Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Ne vom face datoria ireproșabil!»

Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița

«Ne vom face datoria ireproșabil!»

Patimile justiției ialomițene. Mărirea și decăderea procurorului Cătălin Hristescu...

În următoarele 6 luni ale anului în curs, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița își propune să acționeze alături de întreaga echipă din cadrul unității pentru combaterea fenomenului infracțional din județ. Principalele direcții pe care le vor avea în vedere procurorii PT Ialomița în următoare perioadă sînt lupta împotriva corupției și a evaziunii fiscale. «Principalele planuri pentru viitor vizează mobilizarea în lupta pentru combaterea faptelor de evaziune fiscală și corupție. Este strategia pe care o are în vedere Ministerul Public și pe care noi dorim să o impunem și la nivelul structurilor noastre. Va fi o perioadă încărcată în care vom avea de muncă, însă ne vom face datoria... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2014, 08:25 (10167 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Cum să faci dispărut un seif plin cu bani în 5 minute

Furtul anului 2013 la Urziceni

Cum să faci dispărut un seif plin cu bani în 5 minute

În ultimii 10 ani, cele mai mari furturi din istoria infracțională a Ialomiței s-au petrecut la Urziceni. Iar autorii care le comit sînt mai mult de cît specialiști. Șapte infractori au pătruns în interiorul unei case de pariuri din oraș și au furat un seif în care se aflau 90000 de lei. Totul în doar 5 minute! Deși au reușit să păcălească vigilența agenților de pază și chiar a polițiștilor, hoții au fost dați de gol într-un mod uluitor. Au abandonat carcasa seifului la groapa de gunoi din Bărbulești, iar un localnic a valorificat-o la un centru de fier vechi... Așa au reușit organele de anchetă să le dea de urmă. În momentul de față aceștia au fost trimiși în judecată de procurorii Parchetului... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2014, 17:30 (11247 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început concedierea angajaților PFA!

Primele efecte ale controlului ministerial la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

A început concedierea angajaților PFA!

În urmă cu aproximativ 2 săptămîni, Corpul de Control al Ministerului Sănătății a întreprins un audit la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Vizată a fost activitatea unității medicale din ultimii 3 ani. Concluziile oficialilor din Ministerul Sănătății nu au fost făcute publice, însă această acțiune începe să producă efecte. Vizat de Corpul de Control, juristului Vasile Zamfir i s-au cerut note explicative cu privire la cele 103 procese în care unitatea sanitară a fost implicată în perioada 2011-2013 și pe care s-ar părea că le-ar fi pierdut... Mai mult, Spitalul Slobozia a concediat primii 5 angajați în sistem PFA!

Controlul care a tulburat apele... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2014, 15:15 (35906 vizualizări - 72 comentarii)

EVENIMENT

Piața de «chilipiruri imobiliare» din Slobozia

Piața de «chilipiruri imobiliare» din Slobozia

După 24 de ani de tranziție, proprietățile deținute de administrațiile locale se dovedesc a fi mai degrabă găuri negre, decît surse de venit. La Slobozia, cel mai mare oraș al județului, autoritățile locale caută de luni bune soluții pentru a scăpa de proprietățile care produc pagube. După centralele termice dezafectate și apartamentele ANL, oficialii susțin că se pregătesc să scoată «la vînzare» și apartamentele aflate în proprietatea privată a orașului. Ofertele, spunem noi, reprezintă ultimele chilipiruri imobiliare ale Sloboziei...

Centralele termice, o afacere ratată
De mai... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2014, 10:10 (6048 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lista scurtă a condamnaților «iertați» de noul Cod Penal la Slobozia

Lista scurtă a condamnaților «iertați» de noul Cod Penal la Slobozia

Intrarea în vigoare a noului Cod Penal și de Procedură Penală a avut efecte și la Slobozia. La sfîșitul săptămînii precedente, magistrații Judecătoriei Slobozia și Tribunalului Ialomița au organizat procese-maraton pentru a aplica noile prevederi în materie penală asupra persoanelor aflate în detenție. 140 de dosare ale condamnaților închiși la Penitenciarul Slobozia au fost rejudecate de magistrați. La finalul proceselor, 4 condamnați au beneficiat de clemența noului Cod Penal...

Noul Cod Penal, mai blînd cu infractorii
În Dreptul Penal românesc funcționează principiul legii... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2014, 15:10 (13615 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medici, asistente și polițiști, amenințați de un aparținător băut!

