Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Poliția Română caută 10 ialomițeni urmăriți internațional!

Infractori în libertate

Poliția Română caută 10 ialomițeni urmăriți internațional!

Rapoartele Inspectoratului General al Poliției Române arată că 300 de infractori români sînt liberi. 10 dintre aceștia au domiciliul pe raza județului Ialomița... Autoritățile judiciare din județ au emis pe numele acestora mandate de urmărire internațională însă, pînă la acest moment, niciunul nu a fost descoperit. Faptele de care aceștia se fac vinovați sînt destul de grave. Printre infractorii ialomițeni aflați în libertate se numără și Niculina Anton, din Valea Măcrișului. Ea este căutată de aproape un deceniu pentru comiterea infracțiunii de «înșelăciune» de peste 500 mii de lei...

Ialomița, județul cu 10 infractori urmăriți internațional... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2013, 08:22 (9838 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Războiul civil de la I5

Scandal ca la ușa blocului

Slobozia: Războiul civil de la I5

Conflictul dintre locatarii celor 5 scări ale blocului I, din zona Central a Sloboziei, este cunoscut de peste 5 ani. În urmă cu mai bine de 3 ani, prin august 2010, locatarii ajunseseră la un armistițiu. Între timp, proprietarii apartamentelor de la I5 și-au renovat scara blocului și au instalat un lift nou-nouț. Acum toți sînt în plin război civil!

Miercuri, 3 ceasuri rele
După o săptămînă în care locatarii celor 5 scări de bloc s-au amenințat public, în fața camerelor de luat vederi, au chemat polițiștii comunitari și s-au lăsat mediați preț de o oră de autoritățile locale... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 15:14 (10999 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Falimentul unei administrații de succes

Slobozia, în cădere liberă

Falimentul unei administrații de succes

Administrația slobozeană se prăbușește sub povara propriilor cheltuieli. Joi, 31 octombrie 2013, la ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, modul arbitrar și ineficient în care sînt gestionați banii publici a fost confirmat oficial. Fie că vorbim despre raportul Curții de Conturi, care confirmă cheltuirea inutilă a banului public, fie că vorbim despre majorarea cheltuielilor pentru salarii sau de studii de fezabilitate la prețuri exorbitante, concluzia e una singură: edilii locali își bat joc de banii publici cu concursul consilierilor locali USL! În aceste condiții, următorul pas logic este falimentul...

Încă un raport al Curții de Conturi... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 12:11 (6658 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Amenzi plătite prin «muncă în folosul comunității»

Ialomița: Amenzi plătite prin «muncă în folosul comunității»

Instanțele de judecată, somate de administrațiile locale, îi pot obliga pe contravenienții care refuză să plătească amenzile încasate la «muncă în folosul comunității». 60 de ialomițeni au întreținut în 2012 domeniul public al județului, iar alți 40 anul acesta... Măsura poate fi aplicată la infinit aceluiași contravenient. S-a întîmplat în cazul lui Marian Licar, din Slobozia, care, de 3 ani, prestează munci în folosul civic «fără număr»...

Contravenienți puși la muncă
Măsura înlocuirii sancțiunilor cu «muncă în folosul comunității» se aplică doar în cazul contravenienților care... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 08:59 (5726 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri limitate pentru elevii cu nevoi speciale

Dramele copiilor care învață la domiciliu

Fonduri limitate pentru elevii cu nevoi speciale

De la clasa I și pînă la a XII-a, în Ialomița există 32 de copii care învață acasă. Oficialii din învățămîntul ialomițean susțin că numărul acestor cazuri a crescut simțitor în anul școlar în curs... Cu toate acestea, fondurile destinate profesorilor care predau lecții copiilor cu nevoi speciale sînt, momentan, limitate. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița fac eforturi pentru a plăti toți dascălii care fac ore la domiciliu...

