Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Noua grădiniță din Bărbulești, «demolată» înainte de a fi construită

Noua grădiniță din Bărbulești, «demolată» înainte de a fi construită

Administrația locală din Bărbulești ratează investiție după investiție. De data aceasta, vorbim despre construcția viitoarei grădinițe din localitate, blocată din cauza unui litigiu. Potrivit proiectului, imobilul ar trebui ridicat pe un teren aflat în imediata apropiere a intrării în localitate. Respectiva suprafață se află însă în proprietatea unui medic bucureștean, «care nu vrea nici în ruptul capului să ne dea pămîntul...», după cum susține Vasile Liță, primarul localității. Din cauza litigiului iscat între autorități și doctorul din București, administrația din Bărbulești va pierde cele 2 milioane de lei oferite de Banca Mondială pentru construcția noii grădinițe de la Bărbulești...
... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:56 (8784 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Administrația din Urziceni, somată să plătească «pretenții» de 1 milion de euro!

Administrația din Urziceni, somată să plătească «pretenții» de 1 milion de euro!

Administrația locală din Urziceni are de plătit despăgubiri bănești mai mari decît impozitele colectate la buget într-un an. Un cetățean al municipiului cere în instanță Primăriei suma de 1 milion de euro, pe motiv că «i-a fost preluat abuziv de autorități un teren de 5436 metri pătrați pe care l-a moștenit». Vasile T. Ion, din Urziceni, își caută dreptatea în instanță de mai bine de 7 ani... Încrîncenat de problema sa, a stat în greva foamei 21 de zile! În urmă cu 4 ani, a primit de la Primărie 100000 de lei pentru o altă suprafață de 600 metri pătrați, aflată sub actualul parc al orașului. «A cerut chiar și mai mult de 1 milion de euro...» s-a revoltat Constantin Sava, primarul Urziceniului... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:48 (9981 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fasole cu ciolan de Ziua Națională

Primarul Alexandru Stoica recidivează

Fasole cu ciolan de Ziua Națională

Primăria Slobozia va oferi alegătorilor, cu prilejul Zilei Naționale a României, fasole cu ciolan. Inițiativa aparține primarului Alexandru Stoica și este a doua de acest gen de la alegerile locale. Între timp, platoul din imediata vecinătate a Centrului Cultural «Ionel Perlea» s-a transformat în bîlci pentru a patra oară în această toamnă...

Recidive edilitare
În săptămîna care a urmat alegerilor locale de anul acesta, primarul Alexandru Stoica a oferit electoratului care l-a votat mici și bere gratis la terasa atașată Ștrandului Municipal din Slobozia. Petrecerea a fost una... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2012, 16:32 (7768 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Șefi noi la unele deconcentrate ialomițene

A venit vremea schimbărilor de directori ai instituțiilor publice și deconcentrate din Ialomița. Vînătoarea de funcții de conducere a început să se intensifice, ultimele instituții unde s-au produs schimbări de șefi fiind ANIF Filiala de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița, Direcția Silvică Ialomița și Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița...

Cine a plecat, cine a venit, cine urmează...
Cea mai importantă schimbare la conducerea unei deconcentrate a fost numirea în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a Otiliei Dumitru... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2012, 09:17 (10178 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Victimele erau tranșate și aruncate în Canalul Dunăre-Marea Neagră!»

Detalii cutremurătoare în «Dosarul Băhăian» la Tribunalul Ialomița

«Victimele erau tranșate și aruncate în Canalul Dunăre-Marea Neagră!»

Cu o săptămînă în urmă, vineri, 2 noiembrie 2012, magistrații Tribunalului Ialomița i-au prelungit lui Sergiu Băhăian arestarea preventivă. Este pentru a zecea oară cînd se întîmplă... Finalul ședinței a fost însă sumbru pentru acuzat... Unul dintre «locotenenții» care au participat la crimele lui Băhăian a făcut mărturisiri cutremurătoare. Este vorba despre Ion Bojin, martor al crimelor executate la comandă. Aflat în Penitenciarul Slobozia, Bojin a mărturisit cum și-a găsit sfîrșitul fiecare dintre «colaboratorii» lui Sergiu Băhăian. De asemenea, el a făcut declarații incendiare și despre dispariția fulgerătoare a colegilor săi «locotenenți», respectiv Valentin Șlepac și Adrian Grigoraș. Cercetarea... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 09:36 (13838 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la blocurile MFA din Slobozia

Sediu de firmă construit ilegal?

