Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață!

Tragedie

Slobozia: Managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață!

Luni, 2 septembrie 2013, în jurul orelor 21,00, managerul companiei Transmim, Mihai Ioniță, a încetat din viață. Moartea omului de afaceri ialomițean ar fi survenit în urma unui infarct, medicii echipajului Ambulanței sosiți la fața locului încercînd resuscitarea mai bine de 40 de minute...

Sec, astfel s-ar rezuma știrea referitoare la moartea celui care a fost Mihai Ioniță... Însă, cuvintele nu pot cuprinde tragedia. Fiindcă, despre OMUL Mihai Ioniță s-ar cuveni scrise pagini întregi, sute, poate chiar mii de ialomițeni intersectîndu-și destinele cu compania Transmim și cunoscîndu-l pe Mihai Ioniță. A fost, cu siguranță, un OM între OAMENI, ajutîndu-și, la nevoie, semenii în suferință... Un soț și tată iubitor, un model de urmat pentru toți ceilalți, un caracter aparte în peisajul afacerilor ialomițene... Dumnezeu a luat la ceruri un om bun, poate prea bun. Dumnezeu să-l odihnească în pace!... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2013, 22:56 (69820 vizualizări - 85 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia are apă potabilă «pe hârtie»!

Optimism administrativ

Slobozia are apă potabilă «pe hîrtie»!

Marți, 27 august 2013, SC Urban a obținut autorizația sanitară de funcționare pentru sursa de apă a orașului Slobozia. Potrivit declarațiilor oficiale, «la acest moment apa este, în general, potabilă». Rezerva autorităților vine din faptul că «la acest moment există cîteva puncte în care se execută lucrări de reabilitare a rețelei...». Autorizația eliberată de Direcția de Sănătate Publică nu precizează însă nicăieri în mod explicit că apa este potabilă...

O autorizație așteptată 5 ani
Joi, 29 august a.c., în cadrul unei conferințe de presă, primarul Alexandru Stoica a declarat... [citește_tot_articolul]

30 August 2013, 15:13 (15639 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fabrică» de conserve la Spitalul Slobozia

«Fabrică» de conserve la Spitalul Slobozia

Pentru a reduce costurile pe care le implică hrana pacienților, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a decis să-și prepare în regim propriu ingredientele necesare pregătirii hranei bolnavilor. De cîteva zile, în bucătăria unității medicale a fost deschisă o linie unde se fac «la foc continuu» conserve de toamnă. Peste 7 tone de legume, provenite din donații ale producătorilor agricoli din Ialomița, urmează să fie transformate în bulion sau suc de tomate aromat...

Conserve... de criză
În cadrul unei conferințe de presă organizată la începutul acestei săptămîni, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

30 August 2013, 11:44 (11660 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

700000 de lei pentru o sală multifuncțională

Investiție în cultură la Țăndărei, după 16 ani

700000 de lei pentru o sală multifuncțională

Rămas fără un sediu destinat activităților culturale de mai bine de 16 ani, Țăndăreiul se pregătește să-și reîmprospăteze viața culturală. Cu efortul autorităților locale, în oraș va fi amenajată o sală multifuncțională destinată susținerii de spectacole dramatice, cinematografice sau conferințe...

Eforturi îndeplinite
Sala multifuncțională care urmează să fie construită la Țăndărei va fi amplasată în curtea unei foste grădinițe, aflată în conservare de peste 2 decenii. În momentul în care autoritățile locale au decis să construiască sala multifuncțională în respectiva locație... [citește_tot_articolul]

29 August 2013, 17:38 (12797 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frusin, 10 zile după gratii la Slobozia

Predat de austrieci

Frusin, 10 zile după gratii la Slobozia

Cercetat în nenumărate dosare penale, liderul lumii interlope din Slobozia, Frusin Toma zis Frusin a ajuns, după 6 ani, în arestul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. El a fost extrădat din Austria sîmbătă, 24 august a.c., și are de executat un mandat de arestare de 10 zile, sub acuzația de «complicitate la vătămare corporală gravă»...

