiect de peste 1 milion de euro pentru un centru de recuperare a copiilor cu autism

Ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița s-a desfășurat luni, 28 aprilie a.c., și a cuprins pe ordinea de zi nu mai puțin de 21 proiecte de hotărâri. Mai mult sau mai puțin tehnice, proiectele au suscitat lapidar interesul celor prezenți, consilierii județeni, în număr de 27, votând automat și fără dezbateri. Consemnând absența, sperăm motivată, a președintelui Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, să adăugăm că ședința a fost condusă de vicepreședintele 1, Cătălin Grigore, proiectele de hotărâri fiind aprobate în ritmul amețitor impus de președintele Pavel. Adică vreo maxim 2 minute pentru fiecare proiect.

 

Ialomița, împrumutul și Centrul «Prosocial»... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2025, 10:15 (4614 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Tinel NU mai este director general al APIA-Structura Centrală

Gheorghe Tinel NU mai este director general al APIA-Structura Centrală

Începând de joi, 24 aprilie 2025, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) are un nou director general. Ex-președinte al PNL Ialomița și fost deputat liberal, Gheorghe Tinel a fost schimbat de la conducerea Agenției. Oficial, din cauza nemulțumirilor legate de întârzierile la plata subvențiilor către fermieri. Neoficial, Gheorghe Tinel a «căzut» ca urmare a jocu­rilor politice, actual susținerea sa la nivelul formațiunii liberale fiind scăzută. În locul lui Gheorghe Tinel, pe postul de director general a fost numită Gabriela Nicoleta Andrei, angajată în cadrul APIA Galați. Să completăm că Gheorghe Tinel a fost numit la conducerea... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2025, 15:25 (13263 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agenția pentru Protecția Mediului s-a transformat în Direcția Județeană de Mediu Ialomița

Agenția pentru Protecția Mediului s-a transformat în Direcția Județeană de Mediu Ialomița

Odată cu apariția HG 311/03.04.2025, care prevedea contopirea Agenției Naționale pentru Protecția Mediului și a Agenției Naționale pentru Arii Naturale Protejate, și în teritoriu s-au produs modificări. Astfel, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a devenit Direcția Județeană de Mediu Ialomița, în subordinea Agenției Naționale pentru Mediu și Arii Protejate. De asemenea, Direcția Județeană de Mediu Ialomița i-a preluat și pe cei trei angajați de la Arii Protejate, urmând să se producă și mutarea propriu-zisă în sediul noii Direcții Județene de Mediu Ialomița.

... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2025, 13:25 (15217 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări în progres la Centrul de Colectare prin Aport Voluntar din Țăndărei

Proiect prin Planul Național de Redresare și Reziliență

Lucrări în progres la Centrul de Colectare prin Aport Voluntar din Țăndărei

Operatorul de salubritate ADI ECOO 2009 aduce la cunoștința comunității că lucrările la Centrul de Colectare prin Aport Voluntar din Țăndărei, unul dintre cele 8 centre de colectare din Ialomița, avansează într-un ritm susținut. Proiectul se află la etapa de montare a structurilor metalice, cu un progres de 70%. Utilizarea propriu-zisă a Centrului va fi posibilă după finalizarea licitației pentru containerele necesare și livrarea acestora de către Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor, containerele facilitând colectarea separată a diverselor tipuri de deșeuri și contribuind astfel semnificativ la eforturile de sustena­bilitate. Investiția este parte a «Subinvestiției... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2025, 12:25 (6878 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Angajați lăsați fără drepturi salariale prin dispozițiile fostei șefe a DSP Ialomița

Angajați lăsați fără drepturi salariale prin dispozițiile fostei șefe a DSP Ialomița

Fosta șefă a Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Marinela Radu este parte în mai multe litigii care au legătură cu activitatea pe care a desfășurat-o la DSP Ialomița. Obiectul cauzelor ar viza, în mare parte, diminuarea sau tăierea unor sporuri salariale ori a altor beneficii de aceeași natură ale angajaților pe care i-ar fi considerat «incomozi». Efectele acestor acțiuni pun acum presiune pe actuala conducere a Direcției de Sănătate Publică Ialomița Ialomița care, în anumite cercuri, s-ar plânge de faptul că este copleșită de «belelele» moștenite...

