Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ograda: Un bărbat a fost ucis de un fulger

Ograda: Un bărbat a fost ucis de un fulger

Codul Galben de ploaie a făcut victime umane în județul Ialomița, la Ograda. În încercarea de a scăpa de vijelie, un bărbat a fost ucis de un fulger. În acest caz a fost deschisă o anchetă.

Poliția face verificări Din primele informații, bărbatul, pe numele său Costel Mociuc, se afla cu vacile la păscut, pe unul dintre islazurile de la marginea localității Ograda. Mai mulți martori susțin faptul că bărbatul ar fi încercat să se adăpostească de ploaie, însă un fulger puternic i-a curmat viața. El a fost găsit cîteva minute mai tîrziu carbonizat. La fața locului s-au... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2015, 15:10 (9043 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Andalex se întoarce în Ialomița

Transport medical privat cu scandal

Andalex se întoarce în Ialomița

Oferta pentru asigurarea serviciilor medicale de ambulanță, în regim privat, încinge spiritele la nivelul Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Reprezentanții instituției sînt acuzați public de faptul că au făcut eforturi pentru ca de acest serviciu să beneficieze și mult contestata societate Andalex Constanța. Respectiva firmă a fost implicată în numeroase scandaluri publice ce au vizat modul ilegal în care a beneficiat de fonduri din bugetul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, pentru același tip de servicii. În replică la aceste acuzații, oficialii CJAS susțin că atribuirea serviciilor s-a făcut într-un mod transparent.

SC Andalex, din nou «în cărți»... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 23:20 (10468 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii îngroapă județul în gunoaie!

Ialomițenii îngroapă județul în gunoaie!

Un raport al Gărzii de Mediu Ialomița scoate în evidență indiferența locuitorilor din Ialomița în ceea ce privește gestionarea deșeurilor. Documentul oficial prezintă o situație detaliată a localităților din județ pe teritoriul cărora au fost descoperite depozite neconforme de gunoi, ca urmare a lipsei simțului civic. În majoritatea cazurilor, reziduurile erau amplasate pe malurile apelor din jurul comunităților. În urma controalelor au fost împărțite zeci de avertismente scrise, iar gospodarii fără simț de răspundere, obligați să curețe mizeria.

În Ialomița totul este posibil
... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 22:05 (6719 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Dotări «patriotice» la IPJ Ialomița

44 de mașini noi pentru oamenii legii

Dotări «patriotice» la IPJ Ialomița

Parcul auto al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a înnoit cu 44 de automobile, marca Dacia. De o lună, oamenii legii participă la misiuni cu alte mașini de serviciu. Cît despre rablele cu care polițiștii circulau în trecut, acestea sînt în prag de casare. «Pe cele care nu vor mai corespunde standardelor sau pentru care e nevoie de cheltuieli mari pentru reparații, le vom casa!» precizează comisarul șef Viorel Ștefu, comandatul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.
Imediat după sărbătoarea Zilei Poliției Române, pe poarta Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au intrat primele 27 de mașini noi. Este vorba de autoturisme produse în România, marca Dacia... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 21:15 (7553 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, un județ rural

Cifrele Direcției Județene de Statistică Ialomița arată că densitatea de locuitori este mai mare în mediul rural față de mediul urban. Așa se face că mai bine de jumătate din cei 296162 locuitori ai Ialomiței trăiesc la țară.

52,7% dintre ialomițeni trăiesc la sat Potrivit informațiilor oficiale, la 1 iulie 2014, Ialomița avea un număr de 296162 de locuitori. Distribuiți pe sexe, în județ existau 150707 femei și 145455 bărbați. Din numărul total de cetățeni ai județului, înregistrați în datele Direcției Județene de Statistică Ialomița în vara anului trecut, 52,7% dintre aceștia locuiau... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 19:20 (2204 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul paralizează instituțional comuna Adâncata

Guvernul paralizează instituțional comuna Adîncata

Rămasă definitiv și irevocabil fără Consiliu Local, după o hotărîre a Tribunalului Ialomița, comuna Adîncata se chinuie să supraviețuiască instituțional. Localitatea trebuie să organizeze alegeri parțiale pentru constituirea unui nou Consiliu, însă are nevoie de o Hotărîre de Guvern în acest sens. Documentul trebuie emis de reprezentanții Ministerului Administrației și Internelor care par greu de convins să semneze o hîrtie. Potrivit declarațiilor primarului Marin Gheorghe, termenul limită este sfîrșitul lunii viitoare.

