Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Războiul civil de la I5

Scandal ca la ușa blocului

Slobozia: Războiul civil de la I5

Conflictul dintre locatarii celor 5 scări ale blocului I, din zona Central a Sloboziei, este cunoscut de peste 5 ani. În urmă cu mai bine de 3 ani, prin august 2010, locatarii ajunseseră la un armistițiu. Între timp, proprietarii apartamentelor de la I5 și-au renovat scara blocului și au instalat un lift nou-nouț. Acum toți sînt în plin război civil!

Miercuri, 3 ceasuri rele
După o săptămînă în care locatarii celor 5 scări de bloc s-au amenințat public, în fața camerelor de luat vederi, au chemat polițiștii comunitari și s-au lăsat mediați preț de o oră de autoritățile locale... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 15:14 (10998 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Falimentul unei administrații de succes

Slobozia, în cădere liberă

Falimentul unei administrații de succes

Administrația slobozeană se prăbușește sub povara propriilor cheltuieli. Joi, 31 octombrie 2013, la ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, modul arbitrar și ineficient în care sînt gestionați banii publici a fost confirmat oficial. Fie că vorbim despre raportul Curții de Conturi, care confirmă cheltuirea inutilă a banului public, fie că vorbim despre majorarea cheltuielilor pentru salarii sau de studii de fezabilitate la prețuri exorbitante, concluzia e una singură: edilii locali își bat joc de banii publici cu concursul consilierilor locali USL! În aceste condiții, următorul pas logic este falimentul...

Încă un raport al Curții de Conturi... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 12:11 (6658 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Amenzi plătite prin «muncă în folosul comunității»

Ialomița: Amenzi plătite prin «muncă în folosul comunității»

Instanțele de judecată, somate de administrațiile locale, îi pot obliga pe contravenienții care refuză să plătească amenzile încasate la «muncă în folosul comunității». 60 de ialomițeni au întreținut în 2012 domeniul public al județului, iar alți 40 anul acesta... Măsura poate fi aplicată la infinit aceluiași contravenient. S-a întîmplat în cazul lui Marian Licar, din Slobozia, care, de 3 ani, prestează munci în folosul civic «fără număr»...

Contravenienți puși la muncă
Măsura înlocuirii sancțiunilor cu «muncă în folosul comunității» se aplică doar în cazul contravenienților care... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 08:59 (5726 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fonduri limitate pentru elevii cu nevoi speciale

Dramele copiilor care învață la domiciliu

Fonduri limitate pentru elevii cu nevoi speciale

De la clasa I și pînă la a XII-a, în Ialomița există 32 de copii care învață acasă. Oficialii din învățămîntul ialomițean susțin că numărul acestor cazuri a crescut simțitor în anul școlar în curs... Cu toate acestea, fondurile destinate profesorilor care predau lecții copiilor cu nevoi speciale sînt, momentan, limitate. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița fac eforturi pentru a plăti toți dascălii care fac ore la domiciliu...

Dramele copiilor care învață acasă
Lecțiile la domiciliu sînt destinate elevilor cu dizabilități care-i împiedică să fie încadrați în... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 06:55 (7737 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apele Române șantajează administrațiile locale

Reglementări legale aberante

Apele Române șantajează administrațiile locale

De aproape 10 ani, calitatea apei a devenit una dintre temele principale pe agenda publică a Ialomiței. Pentru a liniști populația, administrațile locale au cheltuit sume colosale în surse subterane de apă. Exploatarea acestora implică însă costuri ascunse. Unul dintre acestea îl reprezintă cel legat de plata unei taxe de 57,52 de lei pentru fiecare mie de metri cubi de apă către Apele Române...

Moda exploatării surselor subterane de apă
Exploatarea surselor subterane de apă la Slobozia nu reprezintă o soluție inovatoare. Anterior declanșării acestui «scandal al apei», administrația... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 17:34 (6422 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moaștele Sfintei Mucenițe Filofteia de la Curtea de Argeș, în procesiune la Slobozia

Enoriașii Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au primit miercuri, 6 noiembrie 2013, moaștele Sfintei Mucenițe Filofteia de la Curtea de Argeș. Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, sute de credincioși și preoți au pornit într-o procesiune pe străzile Sloboziei, pentru a cinsti aducerea sfintelor moaște. Acest eveniment precede seria manifestărilor religioase organizate în eparhia noastră cu ocazia praznicului Sfinților Mihail și Gavril...

