Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fostul prim-procuror Hristescu, cercetat disciplinar de Inspecția Judiciară

Fostul prim-procuror Hristescu, cercetat disciplinar de Inspecția Judiciară

Problemele cu legea se țin scai de fostul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Procurorul Cătălin Cristian Hristescu a mers din nou la audieri. De data aceasta nu la DNA, ci în sediul unității pe care a condus-o. El este cercetat disciplinar într-o anchetă demarată de Inspecția Judiciară a Consiliului Superior al Magistraturii.

Audierile de la 10,30
Potrivit deciziei Curții de Apel București, fostul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița a mers marți dimineață la unitatea pe care a condus-o pentru a sta de vorbă cu reprezentanții Inspecției Judiciare... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2014, 08:40 (7681 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

G8, blocul-dinamită

Panică la Slobozia în dimineața zilei de marți, 29 aprilie 2014. O garsonieră din blocul G8, amplasat în zona Parcului Tineretului din oraș, a sărit în aer. Cel mai probabil, deflagrația s-ar fi produs din cauza unei butelii lăsată nesupravegheată. Suflul exploziei a afectat alte 14 locuințe aflate pe același palier. Un tînăr de 35 de ani a fost rănit și transportat la Spitalul de Arși din București. Acest imobil pare lovit de nenorociri. Un eveniment similar s-a petrecut la sfîrșitul lunii februarie, cînd, din cauza unui incendiu, o femeie și-a pierdut viața...

Anchetă în plină desfășurare... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2014, 15:45 (7862 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița visează la forță de muncă specializată

Șomerii noștri cei de toate zilele

Ialomița visează la forță de muncă specializată

Județ agricol prin excelență, Ialomița nu reușește, după 25 de ani de tranziție, să convingă forța de muncă disponibilă că viitorul economiei locale este legat de exploatarea terenurilor agricole. Într-un județ care ar fi trebuit să redevină demult parte din «grînarul României», oamenii sînt săraci, abandonați de stat și administrație și obligați, pentru a supraviețui, să muncească în țările Uniunii Europene. Paradoxal, în timp ce toate acestea se întîmplă, firmele care au supraviețuit tranziției, se plîng de lipsa forței de muncă specializate. Între aceste două clișee, instituțiile statului și cele școlare se străduiesc să identifice soluții noi, care să asigure o dezvoltare pe termen mediu și... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2014, 15:30 (7311 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, prezentă la Târgul AGRARIA de la Cluj

Ialomița, prezentă la Tîrgul AGRARIA de la Cluj

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Cluj, s-a desfășurat Tîrgul Anual de Agricultură, Industrie Alimentară și Zootehnie. Evenimentul a beneficiat de prezența ministrului Agriculturii, Daniel Constantin. Acesta a participat la o conferință organizată de Federația Națională a Grupurilor de Acțiune Locală din România, în cadrul căreia a declarat: «Faptul că astăzi avem 30% din populația României cuprinsă în aceste grupuri de acțiune locală cred că este un lucru lăudabil!». Întîlnirea a fost prezidată de un ialomițean, președintele FNGAL, Alexandru Potor.

GAL-urile, garanția unui viitor european... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2014, 11:40 (3278 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia vrea 23 milioane de lei pentru investițiile școlare abandonate

La un pas de finanțare

Slobozia vrea 23 milioane de lei pentru investițiile școlare abandonate

În urmă cu 6-7 ani, Ialomița se lăuda cu peste 30 de șantiere școlare «în lucru». La începutul lui 2014, majoritatea acestor șantiere au fost abandonate, iar cele finalizate pot fi numărate pe degete. Este de notorietate șantierul pentru grupul sanitar de la Valea Măcrișului, campusurile școlare abandonate la jumătate la Slobozia, Fetești și Tăndărei, ori școala preluată fără recepție finală de la Săveni, după 5 ani de așteptare inutilă. Edilii slobozeni susțin că toate aceste eșecuri pot fi uitate. La jumătatea lunii aprilie, Primăria Slobozia ar putea primi 23 milioane de lei pentru finanțarea lucrărilor la 3 obiective școlare abandonate. Alocarea financiară aferentă prezentului apel de proiecte... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2014, 17:30 (8326 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia își dă în judecată angajații