Război administrativ la Adîncata
Dizolvarea Consiliului ... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 16:35 (7096 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Gîlceava trecerilor de pietoni

În urmă cu o săptămînă, pe adresa on-line a publicației noastre, un cetățean plătitor de taxe și impozite din Slobozia semnala modul defectuos de marcare a trecerilor de pietoni. În replică la remarcile contribuabilului slobozean, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia oferă propriul set de explicații.

Cititorii Independent au simț civic
Textul trimis pe adresa redacției este suficient de explicit pentru a nu mai avea nevoie de explicații sau comentarii suplimentare. «Mergînd zilele acestea prin oraș am văzut că au început lucrări de marcare a drumurilor și a trecerilor... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 15:50 (4472 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Acum se practică o politică de grup, care nu urmărește interesul oamenilor!»

Ionașcu revine în politică

«Acum se practică o politică de grup, care nu urmărește interesul oamenilor!»

La 3 ani de la eliminarea sa de pe scena politică, ex-primarul Gabi Ionașcu revine în atenția opiniei publice. La sfîrșitul săptămînii precedente, acesta a participat, ca voluntar, la împădurirea a 2 hectare de teren la marginea orașului Slobozia. Deși nu consideră gestul său o declarație politică, Gabi Ionașcu confirmă că «este o reacție la ceea ce se întîmplă în oraș». Gabi Ionașcu este membru al Partidului Conservator de aproape 2 ani...

Nu aduce anul ce aduce… voluntariatul
După o pauză de 3 ani, Gabi Ionașcu revine în atenția opiniei publice slobozene. La sfîrșitul săptămînii... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 15:05 (9124 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița investește în siguranța locuințelor

Ialomița investește în siguranța locuințelor

Potrivit informațiilor oficiale, prezentate pe un site de specialitate, ialomițenii investesc în asigurarea locuințelor. Statisticile arată că, în luna martie a anului în curs, au fost asigurate peste 15 mii de locuințe din întreg județul. Cea mai mare pondere o reprezintă imobilele destinate locuirii din mediul urban. În funcție de materialul din care este construită locuința, prețul unei polițe variază între 10 și 20 de euro pe an.

Peste 15 mii de locuințe asigurate Instituție cu capital privat, Pool-ul de Asigurare Împotriva Dezastrelor Naturale a fost creat ca urmare a asocierii... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 13:15 (3508 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Elevii de clasă primară și gimnaziu se pregătesc de examene

Ialomița: Elevii de clasă primară și gimnaziu se pregătesc de examene

Este al doilea an școlar în care elevii claselor a II-a, a IV-a și a VI-a simt emoțiile unui examen. Iar în județul Ialomița, peste 7600 de copii vor fi evaluați începînd din mai la discipline precum Limba Română, Matematică sau Științele Naturii.