Scandal la blocurile MFA din Slobozia

De mai bine de o săptămînă, locatarii blocurilor MFA din Slobozia sînt panicați de o inițiativă cel puțin ciudată a autorităților locale. Acestea au permis unei firme obscure, condusă de un anume Radu Niculai, demararea procedurilor pentru construcția unui spațiu comercial și a unui sediu de firmă pe terenul dintre cele două imobile. Locatarii spun că blocurile în care locuiesc au «bulină roșie» și nu suportă ridicarea unei construcții noi. Autoritățile ridică din umeri, susțin că nu-l cunosc pe Radu Niculai și trimit locatarii la Agenția Regională pentru Protecția Mediului Pitești...  Proiectul se află în dezbatere publică pînă pe 14 noiembrie 2012.

Sediu de firmă fără acordul locatarilor... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 09:27 (8413 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zile medicale ialomițene» în stațiunea Amara

«Zile medicale ialomițene» în stațiunea Amara

Începînd de joi, 8 noiembrie și pînă sîmbătă, 10 noiembrie, stațiunea balneară Amara devine Centru Medical Regional. Aici se desfășoară prima conferință regională cu tematică de specialitate, denumită «Zile medicale ialomițene». La eveniment vor participa peste 300 de medici din Ialomița și județele învecinate. În cadrul manifestării vor avea loc dezbateri, dar și prezentări ale celor mai noi proceduri în domeniul chirurgical, precum și tehnici de vindecare a afecțiunilor cardiace, hematologice sau oncologice. «Este un eveniment foarte important pentru întreaga viață medicală!» ne-a declarat Vasile Olaru, președintele Colegiului Medicilor din Ialomița.

Invitați de renume... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2012, 08:59 (6101 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Datoriile de 2,9 milioane lei ale Unirii Urziceni, «transferate» în solidar conducerii clubului

Fiscul poate rămîne cu buzele umflate

Datoriile de 2,9 milioane lei ale Unirii Urziceni, «transferate» în solidar conducerii clubului

Statul îi execută silit pe Dumitru Bucșaru și Gheorghe Babagianu. Fostul președinte și vicepreședinte al echipei Unirea Urziceni trebuie să plătească din buzunarul propriu peste 29 milioane lei la buget în urma desființării clubului sportiv! Și toate acestea întrucît, în urma vînzării  bunurilor scoase la licitație, nu a fost posibilă stingerea întregii datorii pe care clubul a acumulat-o la bugetul statului. Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a început deja procedura de «atragere a răspunderii în solidar» a celor doi...

Unirea Urziceni, între mărire și decădere
... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2012, 16:12 (12411 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziție la Reviga: Locuința preoților Pandelică, «călcată» de mascați

Percheziție la Reviga: Locuința preoților Pandelică, «călcată» de mascați

Mascații au descins în locuința foștilor preoți de la Reviga, în seara zilei de joi, 8 noiembrie 2012. Forțele de ordine au ridicat peste 200 de obiecte de cult despre care se presupune că fostele fețe bisericești le-au luat în momentul în care au fost caterisite...

Biserică devalizată Icoane, candele, cădelnițe, veșminte preoțești, cărți de cult, precum și acte de evidență contabilă. Toate aceste bunuri au fost descoperite de mascați și procurori ai Parchetului Local Slobozia în urma percheziției desfășurate în seara zilei de joi, 8 noiembrie a.c., la locuința foștilor preoților Casian și Gheorghe Pandelică.
În momentul în... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2012, 10:10 (50390 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Botez «electoral» de grup în cartierul Bora din Slobozia

Liderii PSD Ialomița, alături de oficiali din cadrul Primăriei Slobozia și voluntari vor boteza peste 40 de copii și adulți romi. Evenimentul se va petrece joi, 29 noiembrie 2012, cu 10 zile înainte de finele campaniei electorale. Inițiativa aparține preotului parohiei Bora, Nicolae Gangă...

Avanpremieră la botezul «electoral»
Miercuri, 7 noiembrie a.c., la orele 16,00, conducerea PSD Ialomița, prefectul Constantin Atanasiu, oficiali din cadrul Primăriei Slobozia și cadre didactice ale Școlii Bora s-au întîlnit la biserica din cartier pentru a-și alege finii. Inițiativa acestui... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2012, 15:57 (22099 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație penală în Ialomița

Primari ialomițeni, acuzați de incompatibilitate

Administrație penală în Ialomița

În urmă cu mai bine de un an, prefectul de la acel moment, Mădălin Teculescu, declanșa o campanie publică fără precedent împotriva primarilor ialomițeni aflați în conflict cu legea. Potrivit afirmațiilor sale de la acel moment, nu mai puțin de o treime dintre edilii administrațiilor locale aveau probleme! De la abuzuri și neglijență în serviciu și pînă la deturnare de fonduri europene acuzele împotriva primarilor au curs lanț și au făcut obiectul unor dosare penale sau al unor anchete administrative fără rezultat. Cel puțin pînă în vara acestui an...

