Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Platonești: Medicul internist Mica Datcu a murit zdrobită de un tren de marfă...

Tragedie în zona localității Platonești. Medicul internist al Spitalului Orășenesc Țăndărei, dar și al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, și-a pierdut viața în după amiaza zilei de sîmbătă, 10 august 2013. Mașina în care doctorița se afla a fost lovită de un tren de marfă, iar femeia a murit pe loc...
Din primele cercetări s-ar părea că vina pentru producerea accidentului îi aparține medicului. În zona barierei de la Platonești, doctorița Mica Datcu, medic internist la Spitalul Orășenesc Țăndărei, a ignorat semnalele acustice și luminoase și a trecut bariera fără să se asigure... Impactul i-a fost fatal medicului. Un echipaj de ambulanță s-a deplasat la fața locului, însă doctorița... [citește_tot_articolul]

10 August 2013, 19:42 (42355 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

S-a deschis sezonul de vânătoare la funcții

Primele «alegeri libere» la AJVPS Ialomița

S-a deschis sezonul de vînătoare la funcții

La 3 luni de la scandalul demiterii președintelui Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița, cei peste 1000 de membri ai Asociației se pregătesc de alegeri. Anunțate de unii drept «primele alegeri libere» din ultimii 10 ani, contestate de alții pentru că «se înghesuie mulți la ciolan», alegerile din luna august vor stabili conducerea acestei structuri pentru următorii 5 ani. Favoriți la funcția de director și președinte sînt Marius Dumitrescu și, respectiv, Axinte Doru, oameni care reprezintă o nouă generație în Asociație și de la care se așteaptă «cinste, corectitudine și transparență în relația cu membrii organizației». De la declarații la realitate e însă un drum lung, iar... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 17:51 (8411 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții», festivalul festivalurilor românești

A 46-a ediție a concursului de muzică ușoară de la Amara

«Trofeul Tinereții», festivalul festivalurilor românești

Ca să te bucuri de «Festivalul Tinereții» de la Amara, trebuie să-l iubești necondiționat. Adică să închizi ochii și să nu vezi că anul acesta autoritățile locale au închinat Festivalul Antenei 2 de dragul unei audiențe naționale iluzorii, să ignori calitatea precară a sonorizării, să fii îngăduitor cu performanțele fosilelor muzicale care au urcat pe scenă și să consideri un rău necesar mai binelui viitoarelor ediții condițiile de cămin cultural de țară în care s-a desfășurat evenimentul. Cine a reușit să facă acest lucru în cele două zile de Festival, a fost fericit. Pentru că, în ultimă instanță, rolul acestei manifestări nu are legătură cu meschinele orgolii ale oficialilor județeni, cu viitorul... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 17:20 (8912 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Adio, Cora, dar rămân cu tine!

Primarul Sloboziei poate, dar nu vrea

Adio, Cora, dar rămân cu tine!

De un de zile, noua administrația locală așteaptă finalizarea noului supermarket din Slobozia. Așteptarea înseamnă bani pierduți și perpetuarea unei situații intolerabile în condiții normale. Timis Investment, concesionarul celor 4,6 hectare de teren, are de plătit administrației locale o redevență de 2 milioane de lei, iar firmei Constrif, care a realizat lucrările pînă la acest moment, alte 2,5 milioane de lei. Primarul Alexandru Stoica refuză însă adoptarea oricăror măsuri coercitive care să forțeze intrarea firmei în legalitate!

Uite hipermarketul, nu e hipermarketul
Susținut... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 16:46 (14679 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prezență 0 la meditațiile gratuite ale Inspectoratului Școlar

Absolvenții picați la BAC, neinteresați de sesiunea a doua

Prezență 0 la meditațiile gratuite ale Inspectoratului Școlar

Încercarea oficialilor Inspectoratului Școlar Ialomița de a stimula promovabilitatea la cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului 2013 pare sortită eșecului. Pentru a-i determina pe elevi să învețe, în toate liceele din Ialomița au fost organizate sesiuni de meditații gratuite. Cuprinși de febra vacanței mari, absolvenții au evitat însă să participe la lecțiile particulare...

Clase goale, cancelarii pline
Prima sesiune a examenului de Bacalaureat 2013 s-a încheiat, în Ialomița, cu un procent de promovabilitate de peste 57%. Astfel, din cei 2092 de elevi care s-au înscris la sesiunea... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 16:23 (5974 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procesiune religioasă la Țăndărei

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, întîmpinată de peste 200 de credincioși...

