Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Medicamentele scumpe rotunjesc veniturile farmaciștilor

În Ialomița, una din trei farmacii încalcă legea

Medicamentele scumpe rotunjesc veniturile farmaciștilor

Atenție cînd mergeți să cumpărați medicamente compensate sau gratuite de la farmacie! Multe dintre aceste unități eliberează intenționat tratamente mai scumpe, fără a înștiința pacienții că, pentru aceeași substanță activă, dețin și unele cu preț redus. Această practică ilegală a fost descoperită de reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița în urma unui control desfășurat la nivelul întregului județ. Acolo unde au fost descoperite nereguli, administratorii farmaciilor au fost sancționați cu avertismente!

Războiul farmaciilor cu lumea
Potrivit legislației... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2015, 11:15 (10331 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Polițiști constănțeni, morți în misiune la Bordușani

Polițiști constănțeni, morți în misiune la Bordușani

Tragedie în zona localității Bordușani, din județul Ialomița. Doi bărbați au murit după ce mașina în care se aflau s-a lovit de un autobuz, cu 15 pasageri la bord. Medicii sosiți la fața locului s-au luptat minute în șir să-i resusciteze, însă eforturile lor au fost zadarnice.

Au murit în brațele medicilor
Din datele polițiștilor, accidentul rutier s-a petrecut în zona localității Bordușani, pe șoseaua dinspre Stelnica. Doi bărbați, care se aflau într-un autoturism marca Dacia, pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum, au pătruns pe contrasens și s-au lovit de un autobuz... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2015, 18:15 (22712 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avicola Slobozia, prejudiciată cu peste 100000 de lei

Firmele mari, victime ale «țeparilor»

Avicola Slobozia, prejudiciată cu peste 100000 de lei

Într-un mediu de afaceri decimat de criză, puținele firme care mai există în Ialomița au de suferit din cauza partenerilor de afaceri neloiali. Oricît de mult s-ar proteja de acest flagel, pericolul de a cădea în plasa «țeparilor» este iminent, iar legea îi susține necontenit pe aceștia din urmă. Într-o astfel de situație a fost pusă și Avicola SA Slobozia. În urmă cu o lună, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată doi inculpați care au înșelat societatea din Slobozia cu suma de 103000 de lei. Cazul nu este singular, firma sesizînd organelor de urmărire penală mai multe situații în care a fost păcălită, cu rea credință, de partenerii cu care a avut relații... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2015, 14:20 (24547 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile locale caută soluții pentru legalizarea concesiunilor

Primăria Slobozia reacționează la «scandalul Zamfir»

Autoritățile locale caută soluții pentru legalizarea concesiunilor

La începutul acestei luni, Independent publica în exclusivitate povestea extinderii ilegale a terenului aferent vilei ridicate de consilierul local Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean. Ca reacție la acest scandal, autoritățile locale recunosc că problema concesiunilor ilegale este una «veche de 10 ani» și se gîndesc la o soluție colectivă. În cazul punctual al consilierului Vasile Zamfir, viceprimarul Valentin Băcanu declară că va fi inflexibil. «Am văzut articolul, vom vedea dacă aveți dreptate. În cazul în care informațiile se confirmă, consilierul respectiv va fi obligat să dărîme gardul și să revină la perimetrul inițial!» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2015, 13:10 (16843 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Regimul autocrat al președintelui Ciupercă

Răul din «mai binele» promovat de administrația județeană

Regimul autocrat al președintelui Ciupercă

La jumătatea lunii decembrie 2014, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare. Întîlnirea a fost un nou prilej de reconfirmare a autocrației președintelui Silvian Ciupercă. Autoritar și imperativ, acesta a supus votului în plen 14 proiecte de hotărîre. Majoritatea acestor proiecte a fost aprobată la foc automat, dezbaterile în plen fiind o simplă formalitate.

Autocrație fără limite
Dacă votul în plenul Consiliului Județean ar avea aceleași reguli ca cel din Parlamentul European, atunci am tăcea, consolîndu-ne cu gîndul că aceste proiecte au fost supuse... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2014, 16:05 (21343 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, paralizată de viscol

Microbuz cu 8 persoane, blocat între Slobozia și Iazu

Ialomița, paralizată de viscol

4 drumuri naționale și 17 județene, închise

Viscolul puternic face ravagii în județul Ialomița. Potrivit reprezentanților Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, la această oră mai multe drumuri naționale și județene sînt închise, iar zeci de persoane au cerut ajutorul autorităților fiind prinse sub nămeți. Cea mai gravă situație se înregistrează între Slobozia și Iazu, acolo unde, din cauza zăpezii abundente, un microbuz în care se aflau 8 persoane a fost blocat în trafic. Codul Portocaliul de vreme rea emis de meteorologi expiră în această noapte la ora 20,00.
De mai bine de 8 ore în Ialomița ninge abundent, iar vîntul puternic spulberă zăpada. Urgia naturii a alertat autoritățile județene. Structurile din teritoriu ale... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2014, 16:30 (8402 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar din parte-mi, arhierești binecuvîntări !