Medici și asistente, chemați în instanță

Spitalul Slobozia își dă în judecată angajații

Decizie fără precedent la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Conducerea unității a hotărît să dea în judecată o parte dintre angajați. Peste 200 de medici, asistente și membri ai Comitetului Director sînt chemați în instanță pentru a returna suma de 260 mii lei, reprezentînd sporuri salariale acordate ilegal. Banii ar fi trebuit returnați cu 3 ani în urmă, printr-o decizie a Camerei de Conturi Ialomița, însă măsura nu a fost aplicată. Responsabil de toată această situație este juristul Vasile Zamfir, care a făcut pierdute documentele emise de Camera de Conturi Ialomița...

3 ani de ilegalitate... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2014, 16:20 (38880 vizualizări - 52 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mamă pentru a cincisprezecea oară!

Premieră la Maternitatea Slobozia

Mamă pentru a cincisprezecea oară!

Performanță mai puțin obișnuită a unei femei din Țăndărei. În urmă cu o săptămînă, ea a adus pe lume al cincisprezecelea copil al familiei. Nașterea micuțului reprezintă o premieră și pentru medicii Maternității Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Specialiștii susțin că ultimul record la nașteri a fost atins în urmă cu 20 de ani de o altă mamă care a adus pe lume 13 copii... Deși femeia promite să dea naștere unui alt bebeluș, medicii susțin că o eventuală altă sarcină i-ar putea pune viața în pericol.

Un caz special Artemiza Tudor are 42 de ani și este din Țăndărei. În urmă cu... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2014, 11:35 (16950 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Taximetrie ca-n junglă la Slobozia

Sub ochii administrației locale

Taximetrie ca-n junglă la Slobozia

După luni întregi de scandaluri publice, reglări de conturi și acuzații mai mult sau mai puțin fondate, cei 210 taximetriști din Slobozia au intrat într-un con de umbră. Firmele le-au făcut angajaților cărți de muncă de 2 ore, independenții și-au găsit o a doua slujbă pentru a-și completa veniturile, iar veniturile rezultate din evaziunea fiscală ung pistoanele administrației locale mai ceva decît uleiurile premium. Însă nemulțumirile celor implicați în această activitate se acumulează, iar apropierea termenului de prelungire a autorizațiilor tulbură apele branșei. Potrivit informațiilor publice, data stabilită pentru prelungirea acestora cu alți 5 ani este 7 iunie 2014. Iar declarațiile de mai... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2014, 09:20 (12006 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 15 posibile zone cu risc de inundații

Hărțile de hazard au fost finalizate

Ialomița are 15 posibile zone cu risc de inundații

În urmă cu o săptămînă, Administrația Națională Apele Române anunța finalizarea integrală a hărților de hazard. Potrivit informațiilor, prin aceste hărți se evidențiază, în ansamblu, 10 bazine hidrografice ale rîurilor pe cursurile cărora se pot produce inundații. Raportat la nivelul județului Ialomița, specialiștii care au realizat planșele au identificat 15 posibile zone unde apele Ialomiței ar putea ieși din matcă în caz de viituri puternice.

Istoria hărților de hazard
În cursul anului 2012, la nivel național, Administrația Națională Apele Române anunța demararea unui proiect... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 12:05 (13062 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală în comuna Reviga

Cine a batjocorit-o pe minora de 12 ani?

În ediția anterioară, ziarul Independent relata despre cazul alarmant al unei fetițe de 12 ani, din comuna Reviga, care a adus pe lume un bebeluș. Noi date ies acum la iveală cu privire la această tulburătoare întîmplare. Ceea ce la prima vedere părea a fi un act voluntar al unei minore inconștiente, s-a tranformat într-o anchetă penală în toată regula. Polițiștii și procurorii au indicii că minora ar fi fost victima unei agresiuni sexuale...