 

Marinela, în război cu sindicaliștii... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2025, 07:55 (17475 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție în «piste pentru biciclete» la Dridu

Investiție în «piste pentru biciclete» la Dridu

Printr-un proiect depus în sesiunea noiembrie 2022, Primăria Dridu a reușit demararea investiției «Construire pistă biciclete în comuna Dridu, județul Ialomița» la înce­putul anului 2025. Proiectul este finanțat prin Administrația Fondului pentru Mediu, fiind în valoare de peste 4,426 milioane de lei. «Licitația pentru execuția lucrărilor la acest obiectiv de investiții s-a desfășurat la sfârșitul lunii octombrie 2024, lucrările fiind demarate în ianuarie 2025... Pistele de biciclete vor fi cu circulație pe ambele sensuri, în zona adiacentă Drumului Județean 101 sau strada Principală din Dridu, pe o lungime de peste 5,1 kilometri... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2025, 09:25 (2116 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Podul lui Mihăilă» de la Buești, finalizat la sfârșitul lunii mai 2025

«Podul lui Mihăilă» de la Buești, finalizat la sfârșitul lunii mai 2025

După cum am mai consemnat, proiectul podului de la Buești, cu o lungime de 82,20 m și o lățime de 7,80 m, a fost demarat la începutul anului 2023, la 31 octombrie 2023 fiind deschise ofertele aferente lici­tației. Astfel, la 10 ianuarie 2024 s-a semnat Contractul de lucrări cu o firmă gălățeană, Luconsa BM SRL fiind cea care urma să ridice «Podul lui Mihăilă» de la Buești, cu o valoare de 10 milioane de lei. La finele lunii octombrie 2024, apreciam că podul peste râul Ialomița din apropierea comunei Buești este aproape de fina­lizare. «În scurt timp urmează a fi așezate grinzile!» declara la acel mo­ment primarul localității Buești, Nicolae... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2025, 10:10 (2968 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pieton amendat că «nu a traversat drumul perpendicular pe axa acestuia»

S-a întâmplat la Slobozia

Pieton amendat că «nu a traversat drumul perpendicular pe axa acestuia»

O tânără studentă din Slobozia a fost amendată de un agent al Poliției Municipale după ce, în calitate de pieton, ar fi traversat «drumul pu­blic prin loc nepermis, nemarcat și nesemnalizat cu indicator pentru trecerea pietonilor». În mai puține cuvinte, tânăra studentă slobozeană a traversat bulevardul Matei Basarab într-o zi de sâmbătă, 29 martie a.c., unul dintre vigilenții agenți ai Poliției Municipale remarcând traversarea prin loc nepermis. Mai mult, polițistul a întocmit și regulamentarul proces-verbal de constatare a «infracțiunii», tânăra alegându-se cu o amendă de puțin peste 200 de lei... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2025, 09:40 (44832 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia renunță la construcția consorțiului pentru învățământul tehnic și dual

Primăria Slobozia renunță la construcția consorțiului pentru învățământul tehnic și dual

Administrația Potor a decis recent să renunțe la o investiție de peste 20 milioane de euro, ce ar fi permis dezvoltarea infrastructurii de educație la nivel local. Este vorba despre un consorțiu dedicat învățământului tehnic și dual, ce ar fi reunit liceele tehnologice din Slobozia și ar fi permis elevilor să-și dezvolte abilitățile practice. Contractul de finanțare a fost semnat anul trecut la Slobozia, în prezența fostului ministru al Educației, Ligia Deca. Administrația Potor susține că proiectul se afla în întârziere, din cauza unor decalaje privind termenele de implementare, problemă generată de Ministerul Educației. Probleme similare a întâ... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2025, 10:10 (38158 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va avea cărți de identitate electronice

Ialomița va avea cărți de identitate electronice

Se fac noi demersuri astfel încât cetățenii din județul Ialomița să beneficieze de cărți de identitate electronice. Până acum, singurul județ unde eliberarea cărților de identitate electronice este disponibilă este Clujul. Primul buletin electronic a fost eliberat la Cluj în 20 martie 2025. În cel mai scurt timp, va fi declarat eligibil Bucureștiul, iar după lansarea programului în Capitală, va veni rândul Ialomiței și a altor 3 județe să poată elibera noile tipuri de buletine.