ANI acuză primarii ialomițeni de incompatibilitate... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2012, 10:10 (8549 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Sentințe în dosarul «Sexgate cu politicieni și VIP-uri»

Ion «Tera» Tămîrjan, Relu Costan, Ștefan Nicola și Gabriel Voicu, acuzații dosarului «Sexgate cu politicieni și VIP-uri» și-au primit marți, 6 noiembrie a.c., sentințele. Judecătorii Tribunalului Ialomița i-au condamnat la 3 și, respectiv, 2 ani cu suspendare pentru comiterea infracțiunii de «trafic de persoane». Decizia magistraților nu este însă definitivă, aceasta putînd fi atacată cu recurs la Curtea de Apel București...

Povești cu trei de «X»…
Anul de grație 2010 a fost momentul în care un imens scandal cu tentă sexuală a lovit lumea oamenilor cu bani. Principalii «actori... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2012, 17:21 (8871 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DGASPC Ialomița a dat «pomană» asistaților morți peste 30000 lei!

DGASPC Ialomița a dat «pomană» asistaților morți peste 30000 lei!

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița acordă protecție socială morților! Timp de 3 ani, pentru 35 de persoane trecute la cele veșnice au fost acordate indemnizațiile, fără să se cunoască faptul că acestea au murit. Totul a ieșit la iveală în urma controlului de audit financiar pe anul 2011, efectuat de Camera de Conturi Ialomița. «Este vina noastră pentru că nu am corelat baza de date cu cea a Evidenței Persoanelor...» au declarat laconic reprezentații DGASPC. Valoarea sumelor acordate asistaților decedați depășește suma de 30000 lei... Și abaterile nu se opresc aici! Angajaților din sistem le-au fost acordate ilegal sporuri salariale, în cuantum de peste 20... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2012, 17:20 (10516 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tupeu de «țepari»

Urziceni: Evaziuni fiscale și înșelăciuni de milioane...

Cazul celor cinci administratori de firme-fantomă din Urziceni, specializați în infracțiuni economice, ia amploare. Surse apropiate anchetei au declarat în exclusivitate pentru Independent faptul că Dragoș Stănescu, Adrian Iancu, Florian Alin Ene, Constantin Mihai și Crișan Ene sînt cercetați în mai multe dosare de evaziune fiscală și înșelătorie. Fiecare dintre aceștia au reușit să păcălească zeci de societăți comerciale din țară, aducînd respectivelor firme prejudicii importante! De cele mai multe ori, «țepele» depășeau valoarea de 1000000 lei...

«Țepuitul», o meserie profitabilă...... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2012, 16:54 (14279 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Start reușit pentru cele 21 de comunități ale Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos»

2,8 milioane euro își caută beneficiarii

Start reușit pentru cele 21 de comunități ale Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos»

Miercuri, 17 octombrie 2012, la Țăndărei, GAL «Dunărea de Jos» a organizat o întîlnire de lucru la care au participat autoritățile locale din toate cele 21 de comunități implicate în accesare celor 2,8 milioane euro oferite prin intermediul acestei structuri. Cei prezenți au dezbătut stadiul de implementare a Planului de Dezvoltare Locală al GAL, au prezentat activitățile care se vor derula în viitorul apropiat și au reliefat «rezultatele preconizate și aplicabilitatea lor asupra nevoilor actorilor sociali din teritoriul parteneriatului GAL». Alături de președintele GAL, Alexandru Potor, la întîlnirea de lucru a participat și prefectul județului Ialomița, Constantin Atanasiu. Acesta a declarat... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2012, 16:10 (9039 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Prelungim calendarul pentru Măsura 413!»

Pop Dumitru, directorul executiv al Asociației Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga

«Prelungim calendarul pentru Măsura 413!»

Asociația  Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga anunță modificarea calendarului pentru Măsura 413 prin Măsura 322 «Renovarea, dezvoltarea satelor, îmbunătățirea serviciilor de bază pentru economia și populația rurală și punerea în valoare a moștenirii rurale». Dumitru Pop, președintele Asociației, susține că măsura se impune ca urmare a creșterii numărului de proiecte anunțate de către membrii Asociației.