Drama unui copil
Cazul fetiței de 12 ani din Reviga care a devenit mamă a tulburat... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 09:20 (9675 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir A SABOTAT Spitalul Slobozia

Juristul Vasile Zamfir A SABOTAT Spitalul Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost executat silit. Firma care a inițiat această procedură solicită recuperarea a 345 mii lei constînd în lucrări de reparații, penalități cauzate de întîrzieri la plată, precum și onorariul executorului judecătoresc. Potrivit unor date publice, vina pentru această situație aparține juristului Vasile Zamfir, care a refuzat să susțină în fața judecătorilor cauza Spitalului Slobozia. În replică la toate aceste aspecte, conducerea unității medicale declară că «factura nu este înregistrată în contabilitatea noastră. Vom depune contestație la executare!».

Lucrări cu scandal... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 07:15 (20703 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fraude bancare săvârșite în Numele Domnului

Infractori în sutană anchetați de procurorii DIICOT Ialomița

Fraude bancare săvîrșite în Numele Domnului

Doi preoți, unul din Ialomița și celălalt din Călărași, sînt principalii inculpați într-o anchetă demarată de procurorii DIICOT Ialomița. Sub acuzația de constituire a unui grup infracțional organizat, cele două fețe bisericești au înșelat zeci de unități bancare din Ialomița, Călărași și București. Preoții abordau persoane sărace pe care le convingeau să meargă la bănci și să obțină credite de nevoi personale în lei și euro. Pentru a nu da de bănuit, solicitanții erau transformați în salariați ai unor firme fictive. Sumele percepute variau între 16000 de lei și 33000 de euro. Cazul a fost trimis în instanță și se judecă la Tribunalul Ialomița. Cît despre preoții infractori, unul a fost suspendat... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2014, 16:40 (22951 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia vrea contracte legale pentru spațiile comerciale

Schimbarea stăpînilor, «bucuria» chiriașilor

Spitalul Județean Slobozia vrea contracte legale pentru spațiile comerciale

După 4 ani de scandaluri legate de închirierea mai mult sau mai puțin legală a spațiilor comerciale din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, instituția dă liber la chirii. La sfîrșitul acestei luni, toate contractele de închiriere vor expira, iar negocierile pentru prelungirea lor se anunță foarte dure. Adrian Berbece, directorul interimar al celei mai mari unități medicale din județul Ialomița, declară că ia în calcul schimbarea destinației unora dintre aceste spații. Primele modificări au apărut deja...

Scandalul Floriconstruct atîrnă greu
Maniera în care au fost... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2014, 14:20 (10809 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile slobozene se fac «frate» cu bulgarii din Razgrad

Înfrățire pentru fonduri europene

Autoritățile slobozene se fac «frate» cu bulgarii din Razgrad

Joi, 17 aprilie 2014, orașele Slobozia și Razgrad din Bulgaria au semnat un «acord de înfrățire». Ceremonia a avut loc la Slobozia, în sala de festivități a instituției. Primarul Alexandru Stoica a declarat cu acest prilej că acest acord ar putea reprezenta o cale de atragere a fondurilor europene. «Ne-am înfrățit cu orașul Razgrad pentru că e un oraș care are cam aceleași probleme ca și Slobozia... Sperăm ca experiențele comune pe care le avem să ne permită să accesăm mai ușor fonduri europene...» a declarat primarul Stoica. Acordul reprezintă un nou pas în efortul autorităților locale de identificare a unor oportunități investiționale pentru oraș. Reamintim că, în ultimii ani, numărul firmelor... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2014, 12:30 (7778 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Multiplicatorii «Euro Agricultura», la Slobozia