 

Un proces în lucru La momentul de față, din datele... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2025, 10:05 (14371 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Semafor pentru «Intersecția Neagră» din Coșereni

Semafor pentru «Intersecția Neagră» din Coșereni

Reprezentanții comunității «Declic», asociație al cărei scop este acela de a susține și promova acțiunile civice, încearcă să mobilizeze instituțiile locale și centrale să monteze un semafor în cea mai periculoasă intersecție din comuna Coșereni. Este vorba despre intersecția dintre DN2/E85, DJ201 și DC18. Denumită «Intersecția Neagră», aceasta reprezintă un punct critic pentru siguranța rutieră. Deși aici există o trecere de pietoni semnalizată, aceasta nu este respectată de conducătorii auto.

 

1300 de semnături strânse «Î... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2025, 09:50 (13519 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!

 

Dreptmăritori creștini,

Hristos a înviat!

Cu Învierea Mântuitorului Iisus Hristos a început o etapă nouă în istoria omenirii, deoarece este pentru prima dată când puterea lui Dumnezeu s-a arătat mai mare decât păcatul și moartea. Nimic din cele ale lumii acesteia, ale istoriei ei, nici moartea, nu pot să reziste la acțiunea iubirii lui Dumnezeu... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2025, 08:20 (2083 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări de infrastructură la Fetești

Lucrări de infrastructură la Fetești

Proiectul cu fonduri europene derulat prin Programul Operațional Regional la Fetești, respectiv «Înființare centru educațional pentru servicii cultu­rale „Anghel Saligny“ și îmbunătățirea spațiilor pu­blice urbane în Municipiul Fetești Componenta B», a inclus modernizarea străzilor Carpați, Sirenei, Independenței și 1 Decembrie 1918. «În prezent, lucrările avansează pe strada Jandarmeriei, o zonă esențială pentru educația și activitățile recreative ale tinerilor din Fetești, unde se află și Monumentul Aviatorilor, un simbol important al comunității feteștene!» precizează Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2025, 11:50 (2850 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fost adjunct al ISU Ialomița, inculpat în dosarul incidentelor violente din fața BEC București

Excluderea lui Călin Georgescu din cursa pentru Cotroceni 

Fost adjunct al ISU Ialomița, inculpat în dosarul incidentelor violente din fața BEC București

Ancheta deschisă de Parchetul de pe lângă Tribunalul București în legătură cu incidentele petrecute în Capitală, în apropierea Biroului Electoral Central, după respingerea candidaturii lui Călin Georgescu la Alegerile Prezidențiale, a ajuns și la Slobozia. Un fost adjunct al ISU Ialomița cu grad de locotenent-colonel, pe numele său Florin Giorcovici, în prezent pensionar, se află pe lista celor 4 inculpați pentru care procurorii bucureșteni au cerut arestarea preventivă. Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore și, ulterior, plasat sub control judiciar pentru 60 de zile.

 

Plasat sub control judiciar pentru 60 de zile... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2025, 08:20 (15196 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

300 milioane de lei pentru eficientizarea clădirilor publice din Ialomița

Proiectul «ELENA», în lucru

300 milioane de lei pentru eficientizarea clădirilor publice din Ialomița

bonus: Podurile peste Ialomița din Bucu și Țăndărei, în reabilitare

Deși păreau abandonate, proiectele investițiilor în eficientizarea energetică destinate clădirilor publice din Ialomița prin Proiectul «ELENA» vor fi, în cele din urmă, realizate. La începutul acestei săptămâni, Consiliul Județean Ialomița, re­prezentat de președintele Marian Pavel, a preluat de la Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia întreaga documentație tehnică pentru implementarea investițiilor. 21 de loca­lități din Ialomița vor renova energetic 29 de instituții publice prin intermediul Proiectului «ELENA».