Emoțiile încep din clasele primare Evaluările elevilor din clasele a II-a, a IV-a și a VI-a sînt coordonate de Ministerul Educației prin Centrul Național de Evaluare și Examinare (CNEE) și Comisiile de evaluare din cadrul fiecărei unități de învățămînt. Testele pe care le vor primi copiii sînt elaborate la nivel național de către CNEE și țin... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 12:10 (8975 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița este «zonă cu constrângeri naturale specifice»

Sprijin european pentru fermierii ialomițeni

Ialomița este «zonă cu constrîngeri naturale specifice»

Un document postat pe site-ul Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale încadrează Ialomița în categoria zonelor care se confruntă «cu constrîngeri naturale sau cu alte constrîngeri specifice». Această încadrare aduce fermierilor ialomițeni un sprijin suplimentar de 54 de euro pe hectar. Oficialii Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița susțin că politicile europene în domeniul agriculturii au un grad de accesibilitate mult mai mare «în condițiile în care fermierii înțeleg că trebuie să respecte regulile stabilite de comun acord». Singurele localități din Ialomița care nu au obținut statutul de «zonă cu constrîngeri naturale specifice» sînt Valea Ciorii, Movila și Giurgeni... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2015, 00:10 (5905 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Sclavii» de la poarta instituțiilor publice ialomițene

Primăvara se numără contractele de pază

«Sclavii» de la poarta instituțiilor publice ialomițene

De mai bine de 10 ani, agenții de pază de la poarta instituțiilor publice au fost transformați în «sclavi». La adăpostul unei legislații precare și sub ochii îngăduitori ai instituțiilor cu atribuții de control în domeniu, agenții de pază sînt exploatați «zi-lumină» în schimbul unui salariu de mizerie. Ca de obicei, cele care profită de acest sistem sînt firmele de protecție și pază, abonate de ani buni la banii publici.

Firmele de pază au reinventat «sclavia»
Valoarea medie per oră a serviciilor oferite de către firmele de protecție și pază pentru instituțiile publice din județ... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2015, 22:55 (8574 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăvara «roșie» din Consiliul Local Slobozia

Majoritatea decide

Primăvara «roșie» din Consiliul Local Slobozia

După 3 ani de lupte politice și dispute intestine, în Consiliul Local Slobozia s-a lăsat liniștea. Consilierii PSD votează fără rezerve proiectele de hotărîre indicate de către edilii locali, consilierii Opoziției, cîți au mai rămas, blochează fără discernămînt toate proiecte de hotărîre care au nevoie de două treimi din voturile plenului pentru a fi validate, iar consilierul independent Mădălin Teculescu rămîne o notă discordantă în acest concert public de interese de grup fără început și fără de sfîrșit. Pentru toate acestea, ca de oblicei, plătesc contribuabilii. Iar printre picături, cu totul și cu totul accidental, este slujit și interesul public. Pînă la alegerile din 2016 a mai rămas un... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2015, 19:45 (3739 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ialomițeană a sărbătorit greva prin muncă

Administrația ialomițeană a sărbătorit greva prin muncă

Joi, 30 aprilie 2015, administrația ialomițeană ar fi trebuit să se alăture acțiunii de protest organizată de Federația Națională a Sindicatelor din Administrație, «ca urmare a nepăsării și dezinteresului manifestate de Guvern față de problemele generate de salarizarea deficitară a angajaților din administrația publică locală». În locul grevei, funcționarii din administrația ialomițeană au ales să muncească...

La greva lăudată să nu te duci cu sacul
Anunțată încă de la începutul anului, «greva de o zi» stabilită pentru data de 30 aprilie 2015 s-a dovedit a fi doar una declarativă... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2015, 17:30 (3414 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Canalizare fără cămine de racord la Slobozia Nouă

Administrație după ureche

Canalizare fără cămine de racord la Slobozia Nouă

La sfîrșitul lunii precedente, Consiliul Local Slobozia a alocat noi fonduri pentru finalizarea investiției la rețeaua de canalizare din Cartierul Slobozia Nouă. Decizia a resuscitat o dispută mai veche declanșată în perioada administrației Ionașcu. Conform acuzațiilor, lipsa căminelor de racord face inutilă investiția în rețeaua de canalizare realizată pînă la acest moment. Primarul Alexandru Stoica susține că situația poate fi remediată prin investirea altor 1,27 milioane de lei. Consilierii PNL din cadrul Consiliului Local susțin că, în acest fel, «administrația locală ascunde risipirea banilor publici!».