Termene modificate
Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga a fost înființată în anul 2010. Dar ea... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2012, 16:06 (6159 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Au fost (re)prinși de polițiști după ce au fugit la expirarea ordonanțelor de reținere!

Slobozia: Au fost (re)prinși de polițiști după ce au fugit la expirarea ordonanțelor de reținere!

În urmă cu o săptămînă, mai precis în noaptea de 23/24 octombrie a.c., polițiști slobozeni și procurori ai Parchetului Local Sobozia au descins într-un imobil din București, de unde au ridicat trei ialomițeni acuzați de «furt calificat». Reținuți pentru 24 de ore, doi dintre hoți au reușit să fugă înainte de a fi judecați! Anchetatorii au plecat din nou pe urmele lor și au reușit să-i prindă, tot la București. De data aceasta, polițiștii și procurorii i-au trimis direct după gratii, pentru următoarele 30 de zile...
FERARU GABRIEL, zis «Șatalac», CHIRCIU DUMITRU IULIAN, zis «Brunetu» și COSTINEA FLORIN CRISTIAN sînt cunoștințe vechi ale oamenilor legii. Aceștia au la activ o sumedenie de... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2012, 15:00 (9474 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Scandal la Școala Generală din Alexeni

Învățătoare acuzată de «abuz în serviciu»

Elevii clasei a II-a de la Școala Generală Alexeni sînt în pragul analfabetismului. Vorbim despre un număr de 25 de copii care abia știu să scrie și să citească... Totul din cauza învățătoarei care îi terorizează! Femeia refuză categoric să le predea lecțiile și-i pedepsește fără motiv, ori de cîte ori are ocazia. Micuții au avut parte de ultima mustrare în urmă cu o săptămînă, cînd învățătoarea Paula Ion le-a predat tabla înmulțirii... sub cerul liber. «A motivat că-i pedepsește pentru că nu au îmbrăcat uniformele!» declară revoltați părinții copiilor. Incidentul a degenerat într-un scandal și doar polițiștii au putut potoli spiritele încinse. De «angoasele» învățătoarei-problemă nu au scăpat... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2012, 16:40 (18515 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Vivani a finalizat o investiție de 22 milioane euro

Ialomița găzduiește cea mai mare instalație de incinerare a deșeurilor din S-E Europei

Vineri, 26 octombire 2012, SC Vivani Salubritate SA a inaugurat oficial cel mai mare incinerator de deșeuri industriale, periculoase, speciale și medicale din sud-estul Europei. Evenimentul reprezintă încununarea a doi ani de muncă și o investiție de peste 22 milioane  euro în ceea ce oficialii firmei consideră a fi «cel mai mare și mai modern incinerator de acest gen de pe piață». Capacitatea de incinerare a instalației realizate la Perieți-Ialomița este de 23 mii de tone anual, iar numărul total de angajați se ridică la 150.

Un punct nodal pe harta neutralizării deșeurilor europene... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2012, 16:39 (20258 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

4 handbaliste de la CSM Unirea Slobozia, acuzate de «furt calificat»

4 handbaliste de la CSM Unirea Slobozia, acuzate de «furt calificat»

Noile achiziții ale echipei de handbal CSM Unirea Slobozia sînt arătate cu degetul. Vorbim despre jucătoarele Mihaela Popescu, Alexandra Băeșu, Alexandra Bocean și Cosmina Cosma, care au activat la echipa Terom Iași. Fostul președinte al formației desființate în această vară, imediat după promovarea în Liga Națională, le acuză de furt calificat! «Sunt niște hoațe! Au venit la Slobozia cu echipamentele noastre!» reclamă Florin Zamfir. Oficialii din cadrul CSM Unirea infirmă toate acuzațiile, declarînd că «jucătoarele au venit la noi libere de orice contract. Sînt nevinovate!».

Acuzații grave...... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2012, 16:25 (11191 vizualizări - 4 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 110 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17866, fiind înregistrate 110 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:20
(2718 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

DN21: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

Luni, 1 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Din evenimentul rutier a rezultat o victimă conștientă și neîncarcerată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 12:20
(5984 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 18 octombrie-01 noiembrie 2021, a fost autorizat la plată în cadrul Campaniei de plăți în avans pentru anul 2021 un număr ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 10:55
(11211 vizualizări - 0 comentarii)


Un minor la volan a produs un accident la Bărbulești

Sâmbătă, 30 octombrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe raza comunei Bărbulești s-a produs un ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:35
(4717 vizualizări - 0 comentarii)