Procesiune la Slobozia
Evenimentul religios de miercuri, 6 noiembrie a.c., s-a desfășurat cu o slujbă de primire a moaștelor... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 16:25 (29305 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețea de canalizare «ilegală» la Țăndărei

Un proiect ratat

Rețea de canalizare «ilegală» la Țăndărei

Construcția rețelei de canalizare a Țăndăreiului naște dispute între administrația locală și antreprenorul care execută lucrarea. Edilii reclamă faptul că societatea lucrează ineficient și ilegal. «Antreprenorul efectuează lucrările fără avize de execuție din partea noastră!» acuză Cristian Roman, primarul orașului. Mai mult, întreg orașul arată ca după bombardament. Constructorul nu a intervenit pentru refacerea străzilor pe care a acționat...

Se muncește românește
Proiectul de construcție a rețelei de canalizare din Țăndărei a fost demarat în luna februarie a anului trecut și... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 13:18 (6557 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, în pragul falimentului

Sănătate pe datorie

Spitalele ialomițene, în pragul falimentului

Datoriile unităților medicale din Ialomița către furnizori aduc spitalele din județ în pragul falimentului. Debitele pe care acestea le-au acumulat către furnizorii de servicii medicale se ridică la 1 milion de lei... Cea mai gravă situație este la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unitate medicală care are conturile blocate de 3 luni...

Sănătate fără bani
Situația financiară a spitalelor din Ialomița, în trimestrul III al anului în curs, este dezastruoasă. O arată un raport al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Potrivit documentului oficial, 3 din cele... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 10:13 (6339 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

De 3 ani, Ministerul Sănătății a decis să înjumătățească dozele de vaccin antigripal destinate bolnavilor ialomițeni care beneficiază gratuit de imunizare. O situație similară s-ar putea petrece și anul acesta. Potrivit statisticilor, 57000 de ialomițeni au dreptul de a fi vaccinați gratuit în sezonul rece 2013-2014...

Bolnavi și nevaccinați
Potrivit legislației Ministerului Sănătății, persoanele la risc, ne referim la bolnavi care suferă de boli cronice precum diabetul, cancerul sau hepatita C, precum și copiii și bătrînii au dreptul de a fi imunizați împotriva gripei sezoniere... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 10:32 (5504 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Ciupercă mimează democrația sau extraordinara administrație județeană de vineri

Președintele Ciupercă mimează democrația sau extraordinara administrație județeană de vineri

Administrația județeană a adus abuzul de putere la desăvîrșire. Acest fapt este evident în ședințele Consiliului Județean Ialomița. Ultima, desfășurată vineri, 25 octombrie 2013, i-a permis președintelui Ciupercă să demonstreze inutilitatea exercitării oricărei forme de opoziție constructivă...

Bau-baul regionalizării bate la ușă
Ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de vineri, 25 octombrie a.c., a avut 5 puncte. Dincolo de necesitatea adoptării de urgență a unora dintre ele, ceea ce s-a putut remarca fără efort la această întîlnire a fost modalitatea manifestă... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 06:48 (6384 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vreau un aparat de endo-urologie!»

Visul unui medic urolog din Slobozia

«Vreau un aparat de endo-urologie!»

Pentru prima dată în cei 53 de ani de existență, Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate să ofere pacienților consultații urologice. Acestea sînt asigurate de medicul Nicolas Iordan, unul dintre cei mai tineri specialiști din Ialomița. Din păcate, doctorul face minuni aproape cu mîinile goale! Din dotarea unității medicale lipsește aparatul care l-ar putea ajuta să-și trateze pacienții așa cum a învățat la rezidențiat, în Anglia...

Primul urolog la Spitalul Județean de Urgență Slobozia
În urmă cu un an, Urologia era o secție inexistentă în cadrul Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2013, 17:58 (8089 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a deschis brutărie

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a deschis brutărie

Cea mai mare unitate medicală din Ialomița și-a deschis recent o fabrică de pîine. «Brutăria» funcționează în bucătăria Spitalului Județean de Urgență Slobozia și va produce pîine pentru bolnavii internați...

Campanie de reducere a costurilor
Unitatea medicală de la Slobozia a beneficiat de sprijinul mai multor sponsori care au oferit cantitatea de peste 60 de tone de grîu Asociației «Ajutor pentru Sănătate», care funcționează în incinta spitalului. O bună parte din respectiva cantitate a fost transformată în făină, materia primă necesară preparării pîinii. Cu o investiție minimă... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2013, 06:15 (8010 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără o mână prin instanțe...

Justiția condamnă victimele accidentelor de muncă

Fără o mînă prin instanțe...