Eveniment încărcat de spiritualitate la Țăndărei. Sîmbătă, 3 august 2013, începînd cu orele 10,00, peste 200 de credincioși au mers în pelerinaj pe străzile orașului pentru a se închina Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, adusă tocmai de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos. Această icoană este o copie a Icoanei Maicii Domnului, făcătoare de minuni, sfințită între zidurile lăcașului de cult de unde provine, numită «Portărița». Procesiunea a fost binecuvîntată de Preasfințitul Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. Icoana a rămas spre închinare în paraclisul Bisericii Sfinții «Împărați Constantin și Elena», din cartierul Strachina al orașului. «Această icoană va fi... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 15:31 (21983 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dictatură administrativă în Consiliul Local Slobozia

Să stăm drept și să administrăm strîmb

Dictatură administrativă în Consiliul Local Slobozia

În fiecare lună, Consiliul Local Slobozia decide orbește viitorul tîrgului în simulacre de ședințe. Săptămîna trecută, ședința ordinară a Consiliului Local a fost un nou prilej de a reconfirma, de pe poziții de forță, dictatura consilierilor locali din cadrul USL. Deși numeroase, proiectele de interes general au fost puține, iar singura inițiativă care a generat conflicte la scenă deschisă a fost proiectul prin care consilierul PD-L, Mădălin Teculescu, a cerut aprobarea regulamentului privind vînzarea bunurilor imobile-terenuri și construcții, proprietate privată a municipiului Slobozia. Respinsă in corpore de către consilierii USL prezenți, maniera de respingere a inițiativei lui Mădălin Teculescu... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 14:09 (5697 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Muncitori ialomițeni, «traficați» în străinătate

Dorința unor ialomițeni de a lucra în străinătate s-a transformat într-un coșmar. 33 de persoane din Slobozia, Fetești, Amara, Valea Ciorii, Scînteia și Sudiți  au fost traficate pe piața muncii din Spania. Oamenilor le-au fost promise salarii mari și condiții de lucru decente. În realitate, au fost siliți să facă foamea și să doarmă în grajduri. O amplă anchetă a fost deschisă în acest caz, iar doi bărbați au fost trimiși în judecată pentru «trafic de persoane»...

Spania, țara escrocilor
Cazul celor 33 de ialomițeni traficați pe piața muncii din Spania a fost cercetat de... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 13:06 (6198 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

GAL Călărași Vest, sustenabilitate europeană implementată în 3 județe

Raluca Dumitrescu, primul președinte-femeie al unui grup de acțiune locală din Zona 3 Sud-Muntenia

GAL Călărași Vest, sustenabilitate europeană implementată în 3 județe

Dezvoltarea comunităților locale în spirit european se realizează prin intermediul unui nou grup de acțiune locală. Vorbim despre GAL «Călărași Vest», entitate cu sprijinul căreia județele Ialomița, Călărași și Ilfov vor beneficia de 43 de proiecte europene, în valoare de peste 2,8 milioane de euro. Și nu este totul! GAL «Călărași Vest» este singurul GAL din Zona 3 Sud-Muntenia în fruntea căruia se află o femeie. Este vorba despre Raluca Dumitrescu, director executiv al GAL «Dunărea de Jos»...

GAL «Călărași Vest», un ideal îndeplinit
«Călărași Vest» este unul dintre grupurile... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 10:01 (7593 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DN21: Tragic accident în apropiere de Slobozia. Un mort și doi răniți!

Tragic accident în apropiere de Slobozia, pe DN21, în jurul orei 24,00. Un autoturism ce se deplasa din direcția Slobozia către Drajna a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat de cîteva ori pe un cîmp din apropiere. La volan era un bărbat din localitatea Ograda, în autoturism aflîndu-se alte două persoane. Potrivit primelor cercetări ale polițiștilor de la fața locului, bărbatul din Ograda, S. Nicolae, ar fi adormit la volan într-o curbă ușoară la dreapta, vehiculul părăsind șoseaua și rostogolindu-se spre lanul de porumb din apropiere. Șoferul a murit pe loc, celelalte două persoane, pasagere în autoturism, fiind rănite și transportate la spitalul din Slobozia...... [citește_tot_articolul]

6 August 2013, 00:55 (11754 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții», a 46-a ediție. 13 voci pentru marele premiu...