Dreptmăritori creștini,
După ce magii au ajuns la Betleem și s-au închinat dumnezeiescului Prunc, i-au oferit Acestuia daruri de aur, smirnă și tămîie: aurul pentru a omagia demnitatea Sa regală; smirna pentru a ne aminti de moartea Sa jertfelnică, iar tămîia pentru a cinsti dumnezeirea Sa. Sfîntul Evanghelist Matei povestește cum prin intermediul magilor, popoarele păgîne s-au închinat Mîntuitorului Hristos; cum Pruncul... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2014, 11:20 (6195 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Otilia Dumitru, trimisă în judecată de DNA alături de alți 16 profesori pentru fapte de corupție

Cercetările în dosarul «Mită la BAC 2012» s-au încheiat

Otilia Dumitru, trimisă în judecată de DNA alături de alți 16 profesori pentru fapte de corupție

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, procurorii din cadrul instituției au finalizat cercetările în dosarul «Mită la BAC 2012». Otilia Dumitru, fosta șefă a învățămîntului ialomițean, alături de alte 16 cadre didactice au fost trimiși în judecată. Procesul se află pe rolul Tribunalului Ialomița. În alte trei cazuri, procurorii au dispus impunerea unui sechestru asigurător asupra mai multor sume de bani.
În cele ce urmează redăm comunicatul DNA:
«Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Secția de Combatere a Corupției au dispus trimiterea în judecată, în stare de libertate, a unui număr de 17 inculpați,... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2014, 16:15 (246203 vizualizări - 142 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei persoane au murit pe loc într-un accident rutier!

Tragedie la Urziceni

Trei persoane au murit pe loc într-un accident rutier!

UPDATE: Încă o fetiță, de 6 ani, a decedat la spital...

Tragedie pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și Buzău. Trei persoane au murit, iar alte patru au fost rănite, după ce două mașini au fost implicate într-un accident rutier. Printre victime s-au numărat și doi copii, unul dintre ei murind pe loc. Zona unde s-a produs evenimentul a fost împînzită de paramedici SMURD, medici ai Serviciului Județean de Ambulanță, dar și polițiști.
Inițial, autoritățile au confirmat faptul că în accident și-au pierdut viața patru persoane, trei adulți și un copil. Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au remis publicității un comunicat de presă în care au precizat faptul că în tragedia de la Urziceni au murit trei persoane... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2014, 00:25 (26906 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Și-a lovit prietenul de pahar cu toporul!

Exclusiv: Și-a lovit prietenul de pahar cu toporul!

Scandal spontan la Bărcănești în noaptea de sîmbătă spre duminică, 20/21 decembrie 2014. Un bărbat de 31 de ani, din localitate, a ajuns internat la Spitalul de Urgență Floreasca din București, după ce amicul său de pahar, un bărbat de 49 de ani, l-a lovit cu toporul. În cauză s-a întocmit un dosar penal instrumentat de polițiști și procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni și are ca obiect comiterea infracțiunii de «loviri și alte violențe».

Cercetările sînt în curs Din primele verificări ale organelor judiciare, victima, alături de un alt amic de-al său, în vîrstă de... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2014, 17:15 (8936 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liderul PD-L Ialomița, Cazacu Marinică, condamnat la 6 ani de închisoare cu executare în dosarul retrocedărilor ilegale

Sentința nu e definitivă

Liderul PD-L Ialomița, Cazacu Marinică, condamnat la 6 ani de închisoare cu executare în dosarul retrocedărilor ilegale

Elena Brăilă, fostul șef al Oficiului Județean de Cadastru, a «primit» 5 ani

După o perioadă de 6 ani de procese, judecătorii au dat o primă sentință în dosarul deschis pe numele lui Cazacu Marinică. Cazul acestuia a fost repartizat Judecătoriei Ploiești din anul 2008, iar joi, 18 decembrie 2014, instanța stabilind ca președintele PD-L Ialomița să fie condamnat la 6 ani de închisoare cu executare și aplicarea unei pedepse complementară de 3 ani. Inculpată în același dosar, Elena Brăilă, fostul director al Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița, a fost condamnată la 5 ani de închisoare și, de asemenea, a primit o pedeapsă complementară de 3 ani. Totodată, instanța a stabilit ca cei doi să plătească despăgubiri de peste 7 milioane de euro Agenției... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2014, 16:15 (41606 vizualizări - 59 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparat de ultimă generație la Spitalul Slobozia

