Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Poliția Română caută 10 ialomițeni urmăriți internațional!

Infractori în libertate

Poliția Română caută 10 ialomițeni urmăriți internațional!

Rapoartele Inspectoratului General al Poliției Române arată că 300 de infractori români sînt liberi. 10 dintre aceștia au domiciliul pe raza județului Ialomița... Autoritățile judiciare din județ au emis pe numele acestora mandate de urmărire internațională însă, pînă la acest moment, niciunul nu a fost descoperit. Faptele de care aceștia se fac vinovați sînt destul de grave. Printre infractorii ialomițeni aflați în libertate se numără și Niculina Anton, din Valea Măcrișului. Ea este căutată de aproape un deceniu pentru comiterea infracțiunii de «înșelăciune» de peste 500 mii de lei...

Ialomița, județul cu 10 infractori urmăriți internațional... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2013, 08:22 (9838 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Războiul civil de la I5

Scandal ca la ușa blocului

Slobozia: Războiul civil de la I5

Conflictul dintre locatarii celor 5 scări ale blocului I, din zona Central a Sloboziei, este cunoscut de peste 5 ani. În urmă cu mai bine de 3 ani, prin august 2010, locatarii ajunseseră la un armistițiu. Între timp, proprietarii apartamentelor de la I5 și-au renovat scara blocului și au instalat un lift nou-nouț. Acum toți sînt în plin război civil!

Miercuri, 3 ceasuri rele
După o săptămînă în care locatarii celor 5 scări de bloc s-au amenințat public, în fața camerelor de luat vederi, au chemat polițiștii comunitari și s-au lăsat mediați preț de o oră de autoritățile locale... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 15:14 (10999 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Falimentul unei administrații de succes

Slobozia, în cădere liberă

Falimentul unei administrații de succes

Administrația slobozeană se prăbușește sub povara propriilor cheltuieli. Joi, 31 octombrie 2013, la ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, modul arbitrar și ineficient în care sînt gestionați banii publici a fost confirmat oficial. Fie că vorbim despre raportul Curții de Conturi, care confirmă cheltuirea inutilă a banului public, fie că vorbim despre majorarea cheltuielilor pentru salarii sau de studii de fezabilitate la prețuri exorbitante, concluzia e una singură: edilii locali își bat joc de banii publici cu concursul consilierilor locali USL! În aceste condiții, următorul pas logic este falimentul...

Încă un raport al Curții de Conturi... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 12:11 (6658 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Amenzi plătite prin «muncă în folosul comunității»

Ialomița: Amenzi plătite prin «muncă în folosul comunității»

Instanțele de judecată, somate de administrațiile locale, îi pot obliga pe contravenienții care refuză să plătească amenzile încasate la «muncă în folosul comunității». 60 de ialomițeni au întreținut în 2012 domeniul public al județului, iar alți 40 anul acesta... Măsura poate fi aplicată la infinit aceluiași contravenient. S-a întîmplat în cazul lui Marian Licar, din Slobozia, care, de 3 ani, prestează munci în folosul civic «fără număr»...

Contravenienți puși la muncă
Măsura înlocuirii sancțiunilor cu «muncă în folosul comunității» se aplică doar în cazul contravenienților care... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 08:59 (5726 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri limitate pentru elevii cu nevoi speciale

Dramele copiilor care învață la domiciliu

Fonduri limitate pentru elevii cu nevoi speciale

De la clasa I și pînă la a XII-a, în Ialomița există 32 de copii care învață acasă. Oficialii din învățămîntul ialomițean susțin că numărul acestor cazuri a crescut simțitor în anul școlar în curs... Cu toate acestea, fondurile destinate profesorilor care predau lecții copiilor cu nevoi speciale sînt, momentan, limitate. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița fac eforturi pentru a plăti toți dascălii care fac ore la domiciliu...

Dramele copiilor care învață acasă
Lecțiile la domiciliu sînt destinate elevilor cu dizabilități care-i împiedică să fie încadrați în... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2013, 06:55 (7737 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apele Române șantajează administrațiile locale

Reglementări legale aberante

Apele Române șantajează administrațiile locale

De aproape 10 ani, calitatea apei a devenit una dintre temele principale pe agenda publică a Ialomiței. Pentru a liniști populația, administrațile locale au cheltuit sume colosale în surse subterane de apă. Exploatarea acestora implică însă costuri ascunse. Unul dintre acestea îl reprezintă cel legat de plata unei taxe de 57,52 de lei pentru fiecare mie de metri cubi de apă către Apele Române...