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, sub asediu

Medici, asistente și polițiști, amenințați de un aparținător băut!

Scandal la Unitatea de Primiri Urgență a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Un tînăr de 25 de ani aflat în stare de ebrietate, aparținător al unui bolnav adus la consultații, și-a ieșit din fire ca din senin. Amețit de aburii alcoolului, acesta a amenințat medicii și asistentele și a folosit un spray lacrimogen pentru a se apăra de furia paznicilor și polițiștilor veniți să-l calmeze... În după-amiaza zilei de luni, 3 februarie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, două persoane aflate în stare de ebrietate au venit la consultații cu un bătrîn de 67 de ani. Omul acuza dureri de stomac și avea vărsături. Văzînd că medicul care ar fi trebuit să-i acorde îngrijiri bolnavului întîrzie... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2014, 13:25 (27468 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sălcioara: Streaptease rural cu Leon «Săpunaru»

În peisajul infracțional din vestul județului și-a făcut apariția un personaj inedit. Este vorba despre un infractor care a amenințat cu moartea doi agenți de poliție din  Sălcioara... gol pușcă! Cazul este anchetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, care l-au trimis în urmă cu o săptămînă în judecată sub acuzațiile de «ultraj contra bunelor moravuri» și «tulburarea ordinii și liniștii publice». Bărbatul se află momentan în stare de arest preventiv, pentru 29 de zile...

Revolta lui Leon «Săpunaru»
Inculpatul cercetat de procurorii Parchetului Județean... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2014, 11:40 (12347 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Statutul de Parc Industrial ne costă (alte) 300 mii de lei

De trei ori mai scump, în numele unui aviz

Statutul de Parc Industrial ne costă (alte) 300 mii de lei

La sfîrșitul primei decade a lunii ianuarie, în cadrul unei ședințe publice, administrația locală își anunța intenția de a transforma Platforma Industrială pentru IMM, o investiție de 17,5 milioane de lei, cofinanțată din fonduri europene, în Parc Industrial. Vineri, 31 ianuarie 2014, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, edilii locali au supus votului în plen și nota de plată a acestei inițiative. Studiul de fezabilitate aferent investiției pentru dobîndirea acestui statut se ridică la 300 mii de lei...

O inițiativă contestată în plen
Vineri, 31 ianuarie 2014, în cadrul... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 17:20 (8302 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SC Servicii Publice Slobozia SRL revoluționează piața județeană de evenimente

Rețete de succes în administrația slobozeană

SC Servicii Publice Slobozia SRL revoluționează piața județeană de evenimente

După 4 ani de experiențe dirijate administrativ, Serviciul Autofinanțate din cadrul Primăriei Slobozia a intrat pe piața liberă. Începînd cu 1 februarie 2014, noua SC Servicii Publice Slobozia SRL își propune să majoreze cu 50% cifra de afaceri și să creeze noi tipuri de evenimente care să permită dezvoltarea potențialului economic al orașului...

Excepția care confirmă regulile
La nivelul anului 2013, cu numai 33 de angajați, Serviciul Public Autofinanțate din cadrul Primăriei Slobozia a reușit performanța unei cifre de afaceri de 1,4 milioane de lei. Meritul serviciului este... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 14:50 (21421 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mandatul managerului Olaru, sub lupa Ministerului Sănătății

Luna controalelor la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mandatul managerului Olaru, sub lupa Ministerului Sănătății

Început de an sub semnul verificărilor la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În săptămîna precedentă, Corpul de Control al Ministerului Sănătății a trecut pragul celei mai mari unități medicale din județul Ialomița. Experții trimiși la Slobozia au verificat întreaga activitate a spitalului, din perioada 2011-2013, adică a celor 3 ani de mandat ai doctorului Vasile Olaru... Deși raportul și procesul-verbal al verificărilor vor fi făcute publice abia peste 2 săptămîni, surse din cadrul unității medicale afirmă că reprezentanții Ministerului Sănătății au descoperit nereguli care ar putea intra lejer sub incidența legii penale. Surprinzător sau nu, în prima zi de la debutul controlului ministerial... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 13:25 (33280 vizualizări - 59 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Toaletele din Slobozia, în sfîrșit concesionate

Pentru că, așa cum spune o maximă latină «nimic din ce e omenesc nu le e străin», consilierii locali ai Sloboziei au reușit să aprobe concesionarea «la pachet» a toaletelor publice din oraș. Votul în plen al celor 21 de consilieri locali ne permite să sperăm că singurii care vor mai fi surprinși de copiii noștri în spatele tufișurilor de prin parcuri vor fi doar... cîinii!