Investiție de 198 mii de lei în sănătate

Aparat de ultimă generație la Spitalul Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia face noi pași spre modernizare. Consiliul Județean Ialomița a achiziționat un aparat Roentgen mobil cu braț C, folosit pentru intervenții în blocul operator al celei mai mari unități medicale din județ. Dispozitivul a fost achiziționat la prețul de 198 mii de lei, fără TVA.

Radiografii în timp real
Oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia și cei ai Consiliului Județean Ialomița au făcut publică achiziția aparatului Roentgen în cadrul unei conferințe de presă. «Mă bucur foarte mult că am reușit să achiziționăm acest echipament pentru... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2014, 09:55 (34581 vizualizări - 54 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sclavii lui «Zabrin»

Infractori ialomițeni, traficanți de «sclavi» în Grecia

Sclavii lui «Zabrin»

O poveste cutremurătoare iese la iveală după ce, în urmă cu o săptămînă, procurorii DIICOT Slobozia au trimis în judecată un dosar privind «traficul de persoane». Mai mulți inculpați, printre care se numără și ialomițeni din zona Fetești, sînt acuzați că au exploatat la muncă în Grecia 85 de cetățeni români. Oamenii au crezut că vor munci în agricultură, în condiții decente, însă au sfîrșit transformați în sclavi. Cercetările în acest caz au fost demarate acum 7 ani, timp în care procurorii au adunat probe pentru a demonstra vinovăția suspecților. Dacă vor fi găsiți vinovați ei riscă pînă la 10 ani de închisoare.

85 de români, traficați peste hotare... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2014, 19:30 (22567 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile ialomițene se pregătesc de iarnă pe cont propriu

Bani puțini pentru deszăpezire

Autoritățile ialomițene se pregătesc de iarnă pe cont propriu

La începutul săptămînii precedente, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru 31 de județe. Printre acestea se numără și Ialomița. Autoritățile susțin că sînt pregătite pentru a deszăpezi drumurile județene și locale. În realitate, fondurile sînt insuficiente...

Județul nu are bani pentru deszăpezire
Potrivit declarațiilor oficiale, la acest moment iarna 2014 nu va lua prin surprindere autoritățile. La nivel județean, în premieră, Consiliul Județean Ialomița a scos la licitație contractul de deszăpezire pentru cei 507 kilometri de drumuri județene... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2014, 16:40 (3967 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polaris face legea la Slobozia

Salubritate fără autorizații

Polaris face legea la Slobozia

De mai bine de o lună de zile, noul concesionar al serviciului de salubritate al orașului oferă locuitorilor o imagine idilică. Angajații mătură regulamentar străzile din zori și pînă-n seară, autogunoierele golesc tomberoanele la ore fixe, străzile secundare sînt aspirate de utilaje moderne... În spatele acestui efort apreciabil se ascund însă probleme despre care nimeni nu vorbește niciodată. Polaris funcționează de 45 de zile fără autorizație de mediu, deșeurile nu sînt colectate selectiv, iar asociațiile de proprietari din reședința de județ continuă să refuze semnarea contractelor. Și acesta pare să fie doar începutul!

Polaris nu are autorizație de mediu... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2014, 13:40 (7476 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărbători în întuneric

Drama familiei Terzea din Slobozia

Sărbători în întuneric

Cel mai frumos cadou de Crăciun pentru familia Terzea din Slobozia ar fi să aibă curent electric. De 3 ani, patru copii și trei adulți petrec Sărbătorile de Iarnă la lumina lumînării sau a lămpii cu gaz. Micuții au văzut bradul împodobit cu mii de luminițe doar la școală sau pe ferestrele din casele vecinilor. Ar putea avea și la ei acasă unul dacă semenii lor i-ar ajuta să se rebranșeze la rețea. Acești copii au fost recent diagnosticați cu hepatită A... Și au nevoie de sprijin, de asemenea, pentru a-și cumpăra alimentele de regim și medicamente.

Casa cufundată în întuneric
... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2014, 21:15 (5522 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Clubul Rotary susține învățămîntul profesional

Materiale didactice, donate Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Reprezentanții Clubului Rotary Slobozia au demarat o campanie de susținere a învățămîntului profesional. Ei au oferit Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din oraș 5 aparate de sudură, pentru ca elevii claselor profesionale să-și poată desfășura orele de practică în cadrul atelierului deținut de unitatea școlară.

