Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Pedeapsă cu suspendare pentru președintele  Asociației «Bărăganu»

DNA a avut dreptate

Pedeapsă cu suspendare pentru președintele Asociației «Bărăganu»

După 4 ani de procese și anchete, Judecătoria Slobozia a dat o primă sentință în dosarul deschis de DNA pe numele lui Ștefan Niță, președintele Asociației Crescătorilor de Animale «Bărăganu». Acesta a fost condamnat recent la 3 ani închisoare cu suspendare și efectuarea a 90 de zile de muncă în folosul comunității. Personaj controversat în lumea fermierilor ialomițeni, Ștefan Niță a fost acuzat că a fraudat bugetul Uniunii Europene cu suma de 1,4 milioane de lei...

Culisele unui dosar
Ancheta în cazul lui Ștefan Niță, președintele Asociației Crescătorilor de Animale «Bărăganu... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 10:20 (10287 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 licee din Ialomița au ratat Bacalaureatul de toamnă

4 licee din Ialomița au ratat Bacalaureatul de toamnă

Luni, 1 septembrie 2014, au fost afișate rezultatele preliminarii ale sesiunii de toamnă a examenului de Bacalaureat. Statistic vorbind, procentul de promovabilitate a fost mai mare decît cel din anul precedent, însă nesatisfăcător. Doar 17,47% dintre absolvenți au reușit să obțină note de trecere. Mai mult, în 4 licee din județ niciun candidat nu a trecut examenul de maturitate...

Bacul de toamnă, încă un eșec
Din cei peste 900 de absolvenți de liceu care au participat la probele scrise ale sesiunii de toamnă a Bacalaureatului, foarte puțini au reușit să promoveze. Exprimată... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 17:30 (6781 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Amara este liderul stațiunilor balneare

Amara este liderul stațiunilor balneare

În urmă cu o săptămînă, stațiunea balneară Amara a fost gazda unui eveniment inedit. În cadrul unei întîlniri oficiale, reprezentanți ai administrației locale, județene și centrale au înființat Clusterul Balneoclimateric «Muntenia»-Regiunea Sud. Manifestarea permite tuturor stațiunilor balneare din zona de sud-est a țării asocierea sub o singură entitate. Scopul cu care a fost creată este acela de a promova o imagine de calitate pentru destinațiile cu potențial turistic din această zonă a țării, al cărei epicentru devine Amara.

Eveniment de marcă la Amara
Întîlnirea oficială s... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 15:25 (12267 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sprijină sinistrații din Oltenia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sprijină sinistrații din Oltenia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a participat în ultimele săptămîni la campania demarată de Societatea Română de Televiziune în sprijinul sinistraților din Oltenia. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, acțiunea s-a desfășurat în perioada postului Adormirii Maicii Domnului și a avut drept scop ajutorarea persoanelor sinistrate din Gorj, Vîlcea, Argeș și Teleorman.

Ialomița, alături de sinistrații din Oltenia
În perioada 1-14 august 2014 (postul Adormirii Maicii Domnului), Episcopia Sloboziei și Călărașilor, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 14:40 (5209 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A trecut un an, Mihai...

A trecut un an, Mihai...

Marți, 2 septembrie 2014, s-a împlinit un an de cînd bunul nostru Mihai Ioniță, un OM printre OAMENI, ne-a părăsit.
Un suflet bun și curat, pe care Dumnezeu l-a dorit alături...
Dumnezeu să-l odihnească în pace!
Familia și prietenii nu te vor uita niciodată!... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 14:15 (5282 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tehnologica Radion, partener «strategic» în județul Ialomița

Tehnologica Radion, partener «strategic» în județul Ialomița

Consiliul Județean Ialomița continuă să facă afaceri cu Tehnologica Radion. Recenta arestare a patronului firmei nu îngrijorează autoritățile județene. În ultimii ani, Tehnologica Radion a fost abonată la fondurile publice alocate de instituție infrastructurii rutiere din Ialomița. Ultima investiție, cea de la Dridu, se derulează conform graficului...