Vă dorim o vară... civilizată! Semn al civilizației urbane, toaletele reprezintă pentru orice administrație una dintre cărțile sale de vizită. Timp de 24 de ani, Slobozia nu a avut nevoie de una, iar parcurile publice... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 10:20 (4583 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședință marca «Brusli» la Consiliul Local Slobozia

Ședință marca «Brusli» la Consiliul Local Slobozia

După o așteptare regulamentară de 8 ani, consilierul local Ionuț Răileanu, zis Brusli, și-a văzut visul cu ochii. El va ocupa pentru trei luni funcția de președinte! E drept, doar pentru cîteva ore și numai funcția de președinte de ședințe ale Consiliului Local Slobozia... Dar a fost suficient pentru a confirma unul dintre principiile enunțate de Peter, respectiv acela că fiecare angajat (în cazul nostru ales local) avansează în funcție pînă atinge propriul prag de incompetență!

Avatarul lui Brusli în președinte În ultimii ani, președinția trimestrială a Consiliului Local Slobozia a... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 08:15 (7512 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Nu am venit să pierd timpul!»

Interviu neconvențional cu Viorel Ștefu, șeful Poliției ialomițene

«Nu am venit să pierd timpul!»

Este considerat «omul momentului». Prin măsurile adoptate în ultimii ani a contribuit la arestarea membrilor unor grupuri infracționale celebre în Ialomița. Însă meritul său incontestabil este acela de a fi contribuit la refacerea imaginii instituției pe care o conduce. În ciuda scandalurilor publice permanente din ultimii ani, a transformat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița într-o instituție respectată și respectabilă. Viorel Ștefu a reușit acolo unde un lung șir de predecesori au dat greș, supraviețuind unor lupte inegale și învingînd sistemul atunci cînd nimeni nu se mai aștepta... De aceea îl declarăm, fără a greși prea mult, «omul momentului»!... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 17:30 (10092 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

150 milioane de lei pentru spitale, farmacii și medici de familie

Cifrele Sănătății ialomițene în 2013

150 milioane de lei pentru spitale, farmacii și medici de familie

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut public un raport privind modul în care au fost cheltuiți banii în sistemul sanitar din Ialomița pe parcursul anului precedent. Astfel, în cursul anului 2013, spitalele, farmaciile, medicii de familie sau laboratoarele private de analize medicale au beneficiat de un buget de 150 milioane de lei.

Situația financiară a Sănătății ialomițene în anul precedent
Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au remis publicității un raport privind cheltuielile pe care le-au efectuat în cursul anului 2013. Potrivit estimărilor... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 13:50 (5045 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Situl «Natura 2000», «un morman de hârtii» de 3,3 milioane de euro

ONG-urile fac legea în Ialomița

Situl «Natura 2000», «un morman de hîrtii» de 3,3 milioane de euro

La sfîrșitul săptămînii precedente, două ONG-uri obscure au anunțat public debutul a două proiecte care vizează «protecția biodiversității de-a lungul Coridorului Ialomiței». Concret, aproape trei sferturi din teritoriul județului nostru și un sfert din teritoriul Prahovei vor face obiectul unui plan de management european care își propune «menținerea stării de conservare a speciilor și habitatelor de desemnare din Situl „Natura 2000“». Teoretic, inițiativa este una lăudabilă, care va permite, ulterior, accesarea de fonduri europene pentru dezvoltarea activităților economice în zona respectivă. Practic, orice activitate economică în zonă ar putea fi blocată timp de 30 de luni, respectiv pînă la... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 12:50 (6423 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

84 de apartamente ANL noi la Slobozia

Pînă la sfîrșitul acestui an

84 de apartamente ANL noi la Slobozia

Deși controversate, investițiile în blocurile ANL capătă concretețe. Încet, dar sigur, Slobozia reușește să construiască o zestre modestă de locuințe noi. La sfîrșitul acestui an, pe strada Nordului urmează să apară un nou bloc ANL, cu 84 de apartamente. La acest moment, Compania Națională de Investiții a avansat suma de 500 mii de lei pentru realizarea acestei investiții. Lucrările sînt executate de către firma Concivic, aceeași care a realizat primele două blocuri ANL de pe strada Nordului...

