Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fără posturi scoase la concurs pentru medicii rezidenți

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fără posturi scoase la concurs pentru medicii rezidenți

Pentru anul universitar 2024-2025, cel mai mare spital din județul Ialomița, Spitalul Județean de Urgență Slobozia, nu a mai scos posturi la concurs pentru medicii rezidenți. Oficialii unității medicale își motivează decizia prin faptul că foarte puțini dintre rezidenții care ocupau respectivele posturi alegeau să profeseze în cadrul spitalului după încheierea sta­giilor de pregătire. «Nici din actualii rezidenți, care încă sunt în curs de formare profesio­nală, nu știm câți vor reveni la posturi...» declară repre­zentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Spitalele de provincie, neatrăgătoare pentru medici... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2025, 12:35 (4554 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înșelați prin metoda «Împrumutul», 15 slobozeni cer sprijinul marilor Parchete

Anchetă clasată la Slobozia

Înșelați prin metoda «Împrumutul», 15 slobozeni cer sprijinul marilor Parchete

Cu 2 ani în urmă, ziarul nostru relata cazul a 15 persoane din Slobozia, înșelate de un tânăr din oraș, pe numele său Alin Ionuț Dinu. Păgubiții susțin că tânărul le-a solicitat bani împrumut, pe care a «uitat» să-i mai returneze. Astfel, s-a întocmit la nivelul organelor judiciare locale dosarul «Împrumutul». Procu­rorii din Slobozia au ajuns însă la concluzia că «fapta penală sesizată nu există»! În prezent, persoanele înșelate au făcut noi demersuri judiciare, depunând plângeri către Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție și Direcția Națională de... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2025, 07:55 (8416 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Iazu: Și-a înjunghiat prietenul de pahar

Iazu: Și-a înjunghiat prietenul de pahar

Un bărbat, domiciliat în localitatea Iazu, a fost arestat preventiv, în urmă cu o săptămână, sub acuzația de «tentativă la omor». După ce s-a îmbătat, acesta a luat un cuțit și l-a înjunghiat pe un apropiat de-al său.

 

Alcoolul i-a întunecat mintea Prezenți la o petrecere organizată într-o gospodărie din localitatea Iazu, victima și agresorul său s-au apucat să bea. După ce au uitat numărul paharelor cu alcool pe care le-au dat pe gât, cei doi au început să se certe, aducându-și aminte de o problemă mai veche... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2025, 10:10 (3460 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gigantul american Ingredion, parteneriat cu austriecii de la Agrana pentru fabrica AGFD Țăndărei

Gigantul american Ingredion, parteneriat cu austriecii de la Agrana pentru fabrica AGFD Țăndărei

Gigantul american Ingredion, cu acționari două dintre cele mai mari fonduri de investiții din lume, respectiv BlackRock și The Vanguard, va achiziționa 49% din acțiunile AGFD Țăndărei SRL de la Agrana Starke GmbH. Tranzacția este supusă aprobării autorităților de concurență, acordul de joint venture dintre Agrana Starke GmbH, filială a Agrana Beteiligungs-AG, și cel mai mare procesator de porumb din lume, Ingredion, fiind parafat pentru a produce amidon în România, la Țăndărei. În context, România are cea mai mare suprafață cultivată cu porumb (2,5 milioane ha), ocupând primul loc în Uniunea Europeană la producție, cu peste 10 milioane de tone anual, prin... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2025, 12:20 (6008 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Poliției Municipiului Slobozia se amână

Reabilitarea Poliției Municipiului Slobozia se amână

În iulie 2022, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunțau reabilitarea cu fonduri europene a sediului Poliției Munici­piului Slobozia. La 2 ani și jumătate distanță, implementarea acestui proiect nu s-a realizat, deși ar fi trebuit să se încheie la finele anului 2023. În prezent, ace­lași proiect așteaptă evaluarea din partea Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia pentru ca șan­tierul să fie deschis. Dacă proiectul nu va fi considerat oportun, IPJ Ialomița va pierde 8,2 milioane de lei.

 

Un proiect cu «probleme»... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2025, 08:05 (3293 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raluca Dumitrescu, noul președinte al Agenției Naționale pentru Protecția Mediului 

Raluca Dumitrescu, noul președinte al Agenției Naționale pentru Protecția Mediului 

După ce a pierdut cursa pentru Parlamentul României, Raluca Dumitrescu, fost deputat PSD de Ialomița, a fost numită la conducerea Agenției Naționale pentru Protecția Mediului. Președintele instituției are rang de secretar de stat.