Moda exploatării surselor subterane de apă
Exploatarea surselor subterane de apă la Slobozia nu reprezintă o soluție inovatoare. Anterior declanșării acestui «scandal al apei», administrația... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 17:34 (6422 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moaștele Sfintei Mucenițe Filofteia de la Curtea de Argeș, în procesiune la Slobozia

Enoriașii Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au primit miercuri, 6 noiembrie 2013, moaștele Sfintei Mucenițe Filofteia de la Curtea de Argeș. Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, sute de credincioși și preoți au pornit într-o procesiune pe străzile Sloboziei, pentru a cinsti aducerea sfintelor moaște. Acest eveniment precede seria manifestărilor religioase organizate în eparhia noastră cu ocazia praznicului Sfinților Mihail și Gavril...

Procesiune la Slobozia
Evenimentul religios de miercuri, 6 noiembrie a.c., s-a desfășurat cu o slujbă de primire a moaștelor... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 16:25 (29313 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Rețea de canalizare «ilegală» la Țăndărei

Un proiect ratat

Rețea de canalizare «ilegală» la Țăndărei

Construcția rețelei de canalizare a Țăndăreiului naște dispute între administrația locală și antreprenorul care execută lucrarea. Edilii reclamă faptul că societatea lucrează ineficient și ilegal. «Antreprenorul efectuează lucrările fără avize de execuție din partea noastră!» acuză Cristian Roman, primarul orașului. Mai mult, întreg orașul arată ca după bombardament. Constructorul nu a intervenit pentru refacerea străzilor pe care a acționat...

Se muncește românește
Proiectul de construcție a rețelei de canalizare din Țăndărei a fost demarat în luna februarie a anului trecut și... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 13:18 (6557 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, în pragul falimentului

Sănătate pe datorie

Spitalele ialomițene, în pragul falimentului

Datoriile unităților medicale din Ialomița către furnizori aduc spitalele din județ în pragul falimentului. Debitele pe care acestea le-au acumulat către furnizorii de servicii medicale se ridică la 1 milion de lei... Cea mai gravă situație este la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unitate medicală care are conturile blocate de 3 luni...

Sănătate fără bani
Situația financiară a spitalelor din Ialomița, în trimestrul III al anului în curs, este dezastruoasă. O arată un raport al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Potrivit documentului oficial, 3 din cele... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2013, 10:13 (6340 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

De 3 ani, Ministerul Sănătății a decis să înjumătățească dozele de vaccin antigripal destinate bolnavilor ialomițeni care beneficiază gratuit de imunizare. O situație similară s-ar putea petrece și anul acesta. Potrivit statisticilor, 57000 de ialomițeni au dreptul de a fi vaccinați gratuit în sezonul rece 2013-2014...

Bolnavi și nevaccinați
Potrivit legislației Ministerului Sănătății, persoanele la risc, ne referim la bolnavi care suferă de boli cronice precum diabetul, cancerul sau hepatita C, precum și copiii și bătrînii au dreptul de a fi imunizați împotriva gripei sezoniere... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 10:32 (5505 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Ciupercă mimează democrația sau extraordinara administrație județeană de vineri

Președintele Ciupercă mimează democrația sau extraordinara administrație județeană de vineri

Administrația județeană a adus abuzul de putere la desăvîrșire. Acest fapt este evident în ședințele Consiliului Județean Ialomița. Ultima, desfășurată vineri, 25 octombrie 2013, i-a permis președintelui Ciupercă să demonstreze inutilitatea exercitării oricărei forme de opoziție constructivă...

Bau-baul regionalizării bate la ușă
Ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița de vineri, 25 octombrie a.c., a avut 5 puncte. Dincolo de necesitatea adoptării de urgență a unora dintre ele, ceea ce s-a putut remarca fără efort la această întîlnire a fost modalitatea manifestă... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2013, 06:48 (6384 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vreau un aparat de endo-urologie!»

Visul unui medic urolog din Slobozia

«Vreau un aparat de endo-urologie!»

Pentru prima dată în cei 53 de ani de existență, Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate să ofere pacienților consultații urologice. Acestea sînt asigurate de medicul Nicolas Iordan, unul dintre cei mai tineri specialiști din Ialomița. Din păcate, doctorul face minuni aproape cu mîinile goale! Din dotarea unității medicale lipsește aparatul care l-ar putea ajuta să-și trateze pacienții așa cum a învățat la rezidențiat, în Anglia...