Cu o veste bună nu se face primăvară
La începutul săptămînii trecute au fost reluate... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 10:40 (10070 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile USL au primit partea leului

Bugetul județului, la mila Consiliului Județean Ialomița

Primăriile USL au primit partea leului

La nici 3 săptămîni de la primele dezbateri publice pe tema distribuirii sumelor de echilibrare pentru administrațiile locale, Consiliul Județean a decis: ca în fiecare an, primăriile USL primesc partea leului. Marți, 28 ianuarie 2014, consilierii județeni au votat pentru distribuirea, după algoritmul impus de președintele Silvian Ciupercă, 18,9 milioane de lei. Primarii PSD și PNL au primit sume care oscilează între 200 și 400 mii de lei, în timp ce primăriile PD-L se vor mulțumi cu firimiturile...

Un nou an, aceeași poveste
Povestea distribuirii sumelor de echilibrare provenite... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 07:50 (4577 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Previziuni 2014 (II)

Previziuni 2014 (II)

Balanța 2014 un trend-an în ceea ce privește abundența venitului personal. Creativitatea dvs personală a fost extraordinară, a inspirat chiar și în 2013, iar această tendință va continua de-a lungul anului 2014, cu ajutorul lui Jupiter, planeta de oportunitate și abundență în casa Balanțelor. Ați muncit din greu pe parcursul anului trecut, cu Jupiter-planeta de cadouri, care aruncă tot felul de provocări și oportunități în cale (dintre care unele au fost capete moarte, unele au dat roade). Vedeți linia de jos a destinului... După un an slab, sînteți gata pentru a culege recompensele și o veți face... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 06:20 (8725 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița

EXCLUSIV: Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița

De la sfîrșitul săptămînii precedente, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița are o nouă conducere. Procurorul Daniela Maria Manolache, din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, a fost învestită să ocupe interimar, pentru o perioadă de 6 luni, funcția de prim-procuror al Parchetului Județean. Potrivit ierarhiei, inițial funcția a fost deținută de Ion Aurelian, actualul prim-procuror adjunct al unității imediat după ce DNA a pus în mișcare acțiunea penală împotriva lui Cătălin Hristescu, fostul șef al PT Ialomița.
Revenind, activitatea profesională a magistratului Daniela Maria Manolache este impresionantă. În cei 3 ani petrecuți la Parchetul Local Slobozia, domnia sa, beneficiind... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2014, 18:15 (31060 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Băut fiind, edilul Ușurelu a provocat un accident rutier!

Dosar penal pentru primarul din Andrășești

Băut fiind, edilul Ușurelu a provocat un accident rutier!

Duminică, 2 februarie 2014, primarul comunei Andrășești a fost implicat într-un accident rutier. Mai exact, Ionel Ușurelu a lovit o mașină în care se aflau patru persoane. În urma evenimentului rutier, primarul și-a petrecut o noapte internat în Spitalul Județean de Urgență Slobozia...
Din dinamica accidentului rutier rezultă, la prima vedere, faptul că primarul Ionel Ușurelu din Andrășești a lovit mașina în care se aflau cele 4 persoane. Respectivul autovehicul se deplasa pe direcția Urziceni-Slobozia, iar la Andrășești a fost acroșat de autoturismul primarului Ușurelu, care venea de pe drumul județean care duce către Albești și dorea să pătrundă pe DN2A. Testat cu aparatul Drager, polițiștii... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2014, 15:10 (22456 vizualizări - 16 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 18 octombrie-01 noiembrie 2021, a fost autorizat la plată în cadrul Campaniei de plăți în avans pentru anul 2021 un număr ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 10:55
(11211 vizualizări - 0 comentarii)


Un minor la volan a produs un accident la Bărbulești

Sâmbătă, 30 octombrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe raza comunei Bărbulești s-a produs un ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:35
(4717 vizualizări - 0 comentarii)


Petreceri private la Alexeni și Bărbulești, întrerupte și amendate de polițiști

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, respectiv pentru verificarea modului în care sunt respectate reglementările ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:25
(4750 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna noiembrie 2021

Ministerul Finanțelor a emis, începând de luni, 1 noiembrie 2021, noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,75%, 4,25% și 4,65%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:15
(8802 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 128 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17756, fiind înregistrate 128 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:05
(10026 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de la intersecția străzilor Călărași cu Nucilor din municipiul Fetești, RAJA Constanța a ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 13:15
(3873 vizualizări - 0 comentarii)