Asfalt de zeci de milioane pentru Tehnologica Radion
De-a lugul ultimelor două mandate ale președintelui Silvian Ciupercă, societatea Tehnologica Radion, deținută de omul de afaceri Theodor Berna, în prezent arestat de procurorii... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2014, 08:35 (6191 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ședința Consiliului Local

A început războiul pentru Slobozia

Joi, 28 august 2014, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, «Dreapta coagulată» l-a acuzat public pe primarul Alexandru Stoica de «abuz» și «dictatură administrativă». Acuzația survine ca urmare a introducerii pe ordinea de zi a ședinței a unui proiect de hotărîre prin care primarul Aledxandru Stoica cerea o redistribuire a consilierilor locali în cadrul Comisiilor de specialitate. În replică la acuzațiile care i s-au adus, primarul Alexandru Stoica a susținut că «redistribuirea consilierilor în Comisii se impunea, ca urmare a disoluției USL». Proiectul de hotărîre propus de primarul Stoica a fost aprobat cu 11 voturi «pentru» și 10 «împotrivă».
Imediat după aprobarea... [citește_tot_articolul]

28 August 2014, 17:50 (7192 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

«Infractorul e infractor, indiferent ce calitate are în societate!»

Viorel Ștefu, șeful IPJ Ialomița

«Infractorul e infractor, indiferent ce calitate are în societate!»

Este unul dintre cei mai longevivi șefi de poliție pe care i-a avut județul. A scăpat la mustață din scandaluri publice și interne care i-au îngropat pe predecesorii săi. Conduce cu o mînă de fier un viespar de interese și orgolii. Are performanțe profesionale notabile. A reușit să cîștige respectul și aprecierea unui colectiv care obișnuia să-și devoreze șeful. Iar peste 2 luni împlinește 5 ani de mandat în Ialomița... Ne-am grăbit să fim primii care fac bilanțul unui cincinal la care Ialomița nici măcar nu a visat vreodată...

O poliție după chipul și asemănarea lui
... [citește_tot_articolul]

27 August 2014, 16:20 (15589 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ucigași cu sânge rece

Ialomița: Ucigași cu sînge rece

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au trimis în spatele gratiilor doi tineri din județ sub acuzația de «omor calificat». Povestea din spatele crimelor este cutremurătoare. Ambele victime au fost ucise cu un sadism de neimaginat. Una dintre ele ar fi putut fi salvată, însă cel din mîna căruia și-a găsit sfîrșitul a preferat s-o privească cum se stinge, în loc să sune după ajutor...

Și-a privit bunica murind
Unul dintre cei doi ialomițeni acuzați de procurorii Parchetului Județean de «omor calificat» este Gheorghe Paul Mugurel. Arestat preventiv, el a fost trimis... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 16:05 (6863 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bacalaureatul de toamnă, un examen fără miză în Ialomița

Toamna se numără absolvenții

Bacalaureatul de toamnă, un examen fără miză în Ialomița

Început oficial în urmă cu o săptămînă, Bacalaureatul de toamnă se dovedește a fi doar o formalitate pentru absolvenții de liceu. Fie că șomează, fie că lucrează, fie că stau acasă pe banii părinților, cei mai mulți dintre elevii care au picat examenul în iunie au refuzat să mai participe la sesiunea curentă. Așa se face că, în Ialomița, în sălile de examen, au intrat doar 951 de candidați. O bună parte dintre aceștia provin din rîndurile corigenților, lăsați intenționat de profesori pentru a ridica indicele de promovabilitate al sesiunii precedente la un nivel acceptabil.

De ce să nu dăm BAC-ul!... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 10:20 (3755 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Scandal la discoteca din Sărățeni. Polițiștii au tras focuri de armă!

EXCLUSIV: Scandal la discoteca din Sărățeni. Polițiștii au tras focuri de armă!