O anchetă complicată
Dosarele penale deschise pe numele lui Frusin Toma zis Frusin se pierd în negura timpului. Considerat lider al lumii interlope din Slobozia, acesta este vizat de nenumărate anchete ce privesc comiterea de infracțiuni... [citește_tot_articolul]

29 August 2013, 13:32 (10262 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Energia verde» distruge DN3B

Investiții vs drumuri

«Energia verde» distruge DN3B

De o jumătate de an, DN3B dintre Chirana și Fetești s-a transformat într-un coșmar pentru șoferi și locuitorii din localitățile M. Kogălniceanu, Vlădeni și Făcăeni. «Și așa era un drum prost. Acum e impracticabil... Nu mai vin niciodată pe aici!» susține George Oprea, un șofer care locuiește în zonă. Motivul pentru care calitatea drumului se degradează constant îl reprezintă lucrările la realizarea celei mai mari în investiții în «energie verde» din Ialomița. Reprezentanții firmei Ialomița Power SRL susțin că, după finalizarea lucrărilor, drumul va fi reabilitat...

Cea mai mare investiție din ultimii 50 de ani... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 13:39 (10544 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sute de enoriași, binecuvîntați de PS Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Biserica «Sfîntul Ierarh Spiridon» din Țăndărei, sfințită

Sute de credincioși din Țăndărei au fost prezenți duminică, 25 august a.c., la un eveniment religios de mare amploare. Vorbim despre sfințirea celei mai noi biserici din oraș, ce poartă hramul «Sfîntul Ierarh Spiridon». Alături de enoriași, la eveniment au participat reprezentanți ai autorităților locale și județene, precum și PS Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, care a oficiat programul liturgic...

Eforturi răsplătite
Amplasat în inima orașului, lăcașul de cult poartă hramul «Sfîntul Ierarh Spiridon», cel supranumit «Sfîntul călător», întrucît a vestit nașterea ... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 11:24 (21973 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Independent a avut dreptate

DJ212 și DJ213, reparate pe banii constructorilor

În urmă cu aproape 2 luni, Independent trăgea un semnal de alarmă asupra situației dezastruoase în care se aflau drumurile județene 212 și 213 care fac legătura între Ialomița și Brăila. La acel moment autoritățile județene au refuzat să aibă o poziție publică, iar firmele care au cîștigat licitațiile au susținut că vina aparține proiectantului. Un comunicat de presă al Consiliului Județean Ialomița confirmă însă oficial «calitatea necorespunzătoare a lucrărilor și necesitatea de a respecta cu strictețe prevederile contractuale».

La omul sărac, nici drumurile nu trag... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 08:37 (6776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sunfields Nord a inaugurat primul parc fotovoltaic din Slobozia

Sunfields Nord a inaugurat primul parc fotovoltaic din Slobozia

Săptămîna precedentă a fost finalizat primul parc fotovoltaic din Slobozia. Acesta este instalat la ieșirea din oraș, către Amara și are o putere instalată de 2 megawați. Potrivit reprezentanților firmei, acest parc este primul parc funcțional din județ și va livra «energie verde» în sistemul național în mai puțin de două săptămîni.

Un parc de 2 megawați
La ieșirea din oraș către Amara, în imediata vecinătate a căii ferate, se întinde un parc fotovoltaic de 2 megawați. Proiectul, inițiat în urmă cu mai bine de un an, reprezintă o inițiativă privată a firmei Sunfields Nord și ar... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 17:35 (8056 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Promovabilitate de 50,57% la Titularizare în Ialomița

Profesorii au scăpat de examen

Promovabilitate de 50,57% la Titularizare în Ialomița

Profesorii din Ialomița au aflat rezultatele Titularizării. Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin că anul acesta dascălii s-au descurcat mai bine la examen. Astfel, procentul de promovabilitate înregistrat de candidații din Ialomița este de 50,57%...

Situația notelor la Titularizare 2013 Anul acesta, la examenul de Titularizare au participat 223 de candidați, deși numărul posturilor disponibile era de doar 169. Așa cum s-a întîmplat și în anii precedenți, o parte dintre profesorii care au reușit să promoveze această testare ar putea rămîne pe dinafară... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 15:32 (5462 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Iuliana Crișan, noul șef al DNA Slobozia

EXCLUSIV: Procurorul Iuliana Crișan, noul șef al DNA Slobozia

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, «la propunerea procurorului șef al Direcției Naționale Anticorupție, doamna Laura Codruța Kovesi, Procurorul General al Parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție a dispus delegarea în funcția de procuror șef al Biroului Teritorial Slobozia din cadrul ST București al DNA, a doamnei Iuliana Crișan, pe o perioadă de șase luni, începînd cu data de 1 august 2013». «Doamna Iuliana Crișan are o vechime ca procuror de 9 ani, îndeplinind această funcție, inițial, la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Sectorului 4 București, fiind ulterior delegată la DNA și, începînd cu anul 2009, fiind numită ca procuror în cadrul ... [citește_tot_articolul]

21 August 2013, 16:25 (21509 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mihail Kogălniceanu: Bătrână de 74 de ani, bătută cu bestialitate pentru bani...

