Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Pericolul de la robinetele ialomițenilor

Calitatea apei potabile lasă de dorit

Pericolul de la robinetele ialomițenilor

Calitatea apei potabile din Ialomița lasă de dorit. Un document oficial, prezentat la sfîrșitul lunii septembrie în cadrul unei întîlniri desfășurate la sediul Prefecturii Ialomița, precizează că la robinetele ialomițenilor curge apă care conține, printre altele, reziduuri de clor, fier, amoniu sau nitriți. O situație delicată se petrece în mediul rural, acolo unde «parametrii neconformi ar putea fi corectați dacă sistemele de dezinfecție a apei prin clorinare ar funcționa optim și în mod continuu» se mai precizează în raportul înaintat oficialilor județeni.

Apa potabilă a fost expertizată... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2014, 17:10 (12204 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bazinul didactic de înot E GATA DE INAUGURARE

La Slobozia

Bazinul didactic de înot E GATA DE INAUGURARE

După 4 ani de promisiuni, bazinul olimpic de înot de la Slobozia e gata. Construcția, începută pe vremea cînd Elena Udrea era ministru al Dezvoltării, așteaptă să fie inaugurată. Primarul Alexandru Stoica susține că, după preluarea investiției de către administrație, elevii de vîrstă școlară vor avea acces gratuit la noua facilitate.

Cine inaugurează bazinul de înot?
La alte 2 luni de la termenul avansat de către primarul Alexandru Stoica, respectiv luna august, bazinul didactic de înot de la Slobozia este gata de inaugurare. Singura întrebare fără răspuns la acest moment este... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2014, 14:40 (8209 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții la Consiliul Județean Ialomița și Spitalul Slobozia! În vizor: președintele Silvian Ciupercă!

Silvian Ciupercă are calitatea de SUSPECT în dosarul DNA!

Miercuri, 29 octombrie 2014, la primele ore ale dimineții, anchetatorii DNA au descins la sediul Consiliului Județean Ialomița, dar și la sediul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Acțiunea ar viza anumite licitații derulate la Spitalul Slobozia, deciziile președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, în ceea ce privește activitatea celei mai mari unități spitalicești din județ fiind, de asemenea, vizate de procurorii Direcției Naționale Anticorupție. În cauză se vorbește despre «corupție» și «infracțiuni asimilate corupției».
Potrivit unui comunicat de presă al DNA, «procurori din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Secția de Combatere a Infracțiunilor Conexe Infracțiunilor de Corupție efectuează cercetări într-o cauză penală ce vizează suspiciuni privind săvîrșirea unor infracțiuni de corupție și asimilate celor de corupție, comise în cursul anului 2014. În cursul zilei de 29 octombrie 2014, ca urmare a obținerii autorizărilor legale de la instanța competentă, sînt efectuate percheziții domiciliare în 30 de locații situate în municipiul București și județele Ialomița și Călărași, din care 3 sînt la instituții publice de interes local, iar restul la sediile unor societăți comerciale și domiciliile unor persoane fizice. În cauză, procurorii beneficiază de sprijin de specialitate din partea Serviciului Român de Informații și din partea Brigăzii Speciale de Intervenție a Jandarmeriei»... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2014, 09:20 (146525 vizualizări - 125 comentarii)

EVENIMENT

Investițiile lui Stoica, pliant electoral

După 2 ani de mandat

Investițiile lui Stoica, pliant electoral

La 2 ani și cîteva luni de la alegerea sa, primarul Alexandru Stoica a simțit nevoia să facă un sumar al investițiilor realizate la Slobozia. Dacă nu ești slobozean și citești «docomentul», ai putea jura că pe bulevardul Matei Basarab curge lapte și miere. Însă dacă trăiești aici, în capitala unuia dintre cele mai neperformante județe ale României, înțelegi că sumarul nu este decît o nouă gogoriță electorală, numai bună de răsucit mințile electoratului tradițional înainte de alegerile prezidențiale.

Cetățenii au dreptul să știe...
...ce le spune primarul Stoica și altceva nimic... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 14:20 (14686 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stațiile de monitorizare a aerului din Ialomița AU CEDAT

Stațiile de monitorizare a aerului din Ialomița AU CEDAT

Montate în județul Ialomița în urmă cu 6 ani, stațiile de monitorizare a calității aerului și-au depășit termenul de valabilitate. Una dintre ele, amplasată în zona industrială din Urziceni, s-a defectat, iar cealaltă, aflată în curtea Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, funcționează în stare de avarie. Pentru reparația acestora este nevoie de peste 200 mii de lei, iar sursa de finanțare rămîne deocamdată inexistentă.