Scandal monstru la discoteca din Sărățeni, în noaptea de sîmbătă spre duminică, 23/24 august 2014. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 19 și 30 de ani, din Munteni Buzău, l-au lovit pe administratorul localului și pe un  apropiat al acestuia, în urma unor discuții contradictorii. La fața locului au intervenit și polițiștii, care au reușit să aplaneze conflictul folosind armele din dotare. O anchetă a fost deschisă în acest caz, în urma căreia se vor stabili toate împrejurările incidentului.

Răzmeriță cu bîte și cuțite Potrivit primelor informații, scandalul de la discoteca din... [citește_tot_articolul]

24 August 2014, 10:05 (36296 vizualizări - 58 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani aruncă în aer deșeurile din Ialomița

Administrația ialomițeană, prinsă din nou pe picior greșit

Vivani aruncă în aer deșeurile din Ialomița

În urmă cu două săptămîni, Vivani Salubritate SA intra în procedură de insolvență. Decizia Tribunalului Ialomița afectează, în mod indirect, întreg județul. Partener al administrației județene într-un masterplan de management integrat al deșeurilor, Vivani nu-și mai poate onora obligațiile asumate în fața administrației județene. «Ar putea fi o problemă, dacă societatea nu se va redresa» recunoaște Ștefan Mușoiu, vicepreședintele Consiliului Județean ialomița.

Vivani este în procedură de insolvență
Pe 22 iulie 2014, Tribunalul Ialomița decidea intrarea în procedură de insolvență... [citește_tot_articolul]

15 August 2014, 09:20 (12289 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Arestat pentru «omor calificat»

Ialomița: Arestat pentru «omor calificat»

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus joi, 14 august 2014, punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul ONCESCU GEORGIAN, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «omor calificat». În fapt s-a reținut că, în luna martie 2014, inculpatul s-a deplasat la locuința soților O.F. și O.E., pentru a efectua treburi gospodărești. Între aceștia exista o înțelegere anterioară conform căreia inculpatul, în schimbul îngrijirii ce urma să o asigure victimelor, trebuia să primească pe numele său casa și curtea soților O.F. și O.E. În ziua agresiunii, după ce a terminat treburile gospodărești, inculpatului i s-a spus că nu mai este valabilă înțelegerea... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 23:05 (5943 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Săracii orașului, hrăniți cu 6 lei pe zi

De două ori mai puțin decît pușcăriașii

Săracii orașului, hrăniți cu 6 lei pe zi

Programele de asistență socială de care beneficiază săracii din Slobozia au costuri infinit mai mici față de cele pe care le implică întreținerea deținuților din penitenciarul orașului. În timp ce asistații sociali sînt hrăniți cu 6 lei pe zi, rația zilnică de hrană a pușcăriașilor este de 10,57 lei!

Asistență socială sub prețul pieței
Potrivit informațiilor oferite de Serviciul de Asistență și Protecție Socială al Primăriei Slobozia, administrația locală hrănește zilnic peste 200 de săraci. Peste 90% dintre abonații Cantinei Sociale a orașului sînt copii sau bătrîni neputincioși... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 11:20 (17311 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un agent de la Sfântu Gheorghe, șpăguit cu brânză și bani ca să nu aplice amenzi

Faptele de corupție ale unui polițist ialomițean

Un agent de la Sfîntu Gheorghe, șpăguit cu brînză și bani ca să nu aplice amenzi

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au reținut 5 infracțiuni de corupție pe numele unui agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe. Polițistul se află în prezent în arest la domiciliu. După mai bine de un an și jumătate de cercetări, anchetatorii au reușit să probeze activitatea infracțională a agentului Marius Gabriel Căpităneanu, din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe. Omul legii este acuzat de 4 infracțiuni de luare de mită și una de trafic de influență. Potrivit procurorilor, el cerea sume de bani cuprinse între 50 și 200 de lei șoferilor pentru a nu le aplica sancțiuni contravenționale. În cazul în care nu se înțelegea la bani cu respectivii... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 15:50 (8273 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Copiii, victime ale adulților

Ialomița: Copiii, victime ale adulților

Situație tulburătoare în Ialomița. Un raport al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului demonstrează foarte clar faptul că minorii din județ devin victime ale adulților. Potrivit documentului oficial, specialiștii instituției au răspuns unui număr de 192 de sesizări, în urma cărora au acordat asistență juridică și psihologică. Respectivele reclamații au scos în evidență fapte deosebit de grave, precum abuzuri sexuale, acte de violență sau trafic de minori.