 

Din Parlament, în fruntea ANPM Raluca Dumitrescu a fost deputat de Ialomița, din partea Partidului Social Democrat, în legislatura 2020-2024. La Alegerile Parlamentare de anul trecut, aceasta s-a înscris din nou în cursa electorală, fiind pe poziția a doua pentru Cameră. Din păcate, Raluca Dumitrescu nu a reușit să obțină... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2025, 11:50 (10627 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Dragoș Costin Telehuz nu mai este secretar de stat în Ministerul Agriculturii!

Dragoș Costin Telehuz nu mai este secretar de stat în Ministerul Agriculturii!

La începutul acestei săptămâni, liberalul ialomițean Dragoș Costin Telehuz a fost eliberat din funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. În locul său a fost numit un alt liberal, de această dată din județul vecin, Călărași. Este vorba despre Florian-Emil Dumitru care, în trecut, a mai deținut această poziție.

 

A plecat Telehuz, a venit Dumitru Liberalul ialomițean Dragoș Costin Telehuz a fost numit în funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii în martie 2022. Înainte de a ajunge... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2025, 10:20 (5204 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Masă Sănătoasă» cu sendvișuri și servicii de catering

Realitatea din școlile ialomițene

«Masă Sănătoasă» cu sendvișuri și servicii de catering

Programul Național «Masă Sănătoasă» implementat de Guvernul României a fost creat cu scopul de a reduce abandonul școlar și de a le oferi elevilor alimente calde și sănătoase. În Ialomița, numărul unităților de învățământ care se înscriu în acest proiect destinat atragerii elevilor către școală crește semnificativ, chiar dacă problemele pe care le întâmpină rămân neschimbate. Surprinzător, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița prezintă aceste sincope într-o radiografie a ultimilor ani în care acest program a fost implementat și în județul nostru.

 

A crescut numărul școlilor înscrise... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2025, 07:55 (3978 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița va avea un buget de 525,8 milioane de lei

În 2025

Consiliul Județean Ialomița va avea un buget de 525,8 milioane de lei

Marți, 11 martie 2025, Consiliul Județean Ialomița a organizat o dezbatere publică referitoare la proiectul de buget pe anul în curs. Bugetul va fi supus spre aprobarea aleșilor județeni în cadrul unei ședințe ordinare ce se va desfășura miercuri, 19 martie 2025. Pentru 2025, administrația județeană și-a propus un buget de 525,8 milioane de lei. Peste 60% din banii disponibili vor fi direcționați către secțiunea «Dezvoltare». Prioritate pentru admi­nistrația județeană vor fi drumurile, dar și infrastructura de Sănătate.

 

Fonduri pentru drumuri și Sănătate... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2025, 10:20 (7800 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsă de transparență privind proiectul de buget al Primăriei Slobozia din 2025

Acuzații publice aduse primarului Alexandru Potor

Lipsă de transparență privind proiectul de buget al Primăriei Slobozia din 2025

Luni, 10 martie 2025, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, Alexandru Potor, primarul reședinței județului, a organizat o dezbatere publică în care a fost prezentat proiectul de buget al orașului pentru anul 2025. Inițiativa a iscat numeroase discuții în spațiul public legat de transparența acestui demers. Consilierul local USR Mihail Tănănescu l-a acuzat public pe edilul orașului că a omis să informeze Consiliul Local Slobozia cu privire la această întâlnire și despre existența proiectului de buget. Ceea ce se știe cu certitudine este că aleșii locali ai orașului sunt așteptați să voteze bugetul Sloboziei pe anul în curs joi, 13 martie 2025... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2025, 19:05 (8143 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții intrate în atenția procurorilor, descoperite de Camera de Conturi Ialomița la Primăria Bărbulești

Investiții intrate în atenția procurorilor, descoperite de Camera de Conturi Ialomița la Primăria Bărbulești

Periodic, Curtea de Conturi a României face publice rapoartele de audit ale structurilor sale teritoriale. Recent, pe pagina de internet a instituției a fost pu­blicat un astfel de document ce vizează misiunea de audit efectuată de Camera de Conturi Ialomița la Primăria Bărbulești. În urma verificărilor, pe lângă alte abateri financiare, auditorii au descoperit faptul că investiții de peste 12 milioane de lei fac obiectul unui dosar penal, instrumentat, se pare, de Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița.

