Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Sute de șoferi s-au călcat în picioare pentru un nou permis

Slobozia: Sute de șoferi s-au călcat în picioare pentru un nou permis

De mai bine de o săptămînă, la Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor e coadă la ghișee. Sute de șoferi ialomițeni se înghesuie să-și preschimbe permisele. Îmbulzeala este firească în condițiile în care, pînă la data de 19 ianuarie 2013, conducătorii auto pot beneficia de carnete noi fără a fi nevoiți să-și efectueze vizita medicală pentru care trebuie să plătească pînă la 200 lei...

Cozi infernale
Miercuri, 9 ianuarie 2013, peste 250 de șoferi profesioniști sau amatori așteptau în fața ghișeelor Serviciului Public Comunitar Regim... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2013, 13:52 (9233 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

«Deputatul Tinel este urmărit penal!»

Gheorghe Tinel, acuzat de Octavian Barbă din «Clanul Geoană»

«Deputatul Tinel este urmărit penal!»

În urmă cu o aproximativ o lună, un mail remis redacției de către Barbă Octavian Vasile îl acuza pe deputatul ARD Gheorghe Tinel de «furt», «tulburare de posesie» și «trafic de influență». Dată fiind miza electorală a momentului, am decis publicarea acestui articol ulterior datei alegerilor. Vă reamintim că, potrivit algoritmului de redistribuire a voturilor, Gheorghe Tinel este singurul candidat care, deși obține al treilea scor electoral, cîștigă încă un mandat de deputat, în Colegiul 4 Urziceni. Potrivit Înaltei Curți de Casație și Justiție însă, în baza plîngerii formulate de către Barbă Octavian Vasile, «se trimite cauza la Parchet în vederea începerii urmăririi penale față de intimatul ... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2013, 13:04 (9739 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicul Aliona Suvac, noul manager al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Medicul Aliona Suvac, noul manager al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Anul 2013 a adus schimbări în funcțiile de conducere ale Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Instituția are un nou director executiv, dar și un proaspăt director medical. Este vorba despre medicii Aliona Suvac și Olimpia Popescu...
Schimb de funcții Prin plecarea lui Radu Paros de la cîrma Servicului Județean de Ambulanță Ialomița, postul de manager al instituției a fost ocupat de medicul Aliona Suvac, cea care deținea funcția de director medical al Ambulanței Ialomița. Această preluare de ștafetă a fost anunțată neoficial încă din prima jumătate a lunii decembrie 2012 și s-a concretizat... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2013, 09:50 (13889 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Feteștenii au sărbătorit «tradițional» Boboteaza

Duminică, 6 decembrie 2013, de Bobotează, locuitorii municipiului Fetești au sărbătorit conform datinei populare. Gospodarii au defilat pe strada mare a orașului alături de armăsarii pregătiți pentru «Botezul Cailor». Printre zecile de călăreți și-a făcut apariția și Silvia Popescu, stăpîna Maiei, o iapă rasa frizian în vîrstă de 3 ani, unica prezență feminină de la parada cabalinelor. Sărbătoarea a continuat pe malurile Borcei, acolo unde 7 tineri curajoși au sărit în apele reci ale brațului Dunării pentru a prinde Crucea de Bobotează. Ca și anul trecut, norocosul a fost Florin Martinescu, de 25 ani, din Dragalina, venit special la Fetești să participe încă o dată la acest obicei...

... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2013, 09:40 (12541 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gimbășani: Și-a ucis mătușa cu sânge rece

Gimbășani: Și-a ucis mătușa cu sînge rece

Un conflict iscat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 29 decembrie 2012, în sînul unei familii din localitatea Gimbășani s-a transformat într-o nenorocire. O femeie de 62 ani a sfîrșit înjunghiată cu un cuțit. Agresorul, un bărbat de 34 ani, este chiar nepotul victimei. Ucigașul este cunoscut cu probleme psihice.

A murit într-o baltă de sînge
Primele informații referitoare la crima petrecută sîmbătă după-amiază la Gimbășani scot la iveală faptul că bătrîna, de 62 ani, a mers la casa ucigașului pentru a-i acorda îngrijiri mamei sale, bunica bărbatului de 34 ani. Bunele intenții ale... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2012, 17:43 (29093 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Medicul veterinar Valentin Ciobanu, dealer de ketamină