Vasluianca Iulia Elena Manolache a cîștigat «Trofeul Tinereții» Amara 2013!

Sîmbătă seara, 3 august 2013, în stațiunea Amara șlagărele românești au prins viață. A început cea de a 46-a ediție a Festivalului Concurs de Interpretare a Muzicii Ușoare Românești «Trofeul Tinereții». Din culise, Independent a reușit să afle impresii de la fiecare concurent...

Prima concurentă intrată în concurs are 19 ani, vine din județul Dolj și se numește Delia Popescu. Ea ne-a spus că «mi-a plăcut tare mult aici la Amara. Am avut emoții fiind și prima, dar a fost în regulă...». Delia a interpretat melodiile «Mi-e dor de tine» și «Let me try».
A fost urmată... [citește_tot_articolul]

4 August 2013, 18:58 (16750 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agentul George Barangă, trimis în judecată pentru «abateri disciplinare»

«Spaima-șpăgilor» are dosar penal

Agentul George Barangă, trimis în judecată pentru «abateri disciplinare»

Eforturile agentului șef George Barangă de a lupta împotriva corupției s-au finalizat cu un dosar penal... În urmă cu o săptămînă, agentul «Spaima șpăgilor» a fost trimis în judecată pentru că ar fi «măsluit» probele de sînge ale unui șofer prins băut la volan. În tot acest scandal public, George Barangă pledează «nevinovat»...

Cum să devii agentul «Spaima-șpăgilor»
Considerat un exemplu demn de laudă, ca urmare a faptului că a încercat să lupte împotriva corupției, agentul șef principal George Barangă intra în atenția opiniei publice în anul 2010, datorită unei bune colaborări... [citește_tot_articolul]

1 August 2013, 13:18 (13866 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciulnița a pierdut o investiție de 8 milioane de euro

Inspectoratul Școlar Ialomița, acuzat public

Ciulnița a pierdut o investiție de 8 milioane de euro

Administrația locală din Ciulnița susține că a pierdut o investiție în valoare de 8 milioane de euro. Banii ar fi trebuit să fie investiți în construirea unui parc fotovoltaic, pe terenul școlii din localitate. Potrivit declarațiilor primarului Stelică Gheorghe, investiția a fost blocată de «lipsa unui aviz din partea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița». În replică la declarațiile primarului, Otilia Dumitru, inspectorul general școlar, declară: «Nu ni s-a părut o soluție potrivită...».

O investiție cu potențial
După 23 de ani de irosiți așteptînd, administrațiile locale... [citește_tot_articolul]

1 August 2013, 10:09 (9439 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cămătarii din Urziceni, din nou în atenția procurorilor

Noi acuzații de «cămătărie» la Urziceni. Procurorii Parchetului local au demarat acțiunea penală pe numele a două femei, acuzate că au împrumutat bani mai multor persoane, pretinzînd dobînzi exagerate. Cei care nu se conformau erau transformați în «victime»...

Victime amenințate cu moartea Încă de la sfîrșitul anului 2011, anchetatorii din Urziceni aveau indicii cu privire la faptul că cele două femei, pe numele lor Adriana Simion, zisă și «Șoșoaica» și Iulia Irina Răducanu, săvîrșeau acte de «cămătărie». Acestea împrumutau bani persoanelor care le solicitau, după care le pretindeau... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2013, 18:57 (8215 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni camătă

Click aici

EVENIMENT

Slobozia de închiriat

Slobozia de închiriat

Căzută la datorie sub criză, Slobozia pare să nu-și mai revină. În vreme ce autoritățile locale promit, propun și investesc în hale uriașe pentru un nou parc industrial, spațiile comerciale din Slobozia se golesc, iar pe ușile de termopan stau agățate anunțuri care spun că există mii de metri pătrați de spații de închiriat sau de vînzare. E doar una dintre dovezile care confirmă că în Slobozia clasa mijlocie a sărăcit în mod accelerat. Dar e cea mai vizibilă și mai descurajantă...

Mulții și mărunții
Pe strada Lacului, la bloc U 39, magazinul de la stradă și-a schimbat profilul... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2013, 15:52 (9822 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ancheta de la Fetești, aproape de final

Accidentul de muncă nu a fost confirmat oficial

Amenzi pe bandă rulantă pentru firma care execută lucrările la rețeaua de canalizare a municipiului Fetești. Inspectorii ITM vor sancționa societatea pentru că nu și-a asigurat șantierul, a omis să-și revizuiască proiectul de execuție și a refuzat să le explice muncitorilor cum trebuie să se asigure la locul de muncă. În total, sancțiunile se ridică la peste 140000 de lei. Aceiași oficiali caută acum indicii pentru a stabili dacă ceea ce s-a întîmplat la Fetești a fost sau nu un accident de muncă...