Primul urolog la Spitalul Județean de Urgență Slobozia
În urmă cu un an, Urologia era o secție inexistentă în cadrul Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2013, 17:58 (8089 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a deschis brutărie

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a deschis brutărie

Cea mai mare unitate medicală din Ialomița și-a deschis recent o fabrică de pîine. «Brutăria» funcționează în bucătăria Spitalului Județean de Urgență Slobozia și va produce pîine pentru bolnavii internați...

Campanie de reducere a costurilor
Unitatea medicală de la Slobozia a beneficiat de sprijinul mai multor sponsori care au oferit cantitatea de peste 60 de tone de grîu Asociației «Ajutor pentru Sănătate», care funcționează în incinta spitalului. O bună parte din respectiva cantitate a fost transformată în făină, materia primă necesară preparării pîinii. Cu o investiție minimă... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2013, 06:15 (8011 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără o mână prin instanțe...

Justiția condamnă victimele accidentelor de muncă

Fără o mînă prin instanțe...

În fața instanțelor de judecată, victimele accidentelor de muncă sînt fără apărare. Într-o astfel de situație se află și Cornel Constantin Cristea, de 30 de ani, din Fetești. În anul 2004, tînărul a rămas fără mîna dreaptă în urma unui accident suferit la locul de muncă. Procurorii care au anchetat cazul au apreciat că vina pentru producerea incidentului îi aparține, în exclusivitate, victimei. De 10 ani, tînărul încearcă să demonstreze în instanță că adevăratul vinovat este însă angajatorul său. Toate acestea întrucît nu a beneficiat de un instructaj corespunzător...

Tragedie la locul de muncă... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2013, 03:08 (6978 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Aurul Sloboziei a dispărut

Slobozenii nu mai au ce amaneta

Aurul Sloboziei a dispărut

După 3-4 ani de criză economică severă, slobozenii nu mai au ce amaneta. Deși numeroase, casele de amanet din oraș colectează foarte puțin aur... Unele obiecte sînt amanetate ani la rînd. Dobînda pentru un gram de aur este de 0,3% pe zi...

Criză la casele de amanet
De cîțiva ani încoace, casele de amanet din Slobozia și-au dublat numărul. Potrivit estimărilor, la nivelul orașului funcționează cam 20 de astfel de instituții financiare nebancare. O posibilă explicație pentru această inflație o reprezintă criza economică. Paradoxal însă, reprezentanții caselor de amanet susțin că... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2013, 23:02 (11951 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul județean Mărculești-Sudiți-Săveni va fi finalizat în 2014!

Bani cu țîrîita, realizări pe măsură

Drumul județean Mărculești-Sudiți-Săveni va fi finalizat în 2014!

Demarată în urmă cu trei ani, investiția în DJ201 Mărculești-Sudiți-Săveni nu poate fi finalizată din lipsa fondurilor. La acest moment, lucrările sînt realizate în proporție de 40%. Potrivit declarațiilor oficiale, «mai sunt necesare circa 10 milioane de lei pentru finalizarea investiției». Banii așteptați provin atît din surse proprii, cît și din surse guvernamentale...

Așteptări vechi de 2 ani
În 2011, Consiliul Județean Ialomița anunța demararea procedurilor pentru reabilitarea drumului județean Mărculești-Sudiți-Săveni pe o distanță de 16 kilometri. După doi ani de așteptare... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2013, 21:57 (7457 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții și în Ialomița pentru un prejudiciu din evaziune fiscală de 50 milioane de euro

Percheziții și în Ialomița pentru un prejudiciu din evaziune fiscală de 50 milioane de euro

50 de persoane, urmărite penal!

Potrivit unui comunicat al DNA Structura Centrală, «procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție desfășoară cercetări într-o cauză penală complexă privind infracțiuni de corupție și evaziune fiscală care implică un mare număr de persoane constituite într-un grup infracțional organizat. Astfel, în cursul dimineții de luni, 28 octombrie a.c., s-au desfășurat 160 de percheziții domiciliare la sediile unor firme și locuințe din București și din județele Prahova, Giurgiu, Arad, Călărași și Ialomița. «Cauza vizează activitatea a peste 100 de firme românești și străine, persoanele implicate avînd calitatea de administratori de societăți comerciale români și străini, avocați... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2013, 07:17 (20476 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