 

Stare de legalitate zero Misiunea de audit... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2025, 14:50 (5773 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia a încasat 80 mii de lei din munca deținuților

În 2024

Penitenciarul Slobozia a încasat 80 mii de lei din munca deținuților

Deținuții aflați în regimul de detenție deschis sau semi-deschis, ale căror pedepse cu închisoarea sunt de maximum 3 ani, pot ieși la muncă. Pentru activitățile pe care le desfășoară aceștia primesc bani și câștigă zile care se scad din pedeapsă. Anul trecut, de acest drept au beneficiat 15 deținuți din cadrul Penitenciarului Slobozia. Aceștia au desfășurat diferite activități pe baza contractelor pe care instituția le-a încheiat cu Spitalul Județean de Urgență Slobozia și Cooperativa Agricolă Gheorghe Doja. Potrivit legii, o parte din banii obținuți de persoanele private de libertate au ajuns în conturile Penitenciarului Slobozia.

 

Bani pentru munca prestată... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2025, 12:20 (4861 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «CAR Învățământ Slobozia», încă în cercetare la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București

Dosarul «CAR Învățământ Slobozia», încă în cercetare la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București

Mutat oficial la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, dosarul «CAR Învățământ Slobozia» se află încă în cercetare. Într-un răspuns oficial adresat ziarului nostru, procurorii au explicat faptul că «adună pro­be» având în vizor trei suspecți. Preluarea de la Slobozia a anchetei s-a făcut în ia­nuarie 2024, iar de la acest moment și până în prezent situația a rămas neschimbată.

 

O anchetă fără sfârșit Problemele financiare ale CAR Învățământ Slobozia, una... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2025, 07:55 (10217 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Școlii Gimnaziale Maltezi din Stelnica, proiect de investiții important în 2025

Reabilitarea Școlii Gimnaziale Maltezi din Stelnica, proiect de investiții important în 2025

Reabilitarea Școlii Gimnaziale Maltezi din Stelnica este un proiect de investiții mai vechi al actualei administrații a localității. Costel Brateș, primarul comunei Stelnica, precizează că «încă din 2021, am depus la AFM proiectul de reabilitare a Școlii Gimnaziale Maltezi...». «A stat mai bine de 3 ani în evaluare la Administrația Fondului de Mediu... Și, de la un cost de aproximativ 1,1 milioane de lei, în prezent acest proiect depășește 2 milioane de lei!» completează edilul din Stelnica. Ar fi de menționat că Școala Maltezi a fost construită în 1860, inițial ca o sală de clasă pe domeniile boierului Maltezeanu, de unde și denumirea școlii... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2025, 13:35 (6338 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Insule ecologice cu containere digitalizate, la Fetești

Insule ecologice cu containere digitalizate, la Fetești

Zilele trecute, cele 14 insule ecologice supraterane au ajuns la Fetești. Este vorba despre 70 de containere digitalizate, câte 5 pentru fiecare eco-insulă, destinate colectării selective a deșeurilor. Achiziția insulelor ecologice cu containere digita­lizate reprezintă un proiect al Primăriei Fetești, câștigat în urmă cu 2 ani, prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). «Noile platforme moderne vor înlocui treptat toate ghenele dintre blocuri. Fiecare insulă ecolo­gică are 5 containere suprate­rane, proiectate și fabricate conform standardelor europene în vigoare. Acestea sunt destinate colectării deșeurilor: biodegradabile, reziduale... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2025, 09:10 (2501 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte pe fonduri europene de 14 milioane de euro, depuse de Primăria Amara

Proiecte pe fonduri europene de 14 milioane de euro, depuse de Primăria Amara

Primăria Amara, prin vocea edilului Valentin Moraru, anunță că în ultimele 4 luni au fost depuse mai multe proiecte ce își propun accesarea de fonduri europene. «Am depus cel de al 5-lea proiect pe fonduri europene zilele trecute... Proiectul actual, în valoare de 5,3 milioane de euro vizează, în principal, construirea unei piețe agroalimentare, construirea unui teren sintetic multifuncțional, construirea unui loc de joacă pentru copii, precum și reabilitarea clădirii „Ciupercă“ din localitate!» a ținut să declare primarul orașului Amara, Valentin Moraru. În cadrul aceluiași proiect se are în vedere și mo­dernizarea parcului, prin... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2025, 13:50 (6239 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

21 de exerciții aplicative în școlile din Ialomița

Bilanț al ISU Ialomița

21 de exerciții aplicative în școlile din Ialomița

În perioada 26 februarie-4 martie 2025, Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a desfășurat campania publică «Săptămâna Protecției Civile». Scopul acțiunii a fost acela de a dezvolta comportamentul preventiv al populației în fața unor pericole imediate. Totodată, prin aceste activități a fost marcată și aniversarea a 92 de ani de la înființarea Protecției Civile în România.