Dramele copiilor care învață acasă
Lecțiile la domiciliu sînt destinate elevilor cu dizabilități care-i împiedică să fie încadrați în... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 06:55 (7737 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apele Române șantajează administrațiile locale

Reglementări legale aberante

Apele Române șantajează administrațiile locale

De aproape 10 ani, calitatea apei a devenit una dintre temele principale pe agenda publică a Ialomiței. Pentru a liniști populația, administrațile locale au cheltuit sume colosale în surse subterane de apă. Exploatarea acestora implică însă costuri ascunse. Unul dintre acestea îl reprezintă cel legat de plata unei taxe de 57,52 de lei pentru fiecare mie de metri cubi de apă către Apele Române...

Moda exploatării surselor subterane de apă
Exploatarea surselor subterane de apă la Slobozia nu reprezintă o soluție inovatoare. Anterior declanșării acestui «scandal al apei», administrația... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 17:34 (6422 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moaștele Sfintei Mucenițe Filofteia de la Curtea de Argeș, în procesiune la Slobozia

Enoriașii Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au primit miercuri, 6 noiembrie 2013, moaștele Sfintei Mucenițe Filofteia de la Curtea de Argeș. Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, sute de credincioși și preoți au pornit într-o procesiune pe străzile Sloboziei, pentru a cinsti aducerea sfintelor moaște. Acest eveniment precede seria manifestărilor religioase organizate în eparhia noastră cu ocazia praznicului Sfinților Mihail și Gavril...

Procesiune la Slobozia
Evenimentul religios de miercuri, 6 noiembrie a.c., s-a desfășurat cu o slujbă de primire a moaștelor... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 16:25 (29309 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Rețea de canalizare «ilegală» la Țăndărei

Un proiect ratat

Rețea de canalizare «ilegală» la Țăndărei

Construcția rețelei de canalizare a Țăndăreiului naște dispute între administrația locală și antreprenorul care execută lucrarea. Edilii reclamă faptul că societatea lucrează ineficient și ilegal. «Antreprenorul efectuează lucrările fără avize de execuție din partea noastră!» acuză Cristian Roman, primarul orașului. Mai mult, întreg orașul arată ca după bombardament. Constructorul nu a intervenit pentru refacerea străzilor pe care a acționat...

Se muncește românește
Proiectul de construcție a rețelei de canalizare din Țăndărei a fost demarat în luna februarie a anului trecut și... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 13:18 (6557 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, în pragul falimentului

Sănătate pe datorie

Spitalele ialomițene, în pragul falimentului

Datoriile unităților medicale din Ialomița către furnizori aduc spitalele din județ în pragul falimentului. Debitele pe care acestea le-au acumulat către furnizorii de servicii medicale se ridică la 1 milion de lei... Cea mai gravă situație este la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unitate medicală care are conturile blocate de 3 luni...

Sănătate fără bani
Situația financiară a spitalelor din Ialomița, în trimestrul III al anului în curs, este dezastruoasă. O arată un raport al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Potrivit documentului oficial, 3 din cele... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 10:13 (6340 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

De 3 ani, Ministerul Sănătății a decis să înjumătățească dozele de vaccin antigripal destinate bolnavilor ialomițeni care beneficiază gratuit de imunizare. O situație similară s-ar putea petrece și anul acesta. Potrivit statisticilor, 57000 de ialomițeni au dreptul de a fi vaccinați gratuit în sezonul rece 2013-2014...

Bolnavi și nevaccinați
Potrivit legislației Ministerului Sănătății, persoanele la risc, ne referim la bolnavi care suferă de boli cronice precum diabetul, cancerul sau hepatita C, precum și copiii și bătrînii au dreptul de a fi imunizați împotriva gripei sezoniere... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 10:32 (5505 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Ciupercă mimează democrația sau extraordinara administrație județeană de vineri

Președintele Ciupercă mimează democrația sau extraordinara administrație județeană de vineri

Administrația județeană a adus abuzul de putere la desăvîrșire. Acest fapt este evident în ședințele Consiliului Județean Ialomița. Ultima, desfășurată vineri, 25 octombrie 2013, i-a permis președintelui Ciupercă să demonstreze inutilitatea exercitării oricărei forme de opoziție constructivă...

