Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Poliția Română caută 10 ialomițeni urmăriți internațional!

Infractori în libertate

Poliția Română caută 10 ialomițeni urmăriți internațional!

Rapoartele Inspectoratului General al Poliției Române arată că 300 de infractori români sînt liberi. 10 dintre aceștia au domiciliul pe raza județului Ialomița... Autoritățile judiciare din județ au emis pe numele acestora mandate de urmărire internațională însă, pînă la acest moment, niciunul nu a fost descoperit. Faptele de care aceștia se fac vinovați sînt destul de grave. Printre infractorii ialomițeni aflați în libertate se numără și Niculina Anton, din Valea Măcrișului. Ea este căutată de aproape un deceniu pentru comiterea infracțiunii de «înșelăciune» de peste 500 mii de lei...

Ialomița, județul cu 10 infractori urmăriți internațional... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2013, 08:22 (9838 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Războiul civil de la I5

Scandal ca la ușa blocului

Slobozia: Războiul civil de la I5

Conflictul dintre locatarii celor 5 scări ale blocului I, din zona Central a Sloboziei, este cunoscut de peste 5 ani. În urmă cu mai bine de 3 ani, prin august 2010, locatarii ajunseseră la un armistițiu. Între timp, proprietarii apartamentelor de la I5 și-au renovat scara blocului și au instalat un lift nou-nouț. Acum toți sînt în plin război civil!

Miercuri, 3 ceasuri rele
După o săptămînă în care locatarii celor 5 scări de bloc s-au amenințat public, în fața camerelor de luat vederi, au chemat polițiștii comunitari și s-au lăsat mediați preț de o oră de autoritățile locale... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 15:14 (10999 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Falimentul unei administrații de succes

Slobozia, în cădere liberă

Falimentul unei administrații de succes

Administrația slobozeană se prăbușește sub povara propriilor cheltuieli. Joi, 31 octombrie 2013, la ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, modul arbitrar și ineficient în care sînt gestionați banii publici a fost confirmat oficial. Fie că vorbim despre raportul Curții de Conturi, care confirmă cheltuirea inutilă a banului public, fie că vorbim despre majorarea cheltuielilor pentru salarii sau de studii de fezabilitate la prețuri exorbitante, concluzia e una singură: edilii locali își bat joc de banii publici cu concursul consilierilor locali USL! În aceste condiții, următorul pas logic este falimentul...

Încă un raport al Curții de Conturi... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 12:11 (6658 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Amenzi plătite prin «muncă în folosul comunității»

Ialomița: Amenzi plătite prin «muncă în folosul comunității»

Instanțele de judecată, somate de administrațiile locale, îi pot obliga pe contravenienții care refuză să plătească amenzile încasate la «muncă în folosul comunității». 60 de ialomițeni au întreținut în 2012 domeniul public al județului, iar alți 40 anul acesta... Măsura poate fi aplicată la infinit aceluiași contravenient. S-a întîmplat în cazul lui Marian Licar, din Slobozia, care, de 3 ani, prestează munci în folosul civic «fără număr»...

Contravenienți puși la muncă
Măsura înlocuirii sancțiunilor cu «muncă în folosul comunității» se aplică doar în cazul contravenienților care... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 08:59 (5726 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri limitate pentru elevii cu nevoi speciale

Dramele copiilor care învață la domiciliu

Fonduri limitate pentru elevii cu nevoi speciale

De la clasa I și pînă la a XII-a, în Ialomița există 32 de copii care învață acasă. Oficialii din învățămîntul ialomițean susțin că numărul acestor cazuri a crescut simțitor în anul școlar în curs... Cu toate acestea, fondurile destinate profesorilor care predau lecții copiilor cu nevoi speciale sînt, momentan, limitate. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița fac eforturi pentru a plăti toți dascălii care fac ore la domiciliu...

Dramele copiilor care învață acasă
Lecțiile la domiciliu sînt destinate elevilor cu dizabilități care-i împiedică să fie încadrați în... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 06:55 (7737 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apele Române șantajează administrațiile locale

Reglementări legale aberante

Apele Române șantajează administrațiile locale

De aproape 10 ani, calitatea apei a devenit una dintre temele principale pe agenda publică a Ialomiței. Pentru a liniști populația, administrațile locale au cheltuit sume colosale în surse subterane de apă. Exploatarea acestora implică însă costuri ascunse. Unul dintre acestea îl reprezintă cel legat de plata unei taxe de 57,52 de lei pentru fiecare mie de metri cubi de apă către Apele Române...