 

Acțiuni în școlile din județ În centrul activităților desfășurate în cadrul ... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2025, 09:10 (4990 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

CNI alocă bani pentru Sala Polivalentă a Sloboziei

CNI alocă bani pentru Sala Polivalentă a Sloboziei

Compania Națională de Investiții a făcut publică lista investițiilor care vor beneficia de finanțare în 2025. Pe lista de obiective a fost trecută și Sala Polivalentă a municipiului Slobozia. Valoarea estimată a proiectului este de 70,5 milioane de lei.

 

Bani guvernamentali pentru Sala Polivalentă Această investiție a fost lansată public în anul 2018, dar a fost abandonată până în vara anului trecut, când administrația Dragoș Soare a făcut demersuri pentru ca lucrările să înceapă. Recent, Compania Națională de Investiții a publicat lista proiectelor... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2025, 08:05 (4830 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Depozitările necontrolate de deșeuri, în atenția Gărzii de Mediu Ialomița

Depozitările necontrolate de deșeuri, în atenția Gărzii de Mediu Ialomița

Grad de legalitate «zero» în județul Ialomița în ceea ce privește gestionarea deșeurilor. O confirmă Garda de Mediu Ialomița, instituție care, de la începutul anului și până în prezent, a aplicat sancțiuni de peste 300 mii de lei pentru depozitarea necontrolată a gunoaielor. Instituția va intensifica aceste acțiuni în perioada următoare.

 

Raport al Gărzii de Mediu Ialomița Fie că au fost sesizați de ialomițeni, fie că s-au autosesizat, comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au întreprins în perioada ianuarie-februarie a.c... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2025, 12:15 (3907 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ciobanii din zona Mihail Kogălniceanu cer DSVSA Ialomița plata unor despăgubiri

Cu animalele ucise

Ciobanii din zona Mihail Kogălniceanu cer DSVSA Ialomița plata unor despăgubiri

Mai mulți crescători de animale din zona comunei Mihail Kogălniceanu cer Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița plata unor despăgubiri bănești după ce animalele le-au fost ucise fiind diagnosticate cu pesta micilor rumegătoare. Oficialii DSVSA Ialomița susțin faptul că banii nu pot fi acordați pentru că proprietarii animalelor au încălcat legislația în domeniu, în urma depistării focarului fiind identificate mai multe nereguli.

 

Aproape 600 de oi ucise În vara anului 2024, în incinta unei stâne din zona localității... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2025, 08:05 (7466 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
236 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 553 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 15 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 553, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2020, 16:05
(3359 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident cu patru victime

Movilița: Accident cu patru victime

Miercuri dimineața, 15 iulie a.c., în jurul orei 6,00, două autoturisme s-au ciocnit pe raza localității Movilița. Ca urmare a accidentului, patru persoane au fost rănite. Cei patru bărbați, cu vârste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2020, 12:25
(2235 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1307 absolvenți ai clasei a VIII-a au fost repartizați computerizat în învățământul liceal de stat (anul școlar 2020-2021)

Ministerul Educației și Cercetării a publicat vineri, 10 iulie 2020, pe site-ul admitere.edu.ro, rezultatele repartizării computerizate în învățământul liceal de stat a absolvenților clasei ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2020, 11:10
(3180 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Fierbinți Târg!