După 15 ani

«Familia fostului Combinat Chimic», monedă de schimb pentru gazul subvenționat

Cu aproape 800 de angajați, Chemgas (fostul Combinat Chimic) este cel mai mare angajator ialomițean... Din păcate, acestui atribut i s-ar putea adăuga lejer acela de «cel mai mare șantajist de pe piața locală a muncii». De peste 10 ani, patronatul fostului Combinat Chimic din Slobozia își transformă sutele de salariați într-o monedă de schimb pentru obținerea de gaz subvenționat de la statul român. În spatele porților închise însă, angajații actualei Chemgas, «marea familie a fostului Combinat Chimic», cum îi place liderului Romulus Gherghina să o denumească, sînt divizați și dispuși la orice fel de compromis pentru a-și păstra locurile de muncă.

Cronica unei concedieri anunțate în urmă cu 15 ani... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 16:43 (23515 vizualizări - 50 comentarii)

EVENIMENT

Politicieni de Perieți

Viața administrativă de la țară

Politicieni de Perieți

Ședințele de consiliu local susținute de aleșii ialomițenilor sînt o sursă nesfîrșită de comic absurd. Din păcate, deciziile luate acolo afectează viața alegătorilor și dezvoltarea județului în ansamblul său... Comuna Perieți s-a aflat în repetate rînduri, de la debutul acestui mandat, în atenția opiniei publice. Cei 13 consilieri locali și primarul Elena Cristea n-au învățat însă nimic din scandalurile publice în care au fost implicați. Iar războiul pe banii contribuabililor din acest consiliu local continuă...

Președintele Ciupercă, învins de propria-i demagogie
Miza ședinței... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 13:37 (9478 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia se modernizează cu întârziere

Proiecte edilitare-fantomă

Slobozia se modernizează cu întîrziere

Uniunea Europeană vrea să ia înapoi banii acordați Sloboziei pentru demararea a două proiecte edilitare de anvergură. Vorbim despre modernizarea Pieții Revoluției, demarat de administrația locală, și despre amenajarea unui parc industrial, inițiat de firma OCH Logistic AG. Potrivit reprezentanților Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, cele două proiecte au ratat demult startul în ceea ce privește execuția...

Proiecte blocate
În urmă cu o săptămînă, oficialii Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud-Muntenia s-au aflat la Slobozia pentru a întreprinde o vizită la... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2013, 09:29 (10466 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Stelnica: Cercetat pentru «furt calificat» la 14 ani

Un adolescent de 14 ani din localitatea ialomițeană Stelnica este cercetat de polițiști după ce a intrat în locuința unui localnic plecat la muncă în străinătate și a sustras mai multe bunuri. Minorul de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:21
(9432 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Firmele cu venituri de pînă la 65000 euro, plătitoare de impozit pe venit de 3%

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, de la 1 februarie 2013, toate societățile comerciale cu capital social deținut de persoane, altele decît statul și ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:17
(22444 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 74 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, joi, 31 ianuarie 2013, sînt disponibile 74 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:16
(9688 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un bărbat de 49 de ani din Urziceni și-a pierdut viața într-un accident rutier, pe raza localității Ion Roată. Șoferul în mașina căruia se afla, un bărbat de 48 ani, nu a adaptat viteza la condițiile de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:15
(8307 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Datorncii la buget, pe site-ul ANAF

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la data de 31 ianuarie 2013, a fost publicată pe site-ul ANAF o listă de 1670 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:07
(12907 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni ale polițiștilor în zona unităților de învățămînt

Efective din cadrul Poliției Fetești au desfășurat joi, 31 ianuarie a.c., activități pe linia prevenirii faptelor ce se pot comite cu violență, a furturilor, delicvenței juvenile și victimizării minorilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 15:34
(6806 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

În după-amiaza zilei de 30 ianuarie a.c., un autobuz al Combinatului Chimic din Slobozia a intrat în coliziune cu un alt autoturism. În urma impactului, o persoană a fost rănită...
Victima accidentului ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2013, 18:14
(9133 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Ianuarie 2013, 09:36


Bărbulești: A intrat cu mașina în pom

În cursul zilei de 26 ianuarie 2013, în jurul orei 11,00, pe DN1D, în localitatea Bărbulești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:26
(6959 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Acțiune pe DN21

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective din cadrul Inspectoratelor Județene de Poliție Brăila și Călărași au organizat și desfășurat acțiuni pe DN21 pentru asigurarea respectării ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:08
(9379 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arme neletale, deținute ilegal