Multiplicatorii «Euro Agricultura», la Slobozia

Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit (APDRP) a demarat, în luna martie 2014, Campania Națională de Informare a Fermierilor privind modul de accesare a fondurilor europene din PNDR 2013 și etapa de pregătire pentru PNDR 2020. Miercuri, 16 aprilie 2014, la sala de conferințe a Direcției Sanitare Veterinare Ialomița s-a desfășurat un semninar pe această temă. Întîlnirea a fost prezidată de către secretarul de stat din cadrul APDRP, George Octavian Turtoi și expertul UNCO, Laurențiu Rebega, alături de președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Campania este organizată pentru prezentarea implementării Programului Național pentru Dezvoltare Rurală (PNDR) 2013 și, ca... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2014, 08:50 (12643 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SC Drumuri și Poduri câștigă războiul declarat Curții de Conturi Ialomița

Și cei mai buni greșesc

SC Drumuri și Poduri cîștigă războiul declarat Curții de Conturi Ialomița

În urmă cu 3 ani, Curtea de Conturi Ialomița acuza conducerea SC Drumuri și Poduri de «efectuarea de plăți nelegale rezultate din acordarea comisiei de cenzori a unor indemnizații». Recent, după un proces lung și încurcat, conducerea societății a demonstrat negru pe alb că acuzațiile sînt nefondate. Potrivit Tribunalului Ialomița, «instanța trage concluzia că societății reclamante nu i se poate imputa nimic»...

Control cu scandal
În anul de grație 2011, reprezentanții Camerei de Conturi Ialomița au întreprins un amplu control de legalitate ce a vizat 30 de misiuni de audit financiar... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2014, 13:50 (12016 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele ialomițene declară coplata un «eșec»

Servicii medicale de 8400 de lei

Spitalele ialomițene declară coplata un «eșec»

Coplata, introdusă de Ministerul Sănătății pentru susținerea financiară a spitalelor, pare sortită eșecului. Într-un an de la implementare, în Ialomița, cele patru unități medicale au reușit să adune la buget prin acest program guvernamental doar 8400 de lei. «Mulți dintre pacienții pe care îi tratăm nu se încadrează pentru a cotiza» declară la unison directorii spitalelor ialomițene...

Ministerul Sănătății aprobă, spitalele suferă
În urmă cu un an, Ministerul Sănătății implementa un nou sistem de susținere financiară a spitalelor din România. Denumit «coplată», programul presupunea... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2014, 09:20 (6404 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Istoria prinde viață la Slobozia

La 100 de ani de la izbucnirea Primului Război Mondial

Istoria prinde viață la Slobozia

Joi, 10 aprilie 2014, la ora 15,00, Ambasada Franței a organizat la Cimitirul Eroilor din Slobozia o ceremonie de comemorare a 100 de ani de la izbucnirea Primului Război Mondial. Evenimentula fost urmat de o expoziție cu tema «Lagărul de prizonieri din Slobozia», organizată la Centrul Cultural «Ionel Perlea». Potrivit istoricilor locali, «în anii Primului Război Mondial, la Slobozia a funcționat un lagăr german de prizonieri folosiți pentru lucrul cîmpului». Se presupune că locația unde a funcționat acest lagăr se suprapune cu actualul amplasament al garnizoanei Slobozia...

Cimitirul Eroilor a fost renovat... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2014, 15:15 (7443 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Ialomița poate fi salvată prin voință și responsabilitate!»

Raluca Dumitrescu, director coordonator GAL «Dunărea de Jos»

«Ialomița poate fi salvată prin voință și responsabilitate!»

România va avea la dispoziție 40 miliarde de euro în ciclul programatic 2014-2020. O sumă uriașă, în condițile în care, în ciclul precedent, din cei 19,21 miliarde de euro a reușit să absoarbă doar 6,43 miliarde de euro... În fața acestui pariu care pare pierdut din start, Raluca Dumitrescu, director coordonator al Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos», susține o realitate diferită. După 7 ani de muncă și peste 300 de proiecte europene implementate, ea crede că viitorul României e unul european, iar Ialomița poate fi salvată de la falimentul administrativ și economic prin absorbția fondurilor europene...