Anchetele continuă
Deocamdată, oficialii din cadrul Inspectoratului Teritorial... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2013, 13:42 (8360 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Un ialomițean a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost mușcat de o viperă. Din declarațiile pe care le-a dat medicilor, bărbatul deține în gospodărie o crescătorie de șerpi veninoși...
Bărbatul le-a povestit medicilor că încerca să-și hrănească viperele, moment în care una l-a mușcat de mînă. Nu a luat seamă cu privire la acest incident și și-a văzut liniștit de treabă. La cîteva ore, mîna a început să i se învinețească, iar starea de sănătate a bărbatului s-a înrăutățit. A fost preluat de o ambulanță și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Medicii i-au acordat îngrijirile medicale necesare și au decis să-l transfere la un spital din Capitală.
«Cel mai probabil... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2013, 13:24 (11010 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, fără concurenți la «Trofeul Tinereții» 2013

Ialomița, fără concurenți la «Trofeul Tinereții» 2013

Pregătirile pentru cea de-a 46-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» de la Amara au ajuns aproape de final... Așa cum ne-au obișnuit, organizatorii trimit în concurs 12 voci care își dispută marele premiu în valoare de 3000 de lei. Deși la ultimele ediții Ialomița a avut vocile sale, anul acesta pe scena Teatrului de Vară de la Amara nu va urca niciun concurent din județ...

Voci extraordinare la Festivalul Amara
Prima preselecție pentru Festivalul Național Concurs de Interpretare a Muzicii Ușoare Românești «Trofeul Tinereții», organizat în stațiunea Amara, trimite în concurs... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 16:13 (19916 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia, responsabilă de falimentul SC Urban

La mila Consiliului Local...

Slobozia, responsabilă de falimentul SC Urban

«Omul prost nu vede pădurea din cauza copacilor» spune o butadă rămasă fără autor. Ședința Adunării Generale a Acționarilor de miercuri, 17 iulie a.c., a confirmat că această butadă devine mai actuală ca oricînd. În rolul copacilor, de această dată, se află nesfîrșitele dezbateri din Consiliul Local și spațiul public privind apa și calitatea acesteia. Pădurea este SC Urban, o firmă care aparține Sloboziei și care a reușit să supraviețuiască, în pofida tuturor presiunilor. Iar omul, o spunem cu toată responsabilitatea, sîntem noi, electoratul, dar și consilierii care au votat de-a lungul anilor în AGA Urban, fie că aceștia au aparținut PSD, PNL, PD-L sau oricărui alt partid ai cărui reprezentanți... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 13:11 (6974 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Medicii din Ialomița cheamă în instanță Casa Județeană de Asigurări de Sănătate!

Sănătatea ialomițeană se pregătește de procese

Medicii din Ialomița cheamă în instanță Casa Județeană de Asigurări de Sănătate!

Un control al Curții de Conturi, efectuat la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate, tulbură liniștea Sănătății ialomițene. În urma acțiunii, comisarii Curții au descoperit mai multe nereguli financiare în ograda CJAS... Ca să acopere «golurile», oficialii Casei de Sănătate îi trag la răspundere pe medici. Vizate sînt peste 300 de cadre medicale care ar fi acordat ilegal rețete medicale compensate.

Sănătate cu scandal Controlul Curții de Conturi întreprins la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost efectuat în urmă cu un an. În urma analizei datelor culese din teren... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 10:59 (13797 vizualizări - 6 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Penitenciarul Slobozia: Curs de calificare profesională pentru deținuți

Penitenciarul Slobozia: Curs de calificare profesională pentru deținuți

Joi, 12 mai a.c., Penitenciarul Slobozia, în parteneriat cu Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și Centrul Regional de Formare Profesională a Adulților Călărași, a demarat cursul ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2022, 19:30
(17707 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Joi, 12 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27154, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de miercuri, 11 mai a ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2022, 16:15
(2785 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi pentru dezastrul ecologic de la Borănești