În fața instanțelor de judecată, victimele accidentelor de muncă sînt fără apărare. Într-o astfel de situație se află și Cornel Constantin Cristea, de 30 de ani, din Fetești. În anul 2004, tînărul a rămas fără mîna dreaptă în urma unui accident suferit la locul de muncă. Procurorii care au anchetat cazul au apreciat că vina pentru producerea incidentului îi aparține, în exclusivitate, victimei. De 10 ani, tînărul încearcă să demonstreze în instanță că adevăratul vinovat este însă angajatorul său. Toate acestea întrucît nu a beneficiat de un instructaj corespunzător...

Tragedie la locul de muncă... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2013, 03:08 (6978 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Aurul Sloboziei a dispărut

Slobozenii nu mai au ce amaneta

Aurul Sloboziei a dispărut

După 3-4 ani de criză economică severă, slobozenii nu mai au ce amaneta. Deși numeroase, casele de amanet din oraș colectează foarte puțin aur... Unele obiecte sînt amanetate ani la rînd. Dobînda pentru un gram de aur este de 0,3% pe zi...

Criză la casele de amanet
De cîțiva ani încoace, casele de amanet din Slobozia și-au dublat numărul. Potrivit estimărilor, la nivelul orașului funcționează cam 20 de astfel de instituții financiare nebancare. O posibilă explicație pentru această inflație o reprezintă criza economică. Paradoxal însă, reprezentanții caselor de amanet susțin că... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2013, 23:02 (11951 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul județean Mărculești-Sudiți-Săveni va fi finalizat în 2014!

Bani cu țîrîita, realizări pe măsură

Drumul județean Mărculești-Sudiți-Săveni va fi finalizat în 2014!

Demarată în urmă cu trei ani, investiția în DJ201 Mărculești-Sudiți-Săveni nu poate fi finalizată din lipsa fondurilor. La acest moment, lucrările sînt realizate în proporție de 40%. Potrivit declarațiilor oficiale, «mai sunt necesare circa 10 milioane de lei pentru finalizarea investiției». Banii așteptați provin atît din surse proprii, cît și din surse guvernamentale...

Așteptări vechi de 2 ani
În 2011, Consiliul Județean Ialomița anunța demararea procedurilor pentru reabilitarea drumului județean Mărculești-Sudiți-Săveni pe o distanță de 16 kilometri. După doi ani de așteptare... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2013, 21:57 (7456 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții și în Ialomița pentru un prejudiciu din evaziune fiscală de 50 milioane de euro

Percheziții și în Ialomița pentru un prejudiciu din evaziune fiscală de 50 milioane de euro

50 de persoane, urmărite penal!

Potrivit unui comunicat al DNA Structura Centrală, «procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție desfășoară cercetări într-o cauză penală complexă privind infracțiuni de corupție și evaziune fiscală care implică un mare număr de persoane constituite într-un grup infracțional organizat. Astfel, în cursul dimineții de luni, 28 octombrie a.c., s-au desfășurat 160 de percheziții domiciliare la sediile unor firme și locuințe din București și din județele Prahova, Giurgiu, Arad, Călărași și Ialomița. «Cauza vizează activitatea a peste 100 de firme românești și străine, persoanele implicate avînd calitatea de administratori de societăți comerciale români și străini, avocați... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2013, 07:17 (20471 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

După 15 ani

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

Cu aproape 800 de angajați, Chemgas (fostul Combinat Chimic) este cel mai mare angajator ialomițean... Din păcate, acestui atribut i s-ar putea adăuga lejer acela de «cel mai mare șantajist de pe piața locală a muncii». De peste 10 ani, patronatul fostului Combinat Chimic din Slobozia își transformă sutele de salariați într-o monedă de schimb pentru obținerea de gaz subvenționat de la statul român. În spatele porților închise însă, angajații actualei Chemgas, «marea familie a fostului Combinat Chimic», cum îi place liderului Romulus Gherghina să o denumească, sînt divizați și dispuși la orice fel de compromis pentru a-și păstra locurile de muncă.

Cronica unei concedieri anunțate în urmă cu 15 ani... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 16:43 (23514 vizualizări - 50 comentarii)

EVENIMENT

Politicieni de Perieți

Viața administrativă de la țară

Politicieni de Perieți

Ședințele de consiliu local susținute de aleșii ialomițenilor sînt o sursă nesfîrșită de comic absurd. Din păcate, deciziile luate acolo afectează viața alegătorilor și dezvoltarea județului în ansamblul său... Comuna Perieți s-a aflat în repetate rînduri, de la debutul acestui mandat, în atenția opiniei publice. Cei 13 consilieri locali și primarul Elena Cristea n-au învățat însă nimic din scandalurile publice în care au fost implicați. Iar războiul pe banii contribuabililor din acest consiliu local continuă...