Funia din casa spînzuratului... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2014, 12:05 (5489 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Investiții județene cu bani de la CEC

Consiliul Județean Ialomița va cheltui 30 milioane de lei în următorii 2 ani

Investiții județene cu bani de la CEC

Incapabil să acceseze fonduri europene, Consiliul Județean Ialomița este obligat să apeleze și în acest an la împrumuturi bancare. Potrivit informațiilor publice furnizate de către edilii județeni, împrumutul, în valoare de 30 milioane de lei, va fi utilizat pentru realizarea unor investiții de interes public. Instituția se află la al patrulea împrumut de acest gen din ultimii 8 ani și susține că această practică este una benefică pentru județ.

4 împrumuturi în ultimii 8 ani
Practica împrumuturilor bancare este una veche, iar oficialii Consiliului Județean Ialomița nu pierd nicio... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2014, 09:55 (6360 vizualizări - 9 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Polițiștii au oprit un autoturism pentru viteză excesivă și au descoperit... un țepar de cerale!

Un bărbat, de 33 de ani, din orașul Strehaia, județul Mehedinți este cercetat penal de polițiștii feteșteni pentru înșelăciune, după ce, cu ocazia unei tranzacții cu cereale, a înșelat un cetățean cu peste ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:32
(11062 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Fără permis și cu mașina neînmatriculată a lovit un pieton, părăsind locul accidentului

În cursul dimineții de luni, 13 septembrie, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:31
(18468 vizualizări - 2 comentarii)


Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16278 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16878 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16387 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21506 vizualizări - 1 comentariu)


«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:01
(18640 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Comerțul ilicit, în atenția polițiștilor

Sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii din Urziceni au executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii activităților de comerț ilicit în zona Pieței și a Oborului din municipiu. În cadrul acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:00
(17102 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se fură capace de canalizare

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 12 spre 13 septembrie, o echipă de siguranță publică mixtă polițist-jandarm-polițist comunitar a depistat, pe strada Independenței din Fetești, un tînăr de 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 15:58
(18479 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Stelnica

«Biblionet» la Stelnica

Primăria și Consiliul Local Stelnica, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Biblioteca Comunală «Ion Ghelu Destelnica» vor inaugura oficial noul serviciu gratuit de bibliotecă «Biblionet-lumea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 12:04
(19747 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean raportează evaziunea pentru luna august 2010

Potrivit unei informări a Direcției Genrale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii august inspectorii instituției au efectuat 180 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:35
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Prinsă în flagrant în timp ce dădea șpagă

Vineri, 10 septembrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița, în colaborare cu polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au prins în flagrant o persoană din Ciulnița în timp ce încerca să mituiască ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:34
(21387 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ciulnița șpagă


Accidente: Începător la volan, a intrat într-o căruță. S-a izbit de un tractor și a murit pe loc. Biciclistă băută, acroșată de o mașină

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost ușor rănite în urma a trei accidente produse pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției prin 112, vineri, 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(18470 vizualizări - 1 comentariu)


Depistat fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat și cu număr fals

Polițiștii Serviciului Rutier aflați în activitatea de supraveghere și control al traficului rutier pe DN2A, pe raza localității Misleanu, au oprit pentru control un autoturism cu număr de înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(16469 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, afară de pe șosele!