Antrenorul de Lupte Nicolae Pârvu a pierdut lupta cu boala COVID-19

Antrenorul de Lupte Nicolae Pârvu a pierdut lupta cu boala COVID-19

Boala infecțioasă COVID-19 i-a luat viața profesorului de lupte Nicolae Pârvu, din localitatea Perieți. Acesta a decedat în dimineața zilei de luni, 1 noiembrie 2021, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:40
(10200 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021,  ora 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea»Slobozia, va avea loc vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:25
(8896 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții la 5 accidente rutiere

În dimineața zilei de luni, 1 noiembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:10
(3167 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 93 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 31 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17628, fiind înregistrate 93 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2021, 16:40
(7215 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 86 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17535, fiind înregistrate 86 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 17:05
(5258 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

O persoană a murit și alte trei au fost rănite într-un accident rutier petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 30 octombrie 2021, în apropiere de Slobozia, pe DN21. Din verificările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 13:45
(6250 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 3370 de tichete de masă, distribuite către centrele de vaccinare

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a achiziționat 3370 de tichete de masă, urmând a fi distribuite către centrele de vaccinare, cabinetele medicilor de familii și ambulatoriile de specialitate, unde ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 18:25
(12122 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 284 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 29 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17449, fiind înregistrate 284 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:35
(4139 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Cu sprijinul Protopopiatului Urziceni, tinerele mame care și-au adus pe lume bebelușii în cadrul Spitalului Municipal Urziceni au beneficiat de hăinuțe tricotate, donate de către Fundația «Copii în Dificultate ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:20
(6081 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modalitatea de transmitere a documentelor pentru solicitarea șomajului tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor, conform HG nr. 1090/2021, și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, vor depune la AJOFM Ialomița, în luna curentă ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:05
(13964 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru «tulburarea ordinii publice» și «distrugere»

Polițiștii ialomițeni au emis joi, 28 octombrie a.c., 3 mandate de reținere pentru 24 de ore, pe numele a trei tineri, cu vârste cuprinse între 21 și 26 de ani. Aceștia sunt acuzați de comiterea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 15:05
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore au fost verificate 314 obiective de interes, dintre care 171 de societăți comerciale, unde polițiștii, alături de celelalte structuri cu care acționează în sistem integrat, au instruit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:55
(2466 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Bărbulești, cercetați pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal pe numele a doi tineri de 16 ani, din comuna Bărbulești, sub acuzația de «furt calificat». Din cercetări a reieșit faptul că tinerii ar fi pătruns, în timpul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:50
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de prevenire a răspândirii virusului SARS-CoV-2. Ca urmare a abaterilor ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:15
(7871 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Jos: A intrat cu mașina într-un gard

Polițiștii au fost solicitați să intervină în cazul unui accident rutier petrecut în seara zilei de miercuri, 27 octombrie a.c., pe raza localității Fierbinții de Jos. Aflat la volanul unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:00
(2401 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 28 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17165, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 16:20
(6618 vizualizări - 0 comentarii)


Rata de vaccinare anti-COVID-19 la Slobozia a depășit 50%

Conform datelor oficiale avansate de autoritățile județene, Slobozia are cea mai mare rată de vaccinare din întreg județul. La 26 octombrie 2021, procentul înregistrat oficial era de 50,09%. Următoarele ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 15:05
(10811 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Miercuri, 27 octombrie a.c., în Piața Revoluției din Slobozia s-a deschis Centrul de testare gratuită COVID-19. Încă de la primele ore ale dimineții, zeci de slobozeni s-au așezat la rând pentru a se testa ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 18:10
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Miercuri, 27 octombrie a.c., în intervalul orar 6,00-10,00, 55 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Investigații Criminale, Investigarea Criminalității Economice, Serviciului ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:25
(4527 vizualizări - 1 comentariu)


Persoană urmărită la nivel național, depistată de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:10
(3259 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 329 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 27 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17015, fiind înregistrate 329 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:55
(1792 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Marți, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:45
(2226 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în cele 9 zile care s-au scurs de la startul Campaniei 2021 de plată în avans, a autorizat la plată suma de 745,29 milioane de euro ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 13:05
(9831 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Independenței, din localitatea Fetești, echipele RAJA vor fi nevoite să întrerupă furnizarea ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 12:40
(8515 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...