192 de drame Nu toți copiii din Ialomița se bucură de dragoste din partea părinților. O demonstrează reprezentanții... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 15:40 (4821 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia sprijină infractorii?

Funcționarii administrației locale, sub lupa anchetatorilor

Primăria Slobozia sprijină infractorii?

Ancheta procurorilor de pe lîngă Tribunalul Ialomița privind tunul financiar de 1,5 milioane de lei dat de tinerii afaceriști Vladimir Neacșu, Iulian Traian Radu și Florin Grosu se mută la Primăria Slobozia. Mai multe surse confirmă faptul că cei trei și-au desfășurat activitatea infracțională cu sprijinul unor funcționari ai administrației locale din oraș. Concret, Vladimir Neacșu ar fi beneficiat de un certificat fiscal antedatat pentru a putea efectua tranzacții comerciale cu o firmă din Călărași. Pe respectivul document s-ar regăsi semnătura Virginiei Adam, șeful Direcției Taxe și Impozite a Primăriei Slobozia. Reporterii Independent au... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 09:05 (28794 vizualizări - 54 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița luptă PE HÂRTIE împotriva drogurilor

A apărut strategia antidrog pentru următorii 7 ani

Ialomița luptă PE HÎRTIE împotriva drogurilor

În urmă cu o lună, în Ialomița, a fost lansată strategia antidrog pentru perioada 2014-2020. Documentul, semnat de 16 instituții publice, își propune crearea «unui sistem unitar de coordonare, implementare și evaluare a măsurilor antidrog la nivel local». În realitate însă, pentru implementarea acestei strategii nu există niciun fel de resurse bugetare. «Nu au fost alocate fonduri în acest sens!» explică sec Ana-Maria Dănilă, reprezentantul Agenției Antidrog Ialomița.

Hîrtiile, temelia luptei antidrog
În ultimul an, incidența scandalurilor legate de consumul de droguri în județul... [citește_tot_articolul]

12 August 2014, 13:10 (3595 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Slobozia este o GROAPĂ DE MOLOZ

Concluzie logică

Orașul Slobozia este o GROAPĂ DE MOLOZ

Neutralizarea unei tone de moloz în Slobozia costă 100 de lei. În aceste condiții, tot mai multe firme preferă să arunce molozul în zonele periferice ale municipiului. Mai bine orientați, clienții politici ai administrației, aruncă molozul «la cerere», acolo unde reprezentanții administrației locale decid. Cine vrea să fie cinstit și să plătească legal acest serviciu, regretă «Am plătit de mi-au sărit ochii din cap. Op’șpe milioane pentru o remorcă. Am zis că nu-i adevărat!» explică revoltat proprietarul unei case în construcție.

Neutralizarea molozului costă bani grei
De zeci... [citește_tot_articolul]

11 August 2014, 15:20 (7156 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Almarom 2001 transportă GRATUIT dializații Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Premieră în sănătatea ialomițeană

Almarom 2001 transportă GRATUIT dializații Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Scandalurile publice legate de transportul ilegal și suprataxat al pacienților care fac dializă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia au luat sfîrșit. De 6 luni, unitatea medicală a reziliat contractele oneroase încheiate cu SC Andalex Constanța, preferînd să atribuie serviciul societății Almarom 2001 din Slobozia. Operatorul local transportă gratuit acum cei 10 bolnavi care au nevoie de dializă.