Un program eșuat
Stațiile de monitorizare a calității aerului și panourile de informare a publicului fac parte din Rețeaua Națională de Monitorizare a ... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 11:35 (4599 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

7900 de pensionari ialomițeni trăiesc la limita existenței

Viața cu 350 de lei pe lună

7900 de pensionari ialomițeni trăiesc la limita existenței

Legea pentru acordarea pensiilor sociale minime garantate a fost instituită în urmă cu 5 ani. Iar singurul beneficiu pentru vîrstnicii plătiți în baza acestui act normativ rămîn cei 350 de lei pe lună. Mulți dintre ei trăiesc singuri și trebuie să-și drămuiască banii pentru mîncare, medicamente sau facturi. Lună de lună, în aceste condiții, sînt obligați să supraviețuiască aproape 8000 de pensionari ialomițeni. Considerate case pentru oamenii fără sprijin la bătrînețe, azilele din județ sînt un lux la care le este interzis să viseze. Fiecare beneficiar al serviciilor rezidențiale destinate vîrstnicilor plătește lunar 750 de lei.

Bătrînețe chinuită... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 03:45 (6493 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANL-urile electorale de la Slobozia

Lungește-ne, Doamne, boala!

ANL-urile electorale de la Slobozia

La o lună și mai bine de la izbucnirea scandalului legat de repartițiile în blocurile ANL, administrația locală continuă să dea din colț în colț căutînd soluții. La ultima ședință de Consiliu Local, cea din 13 octombrie 2014, consilieri Opoziției au reușit să blocheze încă o dată proiectul privind «aprobarea listelor de priorități și de repartizare a locuințelor ANL, disponibile în municipiul Slobozia». Administrația locală susține că blocajul este dictat de rațiuni electorale. În replică, consilierii Opoziției susțin că e nevoie de un regulament pentru stabilirea unei noi ordini pe listele ANL.

Un scandal nu vine niciodată singur... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2014, 03:20 (10258 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Două mașini au fost avariate de un copac

Vremea pune în pericol siguranța cetățenilor din Slobozia. Două mașini parcate pe bulevardul Unirii din reședința județului au fost avariate de un copac, smuls din rădăcină de vînt. O persoană era la un pas de a fi rănită... Cele două automobile erau parcate pe bulevardul Unirii, în zona Casei de Cultură Municipală. Într-unul dintre automobile se afla o persoană, care, din fericire, a reușit să se salveze singură. Martorii susțin faptul că omul a ieșit pe geamul mașinii sale. «Era un șofer, săracul de el, l-am văzut cînd a ieșit pe geam. Era speriat omul...» susține o  femeie care trecea prin zonă în momentul în care copacul a căzut peste cele două automobile. La fața locului s-au deplasat... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2014, 15:35 (11609 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cartierul «Gării Noi», cufundat în întuneric

În așteptarea luminii de 6 ani

Slobozia: Cartierul «Gării Noi», cufundat în întuneric

Anul acesta, Cartierul «Gării Noi» din Slobozia a împlinit 6 ani de la înființare. Și tot atîta timp a trecut de cînd tinerii care și-au ridicat case aici așteaptă să fie racordați la sistemul de alimentare cu energie electrică. Deși multe dintre locuințele «tip duplex» au fost ridicate la cheie, proprietarii reclamă că nu se pot muta din cauza lipsei de curent. Problema strategică s-a transformat într-una administrativă, în care autoritățile locale din Slobozia și Enel Dobrogea, firma care furnizează energia electrică, încearcă să-și paseze responsabilitatea pentru această situație. Între timp, pentru a părea interesată de soarta locatarilor celui mai nou cartier al orașului, Primăria Slobozia... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2014, 20:05 (18890 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistență sanitară cu jumătate de normă