Canalizare fără cămine de racord... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2015, 14:05 (8089 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rugăciuni sub supravegherea Poliției, la Mânăstirea Hagieni

Rugăciuni sub supravegherea Poliției, la Mînăstirea Hagieni

Loc de pelerinaj și rugăciune, la Mînăstirea Hagieni credincioșii pot ajunge doar sub escorta polițiștilor. Oamenii legii sînt somați să intervină din cauza repetatelor dispute iscate între pelerini și ciobanii care au stîne în zona lăcașului de cult. Problema este cunoscută atît nivelul administrației locale din Mihail Kogălniceanu, de care aparține satul Hagieni, cît și la nivelul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. Deși se poartă discuții ferme pe această temă, deocamdată nu au fost adoptate măsuri ferme pentru ca scandalul să fie stopat.

Credință cu scandal
Departe, pe malul... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2015, 12:20 (7990 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Sclavii» Codului Fiscal

«Sclavii» Codului Fiscal

Statul român demonstrează încă o dată faptul că legile după care se ghidează sînt de-a dreptul aberante. Iar Codul Fiscal nu face rabat de la regulă. Potrivit actului normativ, persoanele care au încasat venituri din alte surse decît salarii sau pensii trebuie să contribuie la plata CAS. În cazul în care sumele de care au beneficiat sînt mai mici decît valoarea salariului minim pe economie, cei vizați trebuie să plătească suma de 468 lei, aferentă CAS pentru acest tip de remunerație. Iar în Ialomița există aproape 5000 de persoane care trebuie să scoată din buzunare acești bani, deși veniturile lor au fost cuprinse între 1 și 10 lei!

Unde-i lege nu-i tocmeală!... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2015, 10:25 (5940 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«1 Mai Muncitoresc» la Slobozia, o sărbătoare a tinerilor

Vama Veche s-a mutat în Pădurea Peri

La Slobozia, ziua de «1 Mai» a fost mai degrabă o sărbătoare a tinerilor. Față de anii trecuți, în Pădurea Peri de la marginea orașului, zeci de adolescenți au întreținut atmosfera. În stilul lor, cu manele date la maxim, alcool și dansuri lascive. Rătăciți printre ei, veteranii au criticat atitudinea petrecăreților.

Mici, grătare, manele și… tineri
Aproape de orele prînzului, Pădurea Peri de la marginea orașului seamănă mai degrabă cu plaja din Vama Veche. Zeci de tineri au venit aici să petreacă ziua de «1 Mai». Și-au adus cu ei prietenii, grătarele, micii, berea rece, dar și... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2015, 17:05 (12127 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Avocatul Claudiu Drăgănoiu, noul decan al Baroului Ialomița

Avocații din Ialomița și-au ales șeful

Avocatul Claudiu Drăgănoiu, noul decan al Baroului Ialomița

De o săptămînă, Baroul Ialomița are un nou decan. El a fost ales în urma voturilor avocaților din Ialomița, scrutinul fiind organizat în cadrul Adunării Generale Ordinare a Baroului Județean. Pentru această funcție și-au depus candidaturile avocații Mariana Soare și Claudiu Drăgănoiu, ultimul fiind ales cu o majoritate de 46 de voturi.

Predare de ștafetă la Baroul Ialomița
La fiecare 4 ani, Adunarea Generală a Baroului Ialomița se întrunește pentru ca instituția care apără interesele avocaților la nivel județean să-și aleagă un nou decan. Pînă în urmă cu o săptămînă, această funcție... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2015, 20:15 (12612 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Gropile de gunoi scapă de sub controlul autorităților

Se întîmplă în Ialomița

Gropile de gunoi scapă de sub controlul autorităților

Oficial, cele 150 de gropi de gunoi înregistrate în Ialomița au fost închise în anul 2009. În realitate, toate aceste gropi continuă să fie folosite sub ochii îngăduitori ai autorităților locale și instituțiilor cu atribuții de îndrumare și control ale statului. Pe lîngă acestea însă, crește îngrijorător numărul gropilor de gunoi apărute peste noapte.