Petreceri private la Alexeni și Bărbulești, întrerupte și amendate de polițiști

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, respectiv pentru verificarea modului în care sunt respectate reglementările ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:25
(4750 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna noiembrie 2021

Ministerul Finanțelor a emis, începând de luni, 1 noiembrie 2021, noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,75%, 4,25% și 4,65%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:15
(8803 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 128 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17756, fiind înregistrate 128 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:05
(10026 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de la intersecția străzilor Călărași cu Nucilor din municipiul Fetești, RAJA Constanța a ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 13:15
(3875 vizualizări - 0 comentarii)


Antrenorul de Lupte Nicolae Pârvu a pierdut lupta cu boala COVID-19

Antrenorul de Lupte Nicolae Pârvu a pierdut lupta cu boala COVID-19

Boala infecțioasă COVID-19 i-a luat viața profesorului de lupte Nicolae Pârvu, din localitatea Perieți. Acesta a decedat în dimineața zilei de luni, 1 noiembrie 2021, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:40
(10205 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021,  ora 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea»Slobozia, va avea loc vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:25
(8899 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții la 5 accidente rutiere

În dimineața zilei de luni, 1 noiembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:10
(3167 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 93 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 31 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17628, fiind înregistrate 93 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2021, 16:40
(7218 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 86 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17535, fiind înregistrate 86 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 17:05
(5258 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

O persoană a murit și alte trei au fost rănite într-un accident rutier petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 30 octombrie 2021, în apropiere de Slobozia, pe DN21. Din verificările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 13:45
(6251 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 3370 de tichete de masă, distribuite către centrele de vaccinare

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a achiziționat 3370 de tichete de masă, urmând a fi distribuite către centrele de vaccinare, cabinetele medicilor de familii și ambulatoriile de specialitate, unde ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 18:25
(12127 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 284 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 29 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17449, fiind înregistrate 284 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:35
(4139 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Cu sprijinul Protopopiatului Urziceni, tinerele mame care și-au adus pe lume bebelușii în cadrul Spitalului Municipal Urziceni au beneficiat de hăinuțe tricotate, donate de către Fundația «Copii în Dificultate ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:20
(6083 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modalitatea de transmitere a documentelor pentru solicitarea șomajului tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor, conform HG nr. 1090/2021, și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, vor depune la AJOFM Ialomița, în luna curentă ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:05
(13969 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru «tulburarea ordinii publice» și «distrugere»

Polițiștii ialomițeni au emis joi, 28 octombrie a.c., 3 mandate de reținere pentru 24 de ore, pe numele a trei tineri, cu vârste cuprinse între 21 și 26 de ani. Aceștia sunt acuzați de comiterea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 15:05
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore au fost verificate 314 obiective de interes, dintre care 171 de societăți comerciale, unde polițiștii, alături de celelalte structuri cu care acționează în sistem integrat, au instruit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:55
(2466 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Bărbulești, cercetați pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal pe numele a doi tineri de 16 ani, din comuna Bărbulești, sub acuzația de «furt calificat». Din cercetări a reieșit faptul că tinerii ar fi pătruns, în timpul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:50
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de prevenire a răspândirii virusului SARS-CoV-2. Ca urmare a abaterilor ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:15
(7872 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Jos: A intrat cu mașina într-un gard

Polițiștii au fost solicitați să intervină în cazul unui accident rutier petrecut în seara zilei de miercuri, 27 octombrie a.c., pe raza localității Fierbinții de Jos. Aflat la volanul unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:00
(2401 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 28 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17165, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 16:20
(6618 vizualizări - 0 comentarii)


Rata de vaccinare anti-COVID-19 la Slobozia a depășit 50%

Conform datelor oficiale avansate de autoritățile județene, Slobozia are cea mai mare rată de vaccinare din întreg județul. La 26 octombrie 2021, procentul înregistrat oficial era de 50,09%. Următoarele ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 15:05
(10811 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Miercuri, 27 octombrie a.c., în Piața Revoluției din Slobozia s-a deschis Centrul de testare gratuită COVID-19. Încă de la primele ore ale dimineții, zeci de slobozeni s-au așezat la rând pentru a se testa ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 18:10
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Miercuri, 27 octombrie a.c., în intervalul orar 6,00-10,00, 55 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Investigații Criminale, Investigarea Criminalității Economice, Serviciului ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:25
(4527 vizualizări - 1 comentariu)


Persoană urmărită la nivel național, depistată de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:10
(3259 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 329 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 27 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17015, fiind înregistrate 329 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:55
(1792 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Marți, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:45
(2230 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...