Bau-baul regionalizării bate la ușă
Ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de vineri, 25 octombrie a.c., a avut 5 puncte. Dincolo de necesitatea adoptării de urgență a unora dintre ele, ceea ce s-a putut remarca fără efort la această întîlnire a fost modalitatea manifestă... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 06:48 (6384 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vreau un aparat de endo-urologie!»

Visul unui medic urolog din Slobozia

«Vreau un aparat de endo-urologie!»

Pentru prima dată în cei 53 de ani de existență, Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate să ofere pacienților consultații urologice. Acestea sînt asigurate de medicul Nicolas Iordan, unul dintre cei mai tineri specialiști din Ialomița. Din păcate, doctorul face minuni aproape cu mîinile goale! Din dotarea unității medicale lipsește aparatul care l-ar putea ajuta să-și trateze pacienții așa cum a învățat la rezidențiat, în Anglia...

Primul urolog la Spitalul Județean de Urgență Slobozia
În urmă cu un an, Urologia era o secție inexistentă în cadrul Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2013, 17:58 (8089 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a deschis brutărie

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a deschis brutărie

Cea mai mare unitate medicală din Ialomița și-a deschis recent o fabrică de pîine. «Brutăria» funcționează în bucătăria Spitalului Județean de Urgență Slobozia și va produce pîine pentru bolnavii internați...

Campanie de reducere a costurilor
Unitatea medicală de la Slobozia a beneficiat de sprijinul mai multor sponsori care au oferit cantitatea de peste 60 de tone de grîu Asociației «Ajutor pentru Sănătate», care funcționează în incinta spitalului. O bună parte din respectiva cantitate a fost transformată în făină, materia primă necesară preparării pîinii. Cu o investiție minimă... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2013, 06:15 (8011 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără o mână prin instanțe...

Justiția condamnă victimele accidentelor de muncă

Fără o mînă prin instanțe...

În fața instanțelor de judecată, victimele accidentelor de muncă sînt fără apărare. Într-o astfel de situație se află și Cornel Constantin Cristea, de 30 de ani, din Fetești. În anul 2004, tînărul a rămas fără mîna dreaptă în urma unui accident suferit la locul de muncă. Procurorii care au anchetat cazul au apreciat că vina pentru producerea incidentului îi aparține, în exclusivitate, victimei. De 10 ani, tînărul încearcă să demonstreze în instanță că adevăratul vinovat este însă angajatorul său. Toate acestea întrucît nu a beneficiat de un instructaj corespunzător...

Tragedie la locul de muncă... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2013, 03:08 (6978 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Aurul Sloboziei a dispărut

Slobozenii nu mai au ce amaneta

Aurul Sloboziei a dispărut

După 3-4 ani de criză economică severă, slobozenii nu mai au ce amaneta. Deși numeroase, casele de amanet din oraș colectează foarte puțin aur... Unele obiecte sînt amanetate ani la rînd. Dobînda pentru un gram de aur este de 0,3% pe zi...

Criză la casele de amanet
De cîțiva ani încoace, casele de amanet din Slobozia și-au dublat numărul. Potrivit estimărilor, la nivelul orașului funcționează cam 20 de astfel de instituții financiare nebancare. O posibilă explicație pentru această inflație o reprezintă criza economică. Paradoxal însă, reprezentanții caselor de amanet susțin că... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2013, 23:02 (11951 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul județean Mărculești-Sudiți-Săveni va fi finalizat în 2014!

Bani cu țîrîita, realizări pe măsură

Drumul județean Mărculești-Sudiți-Săveni va fi finalizat în 2014!