O inițiativă lăudabilă
În prezent, activitatea practică a elevilor de la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia se desfășoară în cadrul firmelor cu care școala a încheiat parteneriate de colaborare. Demersul reprezentanților Rotary a fost acela de a... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2014, 17:05 (11192 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Sănătate de 3,4 milioane de lei în luna decembrie

Spitalele din Ialomița încheie anul 2014 pe plus

Sănătate de 3,4 milioane de lei în luna decembrie

Temerile directorilor de spitale că vor rămîne fără fonduri la sfîrșit de an sînt risipite de oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. Așa se face că cele 4 unități medicale din județ vor beneficia de 3,4 milioane lei pentru a-și putea desfășura activitatea și în luna decembrie. Aceste fonduri reprezintă decontările aferente unui număr de peste 30000 de internări în regim de spitalizare continuă și alte 10000 de cazuri rezolvate în ambulatoriu de specialitate sau internări de zi.

Bani pentru spitale la sfîrșit de an
Ca în fiecare sfîrșit de an, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2014, 19:40 (20169 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Vara căpșunari, iarna asistați social

În Ialomița totul e posibil

Vara căpșunari, iarna asistați social

În categoria persoanelor beneficiare de ajutoare sociale acordate de stat intră și căpșunarii. Fără ca vreun leu din venitul obținut în străinătate să ajungă la bugetul de stat, cînd revin acasă, acești oameni apelează la mila țării din care au plecat. Iar totul este cît se poate de legal! În Ialomița, statistic vorbind, cazurile sînt izolate, însă autoritățile locale și județene declară că se confruntă cu acest fenomen de o bună bucată de timp.

Sezonieri la ajutoare sociale
Datele statistice arată că în perioada sezonului rece numărul solicitărilor pentru acordarea ajutoarelor... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2014, 18:50 (5808 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bibliotecile școlare din Ialomița sunt în pragul dezastrului

Dacă lectură nu e, nimic nu e!

Bibliotecile școlare din Ialomița sînt în pragul dezastrului

Fond de carte insuficient, spații improprii și lipsă de angajați. Așa poate fi descrisă pe scurt situația în care se află în prezent rețeaua bibliotecilor școlare din județul Ialomița. În număr de 60, multe dintre aceste biblioteci așteaptă de ani buni să primească volume noi. Cea mai mare criză se simte în ceea ce privește titlurile din manualele școlare, care se împuținează de la un an la altul.

Muzeul din bibliotecile școlare
Rețeaua bibliotecilor școlare din Ialomița se află sub jurisdicția Casei Corpului Didactic (CCD), instituție care își desfășoară activitatea în sediul... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2014, 21:25 (7489 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Două fete din Amara, dispărute

Două fete din Amara, dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două minore, de 14 și 15 ani, care au plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:40
(8294 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara dispărută


Tânăr din Slobozia, arestat

Miercuri, 8 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:35
(3788 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Primăria Slobozia: Obligativitatea de înscriere în Registrul Agricol

Primăria Municipiului Slobozia aduce la cunoștința persoanelor fizice și juridice obligația acestora de a declara următoarele date pentru înscrierea în Registrul Agricol. Astfel, între 5 ianuarie și ultima ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2020, 13:20
(5268 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bătrână de 77 de ani, acroșată de o mașină

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii rutieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs pe DJ201, în localitatea Cosâmbești, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate a ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 16:50
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Constănțean reținut pentru «înșelăciune» și «fals în înscrisuri sub semnătură privată»

Un bărbat de 34 de ani a fost reținut luni, 6 ianuarie 2020, de polițiștii ialomițeni, pentru comiterea mai multor infracțiuni de înșelăciune în formă continuată și de fals în înscriuri sub semnătură privată ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:55
(5524 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Făcăeni, depistat băut la volan

Luni, 6 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au depistat un tânăr de 22 de ani, din Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu în timp ce se afla sub influența alcoolului. ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:45
(2098 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 permise reținute, amenzi de peste 79 mii de lei

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 24 de evenimente, dintre care 23 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. De asemenea, au fost sesizate 8 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:40
(2894 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,38%