Pentru remedierea unei avarii la conducta principală de alimentare cu apă de pe Calea Urziceni, din localitatea Fierbinți Târg-Ialomița, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2020, 19:20
(4355 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 544 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 14 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 544, cu 7 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2020, 16:05
(2818 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Ordin de protecție pe numele unui bărbat care și-a lovit mama

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 39 de ani, din Movilița, care și-ar fi lovit mama. Astfel, sâmbătă, 11 iulie a.c., în jurul orelor 10,00, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2020, 14:20
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

Și în cursul zilei de duminică, 12 iulie a.c., au continuat activitățile de monitorizare și control privind respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă, legate de prevenirea și limitarea răspândirii ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2020, 17:55
(2589 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni la Regimul Rutier

Sâmbătă, 11 iulie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii rutieri din Jilavele au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 de ani. Întrucât șoferul nu avea asupra sa documentele ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2020, 17:50
(2354 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 537 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 13 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 537, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2020, 16:05
(2400 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 522 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Duminică, 12 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 522, cu un caz mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2020, 16:05
(2254 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Răniți de un șofer fără permis

Inconștiența unor tineri era să-i arunce în brațele morții. În dimineața zilei de duminică, 12 iulie 2020, aceștia s-au urcat în mașina condusă de un tânăr de 24 de ani care nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2020, 11:30
(3582 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 521 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 11 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 521, cu 7 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2020, 16:05
(2416 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: A fost găsit ialomițeanul evadat din Penitenciarul Rahova

În seara zilei de vineri, 10 iulie 2020, polițiștii ialomițeni au reușit să-l identifice pe tânărul de 32 de ani care, în luna martie, a evadat din Penitenciarul Rahova. Acesta se afla pe un câmp din localitatea ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2020, 23:20
(2800 vizualizări - 2 comentarii)


USR PLUS Ialomița susține strângerea de semnături on-line

Organizația USR PLUS Ialomița trage un puternic semnal de alarmă în ideea în care România se pregătește de Alegerile Locale care vor alea loc duminică, 27 septembrie 2020. Conform Legii 115/2015, fiecare ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2020, 19:10
(3180 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut după ce a furat portofelul unei bătrâne

Un bărbat de 53 de ani, din Slobozia, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a furat portofelul unei bătrâne de 71 de ani, plecată la cumpărături la un supermarket din oraș. Femeia a sesizat dispariția ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2020, 19:05
(2493 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 514 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 10 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 514, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2020, 16:05
(2076 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Beat la volan, a derapat cu mașina

Un cetățean din Gura Ialomiței a sesizat joi dimineața, 9 iulie a.c., în jurul orei 3,00, faptul că un autoturism a derapat pe raza localității. Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au identificat ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2020, 18:25
(2283 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Arestat pentru «furt calificat»

Miercuri, 8 iulie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2020, 18:20
(2399 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Miercuri, 8 iulie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii rutieri din Fetești au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 34 de ani. În urma verificării în bazele de date, s-a ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2020, 18:15
(2470 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Bărbulești

Razie la Bărbulești

Peste 160 de efective ale Poliției și Jandarmeriei au descins în dimineața zilei de joi, 9 iulie a.c., în comuna Bărbulești, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, asigurarea climatului de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2020, 18:10
(3253 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 503 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 9 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 503, cu 39 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2020, 16:05
(2856 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 464 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 8 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 464, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 16:05
(3209 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește municipiul Fetești/Ialomița, RAJA Constanța va sista furnizarea apei, joi, 9 iulie ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 12:40
(3474 vizualizări - 0 comentarii)


Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Evenimentul a fost semnalat de un lucrător al unei firme marți, 7 iulie a.c., în jurul orelor 15,25. În sprijinul bărbatului de 43 de ani s-au deplasat de urgență 3 echipaje de salvare de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 11:40
(4164 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu care a cuprins două utilaje agricole, puse în funcțiune pe un câmp din zona localității Ion Roată. Cel mai probabil flăcările au izbucnit ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 19:05
(3050 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare meteo-Cod portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată, cu vijelii (ce vor atinge în anumite intervale viteze de 80-90 km/h), averse ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:55
(5108 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența alcoolului

În urma unei acțiuni de prevenire a accidentelor rutiere, polițiștii ialomițeni au identificat , pe raza localităților Rădulești, Slobozia și Țăndărei, 4 conducători auto care circulau pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:50
(2806 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Movila

Incendiu la o casă din Movila

Pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia și membrii serviciului voluntar cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru stingerea unui incendiu care ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:05
(3476 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 455 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 7 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 455, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 16:05
(2681 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Calendarul privind mobilitatea personalului didactic din învățământul preuniversitar în anul școlar 2020-2021 a fost reactualizat

În urma promulgării de către președintele României, Klaus Iohannis, a Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 58/2020 privind luarea unor măsuri pentru buna funcționare a sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 00:20
(12121 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...