Președintele PSD Ciulnița, traficant de droguri

Ialomița: Medicul veterinar Valentin Ciobanu, dealer de ketamină

Arestările în dosarul deschis în cazul creatoarei de modă Mirela Rădulescu, acuzată de «trafic de droguri», au ajuns pînă în județul Ialomița. În mîinile procurorilor DIICOT și polițiștilor BCCO Craiova a căzut și medicul veterinar din localitatea Ciulnița, Valentin Ciobanu. Acesta este și liderul organizației PSD Ciulnița, iar la alegerile locale desfășurate în 10 iunie 2012 a candidat pentru fotoliul de primar... Ziarele centrale informează că acesta a fost reținut la București în urma unui flagrant, iar în acest moment a fost trimis în arest pentru 29 de zile...
Potrivit informațiilor oferite de anchetatori, medicul veterinar din localitatea Ciulnița, Valentin Ciobanu avea rolul de distribuitor... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2012, 09:44 (32363 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de milioane în învățământul preșcolar

«Viitor de aur» în Ialomița

Investiții de milioane în învățămîntul preșcolar

Investițiile din învățămîntul ialomițean s-au mutat, pe hîrtie, din curțile școlilor în cele ale grădinițelor. În ultimii 2 ani, potrivit planurilor, 18 unități preșcolare din județ ar fi trebuit construite și reabilitate... Deocamdată, lucrările se desfășoară, după cum am spus, doar pe hîrtie. Birocrația stufoasă și lipsa de interes țin la distanță muncitorii de șantiere. Singura certitudine pentru preșcolari rămîne grădinița de pe strada Prelungirea Sudului, din Slobozia. Acest obiectiv, care ar fi trebuit finalizat în februarie 2011, va avea recepția anul viitor, în martie...

16, cifră cu ghinion... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2012, 08:52 (7954 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Somnul Prefecturii Ialomița naște monștri

Control tematic amînat fără explicații

Somnul Prefecturii Ialomița naște monștri

Schimbările succesive de prefecți din Ialomița au instaurat la nivelul instituției o stare de provizorat cvasi-permanentă. În pofida asigurărilor oficiale, controalele tematice anunțate încă de la începutul acestui an nu au fost efectuate nici pînă în prezent. Una dintre problemele semnalate în mod curent o reprezintă inadvertențele din declarațiile de avere sau cele de interese ale aleșilor administrației locale. Prefectul Constantin Atanasiu declară că situația va fi remediată în cel mai scurt timp posibil...

Istoria mică a unei tematici cu pretenții
Moda controalelor tematice... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2012, 10:07 (11397 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița moare, dar nu se predă!

Raport despre starea județului

Ialomița moare, dar nu se predă!

Social-democrația, mai nou și liberală, a cîștigat pentru nu mai știm a cîta oară alegerile locale și generale. Drept urmare, Ialomița este obligată să suporte în continuare politici social-democrate... Potrivit datelor oficiale însă, în ultimii 8 ani Ialomița a rămas «încremenită» în proiecte. Deși uzată, sintagma definește corect situația economică și socială a județului: orașe fără locuri de muncă, un mediu rural pauperizat și o perspectivă sumbră a investițiilor viitoare...

«Strategia de dezvoltare», infirmată de realizări
Vă mai aduceți aminte campania electorală din anul... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2012, 16:42 (6729 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița și-a prezentat viitorii antreprenori

Ialomița și-a prezentat viitorii antreprenori

Vineri, 21 decembrie a.c., viitorii antreprenori ialomițeni și-au prezentat afacerile pe care doresc să le înființeze în județ. Este vorba despre cursanții proiectului «Dezvoltarea antreprenoriatului inter-regional sudic-DAIRS»...
Scopul proiectului «Dezvoltarea antreprenoriatului inter-regional sudic-DAIRS» este acela de a sprijini persoanele care urmăresc să dezvolte o activitate independentă, în special în sectorul IMM și al microîntreprinderilor. Vineri, 21 decembrie a.c., viitorii antreprenori ialomițeni care au participat la cursurile desfășurate în cadrul acestui proiect și-au prezentat oficial ideile de afaceri. Acest proiect a fost derulat prin intermediul Agenției Județene pentru... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2012, 16:31 (6261 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița sub asediul Codului Galben. Viscolul a făcut ravagii în județ!

Ialomița sub asediul Codului Galben. Viscolul a făcut ravagii în județ!

Școlile din Ograda, Perieți, Cosîmbești, Buești, Ciulnița, Scînteia și Horia, ÎNCHISE

Sînt aproximativ 24 de ore de cînd în Ialomița ninge abundent. Pentru zona Bărăganului meteorologii au emis, inițial, o avertizare Cod Galben, urmînd ca în noaptea de 19/20 decembrie a.c. aceasta să se transforme în Cod Portocaliu. Din cauza viscolului puternic și a ninsorii, 6 persoane au rămas înzăpezite, circulația este îngreunată, iar 7 unități școlare și-au suspendat cursurile...