Criză de medici în spitalele ialomițene

Asistență sanitară cu jumătate de normă

Spitalele din  Ialomița au nevoie de medici. În fiecare secție a celor 4 unități spitalicești din județ este nevoie de cîte doi sau trei specialiști! Cea mai gravă situație din acest punct de vedere se constată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unitate care, pentru a acoperi toate liniile de gardă, a prevăzut în schema de personal medici pensionari sau de familie. Problema pare fără soluții, în condițiile în care unitățile medicale nu au suficientă capacitate de a-i atrage pe tinerii absolvenți în spitalele de provincie. «În afară de siguranța unui loc de muncă stabil, legislația nu ne permite să le oferim beneficii!» recunoaște Nicolae Dugală, directorul Spitalului Municipal «Anghel... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2014, 16:50 (18046 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Focar de hepatită A la Școala «Mihai Viteazul»

Fetești: Focar de hepatită A la Școala «Mihai Viteazul»

Școala Generală «Mihai Viteazul» se află sub monitorizarea autorităților sanitare, după ce 10 copii s-au îmbolnăvit de hepatită virală de tip A. În majoritatea cazurilor, elevii au contactat virusul din comunitatea din care provin. Cele 10 cazuri au fost constatate la elevi din clasele 0, a I-a, a IV-a și a VI-a. O parte dintre copii au fost diagnosticați cu virusul care provoacă hepatita A înainte de începerea noului an școlar, iar ceilalți ulterior. Pentru a evita extinderea focarului și a declara starea de carantină, reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița au dispus efectuarea de lucrări de dezinfecție în cadrul fiecărei clase și monitorizarea clinică pînă la sfîrșitul acestei... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2014, 15:49 (6855 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: «Arest la domiciliu» pentru primarul Țăndăreiului, Cristi Roman

EXCLUSIV: «Arest la domiciliu» pentru primarul Țăndăreiului, Cristi Roman

Marți, 21 octombrie 2014, la Tribunalul Ialomița s-a judecat contestația făcută la măsura de prelungire a arestării preventive în cazul lui Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei. La finalul ședinței de judecată, instanța a admis demersul juridic al acestuia și a decis ca el să fie cercetat în stare de «arest la domiciliu». Informația a fost confirmată de Gabriela Petre, avocatul care l-a apărat pe edil. Cristian Roman a fost arestat la jumătatea lunii septembrie 2014, într-o anchetă a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Organele judiciare au reținut pe numele acestuia 6 infracțiuni, 3 de «abuz în serviciu» și alte 3 de «fals intelectual». După mai multe demersuri procedurale... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 15:45 (8966 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Suspiciune de viol în cazul a două eleve de la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

Slobozia: Suspiciune de viol în cazul a două eleve de la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

Două eleve ale Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia s-au adresat organelor de anchetă precizînd faptul că în noaptea de sîmbătă spre duminică, 18/19 octombrie 2014, ar fi fost violate de doi tineri, pe care i-ar fi cunoscut la discotecă. Cercetările în acest caz sînt în fază incipientă. Primele informații cu privire la acest caz scot în evidență faptul că adolescentele s-ar fi urcat în mașina a doi tineri pe care i-ar fi cunoscut la discotecă și i-ar fi însoțit pe aceștia la marginea Sloboziei, unde ar fi fost violate. Fetele au reclamat incidentul la Poliție, în cauză fiind întocmit un dosar penal.... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 14:20 (8776 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Coșereni: Arestați pentru «trafic de minori»

Doi tineri din localitatea Coșereni au fost arestați recent la propunerea procurorilor DIICOT. Potrivit instanței de judecată care a analizat decizia anchetatorilor, cei doi se fac vinovați de comiterea infracțiunii de «trafic de minori».

Minoră filmată în ipostaze indecente Potrivit situației de fapt descrisă în actele de urmărire penală, inculpații reținuți de judecătorii Tribunalului Ialomița la propunerea procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial din Slobozia, cei doi inculpați se fac vinovați de faptul că ar fi încercat să profite de pe urma unei adolescente de doar 16 ani, din comuna... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 11:10 (4823 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Haide, vino! Vino cu bidoanele!»

Hoții de combustibil furau o tonă de țitei zilnic!

«Haide, vino! Vino cu bidoanele!»