O poveste administrativă de adormit UE
În urmă cu 6 ani, în iulie 2009, cele 150 de gropi de deșeuri neconforme de pe teritoriul județului au fost, oficial, închise. Decizia, survenită ca urmare a unei reglementări UE prost negociată... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2015, 16:05 (6637 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: Fetiță de 8 ani, dispărută

Fetești: Fetiță de 8 ani, dispărută

Luni, 29 iunie 2015, polițiștii au fost alertați cu privire la dispariția unei fetițe din Fetești. Copila, pe numele său MIHAI DENISA, de 8 ani, a dispărut în jurul orei 19,00, de pe un ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 19:10
(5859 vizualizări - 0 comentarii)


Crunți: Și-a incendiat locuința

Sîmbătă, 27 iunie a.c., locuința unui cetățean din satul Crunți, comuna Reviga a fost incendiată. Potrivit pompierilor ialomițeni, solicitați să stingă incendiul, focul ca izbucnit după ce proprietarul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 17:20
(4188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Crunți incendiu


Cotorca: Accident mortal după ce o mașină a lovit un cal

Sîmbătă, 27 iunie a.c., un șofer s-a răsturnat cu mașina în apropierea localității Bucu. Evenimentul rutier s-a produs ca urmare a faptului că șoferul a pierdut controlul direcției de mers. Bărbatul, în ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 15:05
(4783 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți, la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii ialomițeni au prins în trafic patru bărbați, cu vîrstele cuprinse între 22 și 59 ani, care conduceau autovehicule deși erau băuți. Valorile rezultate ca urmare ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 12:55
(3222 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 320 de amenzi aplicate

Peste 320 de amenzi rutiere au fost aplicate de polițiștii ialomițeni la sfîrșitul săptămînii recent încheiate, respectiv în perioada 26-28 iunie 2015. Mai mult, ca urmare a acțiunilor întreprinse în scopul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 11:45
(4280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la hoții din mașini

Miercuri, 24 iunie 2015, la primele ore ale dimineții, polițiștii efectuează 20 de percheziții, în 4 județe, la persoane bănuite de savîrșirea infracțiunilor de furt și  furt calificat. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2015, 10:20
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Drapelului», sărbătorită la Slobozia

Autoritățile din Slobozia vor serba și anul acesta «Ziua Drapelului». Evenimentul se va desfășura vineri, 26 iunie 2015, în Piața Unirii din oraș. Momentul va fi marcat printr-o slujbă religioasă, dar și ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 20:15
(2619 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară în stațiunea Amara

Eveniment inedit la Amara. Reprezentanții Clubului Montan Excelsior Slobozia îi invită pe toți pasionații de aventură să petreacă un week-end de neuitat pe plajele din stațiune. Astfel, între 31 iulie- ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 19:10
(7163 vizualizări - 3 comentarii)


Jandarm ialomițean, campion la tenis de câmp

Jandarm ialomițean, campion la tenis de cîmp

Finala campionatului de tenis de cîmp organizată în cadrul Ministerului Afacerilor Interne în municipiul Cluj-Napoca, în perioada 15-20 iunie 2015, a fost cîștigată la categoria «sub 35 de ani» de plutonierul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 18:40
(4461 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița, primul loc pe țară la depunerea cererilor unice de plată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează că la termenul-limită de depunere a cererii unice de plată 2015 fără penalități, respectiv 15 iunie 2015, județul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 18:05
(3791 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Examenul de Capacitate, în siguranță

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 22-26 iunie 2015, ordinea și siguranța publică la 9 centre de examinare și 2 pentru evaluare, dar și măsuri de ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 17:25
(3489 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 iunie, data limită pentru plata obligațiilor fiscale

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că data de 25 iunie este termenul limită pentru declararea și efectuarea plăților obligațiilor fiscale aferente perioadei ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 16:05
(4812 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: 11 ha de orz, mistuite de flăcări