Moda exploatării surselor subterane de apă
Exploatarea surselor subterane de apă la Slobozia nu reprezintă o soluție inovatoare. Anterior declanșării acestui «scandal al apei», administrația... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 17:34 (6422 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moaștele Sfintei Mucenițe Filofteia de la Curtea de Argeș, în procesiune la Slobozia

Enoriașii Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au primit miercuri, 6 noiembrie 2013, moaștele Sfintei Mucenițe Filofteia de la Curtea de Argeș. Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, sute de credincioși și preoți au pornit într-o procesiune pe străzile Sloboziei, pentru a cinsti aducerea sfintelor moaște. Acest eveniment precede seria manifestărilor religioase organizate în eparhia noastră cu ocazia praznicului Sfinților Mihail și Gavril...

Procesiune la Slobozia
Evenimentul religios de miercuri, 6 noiembrie a.c., s-a desfășurat cu o slujbă de primire a moaștelor... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 16:25 (29311 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Rețea de canalizare «ilegală» la Țăndărei

Un proiect ratat

Rețea de canalizare «ilegală» la Țăndărei

Construcția rețelei de canalizare a Țăndăreiului naște dispute între administrația locală și antreprenorul care execută lucrarea. Edilii reclamă faptul că societatea lucrează ineficient și ilegal. «Antreprenorul efectuează lucrările fără avize de execuție din partea noastră!» acuză Cristian Roman, primarul orașului. Mai mult, întreg orașul arată ca după bombardament. Constructorul nu a intervenit pentru refacerea străzilor pe care a acționat...

Se muncește românește
Proiectul de construcție a rețelei de canalizare din Țăndărei a fost demarat în luna februarie a anului trecut și... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 13:18 (6557 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, în pragul falimentului

Sănătate pe datorie

Spitalele ialomițene, în pragul falimentului

Datoriile unităților medicale din Ialomița către furnizori aduc spitalele din județ în pragul falimentului. Debitele pe care acestea le-au acumulat către furnizorii de servicii medicale se ridică la 1 milion de lei... Cea mai gravă situație este la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unitate medicală care are conturile blocate de 3 luni...

Sănătate fără bani
Situația financiară a spitalelor din Ialomița, în trimestrul III al anului în curs, este dezastruoasă. O arată un raport al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Potrivit documentului oficial, 3 din cele... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 10:13 (6340 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

De 3 ani, Ministerul Sănătății a decis să înjumătățească dozele de vaccin antigripal destinate bolnavilor ialomițeni care beneficiază gratuit de imunizare. O situație similară s-ar putea petrece și anul acesta. Potrivit statisticilor, 57000 de ialomițeni au dreptul de a fi vaccinați gratuit în sezonul rece 2013-2014...

Bolnavi și nevaccinați
Potrivit legislației Ministerului Sănătății, persoanele la risc, ne referim la bolnavi care suferă de boli cronice precum diabetul, cancerul sau hepatita C, precum și copiii și bătrînii au dreptul de a fi imunizați împotriva gripei sezoniere... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 10:32 (5505 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Ciupercă mimează democrația sau extraordinara administrație județeană de vineri

Președintele Ciupercă mimează democrația sau extraordinara administrație județeană de vineri

Administrația județeană a adus abuzul de putere la desăvîrșire. Acest fapt este evident în ședințele Consiliului Județean Ialomița. Ultima, desfășurată vineri, 25 octombrie 2013, i-a permis președintelui Ciupercă să demonstreze inutilitatea exercitării oricărei forme de opoziție constructivă...

Bau-baul regionalizării bate la ușă
Ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de vineri, 25 octombrie a.c., a avut 5 puncte. Dincolo de necesitatea adoptării de urgență a unora dintre ele, ceea ce s-a putut remarca fără efort la această întîlnire a fost modalitatea manifestă... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 06:48 (6384 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vreau un aparat de endo-urologie!»

Visul unui medic urolog din Slobozia

«Vreau un aparat de endo-urologie!»

Pentru prima dată în cei 53 de ani de existență, Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate să ofere pacienților consultații urologice. Acestea sînt asigurate de medicul Nicolas Iordan, unul dintre cei mai tineri specialiști din Ialomița. Din păcate, doctorul face minuni aproape cu mîinile goale! Din dotarea unității medicale lipsește aparatul care l-ar putea ajuta să-și trateze pacienții așa cum a învățat la rezidențiat, în Anglia...