Demarată în urmă cu trei ani, investiția în DJ201 Mărculești-Sudiți-Săveni nu poate fi finalizată din lipsa fondurilor. La acest moment, lucrările sînt realizate în proporție de 40%. Potrivit declarațiilor oficiale, «mai sunt necesare circa 10 milioane de lei pentru finalizarea investiției». Banii așteptați provin atît din surse proprii, cît și din surse guvernamentale...

Așteptări vechi de 2 ani
În 2011, Consiliul Județean Ialomița anunța demararea procedurilor pentru reabilitarea drumului județean Mărculești-Sudiți-Săveni pe o distanță de 16 kilometri. După doi ani de așteptare... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2013, 21:57 (7457 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții și în Ialomița pentru un prejudiciu din evaziune fiscală de 50 milioane de euro

Percheziții și în Ialomița pentru un prejudiciu din evaziune fiscală de 50 milioane de euro

50 de persoane, urmărite penal!

Potrivit unui comunicat al DNA Structura Centrală, «procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție desfășoară cercetări într-o cauză penală complexă privind infracțiuni de corupție și evaziune fiscală care implică un mare număr de persoane constituite într-un grup infracțional organizat. Astfel, în cursul dimineții de luni, 28 octombrie a.c., s-au desfășurat 160 de percheziții domiciliare la sediile unor firme și locuințe din București și din județele Prahova, Giurgiu, Arad, Călărași și Ialomița. «Cauza vizează activitatea a peste 100 de firme românești și străine, persoanele implicate avînd calitatea de administratori de societăți comerciale români și străini, avocați... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2013, 07:17 (20474 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

După 15 ani

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

Cu aproape 800 de angajați, Chemgas (fostul Combinat Chimic) este cel mai mare angajator ialomițean... Din păcate, acestui atribut i s-ar putea adăuga lejer acela de «cel mai mare șantajist de pe piața locală a muncii». De peste 10 ani, patronatul fostului Combinat Chimic din Slobozia își transformă sutele de salariați într-o monedă de schimb pentru obținerea de gaz subvenționat de la statul român. În spatele porților închise însă, angajații actualei Chemgas, «marea familie a fostului Combinat Chimic», cum îi place liderului Romulus Gherghina să o denumească, sînt divizați și dispuși la orice fel de compromis pentru a-și păstra locurile de muncă.

Cronica unei concedieri anunțate în urmă cu 15 ani... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 16:43 (23515 vizualizări - 50 comentarii)

EVENIMENT

Politicieni de Perieți

Viața administrativă de la țară

Politicieni de Perieți

Ședințele de consiliu local susținute de aleșii ialomițenilor sînt o sursă nesfîrșită de comic absurd. Din păcate, deciziile luate acolo afectează viața alegătorilor și dezvoltarea județului în ansamblul său... Comuna Perieți s-a aflat în repetate rînduri, de la debutul acestui mandat, în atenția opiniei publice. Cei 13 consilieri locali și primarul Elena Cristea n-au învățat însă nimic din scandalurile publice în care au fost implicați. Iar războiul pe banii contribuabililor din acest consiliu local continuă...

Președintele Ciupercă, învins de propria-i demagogie
Miza ședinței... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 13:37 (9478 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia se modernizează cu întârziere

Proiecte edilitare-fantomă

Slobozia se modernizează cu întîrziere

Uniunea Europeană vrea să ia înapoi banii acordați Sloboziei pentru demararea a două proiecte edilitare de anvergură. Vorbim despre modernizarea Pieții Revoluției, demarat de administrația locală, și despre amenajarea unui parc industrial, inițiat de firma OCH Logistic AG. Potrivit reprezentanților Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, cele două proiecte au ratat demult startul în ceea ce privește execuția...