Scandaluri publice marca SC Andalex
Transportul nemedicalizat efectuat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a iscat numeroase scandaluri publice. Timp de 5 ani, acest serviciu... [citește_tot_articolul]

9 August 2014, 08:50 (13712 vizualizări - 6 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Peste 240 tone de produse, confiscate de inspectorii DSVSA Ialomița

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au efectuat mai multe controale pe linia constatării abaterilor privind normele de sănătate și bunăstarea animalelor ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2014, 10:05
(4244 vizualizări - 0 comentarii)


9 Decembrie-«Ziua Internațională Anticorupție»

Convenția Organizației Națiunilor Unite împotriva Corupției a stabilit, în urmă cu 11 ani, data de 9 decembrie ca fiind «Ziua Internațională Anticorupție». Semnată de România la data de 9 decembrie ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2014, 18:40
(3805 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Deschide ușa, creștine!»

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Urziceni organizează cea de-a XII-a ediție a Festivalului de Colinde Populare Românești «Deschide ușa ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2014, 18:05
(4520 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Patru tineri, cercetați penal după ce au aruncat cu pietre într-o dubă!

Patru tineri, cu vîrste cuprinse între 16 și 19 ani, din comuna Bordușani, sînt cercetați de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de distrugere. În fapt, cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2014, 17:50
(5468 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat bagaje dintr-un centru comercial!

O tînără de 34 de ani, din Urziceni, este cercetată de polițiștii de Investigații Criminale, fiind bănuită că ar fi sustras bagaje ce conțineau bunuri în valoare de 200 de lei, din locul special amenajat ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2014, 17:05
(4375 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Platonești: Infractor încarcerat

Vineri, 5 decembrie 2014, polițiștii Secției Rurale Platonești au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2014, 16:25
(5593 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 74 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 8 decembrie 2014, sînt disponibile 74 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2014, 16:05
(4903 vizualizări - 1 comentariu)


«Sub zare de soare», Sărbătoarea Colindului la Slobozia

În folclorul românesc, Colindatul de Crăciun este cel mai important ciclu sărbătoresc popular tradițional, cel mai bogat și colorat prilej de manifestări folclorice. Deprinderea de a colinda, de a saluta ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2014, 15:20
(3710 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Nu a respectat barierele și a intrat cu mașina în locomotivă!

Duminică, 7 decembrie a.c., șoferul unui autoturism nu a respectat semnalele acustice și luminoase la trecerea la nivel cu calea ferată și a intrat în coliziune cu locomotiva unui tren de călători.  ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2014, 14:40
(4697 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia accident


Urziceni: Două bătrîne, acroșate de un autoturism

Poliția a fost sesizată vineri, 5 decembrie a.c., cu privire la faptul că pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce două femei ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2014, 13:20
(4443 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


DSVSA Ialomița: Atenție la trichineloză!

«Statisticile arată că, cele mai multe cazuri de trichineloză la om apar în perioada sărbătorilor de iarnă, cînd, în mod tradițional, se taie un număr mare de porci crescuți în sistem gospodăresc, iar o ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2014, 12:15
(5013 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: Prețurile Maximale pentru proiectele de servicii finanțate prin Măsura LEADER

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) va elabora o listă care va conține prețurile maximale pentru proiectele de servicii finanțate în cadrul Măsurii 19 LEADER din cadrul Programului Național ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2014, 21:05
(5579 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Peste 350 de articole pirotehnice au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în cadrul acțiunii «Foc de artificii 2014-2015», două infracțiuni fiind constatate. Prin acțiunea «Foc de artificii» se urmărește ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2014, 18:40
(4622 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un jandarm a găsit 300 de lei pe stradă și i-a predat Poliției

Vineri, 5 decembrie 2014, un subofițer jandarm din cadrul Detașamentului de Pază și Protecție Slobozia a găsit, în zona comercială «Casa Modei», suma de 300 de lei. Subofițerul i-a predat subofițerului ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2014, 17:30
(5294 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Doi tineri, cercetați pentru furturi din mașini și locuințe

Polițiștii feteșteni cercetează doi tineri, de 16 și 18 ani, ambii din Fetești, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, tinerii sînt bănuiți că în cursul lunii noiembrie ar fi sustras ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2014, 16:15
(4619 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Arestat pentru «tentativă de omor»

În cursul zilei de joi, 4 decembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza comunei Bărbulești, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2014, 15:20
(8228 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Brașovean reținut după ce a condus fără permis și și-a ascuns identitatea

Polițiștii Biroului Poliție Rutieră Urziceni au reținut, pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un bărbat, de 43 de ani, din județul Brașov. Cel în cauză a fost încarcerat în Centrul de Reținere ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2014, 14:05
(6585 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînăr de 17 ani, reținut pentru tîlhărie. A smuls lănțișorul de la gîtul unui copil!