Primul urolog la Spitalul Județean de Urgență Slobozia
În urmă cu un an, Urologia era o secție inexistentă în cadrul Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2013, 17:58 (8089 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a deschis brutărie

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a deschis brutărie

Cea mai mare unitate medicală din Ialomița și-a deschis recent o fabrică de pîine. «Brutăria» funcționează în bucătăria Spitalului Județean de Urgență Slobozia și va produce pîine pentru bolnavii internați...

Campanie de reducere a costurilor
Unitatea medicală de la Slobozia a beneficiat de sprijinul mai multor sponsori care au oferit cantitatea de peste 60 de tone de grîu Asociației «Ajutor pentru Sănătate», care funcționează în incinta spitalului. O bună parte din respectiva cantitate a fost transformată în făină, materia primă necesară preparării pîinii. Cu o investiție minimă... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2013, 06:15 (8011 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără o mână prin instanțe...

Justiția condamnă victimele accidentelor de muncă

Fără o mînă prin instanțe...

În fața instanțelor de judecată, victimele accidentelor de muncă sînt fără apărare. Într-o astfel de situație se află și Cornel Constantin Cristea, de 30 de ani, din Fetești. În anul 2004, tînărul a rămas fără mîna dreaptă în urma unui accident suferit la locul de muncă. Procurorii care au anchetat cazul au apreciat că vina pentru producerea incidentului îi aparține, în exclusivitate, victimei. De 10 ani, tînărul încearcă să demonstreze în instanță că adevăratul vinovat este însă angajatorul său. Toate acestea întrucît nu a beneficiat de un instructaj corespunzător...

Tragedie la locul de muncă... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2013, 03:08 (6978 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Aurul Sloboziei a dispărut

Slobozenii nu mai au ce amaneta

Aurul Sloboziei a dispărut

După 3-4 ani de criză economică severă, slobozenii nu mai au ce amaneta. Deși numeroase, casele de amanet din oraș colectează foarte puțin aur... Unele obiecte sînt amanetate ani la rînd. Dobînda pentru un gram de aur este de 0,3% pe zi...

Criză la casele de amanet
De cîțiva ani încoace, casele de amanet din Slobozia și-au dublat numărul. Potrivit estimărilor, la nivelul orașului funcționează cam 20 de astfel de instituții financiare nebancare. O posibilă explicație pentru această inflație o reprezintă criza economică. Paradoxal însă, reprezentanții caselor de amanet susțin că... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2013, 23:02 (11951 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul județean Mărculești-Sudiți-Săveni va fi finalizat în 2014!

Bani cu țîrîita, realizări pe măsură

Drumul județean Mărculești-Sudiți-Săveni va fi finalizat în 2014!

Demarată în urmă cu trei ani, investiția în DJ201 Mărculești-Sudiți-Săveni nu poate fi finalizată din lipsa fondurilor. La acest moment, lucrările sînt realizate în proporție de 40%. Potrivit declarațiilor oficiale, «mai sunt necesare circa 10 milioane de lei pentru finalizarea investiției». Banii așteptați provin atît din surse proprii, cît și din surse guvernamentale...

Așteptări vechi de 2 ani
În 2011, Consiliul Județean Ialomița anunța demararea procedurilor pentru reabilitarea drumului județean Mărculești-Sudiți-Săveni pe o distanță de 16 kilometri. După doi ani de așteptare... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2013, 21:57 (7457 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții și în Ialomița pentru un prejudiciu din evaziune fiscală de 50 milioane de euro

Percheziții și în Ialomița pentru un prejudiciu din evaziune fiscală de 50 milioane de euro

50 de persoane, urmărite penal!