Oameni înzăpeziți
Imediat după miezul nopții de 19/20 decembrie a.c., județul Ialomița a intrat sub incidența Codului Galben. A început să ningă abundent și vîntul a prezentat intensificări susținute... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2012, 11:47 (6183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița viscol

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «Poienaru-Agrofam» agită spiritele în Parchetul Ialomița

Prim-adjunctul Cătălin Hristescu, contestat de propriul șef

Dosarul «Poienaru-Agrofam» agită spiritele în Parchetul Ialomița

Pentru prim-procurorul (încă) «neuns» al Parchetului Ialomița, teoria judiciară «învățată» acasă n-are nimic a face cu socoteala din tîrg, unde latifundiarul Ștefan Poienaru cultivă anghinare. Așa se face că, deși există dovezi care-l incriminează, latifundiarul doarme liniștit pe perna lui pentru că a primit NUP într-unul dintre dosarele sale penale instrumentat chiar de «maestrul» procuratorii ialomițene, Cătălin Hristescu... Pînă aici, nimic nou sub soare, veți spune. Partea proastă e că, în locul tradiționalelor «felicitări», prim-procurorul Cristina Istrate, încă în funcție, a contestat soluția prim-procurorului adjunct Hristescu și a declinat dosarul «Poienaru-Agrofam» către Direcția Națională... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 14:04 (11535 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița impun «taxe pe lîngă lege»

Activitatea administrațiilor locale din Ialomița poate face oricînd obiectul unor dosare penale. Un raport al Prefecturii Ialomița scoate la iveală faptul că primăriile din județ s-au «specializat» în impunerea de taxe ilegale! Așa se face că unii dintre contribuabilii ialomițeni sînt nevoiți să plătească bani pentru servicii închipuite. În comuna Gheorghe Doja localnicii erau obligați să plătească abuziv pînă la 100 lei pentru serviciul de salubrizare, în timp ce, la Perieți, Primăria solicita bani pentru pază și protecție. În schimb, preocuparea administrațiilor pentru colectarea taxelor și impozitelor locale rămîne la fel de scăzută...

Operațiunea «birul»... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2012, 11:15 (9730 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile locale au emis peste 1500 de acte ilegale!

Stare de legalitate «zero» în administrația ialomițeană

Administrațiile locale au emis peste 1500 de acte ilegale!

Activitatea de control a Prefecturii Ialomița asupra actelor administrative emise de autoritățile locale în anul 2011 scoate la iveală amănunte uluitoare. Peste 1000 de documente emise de primăriile ialomițene sînt considerare ilegale. Tot în 2011, pe rolul instanțelor de contencios administrativ au fost înregistrate 38 de dosare noi, ce vizează deficiențe înregistrate de administrațiile din județ...

Număr record de documente ilegale
Prefectura Ialomița a efectuat un control amănunțit în bibliografia administrațiilor locale. Reprezentanții instituției au verificat toate actele... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:56 (6979 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, încălzit doar 6 ore pe zi!

Congelatorul din saloane...

Spitalul Slobozia, încălzit doar 6 ore pe zi!

Frigul de afară s-a instalat și în saloanele Spitalului Județean de Urgență Slobozia! Cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița este încălzită doar 6 ore pe zi... Totul din cauza centralei termice, vechi de aproape 40 de ani, care nu poate oferi un confort termic sporit.  Pentru a nu deveni blocuri de gheață, bolnavii sînt sfătuiți să-și aducă de acasă cîte o aerotermă...

Încălzire cu program
După trei ani de muncă asiduă, în primăvara acestui an, mai exact la sfîrșitul lunii aprilie, eforturile administrației județene de a consolida structura Spitalului Județean... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:36 (6661 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Șoselele groazei» în Ialomița

«Șoselele groazei» în Ialomița

Șoselele județului continuă să fie scăldate în sînge! O statistică a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, în 2012, au fost înregistrate mai multe accidente de circulație în urma cărora mai mulți oameni și-au pierdut viața. În majoritatea cazurilor, cauza tragediilor a fost aceeași, viteza mult prea mare...

Au gonit spre moarte
Raportul sumbru al reprezentanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, pe șoselele județului, în perioada 1.01.2012-21.11.2012, s-au petrecut 80 de accidente rutiere grave, cu 30 mai multe decît în perioada similară... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:26 (6420 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Bazin de înot în plină iarnă

Atenție, se lucrează!

Bazin de înot în plină iarnă

Anunțat ca fiind o certitudine încă de la jumătatea ultimului mandat al primarului Gabi Ionașcu, bazinul de înot didactic din vecinătatea terenurilor de tenis ar putea fi finalizat în această iarnă. Investiția are o valoare inițială de 7,4 milioane lei și este realizată prin intermediul Companiei Naționale de Investiții...