Un tînăr de 17 ani, bănuit că a smuls un lănțișor de aur de la gîtul unei persoane,  a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii de Investigații Criminale. Polițiștii Biroului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2014, 16:35
(5555 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii din România vernisează expoziția «La pas prin lumea satului». Evenimentul se va produce miercuri, 10 decembrie 2014, expoziția reunind obiecte din toate colecțiile reprezentative ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2014, 13:20
(4143 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Și-a văzut tatăl murind

Un tînăr de 21 de ani a văzut cu ochii lui cum tatăl său, un bărbat de 53 de ani, din București, și-a pierdut viața. Cei doi se aflau în autoturismul pe care bărbatul îl conducea și au fost implicați într ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2014, 19:05
(4830 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: O zi fără eliberare de permise sau numere de înmatriculare

Joi, 4 decembrie 2014, activitatea Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor se suspendă între intervalele orare 7,00-10,00 și 15,00-17,30, ca urmare a întreruperii ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2014, 18:20
(5722 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la volan fără a deține permis

Doi șoferi, unul de 45 de ani și un altul de 25 de ani, conduceau pe șosele din Ialomița fără să dețină permise auto. Ambii s-au ales cu dosare penale. Primul șofer este bărbatul de 45 de ani care, potrivit ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2014, 17:50
(3919 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier din cauza condițiilor meteo

Un șofer, de 41 de ani, din Buzău, nu a adaptat viteza de deplasare la condițiile de drum și s-a izbit violent de o altă mașină, condusă de un bărbat, de 34 de ani. În urma accidentului a rezultat rănirea ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2014, 17:25
(6280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Astfel, au fost constatate 37 de contravenții ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2014, 16:20
(3228 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șofer de 88 de ani, ajuns la spital după ce a intrat într-un tir!

Accident rutier la Slobozia. Șofer de 88 de ani, ajuns la spital după ce a intrat într-un tir!

Accident de circulație la intrare în municipiul Slobozia. Un bătrîn de 88 de ani, din Țăndărei, a intrat cu mașina într-un tir și a ajuns la spital. Celălalt șofer, un bărbat de 58 de ani, se urcase la ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2014, 19:25
(4916 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: S-a rătăcit în mijlocul câmpului

Ialomița: S-a rătăcit în mijlocul cîmpului

Operațiune de salvare a polițiștilor, pompierilor și jandarmilor ialomițeni. Forțele de ordine au intervenit pentru a-i da de urmă unui bărbat de 62 de ani care a sunat la numărul de urgență 112 pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2014, 16:20
(2486 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Incendiu din cauza unui coș de fum

Casa unui localnic din Scînteia a fost cuprinsă de flăcări. Incendiul a fost provocat, cel mai probabil, din cauza unui coș de fum amplasat necorespunzător. La fața locului s-au deplasat pompierii de la ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2014, 14:40
(4628 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Servicii on-line pentru contribuabilii persoane fizice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost implementat serviciul «Spațiul privat virtual» care constă în punerea la dispoziția persoanelor fizice a unui spațiu ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2014, 13:15
(3331 vizualizări - 0 comentarii)


s-a găsit o carte de identitate!

S-a găsit o carte de identitate,
pe numele de Dumitru Ioana
în zona Magazin Conte-MB.
Titulara o poate ridica
din incinta magazinului!

2 Decembrie 2014, 12:10


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Pentru intervalul luni, 1 decembrie 2014, orele 14,00-marți, 2 decembrie 2014, orele 22,00, Administrația Națională de Meteorologie a extins Codul Galben de ninsori și viscol, ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2014, 19:00
(5761 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...