Mihail Kogălniceanu: Bătrînă de 74 de ani, bătută cu bestialitate pentru bani...

Caz cutremurător în comuna ialomițeană Mihail Kogălniceanu. O bătrînă de 74 de ani a ajuns luni, 20 august a.c., la Spitalul Orășenesc Țăndărei în stare gravă după ce a fost lovită cu bestialitate de o persoană rămasă, deocamdată, necunoscută. Din declarațiile femeii reiese faptul că mobilul agresiunii îl reprezintă banii...
Internată pe Secția Chirurgie a Spitalului Orășenesc din Țăndărei, bătrîna a povestit clipele de groază prin care a trecut. A auzit că cineva i-a bătut la ușă, iar cînd a deschis să vadă despre ce este vorba agresorul s-a năpustit asupra ei. Avea fața acoperită și a lovit-o în cap cu pumnii.
«M-a bătut numai în cap și mi-a zis că mă omoară... L-am întrebat de ce... [citește_tot_articolul]

21 August 2013, 15:11 (7743 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Potrivit site-ului Agenției r/News, șeful Direcției Județene pentru Accize și Operațiuni Vamala Ialomița, Christian Gudu, alături de alți patru subordonați, inspectori vamali au fost citați în cursul zilei de luni, 19 august 2013, la sediul DNA București. Surse judiciare ar fi precizat pentru Agenția r/News că «este vorba despre o anchetă nouă, legată de de ilegalități pe care le-ar fi comis inspectori vamali ai DJAOV Ialomița, ilegalități de care ar fi știut și șeful acestora, Christian Gudu». De menționat că Vama Slobozia a mai fost implicată în scandaluri de corupție în urmă cu 2 ani, cînd șeful de atunci al DJAOV Ialomița, Ionuț Scrioșteanu a fost trimis în... [citește_tot_articolul]

19 August 2013, 17:20 (34054 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Potrivit unor surse din cadrul Inspectoratului Școlar al Județului Ialomița, Otilia Dumitru, inspector general școlar, a demisionat din funcție în după-amiaza zilei de joi, 15 august 2013. Să reamintim că, potrivit DNA București, de acum fostul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, alături de 8 dascăli de la școli și licee din județ, sînt în acest moment urmăriți penal de către procurorii DNA. În sarcina acestora, procurorii din Capitală au reținut infracțiunile de «constituire de grup infracțional organizat» și «trafic de influență».
Potrivit acelorași surse din cadrul Inspectoratului Școlar Ialomița, la conducerea insitituției a fost numită... [citește_tot_articolul]

16 August 2013, 12:44 (52612 vizualizări - 78 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfântului Luca!

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfîntului Luca!

Biserica din cartierul slobozean Bora a fost călcată de hoți în noaptea de miercuri spre joi, 14/15 august a.c. S-ar părea că ținta infractorilor n-ar fi fost cutia milei, ci chiar racla cu moaștele Sfîntului Luca, adusă în lăcașul de cult cu ocazia Sfintei Sărbători a Adormirii Maicii Domnului și a împlinirii a 150 de ani de la ridicarea sfîntului lăcaș...
Din informațiile oferite de polițiști, hoții au forțat ușile de termopan ale bisericii, după care ar fi încercat să intre în interiorul lăcașului de cult. S-ar părea că ei au intenționat să fure moaștele Sfîntului Luca, aduse în incinta bisericii cu ocazia Sărbătorii Adormirea Maicii Domnului și a împliniri a 150 de ani de la ridicarea... [citește_tot_articolul]

15 August 2013, 13:47 (10811 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DNA București vrea să extermine corupția din Ialomița!

«Dosare de sertar», scoase la lumină

DNA București vrea să extermine corupția din Ialomița!