Proiecte blocate
În urmă cu o săptămînă, oficialii Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia s-au aflat la Slobozia pentru a întreprinde o vizită la... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 09:29 (10466 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Tânăr din Reviga, reținut pentru «furt din locuință»

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Grivița au identificat principalul bănuit de săvârșirea infracțiunii de furt dintr-o locuință din localitatea Reviga, în persoana unui tânăr, de 19 ani. ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 16:15
(4565 vizualizări - 0 comentarii)


Furturi din magazine, la Urziceni și Fetești

Polițiștii din Urziceni au fost sesizați luni, 16 ianuarie 2017, de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 16:10
(4176 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: NU se mai plătește taxa de cazier judiciar

Începând cu 1 februarie 2017, se elimină taxa de 10 lei pentru eliberarea certificatului de cazier judiciar. Prevederea este valabilă atât pentru persoanele fizice, cât și pentru persoanele juridice. Prin ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 16:05
(6032 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Confirmare a unui caz de influență aviară

DSVSA Ialomița a notificat confirmarea unui caz de Influența Aviară (Gripa Aviară), tulpina H5N8 (înalt patogenă) la o lebădă de iarnă, care a fost găsită pe malul lacului Mostiștea în imediată apropiere ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 15:10
(5373 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea»

Uniunea Artiștilor Plastici din România-Filiala Slobozia, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia, Asociația «Sculptor marinar Laurențiu Macarie», TRUICART Events și Dan Tudor Truică-curator, au ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2017, 10:40
(3919 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Accident mortal la Cotorca

ISU Ialomița: Accident mortal la Cotorca

Pompierii din cadrul Detașamentului Urziceni și paramedicii SMURD au intervenit sâmbătă, 14 ianuarie 2017, pentru a acorda primul ajutor victimelor unui accident rutier, petrecut în zona localității Cotorca ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2017, 18:30
(11874 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii decembrie 2016, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7514 șomeri, din care 1721 șomeri indemnizați, respectiv 5793 șomeri ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2017, 13:10
(3765 vizualizări - 1 comentariu)


anunț

FIRMĂ DE PAZĂ
angajează
AGENȚI DE SECURITATE
pentru gardare transport feroviar,
cu sau fără atestat
Relații la tel. 0766/095.031,
de luni până vineri,
intervalul orar 9,00-17,00

13 Ianuarie 2017, 10:20


Ialomița: Femeie cu afecțiuni psihice, dispărută

Ialomița: Femeie cu afecțiuni psihice, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, de 44 de ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea femeii sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2017, 19:40
(4209 vizualizări - 2 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat la Grivița după ce a furat o mașină

Polițiștii cercetează un bărbat din orașul Amara, sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt în scop de folosință, conducere fără permis și refuz de recoltare sau sustragere de la prelevarea de probe ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2017, 17:40
(5412 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Selecție pentru studenții care doresc să lucreze ȋn Germania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2017, 14:25
(5097 vizualizări - 0 comentarii)


ONRC: Noutăți legislative privind înregistrarea și funcționarea PFA și II

Începând cu data de 16.01.2017, ca urmare a intrării în vigoare a Legii nr. 182/2016 pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului 44/2008, privind desfășurarea activităților economice de către persoanele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2017, 10:35
(5881 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprinși în flagrant în timp ce spărgeau o mașină

Polițiștii cercetează trei persoane sub aspectul comiterii infracțiunilor de «furt» și «furt calificat». Astfel, miercuri, 4 ianuarie 2017, polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2017, 18:45
(4473 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Beat la volan

Marți, 3 ianuarie 2017, polițiștii rutieri au depistat un tânăr, de 19 ani, din comuna Vlădeni, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși consumase anterior băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2017, 15:45
(6379 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prins după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 3 ianuarie 2017, de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2017, 15:40
(6775 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


AJFP Ialomița: Prețuri medii la produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărîrea Consiliului Județean Ialomița nr. 90/2016, privind stabilirea prețurilor medii ale ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2017, 16:30
(6866 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Cercetat de polițiști pentru violare de domiciliu și distrugere

Polițiștii Secției Rurale Grivița au reținut, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, un bărbat, de 49 de ani, din comuna Reviga. Cel în cauză a fost încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2016, 13:40
(6316 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga reținere