Printr-o adresă oficială, Inspectoratul de Poliție a Județului Ialomița înștiința DSVSA Ialomița asupra faptului că, în data de 21.04.2022, urmare a unei sesizări primite, reprezentanții Gărzii Naționale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 18:10
(8455 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Miercuri, 11 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27152, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de marți, 10 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 16:50
(1915 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Luna mai, luna concursurilor cu elevi

Ca în fiecare an, luna mai este dedicată unor activități extrașcolare pe care ISU Ialomița le desfășoară cu elevi de toate vârstele din județ. Concursul cu tematică în domeniul apărării împotriva incendiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


«SEMINARII WEB», un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală a dezvoltat un nou serviciu electronic, «SEMINARII WEB», care va fi pus la dispoziția contribuabililor începând cu luna mai 2022. Prin intermediul acestui serviciu ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2022, 21:20
(6677 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Marți, 10 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27151, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 9 mai a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2022, 16:40
(2343 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Luni, 9 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27147, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de duminică, 8 mai a.c., când ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 16:10
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Ograda

Accident la Ograda

Sâmbătă, 7 mai a.c., două echipaje din cadrul Gărzii de intervenție Țăndărei au intervenit cu o autospecială pentru stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în localitatea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 15:05
(3493 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 72000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-07.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 72091 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2022, 13:50
(15615 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Profanatori de morminte, identificați de polițiști

Duminică, 8 mai a.c., polițiștii din Fetești au fost sesizați cu privire la faptul că mai multe morminte din cimitirul comunal Făcăeni au fost distruse. Oamenii legii s-au deplasat de îndată la fața locului ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2022, 21:30
(3913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Duminică, 8 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27146, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 7 mai ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2022, 16:50
(7184 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 7 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27142, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de vineri, 6 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2022, 16:30
(2481 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Vineri, 6 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27141, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de joi, 5 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2022, 16:15
(2266 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 10 mai 2022, termen limită pentru depunerea a 4 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2022, 14:30
(9939 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Joi, 5 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27141, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de miercuri, 4 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2022, 16:20
(2571 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Din 15 iunie se pot depune cereri pentru Ajutor de Stat

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în perioada 15 iunie-26 iulie 2022, inclusiv, Ministerul Finanțelor derulează o nouă sesiune de înregistrare a Cererilor de acord pentru ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2022, 13:10
(11179 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 4 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27135, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 3 mai a ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 16:35
(2672 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Târg Educațional-Universitatea «Dunărea de Jos» din Galați

Marți, 3 mai 2022, lnspectoratul Școlar Județean lalomița, susținut de autoritățile locale, a facilitat întâlnirea elevilor de liceu cu reprezentanți ai Universității «Dunărea de Jos» din Galați. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 16:05
(9593 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal, cu modificările ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 15:35
(14480 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Luna mai, luna promovării economiei sociale

În viziunea AJOFM Ialomița, luna mai este luna promovării economiei sociale, fiind dedicată unor acțiuni de conștientizare a importanței dezvoltării acestui sector pentru întreaga societate. Dezvoltarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2022, 14:25
(9031 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Marți, 3 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27131, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de luni, 2 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 16:15
(4803 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,11%, rata șomajului înregistrat în luna martie 2022

La sfârșitul lunii martie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3827 șomeri (din care 1720 femei), rata șomajului fiind de 4,11%, cu 0,82% sub ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 15:00
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Tânăr de 15 ani, mort într-un accident rutier

DN2A: Tânăr de 15 ani, mort într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de luni, 2 mai a.c., pe DN2A, între localitățile Perieți și Misleanu. Un tânăr de 21 de ani s-a angajat într-o depășire neregulamentară, moment în care ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2022, 11:30
(7840 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la case din Traian și Bărbulești

Sâmbătă, 30 aprilie a.c., în jurul orei 2,00, pompierii din Slobozia au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din comuna Traian. ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 19:40
(11251 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 34 permise reținute, amenzi de peste 145 mii de lei

În perioada 29 aprilie-1 mai 2022, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 200 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate peste 600 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 17:45
(10352 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 2 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27125, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 1 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 16:25
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Aproape 60000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-01.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru recensământul populației și locuințelor 2021 au fost completate 59099 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 15:50
(14958 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești

Luni, 2 mai 2022, în intervalul orar 11,15-14,00, echipele RAJA intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești. În acest timp ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 15:10
(11106 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 258,56 milioane de lei la bugetul general consolidat pe trimestrul I din 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în trimestrul I al anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 258,56 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 13:10
(11302 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...