Potrivit unui comunicat al DNA Structura Centrală, «procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție desfășoară cercetări într-o cauză penală complexă privind infracțiuni de corupție și evaziune fiscală care implică un mare număr de persoane constituite într-un grup infracțional organizat. Astfel, în cursul dimineții de luni, 28 octombrie a.c., s-au desfășurat 160 de percheziții domiciliare la sediile unor firme și locuințe din București și din județele Prahova, Giurgiu, Arad, Călărași și Ialomița. «Cauza vizează activitatea a peste 100 de firme românești și străine, persoanele implicate avînd calitatea de administratori de societăți comerciale români și străini, avocați... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2013, 07:17 (20475 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

După 15 ani

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

Cu aproape 800 de angajați, Chemgas (fostul Combinat Chimic) este cel mai mare angajator ialomițean... Din păcate, acestui atribut i s-ar putea adăuga lejer acela de «cel mai mare șantajist de pe piața locală a muncii». De peste 10 ani, patronatul fostului Combinat Chimic din Slobozia își transformă sutele de salariați într-o monedă de schimb pentru obținerea de gaz subvenționat de la statul român. În spatele porților închise însă, angajații actualei Chemgas, «marea familie a fostului Combinat Chimic», cum îi place liderului Romulus Gherghina să o denumească, sînt divizați și dispuși la orice fel de compromis pentru a-și păstra locurile de muncă.

Cronica unei concedieri anunțate în urmă cu 15 ani... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 16:43 (23515 vizualizări - 50 comentarii)

EVENIMENT

Politicieni de Perieți

Viața administrativă de la țară

Politicieni de Perieți

Ședințele de consiliu local susținute de aleșii ialomițenilor sînt o sursă nesfîrșită de comic absurd. Din păcate, deciziile luate acolo afectează viața alegătorilor și dezvoltarea județului în ansamblul său... Comuna Perieți s-a aflat în repetate rînduri, de la debutul acestui mandat, în atenția opiniei publice. Cei 13 consilieri locali și primarul Elena Cristea n-au învățat însă nimic din scandalurile publice în care au fost implicați. Iar războiul pe banii contribuabililor din acest consiliu local continuă...

Președintele Ciupercă, învins de propria-i demagogie
Miza ședinței... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 13:37 (9478 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia se modernizează cu întârziere

Proiecte edilitare-fantomă

Slobozia se modernizează cu întîrziere

Uniunea Europeană vrea să ia înapoi banii acordați Sloboziei pentru demararea a două proiecte edilitare de anvergură. Vorbim despre modernizarea Pieții Revoluției, demarat de administrația locală, și despre amenajarea unui parc industrial, inițiat de firma OCH Logistic AG. Potrivit reprezentanților Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, cele două proiecte au ratat demult startul în ceea ce privește execuția...

Proiecte blocate
În urmă cu o săptămînă, oficialii Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia s-au aflat la Slobozia pentru a întreprinde o vizită la... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 09:29 (10466 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
253 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Eșalonarea simplificată pentru obligațiile fiscale principale și accesorii datorate după data de 16 martie 2020

Administrația Județeana a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că pot accesa eșalonarea la plată simplificată, pe o perioadă de cel mult 12 luni, pentru obligațiile fiscale ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 18:10
(5638 vizualizări - 0 comentarii)


Birou Teritorial al Avocatului Poporului la Slobozia

Birou Teritorial al Avocatului Poporului la Slobozia

Miercuri, 24 martie 2021, în cadrul unei întâlniri oficiale desfășurata în Sala de Ședințe a Consiliului Local Slobozia, Avocatul Poporului, Renate Weber, a anunțat public deschiderea unui nou Birou Teritorial ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:50
(4241 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 72 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 23 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9108, cu 72 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:20
(3474 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace pentru gestionarea situațiilor de urgență produse de un accident rutier cu victime multiple

Joi, 25 martie a.c, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care este ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:05
(6177 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără de 20 de ani din Bordușani, amendată că nu a respectat «izolarea»

Verificările persoanelor care au obligația izolării sau carantinării la o adresă aleasă au dus la identificarea unei tinere de 20 de ani, din comuna Bordușani, care a încălcat această măsură. Reamintim ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 13:50
(4948 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de luni, 22 martie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit, pentru control, un autoturism care avea o deplasare sinuoasă. La volanul autovehiculului a fost identificat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 17:20
(3008 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

În cursul zilei de luni, 22 martie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 17:05
(1808 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 23 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9036, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 15:15
(3277 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier între Slobozia și Bucu

Accident rutier între Slobozia și Bucu

Un accident rutier s-a petrecut în ziua de marți, 23 martie a.c., pe DN2, între localitățile Slobozia și Bucu. Din primele informații, se pare că evenimentul a avut drept cauză o depășire efectuată neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 14:30
(3145 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: 4 autoturisme implicate într-un accident rutier