 

Bani europeni pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2025, 10:10 (12570 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Investiție la Amara: Lucrări de canalizare pe strada Tudor Vladimirescu!

Investiție la Amara: Lucrări de canalizare pe strada Tudor Vladimirescu!

Orașul Amara va beneficia de o nouă investiție, derulată prin Programul Național «Anghel Saligny» în cadrul Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației. Investiția vizează realizarea canalizării pe strada Tudor Vladimirescu din orașul-stațiune Amara. «Este o zi istorică pentru Amara... A fost semnat contractul de lucrări al obiectivului „Proiectare și execuție canalizare pe strada Tudor Vladimirescu“ în Amara!» a declarat public primarul orașului Amara, Valentin Moraru. Investiția la care face referire edilul are o valoare de peste 2,3 milioane de lei, vizând modernizarea și extinderea rețelei de canalizare pe principala... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2025, 09:25 (13460 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Tot mai multe mame minore nasc la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Statistică îngrijorătoare

Tot mai multe mame minore nasc la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Potrivit unei statistici oficiale, în 2024, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-au născut aproximativ 1000 de copii. În 20% din cazuri mamele care i-au adus pe lume sunt minore. Cea mai tânără mamă care a născut la Slobozia, în ultimii 24 de luni, avea 12 ani. Medicii spun că, în foarte multe situații, aceste fete nu știu că sunt însărcinate și nu beneficiază de consulturi medicale.

 

Copilele care aduc pe lume copii Recent, spitalul din Slobozia și-a redeschis Secția Neonato­logie, după un amplu program de reabili­tare ce a implicat... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2025, 16:20 (14228 vizualizări - 4 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13911 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14490 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8269 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13835 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12312 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9864 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20210 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15576 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11443 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16531 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13602 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11403 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15951 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10960 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8600 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22404 vizualizări - 5 comentarii)


ISU Ialomița: Autospeciala SMURD a preluat trei persoane din Andrășești. Printre acestea, o femeie care a născut acasă!

O autospecială destinată transportului de persoane și victime multiple a fost adusă zilele trecute de la ISU Mureș și va asigura intervenția în zona de competență a Inspectoratelor pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:28
(9856 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai Elantra a obținut prestigiosul titlu AUTOBEST 2012

Hyundai Elantra a obținut prestigiosul titlu AUTOBEST 2012

Sedanul compact Hyundai Elantra a fost desemnat oficial cîștigătorul AUTOBEST 2012, într-o ceremonie recentă ce a avut loc la Praga, Cehia. Nu mai puțin de 10 din cei 15 membri ai juriului AUTOBEST au votat ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:23
(9553 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Termene pentru depunerea Declarațiilor 200, 205 și 201

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice autorizate care desfășoara activități independente că trebuie să depună Declarația 200 privind veniturile realizate în România ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:21
(7526 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Avertizarea de Cod Portocaliu pentru viscol, prelungită

Ialomița: Avertizarea de Cod Portocaliu pentru viscol, prelungită

«În intervalul menționat, 7 februarie 2012, orele 12,00-8 februarie 2012, orele 22,00, vîntul va continua să prezinte intensificări susținute ce vor depăși la rafală 70-80 km/h în Dobrogea ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2012, 14:20
(12304 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean suprins beat la volan pe bulevardul principal din Slobozia

Polițiștii au oprit în trafic duminică, 5 februarie a.c., pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un autoturism condus de un tînăr, de 27 ani, din comuna Tufești-Brăila. Întrucît conducătorul auto emana ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:47
(10704 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: L-a lovit pe trecerea de pietoni

Sîmbătă, 4 februarie a.c., în timp ce un tînăr, de 35 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe DN2A, pe raza localității Andrășești a accidentat un pieton, care a traversat partea carosabilă prin zona ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:46
(13148 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...