Scînteile produse de un utilaj agricol au dus la izbucnirea unui incendiu la un lan de orz de pe raza localității Bărbulești. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 20 iunie 2015, iar ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 15:20
(3353 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului patru bărbați, cu vîrstele cuprinse între 35 și 51 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 14:40
(2519 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 accidente, 7 persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 19-21 iunie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs 6 accidente rutiere, soldate cu rănirea a șapte persoane. Vineri, 19 iunie, Poliția a fost sesizată cu ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 13:35
(2981 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța participanților la trafic, prioritate a polițiștilor ialomițeni

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 12:15
(3949 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița au fost angrenați, în perioada 12-14 iunie 2015, ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 11:05
(3082 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 39 de facturi fictive și peste 2,24 milioane de lei evaziune

Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «procurorii au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul DUMITRU ANDREI,  sub ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2015, 14:05
(9144 vizualizări - 2 comentarii)


Inventarierea terenurilor în județul Ialomița

În data de 17 iunie a.c., Instituția Prefectului a organizat o nouă reuniune de lucru a specialiștilor însărcinați cu inventarierea terenurilor disponibile pe teritoriul județului Ialomița, în vederea finalizării ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2015, 18:30
(5360 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la sediul Finanțelor. Persoane bănuite de evaziune fiscală și fapte de corupție!

În dimineața zilei de miercuri, 17 iunie 2015, polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 6 percheziții la sediul unei instituții publice, la punctul de lucru al unei ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2015, 10:35
(11212 vizualizări - 12 comentarii)


Bărcănești: Băiat de 13 ani, ucis de fulger

Marți, 16 iunie a.c., în jurul orei 9,10, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unui băiat, în vîrstă de 13 ani, care a fost lovit de un fulger, la aproximativ 3 km distanță de localitatea ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 17:20
(6018 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, un mort și trei persoane rănite

Sîmbătă și duminică, 13/14 iunie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei. Astfel, sîmbătă, 13 iunie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 14:35
(5244 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 100000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 12-14 iunie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 13:50
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident mortal

Ialomița: Accident mortal

Un tînăr în vîrstă de 20 ani a decedat după ce autoturismul pe care îl conducea a părăsit partea carosabilă și s-a oprit într-un copac. Evenimentul s-a produs luni, 15 iunie 2015, în jurul orei 10,55, pe ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 12:35
(7263 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Săveni, înecat în rîul Ialomița

Duminică, 14 iunie a.c., în jurul orei 13,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru recuperarea trupului neînsuflețit al unui bărbat din apele rîului Ialomița, pe raza orașului Țăndărei. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 11:45
(6151 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Valea Măcrișului

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de persoane rămase neidentificate a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Valea Măcrișului ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 11:05
(4187 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE ABUZ ÎN SERVICIU ȘI FALS

Luni, 15 iunie 2015, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița efectuează 9 percheziții, în două județe, la persoane bănuite de abuz în serviciu și fals intelectual. Astfel ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2015, 10:25
(5785 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Proxeneți arestați pentru 20 de zile

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au dispus, la data de 10.06.2015, punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații DUMITRU IONUȚ DORU, zis «Papaie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 20:10
(12074 vizualizări - 10 comentarii)


Sediu nou pentru Postul de Poliție Moldoveni

Sediu nou pentru Postul de Poliție Moldoveni

Începând de joi, 11 iunie 2015, cetățenii și polițiștii comunei Moldoveni-Ialomița beneficiază un nou sediu de Poliție, adecvat activității de primire a publicului și soluționarea problemelor cu care cetățeanul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 17:40
(6109 vizualizări - 1 comentariu)


Rezultatele concursurilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Rezultatele concursurilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

În urma desfășurării fazei județene a competiției serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență, pe primul loc s-au clasat echipajul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Căzănești ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 16:55
(9351 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...