Căzănești: Beat la volan, implicat într-un accident

În cursul zilei de marți, 27 decembrie a.c., Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe raza orașului Căzănești s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale, iar unul dintre ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2016, 13:35
(5948 vizualizări - 0 comentarii)


Rovine: Bătrînă de 84 de ani, decedată în urma unui incendiu

O bătrînă, în vîrstă de 84 de ani, din satul Rovine, a decedat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 24 decembrie 2016, după ce locuința acesteia a fost cuprinsă de flăcări. Cel mai probabil, incendiul a fost ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2016, 14:30
(4524 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Rovine incendiu


AFIR: Fondurile disponibile pentru investiții în dezvoltarea fermelor vegetale au fost solicitate integral înainte de termenul limită al sesiunii

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță că fondurile nerambursabile alocate prin submăsura (sM) 4.1 «Investiții în exploatații agricole», componenta sector vegetal, aferentă celei ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2016, 15:05
(4289 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Manifestări ceremoniale pentru Eroii Revoluției

Cu prilejul Zilei Revoluției Române din 1989, Instituția Prefectului, Consiliul Județean Ialomița, Garnizoana Slobozia și Primăria Municipiului Slobozia organizează joi, 22 decembrie, de la orele 11,00 ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2016, 14:10
(3530 vizualizări - 0 comentarii)


Daruri pentru copii oferite de Protopopiatul Urziceni

Cu sprijinul Sectorului Social-Misionar din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a oferit sîmbătă, 17 decembrie 2016, daruri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2016, 12:05
(4675 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat de presă, ENEL Distribuție Dobrogea anunță că luni, 19 decembrie 2016, mai multe zone ale municipiului reședință de județ vor fi afectate de întreuperea energiei electrice. Astfel, între ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 18:05
(6760 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Autostrada A2. O persoană a decedat și trei au fost rănite!

Un autotren, un autocamion și un autoturism au fost implicate într-un accident rutier vineri, în jurul orelor 12,05, pe Autostrada A2, în dreptul km 147, pe sensul de mers București-Constanța. În urma evenimentului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 17:35
(7366 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Ziua ANOFM-Ziua Porților Deschise»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat vineri, 16 decembrie 2016, cu ocazia aniversării a 18 ani de activitate a Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, «Ziua ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 16:40
(6194 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Măcrișului: Bătrînă de 85 de ani, decedată în urma unui incendiu

Joi seara, 15 decembrie a.c., în jurul orelor 20,00, s-a produs un incendiu la o locuință de pe raza localității Valea Măcrișului. Cel mai probabil, acesta a fost generat de jarul căzut dintr-o sobă cu ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 14:10
(6891 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Urziceni. Peste 2700 de petarde și un pistol cu bilă de cauciuc, confiscate!

Peste 2700 de petarde și un pistol cu bilă de cauciuc au  fost ridicate de polițiștii ialomițeni, în urma unei percheziții domiciliare efectuate miercuri, 14 decembrie 2016. Astfel, polițiștii de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2016, 11:25
(6108 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Înșelăciuni prin metoda «Accidentul»

Marți, 13 decembrie a.c., două femei și un bărbat, cu vîrste cuprinse între 70 și 88 de ani, din localitățile Balaciu, Sfîntu Gheorghe și Malu, au sesizat Poliția cu privire la faptul că au fost victimele ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 18:10
(6640 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin Serviciul de Ocupare EURES Romania a organizat miercuri, 14 decembrie 2016, o Bursă în cadrul căreia au fost oferite 800 locuri de muncă ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 17:50
(6351 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Brazi confiscați de polițiști

Avînd în vedere specificul perioadei și apropierea Sărbătorii Crăciunului, polițiștii ialomițeni au intensificat activitățile de control pentru asigurarea legalității depozitării, transportului și comercializării ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2016, 17:25
(4756 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...