Polițiștii ialomițeni și procurorii Parchetelor de pe lîngă Judecătoriile Slobozia și Urziceni au demarat ancheta anului 2014 în Ialomița. 54 de persoane au fost arestate în urmă cu o săptămînă într-un dosar penal ce vizează furturi de țiței. Mulți dintre infractori erau angajați la sondele de petrol de pe raza județului și acționau prin intermediul unor complici. Produsele sustrase erau apoi vîndute pe piața neagră. Prejudiciul în această cauză se ridică la suma de 400 mii de euro. Hoții reușiseră să-și creeze un mod de operare inedit. Ei filau polițiștii care patrulau în zona siturilor petroliere, după care se puneau pe treabă.

Arestări pe bandă rulantă... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 10:40 (6372 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Întâlnire informativă la Săveni a GAL «Dunărea de Jos»

Întîlnire informativă la Săveni a GAL «Dunărea de Jos»

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții GAL «Dunărea de Jos» au realizat o întîlnire informativă la sediul autorității locale din Săveni, ocazie cu care au fost prezentate principalele programe de finanțare din cursul anului 2014. Comunitatea-gazdă a reușit să beneficize, cu sprijinul GAL «Dunărea de Jos» de o linie de finanțare în valoare de 70000 euro pentru asfaltarea străzilor din localitate.

Fonduri obținute prin intermediul GAL «Dunărea de Jos»
Joi, 9 octombrie 2014, reprezentanții GAL «Dunărea de Jos» au organizat în localitatea Săveni un seminar de promovare în cadrul căruia... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2014, 09:20 (9341 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Angajații Spitalului Județean, plătiți ilegal și amnistiați

Sindicatul «Sanitas» își apără cotizanții

Angajații Spitalului Județean, plătiți ilegal și amnistiați

Reprezentanții locali ai sindicatului «Sanitas» din Ialomița încearcă să obțină în instanță amnistierea fiscală a celor 200 de medici și asistente de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Potrivit unui raport al Camerei de Conturi Ialomița, angajații ar fi beneficiat ilegal de 320 mii de lei, sub formă de sporuri salariale, în perioada în care unitatea era condusă de doctorul Vasile Olaru. Măsura impusă de instituția de control a fost ca toate cadrele medicale să returneze fondurile. Însă, prin invocarea în sala de judecată a Legii amnistiei fiscale, acestea ar putea să fie scutite de această obligație. «Vom apela la Legea amnistiei fiscale, iar problema se va rezolva!» susține Valentin Spătărelu... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2014, 12:05 (7723 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Statui de «serie B» în centrul orașului

Figuri istorice celebre, alături de Ionel Perlea

Slobozia: Statui de «serie B» în centrul orașului

Pentru a nu fi acuzată că tratează cu indiferență istoria și cultura țării, administrația locală din Slobozia se pregătește să primească în oraș personalități importante. Este vorba despre șase replici sub formă de bust ale unor personalități precum Mihai Eminescu, Ștefan cel Mare sau Spiru Haret. Grupul statuar este prevăzut în proiectul de reabilitare a Pieței Revoluției și vine la pachet și cu certificate de garanție!

Statui cu acreditare la Slobozia
În speranța că ar putea fi luată în considerare la următoarele alegeri pentru viitoarea Capitală Culturală a Europei, Slobozia... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2014, 10:40 (17030 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Membrii Clanului Frusin&Gigi Piticu, condamnați definitiv la închisoare!

Record al organelor judiciare din Slobozia

Membrii Clanului Frusin&Gigi Piticu, condamnați definitiv la închisoare!

Activitatea de urmărire penală desfășurată de polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, în dosarul ce viza familia de interlopi condusă de Gheorghe Toma, zis și Gigi Piticu, a fost apreciată de Curtea de Apel București. Probele instrumentate de organele judiciare i-au convins pe magistrații din Capitală să-i condamne definitiv pe toți infractorii la închisoare cu executare. Astfel, Gheorghe Toma, Nina Stanciu, concubina acestuia și Petre Toma, vărul interlopului, vor sta după gratii între 3 și 5 ani. Mai mult, aceeași instanță a dispus confiscarea de la aceștia a sumei totale de 63174 de euro. Tot judecătorii obligă fiecare inculpat în parte... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2014, 16:35 (11732 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: 12 milioane de lei, investiți într-o sală de gimnastică și un campus școlar

Se redeschid șantierele pentru obiectivele școlare abandonate

Slobozia: 12 milioane de lei, investiți într-o sală de gimnastică și un campus școlar