Se anunță un sfîrșit de vară incendiar în peisajul «infracțional» din Ialomița. Arestarea și trimiterea în judecată a procurorului Dumitru Cristudor agită spiritele în rîndul persoanelor ale căror nume apar în dosarele «instrumentate» de către fostul șef al DNA Slobozia. Toate acestea întrucît «dosarele» de la Slobozia, în număr de 8 potrivit informațiilor noastre, au luat calea Direcției Naționale Anticorupție-structura Teritorială București, iar procurorii anticorupție din Capitală sînt hotărîți să finalizeze cercetările și să-i tragă la răspundere pe vinovați. Surse din cadrul DNA București promit ca finalizarea acestora să se producă pînă la 30 septembrie 2013!

Sertare golite de dosare... [citește_tot_articolul]

14 August 2013, 14:59 (13365 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Sclavă sexuală la 15 ani...

Viața ca un iad

Sclavă sexuală la 15 ani...

O poveste cutremurătoare iese la iveală odată cu trimiterea în judecată a 5 bărbați din Fetești, acuzați de procurorii DIICOT Slobozia de «trafic de persoane»! O adolescentă de doar 15 ani a fost exploată sexual de către respectivii inculpați. Fata a fost batjocorită în cele mai crude moduri și «închiriată cu ora» pentru a «presta» servicii sexuale...

Exploatarea Paulei
Drama Paulei S., din Arad, începe în urmă cu un an, în orașul de domiciliu. O ceartă cu părinții a determinat-o pe adolescentă să-și facă bagajele și să fugă de acasă... A ajuns la Cluj, acolo unde s-a întîlnit... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 18:55 (23019 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Voievodatul» PSD de la Ciochina

Istoria se răzbună

«Voievodatul» PSD de la Ciochina

În urmă cu un an, la alegerile locale, Ciochina a reușit să intre în topul localităților cu cel mai mituit electorat din Ialomița. Așa se face că, la numai două voturi distanță de contracadidatul său, cu 896 de voturi valabil exprimate, Gheorghe Stroe devenea noul «voievod» al comunei, detronîndu-l pe Vasile Cîmpulungeanu, un primar cu o experiență de 4 mandate. Momentul a reprezentat debutul unui război de gherilă administrativă, în care singurii perdanți sînt contribuabilii. Facem public astăzi un nou episod al acestui conflict, fără învinși și fără învingători...

Ultima soluție, încă o petiție... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 15:42 (23101 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Crescătorie ilegală de vipere la Sudiți

Caz alarmant în Ialomița

Crescătorie ilegală de vipere la Sudiți

Cazul unui ialomițean mușcat de o viperă s-a finalizat cu o anchetă în toată regula. Bărbatul a fost pus sub urmărire penală, după ce polițiștii ialomițeni au descoperit că acesta deținea ilegal la Sudiți o crescătorie de reptile veninoase. Cercetările sînt în curs, prima măsura adoptată împotriva «stăpînului» viperelor de la Sudiți constînd în aplicarea unei amenzi contravenționale de 40000 de lei...

Caz în premieră
În urmă cu o săptămînă, Independent relata despre o întîmplare uluitoare, fără precedent în ultimii 60 de ani pe meleagurile Ialomiței. Un bărbat de 45 de ani, pe... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 13:59 (7760 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Banii aduc fericirea de a învăța

Mai multă carte pentru copiii rromi

Ialomița: Banii aduc fericirea de a învăța

De aproape 20 de ani, calitatea procesului de învățămînt se degradează constant. Elevii își pierd interesul pentru cunoaștere, profesorii sînt demotivați de salariile mici din sistem, iar sistemul ridică din umeri și se declară depășit de societate. Un proiect educațional demarat în urmă cu 2 ani a demonstrat însă că, acolo unde există bani și interes, șansele de acces la educație cresc, iar elevii pot avea «oportunități egale de educație pentru o societate incluzivă»...

Un proiect de 5 milioane de euro
Timp de 2 ani, la nivelul a 5 școli din județul Ialomița, respectiv Fetești... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 11:39 (6683 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat la volan

Agenți din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe Strada Călărași din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 de ani, din Fetești. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:28
(25505 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șofer beat


Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17806 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32533 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25780 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22167 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19776 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15769 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22897 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23188 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14281 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18054 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15532 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20084 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24931 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23885 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22049 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23830 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13011 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24167 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12122 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21694 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25932 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23278 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15348 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15599 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13022 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...