Președintele Ciupercă, învins de propria-i demagogie
Miza ședinței... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 13:37 (9478 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia se modernizează cu întârziere

Proiecte edilitare-fantomă

Slobozia se modernizează cu întîrziere

Uniunea Europeană vrea să ia înapoi banii acordați Sloboziei pentru demararea a două proiecte edilitare de anvergură. Vorbim despre modernizarea Pieții Revoluției, demarat de administrația locală, și despre amenajarea unui parc industrial, inițiat de firma OCH Logistic AG. Potrivit reprezentanților Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, cele două proiecte au ratat demult startul în ceea ce privește execuția...

Proiecte blocate
În urmă cu o săptămînă, oficialii Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia s-au aflat la Slobozia pentru a întreprinde o vizită la... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 09:29 (10466 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Condamnări cu executare în dosarul «Sex-gate cu politicieni și vip-uri»

Condamnări cu executare în dosarul «Sex-gate cu politicieni și vip-uri»

Curtea de Apel București îi trimite la închisoare pe patronii agențiilor de modele «Star Models» Slobozia și «Diva Models» Constanța. Este vorba despre slobozeanul Ion «Tera» Tămîrjan și constănțeanul Cornel Relu Costan. În 2010, cei doi au fost acuzați de procurorii DIICOT din Slobozia de faptul că și-au obligat fotomodele să devină prostituate de lux... Potrivit anchetatorilor, fetele ar fi primit bani în schimbul serviciilor sexuale de la mai mulți oameni politici și vedete autohtone. Mai mult, multe dintre acestea erau minore... Dosarul, denumit sugestiv «Sex-gate cu politicieni și vip-uri», a fost judecat inițial la Tribunalul Ialomița. Magistrații ialomițeni au decis să le acorde inculpaților... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2013, 13:58 (28005 vizualizări - 36 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: Mașină cuprinsă de flăcări

Fetești: Mașină cuprinsă de flăcări

Sâmbătă, 9 aprilie a.c., la dispeceratul ISU Ialomița a fost anunțată izbucnirea unui incendiu la un autoturism în Fetești. La fața locului s-a deplasat o autospecială de lucru cu apă și spumă din cadrul ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2022, 20:00
(11628 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 9 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27054, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de vineri, 8 aprilie ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2022, 16:40
(3698 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Jilavele: S-a răsturnat cu mașina în șanț

În seara zilei de vineri, 8 aprilie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2022, 00:45
(18034 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Instituția Prefectului Județului Ialomița: Eveniment religios de  Ziua Internațională a Romilor

Instituția Prefectului Județului Ialomița: Eveniment religios de Ziua Internațională a Romilor

Vineri, 8 aprilie 2022, prefectul județului Ialomița a participat la un eveniment religios, organizat cu ocazia Zilei Internaționale a Romilor. «Anual pe data de 8 aprilie sărbătorim Ziua Internațională a Romilor. Militez pentru recunoașterea culturii, istoriei și drepturilor românilor de etnie romă, dar și pentru toleranță și bună conviețuire în comunitate. Mă preocupă activitățile de integrare socială prin cultură și educație ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2022, 16:50
(5074 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 8 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27052, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de joi, 7 aprilie ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2022, 16:15
(3455 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 11 incendii de vegetație uscată în ultimele 7 zile

ISU Ialomița: 11 incendii de vegetație uscată în ultimele 7 zile

În ultima săptămână, pompierii au intervenit pentru limitarea și lichidarea unui număr de 11 incendii, produse în mai multe localități de pe raza județului Ialomița, în care flăcările s-au întins cu repeziciune ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2022, 14:00
(16889 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 11 aprilie 2022, termen limită pentru depunerea a 4 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor Persoane impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2022, 12:00
(11570 vizualizări - 0 comentarii)


Absolvenți ai Școlilor Militare Fălticeni și Drăgășani, angajați în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Absolvenți ai Școlilor Militare Fălticeni și Drăgășani, angajați în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Trei tineri, proaspăt absolvenți ai Școlilor Militare de Subofițeri «Petru Rareș» Fălticeni și «Grigore Al. Ghica» Drăgășani au fost angajați în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2022, 17:00
(24392 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Joi, 7 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27049, fiind înregistrate 8 noi cazuri față de ziua de miercuri, 6 aprilie ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2022, 16:15
(1790 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Remember to resist. Memoria genocidului romilor din România»

Luni, 11 aprilie 2022, începând cu orele 13,00, în cadrul Casei Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» din Slobozia, se va desfășura vernisajul expoziției fotodocumentare «Remember to resist. Memoria genocidului ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2022, 12:30
(8640 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușelu: A murit ars de viu în propria casă