Soluții tehnice proaste
În urmă cu aproape 3 ani, cînd a fost fixată locația acestuia, autoritățile locale promiteau că bazinul de înot didactic va reprezenta un reper pe harta investițiilor cu caracter sportiv din oraș și din Ialomița. Zilele trecute, în interiorul... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 11:49 (11401 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fără gaze, apă și lumină pînă la vară

Cartierul «Slobozia Nouă», sacrificat în numele apei potabile

Joi, 29 noiembrie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, consilierii locali au decis sistarea investițiilor pentru rețeaua de gaze și apă în cartierul «Slobozia Nouă». Decizia a generat proteste din partea proprietarilor care au case în cartier. Conform declarațiilor oficiale, investițiile vor fi finalizate în vara anului 2013...

Proprietarii spun da, consilierii votează nu
Joi, 29 noiembrie, Consiliul Local Slobozia a aprobat rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli pentru anul 2012 și realocarea excedentului bugetar rezultat în decursul acestui... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 11:33 (6489 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Trei morți pe șoselele nedeszăpezite din Ialomița...

Miercuri, 12 decembrie 2012. După amiază neagră în județul Ialomița... Două accidente de circulație, unul petrecut la Țăndărei și celălalt la Cotorca, au trimis la cer trei vieți. Cauza tragediilor a fost comună: șoselele prost deszăpezite...
În accidentul de la Țăndărei și-au pierdut viața o femeie de 45 ani și un tînăr de 29 ani. Aceștia se aflau într-o mașină înmatriculată în Gorj și circulau în direcția Constanța-Slobozia. La intrare în orașul Țăndărei, pe o porțiune de drum nedeszăpezită, automobilul a derapat, a intrat pe contrasens și s-a izbit puternic de un tir, condus de un șofer, de 54 ani, din Hîrșova. «Vă spun eu că șoseaua era plină de zăpadă. Femeia a vrut să pună frînă dar... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2012, 15:55 (9363 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Pe drumurile din Ialomița se circulă în condiții de iarnă

Codul Galben emis de Administrația Națională de Meteorologie a luat prin surprindere autoritățile ialomițene. În noaptea de marți spre miercuri, 11/12 decembrie a.c., pe drumurile din județ 8 automobile au rămas blocate. În momentul de față, pe toate arterele rutiere din Ialomița se circulă în condiții de iarnă...
Imediat după miezul nopții, pe DN2C, în zona localității Grivița, 4 automobile au rămas blocate pe șosea din cauza ninsorii. Situația a fost remediată cîteva ore mai tîrziu, după intervenția utilajelor de deszăpezire. Probleme au fost semnalate și pe DN21, în zona localității Iazu, acolo unde un tir a ieșit în decor. Și pe DN2A au fost înregistrate evenimente rutiere provocate... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2012, 13:01 (8036 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: Femeie căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 10:35
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen

Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959

17 Martie 2015, 09:20


Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări

Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2015, 18:25
(7099 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 15:50
(8253 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 14:40
(6650 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 13:40
(4439 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în Cartierul Bora

În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 12:25
(6973 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Balaciu: Incendiu la șira de furaje

Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 11:15
(5782 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni

Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 10:10
(6544 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni

Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 20:35
(9437 vizualizări - 21 comentarii)


Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial

Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 19:25
(6393 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea

Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 17:20
(9943 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 16:15
(4850 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 14:35
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute

Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 13:40
(4148 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»

O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 12:25
(8148 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au furat din casă

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 11:15
(4935 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 10:10
(5883 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353

3 Martie 2015, 16:15


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina

Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 11:25
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr

Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 10:25
(10525 vizualizări - 0 comentarii)


Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2015, 17:05
(7089 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Patru proxeneți, arestați

În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 18:05
(5649 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat banii din casa de marcat!

Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut, ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 17:30
(7910 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 16:50
(6045 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic

Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 15:15
(4969 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Șoferiță de «ocazie», amendată de polițiști

Trasă pe dreapta pentru un control de rutină, o tînără de 22 de ani s-a ales cu un dosar penal din partea polițiștilor care au oprit-o. Tînăra a fost depistată conducînd pe drumurile publice fără să dețină ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 13:40
(5400 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: Neatenția la volan era să o coste viața

O tînără de 27 de ani a ajuns la un spital din București după ce a fost implicată într-un accident rutier. În cauză a fost întocmit un dosar penal. Din primele cercetări, se pare că tînăra de 27 de ani ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 11:50
(6509 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...