După mai bine de 4 ani de cînd lucrările de construcție ale unor obiective didactice din Slobozia au fost sistate, autoritățile locale au anunțat public faptul că vor redeschide șantierele. Miercuri, 15 octombrie 2014, Primăria Slobozia a semnat, împreună cu reprezentanții Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, contractele de finanțare pentru continuarea lucrărilor la sala de gimnastică a Liceului Pedagogic «Matei Basarab», precum și la Campusul Școlar de la Liceul de Arte «Ionel Perlea». Finalizarea celor două obiective se ridică la peste 12 milioane de lei, o bună parte din lucrări fiind realizată cu fonduri europene, în cadrul Programului Regio, destinat dezvoltării infrastructurii... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2014, 15:05 (11841 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
250 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Taximetrist băut, la volan

În cursul nopții trecute, 31 august, polițiști ai Biroului Rutier Slobozia au oprit un autoturism de transport persoane în regim taxi, la volanul căruia se afla un bărbat de 33 de ani, din localitate. ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(19106 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni cercetați penal

Polițiștii ialomițeni cercetează trei patroni pentru infracțiuni economice, respectiv evaziune fiscală și fals în înscrisuri sub semnătură privată, prejudiciul reținut în sarcina celor trei depășind 93 ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(20820 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, scoase din circulație

Marți, 31 august, în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri, în colaborare cu reprezentanți ai RAR au acționat în Slobozia, pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor aflate în circulație ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:41
(16343 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: I-a furat laptopul din casă

Polițiștii ialomițeni au reușit să rețină un tînăr de 19 ani din Grindu, suspect de comiterea unui furt. Furtul a fost sesizat polițiștilor, sîmbătă, 28 august, cînd victima, un bărbat de 28 de ani din ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:46
(17134 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu furt laptop


Fetești: Băut la volan

Luni, 30 august, polițiștii feteșteni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din localitate. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii l-ai testat ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:44
(19936 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Femeie de 83 de ani, dispărută de la domiciliu

La începutul săptămînii, luni, 30 august a.c., în jurul orei 14,00, un bărbat din Urziceni a reclamat polițiștilor din localitate despre faptul că Alexandra Elisabeta, de 83 de ani, din localitatea Manasia ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:42
(16904 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul Cristina Pocora îl vrea pe ministrul Șeitan la coșul de gunoi

Într-un comunicat remis presei, Cristina Ancuța Pocora, președintele Comisiei de Egalitate de Șanse din Camera Deputaților, condamnă activitatea ministrului Muncii, Familiei și Solidarității Sociale, Mihai ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:32
(18210 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 19:34
(11081 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 19:20
(11505 vizualizări - 0 comentarii)


Trei cazuri suspecte în Ialomița: Virusul West Nile alertează autoritățile

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița s-a întrunit marți, 31 august, în vederea analizării situației legate de apariția cazurilor de îmbolnăvire cu virusul West Nile.
La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 18:52
(19160 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierul Florin Mangiurea, medaliat cu aur și bronz la Campionatele Mondiale

Plutonierul Florin Mangiurea, sportivul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», a reușit o performanță unică în istoria locală. El a obținut două medalii pe podiumul Campionatelor ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 18:47
(21259 vizualizări - 8 comentarii)


Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției

Doi bărbați din Țăndărei, de 30, respectiv 26 de ani, sînt cercetați penal pentru infracțiunea de de ultraj după ce, nemulțumiți de faptul că fratele lor, de 19 ani, urmează a fi sancționați contravențional ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:46
(16553 vizualizări - 11 comentarii)


APIA prelungește termenul de depunere a cererilor pentru motorină

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește că termenul limită de depunere a cererii de acord prealabil pentru acordarea ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură este ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:44
(19785 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția producătorilor de lapte

Astăzi, 31 august 2010, este ultima zi de depunere a cererilor pentru schemele de ajutor specific finanțate din Fondul European de Garantare Agricolă și destinate producătorilor de lapte din zonele defavorizate ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:42
(16594 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente

Alexeni: Beat la volan, a dat în marșarier și a acroșat un pieton În cursul zilei de sîmbătă, 28 iulie a.c., în jurul orelor 21.30, Poliția Slobozia a fost sesizată prin Serviciul Național ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:24
(15434 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A alimentat mașina, dar a «uitat» să plătească