Bordușelu: A murit ars de viu în propria casă

În seara zilei de miercuri, 6 aprilie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit în cazul unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea Borduleșu. Din nefericire, în interiorul casei a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 23:15
(12808 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Dridu

Incendiu la o casă din Dridu

Marți, 5 aprilie a.c., Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Dridu. Pompierii s-au deplasat la locul intervenției cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 17:55
(10900 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


«Jandarmul de Onoare al Anului» este un subofițer ialomițean

«Jandarmul de Onoare al Anului» este un subofițer ialomițean

Cu ocazia Zilei Jandarmeriei Române, la sediul Inspectoratului General al Jandarmeriei Române a avut loc luni, 4 aprilie a.c., ceremonialul de premiere a jandarmilor care s-au remarcat pe plan profesional ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 17:20
(11472 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 6 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27041, fiind înregistrate 12 noi cazuri față de ziua de marți, 5 aprilie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 16:15
(2050 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 110,39 milioane de euro, plăți privind bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a autorizat la plată beneficiarii Măsurii 14-Plăți privind bunăstarea animalelor- pachet a) porcine și pachet b) păsări din Campania ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 15:40
(7059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Racordări ilegale la rețeaua de energie electrică

Marți, 5 aprilie a.c., polițiștii din Urziceni, Coșereni și Jilavele, cu sprijinul jandarmailor ialomițeni și al reprezentanților ENEL au desfășurat o acțiune privind identificarea consumurilor ilegale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 15:10
(10351 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Slobozia, cel mai mare număr de chestionare completate

În intervalul 14.03-04.04.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 26715 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 14:20
(17030 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Dezbatere pe tema «Recensământul Populației și Locuințelor 2021»

Marți, 5 aprilie a.c., Instituția Prefectului Județul Ialomița a fost gazda unei întâlniri lucrative cu tematica «Recensământul Populației și Locuințelor 2021» La întrunire au participat secretarul general ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2022, 18:30
(14914 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Locuință cuprinsă de flăcări

Luni 4 aprilie a.c., pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Țăndărei au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu, produs la locuința unui cetățean din Sudiți. Pompierii au fost sprijiniți ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2022, 16:30
(7684 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Ialomița: 10 noi cazuri de COVID-19

Marți, 5 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27029, fiind înregistrate 10 noi cazuri față de ziua de luni, 4 aprilie ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2022, 16:15
(2069 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «TEZAUR» continuă și în luna aprilie 2022

Ministerul Finanțelor a emis, începând de luni, 4 aprilie 2022, noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «TEZAUR» , cu maturități de 1 și 3 ani și dobânzi de 4,8% și 5,8%. Titlurile de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2022, 12:30
(9843 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat și beat la volan, pe străzile din Urziceni

Sâmbătă, 2 aprilie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Urziceni au depistat în flagrant delict un bărbat, în vârstă de 36 de ani, din Manasia, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2022, 19:05
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Luni, 4 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27019, fiind înregistrate 8 noi cazuri față de ziua de duminică, 3 aprilie ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2022, 16:25
(1310 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de pictură și ceramică la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia

Marți, 5 aprilie 2022, de la orele 16,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură și ceramică «Imperceptibil». Evenimentul va fi organizat la Sala «Atelier», cu lucrări ale ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2022, 15:50
(12863 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Simularea Examenului de Evaluare Națională 2022

Luni, 4 aprilie a.c., a debutat Simularea Examenului de Evaluare Națională 2022 cu proba scrisă la Limba și Literatura Română. Calendarul desfășurării Simulării este cuprins în perioada 4-14 aprilie 20 ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2022, 15:10
(10197 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 3 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27011, fiind înregistrate 14 noi cazuri față de ziua de sâmbătă, ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2022, 16:20
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 2 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26997, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de vineri, 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2022, 16:25
(1695 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Slobozia

Joi, 31 martie a.c., 86 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a peste 20 de jandarmi, precum și 8 polițiști locali au desfășurat o acțiune de menținere a climatului de ordine publică pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2022, 18:20
(12680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia razie


Urziceni: Campanie de prevenire a înșelăciunilor

În perioada 31 martie-30 aprilie a.c., Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează, la nivelul municipiului Urziceni, campania de prevenire «Poți Preveni Înșelăciunile». În cadrul campaniei ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2022, 18:00
(16257 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Dețineau ilegal arme albe

În urma unei acțiuni a polițiștilor desfășurată joi, 31 martie a.c., la Slobozia, au fost constatate 2 infracțiuni în flagrant, de port fără drept de obiecte periculoase. Astfel, în incinta unei case de ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2022, 17:30
(10337 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...