Vineri, 25 ianuarie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești au organizat și executat pe raza de competență o acțiune ce a vizat regimul deținerii, portului și folosirii armelor neletale supuse autorizării ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:00
(8013 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: I-au furat haina

Vineri, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 5,30, agenții din cadrul Postului de Poliție Mihail Kogălniceanu au fost sesizați de către un localnic de 25 ani cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 16:33
(8622 vizualizări - 5 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 165000 lei în cadrul acțiunii «Riposta»

Pentru asigurarea unui climat de siguranță civică și crearea cadrului operațional necesar diminuării fenomenului infracțional, în perioada 25-27 ianuarie 2013, polițiștii ialomițeni au continuat seria activităților ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 16:32
(7759 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprinși de jandarmi la furat de fier vechi

5 slobozeni au fost surprinși de jandarmi în timp ce sustrăgeau componente metalice, din incinta unei firme din Slobozia. Astfel, jandarmii grupei de intervenție Slobozia au fost sesizați în noaptea de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 13:06
(7173 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Modificare a valorii salariului minim brut

Potrivit ITM Ialomița, începînd cu 1 februarie 2013, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată este de 750 lei lunar, reprezentînd 4,44 lei/oră pentru un program complet de lucru de 168,667 ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 13:06
(10266 vizualizări - 3 comentarii)


APIA: 297,28 milioane euro, subvenții plătite agricultorilor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în perioada 17-18 ianuarie 2013, s-au plătit către agricultori subvenții în cuantum de 297,28 milioane euro (1,28 miliarde lei). Numărul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 11:17
(13353 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,18 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna decembrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1470 de somații ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 11:14
(10937 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii Secției Rurale Jilavele au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, de 57 ani, din Jilavele, care se sustrăgea cercetărilor în mai multe dosare penale. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:53
(9701 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 4 ani, lovit de o mașină

Pe strada General Magheru din Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui copil de 4 ani. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce un tînăr, de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:50
(7991 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Accident după ce două autoturisme s-au ciocnit frontal

Două persoane au suferit vătămări corporale în urma unui accident rutier produs pe strada Călărași, din Fetești. Din primele verificări efectuate la locul faptei s-a stabilit că în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:44
(9889 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Infractor brăilean, arestat la Slobozia

Polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Slobozia au documentat activitatea infracțională a unui bărbat, de 35 ani, din comuna Chișcani, județul Brăila, cercetat în 4 dosare penale. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:20
(7573 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă la Bărbulești

Polițiști din cadrul Poliției Urziceni din structurile de ordine publică și rutier, în colaborare cu Secția de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au organizat și executat pe raza comunei Bărbulești o acțiune ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 09:21
(10131 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Suspecți de furt, identificați de polițiști

În urma activităților de cercetare-investigare desfășurate de către agenții Postului de Poliție Făcăeni, cu privire la comiterea infracțiunii de furt de către autori necunoscuți, au fost identificați suspecții ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 08:43
(12433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Fetești: Beat la volan

Un șofer de 41 ani, din Fetești, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 07:48
(8575 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Pentru intervalul 24 ianuarie 2013, ora 18,00-25 ianuarie 2013, ora 20,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de ninsori și viscol care este valabilă ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 20:04
(8909 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: A murit după ce s-a izbit cu mașina de un copac!

Tînărul Cosmin Chirilă, de 26 ani, din Slobozia și-a pierdut viața în dimineața zilei de miercuri, 23 ianuarie 2013, după ce s-a izbit cu mașina pe care o conducea de un copac de pe marginea drumului.. ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 17:59
(9436 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Amara accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

23 Ianuarie 2013, 17:28


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Danemarca

AJOFM Ialomița informează că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 35 de locuri de muncă în Danemarca. Acestea vizează culesul de căpșuni, doritorii urmînd să îndeplinească anumite criterii ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 14:42
(9725 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: I-a furat telefonul mobil unei colege de clasă

Un minor de 16 ani este cercetat de polițiști sub acuzația de «furt calificat», după ce i-a sustras unei colege de clasă, în vîrstă de 15 ani, telefonul mobil. Telefonul a fost recuperat și restituit părții ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 14:20
(5827 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Angajat de la Domeniul Public, prins luînd mită

La data de 21 ianuarie 2013, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, l-au ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 13:42
(7491 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...