Efective ale Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu reprezentanții RAR filiala Ialomița au acționat pe raza municipiului Fetești avînd drept scop scoaterea în afara părții carosabile a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(13296 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești rable


Țăndărei: Tînăr arestat

Polițiștii din Țăndărei au identificat și reținut un tînăr de 21 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis la data de 3 septembrie a.c. un mandat de executare a pedepsei de 1 an ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(17474 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Polițiștii feteșteni au acționat pe raza municipiului, activitățile întreprinse urmărind prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență în zona barurilor, discotecilor și a altor locuri pretabile ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:41
(16341 vizualizări - 0 comentarii)


Comandantul Poliției Slobozia, Cristian Ivan, prezent la «Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ» de la Sibiu

Vineri, 10 septembrie a.c., s-a încheiat la Sibiu Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ din cadrul inspectoratelor de poliție județene. La întîlnire a participat, din partea Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 14:22
(17671 vizualizări - 0 comentarii)


Rechizite gratuite de la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Copiii proveniți din familii nevoiașe vor primi rechizite cu titlu gratuit oferite de Centrul de consiliere și sprijin pentru familiile aflate în dificultate din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 09:02
(18729 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist la fiecare școală

Peste 200 de polițiști ialomițeni vor participa în cele 120 de unități de învățămînt la deschiderea noului an școlar. «Zona unităților de învățămînt va fi supravegheată de patrulele de siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:48
(17725 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-au intoxicat în pivniță cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. O femeie a murit!

Trei persoane s-au intoxicat cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. Tragedia s-a petrecut la Fetești, în cartierul Fetești-Gară, vineri, 10 septembrie. Proprietarul, în vîrstă de 62 de ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:29
(11893 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești tragedie


13 septembrie-Ziua Pompierilor se desfășoară la liceul «Al. I. Cuza»

În fiecare an, la 13 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița sărbătorește Ziua Pompierilor din România. Pentru că anul acesta sărbătoarea coincide cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:15
(10513 vizualizări - 0 comentarii)


Ciupercă reclamă evaziunea fiscală: «În Port la Constanța ajung prin Ialomița, în fiecare noapte, sute de mii de tone de cereale!»

Joi, 9 septembrie, după-amiază, autoritățile locale și județene s-au întrunit în ședința lunară de lucru a Colegiului Prefectural. De această dată lucrările Colegiului s-au axat pe infracționalitatea înregistrată ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 06:14
(19513 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bucu, Ograda și Colelia

Trei incendii la gospodăriile populației s-au petrecut în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., începînd cu ora 10.15, cînd la dispeceratul Inspectoratului s-a anunțat faptul că anexa unei gospodării ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:18
(19647 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o stație de irigații

Marți, 7 septembrie, în jurul orei 16.30, jandarmii grupei de intervenție Urziceni, aflîndu-se în patrulare pe un tronson al conductelor magistrale de transport produse petroliere din zona comunei Lilieci ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:03
(18227 vizualizări - 0 comentarii)


Instalarea noului preot la Armășești

Instalarea noului preot la Armășești

Duminică, 5 septembrie 2010, preacucernicul părinte Stancu Bogdan Ionuț, protoiereu de Urziceni, a participat în comuna Armășești la slujba de instalare a noului preot paroh, Munteanu Cristian Ionuț. La ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:55
(25140 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Bătrînă dispărută de la domiciliu, găsită în mai puțin de patru ore de la sesizare

Miercuri, 8 septembrie, la ora 16.00, agenții Postului de Poliție Maia au fost sesizați de către un localnic de 57 de ani, despre faptul că mama sa, în vîrstă de 87 de ani, diagnosticată cu amnezie temporară ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:51
(17993 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia dispărută


Furturile de pe cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de 8/9 septembrie a.c., efectivele Biroului de Ordine Publică Fetești, în colaborare cu lucrători ai Inspectoratului Județean al Poliției de Frontieră Ialomița și Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:49
(15213 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

În cursul zilei de ieri, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au organizat și executat o acțiune ocazie cu care a fost prins și reținut un bărbat de 37 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:47
(20633 vizualizări - 3 comentarii)


350 de carnete reținute ca urmare a consumului de alcool la volan

În primele opt luni ale anului 2010, în urma acțiunilor desfășurate de polițiști pentru combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului, au fost reținute 350 de permise de conducere. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:45
(17452 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...