Duminică, în jurul orei 18.30, Poliția Urziceni a fost sesizată de angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană necunoscută ce conducea un autoturism înmatriculat în județul ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:13
(16463 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni PECO


Slobozia: Pistol cu gaze, deținut ilegal

Polițiștii au depistat un bărbat, de 21 de ani, domiciliat în Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu gaze, de calibru 9 mm, procurat din Bulgaria și introdus ilegal în România. Polițiștii au ridicat ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:12
(18219 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Urmărit național și internațional, depistat de polițiști

Sîmbătă, 28 august a.c., polițiști din Țăndărei au identificat, reținut și încarcerat în Penitenciarul Slobozia, un bărbat în vîrstă de 26 de ani, din localitate, urmărit național și internațional din luna ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:12
(16189 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei UG


În cazul accidentului de la Iazu, făptuitorul a mințit!

Vineri, 27 august a.c., ora 15.00, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au dispus măsura reținerii, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, pentru un tînăr, de 23 de ani, din comuna Traian, implicat în accidentul ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:11
(16527 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident update


Urziceni: I-au dat foc la casă

Un incendiu a izbucnit în cursul nopții de duminică spre luni, 29/30 august a.c., în municipiul Urziceni. La sosirea pompierilor la locul intervenției, focul cuprinsese cele 3 încăperi ale casei, extinderea ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:56
(17002 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Perieți: Polițist lovit de infractor

La sfîrșitul săptămînii precedente, joi, 26 august un polițist a fost lovit de un infractor. Bărbatul, condamnat anterior la o pedeapsă cu închisoarea de 18 ani, pentru infracțiunea de omor a fost reclamat ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(23136 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți scandal


Lilieci: Accident provocat de explozia unui cauciuc

La sfîrșitul săptămînii trecute, joi, 26 august, în apropierea localității Lilieci, s-a produs un accident rutier. În timp ce un bărbat de 41 de ani, din comuna brăileană Șuțești conducea o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(20778 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Bărbulești: Incendii

Vineri, 27 august, la ora 15.40, pompierii au acționat în comuna Bărbulești, unde rezerva de furaje a unui cetățean a fost cuprinsă de flăcări. Un copil de 4 ani s-a jucat cu focul în imediata apropiere ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(19738 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Lovit de mașină după ce a căzut pe șosea

Joi, 26 august, în municipiul Urziceni s-a produs un accident rutier în urma căruia o persoană a fost rănită. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 42 de ani, din comuna Ion Roată, conducea un autoturism, ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(14639 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Valea Ciorii: Tîlhari prinși de polițiști

Tîlhărie, furt, furt calificat și violare de domiciliu sînt infracțiuni ce se rețin în sarcina a doi frați din comuna Valea Ciorii. Cei doi, de 23, respectiv 28 de ani au fost arestați pentru o perioadă ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(22384 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Arderi necontrolate de miriști

Șapte incendii la miriști au solicitat intervenția pompierilor, începînd de vineri, 27 august a.c. Astfel, în jurul orei 15.00, la dispeceratul Inspectoratului a fost anunțată manifestarea unei arderi necontrolate ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(18699 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Adolescent de 16 ani, mort în accident rutier

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost rănite în urma unui grav accident rutier produs în noaptea de joi spre vineri, respectiv 26 spre 27 august la ieșire din localitatea Iazu către Smirna ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:38
(20578 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Unirea Urziceni-FC Vaslui, în vizorul jandarmilor

Jandarmii ialomițeni participă la ascest sfîrșit de săptămînă la spectacolul fotbalistic ce se va desfășura la Urziceni. În număr de aproximativ 100 de militari, jandarmii vor încerca să asigure măsurile ...[citește_toată_știrea]

27 August 2010, 16:01
(17514 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Ca să se răzbune pe părinți, a dat foc magaziei de cereale

Un bărbat de 43 de ani, din Grindu, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile după ce, în urmă cu două zile, ca răzbunare, a incendiat o magazie de cereale aparținînd părinților săi. Luni, 24 august a ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 17:56
(17800 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist accidentat

Miercuri dimineață, 25 august a.c., în jurul orei 9.30, Spitalul Municipiului Urziceni a sesizat Poliția despre faptul că pe DJ101, în apropierea comunei Jilavele, s-a produs un accident rutier. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 17:54
(17876 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...