Sinești: 4 autoturisme implicate într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 23 martie a.c., în zona localității Sinești s-a produs un accident rutier. Principala cauză a evenimentului rutier ar fi pătrunderea neregulamentară de pe un drum lateral pe ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 10:30
(2783 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Percheziții de amploare la Fetești

Polițiștii și procurorii au descins în dimineața zilei de marți, 23 martie a.c., la 40 de adrese din Fetești. Descinderile vizează mai multe persoane cercetate de organele judiciare locale într-un amplu ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 10:15
(5168 vizualizări - 5 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, joi, 18 martie 2021, Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia continuă Campania ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 18:10
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Clarificări privind aplicarea sistemului TVA la încasare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începând cu 1 ianuarie 2021, persoanele impozabile a căror cifră de afaceri în anul calendaristic precedent ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:20
(5697 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Amărean surprins de radar cu 149 km/h în localitate. Avea permisul suspendat!

Sâmbătă, 20 martie a.c., în jurul orei 00,30, aflându-se în serviciul de patrulare și supraveghere video pe DN2A-E60, în localitatea Ciochina, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat în trafic ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:15
(3522 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat la volan, a intrat cu mașina în poarta cimitirului

Duminică, 21 martie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un autoturism ar fi lovit poarta cimitirului din Urziceni și a fugit de la fața locului ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:10
(2945 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țigări de contrabandă, indisponibilizate

Vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 8,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au oprit, pentru control, pe DN21A, la ieșire din Slobozia spre Drajna, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:05
(2477 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Indicele prețurilor de consum

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii-plătitori de impozit pe profit, cu unele excepții, că pot opta pentru sistemul de declarare și plată a impozitului pe profit ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 16:10
(5161 vizualizări - 0 comentarii)


Simulare BACALAUREAT 2021 în Ialomița: 1547 de elevi au participat la proba scrisă la Limba și Literatura Română

Luni, 22 martie a.c., s-a organizat prima simulare a Bacalaureatului 2021, cea la Limba și Literatura Română. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 1547 de elevi de clasa a XII-a din ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 15:45
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 22 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8988, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 15:15
(3051 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 21 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8968, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2021, 15:45
(4846 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 35 de școli sunt în Scenariul Roșu

O informare a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că la nivelul județului Ialomița există 23 de elevi bolnavi de COVID-19. De asemenea, 9 cadre didactice au avut rezultate pozitive la ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:50
(4125 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere grave pe șoselele din Ialomița

Accidente rutiere grave pe șoselele din Ialomița

Două accidente grave s-au produs pe șoselele din Ialomița în ziua de sâmbătă, 20 martie 2021. Primul eveniment rutier a avut loc în zona localității Malu, când o femeie de 42 de ani s-a răsturnat cu mașina ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:45
(6115 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu Smirna accident


Roșiori: Incidență de 12,62/1000 de locuitori

Localitatea Roșiori înregistrează cea mai mare rată de incidență a cazurilor de COVID-19, de la debutul pandemiei și până în prezent. Datele arată că în această localitate incidența a ajuns la valoarea ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:30
(2596 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 51 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 20 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8938, cu 51 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 15:40
(3245 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noi modele de formulare pentru declararea veniturilor obținute din activități independente

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că Agenția Națională de Administrare Fiscală a pus la dispoziție mai multe modele pentru completarea formularului pentru venituri independente ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 17:39
(6944 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 6500 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au aplicat sancțiuni în valoare de 6500 de lei în cadrul unei acțiuni privind felul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Acțiunea s-a desfășurat în ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:45
(4745 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 19 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8887, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:30
(3776 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți în valoare de 2,51 miliarde de euro, pentru fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că autorizarea plăților regulare pentru Campania 2020 continuă în ritm susținut. Până la acest moment s-a autorizat la plată un număr ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:15
(4451 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Explozie la o locuință

Gheorghe Doja: Explozie la o locuință

Pompierii din Slobozia au intervenit în dimineața zilei de vineri, 19 martie a.c., pentru a lichida un incendiu, produs în urma unei explozii, care a cuprins o locuință din comuna Gheorghe Doja. Deflagrația ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 11:30
(2938 vizualizări - 0 comentarii)


DSP Ialomița: 24 mii de ialomițeni, vaccinați anti-COVID-19

Potrivit unei informări oficiale, în ultimele 24 de ore, împotriva COVID-19 la nivelul județului Ialomița s-au imunizat 1702 persoane. Statistica Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că de la debutul ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 19:15
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...