La sfârșitul lunii noiembrie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4094 șomeri (din care 1867 femei), rata șomajului fiind de 4,38%, cu 0,97 pp ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 12:20
(3176 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Un accident rutier s-a produs în dimineața zilei de marți, 7 ianuarie 2020, în zona podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia. Se pare că un autoturism care a încercat să vireze la stânga către Cartierul ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 11:11
(4228 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Un tânăr de 31 de ani, din Fetești, s-a ales cu un dosar penal după ce a capturat ilegal un morun de 120 kg. Tânărul a fost identificat în trafic de polițiști. Împreună cu specialiștii Institutului Național ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:20
(2708 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești morun


Bărbat din Amara, dispărut

Un bărbat de 50 de ani, din Amara, este căutat de polițiști. Bărbatul, pe numele său Marin Toder, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Acesta are 1,50 m înălțime, constituție astenică, față ovală ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:15
(2602 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Ciulnița, arestat pentru «conducere a unui vehicul fără permis de conducere»

Un tânăr de 25 de ani, din Ciulnița, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate, a fost identificat de polițiști și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Acesta avea de executat 4 ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:10
(6011 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru județul Ialomița o avertizare meteo Cod Galben de vânt puternic, valabilă până în cursul serii de luni, 6 ianuarie 2020, la orele 22,00. Potrivit specialiștilor ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 13:26
(2482 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

O tânără de 23 de ani a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce mașina în care se afla s-a lovit de un alt autoturism, condus de un bărbat de 63 de ani. Accidentul rutier s-a petrecut pe DN2A, în zona ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2019, 21:19
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

În apropierea Crăciunului, polițiștii ialomițeni au oferit cadouri copiilor din centrele de plasament și ajutoare mai multor familii cu o situație materială precară de pe raza județului. A devenit deja ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:10
(2569 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două accidente, un pieton rănit și unul decedat

La sfârșitul săptămânii, în Ialomița s-au înregistrat două accidente rutiere în care au fost implicați pietoni. Unul dintre aceștia și-a pierdut viața și o persoană a fost rănită și transportată la spital ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:05
(3255 vizualizări - 1 comentariu)


Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Pasagerii unui microbuz care circula în zona localității Coșereni au trecut prin clipe de coșmar după ce autovehiculul s-a izbit puternic de un automobil, în seara zilei de vineri, 20 decembrie 2019. Șapte ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 21:55
(3478 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA SA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, dispeceratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății care asigură buna desfășurare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 17:40
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru conducere fără permis și sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat în trafic un bărbat, de 48 de ani, în timp ce conducea un autoturism fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:35
(5798 vizualizări - 0 comentarii)


Mandat de arestare, executat de polițiștii ialomițeni

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:20
(3776 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Brânză confiscată

În perioada 9-16 decembrie 2019, inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat activități de control la 8 operatori economici ce desfașoară activități de procesare lapte și produse lactate, depozitare alimente ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:40
(3311 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Miercuri, 18 decembrie a.c, în jurul orei 5,00, o patrulă de poliție din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, a depistat în flagrant un ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:30
(2457 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fetești

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 18,20, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat prin numărul de urgență 112, despre izbucnirea unui incendiu la deșeurile din lemn depozitate în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:10
(2391 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident rutier pe DN2, în localitatea Coșereni

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 14,45, pe  DN2, în localitatea Coșereni, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un  autoturism, un tir și o autoutilitară. Imediat ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:05
(3676 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței elevilor. Miercuri, 18 decembrie a.c., elevii clasei I ai Școlii Gimnaziale «Sf. Andrei ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:25
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


Artificii și petarde, confiscate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au depistat pe raza comunei Coșereni, un tânăr de 20 de ani, care transporta ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:20
(3447 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament, de pe strada Căminului, din localitatea Fetești-Gară, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile joi, 18 decembrie 2019, în ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 17:30
(3224 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tânăr de 19 ani, reținut de polițiști

Un tânăr de 19 ani, domiciliat în Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de către polițiști. Acesta este principalul suspect într-un dosar privid fapte de «furt calificat». De asemenea, acesta se afla ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 10:25
(2694 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Urmărit penal pentru «violență domestică»

Polițiștii din Ialomița au emis un ordin de protecție provizoriu în cazul unei femei, de 30 de ani, din Slobozia, victimă a violenței domestice. Printr-un apel la 112 aceasta a reclamat faptul că a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 10:20
(2465 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Manifestări dedicate «Zilei Revoluției Române din Decembrie 1989»

«Ziua Revoluției Române din Decembrie 1989» va fi marcată și la Slobozia. Autoritățile locale și cele județene vor organiza evenimente publice, în zona Monumentului Eroilor Revoluției, din centrul Sloboziei ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 10:15
(2266 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...